Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 października 2017 r.
8:47

Prysznic z myjni samochodowej w drodze na przystanek. "Kto na to pozwolił?"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 45 A A
Samoobsługowa myjnia z trzema stanowiskami powstaje na skraju parkingu przy sklepie sieci Stokrotka
Samoobsługowa myjnia z trzema stanowiskami powstaje na skraju parkingu przy sklepie sieci Stokrotka (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Kto na to pozwolił? – pytają mieszkańcy Felina, gdzie tuż obok uczęszczanego chodnika powstaje samoobsługowa myjnia samochodowa. Przechodnie boją się, że będą opryskiwani wodą z detergentami. Ratusz odpowiada, że nie mógł odmówić zgody na budowę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Niech pan tylko popatrzy. Nie ma siły, żeby przy takim wietrze, jak dzisiaj, nie leciało to wszystko na ludzi idących po tym chodniku. No nie ma takiej siły – mówi pani Beata, mieszkanka dzielnicy.

Samoobsługowa myjnia z trzema stanowiskami powstaje na skraju parkingu przy sklepie sieci Stokrotka. Tuż obok jest chodnik, którym codziennie przechodzi niemal każdy, kto mieszka na Felinie i korzysta z komunikacji miejskiej. – Jest to ciąg pieszy do pętli trolejbusowej – zauważa miejski radny Eugeniusz Bielak (PiS), który na piśmie poprosił Ratusz o wstrzymanie budowy. – Wszyscy przechodzący w tak małej odległości będą narażeni na opryskiwanie brudną wodą.

– Dlaczego my mamy chodzić przez taką mgiełkę? Dlaczego mam mieć na twarzy to, co komuś woda z samochodu zmyła? Bo ktoś sobie upatrzył zarobek w tym miejscu, a ktoś bezmyślnie mu na to pozwolił? – irytuje się pani Beata. – Myjnia niech sobie będzie, ja nie mówię, że nie jest potrzebna. Jakby nie była, to by ktoś prywatnych pieniędzy w to nie pakował. Ale nie w tym miejscu, nie przy samym chodniku!

– Dlaczego nikt nie zapytał mieszkańców sąsiednich nieruchomości czy wyrażają zgodę na tę inwestycję? – pyta radny Bielak. – Nikt z Wydziału Ochrony Środowiska nie przyjechał i nie zobaczył, że jest zbyt mała odległość od przechodniów i że jest to bardzo zła lokalizacja.

– Inwestor nie przedstawiał uzgodnień w zakresie ochrony środowiska, ponieważ zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów nie ma takiego obowiązku. W świetle prawa myjnie samochodowe nie są zaliczane do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko – odpowiada Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. Z kolei prawo budowlane nie wymagało tego, by pytać o zdanie przechodniów. – Zgodnie z przedłożonym projektem, myjnia zlokalizowana jest na parkingu. Strony postępowania zostały ustalone zgodnie z przepisami.

Mimo prośby radnego, Ratusz wyklucza wstrzymanie toczącej się już budowy. – Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę myjni w lipcu tego roku. Urząd Miasta Lublin nie miał jakichkolwiek podstaw prawnych, które dawałyby możliwość wydania decyzji negatywnej – tłumaczy Bobowska. – Postępowanie zostało zakończone i obecnie decyzja jest prawomocna.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 24 kwietnia 2018 r. o 18:00
0
to może zamieszkaj obok myjnii to zobaczysz jak jest super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Avatar
Gość / 25 października 2017 r. o 19:13
0
Niech lubelak, który sprawę określa śmieszną zakupi sobie mieszkanie 10 metrów od myjni i niech zapierdziela codziennie na przystanek. Urząd dał zgode, bo inwestor miał plecy i układy, proszę nie mydlić oczu. Jest myjnia przy Auchan, jest myjnia przy Witosa, więc ta na Felinie nie zbawi nikogo. Za to przydałby się sklep, który będzie konkurencją dla Stokrotki. Ale w tym przypadku znów wygrywają układy. "Mimo to wiem że przyjdzie kryska na matyska", jak dzieje się już w Gdańsku i Warszawie.
Avatar
Gość / 21 października 2017 r. o 23:13
0
Można omijać ten sklep z myjnią przy wejściu szerokim łukiem ;)
Avatar
lubelak / 19 października 2017 r. o 12:47
0
takiktos2000 napisał:
ŚMIESZNA SPRAWA - :  TYTUŁ POWINIEN BRZMIEĆ : MOHEROWE BERENTY I IMPOTENCI ATAKUJĄ Z NUDY I PORZUCENIA PRZEZ DZIECI I SPOŁECZEŃSTWO Szanowni Państwo... Skończcie z tą bezsensowną nagonką na inwestycje, które realizowane są zgodnie z prawem i przepisami. Skoro inwestor otrzymał pozwolenie, urząd podtrzymuje swoją decyzję i stanowczo odmawia wstrzymania prac to oznacza, że założenia planistyczne przewidywały tam realizację takiej budowli. POŁOWA DONOSICIELI BĘDZIE W PRZYSZŁYM ROKU MYŁA TAM SWÓJ SAMOCHÓD :)))  Niestety starzy ludzie, osamotnieni przez rodzinę i społeczeństwo szukają wsparcia, aprobaty i zainteresowania swoją osobą za pośrednictwem podnoszenia alarmów bezcelowych, bezskutecznych i godzących w interes finansowy miasta ....
 W 100% popieram.
 W 100% popieram. rozwiń
Avatar
takiktos2000 / 19 października 2017 r. o 10:10
0
ŚMIESZNA SPRAWA - : TYTUŁ POWINIEN BRZMIEĆ : MOHEROWE BERENTY I IMPOTENCI ATAKUJĄ Z NUDY I PORZUCENIA PRZEZ DZIECI I SPOŁECZEŃSTWO Szanowni Państwo... Skończcie z tą bezsensowną nagonką na inwestycje, które realizowane są zgodnie z prawem i przepisami. Skoro inwestor otrzymał pozwolenie, urząd podtrzymuje swoją decyzję i stanowczo odmawia wstrzymania prac to oznacza, że założenia planistyczne przewidywały tam realizację takiej budowli. POŁOWA DONOSICIELI BĘDZIE W PRZYSZŁYM ROKU MYŁA TAM SWÓJ SAMOCHÓD :))) Niestety starzy ludzie, osamotnieni przez rodzinę i społeczeństwo szukają wsparcia, aprobaty i zainteresowania swoją osobą za pośrednictwem podnoszenia alarmów bezcelowych, bezskutecznych i godzących w interes finansowy miasta ....
ŚMIESZNA SPRAWA - : TYTUŁ POWINIEN BRZMIEĆ : MOHEROWE BERENTY I IMPOTENCI ATAKUJĄ Z NUDY I PORZUCENIA PRZEZ DZIECI I SPOŁECZEŃSTWO Szanowni Państwo... Skończcie z tą bezsensowną nagonką na inwestycje, które realizowane są zgodnie z prawem i przepisami. Skoro inwestor otrzymał pozwolenie, urząd podtrzymuje swoją decyzję i stanowczo odmawia wstrzymania prac to oznacza, że założenia planistyczne przewidywały tam realizację takiej budowli. POŁOWA DONOSICIELI BĘDZIE W PRZYSZŁYM ROKU MYŁA TAM SWÓJ SAMOCHÓD :))) Niestety starzy ludzie, osamotnien... rozwiń
Avatar
Gość / 18 października 2017 r. o 22:04
0
Ta pani z ratusza pewnie nawet nie wie, jak się myje samochód. Po prostu zawsze ma czysty.
Avatar
Gość / 17 października 2017 r. o 16:51
0
Żuk w Lublinie, udaje głupka podobnie jak HGW w Warszawie.
Avatar
Andrzej Postępowy / 17 października 2017 r. o 16:49
0
krzysztof konewka napisał:
ej debile! oczywiście, że chemia będzie pryskać na ludzi! tak jest na innych myjniach i na tej też tak będzie, ludzie mają rację! urzędnicy lubelscy to tępaki, artykuł to potwierdza. stacje telefonii też nie podlegają przepisom środowiskowym a jednak można wsztrzymac budowę, tutaj nie można bo prawo własności.. a zasada dobrego sąsiedztwa?? puścić panią krzyżanowska za mur przy myjni w listopadzie żeby tyłek zmoczylo to będzie wiedziała jakie głupoty jej przekazują z ratusza!!
bardzo chciałbym, żebyś został urzędnikiem. i wtedy, żebyś wydał decyzję sprzeczną z prawem. po czym chciałbym popatrzeć jak właściciel nieruchomości by cię zbluzgał od burych suk (i miałby rację) oraz złożył doniesienie do prokuratury o złamaniu prawa i niedopełnieniu obowiązków służbowych. chciałbym jeszcze popatrzeć jak rio wszczęłaby postępowanie o naruszenie dyscypliny finansów publicznych i jak z wielkim hukiem wyp..rdalają cię z roboty bez okresu wypowiedzenia za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych. wtedy mógłbyś sobie regularnie siadywać na litwie i opowiadać wszystkim, że ty masz w *** prawo, bo ty wiesz lepiej. to byłoby naprawdę fajne widowisko.
bardzo chciałbym, żebyś został urzędnikiem. i wtedy, żebyś wydał decyzję sprzeczną z prawem. po czym chciałbym popatrzeć jak właściciel nieruchomości by cię zbluzgał od burych suk (i miałby rację) oraz złożył doniesienie do prokuratury o złamaniu prawa i niedopełnieniu obowiązków służbowych. chciałbym jeszcze popatrzeć jak rio wszczęłaby postępowanie o naruszenie dyscypliny finansów publicznych i jak z wielkim hukiem wyp..rdalają cię z roboty bez okresu wypowiedzenia za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych. wtedy mógłby... rozwiń
Avatar
KStancjaq / 17 października 2017 r. o 16:43
0
Parking jest mały, będzie jeszcze mniejszy, obok pętla autobusowa i blok, ludzie bedą mieli szum i wode 24 na dobe, nie chodzi tu tylko o przechodniów. Właściciel stokrotki ma niezłe wtyki w urzędzie, jak to możliwe że na tak wielkie osiedle jakim jest felin istnieje tylko jeden większy sklep - droga, bardzo droga Stokrotka, bez dobrego pieczywa, warzyw i z ogromnymi kolejkami, a zamiast parkingu - myjnia. Ręka rękę myje, sprawa do zgłoszenia wyżej, ludzie z  brudnymi układami do zwolnienia. MAFIA PO prostu
Avatar
Jaro / 17 października 2017 r. o 15:58
0
POpatrzcie jaki piękny targ warzywniak powstaje na ul. Ruskiej , a na jego budowie wywieszono bilbord - APARTAMENTOWCE DO SPRZEDANIA . he he Tak ktoś ładuje społeczeństwo w bambucho . Jak myślicie kto na to POzwala ? Wolałbys kolejny kosciolek i plac do miesiecznic za kase z budzetu ha ha ha.   
Avatar
gość / 24 kwietnia 2018 r. o 18:00
0
to może zamieszkaj obok myjnii to zobaczysz jak jest super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Avatar
Gość / 25 października 2017 r. o 19:13
0
Niech lubelak, który sprawę określa śmieszną zakupi sobie mieszkanie 10 metrów od myjni i niech zapierdziela codziennie na przystanek. Urząd dał zgode, bo inwestor miał plecy i układy, proszę nie mydlić oczu. Jest myjnia przy Auchan, jest myjnia przy Witosa, więc ta na Felinie nie zbawi nikogo. Za to przydałby się sklep, który będzie konkurencją dla Stokrotki. Ale w tym przypadku znów wygrywają układy. "Mimo to wiem że przyjdzie kryska na matyska", jak dzieje się już w Gdańsku i Warszawie.
Avatar
Gość / 21 października 2017 r. o 23:13
0
Można omijać ten sklep z myjnią przy wejściu szerokim łukiem ;)
Avatar
lubelak / 19 października 2017 r. o 12:47
0
takiktos2000 napisał:
ŚMIESZNA SPRAWA - :  TYTUŁ POWINIEN BRZMIEĆ : MOHEROWE BERENTY I IMPOTENCI ATAKUJĄ Z NUDY I PORZUCENIA PRZEZ DZIECI I SPOŁECZEŃSTWO Szanowni Państwo... Skończcie z tą bezsensowną nagonką na inwestycje, które realizowane są zgodnie z prawem i przepisami. Skoro inwestor otrzymał pozwolenie, urząd podtrzymuje swoją decyzję i stanowczo odmawia wstrzymania prac to oznacza, że założenia planistyczne przewidywały tam realizację takiej budowli. POŁOWA DONOSICIELI BĘDZIE W PRZYSZŁYM ROKU MYŁA TAM SWÓJ SAMOCHÓD :)))  Niestety starzy ludzie, osamotnieni przez rodzinę i społeczeństwo szukają wsparcia, aprobaty i zainteresowania swoją osobą za pośrednictwem podnoszenia alarmów bezcelowych, bezskutecznych i godzących w interes finansowy miasta ....
 W 100% popieram.
 W 100% popieram. rozwiń
Avatar
takiktos2000 / 19 października 2017 r. o 10:10
0
ŚMIESZNA SPRAWA - : TYTUŁ POWINIEN BRZMIEĆ : MOHEROWE BERENTY I IMPOTENCI ATAKUJĄ Z NUDY I PORZUCENIA PRZEZ DZIECI I SPOŁECZEŃSTWO Szanowni Państwo... Skończcie z tą bezsensowną nagonką na inwestycje, które realizowane są zgodnie z prawem i przepisami. Skoro inwestor otrzymał pozwolenie, urząd podtrzymuje swoją decyzję i stanowczo odmawia wstrzymania prac to oznacza, że założenia planistyczne przewidywały tam realizację takiej budowli. POŁOWA DONOSICIELI BĘDZIE W PRZYSZŁYM ROKU MYŁA TAM SWÓJ SAMOCHÓD :))) Niestety starzy ludzie, osamotnieni przez rodzinę i społeczeństwo szukają wsparcia, aprobaty i zainteresowania swoją osobą za pośrednictwem podnoszenia alarmów bezcelowych, bezskutecznych i godzących w interes finansowy miasta ....
ŚMIESZNA SPRAWA - : TYTUŁ POWINIEN BRZMIEĆ : MOHEROWE BERENTY I IMPOTENCI ATAKUJĄ Z NUDY I PORZUCENIA PRZEZ DZIECI I SPOŁECZEŃSTWO Szanowni Państwo... Skończcie z tą bezsensowną nagonką na inwestycje, które realizowane są zgodnie z prawem i przepisami. Skoro inwestor otrzymał pozwolenie, urząd podtrzymuje swoją decyzję i stanowczo odmawia wstrzymania prac to oznacza, że założenia planistyczne przewidywały tam realizację takiej budowli. POŁOWA DONOSICIELI BĘDZIE W PRZYSZŁYM ROKU MYŁA TAM SWÓJ SAMOCHÓD :))) Niestety starzy ludzie, osamotnien... rozwiń
Avatar
Gość / 18 października 2017 r. o 22:04
0
Ta pani z ratusza pewnie nawet nie wie, jak się myje samochód. Po prostu zawsze ma czysty.
Avatar
Gość / 17 października 2017 r. o 16:51
0
Żuk w Lublinie, udaje głupka podobnie jak HGW w Warszawie.
Avatar
Andrzej Postępowy / 17 października 2017 r. o 16:49
0
krzysztof konewka napisał:
ej debile! oczywiście, że chemia będzie pryskać na ludzi! tak jest na innych myjniach i na tej też tak będzie, ludzie mają rację! urzędnicy lubelscy to tępaki, artykuł to potwierdza. stacje telefonii też nie podlegają przepisom środowiskowym a jednak można wsztrzymac budowę, tutaj nie można bo prawo własności.. a zasada dobrego sąsiedztwa?? puścić panią krzyżanowska za mur przy myjni w listopadzie żeby tyłek zmoczylo to będzie wiedziała jakie głupoty jej przekazują z ratusza!!
bardzo chciałbym, żebyś został urzędnikiem. i wtedy, żebyś wydał decyzję sprzeczną z prawem. po czym chciałbym popatrzeć jak właściciel nieruchomości by cię zbluzgał od burych suk (i miałby rację) oraz złożył doniesienie do prokuratury o złamaniu prawa i niedopełnieniu obowiązków służbowych. chciałbym jeszcze popatrzeć jak rio wszczęłaby postępowanie o naruszenie dyscypliny finansów publicznych i jak z wielkim hukiem wyp..rdalają cię z roboty bez okresu wypowiedzenia za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych. wtedy mógłbyś sobie regularnie siadywać na litwie i opowiadać wszystkim, że ty masz w *** prawo, bo ty wiesz lepiej. to byłoby naprawdę fajne widowisko.
bardzo chciałbym, żebyś został urzędnikiem. i wtedy, żebyś wydał decyzję sprzeczną z prawem. po czym chciałbym popatrzeć jak właściciel nieruchomości by cię zbluzgał od burych suk (i miałby rację) oraz złożył doniesienie do prokuratury o złamaniu prawa i niedopełnieniu obowiązków służbowych. chciałbym jeszcze popatrzeć jak rio wszczęłaby postępowanie o naruszenie dyscypliny finansów publicznych i jak z wielkim hukiem wyp..rdalają cię z roboty bez okresu wypowiedzenia za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych. wtedy mógłby... rozwiń
Avatar
KStancjaq / 17 października 2017 r. o 16:43
0
Parking jest mały, będzie jeszcze mniejszy, obok pętla autobusowa i blok, ludzie bedą mieli szum i wode 24 na dobe, nie chodzi tu tylko o przechodniów. Właściciel stokrotki ma niezłe wtyki w urzędzie, jak to możliwe że na tak wielkie osiedle jakim jest felin istnieje tylko jeden większy sklep - droga, bardzo droga Stokrotka, bez dobrego pieczywa, warzyw i z ogromnymi kolejkami, a zamiast parkingu - myjnia. Ręka rękę myje, sprawa do zgłoszenia wyżej, ludzie z  brudnymi układami do zwolnienia. MAFIA PO prostu
Avatar
Jaro / 17 października 2017 r. o 15:58
0
POpatrzcie jaki piękny targ warzywniak powstaje na ul. Ruskiej , a na jego budowie wywieszono bilbord - APARTAMENTOWCE DO SPRZEDANIA . he he Tak ktoś ładuje społeczeństwo w bambucho . Jak myślicie kto na to POzwala ? Wolałbys kolejny kosciolek i plac do miesiecznic za kase z budzetu ha ha ha.   
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin wyłącza sygnalizacje świetlne i przyciski przy przejściach dla pieszych. Ale nie wszędzie

Lublin wyłącza sygnalizacje świetlne i przyciski przy przejściach dla pieszych. Ale nie wszędzie

Od jutra, ze względu na mały ruch pojazdów, na blisko 30 skrzyżowaniach wyłączona będzie sygnalizacja świetlna. Także od jutra, z obawy przed szerzeniem się koronawirusa, przy kilkudziesięciu przejściach przez jezdnię wyłączone będą przyciski, bez których dotknięcia nie zapalało się zielone światło

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wydajność laboratoriów. "Mamy potencjał, by móc wykonać 15-20 tys. testów na dobę"

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wydajność laboratoriów. "Mamy potencjał, by móc wykonać 15-20 tys. testów na dobę"

- Pracujemy nad zwiększeniem wydajności laboratoriów już przeprowadzających testy na koronawirusa i nad uruchomieniem kolejnych; dziś jest robionych około 5 tys. testów dziennie, ale wydaje się, że mamy potencjał, by móc dojść do 15-20 tys. testów na dobę - stwierdził wiceszef Ministerstwa Zdrowia Sławomir Gadomski.

Rywal MKS Perły się zbroi, Joanna Drabik w Zagłębiu

Rywal MKS Perły się zbroi, Joanna Drabik w Zagłębiu

Metraco Zagłębie Lubin buduje skład na przyszły sezon. Miedziowe chcą zdetronizować MKS Perła Lublin.

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Technikum Drzewne wygrało konkurs na Szkołę Roku 2020. Za nim uplasowało się XXIV Liceum Ogólnokształcące, a na trzecim miejscu znalazło się XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru. Wyniki zaskakują?

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Nietypową próbę pokonania polskiej granicy odnotowali wczoraj funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Nietypową, bo zwykle strażnicy wyłapują ludzi, którzy chcą się do Polski nielegalnie dostać. Tym razem dwóch młodych Mołdawian chciało pokonać granicę w odwrotnym kierunku - z Polski na Ukrainę.

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Ponad podziałami drukują przyłbice ochronne dla medyków. Tak dzieje się w Międzyrzecu Podlaskim. W akcję włączyły się szkoły i firmy.

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Miejskie szkoły będą mogły udostępniać laptopy uczniom, którzy nie mają takich urządzeń niezbędnych do uczestnictwa w zdalnej nauce.

Buty damskie na sezon wiosenny

Buty damskie na sezon wiosenny

Kobiety kochają buty i to jest fakt, który można potwierdzić po ilości par w garderobie każdej z nas. Oczywiście są też takie, które stronią od zakupów i ograniczają się do zakupów tylko, gdzie poprzednie egzemplarze się zużyją. Jednak większość z nas kocha buty, szczególnie nowości wypuszczane na wiosnę. Czym tym razem powinnyśmy się zainteresować? Co przygotowali dla nas producenci w nowym sezonie? Czego nie może zabraknąć w naszej garderobie? Sprawdzamy!

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]

Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia przy robieniu zakupów. Mieszkańcy Lublina dostosowują się do tych zasad. Na wejście do sklepu muszą niekiedy czekać w długich kolejkach. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Jutro o godz. 9.00 rozpoczyna się próbna matura. Aż do następnej środy uczniowie kończący naukę w technikach i liceach będą mogli mierzyć się dwa razy dziennie z arkuszami egzaminacyjnymi ze wszystkich przedmiotów. Będą mogli, ale nie będą musieli, bo egzamin jest nieobowiązkowy.

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks jest zdecydowanie najpopularniejszą grą online w czasie epidemii koronawirusa zarówno w Polsce jak i na świecie. Codziennie gra w nią kilkanaście milionów osób. Teraz Ty też możesz dołączyć do gry wykorzystując kody lub bonusy zaproszeniowe ze strony kody.pl

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Miasto przegrało sprawę w sądzie z Marią Kosidło. Kobieta od ponad trzech lat toczyła spór z władzami Radzynia Podlaskiego o mieszkanie komunalne. W ubiegłym roku interweniowała nawet kancelaria prezydenta.

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 im. Adama Mickiewicza w Puławach wpadli na oryginalny pomysł dodania otuchy swoim uczniom. Wysłali im pozdrowienia przez internet wykonując kolaż ze swoich zdjęć tworzących razem serdeczną wiadomość dla dzieci.

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

To jedno z największych wydarzeń w dziejach naszego muzeum! Tak placówka określa 1753 srebrne denary, które trafiły do muzealników dzięki decyzji prywatnego znalazcy. – Cała moja teoria o „pierwszej bitwie o Kotlinę Hrubieszowską” znalazła kolejny mocny argument. Szok, niedowierzanie, radość – komentuje prof. Andrzej Kokowski, odkrywca Gotów w Kotlinie Hrubieszowskiej

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni
1 kwietnia 2020, 12:00

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni

Warsztaty Kultury zapraszają na swoją stronę internetową oraz kanały społecznościowe imprez powiązanych z instytucją - Jarmarku Jagiellońskiego czy Festiwalu Inne Brzmienia, gdzie można znaleźć ofertę zajęć online oraz inne atrakcje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.