Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 kwietnia 2017 r.
9:43

Pielęgniarki mają dosyć przełożonej. "Nie jesteśmy w stanie wytrzymać dalszych upokorzeń"

0 145 A A
Szefostwo szpitala twierdzi, że konsultacje z kierownikami klinik nie potwierdziły zarzutów wobec pielęgniarki naczelne
Szefostwo szpitala twierdzi, że konsultacje z kierownikami klinik nie potwierdziły zarzutów wobec pielęgniarki naczelne (fot. Maciej Kaczanowski)

– Nie jesteśmy w stanie wytrzymać dalszych upokorzeń, zastraszania, kar, upodlenia – skarżą się pielęgniarki ze szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie i żądają usunięcia ze stanowiska ich przełożonej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o naczelną pielęgniarkę, która swoją funkcję pełni od dwóch lat. W liście otwartym do dyrektora szpitala, który wczoraj trafił także do naszej redakcji, pielęgniarki określają warunki pracy jako „gehennę” i „torturę psychiczną”.

– Od początku jako standard zarządzania wprowadziła (pielęgniarka naczelna – red.) zastraszanie. Nie ma prawa do wytłumaczenia, obrony, przedstawienia swojego zdania. Treścią pracy pani naczelnej jest także inwigilowanie pracowników, a nawet żądania przekazania, o czym ktoś z kimś rozmawiał – czytamy w liście. – Rozmowy to teatr jednego aktora, który w niewybrednych słowach upokarza pracownika. Ceną upokorzenia jest utrzymanie pracy.

Podstawową formą kary ma być przenoszenie na inny oddział. – To chęć odwetu na pracowniku przez przełożoną. Takie działania biorą górę nad zdrowym rozsądkiem i wiedzą na temat specyfiki świadczenia pracy na poszczególnych oddziałach – czytamy. – Na niektórych oddziałach zdarzają się pojedyncze dyżury. Są braki kadrowe. Nikt nie chce pracować w takiej atmosferze, pod kierownictwem pani naczelnej.

Z pracy miały już odejść lub zamierzają to zrobić doświadczone, wykształcone pielęgniarki. – Te, które podejmują się pracy, po trzymiesięcznym okresie próbnym nie chcą na stałe wiązać się z tym miejscem – czytamy w liście.

Autorzy wskazują też na zarobki nieadekwatne do wykonywanych obowiązków. Twierdzą, że naczelna pielęgniarka szuka „haków” na pracowników, m.in. poprzez nocne kontrole.

– Usłyszałyśmy, że jeśli ktoś w nocy siedzi, to znaczy, że nie ma pracy, a to z kolei oznacza, że personelu na dyżurach nocnych jest za dużo – piszą pielęgniarki. – Kontrola przebiegała tak, że trudno uniknąć porównań z najbardziej nikczemnymi metodami działania.

Co na to szpital? – Zostały zorganizowane konsultacje z kierownikami klinik oraz spotkanie dyrektora z częścią personelu pielęgniarek i położnych reprezentowanych przez pielęgniarki oddziałowe. Nie potwierdzono zarzutów wobec pielęgniarki naczelnej, a wymieniona grupa pielęgniarek pisemnie oświadczyła, iż nie identyfikuje się z treścią zarzutów zawartych w anonimie – zaznacza Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1 w Lublinie. – Wysłanie anonimu nie zostało poprzedzone innymi próbami zasygnalizowania dyrekcji wymienionych rzekomych zdarzeń i problemów, zaś wybór formy anonimowego listu ogranicza możliwości odniesienia się do sprawy. Dyrekcja szpitala jest otwarta na merytoryczną dyskusję – dodaje.

Naczelna pielęgniarka nie chciała z nami rozmawiać bez zgody dyrekcji, a szefowie nie zgodzili się na jej komentarz w mediach.

List pielęgniarek trafił także do przewodniczącego oraz rzecznika odpowiedzialności zawodowej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Lublinie oraz przewodniczącej Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

– Sprawa jest w toku, wyjaśniamy ją. Nie jest to takie proste, bo trzeba pamiętać, że do samorządu należą obie strony tego konfliktu, musimy ich wysłuchać, żeby nikogo nie skrzywdzić – mówi Andrzej Tytuła, przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Lublinie.

Sprawę zna rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, któremu podlega SPSK1. – Uniwersytet oczekuje na stanowisko dyrektora szpitala w tej sprawie – mówi Włodzimierz Matysiak, rzecznik uczelni.

Czytaj więcej o:

Komentarze 145

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 maja 2017 o 23:28
0
Zwolenic ja
Avatar
pielęgniarka z psychiatrii / 8 maja 2017 o 21:49
0
PIP był powiadomiony i nic nie zrobił
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 23:43
0
Trzeba jeszcze dodać że pielęgniarki z własnej kieszeni podnoszą kwalifikacje - płacą za studia, specjalizacje i kursy - a naczelna utrudnia im kształcenie nie dając urlopów szkoleniowych
Avatar
OK / 30 kwietnia 2017 o 14:36
0
Znalazłam komentarz na Portalu Pielęgniarek z dnia 26 listopada 2015 roku dotyczący SPSK1:  "U mnie w szpitalu rozdzielono pieniądze według 2 kryteriów (jednocześnie): 1) staż pracy 2) wykształcenie/kursy/specjalizacje. Okazało się, że możesz być pielęgniarką bez mgr, z 25-letnim stażem pracy i dostaniesz 100 zł podwyżki, ale możesz być pielęgniarką z 5-letnim stażem i z tytułem mgr i wówczas otrzymasz 300 zł. Nie ma sprawiedliwości i co najgorsze takie kryteria przyjęły oddziałowe wraz z przełożoną z przyklaśnięciem temu przez związki zawodowe pielęgniarek - po co płacić składki na tych ludzi, skoro działają tylko w swoim interesie?" Czyli widać, jak w SPSK1 działo się. Dobrze, że teraz pielęgniarki przejrzały na oczy i walczą o swoje!
Znalazłam komentarz na Portalu Pielęgniarek z dnia 26 listopada 2015 roku dotyczący SPSK1:  "U mnie w szpitalu rozdzielono pieniądze według 2 kryteriów (jednocześnie): 1) staż pracy 2) wykształcenie/kursy/specjalizacje. Okazało się, że możesz być pielęgniarką bez mgr, z 25-letnim stażem pracy i dostaniesz 100 zł podwyżki, ale możesz być pielęgniarką z 5-letnim stażem i z tytułem mgr i wówczas otrzymasz 300 zł. Nie ma sprawiedliwości i co najgorsze takie kryteria przyjęły oddziałowe wraz z przełożoną z przyklaśnięciem temu przez zwi... rozwiń
Avatar
LX / 30 kwietnia 2017 o 14:21
0
Byłam tam pielegniarką napisał:
gdy obchodziłam 2 miesiące temu zaproponowali mi 100 zł podwyżki. ...
 No właśnie, jak pielęgniarki chcą odejść (a tych jest niemało) to nagle Naczelna i Kadry mają kasę na podwyżkę, a tak to tylko dla swoich znajomych, w tym oddziałowych. Dlatego teraz ewidentnie widać, jak potrzebne są zmiany nie tylko Naczelnej ale także samej Dyrekcji i Administracji. Poza tym po co jest RADA SPOŁECZNA szpitala SPSK1 - niech Ci ludzie zabiorą głos - są tam lekarze profesorowie, pomijam już mężą Zastępczyni Naczelnej: Krakowski Wojciech Andrzej - związany z firmą VENTA, w której jest Prezesem Rachel Zbigniew - związany z firmą My MLS, mąż Zastępcy Naczelnej Marty Rachel Buczarski Sławomir Janusz - radca prawny, był dziekanen Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie Prof. dr hab. n. med. Ryszard Maciejewski, Uniwersytet Medyczny w Lublinie Amborska Krystyna - Sekretarz Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Lublinie VI kadencji samorządu pielęgniarek i położnych, także członek organu nadzoru Szpitala Wojskowego w Dęblinie Orzeł Zbigniew Piotr - były dyrektor SPZOZ w Puławach oraz pracownik lubelskiego NFZ, kierował departamentem zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie, pełnomocnik marszałka województwa lubelskiego ds. połączenia szpitala im. Jana Bożego z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, obecnie OD 2015r. Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu (Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie) ks.Pajurek Tadeusz - Centrum Jana Pawła II (Prezes Zarządu), CHARYTATYWNE STOWARZYSZENIE NIESIENIA POMOCY CHORYM "MISERICORDIA" (Prezes Zarządu),  Bidziński Zbigniew Dura Maria Teresa - lekarz prof. dr hab. n. med. Andrzej Stepulak - Katedra i Zakład Biochemii i Biologii Molekularnej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie Niech Ci ludzie coś robią, a nie tylko figurują, że są. Jak pielęgniarki odeldą od łóżek to ciekawe czy jakikolwiek zabieg, nie mówiąc o operacji będzie zrealizowany. I wtedy Naczelna przyjdzie robić zastrzyki i podawać leki?
 No właśnie, jak pielęgniarki chcą odejść (a tych jest niemało) to nagle Naczelna i Kadry mają kasę na podwyżkę, a tak to tylko dla swoich znajomych, w tym oddziałowych. Dlatego teraz ewidentnie widać, jak potrzebne są zmiany nie tylko Naczelnej ale także samej Dyrekcji i Administracji. Poza tym po co jest RADA SPOŁECZNA szpitala SPSK1 - niech Ci ludzie zabiorą głos - są tam lekarze profesorowie, pomijam już mężą Zastępczyni Naczelnej: Krakowski Wojciech Andrzej - związany z firmą VENTA, w której jest Prezesem Rachel Zbign... rozwiń
Avatar
Byłam tam pielegniarką / 30 kwietnia 2017 o 11:03
0
Oddziałowa jednego z oddziału spsk 1 nie chciała dać pielęgniarkę urlopu na jej ślub. Nie polecam pracy w tym miejscu mobbING,  za mało pielęgniarek. PŁACĄ 2000 brutto, gdy obchodziłam 2 miesiące temu zaproponowali mi 100 zł podwyżki. ...
Avatar
gość / 30 kwietnia 2017 o 00:30
0
mąż Pani Naczelnej oczywiście....
Avatar
gość / 30 kwietnia 2017 o 00:27
0
a i na polowanka z Naczelnym jeździł....
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2017 o 22:26
0
Drogie Panie Pielęgniarki w razie gdyby "towarzysz" "doktor" i "dyrektor" B w jednej osobie trafił na jakiś oddział jako pacjent to proszę przed poranną toaletą dać mi znać to przywiozę rolkę papieru ściernego żeby dokładnie go wyczyścić, a tak na 100% poważnie to zapraszam dyrekcję i naczelną do Spsk 4 do izby przyjęć i przeczytanie informacji na tablicy że "każda przemoc psychiczna i fizyczna wobec personelu szpitala będzie traktowana jako przestępstwo i ścigana z oskarżenia publicznego jako napaść na funkcjonariusza publicznego" więc co do znęcania się nad personelem szpitala to jaka kara grozi bo za znęcanie nad zwierzętami to wiem że do 2 lat kk się kłania
Drogie Panie Pielęgniarki w razie gdyby "towarzysz" "doktor" i "dyrektor" B w jednej osobie trafił na jakiś oddział jako pacjent to proszę przed poranną toaletą dać mi znać to przywiozę rolkę papieru ściernego żeby dokładnie go wyczyścić, a tak na 100% poważnie to zapraszam dyrekcję i naczelną do Spsk 4 do izby przyjęć i przeczytanie informacji na tablicy że "każda przemoc psychiczna i fizyczna wobec personelu szpitala będzie traktowana jako przestępstwo i ścigana z oskarżenia publicznego jako napaść na fu... rozwiń
Avatar
siedzą i jedzą gorzkie czekolady od pacjentów / 29 kwietnia 2017 o 22:01
0
iooio napisał:
undefined napisał:
przecież to sprawa dla państwowej inspekcji pracy a nie dla związku zawodowego. dlaczego tam jeszcze nie ma pip? trzeba im zaproszenia i kwiaty wysyłać, żeby się urzędnicy do roboty wzięli?
pip ma daleko gdzies, bo oni też zarabiają jałmużnę, gdzie za seks, leżenie się i rozmnażanie za darmo dostają więcj tj. 500+ jak za pracę i ludzie mają daleko w *** pracę za grosze, wykonują ją bo muszą, ja pieprzęę, teraz wystarczy napieprzyć dzieci i po wuj pracować.
 
undefined napisał:
Jeżeli pielęgniarka w czasie dyżuru siedzi to po mojemu żeczywiście jest ich za dużo i sie lenią. Ja pracuje w sklepie i niedopomyslenia jest zeby pracownik w godzinach pracy miał czas usiąść. No chyba ze akurat ma regilaminową przerwe.
 
  rozwiń
Avatar
Gość / 18 maja 2017 o 23:28
0
Zwolenic ja
Avatar
pielęgniarka z psychiatrii / 8 maja 2017 o 21:49
0
PIP był powiadomiony i nic nie zrobił
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 23:43
0
Trzeba jeszcze dodać że pielęgniarki z własnej kieszeni podnoszą kwalifikacje - płacą za studia, specjalizacje i kursy - a naczelna utrudnia im kształcenie nie dając urlopów szkoleniowych
Avatar
OK / 30 kwietnia 2017 o 14:36
0
Znalazłam komentarz na Portalu Pielęgniarek z dnia 26 listopada 2015 roku dotyczący SPSK1:  "U mnie w szpitalu rozdzielono pieniądze według 2 kryteriów (jednocześnie): 1) staż pracy 2) wykształcenie/kursy/specjalizacje. Okazało się, że możesz być pielęgniarką bez mgr, z 25-letnim stażem pracy i dostaniesz 100 zł podwyżki, ale możesz być pielęgniarką z 5-letnim stażem i z tytułem mgr i wówczas otrzymasz 300 zł. Nie ma sprawiedliwości i co najgorsze takie kryteria przyjęły oddziałowe wraz z przełożoną z przyklaśnięciem temu przez związki zawodowe pielęgniarek - po co płacić składki na tych ludzi, skoro działają tylko w swoim interesie?" Czyli widać, jak w SPSK1 działo się. Dobrze, że teraz pielęgniarki przejrzały na oczy i walczą o swoje!
Znalazłam komentarz na Portalu Pielęgniarek z dnia 26 listopada 2015 roku dotyczący SPSK1:  "U mnie w szpitalu rozdzielono pieniądze według 2 kryteriów (jednocześnie): 1) staż pracy 2) wykształcenie/kursy/specjalizacje. Okazało się, że możesz być pielęgniarką bez mgr, z 25-letnim stażem pracy i dostaniesz 100 zł podwyżki, ale możesz być pielęgniarką z 5-letnim stażem i z tytułem mgr i wówczas otrzymasz 300 zł. Nie ma sprawiedliwości i co najgorsze takie kryteria przyjęły oddziałowe wraz z przełożoną z przyklaśnięciem temu przez zwi... rozwiń
Avatar
LX / 30 kwietnia 2017 o 14:21
0
Byłam tam pielegniarką napisał:
gdy obchodziłam 2 miesiące temu zaproponowali mi 100 zł podwyżki. ...
 No właśnie, jak pielęgniarki chcą odejść (a tych jest niemało) to nagle Naczelna i Kadry mają kasę na podwyżkę, a tak to tylko dla swoich znajomych, w tym oddziałowych. Dlatego teraz ewidentnie widać, jak potrzebne są zmiany nie tylko Naczelnej ale także samej Dyrekcji i Administracji. Poza tym po co jest RADA SPOŁECZNA szpitala SPSK1 - niech Ci ludzie zabiorą głos - są tam lekarze profesorowie, pomijam już mężą Zastępczyni Naczelnej: Krakowski Wojciech Andrzej - związany z firmą VENTA, w której jest Prezesem Rachel Zbigniew - związany z firmą My MLS, mąż Zastępcy Naczelnej Marty Rachel Buczarski Sławomir Janusz - radca prawny, był dziekanen Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie Prof. dr hab. n. med. Ryszard Maciejewski, Uniwersytet Medyczny w Lublinie Amborska Krystyna - Sekretarz Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Lublinie VI kadencji samorządu pielęgniarek i położnych, także członek organu nadzoru Szpitala Wojskowego w Dęblinie Orzeł Zbigniew Piotr - były dyrektor SPZOZ w Puławach oraz pracownik lubelskiego NFZ, kierował departamentem zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie, pełnomocnik marszałka województwa lubelskiego ds. połączenia szpitala im. Jana Bożego z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, obecnie OD 2015r. Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu (Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie) ks.Pajurek Tadeusz - Centrum Jana Pawła II (Prezes Zarządu), CHARYTATYWNE STOWARZYSZENIE NIESIENIA POMOCY CHORYM "MISERICORDIA" (Prezes Zarządu),  Bidziński Zbigniew Dura Maria Teresa - lekarz prof. dr hab. n. med. Andrzej Stepulak - Katedra i Zakład Biochemii i Biologii Molekularnej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie Niech Ci ludzie coś robią, a nie tylko figurują, że są. Jak pielęgniarki odeldą od łóżek to ciekawe czy jakikolwiek zabieg, nie mówiąc o operacji będzie zrealizowany. I wtedy Naczelna przyjdzie robić zastrzyki i podawać leki?
 No właśnie, jak pielęgniarki chcą odejść (a tych jest niemało) to nagle Naczelna i Kadry mają kasę na podwyżkę, a tak to tylko dla swoich znajomych, w tym oddziałowych. Dlatego teraz ewidentnie widać, jak potrzebne są zmiany nie tylko Naczelnej ale także samej Dyrekcji i Administracji. Poza tym po co jest RADA SPOŁECZNA szpitala SPSK1 - niech Ci ludzie zabiorą głos - są tam lekarze profesorowie, pomijam już mężą Zastępczyni Naczelnej: Krakowski Wojciech Andrzej - związany z firmą VENTA, w której jest Prezesem Rachel Zbign... rozwiń
Avatar
Byłam tam pielegniarką / 30 kwietnia 2017 o 11:03
0
Oddziałowa jednego z oddziału spsk 1 nie chciała dać pielęgniarkę urlopu na jej ślub. Nie polecam pracy w tym miejscu mobbING,  za mało pielęgniarek. PŁACĄ 2000 brutto, gdy obchodziłam 2 miesiące temu zaproponowali mi 100 zł podwyżki. ...
Avatar
gość / 30 kwietnia 2017 o 00:30
0
mąż Pani Naczelnej oczywiście....
Avatar
gość / 30 kwietnia 2017 o 00:27
0
a i na polowanka z Naczelnym jeździł....
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2017 o 22:26
0
Drogie Panie Pielęgniarki w razie gdyby "towarzysz" "doktor" i "dyrektor" B w jednej osobie trafił na jakiś oddział jako pacjent to proszę przed poranną toaletą dać mi znać to przywiozę rolkę papieru ściernego żeby dokładnie go wyczyścić, a tak na 100% poważnie to zapraszam dyrekcję i naczelną do Spsk 4 do izby przyjęć i przeczytanie informacji na tablicy że "każda przemoc psychiczna i fizyczna wobec personelu szpitala będzie traktowana jako przestępstwo i ścigana z oskarżenia publicznego jako napaść na funkcjonariusza publicznego" więc co do znęcania się nad personelem szpitala to jaka kara grozi bo za znęcanie nad zwierzętami to wiem że do 2 lat kk się kłania
Drogie Panie Pielęgniarki w razie gdyby "towarzysz" "doktor" i "dyrektor" B w jednej osobie trafił na jakiś oddział jako pacjent to proszę przed poranną toaletą dać mi znać to przywiozę rolkę papieru ściernego żeby dokładnie go wyczyścić, a tak na 100% poważnie to zapraszam dyrekcję i naczelną do Spsk 4 do izby przyjęć i przeczytanie informacji na tablicy że "każda przemoc psychiczna i fizyczna wobec personelu szpitala będzie traktowana jako przestępstwo i ścigana z oskarżenia publicznego jako napaść na fu... rozwiń
Avatar
siedzą i jedzą gorzkie czekolady od pacjentów / 29 kwietnia 2017 o 22:01
0
iooio napisał:
undefined napisał:
przecież to sprawa dla państwowej inspekcji pracy a nie dla związku zawodowego. dlaczego tam jeszcze nie ma pip? trzeba im zaproszenia i kwiaty wysyłać, żeby się urzędnicy do roboty wzięli?
pip ma daleko gdzies, bo oni też zarabiają jałmużnę, gdzie za seks, leżenie się i rozmnażanie za darmo dostają więcj tj. 500+ jak za pracę i ludzie mają daleko w *** pracę za grosze, wykonują ją bo muszą, ja pieprzęę, teraz wystarczy napieprzyć dzieci i po wuj pracować.
 
undefined napisał:
Jeżeli pielęgniarka w czasie dyżuru siedzi to po mojemu żeczywiście jest ich za dużo i sie lenią. Ja pracuje w sklepie i niedopomyslenia jest zeby pracownik w godzinach pracy miał czas usiąść. No chyba ze akurat ma regilaminową przerwe.
 
  rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 145

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 1 3

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 18 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 15 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 13 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 29 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 39 19

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.