Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 września 2020 r.
18:24

Rzecznik dyscyplinarny KUL nie chce karać posła PiS Przemysława Czarnka

0 16 A A
Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek (fot. Maciej Kaczanowski)

Rzecznik dyscyplinarny katolickiej uczelni odmawia podjęcia postępowania dyscyplinarnego wobec posła PiS, Przemysława Czarnka. Uniwersytet zastrzega, że formalnie sprawa nadal jest w toku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Były wojewoda lubelski, poseł Przemysław Czarnek to też wykładowca KUL. W czerwcu na antenie TVP Info polityk podczas dyskusji nad kwestią LGBT powiedział: – Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją.

Niemal od razu władze KUL wydały oświadczenie, że wypowiedź Czarnka nie była związana z jego działalnością akademicką i „w żaden sposób nie może być utożsamiana ze stanowiskiem uczelni”.

Jednoczenie sprawa została skierowana do rzecznika dyscyplinarnego KUL.

Dziennik Wschodni ustalił, że rzecznik zdecydował się nie podejmować postępowania. Potwierdza to rzecznik prasowy uczelni, Monika Stojowska i jednocześnie informuje, że formalnie postępowanie nie zostało zakończone.

Stojowska uczula, że teraz ze stanowiskiem rzecznika dyscyplinarnego musi zapoznać się rektor uczelni, ks. prof. Mirosław Kalinowski i on musi zgodzić się, lub nie, z opinią rzecznika.

- Jak na razie do rektora nie wpłynęło pismo od rzecznika dyscyplinarnego – zaznacza rzecznik prasowy KUL.

Przemysław Czarnek to prawnik, konstytucjonalista. Na początku września uczelnia poinformowała, że od października polityk obejmie stanowisko profesora KUL. Decyzję taką podjął były już rektor ks. prof. Antoni Dębiński.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Palec_jenej_posel / 24 września 2020 r. o 21:23
+18
Stalin w gabinecie też miał swój portret, - dobre wzorce
Avatar
Adam_z_Lublina / 24 września 2020 r. o 18:31
+17
Jeżeli KUL nie odcina się od wypowiedzi Czarnka, to znaczy że akceptuje tego pełne pogardy dla drugiego człowieka słowa. Może nowy Rektor KUL zastanowi się czy patron uczelni też zaakceptowałby taki poniżanie drugiego człowieka, czy takie wypowiedzi są zgodne z Nauką Chrystusa czy wręcz są jej zaprzeczeniem. Dla mnie Czarnek to człowiek który publicznie epatuje pogardą do ludzi tylko dlatego że mają inne poglądy czy orientację seksualną. Wstyd dla KULu , wstyd dla Lublina.
Avatar
frasobliwy / 24 września 2020 r. o 23:01
+9
Polecam lekturę statutu KUL - pierwsze paragrafy rozdziału V. Jest tam opisane, jaką postawę powinien prezentować pracownik Uczelni. Jakiekolwiek komentarze odmawiające jakiejś grupie osób równości w traktowaniu raczej nie wpisują się w taką postawę? Mnie na zajęciach w KUL uczyli, że każdy człowiek ma swoją godność, no ale to było dawno temu, może doktryna i w związku z tym treści nauczania przez te lata się troszkę zmieniły na Alma Mater Link do statutu: ***s://***kul.pl/files/075/2019/dokumenty/statut-kul.pdf
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:51
+8
Jako skromno emanacja Dzieła Bożego, uważam, że tak Kościół, jak i KUL są doczesne i błądzą. A co do Czarnka, no u Św. Piotra na liście go nie widziałom. Trzeba pytać na dole...
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 września 2020 r. o 18:46
+8
KUL należy zdelegalizować i zlikwidować. Dyplomy tej uczelni są bezwartościowym świstkiem, a wiedza wyniesiona przez absolwentów nikła.
Avatar
Adam_z_Lublina / 24 września 2020 r. o 20:31
+6
Pytanie do amina : jak długo będzie tolerowane zachowanie forumowicza KOT89? Ostentacyjnie spamuje forum aby zniknęły komentarze innych. Wiem, że PiS i PiS-owskie trolle nie przestrzegają żadnych zasad, ale admin chyba może jakoś na to zareagować ? Bardzo bym prosił !
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:46
+5
Jeżeli KUL nie odcina się od wypowiedzi Czarnka, to znaczy że akceptuje tego pełne pogardy dla drugiego człowieka słowa. Może nowy Rektor KUL zastanowi się czy patron uczelni też zaakceptowałby taki poniżanie drugiego człowieka, czy takie wypowiedzi są zgodne z Nauką Chrystusa czy wręcz są jej zaprzeczeniem.  Dla mnie Czarnek to człowiek który publicznie epatuje pogardą do ludzi tylko dlatego że mają inne poglądy czy orientację seksualną. Wstyd dla KULu , wstyd dla Lublina.
 Potwierdzam w imieniu Chrystusa. Wstyd i zażenowanie. A co do KOT89 to administracja powinna zablokować jego IP za spamowanie komentarzy. Bo to typowe spamowanie, a nie przesuwanie.
 Potwierdzam w imieniu Chrystusa. Wstyd i zażenowanie. A co do KOT89 to administracja powinna zablokować jego IP za spamowanie komentarzy. Bo to typowe spamowanie, a nie przesuwanie. rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 24 września 2020 r. o 20:37
+4
Ze względu na aroganckie zachowanie KOT89 powtarzam swój komentarz: Jeżeli KUL nie odcina się od wypowiedzi Czarnka, to znaczy że akceptuje tego pełne pogardy dla drugiego człowieka słowa. Może nowy Rektor KUL zastanowi się czy patron uczelni też zaakceptowałby taki poniżanie drugiego człowieka, czy takie wypowiedzi są zgodne z Nauką Chrystusa czy wręcz są jej zaprzeczeniem. Dla mnie Czarnek to człowiek który publicznie epatuje pogardą do ludzi tylko dlatego że mają inne poglądy czy orientację seksualną. Wstyd dla KULu , wstyd dla Lublina.
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:48
+1
Jeżeli KUL nie odcina się od wypowiedzi Czarnka, to znaczy że akceptuje tego pełne pogardy dla drugiego człowieka słowa. Może nowy Rektor KUL zastanowi się czy patron uczelni też zaakceptowałby taki poniżanie drugiego człowieka, czy takie wypowiedzi są zgodne z Nauką Chrystusa czy wręcz są jej zaprzeczeniem.  Dla mnie Czarnek to człowiek który publicznie epatuje pogardą do ludzi tylko dlatego że mają inne poglądy czy orientację seksualną. Wstyd dla KULu , wstyd dla Lublina.
UP!
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:47
+1
Pytanie do amina : jak długo będzie tolerowane zachowanie forumowicza KOT89? Ostentacyjnie  spamuje forum aby zniknęły komentarze innych. Wiem, że PiS i PiS-owskie trolle nie przestrzegają żadnych zasad, ale admin chyba może jakoś na to zareagować ? Bardzo bym prosił !
 Dziennik Wschodni nie ma adminów. Tu nawet prokuratura nie pomoże, są filtry na przekleństwa, ale na spam już nie ma.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 25 września 2020 r. o 17:47
-6
U w a g a !!! PRAWOMOCNY WYROK NSA    znacie ?-  lubelski URZĘDNIK    złamał ustawę antykorupcyjną   .... i chętnie z Panem Czarnikiem pójdę na wódeczkę, za P0kazanie PRAWDY o "autorytetach prawniczych" z czerwonej stajni.
Avatar
frasobliwy / 24 września 2020 r. o 23:01
+9
Polecam lekturę statutu KUL - pierwsze paragrafy rozdziału V. Jest tam opisane, jaką postawę powinien prezentować pracownik Uczelni. Jakiekolwiek komentarze odmawiające jakiejś grupie osób równości w traktowaniu raczej nie wpisują się w taką postawę? Mnie na zajęciach w KUL uczyli, że każdy człowiek ma swoją godność, no ale to było dawno temu, może doktryna i w związku z tym treści nauczania przez te lata się troszkę zmieniły na Alma Mater Link do statutu: ***s://***kul.pl/files/075/2019/dokumenty/statut-kul.pdf
Avatar
Palec_jenej_posel / 24 września 2020 r. o 21:23
+18
Stalin w gabinecie też miał swój portret, - dobre wzorce
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:53
-1
Pytanie do amina : jak długo będzie tolerowane zachowanie forumowicza KOT89? Ostentacyjnie  spamuje forum aby zniknęły komentarze innych. Wiem, że PiS i PiS-owskie trolle nie przestrzegają żadnych zasad, ale admin chyba może jakoś na to zareagować ? Bardzo bym prosił !
 UP!
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:52
-2
Pytanie do amina : jak długo będzie tolerowane zachowanie forumowicza KOT89? Ostentacyjnie  spamuje forum aby zniknęły komentarze innych. Wiem, że PiS i PiS-owskie trolle nie przestrzegają żadnych zasad, ale admin chyba może jakoś na to zareagować ? Bardzo bym prosił !
 UP!
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:51
+8
Jako skromno emanacja Dzieła Bożego, uważam, że tak Kościół, jak i KUL są doczesne i błądzą. A co do Czarnka, no u Św. Piotra na liście go nie widziałom. Trzeba pytać na dole...
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:49
-5
Pytanie do amina : jak długo będzie tolerowane zachowanie forumowicza KOT89? Ostentacyjnie  spamuje forum aby zniknęły komentarze innych. Wiem, że PiS i PiS-owskie trolle nie przestrzegają żadnych zasad, ale admin chyba może jakoś na to zareagować ? Bardzo bym prosił !
 UP!
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:49
-3
Pytanie do amina : jak długo będzie tolerowane zachowanie forumowicza KOT89? Ostentacyjnie  spamuje forum aby zniknęły komentarze innych. Wiem, że PiS i PiS-owskie trolle nie przestrzegają żadnych zasad, ale admin chyba może jakoś na to zareagować ? Bardzo bym prosił !
 UP!
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:49
-2
Pytanie do amina : jak długo będzie tolerowane zachowanie forumowicza KOT89? Ostentacyjnie  spamuje forum aby zniknęły komentarze innych. Wiem, że PiS i PiS-owskie trolle nie przestrzegają żadnych zasad, ale admin chyba może jakoś na to zareagować ? Bardzo bym prosił !
 UP
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:48
+1
Jeżeli KUL nie odcina się od wypowiedzi Czarnka, to znaczy że akceptuje tego pełne pogardy dla drugiego człowieka słowa. Może nowy Rektor KUL zastanowi się czy patron uczelni też zaakceptowałby taki poniżanie drugiego człowieka, czy takie wypowiedzi są zgodne z Nauką Chrystusa czy wręcz są jej zaprzeczeniem.  Dla mnie Czarnek to człowiek który publicznie epatuje pogardą do ludzi tylko dlatego że mają inne poglądy czy orientację seksualną. Wstyd dla KULu , wstyd dla Lublina.
UP!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ludzie chcą się szczepić, ale system nie nadąża

Ludzie chcą się szczepić, ale system nie nadąża

Puławianie, którzy chcieliby przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19 muszą uzbroić się w cierpliwość. Na jedyną infolinię dla publicznych przychodni trudno się dodzwonić, a te prywatne większość terminów grudniowych mają już zarezerwowane. Punkty szczepień ledwo nadążają z zastrzykami.

Pompy membranowe – szeroki wybór, efektywne działanie

Pompy membranowe – szeroki wybór, efektywne działanie

Pneumatyczne pompy membranowe są niezwykle uniwersalne dzięki czemu znajdują zastosowanie w różnorodnych obszarach przemysłu. Odpowiednia budowa pompy z wykorzystaniem solidnych i trwałych materiałów są wytrzymałe i wykorzystywane w szerokim zakresie głównie w przemyśle spożywczym oraz chemicznym. Ich szczególna konstrukcja daje możliwość przesyłania materiałów lepkich i agresywnych chemikaliów, jak również materiałów o silnych właściwościach ściernych.

Jaka glebogryzarka będzie najlepsza dla małego i średniego ogrodu?

Jaka glebogryzarka będzie najlepsza dla małego i średniego ogrodu?

Czy warto kupować glebogryzarkę do swojego przydomowego ogrodu? Jak najbardziej! Może ona znacząco poprawić jakość gleby, a co za tym idzie ułatwić Ci uprawę warzyw, a także polepszyć warunki dla kwiatów czy trawnika. Sprawdź jakiego rodzaju urządzenie będzie najlepsze dla małych i średnich powierzchni.

Kolejny dzień i ponad 500 ofiar śmiertelnych. Koronawirus w Polsce, 2 grudnia

Kolejny dzień i ponad 500 ofiar śmiertelnych. Koronawirus w Polsce, 2 grudnia

W całej Polsce jest 27 356 przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 2 grudnia 2021 r. Zmarły 502 osoby zakażone koronawirusem.

200. urodziny Teatru Starego w Lublinie. Najciekawsze wydarzenia

200. urodziny Teatru Starego w Lublinie. Najciekawsze wydarzenia

200. urodziny będzie świętować w przyszłym roku Teatr Stary, chociaż działa zaledwie 10 lat. Dziś zaczyna się sprzedaż biletów na wydarzenia ujęte w repertuarze na pierwsze jubileuszowe półrocze.

Myśliwi chcą rekompensat za stan wyjątkowy

Myśliwi chcą rekompensat za stan wyjątkowy

Straty ponoszą koła łowieckie i rolnicy. Na obszarze objętym stanem wyjątkowym obowiązuje zakaz polowań. Starosta bialski, Mariusz Filipiuk (PSL) apeluje do rządu o zmianę przepisów, choćby w zakresie rekompensat.

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier jedzie na Białoruś po awans do play-off EuroCup

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier jedzie na Białoruś po awans do play-off EuroCup

Albo koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin będą kowalami swojego losu, albo będą musiały liczyć na łut szczęścia. W czwartek podopieczne Krzysztofa Szewczyka zmierzą się w ostatnim grupowym spotkaniu z BC Horizont Mińsk. Stawka tego starcia jest bardzo duża, a zespół z Lublina osłabiony

Kolejne miasto w regionie ze strefą płatnego parkowania

Kolejne miasto w regionie ze strefą płatnego parkowania

Bez dyskusji przyjęli radni pomysł by miasto brało pieniądze za zostawienie auta na niektórych ulicach. To pierwsza strefa parkowania w historii Biłgoraja, który bardzo narzeka na brak miejsc w centrum.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zagra dzisiaj z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zagra dzisiaj z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Ten mecz będzie debiutem w „czerwono-czarnych” Elijaha Wilsona

Pomaganie to nie polityka. LAS Christmas, czyli kiermasz, warsztaty i spotkania

Pomaganie to nie polityka. LAS Christmas, czyli kiermasz, warsztaty i spotkania

Własnoręcznie wykonana lalka może być prezentem pod choinkę. Ale lalka nie wygląda jak zwykła szmacianka, bo ma na sobie koc termiczny. To nawiązanie do sytuacji imigrantów, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej. Tegoroczna akcja przedświąteczna pracowni Sztuczka jest poświęcona właśnie im.

Marek Saganowski (Motor Lublin): Niedosyt po meczu z mistrzem Polski
galeria

Marek Saganowski (Motor Lublin): Niedosyt po meczu z mistrzem Polski

Niemal 15 tysięcy widzów na trybunach, świetna atmosfera i doping od pierwszej do ostatniej minuty. Zabrakło tylko jednego - lepszego wyniku. Chociaż gospodarze i tak pokazali się z bardzo dobrej strony. Motor prowadził z Legią 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:2 i to mistrzowie Polski awansowali do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Jak środowe zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Książnica Zamojska otwiera nowoczesną filię na osiedlu Karolówka
galeria

Książnica Zamojska otwiera nowoczesną filię na osiedlu Karolówka

W czwartek czytelnicy po raz pierwszy przyjdą do nowej siedziby biblioteki na osiedlu Karolówka. W pomieszczeniach po byłej aptece znajdą nowoczesną placówkę, na jaką czekali od dawna. Koniec z chodzeniem po niewygodnych schodach!

Właściciele domów chcieli parkować też przy ulicy. Ta decyzja ich nie ucieszy

Właściciele domów chcieli parkować też przy ulicy. Ta decyzja ich nie ucieszy

Mieszkańcy ulicy Sławacińskiej w Białej Podlaskiej skarżyli się, że znaki zakazu zatrzymywania się uprzykrzają im życie. Na nic jednak zdały się ich petycje w sprawie ich demontażu. Urzędnicy, po zasięgnięciu opinii policji, postanowili znaki pozostawić.

Powiatowy Dzień Wolontariatu w Puławach
3 grudnia 2021, 12:00

Powiatowy Dzień Wolontariatu w Puławach

W piątek, 3 grudnia o godz. 12 w Hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach (ul. Wojska Polskiego 7) zostanie zorganizowany III Powiatowy Dzień Wolontariatu.

Lubelskie. Mały Mikołaj ma poparzoną twarz, a chciał tylko zdezynfekować ręce w przedszkolu
Pierwsza strona Dziennika

Lubelskie. Mały Mikołaj ma poparzoną twarz, a chciał tylko zdezynfekować ręce w przedszkolu

5-letni Mikołaj wrócił do domu z poparzonym policzkiem. Płyn do dezynfekcji rąk ze szkolnego dystrybutora prysnął mu w twarz. – Nie wiadomo co tam było! – alarmuje mama chłopca. Sprawę wyjaśnia policja i sanepid.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!