Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 stycznia 2019 r.
8:25

Skandal w autobusie MPK Lublin. Kierowca wyrzucił 10-latka z autobusu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 166 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Kierowca miejskiego autobusu wygonił z pojazdu 10-letniego chłopca, bo uznał, że... dziecko ma za dużo śniegu na ubraniach. Chłopiec musiał czekać kilkadziesiąt minut na mrozie na następny kurs. – Zachowanie kierowcy było naganne – przyznaje rzeczniczka MPK Lublin. – A co, jeśli coś by się stało mojemu synowi? – oburza się ojciec.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O zdarzeniu, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu, powiadomił nas zbulwersowany ojciec chłopca. – Mój syn wracał do domu ze szkoły – relacjonuje nasz Czytelnik, pan Mariusz. 10-latek miał jechać miejskim autobusem linii 16 z przystanku początkowego na ul. Wygodnej położonego na granicy Lublina. Nie odjechał, bo kierowca wyprosił go z pojazdu.

– Wygonił mojego syna, bo stwierdził, że ma za dużo śniegu na ubraniach – skarży się oburzony ojciec. – Syn najprawdopodobniej się przewrócił, bo wracał razem z kolegami, pewnie go któryś popchnął dla zabawy, a było ślisko. Jego koledzy odjechali autobusem w kierunku Dominowa, on został sam.

Relację ojca potwierdza nagranie z kamer zamontowanych w pojeździe. – Zapis z monitoringu potwierdza, że kierowca nie wpuścił chłopca do autobusu – przyznaje Weronika Opasiak, rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, spółki wykonującej kursy na linii 16. – Dziecko faktycznie było ośnieżone, ale zachowanie naszego kierowcy było naganne i niezrozumiałe. Nie poprosił chłopca, by ten pozbył się śniegu z ubrania.

– Może on nigdy nie był dzieckiem? – komentuje zachowanie kierowcy oburzony ojciec. Jego syn wyproszony z autobusu musiał czekać na następny kurs prawie 50 minut. – Syn czekał na przystanku na następny autobus, którym przyjechał przemarznięty. A co, jeśli coś by mu się stało? Nic z tym nie mogłem zrobić, bo pracuję w Norwegii, a żona była w pracy do godz. 15.30. Prawie codziennie po syna przychodzi babcia, tego dnia źle się poczuła i Michał wracał sam, co nie jest zbyt niebezpieczne.

Incydent bada już Zarząd Transportu Miejskiego, do którego oficjalną skargę złożył ojciec chłopca. – Niezależnie od ustaleń MPK w tej sprawie, wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające, poprzez zabezpieczenie monitoringu w celu weryfikacji zdarzenia i udzielenia bezpośredniej odpowiedzi opiekunowi dziecka – przekazuje Dziennikowi Justyna Góźdź z lubelskiego ZTM.

Mimo skandalicznego zachowania kierowcy, MPK nie zdecydowało się na jego zwolnienie z pracy. – Została z nim przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca – informuje Opasiak. – Kierowca otrzyma upomnienie i zostanie pozbawiony premii motywacyjnej za styczeń.

Kontynuuacja tematu: Będzie kara dla MPK Lublin. Kierowca wygonił 10-latka z autobusu. "Zabrakło empatii"

Quiz: Jak mówiono w lubelskich szkołach 70 lat temu?

Jak mówiono w lubelskich szkołach 70 lat temu?
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 166

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 r. o 08:54
Skandal. Jak można wygonic dziecko na mróz?!!! Dziecko że śniegiem wygoni z autobusu a żula który śmierdzi na cały autobus który robi pod siebie będzie przewozil!!!!
Avatar
ojciec / 14 stycznia 2019 r. o 09:04
ale to nikogo tam nie było by się ująć za dzieciakiem?
Avatar
zen / 14 stycznia 2019 r. o 09:07
to jak dzisiaj pada deszcz to ten jełop nie będzie wpuszczał ludzi bo mają mokre kurtki?!!
Avatar
Leon H / 14 stycznia 2019 r. o 09:24
Dziecko bawiło się w śniegu. To normalne, każdy w tym wieku uwielbia takie zabawy. A ten kierowca to jakiś psychol. Jak można wygonić dziecko bo ma ubranie w śniegu. To nie jest toksyczne, nie brudzi, nie śmierdzi... zwykła woda.... Niektórzy ludzie są chorzy z nienawiści do wszystkich i wszystkiego.... Ja od dzisiaj nie będę jeździł komunikacją publiczną... Przesiadam się na samochód... w ośnieżonej kurtce!!!
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 r. o 12:22
Tak właśnie działa komunikacja miejska w Lublinie, która nie jest dla ludzi tylko dla władz miasta, żeby mogły się nią pochwalić jak wspaniale działa i jaka jest ekologiczna.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 r. o 09:54
O autobus chciał zadbać za który wszyscy płacimy z podatków a tu taka nagonka na kierowce - wstyd mi za was...
 To dlaczego MPK nie dba o swoje autobusy oblepiając je reklamami i nie myjąc ich?
Avatar
edek / 14 stycznia 2019 r. o 09:20
Ciekawe dlaczego nikt z pasażerów nie zareagował? Patologia społeczna? Przeciągnąc kierowcę po sniegu jego trasą!
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 r. o 12:18
Tak właśnie działa komunikacja miejska w Lublinie, która nie jest dla ludzi tylko dla władz miasta, żeby mogły się nią pochwalić jak wspaniale działa i jaka jest ekologiczna.
Avatar
Były Mpek / 14 stycznia 2019 r. o 09:39
Na pewno kierowca bardzo się przejmie zabraną 100zł premią i upomnieniem. Niestety większość pracowników "najlepszego" przedsiębiorstwa w Polsce ma wywalone na tą robotę, bo nie ma żadnej motywacji finansowej. W MpKa pracuje 60% pod***aczy i lizusów którzy za 10zł sprzedadzą zmiennika. 30% kierowców którzy co najwyżej mogliby jeździć pustą taczką na budowie i 10% normalnych kierowców( z czego 9% to zakład trolejbusowy), którzy muszą tu pracować, bo sytuacja życiowa nie pozwala im na zmianę pracy, a jazda za kółkiem to ich pasja. Dopóki nie zmienią się warunki pracy w tym obozie to takich przypadków będzie więcej. Pozdro
Na pewno kierowca bardzo się przejmie zabraną 100zł premią i upomnieniem. Niestety większość pracowników "najlepszego" przedsiębiorstwa w Polsce ma wywalone na tą robotę, bo nie ma żadnej motywacji finansowej. W MpKa pracuje 60% pod***aczy i lizusów którzy za 10zł sprzedadzą zmiennika. 30% kierowców którzy co najwyżej mogliby jeździć pustą taczką na budowie i 10% normalnych kierowców( z czego 9% to zakład trolejbusowy), którzy muszą tu pracować, bo sytuacja życiowa nie pozwala im na zmianę pracy, a jazda za kółkiem to ich pasja. Do... rozwiń
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 r. o 08:37
Kierowca PAN i władca. Nie tylko w autobusie, ale i na drodze !! Jak biegnie za autobusem, to sportowiec !!!
Avatar
Przynajmniej / 19 grudnia 2019 r. o 14:45
@Grace jak dziecko pewnie nie machnęło na przystanku warunkowym to co się dziwisz?
Avatar
Przynajmniej / 19 grudnia 2019 r. o 09:49
Co za bezsens... W pobliżu początkowego na Wygodnej nie ma żadnej szkoły, szkoła jest przy Zdrowej, a stamtąd bardzo blisko jest do 3, więc nikt mu nie kazał czekać. Same kłamstwa! I nie, nie bronie kierowcy, absolutnie, ale ten artykuł jest przekoloryzowany...
Avatar
dsffgsdgf / 2 maja 2019 r. o 16:17
a meneli zasmradzajacych caly autobus to wpuszczaja niestety
Avatar
Bernadeta / 19 stycznia 2019 r. o 14:28
MPK Lublin, wstyd na całą Polskę !!! Jakby to się wydarzyło w cywilizowanym kraju to w ramach przeprosin by dzieciak dostał bilet miesięczny na rok czy jakiś upominek, model autobusu czy coś i przede wszystkim przeprosiny za chamstwo kierowcy. Ale widzę że na wschodzie dalej mentalność sowiecka...
Avatar
Gość / 17 stycznia 2019 r. o 21:46
Również spotkałam się z taką sytuacją. Kierowca wyprosił moja siostrę z autobusu ponieważ trzymała w rękach rolki...
Avatar
pasażer / 17 stycznia 2019 r. o 21:27
widziałem to uświniane stworzenie . Kierowca miał rację! Takim artykułem tylko utwierdzcie "chłopczyka" że bycie świni/ą i cham/skie zachowanie to norma za którą cały świat stoi murem.....
Avatar
pasażer / 17 stycznia 2019 r. o 21:24
widziałem to uświniane stworzenie . Kierowca miał rację! Takim artykułem tylko utwierdzcie "chłopczyka" że bycie świni/ą i cham/skie zachowanie to norma za którą cały świat stoi murem.....
Avatar
Anonim / 17 stycznia 2019 r. o 20:27
wyrzucić takiego kierowcę skandal
Avatar
Gość / 17 stycznia 2019 r. o 08:48
Gdyby wygonił pedalinę to na pewno zwolnili by go
Avatar
Lublinianka / 17 stycznia 2019 r. o 00:33
Wystarczyło Dziecku podpowiedzieć żeby się otrzepał ze śniegu zamiast marnować czas na ten cyrk. Jeżdżę mpk codziennie i nie raz widziałam paniusie wsiadające z kupą śniegu na buciorach do mpk ( na ogół rano) a popołudniu komentujące jaki brud. Skoro stara baba czy facet nie potrafi strzelać śniegu z butów to co wymagać od dziecka.
Zobacz wszystkie komentarze 166

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trefl Sopot – Polski Cukier Start 74:69. Stracili przewagę w czwartej kwarcie

Trefl Sopot – Polski Cukier Start 74:69. Stracili przewagę w czwartej kwarcie

Koniec dobrej passy koszykarzy z Lublina. Polski Cukier Start w wielu fragmentach sobotniego meczu z Treflem Sopot był na prowadzeniu. W trzeciej kwarcie czerwono-czarni mieli nawet w zapasie 11 punktów. Niestety, czwartą część zawodów przegrali 9:22 i całe spotkanie 69:74.

Stal Rzeszów – Wisła Puławy 1:1. W końcu sparing

Stal Rzeszów – Wisła Puławy 1:1. W końcu sparing

Do wznowienia rozgrywek ligowych został już niecały miesiąc. A Wisła Puławy dopiero w sobotę rozegrała pierwszy mecz kontrolny. Drużyna Mariusza Pawlaka zmierzyła się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów i zremisowała z pierwszoligowcem 1:1.

Bogdanka szuka nowych złóż węgla kamiennego
magazyn
galeria

Bogdanka szuka nowych złóż węgla kamiennego

Pogłoski o śmierci węgla kamiennego są mocno przesadzone. W Bogdance o tym świetnie wiedzą i stawiają na nowe trendy. Od października minionego roku szukają nowych złóż na dziewiczych dotychczas obszarach.

Radni wolą być niezależni. Klub popierający prezydenta rozwiązany

Radni wolą być niezależni. Klub popierający prezydenta rozwiązany

W piątek rozwiązany został klub radnych Niezależni wyborcy Pawła Maja, do którego należało czworo samorządowców. Dwóch z nich: Michał Zakrzewski i Kamil Zięcina złożyli pisemne rezygnacje z dalszego uczestnictwa w tym gremium.

Czarek Sikora wystąpi w klubie Kazik
5 lutego 2023, 18:00

Czarek Sikora wystąpi w klubie Kazik

W niedzielę, 5 lutego o godz. 18 w Klubie Studenckim Kazik (ul. Nadbystrzycka 40a) swój komediowy materiał zaprezentuje Czarek Sikora.

WOŚP 2023: Wiosłowanie w centrum handlowym
Zdjęcia
galeria

WOŚP 2023: Wiosłowanie w centrum handlowym

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspierać na wiele sposobów, na przykład wiosłując. W sobotę taka akcja odbyła się w centrum handlowym Felicity.

Górnik Łęczna – Chojniczanka Chojnice 0:2. Porażka na koniec zgrupowania

Górnik Łęczna – Chojniczanka Chojnice 0:2. Porażka na koniec zgrupowania

Górnik Łęczna w sobotę zakończył kilkudniowe zgrupowanie w Opalenicy. Ostatniego dnia pobytu w Wielkopolsce zielono-czarni przegrali w meczu kontrolnym z Chojniczanką Chojnice 0:2, a jedną z bramek strzelił im były zawodnik klubu z Łęcznej

Zabawa ostatkowa i zbiórka na autobus dla dzieci

Zabawa ostatkowa i zbiórka na autobus dla dzieci

Świetna zabawa jest gwarantowana, a przyjemne można połączyć z pożytecznym. Uczestnicząc w Charytatywnych Ostatkach Karnawałowych można wspomóc Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu.

Superman myje okna i rozmawia z pacjentami
Zdjęcia
galeria

Superman myje okna i rozmawia z pacjentami

Superman zapukał dzisiaj w okna Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Małych pacjentów odwiedzili też inni superbohaterowie.

Goncalo Feio (Motor Lublin): Przyzwyczajamy się do wygrywania

Goncalo Feio (Motor Lublin): Przyzwyczajamy się do wygrywania

Kolejne dwa mecze kontrolne za piłkarzami Motoru. Rafał Król i spółka w piątek ograli po 3:0 trzecioligowców: Chełmiankę i KS Wiązownica. Po raz kolejny w okresie przygotowawczym trener Goncalo Feio miał powody do radości.

Cały dom w ogniu. W pogorzelisku zwłoki

Cały dom w ogniu. W pogorzelisku zwłoki

Tragicznie zakończył się pożar domu w miejscowości Wojsławice w powiecie chełmskim. W pogorzelisku strażacy odnaleźli zwłoki mężczyzny.

Podlasie – Avia 0:1. Nowy zawodnik bialczan, żółto-niebiescy blisko kolejnego transferu

Podlasie – Avia 0:1. Nowy zawodnik bialczan, żółto-niebiescy blisko kolejnego transferu

Jeszcze przed sobotnim meczem z Avią Podlasie ogłosiło transfer Damiana Lepiarza, który przenosi się do Białej Podlaskiej z lidera grupy czwartej ŁKS Łagów. A jeżeli chodzi o sparing naszych trzecioligowców, to po wyrównanym spotkaniu 1:0 wygrali żółto-niebiescy

Francuzi z konwojem dla Ukrainy. Młodzież zrobiła piecyki dla żołnierzy na front
galeria

Francuzi z konwojem dla Ukrainy. Młodzież zrobiła piecyki dla żołnierzy na front