Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2007 r.
19:28
Edytuj ten wpis

Sprawa TW "Marka” dzieli ludowców

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 25 A A

- Edward Wojtas według IPN współpracował z komunistyczną bezpieką więc powinien złożyć mandat posła - stwierdził w sobotę eurodeputowany Zdzisław Podkański...

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
niegdyś współpracownik, a teraz polityczny rywal szefa lubelskiego PSL. - Niech Podkański lepiej spojrzy na to co sam zrobił - paruje Wojtas.

Wymiana ciosów między ludowcami to ciąg dalszy zdarzeń z ubiegłego tygodnia. IPN obwieścił we wtorek, że Wojtas współpracował z PRL-owską Służbą Bezpieczeństwa. W marcu 1987 roku został zarejestrowany jako TW "Marek”. Miał brać udział w sprawie o kryptonimie "Zjednoczeni”, dotyczącej prawicowej działalności w ruchu ludowym. Został wyrejestrowany w styczniu 1990 roku. Teczki Wojtasa zostały zniszczone w tym samym miesiącu. Brak też jakichkolwiek informacji operacyjnych. Wojtas zaprzecza informacjom IPN. Szukuje pozew do sądu przeciwko Instytutowi. Postawi się też do dyspozycji władz partii.

- Wojtas przez lata ukrywał przed nami, że współpracował z SB. Gdybym o tym wiedział to by nie został marszałkiem województwa. Zaszkodził ruchowi ludowemu. Teraz powinien oddać mandat posła - mówił na sobotniej konferencji prasowej Podkański. Razem z Wojtasem działał w lubelskich władzach Zjednoczonym Stronnictwie Ludowym (partii koncesjonowanej przez PZPR), ale chętnie powtarza jak w stanie wojennym został wyrzucony za "prawicowe tendencje”. Później obaj tworzyli lubelski PSL. Ich drogi rozeszły się kiedy w 2006 r. Podkański zawiązał PSL Piast.

- Niech Podkański sam odda mandat. Dzięki PSL zdobył mandat europosła, a potem zaczął rozbijać partię. Teraz próbuje zbijać polityczny kapitał na intrydze wymierzonej we mnie - mówi Wojtas. Szef Piasta zapewnia: nic nie rozgrywam, ta sprawa szkodzi również mojej partii.

List otwarty ze swoim apelem Podkański wyśle do Wojtasa pocztą.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 grudnia 2007 o 20:59
0
W 1807r. Kodeksem Napoleona art.4 zniesiono poddaństwo chłopów w Polsce. W 2007r. mija 200-lecie zniesienia niewolnictwa w Polsce. PSL -owcy! Czy ktoś w Sejmie w tej intencji modli się? Za lud, który walczył o swoją św. wiarę, o swoją Ojczyznę, który musiał znosić tyle upodlenia i upokorzeń .... Hańba Tobie Polsko!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2007 o 20:18
0
Dajcie spokój dla Wojtasa i Podkańskiego. Dzisiaj w Sejmie za nich zapalił świece Kalinowski i Rabin. Kalinowski? To takie polskie i ludowe, dla pojednania gotów z Sejmu zrobić Synagogę. Jak widać to mamy Kneset, a nie Sejm. I słusznie zapisał Naruszewicz, że w Polsce po wsze czasy mniejszość była narodem (wybranym) - dosłownie. Teraz widać, kto w Polsce jest S U W E R E N E M i do kogo należy władza i za kogo trzeba się modlić. Nie wiem czy Wojtas zapisał się na TW żeby wspierać żydokomunę, a Podkański....(lista Raczkowskiego) też europejczyk! Takie to wszystko zakręcone i nic nie poradzi na to chłopek roztropek bo i sam (nasz) prezydent, patrząc ornitologicznie na ... goja nie wygląda. Patrzcie i podziwiajcie Rodacy Polacy czym jest wolność... dawajcie w dziób ile wlezie. Polskę trzeba najpierw odzyskać, by nią rządzić.
Dajcie spokój dla Wojtasa i Podkańskiego. Dzisiaj w Sejmie za nich zapalił świece Kalinowski i Rabin. Kalinowski? To takie polskie i ludowe, dla pojednania gotów z Sejmu zrobić Synagogę. Jak widać to mamy Kneset, a nie Sejm. I słusznie zapisał Naruszewicz, że w Polsce po wsze czasy mniejszość była narodem (wybranym) - dosłownie. Teraz widać, kto w Polsce jest S U W E R E N E M i do kogo należy władza i za kogo trzeba się modlić. Nie wiem czy Wojtas zapisał się na TW żeby wspierać żydokomunę, a Podkański....(lista Raczkowskiego) też europejcz... rozwiń
Avatar
Lubelak / 10 grudnia 2007 o 19:10
0
niki napisał:
Zdzisiu wyskoczyłeś jak filip z konopi, sam złóż mandat europosła.Te teczkowe zagrywki PiS-arów to żenada Kaczyński niech najpierw zlustruje teścia swojej córki Dubienieckiego SLD.


Trafniejszym byłby apel: EDWARDZIE PODKAŃSKI ZŁÓŻ MANDAT - należy czytać: złóżcie mandat obydwaj
Avatar
Lubelak / 10 grudnia 2007 o 19:07
0
Gość napisał:
Lubelak, przybij piątkę, boś trafił w samo sedno.


I owszem "Gościu" przybijam.
Avatar
lord / 10 grudnia 2007 o 15:06
0
Zdzisław Podkański to nie zaden ludowiec coś się pomyliło panu redaktorowi.To chłopiec na posylki Jarosława Kaczyńskiego.
Avatar
niki / 10 grudnia 2007 o 15:00
0
Zdzisiu wyskoczyłeś jak filip z konopi, sam złóż mandat europosła.Te teczkowe zagrywki PiS-arów to żenada Kaczyński niech najpierw zlustruje teścia swojej córki Dubienieckiego SLD.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2007 o 23:04
0
Lubelak, przybij piątkę, boś trafił w samo sedno.
Avatar
Lubelak / 9 grudnia 2007 o 21:53
0
asd napisał:
Popierasz bo od jakiegoś czasu pis popiera podkańskiego.


Nie znoszę Zdzisia jak psa (bez obrazy dla psa).
Jednak jest kilka faktów, których zaprzeczyć się nie da:
1. Zdzisiu był tym, który wziął na siebie odpowiedzialność postawienia na nogi lubelskiego PSL-u i to mu się udało - przed nim w lubelskim PSL było totalne zamieszanie. niemoc i bałagan.
2. Dzisiejsi 'bohaterowie" : Łopaty, Wojtasy, Orgasińskie (temu najlepiej do twarzy z majtkami) itd. byli wyciągnięci z niebytu przez Zdzisia i mogą temu zaprzeczać do woli, ale to fakt. Bez Zdzisia dzisiaj nie byli by tam gdzie są (a gdzie nie są godni być).
3. Jak znam Zdzisia "dziesiąt" lat, to jego poglądy niewiele się zmieniły. To co mówił 20 lat temu, mówi i dzisiaj. Choć całkiem nierzadko co innego myślał, co innego mówił, a jeszcze co innego robił. Cały Zdzisio. Pod tym względem jest absolutnie stały.
4. Faktem jest, że stawiał zawsze na swoją karierę i wykorzystywał do osiągnięcia tego celu PSL (który z polityków tego nie robi?), ale co nieco sobą reprezentował (pomijając wpadki) w przeciwieństwie do w/w, którzy mu nie dorównują w niczym. Nawet nieudolnie naśladują jego draństwo, nie mówiąć o reszcie. Ciągnął to niedopierzone towarzystwo, bo mu było tak wygodnie. A im się wydało, że są geniuszami. No i wyszły "kwiatki'.
5. To, że Zdzisio tworzył Piasta napewno jest nie na rękę jego dawnym kumplom, ale czy to jest nietrafne działanie to tu można dyskutować.
To, że przybliżył się do PIS, jest w naszej polskiej zafajdanej polityce rzecz całkiem normalna, chciał być silniejszy.
Lepszym wydaje się to, niż donoszenie na własnych kolegów.
To, że się broni przed odejściem? A dlaczego miałby rezygnować? Jego gra, jego ryzyko, jego ewentualna klęska lub sukces. Przecież robi to każdy kto w te klocki się bawi. Inna rzecz co byłoby lepsze dla nas, wyborców. Także od nas wyborców , a może przede wszystkim od nas zależy, którego "bohatera" spotka zaszczyt "wybrańca narodu". Tylko czy to czegoś nie przypomina? np: >>Wszyscy wygrywają, mędrzec czy idiotka. Grajcie proszę Państwa, grajcie w "Toto Lotka". <<
6. Faktem jest niezaprzeczalnym kompromitacja Wojtasa (bez względu na stopień zaangażowania się w "służby", bo w całkowitą niewinność jakoś wierzyć się nie chce). To także kompromitacja jego najbliższych współpracowników i władz wojewódzkich PSL.
Swoją drogą bardzo byłby ciekawy proces sądowy Wojtasa z IPN i jego finał.
PIS miał swoją "Samoobronę". PO ma swoje "PSL". Jedno wart drugiego.
7. Faktem jest zawsze przy takich okazjach WIELKI WSTYD ZWYKŁYCH CZŁONKÓW PSL, PO, PIS, .... , .... , .... , ....

NIEZMIERNIE POCIESZAJĄCYM BYŁBY JESZCZE JEDEN FAKT, GDYBY TO CAŁE ZAFAJDANE TOWARZYSTWO ODESZŁO TAM GDZIE JEGO MIEJSCE, A GDZIE?, TO ONI SAMI WIEDZĄ NAJLEPIEJ - DO DIABŁA


Nie znoszę Zdzisia jak psa (bez obrazy dla psa).
Jednak jest kilka faktów, których zaprzeczyć się nie da:
1. Zdzisiu był tym, który wziął na siebie odpowiedzialność postawienia na nogi lubelskiego PSL-u i to mu się udało - przed nim w lubelskim PSL było totalne zamieszanie. niemoc i bałagan.
2. Dzisiejsi 'bohaterowie" : Łopaty, Wojtasy, Orgasińskie (temu najlepiej do twarzy z majtkami) itd. byli wyciągnięci z niebytu przez Zdzisia i mogą temu zaprzeczać do woli, ale to fakt. Bez Zdzisia ... rozwiń
Avatar
sam / 9 grudnia 2007 o 20:19
0
Wojtas, wstydź się. Czy nie rozumiesz jakie ciążą na Tobie zarzuty? Do czasu wyjaśnienia tej śmierdzącej sprawy powinieneś zawiesić Swoje członkostwo w PSL i zrzec się mandatu. Swoim postępowaniem narażasz tylko innych na krytykę, czy naprawdę chcesz żeby PSL wyszedł z Parlamentu? A może właśnie na tym Tobie zależy? Wszak ponoć miałeś rozpracować ruch ludowy, a teraz dobrze Ci idzie, ośmieszaj się przed sądami to pogrążysz wszystkich ludowców, wraz za Zdzichem którego byłeś niby najwierniejszym sługą.
Avatar
redneck / 9 grudnia 2007 o 19:54
0
wojtas, łopata, orgasiński, ............ alterego zdzisława grupa trzymająca władzę brawo nic się nie stało i pewnie nie stanie
Avatar
Gość / 10 grudnia 2007 o 20:59
0
W 1807r. Kodeksem Napoleona art.4 zniesiono poddaństwo chłopów w Polsce. W 2007r. mija 200-lecie zniesienia niewolnictwa w Polsce. PSL -owcy! Czy ktoś w Sejmie w tej intencji modli się? Za lud, który walczył o swoją św. wiarę, o swoją Ojczyznę, który musiał znosić tyle upodlenia i upokorzeń .... Hańba Tobie Polsko!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2007 o 20:18
0
Dajcie spokój dla Wojtasa i Podkańskiego. Dzisiaj w Sejmie za nich zapalił świece Kalinowski i Rabin. Kalinowski? To takie polskie i ludowe, dla pojednania gotów z Sejmu zrobić Synagogę. Jak widać to mamy Kneset, a nie Sejm. I słusznie zapisał Naruszewicz, że w Polsce po wsze czasy mniejszość była narodem (wybranym) - dosłownie. Teraz widać, kto w Polsce jest S U W E R E N E M i do kogo należy władza i za kogo trzeba się modlić. Nie wiem czy Wojtas zapisał się na TW żeby wspierać żydokomunę, a Podkański....(lista Raczkowskiego) też europejczyk! Takie to wszystko zakręcone i nic nie poradzi na to chłopek roztropek bo i sam (nasz) prezydent, patrząc ornitologicznie na ... goja nie wygląda. Patrzcie i podziwiajcie Rodacy Polacy czym jest wolność... dawajcie w dziób ile wlezie. Polskę trzeba najpierw odzyskać, by nią rządzić.
Dajcie spokój dla Wojtasa i Podkańskiego. Dzisiaj w Sejmie za nich zapalił świece Kalinowski i Rabin. Kalinowski? To takie polskie i ludowe, dla pojednania gotów z Sejmu zrobić Synagogę. Jak widać to mamy Kneset, a nie Sejm. I słusznie zapisał Naruszewicz, że w Polsce po wsze czasy mniejszość była narodem (wybranym) - dosłownie. Teraz widać, kto w Polsce jest S U W E R E N E M i do kogo należy władza i za kogo trzeba się modlić. Nie wiem czy Wojtas zapisał się na TW żeby wspierać żydokomunę, a Podkański....(lista Raczkowskiego) też europejcz... rozwiń
Avatar
Lubelak / 10 grudnia 2007 o 19:10
0
niki napisał:
Zdzisiu wyskoczyłeś jak filip z konopi, sam złóż mandat europosła.Te teczkowe zagrywki PiS-arów to żenada Kaczyński niech najpierw zlustruje teścia swojej córki Dubienieckiego SLD.


Trafniejszym byłby apel: EDWARDZIE PODKAŃSKI ZŁÓŻ MANDAT - należy czytać: złóżcie mandat obydwaj
Avatar
Lubelak / 10 grudnia 2007 o 19:07
0
Gość napisał:
Lubelak, przybij piątkę, boś trafił w samo sedno.


I owszem "Gościu" przybijam.
Avatar
lord / 10 grudnia 2007 o 15:06
0
Zdzisław Podkański to nie zaden ludowiec coś się pomyliło panu redaktorowi.To chłopiec na posylki Jarosława Kaczyńskiego.
Avatar
niki / 10 grudnia 2007 o 15:00
0
Zdzisiu wyskoczyłeś jak filip z konopi, sam złóż mandat europosła.Te teczkowe zagrywki PiS-arów to żenada Kaczyński niech najpierw zlustruje teścia swojej córki Dubienieckiego SLD.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2007 o 23:04
0
Lubelak, przybij piątkę, boś trafił w samo sedno.
Avatar
Lubelak / 9 grudnia 2007 o 21:53
0
asd napisał:
Popierasz bo od jakiegoś czasu pis popiera podkańskiego.


Nie znoszę Zdzisia jak psa (bez obrazy dla psa).
Jednak jest kilka faktów, których zaprzeczyć się nie da:
1. Zdzisiu był tym, który wziął na siebie odpowiedzialność postawienia na nogi lubelskiego PSL-u i to mu się udało - przed nim w lubelskim PSL było totalne zamieszanie. niemoc i bałagan.
2. Dzisiejsi 'bohaterowie" : Łopaty, Wojtasy, Orgasińskie (temu najlepiej do twarzy z majtkami) itd. byli wyciągnięci z niebytu przez Zdzisia i mogą temu zaprzeczać do woli, ale to fakt. Bez Zdzisia dzisiaj nie byli by tam gdzie są (a gdzie nie są godni być).
3. Jak znam Zdzisia "dziesiąt" lat, to jego poglądy niewiele się zmieniły. To co mówił 20 lat temu, mówi i dzisiaj. Choć całkiem nierzadko co innego myślał, co innego mówił, a jeszcze co innego robił. Cały Zdzisio. Pod tym względem jest absolutnie stały.
4. Faktem jest, że stawiał zawsze na swoją karierę i wykorzystywał do osiągnięcia tego celu PSL (który z polityków tego nie robi?), ale co nieco sobą reprezentował (pomijając wpadki) w przeciwieństwie do w/w, którzy mu nie dorównują w niczym. Nawet nieudolnie naśladują jego draństwo, nie mówiąć o reszcie. Ciągnął to niedopierzone towarzystwo, bo mu było tak wygodnie. A im się wydało, że są geniuszami. No i wyszły "kwiatki'.
5. To, że Zdzisio tworzył Piasta napewno jest nie na rękę jego dawnym kumplom, ale czy to jest nietrafne działanie to tu można dyskutować.
To, że przybliżył się do PIS, jest w naszej polskiej zafajdanej polityce rzecz całkiem normalna, chciał być silniejszy.
Lepszym wydaje się to, niż donoszenie na własnych kolegów.
To, że się broni przed odejściem? A dlaczego miałby rezygnować? Jego gra, jego ryzyko, jego ewentualna klęska lub sukces. Przecież robi to każdy kto w te klocki się bawi. Inna rzecz co byłoby lepsze dla nas, wyborców. Także od nas wyborców , a może przede wszystkim od nas zależy, którego "bohatera" spotka zaszczyt "wybrańca narodu". Tylko czy to czegoś nie przypomina? np: >>Wszyscy wygrywają, mędrzec czy idiotka. Grajcie proszę Państwa, grajcie w "Toto Lotka". <<
6. Faktem jest niezaprzeczalnym kompromitacja Wojtasa (bez względu na stopień zaangażowania się w "służby", bo w całkowitą niewinność jakoś wierzyć się nie chce). To także kompromitacja jego najbliższych współpracowników i władz wojewódzkich PSL.
Swoją drogą bardzo byłby ciekawy proces sądowy Wojtasa z IPN i jego finał.
PIS miał swoją "Samoobronę". PO ma swoje "PSL". Jedno wart drugiego.
7. Faktem jest zawsze przy takich okazjach WIELKI WSTYD ZWYKŁYCH CZŁONKÓW PSL, PO, PIS, .... , .... , .... , ....

NIEZMIERNIE POCIESZAJĄCYM BYŁBY JESZCZE JEDEN FAKT, GDYBY TO CAŁE ZAFAJDANE TOWARZYSTWO ODESZŁO TAM GDZIE JEGO MIEJSCE, A GDZIE?, TO ONI SAMI WIEDZĄ NAJLEPIEJ - DO DIABŁA


Nie znoszę Zdzisia jak psa (bez obrazy dla psa).
Jednak jest kilka faktów, których zaprzeczyć się nie da:
1. Zdzisiu był tym, który wziął na siebie odpowiedzialność postawienia na nogi lubelskiego PSL-u i to mu się udało - przed nim w lubelskim PSL było totalne zamieszanie. niemoc i bałagan.
2. Dzisiejsi 'bohaterowie" : Łopaty, Wojtasy, Orgasińskie (temu najlepiej do twarzy z majtkami) itd. byli wyciągnięci z niebytu przez Zdzisia i mogą temu zaprzeczać do woli, ale to fakt. Bez Zdzisia ... rozwiń
Avatar
sam / 9 grudnia 2007 o 20:19
0
Wojtas, wstydź się. Czy nie rozumiesz jakie ciążą na Tobie zarzuty? Do czasu wyjaśnienia tej śmierdzącej sprawy powinieneś zawiesić Swoje członkostwo w PSL i zrzec się mandatu. Swoim postępowaniem narażasz tylko innych na krytykę, czy naprawdę chcesz żeby PSL wyszedł z Parlamentu? A może właśnie na tym Tobie zależy? Wszak ponoć miałeś rozpracować ruch ludowy, a teraz dobrze Ci idzie, ośmieszaj się przed sądami to pogrążysz wszystkich ludowców, wraz za Zdzichem którego byłeś niby najwierniejszym sługą.
Avatar
redneck / 9 grudnia 2007 o 19:54
0
wojtas, łopata, orgasiński, ............ alterego zdzisława grupa trzymająca władzę brawo nic się nie stało i pewnie nie stanie
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 0

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 11 2

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 11 6

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 7 1

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 1 5

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 2

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 24 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 40 13

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta