Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 września 2020 r.
18:24

Rzecznik dyscyplinarny KUL nie chce karać posła PiS Przemysława Czarnka

0 16 A A
Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek (fot. Maciej Kaczanowski)

Rzecznik dyscyplinarny katolickiej uczelni odmawia podjęcia postępowania dyscyplinarnego wobec posła PiS, Przemysława Czarnka. Uniwersytet zastrzega, że formalnie sprawa nadal jest w toku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Były wojewoda lubelski, poseł Przemysław Czarnek to też wykładowca KUL. W czerwcu na antenie TVP Info polityk podczas dyskusji nad kwestią LGBT powiedział: – Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją.

Niemal od razu władze KUL wydały oświadczenie, że wypowiedź Czarnka nie była związana z jego działalnością akademicką i „w żaden sposób nie może być utożsamiana ze stanowiskiem uczelni”.

Jednoczenie sprawa została skierowana do rzecznika dyscyplinarnego KUL.

Dziennik Wschodni ustalił, że rzecznik zdecydował się nie podejmować postępowania. Potwierdza to rzecznik prasowy uczelni, Monika Stojowska i jednocześnie informuje, że formalnie postępowanie nie zostało zakończone.

Stojowska uczula, że teraz ze stanowiskiem rzecznika dyscyplinarnego musi zapoznać się rektor uczelni, ks. prof. Mirosław Kalinowski i on musi zgodzić się, lub nie, z opinią rzecznika.

- Jak na razie do rektora nie wpłynęło pismo od rzecznika dyscyplinarnego – zaznacza rzecznik prasowy KUL.

Przemysław Czarnek to prawnik, konstytucjonalista. Na początku września uczelnia poinformowała, że od października polityk obejmie stanowisko profesora KUL. Decyzję taką podjął były już rektor ks. prof. Antoni Dębiński.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Palec_jenej_posel / 24 września 2020 r. o 21:23
Stalin w gabinecie też miał swój portret, - dobre wzorce
Avatar
Adam_z_Lublina / 24 września 2020 r. o 18:31
Jeżeli KUL nie odcina się od wypowiedzi Czarnka, to znaczy że akceptuje tego pełne pogardy dla drugiego człowieka słowa. Może nowy Rektor KUL zastanowi się czy patron uczelni też zaakceptowałby taki poniżanie drugiego człowieka, czy takie wypowiedzi są zgodne z Nauką Chrystusa czy wręcz są jej zaprzeczeniem. Dla mnie Czarnek to człowiek który publicznie epatuje pogardą do ludzi tylko dlatego że mają inne poglądy czy orientację seksualną. Wstyd dla KULu , wstyd dla Lublina.
Avatar
frasobliwy / 24 września 2020 r. o 23:01
Polecam lekturę statutu KUL - pierwsze paragrafy rozdziału V. Jest tam opisane, jaką postawę powinien prezentować pracownik Uczelni. Jakiekolwiek komentarze odmawiające jakiejś grupie osób równości w traktowaniu raczej nie wpisują się w taką postawę? Mnie na zajęciach w KUL uczyli, że każdy człowiek ma swoją godność, no ale to było dawno temu, może doktryna i w związku z tym treści nauczania przez te lata się troszkę zmieniły na Alma Mater Link do statutu: ***s://***kul.pl/files/075/2019/dokumenty/statut-kul.pdf
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:51
Jako skromno emanacja Dzieła Bożego, uważam, że tak Kościół, jak i KUL są doczesne i błądzą. A co do Czarnka, no u Św. Piotra na liście go nie widziałom. Trzeba pytać na dole...
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 września 2020 r. o 18:46
KUL należy zdelegalizować i zlikwidować. Dyplomy tej uczelni są bezwartościowym świstkiem, a wiedza wyniesiona przez absolwentów nikła.
Avatar
Adam_z_Lublina / 24 września 2020 r. o 20:31
Pytanie do amina : jak długo będzie tolerowane zachowanie forumowicza KOT89? Ostentacyjnie spamuje forum aby zniknęły komentarze innych. Wiem, że PiS i PiS-owskie trolle nie przestrzegają żadnych zasad, ale admin chyba może jakoś na to zareagować ? Bardzo bym prosił !
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:46
Jeżeli KUL nie odcina się od wypowiedzi Czarnka, to znaczy że akceptuje tego pełne pogardy dla drugiego człowieka słowa. Może nowy Rektor KUL zastanowi się czy patron uczelni też zaakceptowałby taki poniżanie drugiego człowieka, czy takie wypowiedzi są zgodne z Nauką Chrystusa czy wręcz są jej zaprzeczeniem.  Dla mnie Czarnek to człowiek który publicznie epatuje pogardą do ludzi tylko dlatego że mają inne poglądy czy orientację seksualną. Wstyd dla KULu , wstyd dla Lublina.
 Potwierdzam w imieniu Chrystusa. Wstyd i zażenowanie. A co do KOT89 to administracja powinna zablokować jego IP za spamowanie komentarzy. Bo to typowe spamowanie, a nie przesuwanie.
 Potwierdzam w imieniu Chrystusa. Wstyd i zażenowanie. A co do KOT89 to administracja powinna zablokować jego IP za spamowanie komentarzy. Bo to typowe spamowanie, a nie przesuwanie. rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 24 września 2020 r. o 20:37
Ze względu na aroganckie zachowanie KOT89 powtarzam swój komentarz: Jeżeli KUL nie odcina się od wypowiedzi Czarnka, to znaczy że akceptuje tego pełne pogardy dla drugiego człowieka słowa. Może nowy Rektor KUL zastanowi się czy patron uczelni też zaakceptowałby taki poniżanie drugiego człowieka, czy takie wypowiedzi są zgodne z Nauką Chrystusa czy wręcz są jej zaprzeczeniem. Dla mnie Czarnek to człowiek który publicznie epatuje pogardą do ludzi tylko dlatego że mają inne poglądy czy orientację seksualną. Wstyd dla KULu , wstyd dla Lublina.
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:48
Jeżeli KUL nie odcina się od wypowiedzi Czarnka, to znaczy że akceptuje tego pełne pogardy dla drugiego człowieka słowa. Może nowy Rektor KUL zastanowi się czy patron uczelni też zaakceptowałby taki poniżanie drugiego człowieka, czy takie wypowiedzi są zgodne z Nauką Chrystusa czy wręcz są jej zaprzeczeniem.  Dla mnie Czarnek to człowiek który publicznie epatuje pogardą do ludzi tylko dlatego że mają inne poglądy czy orientację seksualną. Wstyd dla KULu , wstyd dla Lublina.
UP!
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:47
Pytanie do amina : jak długo będzie tolerowane zachowanie forumowicza KOT89? Ostentacyjnie  spamuje forum aby zniknęły komentarze innych. Wiem, że PiS i PiS-owskie trolle nie przestrzegają żadnych zasad, ale admin chyba może jakoś na to zareagować ? Bardzo bym prosił !
 Dziennik Wschodni nie ma adminów. Tu nawet prokuratura nie pomoże, są filtry na przekleństwa, ale na spam już nie ma.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 25 września 2020 r. o 17:47
U w a g a !!! PRAWOMOCNY WYROK NSA    znacie ?-  lubelski URZĘDNIK    złamał ustawę antykorupcyjną   .... i chętnie z Panem Czarnikiem pójdę na wódeczkę, za P0kazanie PRAWDY o "autorytetach prawniczych" z czerwonej stajni.
Avatar
frasobliwy / 24 września 2020 r. o 23:01
Polecam lekturę statutu KUL - pierwsze paragrafy rozdziału V. Jest tam opisane, jaką postawę powinien prezentować pracownik Uczelni. Jakiekolwiek komentarze odmawiające jakiejś grupie osób równości w traktowaniu raczej nie wpisują się w taką postawę? Mnie na zajęciach w KUL uczyli, że każdy człowiek ma swoją godność, no ale to było dawno temu, może doktryna i w związku z tym treści nauczania przez te lata się troszkę zmieniły na Alma Mater Link do statutu: ***s://***kul.pl/files/075/2019/dokumenty/statut-kul.pdf
Avatar
Palec_jenej_posel / 24 września 2020 r. o 21:23
Stalin w gabinecie też miał swój portret, - dobre wzorce
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:53
Pytanie do amina : jak długo będzie tolerowane zachowanie forumowicza KOT89? Ostentacyjnie  spamuje forum aby zniknęły komentarze innych. Wiem, że PiS i PiS-owskie trolle nie przestrzegają żadnych zasad, ale admin chyba może jakoś na to zareagować ? Bardzo bym prosił !
 UP!
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:52
Pytanie do amina : jak długo będzie tolerowane zachowanie forumowicza KOT89? Ostentacyjnie  spamuje forum aby zniknęły komentarze innych. Wiem, że PiS i PiS-owskie trolle nie przestrzegają żadnych zasad, ale admin chyba może jakoś na to zareagować ? Bardzo bym prosił !
 UP!
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:51
Jako skromno emanacja Dzieła Bożego, uważam, że tak Kościół, jak i KUL są doczesne i błądzą. A co do Czarnka, no u Św. Piotra na liście go nie widziałom. Trzeba pytać na dole...
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:49
Pytanie do amina : jak długo będzie tolerowane zachowanie forumowicza KOT89? Ostentacyjnie  spamuje forum aby zniknęły komentarze innych. Wiem, że PiS i PiS-owskie trolle nie przestrzegają żadnych zasad, ale admin chyba może jakoś na to zareagować ? Bardzo bym prosił !
 UP!
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:49
Pytanie do amina : jak długo będzie tolerowane zachowanie forumowicza KOT89? Ostentacyjnie  spamuje forum aby zniknęły komentarze innych. Wiem, że PiS i PiS-owskie trolle nie przestrzegają żadnych zasad, ale admin chyba może jakoś na to zareagować ? Bardzo bym prosił !
 UP!
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:49
Pytanie do amina : jak długo będzie tolerowane zachowanie forumowicza KOT89? Ostentacyjnie  spamuje forum aby zniknęły komentarze innych. Wiem, że PiS i PiS-owskie trolle nie przestrzegają żadnych zasad, ale admin chyba może jakoś na to zareagować ? Bardzo bym prosił !
 UP
Avatar
OPUSDEI / 24 września 2020 r. o 20:48
Jeżeli KUL nie odcina się od wypowiedzi Czarnka, to znaczy że akceptuje tego pełne pogardy dla drugiego człowieka słowa. Może nowy Rektor KUL zastanowi się czy patron uczelni też zaakceptowałby taki poniżanie drugiego człowieka, czy takie wypowiedzi są zgodne z Nauką Chrystusa czy wręcz są jej zaprzeczeniem.  Dla mnie Czarnek to człowiek który publicznie epatuje pogardą do ludzi tylko dlatego że mają inne poglądy czy orientację seksualną. Wstyd dla KULu , wstyd dla Lublina.
UP!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rada podzielona w sprawie skargi na dyrektorkę. "Pan Bóg czuwa nad szkołami"

Rada podzielona w sprawie skargi na dyrektorkę. "Pan Bóg czuwa nad szkołami"

Po długiej dyskusji podczas czwartkowej sesji rady miasta samorządowcy uznali skargę na dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 za zasadną. Zdaniem przewodniczącej rady, Małgorzata Tarłowska chciała "zniszczyć" nauczycielkę. Ona sama tłumaczy, że działała w zgodzie z przepisami.

Drony i pies tropiący. Poszukiwania trwają już kilka tygodni

Drony i pies tropiący. Poszukiwania trwają już kilka tygodni

Już kilka tygodni policjanci poszukują zaginionego Jarosława Banacha z Terespola. Ostatnio, przeczesywano koryto rzeki Czapelka.

Szef MON: Na Lubelszczyźnie powstanie nowy garnizon
Zdjęcia
galeria

Szef MON: Na Lubelszczyźnie powstanie nowy garnizon

Szef MON Mariusz Błaszczak wziął udział w zaprzysiężeniu 68 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady OT. Zapowiedział też powstanie nowego garnizonu na Lubelszczyźnie.

Drogówka przeprowadza wzmożone kontrole. "Nie będzie żadnej taryfy ulgowej"

Drogówka przeprowadza wzmożone kontrole. "Nie będzie żadnej taryfy ulgowej"

W weekend możemy się spodziewać więcej policjantów na drogach. Wszystko dlatego, że to koniec ferii w województwie lubelskim.

Ciągnik z Hiszpanii jednak do rolników nie dotarł

Ciągnik z Hiszpanii jednak do rolników nie dotarł

Miał być ciągnik z Hiszpanii, a wyszło oszustwo. Małżeństwo z Komarówki Podlaskiej straciło 53 tys. zł.

300 zielonych krzesełek dla kibiców. A na bieżni osiem torów

300 zielonych krzesełek dla kibiców. A na bieżni osiem torów

Ośmiotorowa, czterystumetrowa bieżnia, nowa skocznia w dal, rzutnia do pchnięcia kulą i wymiana krzesełek - to część nowości, jakie czekają Stadion im. Henryka Frąckiewicza w Stężycy. Zadanie warte jest prawie 4 mln zł. Roboty ruszą w lutym.

Jutro pierwsza taka niedziela w tym roku

Jutro pierwsza taka niedziela w tym roku

29 stycznia będzie pierwszą niedzielą handlową w tym roku. Tego dnia odbędzie się też finał WOŚP.

Był na dyskotece, a później jakby się rozpłynął. Konrada od tygodnia szukają znajomi i policja

Był na dyskotece, a później jakby się rozpłynął. Konrada od tygodnia szukają znajomi i policja

Nie mam pojęcia, co mogło się z nim stać. Jakby się rozpłynął... Ale nie tracę nadziei i wierzę, że niedługo się odnajdzie – mówi mama 38-letniego Konrada Klima. Mieszkaniec Zamościa zaginął przed tygodniem. Intensywnie szukają go znajomi, własne czynności wykonuje również policja.

Przeszkadza im hałas i światło z boiska. Małżeństwo chciało grzywny dla miasta

Przeszkadza im hałas i światło z boiska. Małżeństwo chciało grzywny dla miasta

Spór o korzystanie z boiska przy SP nr 4 na osiedlu Włostowice trwa. Dwoje mieszkańców domaga się ukarania miasta grzywną za udostępnianie obiektu po godzinach lekcyjnych. Sąd ich pozew w całości odrzucił. Tymczasem Ratusz planuje prawną kontrę, która ma zabezpieczyć Puławy przed roszczeniami.

Pogorzelcy odbudowali dom. Teraz trzeba go umeblować

Pogorzelcy odbudowali dom. Teraz trzeba go umeblować

Po blisko 3 miesiącach od pożaru mogli wreszcie wrócić do swojego domu, który dzięki zaangażowaniu gminy i lokalnej społeczności udało się przywrócić do właściwego stanu. Ale pogorzelcy z Majdanu-Sielec w gminie Krynice wciąż potrzebują wsparcia.

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!