Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2014 r.
15:36
Edytuj ten wpis

Sąd: Żuk nie prywatyzuje spółek miejskich, ale pozew oddalony

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
44 61 A A

Sąd Okręgowy w Lublinie oddalił pozew Krzysztofa Żuka przeciwko komitetowi wyborczemu Prawo i Sprawiedliwość, którego kandydaci sugerowali, że Żuk chce prywatyzować miejskie spółki MPK, MPWiK i LPEC. Jednocześnie sąd przyznał, że prezydent - wbrew sugestiom PiS - nie prywatyzuje miejskich spółek. Skąd ta sprzeczność?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Złożyłem pozew w trybie wyborczym przeciwko komitetowi wyborczemu PiS o zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących działań prezydenta związanych z prywatyzacją spółek komunalnych - mówił Krzysztof Żuk, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Lublina w dniu, w którym złożył pozew, czyli w środę.

Żuk przywoływał materiały, które zostały opublikowane w wyborczej gazetce Prawa i Sprawiedliwości. - Znalazł się tam wywiad z Grzegorzem Muszyńskim, kandydatem na prezydenta, w którym wypowiada się: "niepokoją mnie działania urzędującego prezydenta i Platformy Obywatelskiej zmierzające do prywatyzacji”, z kontekstu wynika, że prywatyzacji spółek komunalnych - mówił Żuk.
W tej samej gazetce Sylwester Tułajew stwierdzał, że przekształcenie LPEC ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną to wstęp do jej prywatyzacji.

- PiS wymienia trzy kluczowe spółki: MPK, MPWiK i LPEC. Oświadczam, że informacje PiS są nieprawdziwe, nie podejmowałem działań związanych z prywatyzacją tych spółek - mówił Żuk tuż po złożeniu pozwu.

Dziś Sąd Okręgowy w Lublinie oddalił ten pozew. Sąd uznał, że wypowiedzi PiS miały charakter oceny, a nie stwierdzania nieprawdziwych faktów. Właśnie dlatego, zdaniem sądu, pozew w trybie wyborczym musi być oddalony. Sąd uznał bowiem, że nie ma w tym przypadku mowy o rozpowszechnianiu przez PiS nieprawdziwych informacji, a tylko to może być podstawą do składania pozwu w trybie art. 111 Kodeksu wyborczego.

Wypowiedzi PiS sąd uznał jedynie za ocenę działalności prezydenta, do której każdy ma prawo w ramach swobody wypowiedzi. Jednocześnie sąd potwierdził, że prezydent miasta Krzysztof Żuk nie podejmował - wbrew sugestiom PiS - działań zmierzających do prywatyzacji spółek komunalnych.

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polak / 14 listopada 2014 o 21:30
0

A ci znajomi to kto? skorumpowana banda a Żuk i tak nie wygra pomimo wydanego nakazu głosowania na tę łysą pałę przez mocodawców

Avatar
historyk IPN-esu / 14 listopada 2014 o 20:26
0

PiS to najwięksi łgarze polityki.

A cała reszta to komuchy,aferzyści, żydzi,konfidenci albo płatni pachołki Moskwy,jakie więc jest wyjście.

Avatar
tyle w temacie / 14 listopada 2014 o 20:13
0

PiS to najwięksi łgarze polityki.

Avatar
wyborca / 14 listopada 2014 o 19:52
0

w Krasniku tez  był  taki  co popierany  przez ta organizacje i sprzedal KPEC ludzie placa

za cieplo  ...oczywiście  w tych  wyborach    Prezydent  -.  Z.

Teraz ich popiera  w krasniku   Lublinianie pomyślcie zanim oddacie  glos

Avatar
zegarek / 14 listopada 2014 o 18:08
0

Polska język, trudna jezyk czytelniku... Sąd na temat przyszłości się w ogóle nie wypowiadał, bo sądy nie zajmują się gdybaniem. Stwierdził, że PiS kłamał ale to ocena a nie informacja a ocen się w trybie wyborczym nie weryfikuje więc pozew prezydenta oddala. Pis przegrał bo wykazano im kłamstwo, ostatkiem sił próbują iść w zaparte.

Avatar
czytelnik / 14 listopada 2014 o 17:47
0

Żuk nie mówił, że nie sprywatyzuje spółek miejskich w przyszłości. Mówił jedynie, że nie podejmował takich działań w przeszłości i z tym poleciał do sądu i tam przegrał, bo sąd uznał, że pisowcy wyrażali ocenę tego, co może być w przyszłości a nie co było w przeszłości. Może lublinianie obudzą się i zobaczą, że prywatyzacja spółek jest całkiem możliwa, a tym samym podwyżka opłat za wodę i ciepło. 

Avatar
Mietekrekin / 14 listopada 2014 o 17:38
0

Zaraza zaraz. Czyli Żuk pomówił Muszyńskiego bezpodstawnie - tak uznał sąd.

A dowodów na próby prywatyzacji nie ma - tyle uznał sąd. Nie jeto to samo, co że takich pomysłów nie było. Może było to na etapie rozmów. Nikt nie jest głupi żeby zostawiać po sobie ślady przed samymi wyborami.

Zobaczymy jak będzie. Ja będę pamiętać. Tak jak pamiętam o obietnicach "Przejdę na urlop bezpłatny w czasie kampanii...".

ja Ci to wyjaśnię - wyraźnie tego nie rozumiesz. Sąd uznał, że Muszyński to kłamca (o czym wie każdy), ale pozew nie spełniał kryteriów trybu wyborczego... Zresztą, i tak nie zrozumiesz, tyle trudych wyrazów...

ja Ci to wyjaśnię - wyraźnie tego nie rozumiesz. Sąd uznał, że Muszyński to kłamca (o czym wie każdy), ale pozew nie spełniał kryteriów trybu wyborczego... Zresztą, i tak nie zrozumiesz, tyle trudych wyrazów...

rozwiń
Avatar
ja / 14 listopada 2014 o 17:34
0

POwtórzę jeszcze raz:

Głosujcie na Żuka czyli Głosujcie na PO! Może za rok czy dwa podwyższą wiek emerytalny z 67 na 70 żebyście mieli jeszcze lepiej!!!!

Avatar
Marian / 14 listopada 2014 o 17:31
0

Na razie nie prywatyzuje,ale..... .Dobrze,że PiS nagłośnił ten temat,bo wszystko wskazywało na dążenie do prywatyzacji.Pan Żuk w oświadczeniu do pracowników miejskich spółek nie napisał,że jeżeli wygra wybory nie sprywatyzuje spółek.Tekst jest napisany w czasie przeszłym.A przyszłość może się zmienić,jak to w PO niejednokrotnie bywało.

Avatar
? / 14 listopada 2014 o 17:28
0

Może się oduczą łgać i pomawiać?

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał korzystny dla Krzysztofa Żuka, kandydata PO na prezydenta Lublina wyrok w trybie wyborczym. Chodzi o wypowiedzi kandydata PiS, Grzegorza Muszyńskiego, który zarzucał Żukowi niegospodarność w sprawie biurowca przy ul. Wieniawskiej. Sąd zakazał Muszyńskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, nakazał ich sprostowanie oraz orzekł, że kandydat PiS musi wpłacić 10 tys. zł na hospicjum im. Małego Księcia.

Avatar
Polak / 14 listopada 2014 o 21:30
0

A ci znajomi to kto? skorumpowana banda a Żuk i tak nie wygra pomimo wydanego nakazu głosowania na tę łysą pałę przez mocodawców

Avatar
historyk IPN-esu / 14 listopada 2014 o 20:26
0

PiS to najwięksi łgarze polityki.

A cała reszta to komuchy,aferzyści, żydzi,konfidenci albo płatni pachołki Moskwy,jakie więc jest wyjście.

Avatar
tyle w temacie / 14 listopada 2014 o 20:13
0

PiS to najwięksi łgarze polityki.

Avatar
wyborca / 14 listopada 2014 o 19:52
0

w Krasniku tez  był  taki  co popierany  przez ta organizacje i sprzedal KPEC ludzie placa

za cieplo  ...oczywiście  w tych  wyborach    Prezydent  -.  Z.

Teraz ich popiera  w krasniku   Lublinianie pomyślcie zanim oddacie  glos

Avatar
zegarek / 14 listopada 2014 o 18:08
0

Polska język, trudna jezyk czytelniku... Sąd na temat przyszłości się w ogóle nie wypowiadał, bo sądy nie zajmują się gdybaniem. Stwierdził, że PiS kłamał ale to ocena a nie informacja a ocen się w trybie wyborczym nie weryfikuje więc pozew prezydenta oddala. Pis przegrał bo wykazano im kłamstwo, ostatkiem sił próbują iść w zaparte.

Avatar
czytelnik / 14 listopada 2014 o 17:47
0

Żuk nie mówił, że nie sprywatyzuje spółek miejskich w przyszłości. Mówił jedynie, że nie podejmował takich działań w przeszłości i z tym poleciał do sądu i tam przegrał, bo sąd uznał, że pisowcy wyrażali ocenę tego, co może być w przyszłości a nie co było w przeszłości. Może lublinianie obudzą się i zobaczą, że prywatyzacja spółek jest całkiem możliwa, a tym samym podwyżka opłat za wodę i ciepło. 

Avatar
Mietekrekin / 14 listopada 2014 o 17:38
0

Zaraza zaraz. Czyli Żuk pomówił Muszyńskiego bezpodstawnie - tak uznał sąd.

A dowodów na próby prywatyzacji nie ma - tyle uznał sąd. Nie jeto to samo, co że takich pomysłów nie było. Może było to na etapie rozmów. Nikt nie jest głupi żeby zostawiać po sobie ślady przed samymi wyborami.

Zobaczymy jak będzie. Ja będę pamiętać. Tak jak pamiętam o obietnicach "Przejdę na urlop bezpłatny w czasie kampanii...".

ja Ci to wyjaśnię - wyraźnie tego nie rozumiesz. Sąd uznał, że Muszyński to kłamca (o czym wie każdy), ale pozew nie spełniał kryteriów trybu wyborczego... Zresztą, i tak nie zrozumiesz, tyle trudych wyrazów...

ja Ci to wyjaśnię - wyraźnie tego nie rozumiesz. Sąd uznał, że Muszyński to kłamca (o czym wie każdy), ale pozew nie spełniał kryteriów trybu wyborczego... Zresztą, i tak nie zrozumiesz, tyle trudych wyrazów...

rozwiń
Avatar
ja / 14 listopada 2014 o 17:34
0

POwtórzę jeszcze raz:

Głosujcie na Żuka czyli Głosujcie na PO! Może za rok czy dwa podwyższą wiek emerytalny z 67 na 70 żebyście mieli jeszcze lepiej!!!!

Avatar
Marian / 14 listopada 2014 o 17:31
0

Na razie nie prywatyzuje,ale..... .Dobrze,że PiS nagłośnił ten temat,bo wszystko wskazywało na dążenie do prywatyzacji.Pan Żuk w oświadczeniu do pracowników miejskich spółek nie napisał,że jeżeli wygra wybory nie sprywatyzuje spółek.Tekst jest napisany w czasie przeszłym.A przyszłość może się zmienić,jak to w PO niejednokrotnie bywało.

Avatar
? / 14 listopada 2014 o 17:28
0

Może się oduczą łgać i pomawiać?

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał korzystny dla Krzysztofa Żuka, kandydata PO na prezydenta Lublina wyrok w trybie wyborczym. Chodzi o wypowiedzi kandydata PiS, Grzegorza Muszyńskiego, który zarzucał Żukowi niegospodarność w sprawie biurowca przy ul. Wieniawskiej. Sąd zakazał Muszyńskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, nakazał ich sprostowanie oraz orzekł, że kandydat PiS musi wpłacić 10 tys. zł na hospicjum im. Małego Księcia.

Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 1 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 14 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 5

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 26 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 9 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek