Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 stycznia 2017 r.
19:07

Smog w Lublinie: Znowu wzrost zanieczyszczenia powietrza w mieście

48 33 A A
Po lewej screen z aplikacji na telefon. Po prawej poziom stężenia pyłów PM 2,5 na stronie powietrze.gios.gov.pl/
Po lewej screen z aplikacji na telefon. Po prawej poziom stężenia pyłów PM 2,5 na stronie powietrze.gios.gov.pl/

We wtorek wzrósł poziom zanieczyszczeń powietrza w Lublinie. Ostatni taki skok zanotowano tydzień temu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O godz. 17 poziom stężenia pyłów zawieszonych wyniósł 117,5 µg/m3. Wysoki poziom utrzymuje się od poniedziałku wieczorem. Prawdopodobnie może się jeszcze zwiększyć.

Wpływa na to m.in. brak wiatru. Co jeszcze? - Ludzie przed pójściem spać wrzucają do pieca trochę więcej niż zwykle - tłumaczył nam Arkadiusz Iwaniuk, zastępca lubelskiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska. 

Ostatni duży wzrost zanotowano w ubiegły wtorek (17 stycznia). O godz. 3 w nocy poziom stężenia pyłów PM 2,5 wyniósł aż 174,6.

Tydzień wcześniej zaalarmował nas Czytelnik. Na screenie z aplikacji, który przysłał widać wysoki poziom stężenia pyłów zawieszonych PM 2,5. O godz. 23 wartość wyniosła 303. Obok pojawił się alarm "Zagrożenie dla życia".

Dopuszczalna norma średniodobowa stężenia tego pyłu wynosi 50 µg/m3. Żeby ogłosić stan alarmowy norma średniodobowa musi przekraczać 300 µg/m3. - Oceniamy średnią dobową. Chwilowe wartości godzinowe nie są podstawą do alarmu - tłumaczy Arkadiusz Iwaniuk, zastępca lubelskiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 stycznia 2017 r. o 10:57
I o co ten lament. Zamiast biadolic to przejsc sie piechota do sklepu zamiast wozic d-pe wszedzie samochodem. Wylaczyc na kilka godzin telewizor zeby mniej pradu zuzyc, pograc w szachy, pojsc (piechota) w odwiedziny do rodziny, pokjezdzic rowerem. Ile macie samochodow, Ci ktorzy tutaj lamentuja ze nie ma czym odduchac? PO 2, 3 na rodzine no bo do pracy, cora na uczelnie pol kilometra musi pojechac no i jeszcze jeden lepszy na wyjazde=y na wakacje itd. Placicie za swoj styl zycia i zadne wladzeza Was tego nie dadza rady zmienic.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2017 r. o 00:31
Jakoś powietrza to jakiś DRAMAT! Wystarczy wciągnąć "powietrze" i nie potrzebne są żadne pomiary... pomiary najgorsze w kraju! O 50% większe stężenie niż w Warszawie, Krakowie czy na Śląsku.. coś wypadało by z tym zrobić.. Lublinie obudź się bo się potrujemy!
Avatar
Gość / 28 stycznia 2017 r. o 00:19
Obecnie PM2,5 jest prawie 500ug/m3 w mieszkaniu mimo zamkniętych okien dym żre w gardle, dzieci śpią i wdychaja... Zamiast pisać że nie ma zagrożenia bo przepis tak mówi lepiej powiedzcie co zrobić w takiej sytuacji jak obecnie, ludzie z Wios i Miasta my się tu udusimy w mieszkaniach w ciągu tych kilku godzin w tym dymie!!!
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 r. o 23:24
godz 23: PM 2.5 - 413 µg/m3 - 1652 procent normy PM 10 - 470 µg/m3 - 940 procent normy chyba najgorzej w kraju
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 r. o 21:30
27.01 godzina 21 - zagrożenie dla życia -340 mikrogramów na m3 pyłu zawieszonego. Piszę tutaj bo to jedyne miejsce gdzie mogę o tym napisać. Mam nadzieję że Redakcja zauważy ten wpis i znów poruszy, bo jesteśmy systematycznie truci
Avatar
nika556 / 26 stycznia 2017 r. o 21:50
Ludzie wieczorem więcej śmieci do pieca wrzucają bo nikt nie widzi.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 r. o 21:48
U nas alarm jest przy 300 a w Europie przy 200. Pewien pan w odpowiedzi na smog w Polsce obniżył wartości alarmowe. Czy ktoś wie co to za Pan?
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 r. o 21:41
Przy ulicy Romera właściciele domów pala wieczorami i nocą wszystkim. Dzieci z pobliskich bloków duszą się w nocy, nie mogą spać. Czy można zrobić z tymi brudasami jakiś porządek wreszcie czy będą tak palić śmieci i tani miał i śmiać się z tego. Tutaj jest przystanek, ludzie czekają na autobusy i wachaja ten smród. A straż twierdzi że nie ma problemu. Oni palą wieczorem i w nocy. Czemu takie bezradne prawo że nie można tego ograniczyć. Czy mamy mieć ataki astmy i dusić się? To nie są biedni ludzie. Mają duże wille i spore działki. Czego bezkarnie truja?
Avatar
Jagoda / 25 stycznia 2017 r. o 20:35
wkurzony wyborca pis napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bujda na resorach, która ma ludziom wmówić, że palenie węglem jest złe  - planują pewnie podwyżki cen węgla, że trzeba palić innym opałem (też droższym) PLUS jest to super temat zastępczy w celu odwrócenia opini publicznej od innych, poważniejszych tematów
Dokładnie.Najpierw medialne nachalne ujadanie o wyimaginowanym smogu, póżniej natychmiastowe rozporządzenia,zachęcanie do kupna drogich pieców /ktoś musi na tym zarobić/ na końcu drogi opał do rych pieców/też ktoś musi zarobić/.Tak się cycka się  ciemny lud.Ale lud ciemny nie jest,tylko puki co nie może nic zrobić.Niestety my Polacy dalej dajemy się kopać po d...ie i jeszcze się z tego cieszymy.Obserwuję swoje życie i dochodzę do wniosku,że co rok to jest gorzej.Niewidzialna ręka zabiera mi coraz więcej.Jedynie do renty w wysokości 595 zł dołożyć mają 4.50 jak dobrze pójdzie.
Żadna bujda! Człowieku nie zaprzeczaj faktom. Przekroczenie norm można zobaczyć na stronie WIOŚ. Zobacz i nie pleć głupot, bo lud nie jest taki ciemny jak ci się wydaje. Jak będziesz tylko obserować swoje życie tak jak robisz do tej pory, to będzie ci coraz gorzej malkonencie
Żadna bujda! Człowieku nie zaprzeczaj faktom. Przekroczenie norm można zobaczyć na stronie WIOŚ. Zobacz i nie pleć głupot, bo lud nie jest taki ciemny jak ci się wydaje. Jak będziesz tylko obserować swoje życie tak jak robisz do tej pory, to będzie ci coraz gorzej malkonencie rozwiń
Avatar
wkurzony wyborca pis / 25 stycznia 2017 r. o 16:45
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bujda na resorach, która ma ludziom wmówić, że palenie węglem jest złe  - planują pewnie podwyżki cen węgla, że trzeba palić innym opałem (też droższym) PLUS jest to super temat zastępczy w celu odwrócenia opini publicznej od innych, poważniejszych tematów
Dokładnie.Najpierw medialne nachalne ujadanie o wyimaginowanym smogu, póżniej natychmiastowe rozporządzenia,zachęcanie do kupna drogich pieców /ktoś musi na tym zarobić/ na końcu drogi opał do rych pieców/też ktoś musi zarobić/.Tak się cycka się  ciemny lud.Ale lud ciemny nie jest,tylko puki co nie może nic zrobić.Niestety my Polacy dalej dajemy się kopać po d...ie i jeszcze się z tego cieszymy.Obserwuję swoje życie i dochodzę do wniosku,że co rok to jest gorzej.Niewidzialna ręka zabiera mi coraz więcej.Jedynie do renty w wysokości 595 zł dołożyć mają 4.50 jak dobrze pójdzie.
Dokładnie.Najpierw medialne nachalne ujadanie o wyimaginowanym smogu, póżniej natychmiastowe rozporządzenia,zachęcanie do kupna drogich pieców /ktoś musi na tym zarobić/ na końcu drogi opał do rych pieców/też ktoś musi zarobić/.Tak się cycka się  ciemny lud.Ale lud ciemny nie jest,tylko puki co nie może nic zrobić.Niestety my Polacy dalej dajemy się kopać po d...ie i jeszcze się z tego cieszymy.Obserwuję swoje życie i dochodzę do wniosku,że co rok to jest gorzej.Niewidzialna ręka zabiera mi coraz więcej.Jedynie do renty w wyso... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2017 r. o 10:57
I o co ten lament. Zamiast biadolic to przejsc sie piechota do sklepu zamiast wozic d-pe wszedzie samochodem. Wylaczyc na kilka godzin telewizor zeby mniej pradu zuzyc, pograc w szachy, pojsc (piechota) w odwiedziny do rodziny, pokjezdzic rowerem. Ile macie samochodow, Ci ktorzy tutaj lamentuja ze nie ma czym odduchac? PO 2, 3 na rodzine no bo do pracy, cora na uczelnie pol kilometra musi pojechac no i jeszcze jeden lepszy na wyjazde=y na wakacje itd. Placicie za swoj styl zycia i zadne wladzeza Was tego nie dadza rady zmienic.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2017 r. o 00:31
Jakoś powietrza to jakiś DRAMAT! Wystarczy wciągnąć "powietrze" i nie potrzebne są żadne pomiary... pomiary najgorsze w kraju! O 50% większe stężenie niż w Warszawie, Krakowie czy na Śląsku.. coś wypadało by z tym zrobić.. Lublinie obudź się bo się potrujemy!
Avatar
Gość / 28 stycznia 2017 r. o 00:19
Obecnie PM2,5 jest prawie 500ug/m3 w mieszkaniu mimo zamkniętych okien dym żre w gardle, dzieci śpią i wdychaja... Zamiast pisać że nie ma zagrożenia bo przepis tak mówi lepiej powiedzcie co zrobić w takiej sytuacji jak obecnie, ludzie z Wios i Miasta my się tu udusimy w mieszkaniach w ciągu tych kilku godzin w tym dymie!!!
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 r. o 23:24
godz 23: PM 2.5 - 413 µg/m3 - 1652 procent normy PM 10 - 470 µg/m3 - 940 procent normy chyba najgorzej w kraju
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 r. o 21:30
27.01 godzina 21 - zagrożenie dla życia -340 mikrogramów na m3 pyłu zawieszonego. Piszę tutaj bo to jedyne miejsce gdzie mogę o tym napisać. Mam nadzieję że Redakcja zauważy ten wpis i znów poruszy, bo jesteśmy systematycznie truci
Avatar
nika556 / 26 stycznia 2017 r. o 21:50
Ludzie wieczorem więcej śmieci do pieca wrzucają bo nikt nie widzi.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 r. o 21:48
U nas alarm jest przy 300 a w Europie przy 200. Pewien pan w odpowiedzi na smog w Polsce obniżył wartości alarmowe. Czy ktoś wie co to za Pan?
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 r. o 21:41
Przy ulicy Romera właściciele domów pala wieczorami i nocą wszystkim. Dzieci z pobliskich bloków duszą się w nocy, nie mogą spać. Czy można zrobić z tymi brudasami jakiś porządek wreszcie czy będą tak palić śmieci i tani miał i śmiać się z tego. Tutaj jest przystanek, ludzie czekają na autobusy i wachaja ten smród. A straż twierdzi że nie ma problemu. Oni palą wieczorem i w nocy. Czemu takie bezradne prawo że nie można tego ograniczyć. Czy mamy mieć ataki astmy i dusić się? To nie są biedni ludzie. Mają duże wille i spore działki. Czego bezkarnie truja?
Avatar
Jagoda / 25 stycznia 2017 r. o 20:35
wkurzony wyborca pis napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bujda na resorach, która ma ludziom wmówić, że palenie węglem jest złe  - planują pewnie podwyżki cen węgla, że trzeba palić innym opałem (też droższym) PLUS jest to super temat zastępczy w celu odwrócenia opini publicznej od innych, poważniejszych tematów
Dokładnie.Najpierw medialne nachalne ujadanie o wyimaginowanym smogu, póżniej natychmiastowe rozporządzenia,zachęcanie do kupna drogich pieców /ktoś musi na tym zarobić/ na końcu drogi opał do rych pieców/też ktoś musi zarobić/.Tak się cycka się  ciemny lud.Ale lud ciemny nie jest,tylko puki co nie może nic zrobić.Niestety my Polacy dalej dajemy się kopać po d...ie i jeszcze się z tego cieszymy.Obserwuję swoje życie i dochodzę do wniosku,że co rok to jest gorzej.Niewidzialna ręka zabiera mi coraz więcej.Jedynie do renty w wysokości 595 zł dołożyć mają 4.50 jak dobrze pójdzie.
Żadna bujda! Człowieku nie zaprzeczaj faktom. Przekroczenie norm można zobaczyć na stronie WIOŚ. Zobacz i nie pleć głupot, bo lud nie jest taki ciemny jak ci się wydaje. Jak będziesz tylko obserować swoje życie tak jak robisz do tej pory, to będzie ci coraz gorzej malkonencie
Żadna bujda! Człowieku nie zaprzeczaj faktom. Przekroczenie norm można zobaczyć na stronie WIOŚ. Zobacz i nie pleć głupot, bo lud nie jest taki ciemny jak ci się wydaje. Jak będziesz tylko obserować swoje życie tak jak robisz do tej pory, to będzie ci coraz gorzej malkonencie rozwiń
Avatar
wkurzony wyborca pis / 25 stycznia 2017 r. o 16:45
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bujda na resorach, która ma ludziom wmówić, że palenie węglem jest złe  - planują pewnie podwyżki cen węgla, że trzeba palić innym opałem (też droższym) PLUS jest to super temat zastępczy w celu odwrócenia opini publicznej od innych, poważniejszych tematów
Dokładnie.Najpierw medialne nachalne ujadanie o wyimaginowanym smogu, póżniej natychmiastowe rozporządzenia,zachęcanie do kupna drogich pieców /ktoś musi na tym zarobić/ na końcu drogi opał do rych pieców/też ktoś musi zarobić/.Tak się cycka się  ciemny lud.Ale lud ciemny nie jest,tylko puki co nie może nic zrobić.Niestety my Polacy dalej dajemy się kopać po d...ie i jeszcze się z tego cieszymy.Obserwuję swoje życie i dochodzę do wniosku,że co rok to jest gorzej.Niewidzialna ręka zabiera mi coraz więcej.Jedynie do renty w wysokości 595 zł dołożyć mają 4.50 jak dobrze pójdzie.
Dokładnie.Najpierw medialne nachalne ujadanie o wyimaginowanym smogu, póżniej natychmiastowe rozporządzenia,zachęcanie do kupna drogich pieców /ktoś musi na tym zarobić/ na końcu drogi opał do rych pieców/też ktoś musi zarobić/.Tak się cycka się  ciemny lud.Ale lud ciemny nie jest,tylko puki co nie może nic zrobić.Niestety my Polacy dalej dajemy się kopać po d...ie i jeszcze się z tego cieszymy.Obserwuję swoje życie i dochodzę do wniosku,że co rok to jest gorzej.Niewidzialna ręka zabiera mi coraz więcej.Jedynie do renty w wyso... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!