Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2014 r.
15:15
Edytuj ten wpis

Sportival Lublin: 200 ton śniegu, snowboardziści z pięciu krajów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
591 14 A A

Pięć ciężarówek śniegu trzeba było zamówić na schody przed Zamkiem, gdzie w sobotę będzie można oglądać wyczyny snowboardzistów z pięciu krajów. Swoich sił spróbują też amatorzy, a na placu mają czekać atrakcje dla całych rodzin. Jakie?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Całe to zamieszanie pod Zamkiem to pierwsza edycja Sportivalu. - I mamy nadzieję, że będzie on imprezą cykliczną, mającą również letnią edycję - mówi Jakub Kosowski z Urzędu Miasta. Ratusz wykłada na wydarzenie 170 tys. zł. Czego należy się spodziewać? Jednym z punktów programu są Międzynarodowe Zawody Jibbingowe. A jibbing to widowiskowa jazda na snowboardzie pełna tricków z wykorzystaniem przeszkód takich, jak choćby poręcze. Właśnie po tona schodach przed Zamkiem powstał specjalny tor, na który śnieg zwożono ze stołecznego Stadionu Narodowego, gdzie trafiał z warszawskich lodowisk, m.in. na Torwarze. - Dlaczego nie dało się go wyprodukować na miejscu? Przyczyna jest bardzo prozaiczna: armatka śnieżna musi mieć bardzo stabilne warunki, jeśli chodzi o temperaturę - wyjaśnia Kamil Obrok, współorganizator Sportivalu. - Śnieg można zacząć produkować, kiedy mamy co najmniej minus pięć stopni, a temperatura nie przekracza później zera. Jeśli przekroczy, może się zrobić tzw. czapa lodowa, gdy na dole jest śnieg, potem jest lód, a na końcu mamy wodę. Z imprezy śnieżnej mogłaby nam się zrobić dosłownie wodna - tłumaczy. - Przy bardzo małych wahnięciach armatka nie wypuszcza śniegu, tylko wodę. Temperatura musi być cały czas ujemna. Wszystko ma być gotowe na piątkowe popołudnie, bo o godz. 17 zaczną się tu eliminacje. Zasadnicza część imprezy planowana jest na sobotę. - Zaproszonych jest trzydziestu zawodników z Polski i pięciu krajów - mówi Obrok. W południe snowboardziści zaczną treningi, a o godz. 17 zacznie się właściwa rywalizacja, której finał z wręczeniem nagród planowany jest na godz. 21. Organizatorzy zapewniają, że mimo zapowiadanych na sobotę dodatnich temperatur śnieg nie powinien stopnieć. - To jest duża masa śnieżna - podkreśla Obrok. - Przecież jeśli kończy się zima, trochę trwa zanim hałdy śniegu stopnieją. - Całe rodziny z dziećmi zapraszamy do miasteczka, które powstanie na pl. Zamkowym - zachęca Agata Makuch z Urzędu Miasta. Tu zaplanowano pokazy akrobacji motocyklowych (zaprezentują się Jakub Łukaszczyk i Gabriel Marcinów), pokazy filmów snowboardowych (dobrała je ekipa Winter Is My Love), będzie też okazja do spotkań ze snowboardzistami. - Można będzie rozmawiać z zawodnikami, spróbować drobnych ewolucji, wypróbować sprzęt snowboardowy. W przerwach pomiędzy akrobacjami motocyklistów będzie można przejechać się na elektronicznej desce... • ...elektronicznej? - Tak, podładowywanej prądem, z małym silniczkiem. To nie wszystkie atrakcje zapowiadane przez organizatorów. - Będzie można trenować skoki na mięciutką poduszkę, która daje gwarancję amortyzacji. Poduszka przeznaczona jest dla młodych amatorów i dla ludzi, którzy lubią troszeczkę latać - mówi Obrok. - W miasteczku dla dzieci do wygrania będą fajne nagrody, np. nartosanki. Wśród nagród jest deska snowboardowa, vouchery na snowboardowy wyjazd do Francji i ubrania sportowe. A z sześciu samochodów serwowane mają być różne ciepłe posiłki. Sobotnia część imprezy rozpocznie się o godz. 11.

LUBLIN SPORTIVAL 2014, PROGRAM NA 6 GRUDNIA

godz. 11-17 - atrakcje i prezentacje wystawców w miasteczku festiwalowym na pl. Zamkowym 11.20, 12.30 i 16.15 - pokazy filmu snowboardowego 12-17 - treningi JIB Contest 13, 15, 16, 18 - pokazy Moto Trial 13.30-17 - Graffiti Bus Jam od 13.00 - treningi FLYBAG od 15.30 - kwalifikacje FLYBAG 14 - otwarcie przeszkód na sesje treningowe 17 - FLYBAG Contest: finał snowboard 19 - JIB Contest - treningi 20 - JIB Contest - finał snowboard 21 - ceremonia wręczenia nagród
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 12 grudnia 2014 o 20:56
0

Imprezę organizowano wspolnie z Warszawska firmą i chyba też w tym  partycypowała,  a Wam nikt,   nigdy nie dogodzi.  Tu chodzi o młodzież, rozwijanie ich zainteresowan oprócz  budki z piwem i prochów.  A zaintersowanie było, pomimo nie takiej zimy, o jakiej  by sobie organizatorzy  marzyli.Przestańcie narzekać.

Avatar
kaja / 9 grudnia 2014 o 12:27
0

Rzeczywiscie impreza międzynarodowa...jakoś nie widziałam zainteresowania specjalnie tymi zawodami mieszkańców czy kibiców.....dosłownie kilkanascie osób ....Kompletny debilizm wydać ogromne kwoty pieniędzy na snieg a potem na sprzątanie go i naprawę schodów. Pytam ile to kosztowało i kto podejmuje te kretynskie decyzje ???????????????

Avatar
ewa / 8 grudnia 2014 o 00:23
0

Po wygranych wyborach prezydentowi odbilo na calego -ciekawe czy za wlasne pieniadze urzadzal by te igrzyska dla choloty.

Avatar
jan / 6 grudnia 2014 o 12:16
0

Szkoda, że armatkami nie naśnieżyki terenu dookoła przynajmniej by się ładniej prezentował.

Avatar
snoŁbordzista / 6 grudnia 2014 o 12:13
0

A DLACZEGO NIE NA GLOBUSIE?  MOSIR ZNÓW ZASPAŁ? KIEROWNIKA GLOBUSA Z PREZESEM DO SPÓŁKI ZNÓW ZASKOCZYŁ KALENDARZ? OOO TO JUZ GRUDZIEŃ-MOZE NAŚNIEŻYĆ??..LEPIEJ WYWALIC PIENIĄDZE, ROZWALIĆ SCHODY I WPAŚĆ W ZACHWYT...MIASTO DURNOT I ABSURDÓW....

Avatar
folkatka / 5 grudnia 2014 o 14:37
0

snowboardzisci? a nie przypadkiem snowboarderzy?

Chyba obydwie formy sa poprawne, ale ta pierwsza jest częściej spotykana. 

Avatar
Janina / 5 grudnia 2014 o 14:27
0

Wszystko pięknie, ale dlaczego na schodach? I bez tego rozpadają się po popisowym remoncie, na placu ciasno, o parkingu ani pomarzyć - a tymczasem  na górkach przy Globusie chula wiatr. Dziwne jest to miasteczko...  

może dlatego, że to idealne miejsce w samym centrum miasta?

Avatar
kustosz / 5 grudnia 2014 o 14:09
0

Wszystko pięknie, ale dlaczego na schodach? I bez tego rozpadają się po popisowym remoncie, na placu ciasno, o parkingu ani pomarzyć - a tymczasem  na górkach przy Globusie chula wiatr. Dziwne jest to miasteczko...   

Avatar
mmm / 5 grudnia 2014 o 13:22
0

Jak można krytykować to, że to miasto się rozwija to ja nie wiem? Przecież to super, że odbędzie się taki konkurs!!!

Avatar
Jones / 5 grudnia 2014 o 13:22
0

No i moje pieniądze wydaję na śnieg? Co za chory kraj. Lepiej za te pieniądze drogi by zbudowali, albo biednym dzieciom oddali na jedzenie. Masakra.

masakrę to masz w głowie typie! hasła głosisz populistyczne strasznie - najlepiej cały budżet miasta przeznaczyć na biedne dzieci, żeby ich rodzice mogli spokojnie walić gaz cały dzień zamiast wziąć się do pracy. Przyjdź jutro na tą imprezę i zobacz ile ludzi będzie się tam dobrze bawić, chyba, że wolisz marudzić i narzekać. Twoja sprawa.

masakrę to masz w głowie typie! hasła głosisz populistyczne strasznie - najlepiej cały budżet miasta przeznaczyć na biedne dzieci, żeby ich rodzice mogli spokojnie walić gaz cały dzień zamiast wziąć się do pracy. Przyjdź jutro na tą imprezę i zobacz ile ludzi będzie się tam dobrze bawić, chyba, że wolisz marudzić i narzekać. Twoja sprawa.

rozwiń
Avatar
gość / 12 grudnia 2014 o 20:56
0

Imprezę organizowano wspolnie z Warszawska firmą i chyba też w tym  partycypowała,  a Wam nikt,   nigdy nie dogodzi.  Tu chodzi o młodzież, rozwijanie ich zainteresowan oprócz  budki z piwem i prochów.  A zaintersowanie było, pomimo nie takiej zimy, o jakiej  by sobie organizatorzy  marzyli.Przestańcie narzekać.

Avatar
kaja / 9 grudnia 2014 o 12:27
0

Rzeczywiscie impreza międzynarodowa...jakoś nie widziałam zainteresowania specjalnie tymi zawodami mieszkańców czy kibiców.....dosłownie kilkanascie osób ....Kompletny debilizm wydać ogromne kwoty pieniędzy na snieg a potem na sprzątanie go i naprawę schodów. Pytam ile to kosztowało i kto podejmuje te kretynskie decyzje ???????????????

Avatar
ewa / 8 grudnia 2014 o 00:23
0

Po wygranych wyborach prezydentowi odbilo na calego -ciekawe czy za wlasne pieniadze urzadzal by te igrzyska dla choloty.

Avatar
jan / 6 grudnia 2014 o 12:16
0

Szkoda, że armatkami nie naśnieżyki terenu dookoła przynajmniej by się ładniej prezentował.

Avatar
snoŁbordzista / 6 grudnia 2014 o 12:13
0

A DLACZEGO NIE NA GLOBUSIE?  MOSIR ZNÓW ZASPAŁ? KIEROWNIKA GLOBUSA Z PREZESEM DO SPÓŁKI ZNÓW ZASKOCZYŁ KALENDARZ? OOO TO JUZ GRUDZIEŃ-MOZE NAŚNIEŻYĆ??..LEPIEJ WYWALIC PIENIĄDZE, ROZWALIĆ SCHODY I WPAŚĆ W ZACHWYT...MIASTO DURNOT I ABSURDÓW....

Avatar
folkatka / 5 grudnia 2014 o 14:37
0

snowboardzisci? a nie przypadkiem snowboarderzy?

Chyba obydwie formy sa poprawne, ale ta pierwsza jest częściej spotykana. 

Avatar
Janina / 5 grudnia 2014 o 14:27
0

Wszystko pięknie, ale dlaczego na schodach? I bez tego rozpadają się po popisowym remoncie, na placu ciasno, o parkingu ani pomarzyć - a tymczasem  na górkach przy Globusie chula wiatr. Dziwne jest to miasteczko...  

może dlatego, że to idealne miejsce w samym centrum miasta?

Avatar
kustosz / 5 grudnia 2014 o 14:09
0

Wszystko pięknie, ale dlaczego na schodach? I bez tego rozpadają się po popisowym remoncie, na placu ciasno, o parkingu ani pomarzyć - a tymczasem  na górkach przy Globusie chula wiatr. Dziwne jest to miasteczko...   

Avatar
mmm / 5 grudnia 2014 o 13:22
0

Jak można krytykować to, że to miasto się rozwija to ja nie wiem? Przecież to super, że odbędzie się taki konkurs!!!

Avatar
Jones / 5 grudnia 2014 o 13:22
0

No i moje pieniądze wydaję na śnieg? Co za chory kraj. Lepiej za te pieniądze drogi by zbudowali, albo biednym dzieciom oddali na jedzenie. Masakra.

masakrę to masz w głowie typie! hasła głosisz populistyczne strasznie - najlepiej cały budżet miasta przeznaczyć na biedne dzieci, żeby ich rodzice mogli spokojnie walić gaz cały dzień zamiast wziąć się do pracy. Przyjdź jutro na tą imprezę i zobacz ile ludzi będzie się tam dobrze bawić, chyba, że wolisz marudzić i narzekać. Twoja sprawa.

masakrę to masz w głowie typie! hasła głosisz populistyczne strasznie - najlepiej cały budżet miasta przeznaczyć na biedne dzieci, żeby ich rodzice mogli spokojnie walić gaz cały dzień zamiast wziąć się do pracy. Przyjdź jutro na tą imprezę i zobacz ile ludzi będzie się tam dobrze bawić, chyba, że wolisz marudzić i narzekać. Twoja sprawa.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Niebezpieczny wyciek chemikaliów przy ul. Metalurgicznej. Strażacy w akcji [zdjęcia]
galeria

Lublin: Niebezpieczny wyciek chemikaliów przy ul. Metalurgicznej. Strażacy w akcji [zdjęcia] 26 3

Niebezpieczna, żrąca substancja wyciekła ze zbiorników umieszczonych w ciężarówce przy ul. Metalurgicznej w Lublinie.

Lublin: Kolejny zwrot w sporze Arkady - miasto. Sąd podjął ważną decyzję
galeria

Lublin: Kolejny zwrot w sporze Arkady - miasto. Sąd podjął ważną decyzję 1 14

Jest kolejny zwrot akcji w sporze dotyczącym miejskich gruntów między ul. Lubartowską a Świętoduską. Do końca zeszłego roku spółka Arkady miała tu zbudować podziemny parking i nie dotrzymała słowa. Miasto domaga się zapłaty kary umownej oraz zwrotu ziemi. Sąd postanowił zabezpieczyć interes miasta

Historyk IPN z Lublina o konflikcie z Izraelem: Netanjahu prowadzi grę, Polska stała się jej elementem

Historyk IPN z Lublina o konflikcie z Izraelem: Netanjahu prowadzi grę, Polska stała się jej elementem 55 9

Polska odwoła swój udział w szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu. Bezpośrednim przyczyną takiego ruchu były wypowiedzi polityków izraelskich podczas szczytu bliskowschodniego w Warszawie, i zaraz po, dotyczące czasów II wojny światowej. Padły oskarżenia o polski antysemityzm i kolaborację Polaków z Niemcami

AZS UMCS Lublin - GSF Gliwice 0:5. Lider okazał się za mocny

AZS UMCS Lublin - GSF Gliwice 0:5. Lider okazał się za mocny 0 1

W rozgrywanym awansem meczu 19 kolejki Pierwszej Ligi Futsalu AZS UMCS Lublin przegrał na własnym parkiecie z GSF Gliwice 0:5

Duże zainteresowanie Wiosną Roberta Biedronia w Lublinie? "Zwiększyliśmy liczbę miejsc"

Duże zainteresowanie Wiosną Roberta Biedronia w Lublinie? "Zwiększyliśmy liczbę miejsc" 89 58

W środę w Lublinie odbędzie się lokalna konwencja partii Wiosna. Zaproszenia na to wydarzenie rozeszły się w niespełna trzy dni, dlatego organizatorzy podjęli decyzję o zwiększeniu liczby miejsc.

SPR Sośnica Gliwice – MKS AZS UMCS Lublin 28:25. Straciły ogromną przewagę

SPR Sośnica Gliwice – MKS AZS UMCS Lublin 28:25. Straciły ogromną przewagę 0 0

W I lidze piłkarek ręcznych MKS AZS UMCS Lublin prowadził już nawet siedmioma bramkami, ale dał sobie wydrzeć zwycięstwo Sośnicy Gliwice

Chełm: Darmowe okienko na lodowisku

Chełm: Darmowe okienko na lodowisku 0 0

Niedawno chełmianie z oburzeniem przyjęli wiadomość, że miejska spółka Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie na czas ferii podwyższyła stawki za wstęp do aquaparku. Tymczasem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił od poniedziałku do końca tygodnia w godzinach od 8 do 10 wpuszczać łyżwiarzy na lodowisko za darmo.

Pożar w centrum Lublina. Spłonęła potrawa w kuchni

Pożar w centrum Lublina. Spłonęła potrawa w kuchni 57 1

Do pożaru doszło po południu w bloku przy ul. Łopacińskiego 3 w Lublinie

Biała Podlaska. Była skarbnik dostała pracę w urzędzie w Lublinie

Biała Podlaska. Była skarbnik dostała pracę w urzędzie w Lublinie 1 14

Marta Juchnikowska, była skarbnik Białej Podlaskiej, szybko znalazła nową pracę. W wyniku wygranego konkursu zajmie się księgowością w Departamencie Finansów Urzędu Marszałkowskiego.

Morderstwo przy ul. Gęsiej: Zostawiła go, więc zabił Monikę kluczem od kół. Koniec procesu
galeria
film

Morderstwo przy ul. Gęsiej: Zostawiła go, więc zabił Monikę kluczem od kół. Koniec procesu 62 11

Zakończył się proces sprawcy brutalnego zabójstwa przy ul. Gęsiej w Lublinie. Piotr R. zatłukł swoją żonę kluczem do kół. Nie mógł pogodzić się z tym, że kobieta odeszła od niego do innego mężczyzny

Frasatti Fajsławice od jesieni grać będzie na nowym boisku?

Frasatti Fajsławice od jesieni grać będzie na nowym boisku? 0 2

Przed Frassatim Fajsławice ostatnia runda gry na starym boisku. Takie przynajmniej są plany. Od jesieni nowego sezonu drużyna trenera Daniela Krakiewicza ma się przeprowadzić na nowy obiekt w pobliskich Suchodołach

Kraśnik: Więcej pieniędzy w Budżecie Obywatelskim

Kraśnik: Więcej pieniędzy w Budżecie Obywatelskim 7 1

Więcej pieniędzy będą mieć w tym roku do rozdysponowania mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pod koniec lutego zaczną się spotkania informacyjne

Zbudują ul. Sportową. Będzie prawdziwa jezdnia

Zbudują ul. Sportową. Będzie prawdziwa jezdnia 0 2

Miasto zabiera się za budowę odcinka ul. Sportowej między Rudnicką a Wielką.

SLD dołączył do Koalicji Obywatelskiej. Haidar do Europarlamentu

SLD dołączył do Koalicji Obywatelskiej. Haidar do Europarlamentu 12 20

Riad Haidar radny sejmiku województwa lubelskiego powalczy o miejsce w Parlamencie Europejskim. Rekomendował go przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.

26. Studenckie Konfrontacje Filmowe w Chatce Żaka
22 lutego 2019, 19:30

26. Studenckie Konfrontacje Filmowe w Chatce Żaka 0 0

Już po raz 26. w Lublinie zorganizowany zostanie przegląd Studenckie Konfrontacje Filmowe. W dniach 22 lutego - 20 marca w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zobaczymy aż 16 starannie wyselekcjonowanych filmów z minionego sezonu. W programie m.in. docenione produkcje festiwalowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!