Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 kwietnia 2017 r.
18:32

Spór w szpitalu przy ul. Staszica. Naczelna pielęgniarka odrzuca oskarżenia podwładnych

0 67 A A

Magdalena Wójcik, naczelna pielęgniarka w SPSK1 w Lublinie, odniosła się do zarzutów stawianych jej anonimowo przez pielęgniarki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pielęgniarki mają dosyć przełożonej. "Nie jesteśmy w stanie wytrzymać dalszych upokorzeń"

– Zarzuty o zastraszanie i upokarzanie nie miały nigdy miejsca. Poza tym bardzo sporadycznie miewam kontakt z pielęgniarkami/położnymi, bezpośrednio współpracuję z pielęgniarkami oddziałowymi – podkreśla w e-mailowej odpowiedzi na nasze pytania Magdalena Wójcik i zaprzecza, że pielęgniarek brakuje.

– Dowodem jest dokument przedstawiający minimalne normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych w SPSK Nr 1 w Lublinie zaopiniowany pozytywnie przez OIPIP (Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych – red.) w Lublinie. W oddziałach szpitalnych jest zatrudnionych o 20 pielęgniarek więcej niż wskazują normy.

Naczelna pielęgniarka zaprzecza też, że inwigiluje pracowników. – Jeśli ktoś uznaje za inwigilację dokonywanie kontroli pracy w poszczególnych oddziałach, to nie zgadzam się z taką interpretacją. Nadzór nad personelem pielęgniarsko-położniczym wynika z mojego zakresu obowiązków i jest zgodny z Kodeksem Pracy – zaznacza Wójcik. – Na terenie szpitala funkcjonuje siedem organizacji związkowych (w tym trzy zrzeszające wyłącznie pielęgniarki i położne), a do tej pory nigdy nie było żadnych zastrzeżeń odnośnie mojej pracy.

Dyrekcja szpitala początkowo była przeciwna, by naczelna pielęgniarka wypowiadała się dla mediów, ale po tekście „Bunt pielęgniarek ze Staszica”, który ukazał się we wtorkowym wydaniu Dziennika Wschodniego, zgodziła się na jej komentarz.

Po tej publikacji z naszą redakcją skontaktowały się podwładne pani Wójcik. – Podpisuję się pod wszystkimi zarzutami wobec naczelnej pielęgniarki, które znalazły się w anonimowym liście do dyrektora szpitala. Zastraszanie i upokarzanie pracowników, szukanie na nich „haków” i inwigilowanie są na porządku dziennym – mówi nam jedna z pielęgniarek, która pracuje w SPSK1 w Lublinie.

– Część pielęgniarek odeszła, część za chwilę odejdzie, bo ludzie przestają tu wytrzymywać. Braki kadrowe są coraz większe – dodaje inna. – Bałyśmy się reagować. Wybór anonimowej formy listu uznałyśmy za najbardziej bezpieczną, bo pielęgniarka naczelna zaznaczała wielokrotnie, że ma poparcie dyrekcji.

– To najgorsza przełożona, jaką kiedykolwiek miałyśmy, do której nie można zwrócić się z żadnym problemem, bo nigdy nie pomogła, a wręcz mogła zaszkodzić. Przez współpracę z nią niektórzy pracownicy musieli korzystać z pomocy psychiatry – powiedziała nam pielęgniarka, która pracowała w szpitalu przez 30 lat, a w ubiegłym roku zwolniła się na własną prośbę. – Kibicuję pozostałym koleżankom i cieszę się, że wreszcie zdobyły się na jakiś krok – dodała.

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 07:11
+1
Top jedno wielkie bagno ten szpital. Chirurgia to tragedia! Ktoś z mojej rodziny zszedł tam po jak powiedzieli zwykłej gastroskopii., Umyli ręce jak by nic się nie stało. Niech ich szlag trafi i tyle. Mam nadzieję, że doktorom stamtąd zacznie się źle dziać jak ich pacjentom.
Avatar
piel / 3 maja 2017 o 20:50
+1
Tak jest absolwentką liceum w Lubartowie.
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 20:14
+1
a to zmyja za to powinna być zwolniona natychmiast mober
Avatar
Pielegniarka / 3 maja 2017 o 13:28
+1
Kolejne pielęgniarki zwalniają się,w ciągu roku z oddziału chirurgii odeszły lub niedługo odejdzie ok 10 pielęgniarek.Jak dyrektor czy naczelna wyobrażają sobie funkconowanie tego oddziału.Koleżanka która się zwolnila wyszła od naczelnej z płaczem,roztrzesiona,tak była zmieszana przez tą Panią z błotem i wpedzona w poczucie winy.Nowe dziewczyny sa przerazone i zwalniaja sie przed uplywem okresu probnego.Chwala nowa prace,sa zdziwione ze gdzies indziej mozna pracowac zupelnie inaczej,sa szanowane i doceniane przez przelozonych.I nigdy nie wrocilyby do pracy w spsk1.To kierownictwu nic nie mówi?
Kolejne pielęgniarki zwalniają się,w ciągu roku z oddziału chirurgii odeszły lub niedługo odejdzie ok 10 pielęgniarek.Jak dyrektor czy naczelna wyobrażają sobie funkconowanie tego oddziału.Koleżanka która się zwolnila wyszła od naczelnej z płaczem,roztrzesiona,tak była zmieszana przez tą Panią z błotem i wpedzona w poczucie winy.Nowe dziewczyny sa przerazone i zwalniaja sie przed uplywem okresu probnego.Chwala nowa prace,sa zdziwione ze gdzies indziej mozna pracowac zupelnie inaczej,sa szanowane i doceniane przez przelozonych.I nigdy nie wro... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 22:11
+1
czy sama odejdzie?(a powinna) wątpliwa sprawa.Będzie się trzymała mocno swojej cieplej,państwowej posadki.Gdzie znajdzie taka druga fuchę
Avatar
Antoni / 27 kwietnia 2017 o 21:56
+1
Lekarz i pielęgniarka powinni być L U D Ż M I  z empatią - a nie bezdusznymi kukłami, jakimi często są niestety / czasem też złośliwymi i niechętnymi/
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 21:04
+1
Bo pracując z ludźmi trzeba być przede wszystkim CZŁOWIEKIEM ! Tej pani (naczelnej) zabrakło niestety człowieczeństwa! I tu sprawdza się mądra myśl, że władza w rękach małych ludzi stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla ogółu. Ale niestesty bardzo często mali ludzie mają słaby wzrok sięgający czubka własnego nosa.......
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 21:01
+1
W innych szpitalach Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, salowe myja pacjentow a nie pielegniarki, bo od tego jest firma sprzatajaca i nie trzeba wyzszego wyksztalcenia. Panie pielegniarki wykonuja uslugi medyczne chyba, ze naczelna pielegniarek widzi to inaczej.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 20:54
+1
Urażona duma pielęgniarki raczej " Pani Pielęgniarki"
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 20:48
+1
Kobieto odejść, wstydu oszczędź!
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 23:35
0
koleżanki napiszcie co dzieje się w chwili obecnej w waszej sprawie w razie potrzeby pomożemy a oddzialowa powinna przebadać się psychiatrycznie ponieważ ma leki i boi się sama przebywać w domu po skończonej pracy jest osoba prywatna i nie ma prawa przebywać na terenie oddzialu i trzeba jej zwrocic uwagę ze nie zyczycie już sobie jej obecności po skończonej pracy gdyż zle to wpływa na wasze samopoczucie w pracy
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 00:08
0
I śpi na kalimacie w szpitalu...
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 00:06
0
Pielęgniarka w tym szpitalu za dyżur 12 h bierze ok. 80 zł a lekarz za dyżur 24 h minimum 500 zł... brak poparcia ze strony naczalnej dla pielegniarek potwierdzam. Odeszłam bo nie wytrzymałam psychicznie przez braki kadrowe. 2 pielęgniarki na 30 pacjentów przy średnio 6 operacjach i przygotowaniu pacjentów na dzień następny a tu zajmij się jeszcze tymi pooperacyjnymi. Ciężko było... dzwonki non stop bo kroplowki ciągle a to się kończy, z to nie kapie, a to siusiu odłącz a to po siusiu podłącz. Bajzel stwarzany przez lekarzy i oddzialowa, która nie ma innego życia poza pracą i śpi nawet na klimacie
Pielęgniarka w tym szpitalu za dyżur 12 h bierze ok. 80 zł a lekarz za dyżur 24 h minimum 500 zł... brak poparcia ze strony naczalnej dla pielegniarek potwierdzam. Odeszłam bo nie wytrzymałam psychicznie przez braki kadrowe. 2 pielęgniarki na 30 pacjentów przy średnio 6 operacjach i przygotowaniu pacjentów na dzień następny a tu zajmij się jeszcze tymi pooperacyjnymi. Ciężko było... dzwonki non stop bo kroplowki ciągle a to się kończy, z to nie kapie, a to siusiu odłącz a to po siusiu podłącz. Bajzel stwarzany przez lekarzy i oddzialowa, k... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 22:31
-1
Pielęgniarka to zawód medyczny.Mycie tyłkow nie jest czynnością medyczną tylko higieniczną a tym powinna zajmować się salowa, opiekun lub sanitariusz! Tak jest w każdym cywilizowanym kraju. ..
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 20:23
-1
dyrekcja powinna ustąpić i pozwolić pielęgniarkom spać w nocy siedziec i obgadywac kolezanki. Zastanawia mnie to ze ktos idzie na studia pielegniarstwo i sie pozniej dziwi ze musi myc tylki itd. pracowalam na staszica pol roku. kontakt z nimi to horror. wspolczuje pacjentom. była salowa
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 19:29
0
Dyrekcja i inni wracają z urlopów. Pielęgniarki wypełniły ankiety i czekaja. Kolejne osoby zwalniają się z chirurgii. Niedługo zamkną ten oddział.
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 11:22
0
koleżanki ze staszyca napiszcie co u was czy sprawa rozwija się po waszej myśli czy dyrekcja zamiata pod dywan pozdrawiamy kolezanki
Avatar
Gość / 15 maja 2017 o 18:48
0
słuchaj ty obrończyni moberow dziewczyna ma prawo pisać o co wie tobie gowno do tego nie jesteśmy już niewolnikami i nikt nie ma prawo się na nas wyzywac jak chce się wyzywac jedna z druga niech idzie na ryng mało ze pracujemy zarabiając na miske ryzu znosząc wszelkie ponizania to jeszcze będą się na nas wyzywac niech za***a ordynator z oddzialowa jesteśmy wykształcone nie jesteśmy zadnymi siostrami miłosierdzia z polania powolanie jes do zakonu my jesteśmy pielęgniarkami i już nie damy nikomu się poniewierać jak chcą się wyzywac to niech się wyzywaja na najbliższej rodzinie piszcie dziewczyny co u was slychac nie bojcie się jest demokracja każdy może się wyrazac o tym co mu się niepodoba sprawę te należy zglosic do ministra ziobry pozdrawiamy
słuchaj ty obrończyni moberow dziewczyna ma prawo pisać o co wie tobie gowno do tego nie jesteśmy już niewolnikami i nikt nie ma prawo się na nas wyzywac jak chce się wyzywac jedna z druga niech idzie na ryng mało ze pracujemy zarabiając na miske ryzu znosząc wszelkie ponizania to jeszcze będą się na nas wyzywac niech za***a ordynator z oddzialowa jesteśmy wykształcone nie jesteśmy zadnymi siostrami miłosierdzia z polania powolanie jes do zakonu my jesteśmy pielęgniarkami i już nie damy nikomu się poniewierać jak chcą się wyzywac to n... rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2017 o 15:16
0
KOLEŻANKO Piel z dnia 10.05 chyba masz za długi język.Jeżeli sama nie byłaś na zebraniu to nie komentuj i siedź cicho.Nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz pojęcia.
Avatar
Gość / 10 maja 2017 o 11:44
0
koleżanki w zadnym wypadku nie zgadzajcie się na to żeby te ankiety były zbierane przez oddziałowe ponieważ mogą być zamienione na inne druki zawsze można takie same zdobyc związki to tylko związki i zawsze jakies wycieki czystych ankiet mogą się pojawić na terenie oddzialu i w zasiegu oddziałowych najlepiej gdy te ankiety danego dnia zbiora wyznaczone pielęgniarki które sa zangazowane w ta sprawę inaczej sytuacja może odwrocic się przeciwko wam i ankiety mogą być zamienione nie poddajcie się i już nikomu nie wierzcie doprowadzcie te sprawę do końca i pozbądźcie się moberow z zakładu pracy pracyjemy bardzo ciężko i za to należy się nam szacunek i odpowiednia zaplata a nie wyzywania się nad nami osob które nie maja pojęcia o pracy pozdrawiamy trzymamy kciuki udzielimy wam pomocy o ile będzie taka potrzeba koleżanki pielegniarki
koleżanki w zadnym wypadku nie zgadzajcie się na to żeby te ankiety były zbierane przez oddziałowe ponieważ mogą być zamienione na inne druki zawsze można takie same zdobyc związki to tylko związki i zawsze jakies wycieki czystych ankiet mogą się pojawić na terenie oddzialu i w zasiegu oddziałowych najlepiej gdy te ankiety danego dnia zbiora wyznaczone pielęgniarki które sa zangazowane w ta sprawę inaczej sytuacja może odwrocic się przeciwko wam i ankiety mogą być zamienione nie poddajcie się i już nikomu nie wierzcie doprowadzcie te... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 0

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 62 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 8 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 4

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 36 16

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 32 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.