Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2013 r.
18:34
Edytuj ten wpis

Stadion już budują, ale co z dojazdami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A
Nowy stadion na 15,5 tys. miejsc do zimy powinien mieć gotową konstrukcję (Jacek Świerczyński)
Nowy stadion na 15,5 tys. miejsc do zimy powinien mieć gotową konstrukcję (Jacek Świerczyński)

Jedyna firma chętna do budowy dojazdów do powstającego stadionu chce o 7 mln zł więcej, niż ma na to miasto. Urzędnicy głowią się, czy dołożyć kasę i czy w razie powtórki przetargu drogi powstaną na czas.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
A czasu jest bardzo mało. Nowy stadion na 15,5 tys. miejsc do zimy powinien mieć gotową konstrukcję. Obiekt ma być kompletny w czerwcu przyszłego roku, a na wrzesień planowane jest jego oficjalne, uroczyste otwarcie. Tyle że do stadionu trzeba jeszcze dojechać. W czwartek okazało się, że ten plan będzie kosztować więcej, niż szacowali urzędnicy.

Do przetargu na projekt i budowę dróg stanęła tylko jedna firma, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa. Jego oferta opiewa na 32,7 miliona złotych.

– Tymczasem kwota, którą przeznaczyliśmy na sfinansowanie tego zamówienia, to 25,6 miliona złotych – przyznaje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Różnica w cenie nie oznacza od razu, że miasto musi unieważniać przetarg. Może zwiększyć pulę przeznaczoną na budowę dojazdów do stadionu. Nie wiadomo jeszcze, czy zdecyduje się na taki krok.

– Nie odpowiem jeszcze w tej chwili, czy zwiększymy środki finansowe, czy ogłosimy nowy przetarg – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Ratusz nie ma jeszcze gotowej odpowiedzi na pytanie, czy zdąży z budową dojazdów, gdyby okazało się, że cała procedura przetargowa musi być przeprowadzona od nowa. – To świeża sprawa, musimy to zbadać – stwierdza Żuk.

Jaki był plan miasta? Ratusz zakładał, że drogi dojazdowe będą zaprojektowane jeszcze w tym roku. Do marca 2014 r. miał być projekt wykonawczy, a sama budowa rozpoczęłaby się w kwietniu, a zakończyła we wrześniu przyszłego roku.

Na otwarcie stadionu i tak gotowa miała być tylko część dojazdów, minimum niezbędne, by zapewnić obsługę obiektu. Do stadionu początkowo prowadzić mają tylko dojazdy od strony ul. Krochmalnej.

Zlecenie, którego dotyczy prowadzony przez miasto przetarg, dotyczy zaprojektowania i budowy drogi prowadzącej przez dawny plac buraczany. Ma od niej odchodzić nowy odcinek Trasy Zielonej, który dotrze do odcinka ul. Muzycznej, kończącego się z jednej strony na skrzyżowaniu Krochmalnej z Gazową i Młyńską, a z drugiej strony wjazdem na teren stadionu.

W ramach tego samego zlecenia miasto zamawia także projekty dróg, których budowę odkłada na później: Trasy Zielonej od Muzycznej do al. Piłsudskiego z wiaduktem nad Dworcową, przebudowy Głębokiej od Wiercieńskiego do Narutowicza oraz przebudowy Muzycznej i jej przedłużenia do stadionu przez nowy most na Bystrzycy.

Stadion na celowniku \"Polityki”

Najnowszy numer tygodnika "Polityka” przynosi ranking dziesięciu słabo uzasadnionych inwestycji budowanych za pieniądze z Unii Europejskiej. Ranking jest ogólnopolski, a znalazły się w nim dwie nasze inwestycje. Na trzecim miejscu zestawienia jest Port Lotniczy Lublin.

Na szóstym miejscu jest stadion powstający przy ul. Krochmalnej. Tygodnik podkreśla, że obiekt jest budowany dla Motoru Lublin, który gra w II lidze piłkarskiej (to zaledwie trzeci poziom rozgrywek), tymczasem dziś na mecze tej drużyny chodzi garstka widzów.

"Polityka” przewiduje, że będzie nas drogo kosztowało utrzymanie nowego obiektu, jeśli nie uda się wypełnić trybun.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
taki tam / 28 czerwca 2013 o 16:33
0

Pieniądzę wydane w błoto, z tyloma ludźmi co rozmawiam to każdy uważa, że to nie potrzebna inwestycja. Jest tyle potrzebniejszych inwestycji w Lublinie, choćby przebudowa ul. Poligonowej. Na dodatek ten stadion ma być dla takiego bydła jak motor lublin? o zgorozo ! jak można było dopuscić do tej inwestycji? dowiemy się kiedyś, kto, ile wziął w łapę za poparcie tego projekktu?.

Stadion ma być miejski, więc kto powiedział, że będzie tam grać tylko Motor? Nie jest to przecież Motor Lublin Arena tylko "Lublin Arena". Takie miasto jak Lublin musi mieć nowoczesny stadion, aqua park, kilka multikin. No bo, bo gdzie one mają powstawać? W Puławach czy też na wsiach Lubelszczyzny?? Lublin to stolica województwa...a pod względem obiektów sportowych i rozrywkowych jesteśmy tutaj w Lublinie wciąż "100 lat za murzynami"..Wszystkie inwestycje się tylko krytykuje...wstyd!!!! jak się nie podoba, to wyjedź z Lublina do Warszawy czy Gdańsk, bo tam wszystko jest "naj" i wszystko ma sens, a tutaj nie.

Stadion ma być miejski, więc kto powiedział, że będzie tam grać tylko Motor? Nie jest to przecież Motor Lublin Arena tylko "Lublin Arena". Takie miasto jak Lublin musi mieć nowoczesny stadion, aqua park, kilka multikin. No bo, bo gdzie one mają powstawać? W Puławach czy też na wsiach Lubelszczyzny?? Lublin to stolica województwa...a pod względem obiektów sportowych i rozrywkowych jesteśmy tutaj w Lublinie wciąż "100 lat za murzynami"..Wszystkie inwestycje się tylko krytykuje...wstyd!!!! jak się nie podoba, to wyjedź z Lublin... rozwiń

Avatar
marek / 28 czerwca 2013 o 12:35
0

bardzo dobrze że budujecie stadion ,bedzie drużyna, koniec z buraczanym lublinem!zajmijcie się syfem na ruskiej wstyd,wstyd,oj wstyd!!!.

Avatar
re / 28 czerwca 2013 o 07:20
0

Pieniądzę wydane w błoto, z tyloma ludźmi co rozmawiam to każdy uważa, że to nie potrzebna inwestycja. Jest tyle potrzebniejszych inwestycji w Lublinie, choćby przebudowa ul. Poligonowej. Na dodatek ten stadion ma być dla takiego bydła jak motor lublin? o zgorozo ! jak można było dopuscić do tej inwestycji? dowiemy się kiedyś, kto, ile wziął w łapę za poparcie tego projekktu?.

Avatar
m / 28 czerwca 2013 o 06:36
0

-----------------------------------ALE  PREZYDENT  BLEFUJE   LUBLIN !----------------------------------------- Lublinianie !  nie  pozwólcie  z  Siebie  robić  idiotów ! .   Te  140 milionów  na  budowe  tego  stadionu "kurnika"  NA  BAGNIE  będą  prawdopodobnie  UTOPIONE  W  TYM   BAGNIE  które  Prezydent  Zuk  kupił  za  pieniądze  z  budeżetu  Miasta  i  dał  bez  niczyjej  ZGODY...  10 MILIONÓW !.     Żeby  nie pójść  do  więzienia  teraz  kombinuje  postawienie  stadionu "kurnika"  i  to  za  wszelką  cenę !.   Nie  robi  tego  w  interesie  Miasta  tylko  chroni  samego  siebie.  Po co miastu  BAGNO  za  10 milionów ?.  Te  pytanie  gdyby  zadała  Prokuratura  to  Prezydent  Zuk  poszedłby  do  więzienia !.     W  dalszym  ciągu  Prezydent  Zuk  jest  pod  prokuratorskim  oskarżającym  pytaniem  tzw. społecznym .  Pierwsze  pytanie ;  czy  jest  potrzeba  budowania w  Lublinie klubowego  stadionu  za  140  milionów ?  odpowiedż ; NIE  MA  PO TRZEBY  gdyż  lubelskie  drużyny  mają  swoje  stadiony  tylko  należy  je  wyremontować !.  Myślałby  kto że  Prezydent  tak  się  martwi  o  MOTOR który  w  zimie  nawet  nie miał  gdzie  trenować  gdyż  MOSiR  śniegu  nie  usprzątnąl !. Bzdura! .  Lublinianka  też  ma  piękny  historyczny  Stadion  tylko  wymaga  remontu  a  Prezydent  udaje  "GŁUPA" .   Lublinianka  i  Motor  to  drużyny  odbudowujące  się z  potrzebą wsparć  FINANSOWYCH  a  nie  BOISKOWYCH ! . Czyli  tym  drużynom  potrzebne  są  pieniądze  NIE  BOISKA !.  Argument  stadionu  klubowego  UPADA !.  A  jeżeli  chodzi  o  przestępczość  to  Prokuratorzy z  Krakowa  powinni  przyjechać  do  Lublina  i  zadać  Prezydentowi  Krzysztofowi  Zukowi (PO)  pytania ;        z   jakich  funduszy  było  budowane  lubelskie  lotnisko  w  Świdniku  z  budżetu  województwa  lubelskiego i budżetu  miasta  Lublina  czy  z  DOTACJI  UNIJNYCH  ?  .    Z  Naszej  wiedzy  wynika , że  lotnisko  wybudowano  z  Naszych  Podatkłów  wojewódzkich  i  miejskich .    Jeżeli  to  były  DOTACJE  UNIJNE  to  gdzie  są   NASZE  MILIONY  Z  BUDŻETU  WOJEWÓDZKIEGO  I  MIEJSKIEGO ? .  Następne  pytanie ;   konkretnie   suma  140 milionów na  sta dion  to  w  całości  DOTACJE  UNIJNE  czy  po  części  z  budżetu  miasta ? , bo  wcześniej  Ratusz  mó wił , że  DOTACJE  uzupełniają  koszt  budowy  stadionu . Te  tylko  DWA  PYTANIA  napawają  obawami i  wymagają  reakcji  prokuratorskiej !.     Zwłaszcza , że  jeżeli  miałby  stanąć  stadion  mojej  propozycji  a  Stolica  Wschodniej  Polski  zasługuje  na  godny  STADION   EUROPEJSKI  z  międzynarodowym  to rem  żużlowym  do  rozgrywania  Mistrzostw  Świata  czy Europy  na  żużlu  w  Lublinie , to  byłby  to  STADION  na  wszechmiar  opłacalny  gdyż  nie  byłby  to  stadion  klubowy  tylko  stadion  do  rozgry wania  bardzo  poważnych  meczy Reprezentacji  Polski , pucharów  FIFA  czy  UEFA .   A  przede  wszy stkim  byłaby  to  ARENA  SPORTOWO-KULTURALNA  z  plenarnymi  koncertami  kulturalnymi .          STADION  EUROPEJSKI  stanąłby  na  jednej  z  rogatek  Lublina  bez  kłopotów  komunikacyjnych, do jazdowych  czy  parkingowych .  Porównując  propozycje  Prezydenta  Zuka  przy  mojej  sugestii  Nasze Miasto  Lublin  OSZCZĘDZA  SETKI  MILIONÓW  DOLARÓW !  i    Mamy  piękną  ARENĘ  SPORTOWO KULTURALNĄ   w  Naszym  pięknym  mieście  LUBLINIE .  Szczęść  Boże  memu  pięknemu  miastu !.

idż się pomodlić najlepiej ofermo. nie trolluj....

omodlić najlepiej ofermo. nie trolluj....

rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 28 czerwca 2013 o 04:45
0

-----------------------------------ALE  PREZYDENT  BLEFUJE   LUBLIN !----------------------------------------- Lublinianie !  nie  pozwólcie  z  Siebie  robić  idiotów ! .   Te  140 milionów  na  budowe  tego  stadionu "kurnika"  NA  BAGNIE  będą  prawdopodobnie  UTOPIONE  W  TYM   BAGNIE  które  Prezydent  Zuk  kupił  za  pieniądze  z  budeżetu  Miasta  i  dał  bez  niczyjej  ZGODY...  10 MILIONÓW !.     Żeby  nie pójść  do  więzienia  teraz  kombinuje  postawienie  stadionu "kurnika"  i  to  za  wszelką  cenę !.   Nie  robi  tego  w  interesie  Miasta  tylko  chroni  samego  siebie.  Po co miastu  BAGNO  za  10 milionów ?.  Te  pytanie  gdyby  zadała  Prokuratura  to  Prezydent  Zuk  poszedłby  do  więzienia !.     W  dalszym  ciągu  Prezydent  Zuk  jest  pod  prokuratorskim  oskarżającym  pytaniem  tzw. społecznym .  Pierwsze  pytanie ;  czy  jest  potrzeba  budowania w  Lublinie klubowego  stadionu  za  140  milionów ?  odpowiedż ; NIE  MA  PO TRZEBY  gdyż  lubelskie  drużyny  mają  swoje  stadiony  tylko  należy  je  wyremontować !.  Myślałby  kto że  Prezydent  tak  się  martwi  o  MOTOR który  w  zimie  nawet  nie miał  gdzie  trenować  gdyż  MOSiR  śniegu  nie  usprzątnąl !. Bzdura! .  Lublinianka  też  ma  piękny  historyczny  Stadion  tylko  wymaga  remontu  a  Prezydent  udaje  "GŁUPA" .   Lublinianka  i  Motor  to  drużyny  odbudowujące  się z  potrzebą wsparć  FINANSOWYCH  a  nie  BOISKOWYCH ! . Czyli  tym  drużynom  potrzebne  są  pieniądze  NIE  BOISKA !.  Argument  stadionu  klubowego  UPADA !.  A  jeżeli  chodzi  o  przestępczość  to  Prokuratorzy z  Krakowa  powinni  przyjechać  do  Lublina  i  zadać  Prezydentowi  Krzysztofowi  Zukowi (PO)  pytania ;        z   jakich  funduszy  było  budowane  lubelskie  lotnisko  w  Świdniku  z  budżetu  województwa  lubelskiego i budżetu  miasta  Lublina  czy  z  DOTACJI  UNIJNYCH  ?  .    Z  Naszej  wiedzy  wynika , że  lotnisko  wybudowano  z  Naszych  Podatkłów  wojewódzkich  i  miejskich .    Jeżeli  to  były  DOTACJE  UNIJNE  to  gdzie  są   NASZE  MILIONY  Z  BUDŻETU  WOJEWÓDZKIEGO  I  MIEJSKIEGO ? .  Następne  pytanie ;   konkretnie   suma  140 milionów na  sta dion  to  w  całości  DOTACJE  UNIJNE  czy  po  części  z  budżetu  miasta ? , bo  wcześniej  Ratusz  mó wił , że  DOTACJE  uzupełniają  koszt  budowy  stadionu . Te  tylko  DWA  PYTANIA  napawają  obawami i  wymagają  reakcji  prokuratorskiej !.     Zwłaszcza , że  jeżeli  miałby  stanąć  stadion  mojej  propozycji  a  Stolica  Wschodniej  Polski  zasługuje  na  godny  STADION   EUROPEJSKI  z  międzynarodowym  to rem  żużlowym  do  rozgrywania  Mistrzostw  Świata  czy Europy  na  żużlu  w  Lublinie , to  byłby  to  STADION  na  wszechmiar  opłacalny  gdyż  nie  byłby  to  stadion  klubowy  tylko  stadion  do  rozgry wania  bardzo  poważnych  meczy Reprezentacji  Polski , pucharów  FIFA  czy  UEFA .   A  przede  wszy stkim  byłaby  to  ARENA  SPORTOWO-KULTURALNA  z  plenarnymi  koncertami  kulturalnymi .          STADION  EUROPEJSKI  stanąłby  na  jednej  z  rogatek  Lublina  bez  kłopotów  komunikacyjnych, do jazdowych  czy  parkingowych .  Porównując  propozycje  Prezydenta  Zuka  przy  mojej  sugestii  Nasze Miasto  Lublin  OSZCZĘDZA  SETKI  MILIONÓW  DOLARÓW !  i    Mamy  piękną  ARENĘ  SPORTOWO KULTURALNĄ   w  Naszym  pięknym  mieście  LUBLINIE .  Szczęść  Boże  memu  pięknemu  miastu !.

-----------------------------------ALE  PREZYDENT  BLEFUJE   LUBLIN !----------------------------------------- Lublinianie !  nie  pozwólcie  z  Siebie  robić  idiotów ! .   Te  140 milionów  na  budowe  tego  stadionu "kurnika"  NA  BAGNIE  będą  prawdopodobnie  UTOPIONE  W  TYM   BAGNIE  które  Prezydent  Zuk  kupił  za  pieniądze  z  budeżetu  Miasta  i ... rozwiń

Avatar
kris / 28 czerwca 2013 o 01:48
0

Slyszalem ze parking bedzie przy stacji PKP Lublin Pólnocny a doiscie przez osiedla na Tatarach.

Avatar
Kali / 27 czerwca 2013 o 23:41
0

Niech ta plugarska polityka się zajmie inwstysiami  w Wa-wa, Gdańsku itp bo ja by mógł dopiero tam powymieniać nie udane inwestycjie

Można prosić konkrety ??

Avatar
Lublinianin / 27 czerwca 2013 o 22:16
0

Bardzo dobrze ze buduja,dosc mam tej Polski c, na wschodzie tez ludzie chca lepiej zyc, czepcie sie sie miast po drugiej stronie wisly.

Avatar
obi / 27 czerwca 2013 o 22:00
0

Niech ta plugarska polityka się zajmie inwstysiami  w Wa-wa, Gdańsku itp bo ja by mógł dopiero tam powymieniać nie udane inwestycjie

Avatar
am / 27 czerwca 2013 o 21:59
0

otwarcie we wrześniu ... przed wyborami samorządowymi. ot taki spot reklamowy dla władzy za pieniądze podatników czyli 140 mln zł. ale czasy ...

bądźmy precyzyjni, połowę dokłada UE, więc żadne 140 mln

Avatar
taki tam / 28 czerwca 2013 o 16:33
0

Pieniądzę wydane w błoto, z tyloma ludźmi co rozmawiam to każdy uważa, że to nie potrzebna inwestycja. Jest tyle potrzebniejszych inwestycji w Lublinie, choćby przebudowa ul. Poligonowej. Na dodatek ten stadion ma być dla takiego bydła jak motor lublin? o zgorozo ! jak można było dopuscić do tej inwestycji? dowiemy się kiedyś, kto, ile wziął w łapę za poparcie tego projekktu?.

Stadion ma być miejski, więc kto powiedział, że będzie tam grać tylko Motor? Nie jest to przecież Motor Lublin Arena tylko "Lublin Arena". Takie miasto jak Lublin musi mieć nowoczesny stadion, aqua park, kilka multikin. No bo, bo gdzie one mają powstawać? W Puławach czy też na wsiach Lubelszczyzny?? Lublin to stolica województwa...a pod względem obiektów sportowych i rozrywkowych jesteśmy tutaj w Lublinie wciąż "100 lat za murzynami"..Wszystkie inwestycje się tylko krytykuje...wstyd!!!! jak się nie podoba, to wyjedź z Lublina do Warszawy czy Gdańsk, bo tam wszystko jest "naj" i wszystko ma sens, a tutaj nie.

Stadion ma być miejski, więc kto powiedział, że będzie tam grać tylko Motor? Nie jest to przecież Motor Lublin Arena tylko "Lublin Arena". Takie miasto jak Lublin musi mieć nowoczesny stadion, aqua park, kilka multikin. No bo, bo gdzie one mają powstawać? W Puławach czy też na wsiach Lubelszczyzny?? Lublin to stolica województwa...a pod względem obiektów sportowych i rozrywkowych jesteśmy tutaj w Lublinie wciąż "100 lat za murzynami"..Wszystkie inwestycje się tylko krytykuje...wstyd!!!! jak się nie podoba, to wyjedź z Lublin... rozwiń

Avatar
marek / 28 czerwca 2013 o 12:35
0

bardzo dobrze że budujecie stadion ,bedzie drużyna, koniec z buraczanym lublinem!zajmijcie się syfem na ruskiej wstyd,wstyd,oj wstyd!!!.

Avatar
re / 28 czerwca 2013 o 07:20
0

Pieniądzę wydane w błoto, z tyloma ludźmi co rozmawiam to każdy uważa, że to nie potrzebna inwestycja. Jest tyle potrzebniejszych inwestycji w Lublinie, choćby przebudowa ul. Poligonowej. Na dodatek ten stadion ma być dla takiego bydła jak motor lublin? o zgorozo ! jak można było dopuscić do tej inwestycji? dowiemy się kiedyś, kto, ile wziął w łapę za poparcie tego projekktu?.

Avatar
m / 28 czerwca 2013 o 06:36
0

-----------------------------------ALE  PREZYDENT  BLEFUJE   LUBLIN !----------------------------------------- Lublinianie !  nie  pozwólcie  z  Siebie  robić  idiotów ! .   Te  140 milionów  na  budowe  tego  stadionu "kurnika"  NA  BAGNIE  będą  prawdopodobnie  UTOPIONE  W  TYM   BAGNIE  które  Prezydent  Zuk  kupił  za  pieniądze  z  budeżetu  Miasta  i  dał  bez  niczyjej  ZGODY...  10 MILIONÓW !.     Żeby  nie pójść  do  więzienia  teraz  kombinuje  postawienie  stadionu "kurnika"  i  to  za  wszelką  cenę !.   Nie  robi  tego  w  interesie  Miasta  tylko  chroni  samego  siebie.  Po co miastu  BAGNO  za  10 milionów ?.  Te  pytanie  gdyby  zadała  Prokuratura  to  Prezydent  Zuk  poszedłby  do  więzienia !.     W  dalszym  ciągu  Prezydent  Zuk  jest  pod  prokuratorskim  oskarżającym  pytaniem  tzw. społecznym .  Pierwsze  pytanie ;  czy  jest  potrzeba  budowania w  Lublinie klubowego  stadionu  za  140  milionów ?  odpowiedż ; NIE  MA  PO TRZEBY  gdyż  lubelskie  drużyny  mają  swoje  stadiony  tylko  należy  je  wyremontować !.  Myślałby  kto że  Prezydent  tak  się  martwi  o  MOTOR który  w  zimie  nawet  nie miał  gdzie  trenować  gdyż  MOSiR  śniegu  nie  usprzątnąl !. Bzdura! .  Lublinianka  też  ma  piękny  historyczny  Stadion  tylko  wymaga  remontu  a  Prezydent  udaje  "GŁUPA" .   Lublinianka  i  Motor  to  drużyny  odbudowujące  się z  potrzebą wsparć  FINANSOWYCH  a  nie  BOISKOWYCH ! . Czyli  tym  drużynom  potrzebne  są  pieniądze  NIE  BOISKA !.  Argument  stadionu  klubowego  UPADA !.  A  jeżeli  chodzi  o  przestępczość  to  Prokuratorzy z  Krakowa  powinni  przyjechać  do  Lublina  i  zadać  Prezydentowi  Krzysztofowi  Zukowi (PO)  pytania ;        z   jakich  funduszy  było  budowane  lubelskie  lotnisko  w  Świdniku  z  budżetu  województwa  lubelskiego i budżetu  miasta  Lublina  czy  z  DOTACJI  UNIJNYCH  ?  .    Z  Naszej  wiedzy  wynika , że  lotnisko  wybudowano  z  Naszych  Podatkłów  wojewódzkich  i  miejskich .    Jeżeli  to  były  DOTACJE  UNIJNE  to  gdzie  są   NASZE  MILIONY  Z  BUDŻETU  WOJEWÓDZKIEGO  I  MIEJSKIEGO ? .  Następne  pytanie ;   konkretnie   suma  140 milionów na  sta dion  to  w  całości  DOTACJE  UNIJNE  czy  po  części  z  budżetu  miasta ? , bo  wcześniej  Ratusz  mó wił , że  DOTACJE  uzupełniają  koszt  budowy  stadionu . Te  tylko  DWA  PYTANIA  napawają  obawami i  wymagają  reakcji  prokuratorskiej !.     Zwłaszcza , że  jeżeli  miałby  stanąć  stadion  mojej  propozycji  a  Stolica  Wschodniej  Polski  zasługuje  na  godny  STADION   EUROPEJSKI  z  międzynarodowym  to rem  żużlowym  do  rozgrywania  Mistrzostw  Świata  czy Europy  na  żużlu  w  Lublinie , to  byłby  to  STADION  na  wszechmiar  opłacalny  gdyż  nie  byłby  to  stadion  klubowy  tylko  stadion  do  rozgry wania  bardzo  poważnych  meczy Reprezentacji  Polski , pucharów  FIFA  czy  UEFA .   A  przede  wszy stkim  byłaby  to  ARENA  SPORTOWO-KULTURALNA  z  plenarnymi  koncertami  kulturalnymi .          STADION  EUROPEJSKI  stanąłby  na  jednej  z  rogatek  Lublina  bez  kłopotów  komunikacyjnych, do jazdowych  czy  parkingowych .  Porównując  propozycje  Prezydenta  Zuka  przy  mojej  sugestii  Nasze Miasto  Lublin  OSZCZĘDZA  SETKI  MILIONÓW  DOLARÓW !  i    Mamy  piękną  ARENĘ  SPORTOWO KULTURALNĄ   w  Naszym  pięknym  mieście  LUBLINIE .  Szczęść  Boże  memu  pięknemu  miastu !.

idż się pomodlić najlepiej ofermo. nie trolluj....

omodlić najlepiej ofermo. nie trolluj....

rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 28 czerwca 2013 o 04:45
0

-----------------------------------ALE  PREZYDENT  BLEFUJE   LUBLIN !----------------------------------------- Lublinianie !  nie  pozwólcie  z  Siebie  robić  idiotów ! .   Te  140 milionów  na  budowe  tego  stadionu "kurnika"  NA  BAGNIE  będą  prawdopodobnie  UTOPIONE  W  TYM   BAGNIE  które  Prezydent  Zuk  kupił  za  pieniądze  z  budeżetu  Miasta  i  dał  bez  niczyjej  ZGODY...  10 MILIONÓW !.     Żeby  nie pójść  do  więzienia  teraz  kombinuje  postawienie  stadionu "kurnika"  i  to  za  wszelką  cenę !.   Nie  robi  tego  w  interesie  Miasta  tylko  chroni  samego  siebie.  Po co miastu  BAGNO  za  10 milionów ?.  Te  pytanie  gdyby  zadała  Prokuratura  to  Prezydent  Zuk  poszedłby  do  więzienia !.     W  dalszym  ciągu  Prezydent  Zuk  jest  pod  prokuratorskim  oskarżającym  pytaniem  tzw. społecznym .  Pierwsze  pytanie ;  czy  jest  potrzeba  budowania w  Lublinie klubowego  stadionu  za  140  milionów ?  odpowiedż ; NIE  MA  PO TRZEBY  gdyż  lubelskie  drużyny  mają  swoje  stadiony  tylko  należy  je  wyremontować !.  Myślałby  kto że  Prezydent  tak  się  martwi  o  MOTOR który  w  zimie  nawet  nie miał  gdzie  trenować  gdyż  MOSiR  śniegu  nie  usprzątnąl !. Bzdura! .  Lublinianka  też  ma  piękny  historyczny  Stadion  tylko  wymaga  remontu  a  Prezydent  udaje  "GŁUPA" .   Lublinianka  i  Motor  to  drużyny  odbudowujące  się z  potrzebą wsparć  FINANSOWYCH  a  nie  BOISKOWYCH ! . Czyli  tym  drużynom  potrzebne  są  pieniądze  NIE  BOISKA !.  Argument  stadionu  klubowego  UPADA !.  A  jeżeli  chodzi  o  przestępczość  to  Prokuratorzy z  Krakowa  powinni  przyjechać  do  Lublina  i  zadać  Prezydentowi  Krzysztofowi  Zukowi (PO)  pytania ;        z   jakich  funduszy  było  budowane  lubelskie  lotnisko  w  Świdniku  z  budżetu  województwa  lubelskiego i budżetu  miasta  Lublina  czy  z  DOTACJI  UNIJNYCH  ?  .    Z  Naszej  wiedzy  wynika , że  lotnisko  wybudowano  z  Naszych  Podatkłów  wojewódzkich  i  miejskich .    Jeżeli  to  były  DOTACJE  UNIJNE  to  gdzie  są   NASZE  MILIONY  Z  BUDŻETU  WOJEWÓDZKIEGO  I  MIEJSKIEGO ? .  Następne  pytanie ;   konkretnie   suma  140 milionów na  sta dion  to  w  całości  DOTACJE  UNIJNE  czy  po  części  z  budżetu  miasta ? , bo  wcześniej  Ratusz  mó wił , że  DOTACJE  uzupełniają  koszt  budowy  stadionu . Te  tylko  DWA  PYTANIA  napawają  obawami i  wymagają  reakcji  prokuratorskiej !.     Zwłaszcza , że  jeżeli  miałby  stanąć  stadion  mojej  propozycji  a  Stolica  Wschodniej  Polski  zasługuje  na  godny  STADION   EUROPEJSKI  z  międzynarodowym  to rem  żużlowym  do  rozgrywania  Mistrzostw  Świata  czy Europy  na  żużlu  w  Lublinie , to  byłby  to  STADION  na  wszechmiar  opłacalny  gdyż  nie  byłby  to  stadion  klubowy  tylko  stadion  do  rozgry wania  bardzo  poważnych  meczy Reprezentacji  Polski , pucharów  FIFA  czy  UEFA .   A  przede  wszy stkim  byłaby  to  ARENA  SPORTOWO-KULTURALNA  z  plenarnymi  koncertami  kulturalnymi .          STADION  EUROPEJSKI  stanąłby  na  jednej  z  rogatek  Lublina  bez  kłopotów  komunikacyjnych, do jazdowych  czy  parkingowych .  Porównując  propozycje  Prezydenta  Zuka  przy  mojej  sugestii  Nasze Miasto  Lublin  OSZCZĘDZA  SETKI  MILIONÓW  DOLARÓW !  i    Mamy  piękną  ARENĘ  SPORTOWO KULTURALNĄ   w  Naszym  pięknym  mieście  LUBLINIE .  Szczęść  Boże  memu  pięknemu  miastu !.

-----------------------------------ALE  PREZYDENT  BLEFUJE   LUBLIN !----------------------------------------- Lublinianie !  nie  pozwólcie  z  Siebie  robić  idiotów ! .   Te  140 milionów  na  budowe  tego  stadionu "kurnika"  NA  BAGNIE  będą  prawdopodobnie  UTOPIONE  W  TYM   BAGNIE  które  Prezydent  Zuk  kupił  za  pieniądze  z  budeżetu  Miasta  i ... rozwiń

Avatar
kris / 28 czerwca 2013 o 01:48
0

Slyszalem ze parking bedzie przy stacji PKP Lublin Pólnocny a doiscie przez osiedla na Tatarach.

Avatar
Kali / 27 czerwca 2013 o 23:41
0

Niech ta plugarska polityka się zajmie inwstysiami  w Wa-wa, Gdańsku itp bo ja by mógł dopiero tam powymieniać nie udane inwestycjie

Można prosić konkrety ??

Avatar
Lublinianin / 27 czerwca 2013 o 22:16
0

Bardzo dobrze ze buduja,dosc mam tej Polski c, na wschodzie tez ludzie chca lepiej zyc, czepcie sie sie miast po drugiej stronie wisly.

Avatar
obi / 27 czerwca 2013 o 22:00
0

Niech ta plugarska polityka się zajmie inwstysiami  w Wa-wa, Gdańsku itp bo ja by mógł dopiero tam powymieniać nie udane inwestycjie

Avatar
am / 27 czerwca 2013 o 21:59
0

otwarcie we wrześniu ... przed wyborami samorządowymi. ot taki spot reklamowy dla władzy za pieniądze podatników czyli 140 mln zł. ale czasy ...

bądźmy precyzyjni, połowę dokłada UE, więc żadne 140 mln

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 411 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!