Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 stycznia 2019 r.
8:25

Skandal w autobusie MPK Lublin. Kierowca wyrzucił 10-latka z autobusu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 166 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Kierowca miejskiego autobusu wygonił z pojazdu 10-letniego chłopca, bo uznał, że... dziecko ma za dużo śniegu na ubraniach. Chłopiec musiał czekać kilkadziesiąt minut na mrozie na następny kurs. – Zachowanie kierowcy było naganne – przyznaje rzeczniczka MPK Lublin. – A co, jeśli coś by się stało mojemu synowi? – oburza się ojciec.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O zdarzeniu, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu, powiadomił nas zbulwersowany ojciec chłopca. – Mój syn wracał do domu ze szkoły – relacjonuje nasz Czytelnik, pan Mariusz. 10-latek miał jechać miejskim autobusem linii 16 z przystanku początkowego na ul. Wygodnej położonego na granicy Lublina. Nie odjechał, bo kierowca wyprosił go z pojazdu.

– Wygonił mojego syna, bo stwierdził, że ma za dużo śniegu na ubraniach – skarży się oburzony ojciec. – Syn najprawdopodobniej się przewrócił, bo wracał razem z kolegami, pewnie go któryś popchnął dla zabawy, a było ślisko. Jego koledzy odjechali autobusem w kierunku Dominowa, on został sam.

Relację ojca potwierdza nagranie z kamer zamontowanych w pojeździe. – Zapis z monitoringu potwierdza, że kierowca nie wpuścił chłopca do autobusu – przyznaje Weronika Opasiak, rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, spółki wykonującej kursy na linii 16. – Dziecko faktycznie było ośnieżone, ale zachowanie naszego kierowcy było naganne i niezrozumiałe. Nie poprosił chłopca, by ten pozbył się śniegu z ubrania.

– Może on nigdy nie był dzieckiem? – komentuje zachowanie kierowcy oburzony ojciec. Jego syn wyproszony z autobusu musiał czekać na następny kurs prawie 50 minut. – Syn czekał na przystanku na następny autobus, którym przyjechał przemarznięty. A co, jeśli coś by mu się stało? Nic z tym nie mogłem zrobić, bo pracuję w Norwegii, a żona była w pracy do godz. 15.30. Prawie codziennie po syna przychodzi babcia, tego dnia źle się poczuła i Michał wracał sam, co nie jest zbyt niebezpieczne.

Incydent bada już Zarząd Transportu Miejskiego, do którego oficjalną skargę złożył ojciec chłopca. – Niezależnie od ustaleń MPK w tej sprawie, wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające, poprzez zabezpieczenie monitoringu w celu weryfikacji zdarzenia i udzielenia bezpośredniej odpowiedzi opiekunowi dziecka – przekazuje Dziennikowi Justyna Góźdź z lubelskiego ZTM.

Mimo skandalicznego zachowania kierowcy, MPK nie zdecydowało się na jego zwolnienie z pracy. – Została z nim przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca – informuje Opasiak. – Kierowca otrzyma upomnienie i zostanie pozbawiony premii motywacyjnej za styczeń.

Kontynuuacja tematu: Będzie kara dla MPK Lublin. Kierowca wygonił 10-latka z autobusu. "Zabrakło empatii"

Quiz: Jak mówiono w lubelskich szkołach 70 lat temu?

Jak mówiono w lubelskich szkołach 70 lat temu?

Komentarze 166

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 o 08:54
+350
Skandal. Jak można wygonic dziecko na mróz?!!! Dziecko że śniegiem wygoni z autobusu a żula który śmierdzi na cały autobus który robi pod siebie będzie przewozil!!!!
Avatar
ojciec / 14 stycznia 2019 o 09:04
+294
ale to nikogo tam nie było by się ująć za dzieciakiem?
Avatar
zen / 14 stycznia 2019 o 09:07
+261
to jak dzisiaj pada deszcz to ten jełop nie będzie wpuszczał ludzi bo mają mokre kurtki?!!
Avatar
Leon H / 14 stycznia 2019 o 09:24
+187
Dziecko bawiło się w śniegu. To normalne, każdy w tym wieku uwielbia takie zabawy. A ten kierowca to jakiś psychol. Jak można wygonić dziecko bo ma ubranie w śniegu. To nie jest toksyczne, nie brudzi, nie śmierdzi... zwykła woda.... Niektórzy ludzie są chorzy z nienawiści do wszystkich i wszystkiego.... Ja od dzisiaj nie będę jeździł komunikacją publiczną... Przesiadam się na samochód... w ośnieżonej kurtce!!!
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 o 12:22
+120
Tak właśnie działa komunikacja miejska w Lublinie, która nie jest dla ludzi tylko dla władz miasta, żeby mogły się nią pochwalić jak wspaniale działa i jaka jest ekologiczna.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 o 09:54
+112
O autobus chciał zadbać za który wszyscy płacimy z podatków a tu taka nagonka na kierowce - wstyd mi za was...
 To dlaczego MPK nie dba o swoje autobusy oblepiając je reklamami i nie myjąc ich?
Avatar
edek / 14 stycznia 2019 o 09:20
+95
Ciekawe dlaczego nikt z pasażerów nie zareagował? Patologia społeczna? Przeciągnąc kierowcę po sniegu jego trasą!
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 o 12:18
+81
Tak właśnie działa komunikacja miejska w Lublinie, która nie jest dla ludzi tylko dla władz miasta, żeby mogły się nią pochwalić jak wspaniale działa i jaka jest ekologiczna.
Avatar
Były Mpek / 14 stycznia 2019 o 09:39
+77
Na pewno kierowca bardzo się przejmie zabraną 100zł premią i upomnieniem. Niestety większość pracowników "najlepszego" przedsiębiorstwa w Polsce ma wywalone na tą robotę, bo nie ma żadnej motywacji finansowej. W MpKa pracuje 60% pod***aczy i lizusów którzy za 10zł sprzedadzą zmiennika. 30% kierowców którzy co najwyżej mogliby jeździć pustą taczką na budowie i 10% normalnych kierowców( z czego 9% to zakład trolejbusowy), którzy muszą tu pracować, bo sytuacja życiowa nie pozwala im na zmianę pracy, a jazda za kółkiem to ich pasja. Dopóki nie zmienią się warunki pracy w tym obozie to takich przypadków będzie więcej. Pozdro
Na pewno kierowca bardzo się przejmie zabraną 100zł premią i upomnieniem. Niestety większość pracowników "najlepszego" przedsiębiorstwa w Polsce ma wywalone na tą robotę, bo nie ma żadnej motywacji finansowej. W MpKa pracuje 60% pod***aczy i lizusów którzy za 10zł sprzedadzą zmiennika. 30% kierowców którzy co najwyżej mogliby jeździć pustą taczką na budowie i 10% normalnych kierowców( z czego 9% to zakład trolejbusowy), którzy muszą tu pracować, bo sytuacja życiowa nie pozwala im na zmianę pracy, a jazda za kółkiem to ich pasja. Do... rozwiń
Avatar
Gość / 14 stycznia 2019 o 08:37
+57
Kierowca PAN i władca. Nie tylko w autobusie, ale i na drodze !! Jak biegnie za autobusem, to sportowiec !!!
Avatar
Przynajmniej / 19 grudnia 2019 o 14:45
0
@Grace jak dziecko pewnie nie machnęło na przystanku warunkowym to co się dziwisz?
Avatar
Przynajmniej / 19 grudnia 2019 o 09:49
0
Co za bezsens... W pobliżu początkowego na Wygodnej nie ma żadnej szkoły, szkoła jest przy Zdrowej, a stamtąd bardzo blisko jest do 3, więc nikt mu nie kazał czekać. Same kłamstwa! I nie, nie bronie kierowcy, absolutnie, ale ten artykuł jest przekoloryzowany...
Avatar
dsffgsdgf / 2 maja 2019 o 16:17
+2
a meneli zasmradzajacych caly autobus to wpuszczaja niestety
Avatar
Bernadeta / 19 stycznia 2019 o 14:28
+2
MPK Lublin, wstyd na całą Polskę !!! Jakby to się wydarzyło w cywilizowanym kraju to w ramach przeprosin by dzieciak dostał bilet miesięczny na rok czy jakiś upominek, model autobusu czy coś i przede wszystkim przeprosiny za chamstwo kierowcy. Ale widzę że na wschodzie dalej mentalność sowiecka...
Avatar
Gość / 17 stycznia 2019 o 21:46
+1
Również spotkałam się z taką sytuacją. Kierowca wyprosił moja siostrę z autobusu ponieważ trzymała w rękach rolki...
Avatar
pasażer / 17 stycznia 2019 o 21:27
0
widziałem to uświniane stworzenie . Kierowca miał rację! Takim artykułem tylko utwierdzcie "chłopczyka" że bycie świni/ą i cham/skie zachowanie to norma za którą cały świat stoi murem.....
Avatar
pasażer / 17 stycznia 2019 o 21:24
-3
widziałem to uświniane stworzenie . Kierowca miał rację! Takim artykułem tylko utwierdzcie "chłopczyka" że bycie świni/ą i cham/skie zachowanie to norma za którą cały świat stoi murem.....
Avatar
Anonim / 17 stycznia 2019 o 20:27
+2
wyrzucić takiego kierowcę skandal
Avatar
Gość / 17 stycznia 2019 o 08:48
+1
Gdyby wygonił pedalinę to na pewno zwolnili by go
Avatar
Lublinianka / 17 stycznia 2019 o 00:33
+3
Wystarczyło Dziecku podpowiedzieć żeby się otrzepał ze śniegu zamiast marnować czas na ten cyrk. Jeżdżę mpk codziennie i nie raz widziałam paniusie wsiadające z kupą śniegu na buciorach do mpk ( na ogół rano) a popołudniu komentujące jaki brud. Skoro stara baba czy facet nie potrafi strzelać śniegu z butów to co wymagać od dziecka.
Zobacz wszystkie komentarze 166

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prokuratura ujawnia zarzuty dla Piotra Kowalczyka. A on wyjechał z Polski

Prokuratura ujawnia zarzuty dla Piotra Kowalczyka. A on wyjechał z Polski 5 17

Zarzuty powoływania się na wpływy usłyszał Piotr Kowalczyk i trzej zatrzymani wraz z nim mężczyźni. Informację udzieloną wcześniej przez CBA potwierdziła prokuratura, która jednak wciąż nie ujawnia treści zarzutów. Tymczasem Kowalczyk obecnie przebywa za granicą. Zgody na wyjazd udzielili mu śledczy.

Koncert Ero w Domu Kultury
31 stycznia 2020, 20:00

Koncert Ero w Domu Kultury 0 0

Już 31 stycznia o godz. 20 w klubie Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19) wystąpi raper Ero z promocją długo wyczekiwanego krążka "Elwis Picasso".

Lublin: Chcą wycinki drzew na górkach czechowskich. W czwartek ostatnia wizja lokalna

Lublin: Chcą wycinki drzew na górkach czechowskich. W czwartek ostatnia wizja lokalna 58 30

Na czwartek zaplanowana jest ostatnia wizja lokalna przy drzewach, które zamierza usunąć z górek czechowskich spółka TBV Investment. Firma złożyła do Urzędu Miasta trzy wnioski o zgodę na usunięcie 220 drzew i niemal 500 mkw. krzewów.

Lublin: Miał 4 promile alkoholu i chciał jechać dalej. Powstrzymał go świadek

Lublin: Miał 4 promile alkoholu i chciał jechać dalej. Powstrzymał go świadek 0 2

Kierowca seicento miał jechać całą szerokością jezdni. Kiedy w końcu się zatrzymał, okazało się, że z trudem utrzymuje się za kierownicą pojazdu. Mimo to chciał jechać dalej. Wtedy interweniował świadek, który zabrał mu kluczyki.

"Przelot samolotów wojskowych i cywilnych" nad Puławami. Pogrzeb zasłużonego pracownika PAŻP

"Przelot samolotów wojskowych i cywilnych" nad Puławami. Pogrzeb zasłużonego pracownika PAŻP 6 1

W najbliższy czwartek puławianie mogą spodziewać się niskiego przelotu samolotu Beechcraft Air 350, zwanego "Papugą". Jak informuje Urząd Miasta, maszyna ma przelecieć nad cmentarzem przy ul. Piaskowej w ramach uroczystości pogrzebowych zasłużonego pracownika PAŻP.

W Białej Podlaskiej rozegrany został Międzynarodowy Turniej 50-lecia tamtejszego AZS AWF

W Białej Podlaskiej rozegrany został Międzynarodowy Turniej 50-lecia tamtejszego AZS AWF 0 0

Na drugim stopniu podium rywalizację zakończyły Azoty Puławy, a na trzecim jubilat AZS AWF

Paweł Markiewicz (AZS Lublin): Sport akademicki cały czas zyskuje

Paweł Markiewicz (AZS Lublin): Sport akademicki cały czas zyskuje 0 0

ROZMOWA z Pawłem Markiewiczem, wiceprezesem Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego

"Przygody śpiocha zajączka" - spektakl dla dzieci w Puławach
23 stycznia 2020, 17:00

"Przygody śpiocha zajączka" - spektakl dla dzieci w Puławach 0 1

Dom Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) i Teatr Instruktora "Kurtyna" zapraszają najmłodszych widzów na spektakl "Przygody śpiocha zajączka" i spotkanie z Mikołajem, które odbędą się 23 stycznia o godz. 17.

Po bażanta Donalda zgłosiło się kilku właścicieli. Nie potrafią udowodnić, że ptak należy do nich

Po bażanta Donalda zgłosiło się kilku właścicieli. Nie potrafią udowodnić, że ptak należy do nich 18 13

Już sześć osób twierdzi, że to właśnie one są właścicielami bażanta bananowego, znalezionego w Lublinie. Ale nikt nie potrafił tego udowodnić. Uciekinier, którego nazwano Donald, jest nadal pod opieką Lubelskiego Egzotarium w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Lubelscy dziennikarze nagrodzeni w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2019

Lubelscy dziennikarze nagrodzeni w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2019 0 1

Konkurs Dziennikarz Medyczny Roku 2019 został rozstrzygnięty 17 stycznia 2020 w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie, w trakcie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia Konferencji Noworocznej. Wśród nagrodzonych znaleźli się także dziennikarze z Lublina.

Dachowanie na drodze S17. Mężczyzna został przewieziony do szpitala [zdjęcia]
galeria

Dachowanie na drodze S17. Mężczyzna został przewieziony do szpitala [zdjęcia] 4 8

Dzisiaj nad ranem na drodze ekspresowej S17 doszło do groźnie wyglądającej kolizji, w której ucierpiał 38-letni mieszkaniec Lublina. Kierowca stracił panowanie nad autem, które wpadło w poślizg i dachowało.

Zamknięta duża część Aqua Lublin. Powód jest nieco inny niż zazwyczaj

Zamknięta duża część Aqua Lublin. Powód jest nieco inny niż zazwyczaj 0 20

Do odwołania zamknięta pozostanie część kompleksu pływackiego Aqua Lublin. Ogłosiła to dzisiaj spółka zarządzająca obiektem, która obniżyła o połowę ceny biletów wstępu do pozostałej, czynnej części obiektu

Myślała, że rozmawia ze swoją córką. Zamiast tego straciła ponad 40 tys. zł

Myślała, że rozmawia ze swoją córką. Zamiast tego straciła ponad 40 tys. zł 4 5

Odebrała telefon od kobiety, która podawała się za jej córkę. 69-latka z Biłgoraja uwierzyła w tę historię i chciała pomóc. Jednak zamiast tego straciła ponad 40 tys. zł. Podobne telefony odebrały także inne osoby z tego miasta.

Świdnik: Pożar na terenie firmy zajmującej się naprawą pojazdów. 9 osób ewakuowanych

Świdnik: Pożar na terenie firmy zajmującej się naprawą pojazdów. 9 osób ewakuowanych 0 2

Pożar został zauważony kilkanaście minut po godzinie 10 w firmie przy alei Lotników Polskich. Na miejsce zostało skierowane 9 zastępów straży pożarnej. Pożar został ugaszony w kilkanaście minut.