Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 września 2007 r.
16:33
Edytuj ten wpis

Sklep na Górkach za wiadukt

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Górki górą. Miasto zgadza się, by na Górkach Czechowskich powstał hipermarket. Ale stawia warunki - inwestycje drogową lub pieniądze na jej realizację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gotowe jest już porozumienie pomiędzy władzami Lublina, a kielecką spółką Echo Investment, która na Górkach Czechowskich chce postawić hipermarket. - Projekt porozumienia analizują teraz prawnicy - mówi Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina. - Chcemy, żeby na październikowej sesji dokument zatwierdziła Rada Miasta.
Ratusz uruchomi procedurę zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, która umożliwi Echu budowę marketu. Zmiana planu potrwa około roku. W zamian kielecka spółka ma na własny koszt przebudować skrzyżowanie al. Solidarności, Sikorskiego, Północnej i Wyrwasa. - I nie chodzi tu tylko o wiadukt do skrętu w lewo z Solidarności w Sikorskiego, ale o kompleksowe, dwupoziomowe skrzyżowanie - mówi Żuk. - Projekt już przedstawiliśmy Urzędowi Miasta i został on zaakceptowany - zapewnia Krzysztof Kwapisz z Echo Investment. Samochody jadące przez al. Solidarności na wprost będą skierowane na wiadukt. Pod nim powstanie bezkolizyjne rondo.
.
Miasto chce mieć pewność, że spółka zbuduje wiadukt. - Oczekujemy gwarancji bankowych w wysokości kosztów tej inwestycji - zapowiada Żuk. - Jeśli przebudowa skrzyżowania ma kosztować np. 70 milionów, to chcemy mieć pewność, że jeśli spółka skrzyżowania nie przebuduje, to zapłaci nam 70 milionów złotych.
Ratusz nie zgodził się na to, by Echo na terenie dawnego poligonu postawiło również budynki mieszkalne. Znaczną część gruntu ma za to zająć park.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mily / 8 września 2007 o 22:43
0
A czy tu nie ma oplaty audiacenckiej?
Avatar
anonim / 8 września 2007 o 01:59
0
Mienie Wojskowe sprzedało ponad 113 ha za 7zł brutto za 1m2, a miasto nawet nie startowało do przetargu bo dawało 1zł i nie chciało się ośmieszać. Teraz Echo chce zmiany planu zagospodarowania, wybudowania hipermarketu w zamian za marny wiadukt, oraz podzielenie terenu na działki budowlane. I pytanie jaki zysk? 100% 300% 800% a może i więcej. Pod sąd z takimi urzędasami i nieudolną władzą. Czy wreszcie ktoś lub coś zatrzyma lawinę tego bagna. ROZSTRZELAĆ !!!
Avatar
krzych / 7 września 2007 o 19:54
0
Nic już im nie nie przeszkadza, Norwedzy dogadali się z innymi właścicielami terenu i teraz czekają na decyzję miasta która ma ponoć być niedługo.
Avatar
(Anonimowy) / 7 września 2007 o 15:27
0
chyba sie mylisz, czesc dzialki norwegow wchodzi lub przeszkadza dzialce żydowskiej, i to oni nie chcą podpisac porozumienia, tak kiedys bylo
Avatar
q / 7 września 2007 o 09:01
0
Miasto porozumialo sie z firma echo... fajnie... ale nie rozumiem jednej rzeczy: mianowicie, dlaczego miasto podpisuje umowy na postawienie hipermarketu???? niedaleko na ul.leszczynskiego norwegowie chca postawic stadion, z ktorego skorzysta wiele osob sportowo jak i rekreacyjnie, i co?? i nic... bo miasto nie chce chyba podpisac z nimi dzierzawy... nie rozumiem!!!!! a podobno wasilewski jest za sportem. wlasnie to widac!
Avatar
@ / 7 września 2007 o 09:01
0
Faktycznie poprowadzenie ruchu przez Al.Solidarności na nasypie bądź też estakadzie bardzo ładnie będzie wyglądać i pasować do konfiguracji terenu .Proponuję aby przygotować symulację tego co ma powstać aby nie było takiej sytuacji jak ze słynnym już jabłkiem.Popatrzcie na węzeł komunikacyjny "Poniatowskiego" coś takiego powinno być również na Wyrwasa.
Avatar
(Anonimowy) / 7 września 2007 o 08:19
0
Nie potraficie spowodowac aby odslonięto zarośniete krzakami znaki drogowe, a bierzecie sie za wielkie inwestycje!Jadąc Okopową do skrzyzowania Lipowa-Skłodowskiej sygnalizacja świetlna dla jadących na wprost do Skłodowskiej i skręcających w prawo jest tak zaslonięta galęziami drzewa, ze kierowcy nie widza jakie maja swiatlo. Byly interwencje Kuriera, kierowców i nic!!!! Od kilku miesięcy czekam aby spokojnie przejechac skrzyzowanie!!! To jest skandal, bo wystarczyłoby ściąć kilka galęzi.... Osoby za to idpowiedzialne powinny poniesc sluzbowe konsekwencje za opieszalosc w tak waznej sprawie i narazanie ludzkiego zycia.
Nie potraficie spowodowac aby odslonięto zarośniete krzakami znaki drogowe, a bierzecie sie za wielkie inwestycje!Jadąc Okopową do skrzyzowania Lipowa-Skłodowskiej sygnalizacja świetlna dla jadących na wprost do Skłodowskiej i skręcających w prawo jest tak zaslonięta galęziami drzewa, ze kierowcy nie widza jakie maja swiatlo. Byly interwencje Kuriera, kierowców i nic!!!! Od kilku miesięcy czekam aby spokojnie przejechac skrzyzowanie!!! To jest skandal, bo wystarczyłoby ściąć kilka galęzi.... Osoby za to idpowiedzialne powinny poniesc sluzbow... rozwiń
Avatar
esteta / 7 września 2007 o 06:36
0
Tia, juz leclerc wybudowal multikino;pNie po to za bezcen ziemie brali zeby teraz doplacac;p
Avatar
mily / 8 września 2007 o 22:43
0
A czy tu nie ma oplaty audiacenckiej?
Avatar
anonim / 8 września 2007 o 01:59
0
Mienie Wojskowe sprzedało ponad 113 ha za 7zł brutto za 1m2, a miasto nawet nie startowało do przetargu bo dawało 1zł i nie chciało się ośmieszać. Teraz Echo chce zmiany planu zagospodarowania, wybudowania hipermarketu w zamian za marny wiadukt, oraz podzielenie terenu na działki budowlane. I pytanie jaki zysk? 100% 300% 800% a może i więcej. Pod sąd z takimi urzędasami i nieudolną władzą. Czy wreszcie ktoś lub coś zatrzyma lawinę tego bagna. ROZSTRZELAĆ !!!
Avatar
krzych / 7 września 2007 o 19:54
0
Nic już im nie nie przeszkadza, Norwedzy dogadali się z innymi właścicielami terenu i teraz czekają na decyzję miasta która ma ponoć być niedługo.
Avatar
(Anonimowy) / 7 września 2007 o 15:27
0
chyba sie mylisz, czesc dzialki norwegow wchodzi lub przeszkadza dzialce żydowskiej, i to oni nie chcą podpisac porozumienia, tak kiedys bylo
Avatar
q / 7 września 2007 o 09:01
0
Miasto porozumialo sie z firma echo... fajnie... ale nie rozumiem jednej rzeczy: mianowicie, dlaczego miasto podpisuje umowy na postawienie hipermarketu???? niedaleko na ul.leszczynskiego norwegowie chca postawic stadion, z ktorego skorzysta wiele osob sportowo jak i rekreacyjnie, i co?? i nic... bo miasto nie chce chyba podpisac z nimi dzierzawy... nie rozumiem!!!!! a podobno wasilewski jest za sportem. wlasnie to widac!
Avatar
@ / 7 września 2007 o 09:01
0
Faktycznie poprowadzenie ruchu przez Al.Solidarności na nasypie bądź też estakadzie bardzo ładnie będzie wyglądać i pasować do konfiguracji terenu .Proponuję aby przygotować symulację tego co ma powstać aby nie było takiej sytuacji jak ze słynnym już jabłkiem.Popatrzcie na węzeł komunikacyjny "Poniatowskiego" coś takiego powinno być również na Wyrwasa.
Avatar
(Anonimowy) / 7 września 2007 o 08:19
0
Nie potraficie spowodowac aby odslonięto zarośniete krzakami znaki drogowe, a bierzecie sie za wielkie inwestycje!Jadąc Okopową do skrzyzowania Lipowa-Skłodowskiej sygnalizacja świetlna dla jadących na wprost do Skłodowskiej i skręcających w prawo jest tak zaslonięta galęziami drzewa, ze kierowcy nie widza jakie maja swiatlo. Byly interwencje Kuriera, kierowców i nic!!!! Od kilku miesięcy czekam aby spokojnie przejechac skrzyzowanie!!! To jest skandal, bo wystarczyłoby ściąć kilka galęzi.... Osoby za to idpowiedzialne powinny poniesc sluzbowe konsekwencje za opieszalosc w tak waznej sprawie i narazanie ludzkiego zycia.
Nie potraficie spowodowac aby odslonięto zarośniete krzakami znaki drogowe, a bierzecie sie za wielkie inwestycje!Jadąc Okopową do skrzyzowania Lipowa-Skłodowskiej sygnalizacja świetlna dla jadących na wprost do Skłodowskiej i skręcających w prawo jest tak zaslonięta galęziami drzewa, ze kierowcy nie widza jakie maja swiatlo. Byly interwencje Kuriera, kierowców i nic!!!! Od kilku miesięcy czekam aby spokojnie przejechac skrzyzowanie!!! To jest skandal, bo wystarczyłoby ściąć kilka galęzi.... Osoby za to idpowiedzialne powinny poniesc sluzbow... rozwiń
Avatar
esteta / 7 września 2007 o 06:36
0
Tia, juz leclerc wybudowal multikino;pNie po to za bezcen ziemie brali zeby teraz doplacac;p
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 0

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 14

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!