Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2007 r.
19:28
Edytuj ten wpis

Sprawa TW "Marka” dzieli ludowców

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 25 A A

- Edward Wojtas według IPN współpracował z komunistyczną bezpieką więc powinien złożyć mandat posła - stwierdził w sobotę eurodeputowany Zdzisław Podkański...

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
niegdyś współpracownik, a teraz polityczny rywal szefa lubelskiego PSL. - Niech Podkański lepiej spojrzy na to co sam zrobił - paruje Wojtas.

Wymiana ciosów między ludowcami to ciąg dalszy zdarzeń z ubiegłego tygodnia. IPN obwieścił we wtorek, że Wojtas współpracował z PRL-owską Służbą Bezpieczeństwa. W marcu 1987 roku został zarejestrowany jako TW "Marek”. Miał brać udział w sprawie o kryptonimie "Zjednoczeni”, dotyczącej prawicowej działalności w ruchu ludowym. Został wyrejestrowany w styczniu 1990 roku. Teczki Wojtasa zostały zniszczone w tym samym miesiącu. Brak też jakichkolwiek informacji operacyjnych. Wojtas zaprzecza informacjom IPN. Szukuje pozew do sądu przeciwko Instytutowi. Postawi się też do dyspozycji władz partii.

- Wojtas przez lata ukrywał przed nami, że współpracował z SB. Gdybym o tym wiedział to by nie został marszałkiem województwa. Zaszkodził ruchowi ludowemu. Teraz powinien oddać mandat posła - mówił na sobotniej konferencji prasowej Podkański. Razem z Wojtasem działał w lubelskich władzach Zjednoczonym Stronnictwie Ludowym (partii koncesjonowanej przez PZPR), ale chętnie powtarza jak w stanie wojennym został wyrzucony za "prawicowe tendencje”. Później obaj tworzyli lubelski PSL. Ich drogi rozeszły się kiedy w 2006 r. Podkański zawiązał PSL Piast.

- Niech Podkański sam odda mandat. Dzięki PSL zdobył mandat europosła, a potem zaczął rozbijać partię. Teraz próbuje zbijać polityczny kapitał na intrydze wymierzonej we mnie - mówi Wojtas. Szef Piasta zapewnia: nic nie rozgrywam, ta sprawa szkodzi również mojej partii.

List otwarty ze swoim apelem Podkański wyśle do Wojtasa pocztą.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 grudnia 2007 r. o 20:59
W 1807r. Kodeksem Napoleona art.4 zniesiono poddaństwo chłopów w Polsce. W 2007r. mija 200-lecie zniesienia niewolnictwa w Polsce. PSL -owcy! Czy ktoś w Sejmie w tej intencji modli się? Za lud, który walczył o swoją św. wiarę, o swoją Ojczyznę, który musiał znosić tyle upodlenia i upokorzeń .... Hańba Tobie Polsko!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2007 r. o 20:18
Dajcie spokój dla Wojtasa i Podkańskiego. Dzisiaj w Sejmie za nich zapalił świece Kalinowski i Rabin. Kalinowski? To takie polskie i ludowe, dla pojednania gotów z Sejmu zrobić Synagogę. Jak widać to mamy Kneset, a nie Sejm. I słusznie zapisał Naruszewicz, że w Polsce po wsze czasy mniejszość była narodem (wybranym) - dosłownie. Teraz widać, kto w Polsce jest S U W E R E N E M i do kogo należy władza i za kogo trzeba się modlić. Nie wiem czy Wojtas zapisał się na TW żeby wspierać żydokomunę, a Podkański....(lista Raczkowskiego) też europejczyk! Takie to wszystko zakręcone i nic nie poradzi na to chłopek roztropek bo i sam (nasz) prezydent, patrząc ornitologicznie na ... goja nie wygląda. Patrzcie i podziwiajcie Rodacy Polacy czym jest wolność... dawajcie w dziób ile wlezie. Polskę trzeba najpierw odzyskać, by nią rządzić.
Dajcie spokój dla Wojtasa i Podkańskiego. Dzisiaj w Sejmie za nich zapalił świece Kalinowski i Rabin. Kalinowski? To takie polskie i ludowe, dla pojednania gotów z Sejmu zrobić Synagogę. Jak widać to mamy Kneset, a nie Sejm. I słusznie zapisał Naruszewicz, że w Polsce po wsze czasy mniejszość była narodem (wybranym) - dosłownie. Teraz widać, kto w Polsce jest S U W E R E N E M i do kogo należy władza i za kogo trzeba się modlić. Nie wiem czy Wojtas zapisał się na TW żeby wspierać żydokomunę, a Podkański....(lista Raczkowskiego) też europejcz... rozwiń
Avatar
Lubelak / 10 grudnia 2007 r. o 19:10
niki napisał:
Zdzisiu wyskoczyłeś jak filip z konopi, sam złóż mandat europosła.Te teczkowe zagrywki PiS-arów to żenada Kaczyński niech najpierw zlustruje teścia swojej córki Dubienieckiego SLD.


Trafniejszym byłby apel: EDWARDZIE PODKAŃSKI ZŁÓŻ MANDAT - należy czytać: złóżcie mandat obydwaj
Avatar
Lubelak / 10 grudnia 2007 r. o 19:07
Gość napisał:
Lubelak, przybij piątkę, boś trafił w samo sedno.


I owszem "Gościu" przybijam.
Avatar
lord / 10 grudnia 2007 r. o 15:06
Zdzisław Podkański to nie zaden ludowiec coś się pomyliło panu redaktorowi.To chłopiec na posylki Jarosława Kaczyńskiego.
Avatar
niki / 10 grudnia 2007 r. o 15:00
Zdzisiu wyskoczyłeś jak filip z konopi, sam złóż mandat europosła.Te teczkowe zagrywki PiS-arów to żenada Kaczyński niech najpierw zlustruje teścia swojej córki Dubienieckiego SLD.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2007 r. o 23:04
Lubelak, przybij piątkę, boś trafił w samo sedno.
Avatar
Lubelak / 9 grudnia 2007 r. o 21:53
asd napisał:
Popierasz bo od jakiegoś czasu pis popiera podkańskiego.


Nie znoszę Zdzisia jak psa (bez obrazy dla psa).
Jednak jest kilka faktów, których zaprzeczyć się nie da:
1. Zdzisiu był tym, który wziął na siebie odpowiedzialność postawienia na nogi lubelskiego PSL-u i to mu się udało - przed nim w lubelskim PSL było totalne zamieszanie. niemoc i bałagan.
2. Dzisiejsi 'bohaterowie" : Łopaty, Wojtasy, Orgasińskie (temu najlepiej do twarzy z majtkami) itd. byli wyciągnięci z niebytu przez Zdzisia i mogą temu zaprzeczać do woli, ale to fakt. Bez Zdzisia dzisiaj nie byli by tam gdzie są (a gdzie nie są godni być).
3. Jak znam Zdzisia "dziesiąt" lat, to jego poglądy niewiele się zmieniły. To co mówił 20 lat temu, mówi i dzisiaj. Choć całkiem nierzadko co innego myślał, co innego mówił, a jeszcze co innego robił. Cały Zdzisio. Pod tym względem jest absolutnie stały.
4. Faktem jest, że stawiał zawsze na swoją karierę i wykorzystywał do osiągnięcia tego celu PSL (który z polityków tego nie robi?), ale co nieco sobą reprezentował (pomijając wpadki) w przeciwieństwie do w/w, którzy mu nie dorównują w niczym. Nawet nieudolnie naśladują jego draństwo, nie mówiąć o reszcie. Ciągnął to niedopierzone towarzystwo, bo mu było tak wygodnie. A im się wydało, że są geniuszami. No i wyszły "kwiatki'.
5. To, że Zdzisio tworzył Piasta napewno jest nie na rękę jego dawnym kumplom, ale czy to jest nietrafne działanie to tu można dyskutować.
To, że przybliżył się do PIS, jest w naszej polskiej zafajdanej polityce rzecz całkiem normalna, chciał być silniejszy.
Lepszym wydaje się to, niż donoszenie na własnych kolegów.
To, że się broni przed odejściem? A dlaczego miałby rezygnować? Jego gra, jego ryzyko, jego ewentualna klęska lub sukces. Przecież robi to każdy kto w te klocki się bawi. Inna rzecz co byłoby lepsze dla nas, wyborców. Także od nas wyborców , a może przede wszystkim od nas zależy, którego "bohatera" spotka zaszczyt "wybrańca narodu". Tylko czy to czegoś nie przypomina? np: >>Wszyscy wygrywają, mędrzec czy idiotka. Grajcie proszę Państwa, grajcie w "Toto Lotka". <<
6. Faktem jest niezaprzeczalnym kompromitacja Wojtasa (bez względu na stopień zaangażowania się w "służby", bo w całkowitą niewinność jakoś wierzyć się nie chce). To także kompromitacja jego najbliższych współpracowników i władz wojewódzkich PSL.
Swoją drogą bardzo byłby ciekawy proces sądowy Wojtasa z IPN i jego finał.
PIS miał swoją "Samoobronę". PO ma swoje "PSL". Jedno wart drugiego.
7. Faktem jest zawsze przy takich okazjach WIELKI WSTYD ZWYKŁYCH CZŁONKÓW PSL, PO, PIS, .... , .... , .... , ....

NIEZMIERNIE POCIESZAJĄCYM BYŁBY JESZCZE JEDEN FAKT, GDYBY TO CAŁE ZAFAJDANE TOWARZYSTWO ODESZŁO TAM GDZIE JEGO MIEJSCE, A GDZIE?, TO ONI SAMI WIEDZĄ NAJLEPIEJ - DO DIABŁA


Nie znoszę Zdzisia jak psa (bez obrazy dla psa).
Jednak jest kilka faktów, których zaprzeczyć się nie da:
1. Zdzisiu był tym, który wziął na siebie odpowiedzialność postawienia na nogi lubelskiego PSL-u i to mu się udało - przed nim w lubelskim PSL było totalne zamieszanie. niemoc i bałagan.
2. Dzisiejsi 'bohaterowie" : Łopaty, Wojtasy, Orgasińskie (temu najlepiej do twarzy z majtkami) itd. byli wyciągnięci z niebytu przez Zdzisia i mogą temu zaprzeczać do woli, ale to fakt. Bez Zdzisia ... rozwiń
Avatar
sam / 9 grudnia 2007 r. o 20:19
Wojtas, wstydź się. Czy nie rozumiesz jakie ciążą na Tobie zarzuty? Do czasu wyjaśnienia tej śmierdzącej sprawy powinieneś zawiesić Swoje członkostwo w PSL i zrzec się mandatu. Swoim postępowaniem narażasz tylko innych na krytykę, czy naprawdę chcesz żeby PSL wyszedł z Parlamentu? A może właśnie na tym Tobie zależy? Wszak ponoć miałeś rozpracować ruch ludowy, a teraz dobrze Ci idzie, ośmieszaj się przed sądami to pogrążysz wszystkich ludowców, wraz za Zdzichem którego byłeś niby najwierniejszym sługą.
Avatar
redneck / 9 grudnia 2007 r. o 19:54
wojtas, łopata, orgasiński, ............ alterego zdzisława grupa trzymająca władzę brawo nic się nie stało i pewnie nie stanie
Avatar
Gość / 10 grudnia 2007 r. o 20:59
W 1807r. Kodeksem Napoleona art.4 zniesiono poddaństwo chłopów w Polsce. W 2007r. mija 200-lecie zniesienia niewolnictwa w Polsce. PSL -owcy! Czy ktoś w Sejmie w tej intencji modli się? Za lud, który walczył o swoją św. wiarę, o swoją Ojczyznę, który musiał znosić tyle upodlenia i upokorzeń .... Hańba Tobie Polsko!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2007 r. o 20:18
Dajcie spokój dla Wojtasa i Podkańskiego. Dzisiaj w Sejmie za nich zapalił świece Kalinowski i Rabin. Kalinowski? To takie polskie i ludowe, dla pojednania gotów z Sejmu zrobić Synagogę. Jak widać to mamy Kneset, a nie Sejm. I słusznie zapisał Naruszewicz, że w Polsce po wsze czasy mniejszość była narodem (wybranym) - dosłownie. Teraz widać, kto w Polsce jest S U W E R E N E M i do kogo należy władza i za kogo trzeba się modlić. Nie wiem czy Wojtas zapisał się na TW żeby wspierać żydokomunę, a Podkański....(lista Raczkowskiego) też europejczyk! Takie to wszystko zakręcone i nic nie poradzi na to chłopek roztropek bo i sam (nasz) prezydent, patrząc ornitologicznie na ... goja nie wygląda. Patrzcie i podziwiajcie Rodacy Polacy czym jest wolność... dawajcie w dziób ile wlezie. Polskę trzeba najpierw odzyskać, by nią rządzić.
Dajcie spokój dla Wojtasa i Podkańskiego. Dzisiaj w Sejmie za nich zapalił świece Kalinowski i Rabin. Kalinowski? To takie polskie i ludowe, dla pojednania gotów z Sejmu zrobić Synagogę. Jak widać to mamy Kneset, a nie Sejm. I słusznie zapisał Naruszewicz, że w Polsce po wsze czasy mniejszość była narodem (wybranym) - dosłownie. Teraz widać, kto w Polsce jest S U W E R E N E M i do kogo należy władza i za kogo trzeba się modlić. Nie wiem czy Wojtas zapisał się na TW żeby wspierać żydokomunę, a Podkański....(lista Raczkowskiego) też europejcz... rozwiń
Avatar
Lubelak / 10 grudnia 2007 r. o 19:10
niki napisał:
Zdzisiu wyskoczyłeś jak filip z konopi, sam złóż mandat europosła.Te teczkowe zagrywki PiS-arów to żenada Kaczyński niech najpierw zlustruje teścia swojej córki Dubienieckiego SLD.


Trafniejszym byłby apel: EDWARDZIE PODKAŃSKI ZŁÓŻ MANDAT - należy czytać: złóżcie mandat obydwaj
Avatar
Lubelak / 10 grudnia 2007 r. o 19:07
Gość napisał:
Lubelak, przybij piątkę, boś trafił w samo sedno.


I owszem "Gościu" przybijam.
Avatar
lord / 10 grudnia 2007 r. o 15:06
Zdzisław Podkański to nie zaden ludowiec coś się pomyliło panu redaktorowi.To chłopiec na posylki Jarosława Kaczyńskiego.
Avatar
niki / 10 grudnia 2007 r. o 15:00
Zdzisiu wyskoczyłeś jak filip z konopi, sam złóż mandat europosła.Te teczkowe zagrywki PiS-arów to żenada Kaczyński niech najpierw zlustruje teścia swojej córki Dubienieckiego SLD.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2007 r. o 23:04
Lubelak, przybij piątkę, boś trafił w samo sedno.
Avatar
Lubelak / 9 grudnia 2007 r. o 21:53
asd napisał:
Popierasz bo od jakiegoś czasu pis popiera podkańskiego.


Nie znoszę Zdzisia jak psa (bez obrazy dla psa).
Jednak jest kilka faktów, których zaprzeczyć się nie da:
1. Zdzisiu był tym, który wziął na siebie odpowiedzialność postawienia na nogi lubelskiego PSL-u i to mu się udało - przed nim w lubelskim PSL było totalne zamieszanie. niemoc i bałagan.
2. Dzisiejsi 'bohaterowie" : Łopaty, Wojtasy, Orgasińskie (temu najlepiej do twarzy z majtkami) itd. byli wyciągnięci z niebytu przez Zdzisia i mogą temu zaprzeczać do woli, ale to fakt. Bez Zdzisia dzisiaj nie byli by tam gdzie są (a gdzie nie są godni być).
3. Jak znam Zdzisia "dziesiąt" lat, to jego poglądy niewiele się zmieniły. To co mówił 20 lat temu, mówi i dzisiaj. Choć całkiem nierzadko co innego myślał, co innego mówił, a jeszcze co innego robił. Cały Zdzisio. Pod tym względem jest absolutnie stały.
4. Faktem jest, że stawiał zawsze na swoją karierę i wykorzystywał do osiągnięcia tego celu PSL (który z polityków tego nie robi?), ale co nieco sobą reprezentował (pomijając wpadki) w przeciwieństwie do w/w, którzy mu nie dorównują w niczym. Nawet nieudolnie naśladują jego draństwo, nie mówiąć o reszcie. Ciągnął to niedopierzone towarzystwo, bo mu było tak wygodnie. A im się wydało, że są geniuszami. No i wyszły "kwiatki'.
5. To, że Zdzisio tworzył Piasta napewno jest nie na rękę jego dawnym kumplom, ale czy to jest nietrafne działanie to tu można dyskutować.
To, że przybliżył się do PIS, jest w naszej polskiej zafajdanej polityce rzecz całkiem normalna, chciał być silniejszy.
Lepszym wydaje się to, niż donoszenie na własnych kolegów.
To, że się broni przed odejściem? A dlaczego miałby rezygnować? Jego gra, jego ryzyko, jego ewentualna klęska lub sukces. Przecież robi to każdy kto w te klocki się bawi. Inna rzecz co byłoby lepsze dla nas, wyborców. Także od nas wyborców , a może przede wszystkim od nas zależy, którego "bohatera" spotka zaszczyt "wybrańca narodu". Tylko czy to czegoś nie przypomina? np: >>Wszyscy wygrywają, mędrzec czy idiotka. Grajcie proszę Państwa, grajcie w "Toto Lotka". <<
6. Faktem jest niezaprzeczalnym kompromitacja Wojtasa (bez względu na stopień zaangażowania się w "służby", bo w całkowitą niewinność jakoś wierzyć się nie chce). To także kompromitacja jego najbliższych współpracowników i władz wojewódzkich PSL.
Swoją drogą bardzo byłby ciekawy proces sądowy Wojtasa z IPN i jego finał.
PIS miał swoją "Samoobronę". PO ma swoje "PSL". Jedno wart drugiego.
7. Faktem jest zawsze przy takich okazjach WIELKI WSTYD ZWYKŁYCH CZŁONKÓW PSL, PO, PIS, .... , .... , .... , ....

NIEZMIERNIE POCIESZAJĄCYM BYŁBY JESZCZE JEDEN FAKT, GDYBY TO CAŁE ZAFAJDANE TOWARZYSTWO ODESZŁO TAM GDZIE JEGO MIEJSCE, A GDZIE?, TO ONI SAMI WIEDZĄ NAJLEPIEJ - DO DIABŁA


Nie znoszę Zdzisia jak psa (bez obrazy dla psa).
Jednak jest kilka faktów, których zaprzeczyć się nie da:
1. Zdzisiu był tym, który wziął na siebie odpowiedzialność postawienia na nogi lubelskiego PSL-u i to mu się udało - przed nim w lubelskim PSL było totalne zamieszanie. niemoc i bałagan.
2. Dzisiejsi 'bohaterowie" : Łopaty, Wojtasy, Orgasińskie (temu najlepiej do twarzy z majtkami) itd. byli wyciągnięci z niebytu przez Zdzisia i mogą temu zaprzeczać do woli, ale to fakt. Bez Zdzisia ... rozwiń
Avatar
sam / 9 grudnia 2007 r. o 20:19
Wojtas, wstydź się. Czy nie rozumiesz jakie ciążą na Tobie zarzuty? Do czasu wyjaśnienia tej śmierdzącej sprawy powinieneś zawiesić Swoje członkostwo w PSL i zrzec się mandatu. Swoim postępowaniem narażasz tylko innych na krytykę, czy naprawdę chcesz żeby PSL wyszedł z Parlamentu? A może właśnie na tym Tobie zależy? Wszak ponoć miałeś rozpracować ruch ludowy, a teraz dobrze Ci idzie, ośmieszaj się przed sądami to pogrążysz wszystkich ludowców, wraz za Zdzichem którego byłeś niby najwierniejszym sługą.
Avatar
redneck / 9 grudnia 2007 r. o 19:54
wojtas, łopata, orgasiński, ............ alterego zdzisława grupa trzymająca władzę brawo nic się nie stało i pewnie nie stanie
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niewidomy Nikoś i staruszek Wincenty też czekają na swoją szansę
Magazyn

Niewidomy Nikoś i staruszek Wincenty też czekają na swoją szansę

W puławskim schronisku dla bezdomnych zwierząt przebywa prawie 130 zwierząt. Pracownicy miejskiej placówki starają się, żeby niczego im nie brakowało. Niestety: liczba adopcji w tym roku wyraźnie spadła.

Ma wystarczyć na 20, 30 lat. Nowy most na drodze do Lublina otwarty
zdjęcia
galeria

Ma wystarczyć na 20, 30 lat. Nowy most na drodze do Lublina otwarty

Remont był zmorą mieszkańców. Osobówkami jeszcze się objazdami dało pojechać, ale rolnicy byli załamani. Z tym już koniec. Jest nowy most w Osmolicach.

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Wielkie emocje w końcówce meczu Argentyna – Holandia. Wydawało się, że „Abicelestes” bez problemu awansują do półfinału mundialu w Katarze. Jeszcze w 82 minucie Leo Messi i spółka prowadzili 2:0. „Pomarańczowi” zdążyli doprowadzić jednak do wyrównania. Gola na 2:2 strzelili w… 11 minucie doliczonego czasu gry po świetnie rozegranym rzucie wolnym. W efekcie, znowu trzeba było szukać rozstrzygnięcia w rzutach karnych. A te lepiej wykonywała Argentyna i wygrała ostatecznie 4:3.

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Matylda Kowalczuk po mistrzowsku zinterpretowała „Taniec”, a Emilia Drzygało „Zimę”. Uczennice zamojskiego liceum plastycznego za swoje ilustracje wierszy Marii Konopnickiej zdobyły dwie główne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Słowem Malowane 2022”.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Przyszłoroczne dochody miasta mają wynieść 104 mln zł, a wydatki przekroczą 110 mln zł. Zgodnie z projektem nowego budżetu na inwestycje trafi ponad 25 mln zł. Najwięcej na drogi, zbrojenie terenów przemysłowych, latarnie oraz ocieplenie II LO im. Piotra Firleja.

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał w sądzie ze Skarbem Państwa. Na konto miasta wpłynęło 1,2 mln zł.

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów
10 grudnia 2022, 19:00

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie zapowiada ten koncert, jako wyjątkowe wydarzenie. W sobotę (10 grudnia, godz. 19) w zamojskim kościele Franciszkanów odbędzie się recital organowy Tadeusza Barylskiego. Jest organizowany dokładnie w 200. rocznicę urodzin Cesara Francka.

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Park Rury położony w wąwozie między Czubami, a osiedlami LSM ma otrzymać imię Romualda Dylewskiego, wybitnego architekta i urbanisty zmarłego w 2019 r.

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody
Alarm 24

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody

Od środy wieczorem do piątku rano w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Wyszyńskiego) pacjenci byli pozbawieni dostępu do ciepłej wody. Powód? Awaria podczas przełączania instalacji w trakcie budowania nowej części szpitala.

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Znamy pierwszego półfinalistę turnieju w Katarze. Chorwacja walczyła do końca i wyrzuciła za burtę mundialu głównego faworyta – Brazylię. Luka Modrić i spółka przegrywali od 105 minuty, ale w końcówce doprowadzili do wyrównania i rzutów karnych. A w serii jedenastek pokonali „Canarinhos” 4:2.

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów
galeria

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów

– Wystarczyło puścić iskierkę i za chwilę ogień gorących serc rozpalił ognisko dobroci – uśmiecha się Aleksandra Krzyżanowska, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie.

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Bialscy radni idą na rekord i po raz kolejny odmawiają sprzedaży miejskich działek przy ulicach Elektrycznej i Brzegowej.

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza
10 grudnia 2022, 17:00

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza

Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) zaprasza na spotkanie autorskie z Bartoszem Sadulskim, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 17.

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przestrzegają przed powrotem Platformy Obywatelskiej do władzy. W piątek w całej Polsce, w tym także w Lublinie, zorganizowali w tej sprawie konferencje prasowe pod biurami poselskimi największej partii opozycyjnej.

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Sytuacja organizacyjna Lublinianki się poprawia, ale i tak w zimie kilku piłkarzy może zdecydować się na opuszczenie drużyny. Oferty z wyższych lig ma Tomasz Tymosiak, a na testach w GKS Tychy przebywa Fryderyk Janaszek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!