Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 maja 2009 r.
18:33
Edytuj ten wpis

Sądny dzień dla busiarzy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 19 A A

Ponad 20 mandatów na prawie 3 tys. złotych. To "dorobek” Inspekcji Transportu Drogowego z Lubelszczyzny i Mazowsza, które dziś od rana kontrolowały busy na trasie Lublin-Warszawa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To była pierwsza wspólna akcja i ma być powtarzana.

Codziennie z Lublina do Warszawy jedzie busami od 1500 do 2000 pasażerów. Tyle samo z powrotem. - Bardzo często dostajemy od nich skargi, że kierowcy jeżdżą zbyt szybko, ryzykownie wyprzedzają - mówi Cezary Jurkowski, szef lubelskiego ITD.

ITD od niedawna może kontrolować prędkość i korzysta z tego. - Otrzymaliśmy dwa cywilne auta z wideorejestratorami oraz laserowe mierniki prędkości. To najlepszy sprzęt w Polsce - dodaje inspektor Mariusz Szabała, nadzorujący akcję.

O godz. 7.10 na trasę na jej lubelskim odcinku wyruszyły cztery patrole. - Dwa w oznakowanych pojazdach oraz dwa "cywilne”. Pierwsze busy wpadły o 7.30 jeszcze w Lublinie.

- Kierowca jechał 71 km/h, czyli o 21 km/h za szybko. Dostał 4 punkty i 200 zł - mówi inspektor Andrzej Czyżewski. Chwilę potem patrol przy Ogrodzie Botanicznym zatrzymał kolejnego busa. - Przekroczenie o 21 km/h. 4 punkty i 100 złotych - podsumowuje inspektor Dariusz Sokół.

Pasażerowie z zatrzymywanych samochodów mają podzielone opinie na temat akcji. - To głupota. Oni kontrolują, a my siedzimy w środku i czekamy - złości się Lewen Lipiec. - A ja uważam, że takich kontroli powinno być więcej. Nie chcę ryzykować życia wsiadając do busa - dodaje Piotr Czyżewski.

Nie mniej pracy miały załogi ITD ze sprzętem wideo. - Kierowca jechał 101 km/h w miejscu gdzie można "70”. Mało tego, zapomniał z domu prawa jazdy - podaje przykład insp. Artur Lisowski.

- Rozkłady jazdy są zbyt napięte, nie przewidują korków czy robót drogowych. A pasażerom zawsze się spieszy - stara się zrozumieć kierowców inspektor Grzegorz Brudziński, z drugiej załogi video.

• Dlaczego Urząd Marszałkowski w Lublinie zgadza się na napięte rozkłady, które zmuszające kierowców do łamania przepisów?

- Dokładnie sprawdzamy każdy nowy rozkład pod kątem możliwości przestrzegania dozwolonych prędkości - mówi Michał Zdun, odpowiedzialny za tę kwestię od 24 kwietnia. - Przykładam do tego dużą wagę, ale pod wcześniej wydanymi decyzjami nie mogę się podpisać.

Tymczasem "Krokodyle” - jak kierowcy nazywają inspektorów - już szykują kolejne polowanie. Tym razem z udziałem kolejnej nowej broni - motocykli.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pasażer / 4 lipca 2009 o 08:43
0
Nie można mierzyć wszystkich jedną miarką. Jeżdżę od 7 lat Expres-busem na trasie Puławy -Kraków- Puławy co tydzień. Zapewniam, jest bezpiecznie, kulturalnie i miło.Polecam tą fiormę.Pasażer
Avatar
BUSUARZ???????????? / 8 maja 2009 o 12:08
0
Panie Puzio! Nikt Pana nie nazywa Pana dziennikarzyną! choć Pańskie pisarstwo jest typowym przykładem żenady i taniej sensacji, dlaczego więc kierowców nazywa Pan busiarzami?! trochę etyki sznowny Panie!
Avatar
aaa / 8 maja 2009 o 11:42
0
Rzadko jeżdżę busami (po prostu się boję), zwykle samochodem osobowym, ale obserwując skandaliczne zachowanie kierowcy mniej więcej co 3 busa na trasie cieszę sie ze takie akcje czasami mają miejsce, chociaą niestety wątpię w jej długoterminowy skutek.
Avatar
Oli / 8 maja 2009 o 11:24
0
malgusa napisał:
Ostatnio miałam nie przyjemność wyprzedzac busa pewniej firmy kursujacej lublin-puławy i lublin wa-wa.Kierowca busa widzac ze wyprzedza go kobieta zjechał na przeciwległy pas(przekraczajac srodkowa linie) spychajac mnie na boczny pas przeciwnego ruchu-to jest nie do pomyślenia zeby z powodu jakis chorych ambicji stwarzac takie zagrożenie dla osób postronnych i pasażerów których sie wiezie!!!!Własciciel firmy został poinformowany o skandalicznym zachowaniu swojego kierowcy

ojejku jaki niedobly pan zajechał ci dlogę... nie lozpłakałaś się chociaż?
Wymyślacie niestworzone historie aż brzuch boli ze śmiechu

ojejku jaki niedobly pan zajechał ci dlogę... nie lozpłakałaś się chociaż?
Wymyślacie niestworzone historie aż brzuch boli ze śmiechu rozwiń
Avatar
TW Jurek / 8 maja 2009 o 11:17
0
aron napisał:
Jak komuś źle w busie to zachęcam do podróży PKP. Jedna podróż pociągiem sprawi, że wrócicie pod mur na Ruską i będziecie całować busy w reflektory z wdzięczności za to że złamały monopol PKP.


Każdy kto ceni sobie komfort podróży (a nie zależy mu na czasie) wybierze PKP. W pociągu masz toaletę, możesz się przejść po korytarzu, otworzyć okno... Tymczasem jeśli w busie odczujesz potrzebę fizjologiczną to jesteś zdany na łaskę kierowcy, z doświadczenia wiem, że mało który się zatrzyma.


Każdy kto ceni sobie komfort podróży (a nie zależy mu na czasie) wybierze PKP. W pociągu masz toaletę, możesz się przejść po korytarzu, otworzyć okno... Tymczasem jeśli w busie odczujesz potrzebę fizjologiczną to jesteś zdany na łaskę kierowcy, z doświadczenia wiem, że mało który się zatrzyma. rozwiń
Avatar
UŻYTKOWNIK / 8 maja 2009 o 10:04
0
TAKICH KONTROLI POWINNO BYC DUŻO WIĘCEJ. WYSTARCZY POPATRZEĆ JAK KIEROWCY BUSÓW NAGMINNIE ŁAMIĄ PRZEPISY WYMUSZAJĄĆ PIERWEŃSTWO NA AUTACH OSOBOWYCH<BO BUS MOCNIEJSZY< WYPRZEDZAJĄC NA TRZECIEGO, JADĄ NA <CZOŁOWE> MUSISZ USTĄPIĆCHOĆ CZASAMI NIE MASZ GDZIE.TAK DZIEJE SIĘ NIE TYLKO NA TRASACH Z LUBLINA DO WARSZAWY ALE NAWET Z TOMASZOWA DO ZAMOŚCIA. TAKI BUS NA ODCINKU OK 25 KM ŁAMIE KILKANAŚCIE RAZY PRZEPISY. DO TEGO DOŁĄCZJĄ TIRY JADĄCE JEDNYM KOŁEM PO LINII ŚRODKOWEJ JEZDNI. NIE RAZ STRACH SKRĘCIĆ W LEWO I ZBLIŻYĆ SIĘ DO ŚRODKA JEZDNI. GDY TAKI JEDZIE PO LINII SKRĘCAMY ZE ŚRODKA PASA.NAJSKUTECZNIEJSZA JEST POLICJA BIORĄCA UDZIAŁ W RUCHU DROGOWYM I NA BIERZĄCO REAGUJĄCA NA WYKROCZENIA.TO NIE PRAWDA ŻE ROZKŁADY NAPIĘTE. WSZĘDZIE MOŻNA DOJECHAĆ ZGODNIE Z PRZEISAMI,NAJWYŻEJ KILKA MINUT DŁUŻEJ. SZEROKOŚCI.
TAKICH KONTROLI POWINNO BYC DUŻO WIĘCEJ. WYSTARCZY POPATRZEĆ JAK KIEROWCY BUSÓW NAGMINNIE ŁAMIĄ PRZEPISY WYMUSZAJĄĆ PIERWEŃSTWO NA AUTACH OSOBOWYCH<BO BUS MOCNIEJSZY< WYPRZEDZAJĄC NA TRZECIEGO, JADĄ NA <CZOŁOWE> MUSISZ USTĄPIĆCHOĆ CZASAMI NIE MASZ GDZIE.TAK DZIEJE SIĘ NIE TYLKO NA TRASACH Z LUBLINA DO WARSZAWY ALE NAWET Z TOMASZOWA DO ZAMOŚCIA. TAKI BUS NA ODCINKU OK 25 KM ŁAMIE KILKANAŚCIE RAZY PRZEPISY. DO TEGO DOŁĄCZJĄ TIRY JADĄCE JEDNYM KOŁEM PO LINII ŚRODKOWEJ JEZDNI. NIE RAZ STRACH SKRĘCIĆ W LEWO I ZBLIŻYĆ SIĘ DO ŚRODKA JEZ... rozwiń
Avatar
malgusa / 8 maja 2009 o 09:28
0
Ostatnio miałam nie przyjemność wyprzedzac busa pewniej firmy kursujacej lublin-puławy i lublin wa-wa.Kierowca busa widzac ze wyprzedza go kobieta zjechał na przeciwległy pas(przekraczajac srodkowa linie) spychajac mnie na boczny pas przeciwnego ruchu-to jest nie do pomyślenia zeby z powodu jakis chorych ambicji stwarzac takie zagrożenie dla osób postronnych i pasażerów których sie wiezie!!!!Własciciel firmy został poinformowany o skandalicznym zachowaniu swojego kierowcy
Avatar
Aron z Parczewa / 8 maja 2009 o 08:59
0
kierowca wożący pasażerów ma dbać o ich bezpieczeństwo, nie łamać przepisów i tyle, nie jedzie sam, nie wiezie kartofli!
jak w tym kraju może być normalnie jak piętnowanie oszustów zaraz spotyka się z krytyką
Avatar
aron / 8 maja 2009 o 08:53
0
Tak bronicie busiarzy? A jak utnie nóżkę,rączkę.Zostanie tylko główka,języczek i ptaszek to pretensje do kierowcy bo za szybko jechał.Niestety nieszczęść z ich udziałem jest coraz więcej i trzeba im zapobiegać.Żaden przepis nie karze im się trzymać rozkładu.Naoglądali się filmów o supermenach i cwaniakują.
Avatar
~Piotr~ / 8 maja 2009 o 07:18
0
To że czasem busy jeżdżą brawurowo i nieostrożnie to fakt. Ale zamiast do kierowców busów, miejcie pretensje do ich pracodawców którzy każą im jeździć coraz szybciej i szybciej.
Natomiast jeśli chodzi o mandaty za przekroczenie prędkości o 21km........ LUDZIE PRZECIEŻ NIKT NIE JEŹDZI PO MIEŚCIE 50km/h! Czy Policja i ITD naprawdę żyją w nieświadomości że wszyscy kierowcy zawsze jadą 50km/h? POlecam się przejechać po mieście z prędkością 50km/h i zobaczyć jak kierowcy będą was rozjeżdżać i pukać się w głowę na wasz widok....
Ach te polaczki...
To że czasem busy jeżdżą brawurowo i nieostrożnie to fakt. Ale zamiast do kierowców busów, miejcie pretensje do ich pracodawców którzy każą im jeździć coraz szybciej i szybciej.
Natomiast jeśli chodzi o mandaty za przekroczenie prędkości o 21km........ LUDZIE PRZECIEŻ NIKT NIE JEŹDZI PO MIEŚCIE 50km/h! Czy Policja i ITD naprawdę żyją w nieświadomości że wszyscy kierowcy zawsze jadą 50km/h? POlecam się przejechać po mieście z prędkością 50km/h i zobaczyć jak kierowcy będą was rozjeżdżać i pukać się w głowę na wasz widok....
Ac... rozwiń
Avatar
Pasażer / 4 lipca 2009 o 08:43
0
Nie można mierzyć wszystkich jedną miarką. Jeżdżę od 7 lat Expres-busem na trasie Puławy -Kraków- Puławy co tydzień. Zapewniam, jest bezpiecznie, kulturalnie i miło.Polecam tą fiormę.Pasażer
Avatar
BUSUARZ???????????? / 8 maja 2009 o 12:08
0
Panie Puzio! Nikt Pana nie nazywa Pana dziennikarzyną! choć Pańskie pisarstwo jest typowym przykładem żenady i taniej sensacji, dlaczego więc kierowców nazywa Pan busiarzami?! trochę etyki sznowny Panie!
Avatar
aaa / 8 maja 2009 o 11:42
0
Rzadko jeżdżę busami (po prostu się boję), zwykle samochodem osobowym, ale obserwując skandaliczne zachowanie kierowcy mniej więcej co 3 busa na trasie cieszę sie ze takie akcje czasami mają miejsce, chociaą niestety wątpię w jej długoterminowy skutek.
Avatar
Oli / 8 maja 2009 o 11:24
0
malgusa napisał:
Ostatnio miałam nie przyjemność wyprzedzac busa pewniej firmy kursujacej lublin-puławy i lublin wa-wa.Kierowca busa widzac ze wyprzedza go kobieta zjechał na przeciwległy pas(przekraczajac srodkowa linie) spychajac mnie na boczny pas przeciwnego ruchu-to jest nie do pomyślenia zeby z powodu jakis chorych ambicji stwarzac takie zagrożenie dla osób postronnych i pasażerów których sie wiezie!!!!Własciciel firmy został poinformowany o skandalicznym zachowaniu swojego kierowcy

ojejku jaki niedobly pan zajechał ci dlogę... nie lozpłakałaś się chociaż?
Wymyślacie niestworzone historie aż brzuch boli ze śmiechu

ojejku jaki niedobly pan zajechał ci dlogę... nie lozpłakałaś się chociaż?
Wymyślacie niestworzone historie aż brzuch boli ze śmiechu rozwiń
Avatar
TW Jurek / 8 maja 2009 o 11:17
0
aron napisał:
Jak komuś źle w busie to zachęcam do podróży PKP. Jedna podróż pociągiem sprawi, że wrócicie pod mur na Ruską i będziecie całować busy w reflektory z wdzięczności za to że złamały monopol PKP.


Każdy kto ceni sobie komfort podróży (a nie zależy mu na czasie) wybierze PKP. W pociągu masz toaletę, możesz się przejść po korytarzu, otworzyć okno... Tymczasem jeśli w busie odczujesz potrzebę fizjologiczną to jesteś zdany na łaskę kierowcy, z doświadczenia wiem, że mało który się zatrzyma.


Każdy kto ceni sobie komfort podróży (a nie zależy mu na czasie) wybierze PKP. W pociągu masz toaletę, możesz się przejść po korytarzu, otworzyć okno... Tymczasem jeśli w busie odczujesz potrzebę fizjologiczną to jesteś zdany na łaskę kierowcy, z doświadczenia wiem, że mało który się zatrzyma. rozwiń
Avatar
UŻYTKOWNIK / 8 maja 2009 o 10:04
0
TAKICH KONTROLI POWINNO BYC DUŻO WIĘCEJ. WYSTARCZY POPATRZEĆ JAK KIEROWCY BUSÓW NAGMINNIE ŁAMIĄ PRZEPISY WYMUSZAJĄĆ PIERWEŃSTWO NA AUTACH OSOBOWYCH<BO BUS MOCNIEJSZY< WYPRZEDZAJĄC NA TRZECIEGO, JADĄ NA <CZOŁOWE> MUSISZ USTĄPIĆCHOĆ CZASAMI NIE MASZ GDZIE.TAK DZIEJE SIĘ NIE TYLKO NA TRASACH Z LUBLINA DO WARSZAWY ALE NAWET Z TOMASZOWA DO ZAMOŚCIA. TAKI BUS NA ODCINKU OK 25 KM ŁAMIE KILKANAŚCIE RAZY PRZEPISY. DO TEGO DOŁĄCZJĄ TIRY JADĄCE JEDNYM KOŁEM PO LINII ŚRODKOWEJ JEZDNI. NIE RAZ STRACH SKRĘCIĆ W LEWO I ZBLIŻYĆ SIĘ DO ŚRODKA JEZDNI. GDY TAKI JEDZIE PO LINII SKRĘCAMY ZE ŚRODKA PASA.NAJSKUTECZNIEJSZA JEST POLICJA BIORĄCA UDZIAŁ W RUCHU DROGOWYM I NA BIERZĄCO REAGUJĄCA NA WYKROCZENIA.TO NIE PRAWDA ŻE ROZKŁADY NAPIĘTE. WSZĘDZIE MOŻNA DOJECHAĆ ZGODNIE Z PRZEISAMI,NAJWYŻEJ KILKA MINUT DŁUŻEJ. SZEROKOŚCI.
TAKICH KONTROLI POWINNO BYC DUŻO WIĘCEJ. WYSTARCZY POPATRZEĆ JAK KIEROWCY BUSÓW NAGMINNIE ŁAMIĄ PRZEPISY WYMUSZAJĄĆ PIERWEŃSTWO NA AUTACH OSOBOWYCH<BO BUS MOCNIEJSZY< WYPRZEDZAJĄC NA TRZECIEGO, JADĄ NA <CZOŁOWE> MUSISZ USTĄPIĆCHOĆ CZASAMI NIE MASZ GDZIE.TAK DZIEJE SIĘ NIE TYLKO NA TRASACH Z LUBLINA DO WARSZAWY ALE NAWET Z TOMASZOWA DO ZAMOŚCIA. TAKI BUS NA ODCINKU OK 25 KM ŁAMIE KILKANAŚCIE RAZY PRZEPISY. DO TEGO DOŁĄCZJĄ TIRY JADĄCE JEDNYM KOŁEM PO LINII ŚRODKOWEJ JEZDNI. NIE RAZ STRACH SKRĘCIĆ W LEWO I ZBLIŻYĆ SIĘ DO ŚRODKA JEZ... rozwiń
Avatar
malgusa / 8 maja 2009 o 09:28
0
Ostatnio miałam nie przyjemność wyprzedzac busa pewniej firmy kursujacej lublin-puławy i lublin wa-wa.Kierowca busa widzac ze wyprzedza go kobieta zjechał na przeciwległy pas(przekraczajac srodkowa linie) spychajac mnie na boczny pas przeciwnego ruchu-to jest nie do pomyślenia zeby z powodu jakis chorych ambicji stwarzac takie zagrożenie dla osób postronnych i pasażerów których sie wiezie!!!!Własciciel firmy został poinformowany o skandalicznym zachowaniu swojego kierowcy
Avatar
Aron z Parczewa / 8 maja 2009 o 08:59
0
kierowca wożący pasażerów ma dbać o ich bezpieczeństwo, nie łamać przepisów i tyle, nie jedzie sam, nie wiezie kartofli!
jak w tym kraju może być normalnie jak piętnowanie oszustów zaraz spotyka się z krytyką
Avatar
aron / 8 maja 2009 o 08:53
0
Tak bronicie busiarzy? A jak utnie nóżkę,rączkę.Zostanie tylko główka,języczek i ptaszek to pretensje do kierowcy bo za szybko jechał.Niestety nieszczęść z ich udziałem jest coraz więcej i trzeba im zapobiegać.Żaden przepis nie karze im się trzymać rozkładu.Naoglądali się filmów o supermenach i cwaniakują.
Avatar
~Piotr~ / 8 maja 2009 o 07:18
0
To że czasem busy jeżdżą brawurowo i nieostrożnie to fakt. Ale zamiast do kierowców busów, miejcie pretensje do ich pracodawców którzy każą im jeździć coraz szybciej i szybciej.
Natomiast jeśli chodzi o mandaty za przekroczenie prędkości o 21km........ LUDZIE PRZECIEŻ NIKT NIE JEŹDZI PO MIEŚCIE 50km/h! Czy Policja i ITD naprawdę żyją w nieświadomości że wszyscy kierowcy zawsze jadą 50km/h? POlecam się przejechać po mieście z prędkością 50km/h i zobaczyć jak kierowcy będą was rozjeżdżać i pukać się w głowę na wasz widok....
Ach te polaczki...
To że czasem busy jeżdżą brawurowo i nieostrożnie to fakt. Ale zamiast do kierowców busów, miejcie pretensje do ich pracodawców którzy każą im jeździć coraz szybciej i szybciej.
Natomiast jeśli chodzi o mandaty za przekroczenie prędkości o 21km........ LUDZIE PRZECIEŻ NIKT NIE JEŹDZI PO MIEŚCIE 50km/h! Czy Policja i ITD naprawdę żyją w nieświadomości że wszyscy kierowcy zawsze jadą 50km/h? POlecam się przejechać po mieście z prędkością 50km/h i zobaczyć jak kierowcy będą was rozjeżdżać i pukać się w głowę na wasz widok....
Ac... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon 0 0

LKPS Politechnika Lublin kompletuje skład. Wiceprezes klubu Maciej Krzaczek: w porównaniu do poprzedniego sezonu będziemy mieli mocniejszy skład, a co za tym idzie, stawiamy przed drużyną wyższe cele

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa
galeria
film

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa 10 0

Młody mężczyzna z Lublina wpadł na przemycie 12 kilogramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali go, kiedy wysiadał z busa, jadącego z Holandii.

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 14 1

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 6 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 6 1

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 6

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 24 18

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!