Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2014 r.
15:15
Edytuj ten wpis

Sportival Lublin: 200 ton śniegu, snowboardziści z pięciu krajów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
591 14 A A

Pięć ciężarówek śniegu trzeba było zamówić na schody przed Zamkiem, gdzie w sobotę będzie można oglądać wyczyny snowboardzistów z pięciu krajów. Swoich sił spróbują też amatorzy, a na placu mają czekać atrakcje dla całych rodzin. Jakie?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Całe to zamieszanie pod Zamkiem to pierwsza edycja Sportivalu. - I mamy nadzieję, że będzie on imprezą cykliczną, mającą również letnią edycję - mówi Jakub Kosowski z Urzędu Miasta. Ratusz wykłada na wydarzenie 170 tys. zł. Czego należy się spodziewać? Jednym z punktów programu są Międzynarodowe Zawody Jibbingowe. A jibbing to widowiskowa jazda na snowboardzie pełna tricków z wykorzystaniem przeszkód takich, jak choćby poręcze. Właśnie po tona schodach przed Zamkiem powstał specjalny tor, na który śnieg zwożono ze stołecznego Stadionu Narodowego, gdzie trafiał z warszawskich lodowisk, m.in. na Torwarze. - Dlaczego nie dało się go wyprodukować na miejscu? Przyczyna jest bardzo prozaiczna: armatka śnieżna musi mieć bardzo stabilne warunki, jeśli chodzi o temperaturę - wyjaśnia Kamil Obrok, współorganizator Sportivalu. - Śnieg można zacząć produkować, kiedy mamy co najmniej minus pięć stopni, a temperatura nie przekracza później zera. Jeśli przekroczy, może się zrobić tzw. czapa lodowa, gdy na dole jest śnieg, potem jest lód, a na końcu mamy wodę. Z imprezy śnieżnej mogłaby nam się zrobić dosłownie wodna - tłumaczy. - Przy bardzo małych wahnięciach armatka nie wypuszcza śniegu, tylko wodę. Temperatura musi być cały czas ujemna. Wszystko ma być gotowe na piątkowe popołudnie, bo o godz. 17 zaczną się tu eliminacje. Zasadnicza część imprezy planowana jest na sobotę. - Zaproszonych jest trzydziestu zawodników z Polski i pięciu krajów - mówi Obrok. W południe snowboardziści zaczną treningi, a o godz. 17 zacznie się właściwa rywalizacja, której finał z wręczeniem nagród planowany jest na godz. 21. Organizatorzy zapewniają, że mimo zapowiadanych na sobotę dodatnich temperatur śnieg nie powinien stopnieć. - To jest duża masa śnieżna - podkreśla Obrok. - Przecież jeśli kończy się zima, trochę trwa zanim hałdy śniegu stopnieją. - Całe rodziny z dziećmi zapraszamy do miasteczka, które powstanie na pl. Zamkowym - zachęca Agata Makuch z Urzędu Miasta. Tu zaplanowano pokazy akrobacji motocyklowych (zaprezentują się Jakub Łukaszczyk i Gabriel Marcinów), pokazy filmów snowboardowych (dobrała je ekipa Winter Is My Love), będzie też okazja do spotkań ze snowboardzistami. - Można będzie rozmawiać z zawodnikami, spróbować drobnych ewolucji, wypróbować sprzęt snowboardowy. W przerwach pomiędzy akrobacjami motocyklistów będzie można przejechać się na elektronicznej desce... • ...elektronicznej? - Tak, podładowywanej prądem, z małym silniczkiem. To nie wszystkie atrakcje zapowiadane przez organizatorów. - Będzie można trenować skoki na mięciutką poduszkę, która daje gwarancję amortyzacji. Poduszka przeznaczona jest dla młodych amatorów i dla ludzi, którzy lubią troszeczkę latać - mówi Obrok. - W miasteczku dla dzieci do wygrania będą fajne nagrody, np. nartosanki. Wśród nagród jest deska snowboardowa, vouchery na snowboardowy wyjazd do Francji i ubrania sportowe. A z sześciu samochodów serwowane mają być różne ciepłe posiłki. Sobotnia część imprezy rozpocznie się o godz. 11.

LUBLIN SPORTIVAL 2014, PROGRAM NA 6 GRUDNIA

godz. 11-17 - atrakcje i prezentacje wystawców w miasteczku festiwalowym na pl. Zamkowym 11.20, 12.30 i 16.15 - pokazy filmu snowboardowego 12-17 - treningi JIB Contest 13, 15, 16, 18 - pokazy Moto Trial 13.30-17 - Graffiti Bus Jam od 13.00 - treningi FLYBAG od 15.30 - kwalifikacje FLYBAG 14 - otwarcie przeszkód na sesje treningowe 17 - FLYBAG Contest: finał snowboard 19 - JIB Contest - treningi 20 - JIB Contest - finał snowboard 21 - ceremonia wręczenia nagród
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 12 grudnia 2014 o 20:56
0

Imprezę organizowano wspolnie z Warszawska firmą i chyba też w tym  partycypowała,  a Wam nikt,   nigdy nie dogodzi.  Tu chodzi o młodzież, rozwijanie ich zainteresowan oprócz  budki z piwem i prochów.  A zaintersowanie było, pomimo nie takiej zimy, o jakiej  by sobie organizatorzy  marzyli.Przestańcie narzekać.

Avatar
kaja / 9 grudnia 2014 o 12:27
0

Rzeczywiscie impreza międzynarodowa...jakoś nie widziałam zainteresowania specjalnie tymi zawodami mieszkańców czy kibiców.....dosłownie kilkanascie osób ....Kompletny debilizm wydać ogromne kwoty pieniędzy na snieg a potem na sprzątanie go i naprawę schodów. Pytam ile to kosztowało i kto podejmuje te kretynskie decyzje ???????????????

Avatar
ewa / 8 grudnia 2014 o 00:23
0

Po wygranych wyborach prezydentowi odbilo na calego -ciekawe czy za wlasne pieniadze urzadzal by te igrzyska dla choloty.

Avatar
jan / 6 grudnia 2014 o 12:16
0

Szkoda, że armatkami nie naśnieżyki terenu dookoła przynajmniej by się ładniej prezentował.

Avatar
snoŁbordzista / 6 grudnia 2014 o 12:13
0

A DLACZEGO NIE NA GLOBUSIE?  MOSIR ZNÓW ZASPAŁ? KIEROWNIKA GLOBUSA Z PREZESEM DO SPÓŁKI ZNÓW ZASKOCZYŁ KALENDARZ? OOO TO JUZ GRUDZIEŃ-MOZE NAŚNIEŻYĆ??..LEPIEJ WYWALIC PIENIĄDZE, ROZWALIĆ SCHODY I WPAŚĆ W ZACHWYT...MIASTO DURNOT I ABSURDÓW....

Avatar
folkatka / 5 grudnia 2014 o 14:37
0

snowboardzisci? a nie przypadkiem snowboarderzy?

Chyba obydwie formy sa poprawne, ale ta pierwsza jest częściej spotykana. 

Avatar
Janina / 5 grudnia 2014 o 14:27
0

Wszystko pięknie, ale dlaczego na schodach? I bez tego rozpadają się po popisowym remoncie, na placu ciasno, o parkingu ani pomarzyć - a tymczasem  na górkach przy Globusie chula wiatr. Dziwne jest to miasteczko...  

może dlatego, że to idealne miejsce w samym centrum miasta?

Avatar
kustosz / 5 grudnia 2014 o 14:09
0

Wszystko pięknie, ale dlaczego na schodach? I bez tego rozpadają się po popisowym remoncie, na placu ciasno, o parkingu ani pomarzyć - a tymczasem  na górkach przy Globusie chula wiatr. Dziwne jest to miasteczko...   

Avatar
mmm / 5 grudnia 2014 o 13:22
0

Jak można krytykować to, że to miasto się rozwija to ja nie wiem? Przecież to super, że odbędzie się taki konkurs!!!

Avatar
Jones / 5 grudnia 2014 o 13:22
0

No i moje pieniądze wydaję na śnieg? Co za chory kraj. Lepiej za te pieniądze drogi by zbudowali, albo biednym dzieciom oddali na jedzenie. Masakra.

masakrę to masz w głowie typie! hasła głosisz populistyczne strasznie - najlepiej cały budżet miasta przeznaczyć na biedne dzieci, żeby ich rodzice mogli spokojnie walić gaz cały dzień zamiast wziąć się do pracy. Przyjdź jutro na tą imprezę i zobacz ile ludzi będzie się tam dobrze bawić, chyba, że wolisz marudzić i narzekać. Twoja sprawa.

masakrę to masz w głowie typie! hasła głosisz populistyczne strasznie - najlepiej cały budżet miasta przeznaczyć na biedne dzieci, żeby ich rodzice mogli spokojnie walić gaz cały dzień zamiast wziąć się do pracy. Przyjdź jutro na tą imprezę i zobacz ile ludzi będzie się tam dobrze bawić, chyba, że wolisz marudzić i narzekać. Twoja sprawa.

rozwiń
Avatar
gość / 12 grudnia 2014 o 20:56
0

Imprezę organizowano wspolnie z Warszawska firmą i chyba też w tym  partycypowała,  a Wam nikt,   nigdy nie dogodzi.  Tu chodzi o młodzież, rozwijanie ich zainteresowan oprócz  budki z piwem i prochów.  A zaintersowanie było, pomimo nie takiej zimy, o jakiej  by sobie organizatorzy  marzyli.Przestańcie narzekać.

Avatar
kaja / 9 grudnia 2014 o 12:27
0

Rzeczywiscie impreza międzynarodowa...jakoś nie widziałam zainteresowania specjalnie tymi zawodami mieszkańców czy kibiców.....dosłownie kilkanascie osób ....Kompletny debilizm wydać ogromne kwoty pieniędzy na snieg a potem na sprzątanie go i naprawę schodów. Pytam ile to kosztowało i kto podejmuje te kretynskie decyzje ???????????????

Avatar
ewa / 8 grudnia 2014 o 00:23
0

Po wygranych wyborach prezydentowi odbilo na calego -ciekawe czy za wlasne pieniadze urzadzal by te igrzyska dla choloty.

Avatar
jan / 6 grudnia 2014 o 12:16
0

Szkoda, że armatkami nie naśnieżyki terenu dookoła przynajmniej by się ładniej prezentował.

Avatar
snoŁbordzista / 6 grudnia 2014 o 12:13
0

A DLACZEGO NIE NA GLOBUSIE?  MOSIR ZNÓW ZASPAŁ? KIEROWNIKA GLOBUSA Z PREZESEM DO SPÓŁKI ZNÓW ZASKOCZYŁ KALENDARZ? OOO TO JUZ GRUDZIEŃ-MOZE NAŚNIEŻYĆ??..LEPIEJ WYWALIC PIENIĄDZE, ROZWALIĆ SCHODY I WPAŚĆ W ZACHWYT...MIASTO DURNOT I ABSURDÓW....

Avatar
folkatka / 5 grudnia 2014 o 14:37
0

snowboardzisci? a nie przypadkiem snowboarderzy?

Chyba obydwie formy sa poprawne, ale ta pierwsza jest częściej spotykana. 

Avatar
Janina / 5 grudnia 2014 o 14:27
0

Wszystko pięknie, ale dlaczego na schodach? I bez tego rozpadają się po popisowym remoncie, na placu ciasno, o parkingu ani pomarzyć - a tymczasem  na górkach przy Globusie chula wiatr. Dziwne jest to miasteczko...  

może dlatego, że to idealne miejsce w samym centrum miasta?

Avatar
kustosz / 5 grudnia 2014 o 14:09
0

Wszystko pięknie, ale dlaczego na schodach? I bez tego rozpadają się po popisowym remoncie, na placu ciasno, o parkingu ani pomarzyć - a tymczasem  na górkach przy Globusie chula wiatr. Dziwne jest to miasteczko...   

Avatar
mmm / 5 grudnia 2014 o 13:22
0

Jak można krytykować to, że to miasto się rozwija to ja nie wiem? Przecież to super, że odbędzie się taki konkurs!!!

Avatar
Jones / 5 grudnia 2014 o 13:22
0

No i moje pieniądze wydaję na śnieg? Co za chory kraj. Lepiej za te pieniądze drogi by zbudowali, albo biednym dzieciom oddali na jedzenie. Masakra.

masakrę to masz w głowie typie! hasła głosisz populistyczne strasznie - najlepiej cały budżet miasta przeznaczyć na biedne dzieci, żeby ich rodzice mogli spokojnie walić gaz cały dzień zamiast wziąć się do pracy. Przyjdź jutro na tą imprezę i zobacz ile ludzi będzie się tam dobrze bawić, chyba, że wolisz marudzić i narzekać. Twoja sprawa.

masakrę to masz w głowie typie! hasła głosisz populistyczne strasznie - najlepiej cały budżet miasta przeznaczyć na biedne dzieci, żeby ich rodzice mogli spokojnie walić gaz cały dzień zamiast wziąć się do pracy. Przyjdź jutro na tą imprezę i zobacz ile ludzi będzie się tam dobrze bawić, chyba, że wolisz marudzić i narzekać. Twoja sprawa.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pacjenci będą mieli wygodniej

Pacjenci będą mieli wygodniej 1 0

Blisko 3,5 mln zł będzie kosztował nowy system informatyczny, z którego będzie korzystać Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Szpital podpisał właśnie umowę na jego dofinansowanie

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Nie lekceważymy nikogo

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Nie lekceważymy nikogo 2 0

ROZMOWA Z Mateuszem Kompanickim, piłkarzem Chełmianki Chełm

Wnuczek aresztowany. Znęcał się nad dziadkiem

Wnuczek aresztowany. Znęcał się nad dziadkiem 9 2

27-latek z gminy Józefów nad Wisłą miał znęcać się nad swoim 89-letnim dziadkiem. Grożąc mu nożem dwa razy zabrał mu też pieniądze. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Potem grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Lech Poznań – Motor 2:1. Pechowa porażka juniorów

Lech Poznań – Motor 2:1. Pechowa porażka juniorów 3 0

Trzeci mecz w Centralnej Lidze Juniorów i trzecia porażka. Tym razem piłkarze Motoru byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Prowadzili w Poznaniu z Lechem do 78 minuty. Niestety, w końcówce zawodów stracili dwa gole i wszystkie trzy punkty

Pogoda. Sprawdź, jak będzie wyglądał koniec wakacji

Pogoda. Sprawdź, jak będzie wyglądał koniec wakacji 3 1

Słońce, upał i niewielskie przelotne opady - tak synoptycy prognozują pogodę na najbliższe dni. Tak będzie co najmniej do początku września.

Zaśpiewały na dwa głosy
Rozmowa

Zaśpiewały na dwa głosy 3 1

Re – Barbara Wrońska, tradycja – Anna Chuda. Artystki, które brały udział w koncercie Jarmarku Jagiellońskiego „re-tradycja” opowiadają jak wiele je dzieli i jak dużo wspólnego znalazły w swojej twórczości i życiu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wróciła do treningów

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wróciła do treningów 0 0

Niespełna półtora miesiąca dzieli nas od inauguracji rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. Zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczęły już przygotowania do nowego sezonu.

Szedł bez odblasków. Zginął na miejscu

Szedł bez odblasków. Zginął na miejscu 3 4

59-letni mężczyzna został potrącony przez opla corsę w piątek wieczorem w Serokomli. Zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.

Resovia – Górnik 2:2. Dali sobie odebrać wygraną

Resovia – Górnik 2:2. Dali sobie odebrać wygraną 2 1

Górnik Łęczna prowadził w Rzeszowie 2:0, ale ostatecznie zdobył w starciu z Resovią zaledwie punkt. Tym samym zespół trenera Rafała Wójcika nadal jest niepokonany, ale przerwał passę trzech wygranych z rzędu

Zdobią ciała. Trwa Zamojska Konwencja Tatuażu (Galeria)
galeria

Zdobią ciała. Trwa Zamojska Konwencja Tatuażu (Galeria) 8 11

Udział w pierwszym konwencie tatuażu w Zamościu biorą tatuatorzy z Polski i zza granicy

Zatrzymanie za koszulkę z "konstytucją" było bezzasadne

Zatrzymanie za koszulkę z "konstytucją" było bezzasadne 21 11

Zatrzymanie podejrzanego o znieważenie pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich w Białej Podlaskiej było legalne, ale bezzasadne - stwierdził sąd.

Kierowca miał pół promila alkoholu. Auto dachowało

Kierowca miał pół promila alkoholu. Auto dachowało 5 6

30-letni mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski prowadził auto, które uderzyło w słup energetyczny, wpadło do rowu i dachowało. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wódka, jazz i obiady na wynos. Gdzie jadano w Lublinie?
Magazyn

Wódka, jazz i obiady na wynos. Gdzie jadano w Lublinie? 44 9

Gdzie wydawano tysiąc obiadów dziennie, a w którym lokalu pracowało nawet 120 osób na trzy zmiany? Gdzie koncertowali światowej sławy jazzmani, a gdzie występowała „Tosca”? I na czym polegał brygadowy system pracy?

Spacer na 600-lecie fresków w Kaplicy Trójcy Świętej
29 sierpnia 2018, 16:00

Spacer na 600-lecie fresków w Kaplicy Trójcy Świętej 3 0

Co Gdzie Kiedy. INNA Fundacja zaprasza na wyjątkowy spacer tłumaczony na język migowy z okazji 600-lecia fresków w Kaplicy Trójcy Świętej. Start 29 sierpnia o godz. 16 przed bramą Zamku Lubelskiego.

Król duch Łucjana

Król duch Łucjana 1 1

W Galerii Autorskiej "Łucjan" przy ul. Bernardyńskiej 12 w Lublinie oglądać można ekspozycję Piotra Łucjana inspirowaną poematem wizyjnym Juliusza Słowackiego "Król duch".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!