Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 kwietnia 2020 r.
21:39

Samorządowcy z woj. lubelskiego dostali maile z Poczty Polskiej. Mają podać dane wyborców

Autor: Zdjęcie autora ask drs eb rs
5 8 A A
(fot. Jacek Szydłowski)

Maile wysyłane w nocy, a w nich żądanie wydania naszych danych osobowych, m.in. adresu i numeru PESEL – o udostępnienie danych wszystkich wyborców wystąpiła do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast Poczta Polska. Samorządowcy, z którymi rozmawialiśmy, poddają w wątpliwość skuteczność takiego żądania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Maile z wnioskiem o przekazanie danych ze spisów mieszkańców Poczta Polska wysłała do samorządów w nocy ze środy na czwartek.

– Po godzinie 1 w nocy do Urzędu Miasta Lublin wpłynął e-mail, prawdopodobnie z Poczty Polskiej, w sprawie przekazania danych mieszkańców wpisanych do spisów wyborców – potwierdza nam Łukasz Mazur, pełnomocnik prezydenta Lublina ds. wyborów. – Otrzymany e-mail jest analizowany i konsultowany prawnie.

Władze Lublina stawiają sprawę jasno: to samorządy, a nie poczta odpowiadają za organizację głosowania wyznaczonego na 10 maja.

– Kodeks wyborczy ani żadna inna ustawa nie przewidują w tym zakresie udziału Poczty Polskiej. Nie ma również aktu prawnego, który przewidywałby głosowanie w trybie korespondencyjnym – zauważa Mazur. Sejm przyjął co prawda ustawę wprowadzającą w tych wyborach głosowanie korespondencyjne, ale wciąż nie jest ona obowiązującym prawem, bo nie opuściła jeszcze Senatu. – Tym samym nie może stanowić podstawy działania władzy publicznej.

Listy wyborców nie zamierzają przekazać Poczcie Polskiej także władze Białej Podlaskiej czy Puław.

Nie tylko brak podpisu

Obok niekompletności wniosku samorządowcy wskazują jeszcze jeden problem: nadawca maila żąda przekazania danych w ciągu dwóch dni (o takim terminie mówi ustawa).

– Przygotowanie wykazu w takim układzie, jaki narzuca mail z poczty, zajmie wiele tygodni – ocenia Mazur.

– Obecnie spis wyborców jest zdefiniowany całkowicie inaczej niż to, co chce pocztowy anonim – podkreśla Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzeczniczka Urzędu Miasta Biała Podlaska.

2 zł za pakiet. Do podziału?

– Słyszałem, że będzie dodatkowa praca, która zajmie ok. 2 dni i będzie za nią wynagrodzenie w wysokości miesięcznej pensji, ok. 2 tys. zł – mówi listonosz pracujący w jednej z podlubelskich miejscowości.

Nieoficjalnie mówi się, że za dostarczenie jednego pakietu wyborczego listonosz dostanie 2 zł. Ale tą kwotę być może trzeba podzielić, bo listonosze mają chodzić parami.

– Chcą nas w ten sposób przekonać do pracy mimo zagrożenia koronawirusem – mówi nam pracownik Poczty Polskiej z Lublina. – Ale nie wiem, czy to pieniądze „na rękę” i czy dla jednej osoby, czy do podziału. Bo szukać mamy też chętnych, którzy będą razem z nami nosić pakiety. To w pierwszej kolejności mają być pracownicy poczty i rodziny. Mają być świadkami, że karta wyborcza została doręczona.

Poczta wyśle maila jeszcze raz

Na nasze pytania o to, ile dodatkowo na korespondencyjnych wyborach zarobią listonosze i czy karty będą roznosić parami, Poczta Polska nie odpowiada.

– Poczta Polska dokłada wszelkich starań, aby jak najlepiej wywiązać się z obowiązku obsługi wyborów korespondencyjnych – pisze nam Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. I dodaje, że wysyłka maili zostanie powtórzona, tym razem z podpisem kwalifikowanym. – Jesteśmy w stanie obsłużyć wybory korespondencyjne. Mamy zarówno odpowiednie doświadczenie, jak i potencjał logistyczny. Każdego dnia nasi pracownicy dostarczają miliony przesyłek. Rocznie obsługujemy ponad 1,6 mld listów i paczek – podkreśla rzeczniczka.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mlody123 / 23 kwietnia 2020 r. o 22:02
+34
Dobrze wiedzieć, że partia rządząca wycenia ludzkie życie na piiip 2 tyś zł...
Avatar
jacox / 23 kwietnia 2020 r. o 22:59
+26
czyli kolejna władza , tym razem pod przykrywka pandemii =by wygrać wymusza głosowanie korespondencyjnie , zamiast przenieść wybory na czerwiec, gdy skończy się ten cały cyrk, a z zapowiedzi polityków odnośnie przebiegu głosowania takiego, wynika iż myk w tym wszystkim to będzie taki, że wraz z dostarczonymi kartami i oświadczeniem do wypełnienia przez wyborców ma być ,pouczenie,,o odpowiedzialności karnej m.innymi za tzw.,,przetrzymywanie lub fałszowanie ,, otrzymanych kart do głosowania co spowoduje że wystraszeni wyborcy w tym ci co nigdy nie głosowali lub nie mają ochoty, lub swoich kandydatów =będą zmuszeni do głosowania by wysłać/wrzucić te karty do skrzynek , by ewentualnie nie odpowiadać za nieodesłane karty / a uciążliwe to przecież na wsiach z daleka od gmin itp.., natomiast adresy wyborców są często nieaktualne , gdyż spora część nie mieszka już pod adresami dawnego zameldowania , w tym kilka milionów przebywa za granicami kraju,w związku też z tym winny być takowe pakiety dostarczane za potwierdzeniem odbioru np. miesiąc przed wyborami z ewentualnymi awizo jeżeli już komuś zależy na takich wyborach, i cyfrowo zapewne pakiety będą weryfikowane z możliwością identyfikacji wyborów a skreślonym kandydatem/brak tajnego głosowania?/
czyli kolejna władza , tym razem pod przykrywka pandemii =by wygrać wymusza głosowanie korespondencyjnie , zamiast przenieść wybory na czerwiec, gdy skończy się ten cały cyrk, a z zapowiedzi polityków odnośnie przebiegu głosowania takiego, wynika iż myk w tym wszystkim to będzie taki, że wraz z dostarczonymi kartami i oświadczeniem do wypełnienia przez wyborców ma być ,pouczenie,,o odpowiedzialności karnej m.innymi za tzw.,,przetrzymywanie lub fałszowanie ,, otrzymanych kart do głosowania co spowoduje że wystraszeni wyborcy w tym ci co ni... rozwiń
Avatar
___K___ / 24 kwietnia 2020 r. o 07:53
+16
O, Aaron_Langman , już działa, już minusuje, już PiSowskie szczucie się pojawia.
Avatar
___K___ / 24 kwietnia 2020 r. o 08:05
+13
BUDKA/SCHETYNA kolejny  okazali się politycznymi ignorantami - ich kandydatka to drwiny z wyborców. Teraz wszystko jest robione po to, żeby wybory nie odbyły się 10 maja
To obecny prezydent jest drwiną z wyborców. Cżłowiek, który ma własne zdanie, ale się z nim nie zgadza.
Avatar
___K___ / 24 kwietnia 2020 r. o 07:40
+13
Polska racja stanu to przeprowadzenie wyborów (najlepiej korespondencyjnych, lub też normalnych) w maju 2020 może to być 10 lub 17 albo 23 maja - to zamknie permanentną kampanię, która w  trudnych czasach ekonomicznych powinna być jak najszybciej zakończona - ona działa na niekorzyść Polski i Polaków. Trzeba władzy stabilnej, zamknięcia sporów i jątrzenia totalników. Polska musi stanąć do działań przeciwko kryzysowi, bo nikt nam nie pomoże ani unia, ani nikt inny, bo każde państwo dba tylko teraz o siebie.
Piramidalne bzdury wypisujesz! Władza stabilna? Władza ma być mądra, a działania obecnej nie noszą znamion takiej cechy. Wszystko na zapalenie płuc, bez żadnej wizji, żadnego przewidywania, a jeśli szary poseł podejrzewany swego czasu o chorobą psychiczną (sugestia, czy też nakaz przeprowadzenia badań psychiatrycznych) czegoś nie zaakceptuje, to nie ma szans na wdrożenie. Prezydent jest de facto figurantem bez własnego zdania. Cóż nam po takiej władzy, w praktyce bezrefleksyjnej? Jedynie Senat może coś jeszcze spróbować zablokować, jeśli coś jest debilnym pomysłem, ale Sejm i długopis mogą to i tak odrzucić. Polska zmierza w przepaść. I nie pieprz głupot, że Unia nam nie pomaga. Gdyby nie UE, to bylibyśmy na dalszym etapie rozwoju gospodarczego, niż Białoruś i Ukraina.
Piramidalne bzdury wypisujesz! Władza stabilna? Władza ma być mądra, a działania obecnej nie noszą znamion takiej cechy. Wszystko na zapalenie płuc, bez żadnej wizji, żadnego przewidywania, a jeśli szary poseł podejrzewany swego czasu o chorobą psychiczną (sugestia, czy też nakaz przeprowadzenia badań psychiatrycznych) czegoś nie zaakceptuje, to nie ma szans na wdrożenie. Prezydent jest de facto figurantem bez własnego zdania. Cóż nam po takiej władzy, w praktyce bezrefleksyjnej? Jedynie Senat może coś jeszcze spróbować zablok... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 24 kwietnia 2020 r. o 07:47
-4
SMS P0:   KIDAWA - OSTATNIE MIEJSCE W RANKINGACH !!! - i to jest prawdziwy P0wód wycia lewactwa.
Avatar
Aaron_Langman / 24 kwietnia 2020 r. o 07:57
-9
ZSLowski tęczowy 67+/OFE - mówi coś odwrotnego "nalega aby wybory odbyły się 10 maja i według jego opinii wszystko jest zgodne z prawem."
Avatar
Aaron_Langman / 24 kwietnia 2020 r. o 07:54
-13
BUDKA/SCHETYNA kolejny okazali się politycznymi ignorantami - ich kandydatka to drwiny z wyborców. Teraz wszystko jest robione po to, żeby wybory nie odbyły się 10 maja
Avatar
___K___ / 24 kwietnia 2020 r. o 08:05
+13
BUDKA/SCHETYNA kolejny  okazali się politycznymi ignorantami - ich kandydatka to drwiny z wyborców. Teraz wszystko jest robione po to, żeby wybory nie odbyły się 10 maja
To obecny prezydent jest drwiną z wyborców. Cżłowiek, który ma własne zdanie, ale się z nim nie zgadza.
Avatar
Aaron_Langman / 24 kwietnia 2020 r. o 07:57
-9
ZSLowski tęczowy 67+/OFE - mówi coś odwrotnego "nalega aby wybory odbyły się 10 maja i według jego opinii wszystko jest zgodne z prawem."
Avatar
Aaron_Langman / 24 kwietnia 2020 r. o 07:54
-13
BUDKA/SCHETYNA kolejny okazali się politycznymi ignorantami - ich kandydatka to drwiny z wyborców. Teraz wszystko jest robione po to, żeby wybory nie odbyły się 10 maja
Avatar
___K___ / 24 kwietnia 2020 r. o 07:53
+16
O, Aaron_Langman , już działa, już minusuje, już PiSowskie szczucie się pojawia.
Avatar
Aaron_Langman / 24 kwietnia 2020 r. o 07:47
-4
SMS P0:   KIDAWA - OSTATNIE MIEJSCE W RANKINGACH !!! - i to jest prawdziwy P0wód wycia lewactwa.
Avatar
___K___ / 24 kwietnia 2020 r. o 07:40
+13
Polska racja stanu to przeprowadzenie wyborów (najlepiej korespondencyjnych, lub też normalnych) w maju 2020 może to być 10 lub 17 albo 23 maja - to zamknie permanentną kampanię, która w  trudnych czasach ekonomicznych powinna być jak najszybciej zakończona - ona działa na niekorzyść Polski i Polaków. Trzeba władzy stabilnej, zamknięcia sporów i jątrzenia totalników. Polska musi stanąć do działań przeciwko kryzysowi, bo nikt nam nie pomoże ani unia, ani nikt inny, bo każde państwo dba tylko teraz o siebie.
Piramidalne bzdury wypisujesz! Władza stabilna? Władza ma być mądra, a działania obecnej nie noszą znamion takiej cechy. Wszystko na zapalenie płuc, bez żadnej wizji, żadnego przewidywania, a jeśli szary poseł podejrzewany swego czasu o chorobą psychiczną (sugestia, czy też nakaz przeprowadzenia badań psychiatrycznych) czegoś nie zaakceptuje, to nie ma szans na wdrożenie. Prezydent jest de facto figurantem bez własnego zdania. Cóż nam po takiej władzy, w praktyce bezrefleksyjnej? Jedynie Senat może coś jeszcze spróbować zablokować, jeśli coś jest debilnym pomysłem, ale Sejm i długopis mogą to i tak odrzucić. Polska zmierza w przepaść. I nie pieprz głupot, że Unia nam nie pomaga. Gdyby nie UE, to bylibyśmy na dalszym etapie rozwoju gospodarczego, niż Białoruś i Ukraina.
Piramidalne bzdury wypisujesz! Władza stabilna? Władza ma być mądra, a działania obecnej nie noszą znamion takiej cechy. Wszystko na zapalenie płuc, bez żadnej wizji, żadnego przewidywania, a jeśli szary poseł podejrzewany swego czasu o chorobą psychiczną (sugestia, czy też nakaz przeprowadzenia badań psychiatrycznych) czegoś nie zaakceptuje, to nie ma szans na wdrożenie. Prezydent jest de facto figurantem bez własnego zdania. Cóż nam po takiej władzy, w praktyce bezrefleksyjnej? Jedynie Senat może coś jeszcze spróbować zablok... rozwiń
Avatar
jacox / 23 kwietnia 2020 r. o 22:59
+26
czyli kolejna władza , tym razem pod przykrywka pandemii =by wygrać wymusza głosowanie korespondencyjnie , zamiast przenieść wybory na czerwiec, gdy skończy się ten cały cyrk, a z zapowiedzi polityków odnośnie przebiegu głosowania takiego, wynika iż myk w tym wszystkim to będzie taki, że wraz z dostarczonymi kartami i oświadczeniem do wypełnienia przez wyborców ma być ,pouczenie,,o odpowiedzialności karnej m.innymi za tzw.,,przetrzymywanie lub fałszowanie ,, otrzymanych kart do głosowania co spowoduje że wystraszeni wyborcy w tym ci co nigdy nie głosowali lub nie mają ochoty, lub swoich kandydatów =będą zmuszeni do głosowania by wysłać/wrzucić te karty do skrzynek , by ewentualnie nie odpowiadać za nieodesłane karty / a uciążliwe to przecież na wsiach z daleka od gmin itp.., natomiast adresy wyborców są często nieaktualne , gdyż spora część nie mieszka już pod adresami dawnego zameldowania , w tym kilka milionów przebywa za granicami kraju,w związku też z tym winny być takowe pakiety dostarczane za potwierdzeniem odbioru np. miesiąc przed wyborami z ewentualnymi awizo jeżeli już komuś zależy na takich wyborach, i cyfrowo zapewne pakiety będą weryfikowane z możliwością identyfikacji wyborów a skreślonym kandydatem/brak tajnego głosowania?/
czyli kolejna władza , tym razem pod przykrywka pandemii =by wygrać wymusza głosowanie korespondencyjnie , zamiast przenieść wybory na czerwiec, gdy skończy się ten cały cyrk, a z zapowiedzi polityków odnośnie przebiegu głosowania takiego, wynika iż myk w tym wszystkim to będzie taki, że wraz z dostarczonymi kartami i oświadczeniem do wypełnienia przez wyborców ma być ,pouczenie,,o odpowiedzialności karnej m.innymi za tzw.,,przetrzymywanie lub fałszowanie ,, otrzymanych kart do głosowania co spowoduje że wystraszeni wyborcy w tym ci co ni... rozwiń
Avatar
mlody123 / 23 kwietnia 2020 r. o 22:02
+34
Dobrze wiedzieć, że partia rządząca wycenia ludzkie życie na piiip 2 tyś zł...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Regulamin rankingu Złota Setka

Regulamin rankingu Złota Setka

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 czerwca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 czerwca 2021 r.

Szczebrzeszyn znów będzie stolicą. Są pieniądze od ministra
galeria

Szczebrzeszyn znów będzie stolicą. Są pieniądze od ministra

1 sierpnia rozpocznie się Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Jego organizatorem jest Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń, która ostatecznie otrzymała ministerialne dofinansowanie.

Złota Setka 2020. Zgłoś się do rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny
RANKING DZIENNIKA WSCHODNIEGO
galeria

Złota Setka 2020. Zgłoś się do rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny

Jak przedsiębiorcy przetrwali trudny okres pandemii? Czy w ciężkim dla biznesu czasie ich dochody zmalały, czy mimo wszystko wzrosły, bo ich branża okazała się wyjątkowo odporna? Już we września odpowiemy na te pytania, publikując kolejny ranking największych firm województwa lubelskiego Złota Setka 2020.

Msza, przemowy i omdlenia. Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty
Zdjęcia
galeria

Msza, przemowy i omdlenia. Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty

Jakie miasto, taki pomnik, znaczy mały. Nie chodzi mi o jego walory estetyczne, bo na ten temat nie mam wyrobionego zdania – powiedział jeden z mieszkańców Opola Lubelskiego, przyglądający się ceremonii odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego.

Lublin. Obumarła część przesadzonych drzew
galeria

Lublin. Obumarła część przesadzonych drzew

Ratusz postanowił usunąć jeszcze dwie lipy z przebudowywanej ul. Lipowej. Urzędnicy zdecydowali o przesadzeniu ich w inne miejsce. Takiej przeprowadzki nie przeżyła spora część drzew wywiezionych w zeszłym roku z ul. Lipowej, Al. Racławickich oraz ul. Poniatowskiego

Oto najlepsi uczniowie w województwie lubelskim [wręczenie nagród]
zdjęcia
galeria

Oto najlepsi uczniowie w województwie lubelskim [wręczenie nagród]

W urzędzie wojewódzkim nagrodzono laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.

Pandemia w lubelskich miastach. Nie każdy zaciskał pasa
RAPORT

Pandemia w lubelskich miastach. Nie każdy zaciskał pasa

Mimo obaw pandemia nie zdemolowała finansów samorządów – to wnioski z opracowania Fundacji Wolności. Badane gminy z naszego regionu nie rezygnowały z zaplanowanych inwestycji, niektórym udało się też sporo oszczędzić. Większość gmin zaciskała pasa, ale nie brakowało takich, którzy duże pieniądze przeznaczyli na nagrody.

Lublin. Ulicę Herberta odnowią do jesieni

Lublin. Ulicę Herberta odnowią do jesieni

Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wykonanie przebudowy ul. Herberta. Chodzi o 400-metrowy odcinek ulicy od ul. Zemborzyckiej do Dunikowskiego.

Protestują przeciw nowemu pomysłowi Czarnka. Nie chcą, żeby to rząd wybierał dyrktorów szkół

Protestują przeciw nowemu pomysłowi Czarnka. Nie chcą, żeby to rząd wybierał dyrktorów szkół

Kuratorzy oświaty mają mieć większy wpływ na powoływanie i odwoływanie dyrektorów szkół. To nowy pomysł ministerstwa edukacji. Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestuje środowisko nauczycielskie i samorządowcy.

Park Wodny w Puławach już otwarty. Godziny otwarcia, bilety
Zdjęcia
galeria

Park Wodny w Puławach już otwarty. Godziny otwarcia, bilety

Od środy działa Park Wodny przy ul. Hauke-Bosaka w Puławach. Otwarty basen Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach jest czynny codziennie w godzinach 10-18.

Ta awaria mogła skończyć się tragicznie. Szlabany już naprawione

Ta awaria mogła skończyć się tragicznie. Szlabany już naprawione

We wtorek tuż przed przejeżdżającym pociągiem w ostatniej chwili zatrzymała się sołtys Pożoga. Szlabany przez tydzień nie opuszczały się, mimo ruchu na torach. Nie włączało się także pulsujące, czerwone światło. Awarię na szczęście usunięto.

Muszla koncertowa im. Romualda Lipki. Tak Lublin uhonoruje muzyka

Muszla koncertowa im. Romualda Lipki. Tak Lublin uhonoruje muzyka

Imię Romualda Lipki ma otrzymać muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim. Już w najbliższy czwartek Rada Miasta ma głosować nad tą propozycją uhonorowania zmarłego kompozytora, zgłoszoną przez prezydenta Lublina.

Nie będzie można zwolnić mężczyzny, gdy żona jest w ciąży

Nie będzie można zwolnić mężczyzny, gdy żona jest w ciąży

Pieniądze, mieszkania i lepsza ochrona w pracy. To wszystko zawiera się w nowej polityce prorodzinnej, którą właśnie przedstawił rząd.

Ktoś zgubił sporą gotówkę w toalecie w Krasnymstawie

Ktoś zgubił sporą gotówkę w toalecie w Krasnymstawie

Policja informuje, że na jednym z komisariatów na odbiór czeka portfel.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.