Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 maja 2016 r.
21:16

Sprawdzian szóstoklasisty 2016 - wyniki. Która szkoła najlepsza w woj. lubelskim?

0 7 A A

Tradycyjnie najlepiej poszedł język polski i angielski, najgorzej – matematyka. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminu szóstoklasistów. Zrobiła to po raz ostatni, bo w przyszłym roku egzaminu nie będzie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wyniki uczniów z Lubelszczyzny utrzymują się na średnim poziomie ogólnopolskim. I tak nasi uczniowie egzamin z polskiego napisali na 71 proc., języka angielskiego – 69 proc., a języka niemieckiego – 61 proc. Lepiej niż średnia krajowa poszedł im egzamin z rosyjskiego (67 proc.), a gorzej – z matematyki (53 proc.).

Najlepiej w całym województwie lubelskim wypadła Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lublinie, której uczniowie otrzymali średni wynik 91 proc.

– Wyniki nas cieszą. Nasi uczniowie napisali egzamin z polskiego średnio na 80,5 proc, z matematyki na 65,8 proc, a z angielskiego na 89 proc – mówi Jerzy Piskor, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie.

– Egzamin w takiej formie to gigantyczny i zupełnie niepotrzebny stres dla uczniów dlatego dobrze, że został zlikwidowany chociaż oczywiście trzeba go będzie zastąpić inną formą sprawdzania wiedzy i umiejętności – uważa Małgorzata Stacharska, dyrektor szkoły podstawowej nr 52 w Lublinie. – W tym roku nasi uczniowie napisali egzamin z języka polskiego na 80,8 proc., z matematyki na 67, 5 proc, a z języka angielskiego na 80,8 proc.

Podobnie wypadły także inne lubelskie szkoły. W „czwórce” język polski napisano na 78,2 proc., matematykę na 70,1 proc., a język angielski na 81 proc.

– To było najbardziej denerwujące doświadczenie w życiu – mówi Kuba, uczeń szkoły im. Adama Mickiewicza w Lublinie. – Strasznie się bałem, jak wypadnę. Ciągle coś powtarzałem żeby nie zawieść rodziców i siebie. A najgorsze było to, że te wyniki zupełnie na nic mi się nie przydadzą. To nie matura, żeby egzamin decydował o dostaniu się na studia.

Na egzaminie z języka polskiego najwięcej kłopotów sprawiło uczniom pytanie z zakresu analizy i interpretacji tekstów kultury. Z kolei na matematyce najtrudniejsze okazało się pytanie otwarte polegające na obliczeniu wysokości prostopadłościanu i objętość bryły. Uczniowie uzyskali za nie średnio zaledwie 40 proc.

Tegoroczni szóstoklasiści byli ostatnim rocznikiem, który sprawdzał w ten sposób wiedzę po zakończeniu nauki w szkole podstawowej.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 maja 2016 o 20:43
0
POZIOM! Kasperskiej intelekt jest na poziomie niedouczonego, bo IQ nie odróźnia Lubelszczyzny od woj. lubelskiego, gdyż redaktorka, nie uznaje stanowiska naukowego i wstret do mądrzejszych, to cecha pyszałkowatego, Damulka nie potrafi znaleźć urojonej Lubelszczyzny, i choć wie, że woj. lubelskie, to nie lubelska ziemia, to ciągle uparcie zakłamuje i historię Polski zmienia, a źródłem tej próżności jest zakłamana dulszczyzna. Morał: kobieto opamiętaj się i nie rób z siebie błazna i uznaj prawdę, iż woj. Lubelskie, to właściwa nazwa! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. POZIOM! Kasperskiej intelekt jest na poziomie niedouczonego, bo IQ nie odróznia Lubelszczyzny od woj. lubelskiego, gdyż redaktorka, nie uznaje stanowiska naukowego i wstret do mądrzejszych, to cecha pyszałkowatego, Damulka nie potrafi znaleźć urojonej Lubelszczyzny, i choć wie, że woj. lubelskie, to nie lubelska ziemia, to ciągle uparcie zakłamuje i historię Polski zmienia, a źródłem tej próżności jest zakłamana dulszczyzna. Morał: kobieto opamiętaj się i nie rób z siebie błazna i uznaj prawdę, iż woj. Lubelskie, to właściwa nazwa! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
POZIOM! Kasperskiej intelekt jest na poziomie niedouczonego, bo IQ nie odróźnia Lubelszczyzny od woj. lubelskiego, gdyż redaktorka, nie uznaje stanowiska naukowego i wstret do mądrzejszych, to cecha pyszałkowatego, Damulka nie potrafi znaleźć urojonej Lubelszczyzny, i choć wie, że woj. lubelskie, to nie lubelska ziemia, to ciągle uparcie zakłamuje i historię Polski zmienia, a źródłem tej próżności jest zakłamana dulszczyzna. Morał: kobieto opamiętaj się i nie rób z siebie błazna i uznaj prawdę, iż woj. Lubelskie, to właściwa nazwa! ... rozwiń
Avatar
RR / 25 maja 2016 o 10:23
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Sporo dzieciaków u Chrobrego ma dysleksje.....?
Zuważyłem to samo, 54% ...?
Avatar
Rodzic / 25 maja 2016 o 10:21
0
Zauważyłem to samo...
Avatar
Gość / 25 maja 2016 o 09:27
0
a 4tys.miesięcznie na utrzymanie bandytów i alimenciarz w więzieniu to nie przeszkadza?
Avatar
Gość / 25 maja 2016 o 06:10
0
Sporo dzieciaków u Chrobrego ma dysleksje.....?
Avatar
Gość / 24 maja 2016 o 22:07
0
Przeszkadza Ci 500+? Lubisz bronka gafę bula i słonko peru miszcza bajeru? To nie bierz dofinasowania i siedź cicho! W każdym kraju Europy Zachodniej dofnansowanie na dzieci w rodzinie jest wielokrotnie wieksze niż niż w Polsce.
Avatar
Gość / 24 maja 2016 o 21:29
0
no i po co się uczyć, jak wystarczy narodzić dzieci 500+ i więcej dostanie się za darmo jak za pracę (1200-1500zł)
Avatar
Gość / 27 maja 2016 o 20:43
0
POZIOM! Kasperskiej intelekt jest na poziomie niedouczonego, bo IQ nie odróźnia Lubelszczyzny od woj. lubelskiego, gdyż redaktorka, nie uznaje stanowiska naukowego i wstret do mądrzejszych, to cecha pyszałkowatego, Damulka nie potrafi znaleźć urojonej Lubelszczyzny, i choć wie, że woj. lubelskie, to nie lubelska ziemia, to ciągle uparcie zakłamuje i historię Polski zmienia, a źródłem tej próżności jest zakłamana dulszczyzna. Morał: kobieto opamiętaj się i nie rób z siebie błazna i uznaj prawdę, iż woj. Lubelskie, to właściwa nazwa! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. POZIOM! Kasperskiej intelekt jest na poziomie niedouczonego, bo IQ nie odróznia Lubelszczyzny od woj. lubelskiego, gdyż redaktorka, nie uznaje stanowiska naukowego i wstret do mądrzejszych, to cecha pyszałkowatego, Damulka nie potrafi znaleźć urojonej Lubelszczyzny, i choć wie, że woj. lubelskie, to nie lubelska ziemia, to ciągle uparcie zakłamuje i historię Polski zmienia, a źródłem tej próżności jest zakłamana dulszczyzna. Morał: kobieto opamiętaj się i nie rób z siebie błazna i uznaj prawdę, iż woj. Lubelskie, to właściwa nazwa! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
POZIOM! Kasperskiej intelekt jest na poziomie niedouczonego, bo IQ nie odróźnia Lubelszczyzny od woj. lubelskiego, gdyż redaktorka, nie uznaje stanowiska naukowego i wstret do mądrzejszych, to cecha pyszałkowatego, Damulka nie potrafi znaleźć urojonej Lubelszczyzny, i choć wie, że woj. lubelskie, to nie lubelska ziemia, to ciągle uparcie zakłamuje i historię Polski zmienia, a źródłem tej próżności jest zakłamana dulszczyzna. Morał: kobieto opamiętaj się i nie rób z siebie błazna i uznaj prawdę, iż woj. Lubelskie, to właściwa nazwa! ... rozwiń
Avatar
RR / 25 maja 2016 o 10:23
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Sporo dzieciaków u Chrobrego ma dysleksje.....?
Zuważyłem to samo, 54% ...?
Avatar
Rodzic / 25 maja 2016 o 10:21
0
Zauważyłem to samo...
Avatar
Gość / 25 maja 2016 o 09:27
0
a 4tys.miesięcznie na utrzymanie bandytów i alimenciarz w więzieniu to nie przeszkadza?
Avatar
Gość / 25 maja 2016 o 06:10
0
Sporo dzieciaków u Chrobrego ma dysleksje.....?
Avatar
Gość / 24 maja 2016 o 22:07
0
Przeszkadza Ci 500+? Lubisz bronka gafę bula i słonko peru miszcza bajeru? To nie bierz dofinasowania i siedź cicho! W każdym kraju Europy Zachodniej dofnansowanie na dzieci w rodzinie jest wielokrotnie wieksze niż niż w Polsce.
Avatar
Gość / 24 maja 2016 o 21:29
0
no i po co się uczyć, jak wystarczy narodzić dzieci 500+ i więcej dostanie się za darmo jak za pracę (1200-1500zł)
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 3

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 8

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 10

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 5

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 1 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!