Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 sierpnia 2010 r.
20:17
Edytuj ten wpis

Samoobsługowa wypożyczalnia rowerów powstanie w Lublinie?

0 11 A A

Za drobną opłatą, zamiast jechać autobusem, można by szybko dotrzeć do celu rowerem. Miłośnikom dwóch kółek z Lublina pomysł założenia wypożyczalni sprzętu bardzo się podoba.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wypożyczalnia rowerów to świetny pomysł – uważa Łukasz Ślepko z Lublina. – Zamiast jechać samochodem mógłbym równie szybko dojechać do centrum miasta i nie miałbym problemów z parkowaniem, więc zaoszczędziłbym czas.

Samoobsługowe wypożyczalnie rowerów są coraz bardziej popularne. Za dwa tygodnie z takiej usługi będą mogli skorzystać mieszkańcy Rzeszowa.

– W dwudziestu miejscach miasta pojawią się stojaki z jednośladami – mówi Zbigniew Rudnicki z Urzędu Miasta w Rzeszowie. – Wybraliśmy tereny przy głównych skrzyżowaniach, żeby mogło skorzystać jak najwięcej osób.

Jak działa samoobsługowa wypożyczalnia rowerów? – Najpierw trzeba zalogować się na naszej stronie internetowej albo w biurze. Potem użytkownik dostaje kartę do wypożyczania sprzętu, podobną do kredytowej – wyjaśnia Wacław Mac z firmy Roweres z Rzeszowa. – Na swoim koncie ma odpowiednią ilość pieniędzy. Przykładając ją do czytnika przy rowerach, odczepia sobie jeden i może jeździć nim tak długo, na ile starczy mu pieniędzy.

W Rzeszowie za godzinę jazdy rowerem trzeba będzie najprawdopodobniej zapłacić 2 zł. Kartę można doładowywać przez wpłatę na konto firmy prowadzącej wypożyczalnię.

Czy wprowadzenie takiej usługi to duży wydatek? – 200 rowerów i sprzęt do ich wypożyczania kosztował nas milion zł – mówi Wacław Mac.

W Rzeszowie najpierw to miasto chciało firmować wypożyczalnię. Jednak, kiedy urzędnicy zdali sobie sprawę, że nie mają uprawnień do prowadzenia takiej działalności, zdecydowali się powierzyć biznes prywatnej firmie. – Jest bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców, ludzie jeżdżą po świecie i widzą, że taka wypożyczalnia jest bardzo użyteczna – mówi Zbigniew Rudnicki.

Czy sprawdziłaby się w Lublinie? – Na pewno warto spróbować – ocenia Mariusz Skrzypek z Porozumienia Rowerowego. – Najlepiej gdyby postawić kilka punktów na próbę i zobaczyć, jak duże byłoby zainteresowanie. Sam pomysł jest bardzo dobry – dodaje.

Podobnego zdania są lubelscy urzędnicy. – To ciekawe rozwiązanie, na pewno warto się nad tym zastanowić – mówi Marek Pukaluk z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Lublinie. – Będziemy analizować sprawę i zobaczymy, czy dałoby się coś takiego wprowadzić w naszym mieście.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 30 sierpnia 2010 o 20:00
0
[quote name='jon' date='30 sierpień 2010 - 08:14 ' timestamp='1283148863' post='338771']
pomysł jest dobry , ale nie w lublinie. jestem rowerzystą, ale dziękuję za jazdę po zatłoczonych ulicach pełnych spalin.
przy wzmożonej wymianie tlenowej , może to być szkodliwe dla organizmu. w miastach, gdzie ruch samochodowy jest ograniczony lub wyprowadzony z centrów, owszem to ma sens
[/quote]


Pomysł z wypożyczaniem rowerów sprawdził się za granicą min. w Dublinie . Jest to świetny pomysł tylko że tam są w miescie ściezki dla rowerzystów. Rower wypożycza sie za drobną oplatą na pół godziny i odstawia w dowolnym , wyznaczonym miejscu ale tylko w centrum miasta. Zakupy są wtedy przyjemnością bo mozna odciążyć nogi .
[quote name='jon' date='30 sierpień 2010 - 08:14 ' timestamp='1283148863' post='338771']
pomysł jest dobry , ale nie w lublinie. jestem rowerzystą, ale dziękuję za jazdę po zatłoczonych ulicach pełnych spalin.
przy wzmożonej wymianie tlenowej , może to być szkodliwe dla organizmu. w miastach, gdzie ruch samochodowy jest ograniczony lub wyprowadzony z centrów, owszem to ma sens
[/quote]


Pomysł z wypożyczaniem rowerów sprawdził się za granicą min. w Dublinie . Jest... rozwiń
Avatar
obiektywny / 30 sierpnia 2010 o 19:22
0
[quote name='Gość' date='30 sierpień 2010 - 12:27 ' timestamp='1283164053' post='338863']
No i proszę jakiego mamy gieroja co z całą żulią z lubartowskiej radzi sobie jednym palcem
[/quote]

po prostu ktos kto potrafi o siebie zadbac, a nie jest taka furaja jak ty, pewnie kanapki ci wyjadali w szkole podstawowej, hahaha
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2010 o 12:27
0
[quote name='obiektywny' date='30 sierpień 2010 - 10:42 ' timestamp='1283157766' post='338823']
sie czlowiek urodzil fujarą to i fujara bedzie przez cale zycie, nie umiesz o siebie zadbac to siedz w domu
[/quote]
No i proszę jakiego mamy gieroja co z całą żulią z lubartowskiej radzi sobie jednym palcem
Avatar
Izabella / 30 sierpnia 2010 o 11:51
0
Wszystko pięknie... tylko czy są warunki ku temu żeby po Lublinie poruszać się rowerem.Jestem rowerzystką i jeżdżę po Lublinie, po chodniku, gdyż uważam, ze tak jest bezpieczniej. Po prostu boję się jeździć po ulicy. Może to sprzeczne z przepisami ale jadę powoli,ostrożnie. Jakie są moje spostrzeżenia? Otóż piesi poruszają się po chodniku dosłownie jak "święte krowy". A przecież na chodniku obowiązuje ruch prawostronny. Dlatego naprawdę muszę uważać wiedząc, że chodnik nie jest dla rowerzystów. A na dodatek słyszę - "Po chodniku się nie jeździ!". I jakie mam wyjście? Ciekawe, którędy będą się poruszać na wypożyczonych rowerach? Pozdrawiam wszystkich rowerzystów...
Wszystko pięknie... tylko czy są warunki ku temu żeby po Lublinie poruszać się rowerem.Jestem rowerzystką i jeżdżę po Lublinie, po chodniku, gdyż uważam, ze tak jest bezpieczniej. Po prostu boję się jeździć po ulicy. Może to sprzeczne z przepisami ale jadę powoli,ostrożnie. Jakie są moje spostrzeżenia? Otóż piesi poruszają się po chodniku dosłownie jak "święte krowy". A przecież na chodniku obowiązuje ruch prawostronny. Dlatego naprawdę muszę uważać wiedząc, że chodnik nie jest dla rowerzystów. A na dodatek słyszę - "Po chodni... rozwiń
Avatar
góral / 30 sierpnia 2010 o 11:06
0
[quote name='haha' date='30 sierpień 2010 - 09:00 ' timestamp='1283151639' post='338789']
a potem co? kij w szprychy? czy odciecie zapł... tzn łancucha?
ciekawe jak niby sprawdza ile ktos ma pieniedzy jak bedzie na rowerze jezdzil i jak mu zabronia jak sie skonczy
[/quote]

Widać że nie oglądałeś "Condemned". Zapinają na nodze obrożę z ładunkiem wybuchowym i jak nie zdążysz oddać rowerka, to wtedy bum...
[quote name='haha' date='30 sierpień 2010 - 09:00 ' timestamp='1283151639' post='338789']
a potem co? kij w szprychy? czy odciecie zapł... tzn łancucha?
ciekawe jak niby sprawdza ile ktos ma pieniedzy jak bedzie na rowerze jezdzil i jak mu zabronia jak sie skonczy
[/quote]

Widać że nie oglądałeś "Condemned". Zapinają na nodze obrożę z ładunkiem wybuchowym i jak nie zdążysz oddać rowerka, to wtedy bum... rozwiń
Avatar
obiektywny / 30 sierpnia 2010 o 10:42
0
[quote name='Gość' date='30 sierpień 2010 - 08:38 ' timestamp='1283150289' post='338781']
A co z ubezpieczeniem i odpowiedzialnością? Przecież w Lublinie trzeba brać pod uwagęi to, że buractwo z Lubartowskiej zatrzyma mnie siłą i odbierze rower, żeby go potem opylić za dwie flaszki
[/quote]


sie czlowiek urodzil fujarą to i fujara bedzie przez cale zycie, nie umiesz o siebie zadbac to siedz w domu
Avatar
aaa / 30 sierpnia 2010 o 09:27
0
[quote name='XXX' date='30 sierpień 2010 - 09:06 ' timestamp='1283152011' post='338794']
Widać że jesteś z Lublina, tam takie nowinki technologiczne dotrą dopiero za 100 lat, a teraz podepnij swojego konika do wozu drabiniastego i jedź do centrum zbierać ziemniaki....
[/quote]
juzek co sie opierd*** idz dalej gnoj rozrzucac!
Avatar
XXX / 30 sierpnia 2010 o 09:06
0
[quote name='haha' date='30 sierpień 2010 - 09:00 ' timestamp='1283151639' post='338789']
a potem co? kij w szprychy? czy odciecie zapł... tzn łancucha?
ciekawe jak niby sprawdza ile ktos ma pieniedzy jak bedzie na rowerze jezdzil i jak mu zabronia jak sie skonczy
[/quote]

Widać że jesteś z Lublina, tam takie nowinki technologiczne dotrą dopiero za 100 lat, a teraz podepnij swojego konika do wozu drabiniastego i jedź do centrum zbierać ziemniaki....
[quote name='haha' date='30 sierpień 2010 - 09:00 ' timestamp='1283151639' post='338789']
a potem co? kij w szprychy? czy odciecie zapł... tzn łancucha?
ciekawe jak niby sprawdza ile ktos ma pieniedzy jak bedzie na rowerze jezdzil i jak mu zabronia jak sie skonczy
[/quote]

Widać że jesteś z Lublina, tam takie nowinki technologiczne dotrą dopiero za 100 lat, a teraz podepnij swojego konika do wozu drabiniastego i jedź do centrum zbierać ziemniaki.... rozwiń
Avatar
haha / 30 sierpnia 2010 o 09:00
0
? Na swoim koncie ma odpowiednią ilość pieniędzy. Przykładając ją do czytnika przy rowerach, odczepia sobie jeden i może jeździć nim tak długo, na ile starczy mu pieniędzy.

a potem co? kij w szprychy? czy odciecie zapł... tzn łancucha?
ciekawe jak niby sprawdza ile ktos ma pieniedzy jak bedzie na rowerze jezdzil i jak mu zabronia jak sie skonczy

a potem co? kij w szprychy? czy odciecie zapł... tzn łancucha?
ciekawe jak niby sprawdza ile ktos ma pieniedzy jak bedzie na rowerze jezdzil i jak mu zabronia jak sie skonczy rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2010 o 08:38
0
A co z ubezpieczeniem i odpowiedzialnością? Przecież w Lublinie trzeba brać pod uwagęi to, że buractwo z Lubartowskiej zatrzyma mnie siłą i odbierze rower, żeby go potem opylić za dwie flaszki
Avatar
gość / 30 sierpnia 2010 o 20:00
0
[quote name='jon' date='30 sierpień 2010 - 08:14 ' timestamp='1283148863' post='338771']
pomysł jest dobry , ale nie w lublinie. jestem rowerzystą, ale dziękuję za jazdę po zatłoczonych ulicach pełnych spalin.
przy wzmożonej wymianie tlenowej , może to być szkodliwe dla organizmu. w miastach, gdzie ruch samochodowy jest ograniczony lub wyprowadzony z centrów, owszem to ma sens
[/quote]


Pomysł z wypożyczaniem rowerów sprawdził się za granicą min. w Dublinie . Jest to świetny pomysł tylko że tam są w miescie ściezki dla rowerzystów. Rower wypożycza sie za drobną oplatą na pół godziny i odstawia w dowolnym , wyznaczonym miejscu ale tylko w centrum miasta. Zakupy są wtedy przyjemnością bo mozna odciążyć nogi .
[quote name='jon' date='30 sierpień 2010 - 08:14 ' timestamp='1283148863' post='338771']
pomysł jest dobry , ale nie w lublinie. jestem rowerzystą, ale dziękuję za jazdę po zatłoczonych ulicach pełnych spalin.
przy wzmożonej wymianie tlenowej , może to być szkodliwe dla organizmu. w miastach, gdzie ruch samochodowy jest ograniczony lub wyprowadzony z centrów, owszem to ma sens
[/quote]


Pomysł z wypożyczaniem rowerów sprawdził się za granicą min. w Dublinie . Jest... rozwiń
Avatar
obiektywny / 30 sierpnia 2010 o 19:22
0
[quote name='Gość' date='30 sierpień 2010 - 12:27 ' timestamp='1283164053' post='338863']
No i proszę jakiego mamy gieroja co z całą żulią z lubartowskiej radzi sobie jednym palcem
[/quote]

po prostu ktos kto potrafi o siebie zadbac, a nie jest taka furaja jak ty, pewnie kanapki ci wyjadali w szkole podstawowej, hahaha
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2010 o 12:27
0
[quote name='obiektywny' date='30 sierpień 2010 - 10:42 ' timestamp='1283157766' post='338823']
sie czlowiek urodzil fujarą to i fujara bedzie przez cale zycie, nie umiesz o siebie zadbac to siedz w domu
[/quote]
No i proszę jakiego mamy gieroja co z całą żulią z lubartowskiej radzi sobie jednym palcem
Avatar
Izabella / 30 sierpnia 2010 o 11:51
0
Wszystko pięknie... tylko czy są warunki ku temu żeby po Lublinie poruszać się rowerem.Jestem rowerzystką i jeżdżę po Lublinie, po chodniku, gdyż uważam, ze tak jest bezpieczniej. Po prostu boję się jeździć po ulicy. Może to sprzeczne z przepisami ale jadę powoli,ostrożnie. Jakie są moje spostrzeżenia? Otóż piesi poruszają się po chodniku dosłownie jak "święte krowy". A przecież na chodniku obowiązuje ruch prawostronny. Dlatego naprawdę muszę uważać wiedząc, że chodnik nie jest dla rowerzystów. A na dodatek słyszę - "Po chodniku się nie jeździ!". I jakie mam wyjście? Ciekawe, którędy będą się poruszać na wypożyczonych rowerach? Pozdrawiam wszystkich rowerzystów...
Wszystko pięknie... tylko czy są warunki ku temu żeby po Lublinie poruszać się rowerem.Jestem rowerzystką i jeżdżę po Lublinie, po chodniku, gdyż uważam, ze tak jest bezpieczniej. Po prostu boję się jeździć po ulicy. Może to sprzeczne z przepisami ale jadę powoli,ostrożnie. Jakie są moje spostrzeżenia? Otóż piesi poruszają się po chodniku dosłownie jak "święte krowy". A przecież na chodniku obowiązuje ruch prawostronny. Dlatego naprawdę muszę uważać wiedząc, że chodnik nie jest dla rowerzystów. A na dodatek słyszę - "Po chodni... rozwiń
Avatar
góral / 30 sierpnia 2010 o 11:06
0
[quote name='haha' date='30 sierpień 2010 - 09:00 ' timestamp='1283151639' post='338789']
a potem co? kij w szprychy? czy odciecie zapł... tzn łancucha?
ciekawe jak niby sprawdza ile ktos ma pieniedzy jak bedzie na rowerze jezdzil i jak mu zabronia jak sie skonczy
[/quote]

Widać że nie oglądałeś "Condemned". Zapinają na nodze obrożę z ładunkiem wybuchowym i jak nie zdążysz oddać rowerka, to wtedy bum...
[quote name='haha' date='30 sierpień 2010 - 09:00 ' timestamp='1283151639' post='338789']
a potem co? kij w szprychy? czy odciecie zapł... tzn łancucha?
ciekawe jak niby sprawdza ile ktos ma pieniedzy jak bedzie na rowerze jezdzil i jak mu zabronia jak sie skonczy
[/quote]

Widać że nie oglądałeś "Condemned". Zapinają na nodze obrożę z ładunkiem wybuchowym i jak nie zdążysz oddać rowerka, to wtedy bum... rozwiń
Avatar
obiektywny / 30 sierpnia 2010 o 10:42
0
[quote name='Gość' date='30 sierpień 2010 - 08:38 ' timestamp='1283150289' post='338781']
A co z ubezpieczeniem i odpowiedzialnością? Przecież w Lublinie trzeba brać pod uwagęi to, że buractwo z Lubartowskiej zatrzyma mnie siłą i odbierze rower, żeby go potem opylić za dwie flaszki
[/quote]


sie czlowiek urodzil fujarą to i fujara bedzie przez cale zycie, nie umiesz o siebie zadbac to siedz w domu
Avatar
aaa / 30 sierpnia 2010 o 09:27
0
[quote name='XXX' date='30 sierpień 2010 - 09:06 ' timestamp='1283152011' post='338794']
Widać że jesteś z Lublina, tam takie nowinki technologiczne dotrą dopiero za 100 lat, a teraz podepnij swojego konika do wozu drabiniastego i jedź do centrum zbierać ziemniaki....
[/quote]
juzek co sie opierd*** idz dalej gnoj rozrzucac!
Avatar
XXX / 30 sierpnia 2010 o 09:06
0
[quote name='haha' date='30 sierpień 2010 - 09:00 ' timestamp='1283151639' post='338789']
a potem co? kij w szprychy? czy odciecie zapł... tzn łancucha?
ciekawe jak niby sprawdza ile ktos ma pieniedzy jak bedzie na rowerze jezdzil i jak mu zabronia jak sie skonczy
[/quote]

Widać że jesteś z Lublina, tam takie nowinki technologiczne dotrą dopiero za 100 lat, a teraz podepnij swojego konika do wozu drabiniastego i jedź do centrum zbierać ziemniaki....
[quote name='haha' date='30 sierpień 2010 - 09:00 ' timestamp='1283151639' post='338789']
a potem co? kij w szprychy? czy odciecie zapł... tzn łancucha?
ciekawe jak niby sprawdza ile ktos ma pieniedzy jak bedzie na rowerze jezdzil i jak mu zabronia jak sie skonczy
[/quote]

Widać że jesteś z Lublina, tam takie nowinki technologiczne dotrą dopiero za 100 lat, a teraz podepnij swojego konika do wozu drabiniastego i jedź do centrum zbierać ziemniaki.... rozwiń
Avatar
haha / 30 sierpnia 2010 o 09:00
0
? Na swoim koncie ma odpowiednią ilość pieniędzy. Przykładając ją do czytnika przy rowerach, odczepia sobie jeden i może jeździć nim tak długo, na ile starczy mu pieniędzy.

a potem co? kij w szprychy? czy odciecie zapł... tzn łancucha?
ciekawe jak niby sprawdza ile ktos ma pieniedzy jak bedzie na rowerze jezdzil i jak mu zabronia jak sie skonczy

a potem co? kij w szprychy? czy odciecie zapł... tzn łancucha?
ciekawe jak niby sprawdza ile ktos ma pieniedzy jak bedzie na rowerze jezdzil i jak mu zabronia jak sie skonczy rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2010 o 08:38
0
A co z ubezpieczeniem i odpowiedzialnością? Przecież w Lublinie trzeba brać pod uwagęi to, że buractwo z Lubartowskiej zatrzyma mnie siłą i odbierze rower, żeby go potem opylić za dwie flaszki
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 0 4

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 1 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 5 1

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 2

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 3

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 7 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 30 4

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!