Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lutego 2010 r.
17:27
Edytuj ten wpis

Stadion miejski w Lublinie - budowa coraz bliżej

0 36 A A

Miasto kończy przygotowania do budowy stadionu na terenie dawnej cukrowni. Budowa ma rozpocząć się wiosną przyszłego roku. Dwa lata później kibice wybiorą się na pierwszy mecz przy ul. Krochmalnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To wersja optymistyczna, ale zdaniem magistratu realna. Urzędnicy przyjęli koncepcję zagospodarowania terenu. We wtorek dokument przesłano do firmy Geotechnica, która przygotuje jego finalną wersję. Równolegle trwają prace nad raportem o wpływie inwestycji na środowisko. Zakończą się jeszcze w tym miesiącu.

– Wiosną powinniśmy zawrzeć porozumienie w sprawie przejęcia gruntu od Krajowej Spółki Cukrowej – mówi Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina. – Wówczas rozpocznie się ostatni etap przygotowań, czyli wydanie pozwolenia na budowę i podpisanie umowy na dofinansowanie projektu. Mam nadzieję, że do końca roku uda się też rozstrzygnąć przetarg na realizację inwestycji.

To oznacza, że ekipy budowlane pojawiłyby się przy ul. Krochmalnej wiosną przyszłego roku. Cały projekt pochłonie 155 mln zł. Ponad 70 mln ma pokryć dotacja z regionalnego Programu Operacyjnego. Resztę wyłoży miasto. Z kasy ratusza trzeba też będzie wypłacić odszkodowanie dla Krajowej Spółki Cukrowej.

– Nie można jeszcze mówić o jego wysokości – dodaje Żuk. – Nie ma formalnej decyzji o lokalizacji inwestycji, więc prowadzimy tylko nieoficjalne rozmowy. Myślę, że trzeba będzie dokonać zmian w budżecie miasta. Chciałbym, aby wypłata odszkodowania była rozłożona na raty.

Teren przyszłej inwestycji to ok. 30 ha. Ponad połowę zajmie sam stadion. Aktualny projekt nieco różni się od pierwotnych wersji. Stadion będzie dalej od Bystrzycy, a bliżej ul. Krochmalnej. Obiekt pomieści ponad 15 tys. widzów. Trybuny, w przeciwieństwie do murawy mają być zadaszone. Cały kompleks ma być otwarty dla mieszkańców. Ogrodzenie może stanąć tylko wokół stadionu, jednego z dwóch boisk treningowych i pobliskiego zbiornika retencyjnego.

Miasto planuje także rozbudowę dróg wokół centrum sportowego. W planie są. m.in. przedłużenie ul. Muzycznej i Trasy Zielonej, która połączy się z ul. Krochmalną. Według magistratu, nowe ulice powinny być gotowe tuż przed zakończeniem budowy stadionu.
– Taka inwestycja jest konieczna – mówi Żuk. – Stadion nie może funkcjonować bez odpowiedniego układu komunikacyjnego. Niestety, przy tym projekcie nie możemy liczyć na dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Koszty inwestycji ma pokryć budżet miasta. Na tym nie koniec wydatków. W magistracie nie ukrywają, że do nowego stadionu trzeba będzie dokładać.

– Taki obiekt sam na siebie nie zarobi – mówi Żuk. – Oczywiście będą tam organizowane komercyjne imprezy, ale z pewnością nie pokryją wszystkich kosztów.

Stadion będzie więc utrzymywany z miejskiej kasy. Gospodarzem nowego obiektu zostanie prawdopodobnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
misiek / 4 lutego 2010 o 00:49
0
ANTYKATOL3 napisał:
TO SĄ K...ZAJEFAJNE DZIAŁANIA PROROZWOJOWE LUBLINA DOKONYWANE PRZEZ NASZYCH K...DECYDENTÓW!!RĘCE OPADAJĄ!!ROZPIERDZIELONO DAJĄCĄ KASE I PRACĘ CUKROWNIE, BY POSTAWIĆ STADION MIEJSKI I TO NA MOKRADŁACH !!!JAK CHCEICIE JAJA I CUDÓW TO DO LUBLINA ZAPRASZAMY!!ZRESZTĄ TO MOHEROWE MIASTO!!
Avatar
cancer / 3 lutego 2010 o 14:48
0
A) W 1958 r. na XXI zjeździe KPZR jej I sekretarz Nikita Siergiejewicz Chruszczow ogłosił światu, że:
- za 9 -10 lat (1968) ZSRR prześcignie USA w produkcji globalnej,
- za następne 7 lat (1975) prześcignie USA w produkcji na głowę mieszkańca.
W 2010 r. przedstawiciele Ratusza ogłaszają ludowi Lublina, ze do 2013 r. wybudują:
- stadion sportowy przy ul. Krochmalnej,
- trasę zieloną od Piłsudskiego do Krochmalnej,
- Muzyczną od Głębokiej do trasy zielonej, oraz:
- przedłużenie al. Solidarności do obwodnicy Lublina,
- przedłużenie mełgiewskiej do obwodnicy Lublina,
- przebudowę Narutowicza od Okopowej do Głębokiej,
- przebudowę skrzyżowania 3 Maja i Radziwiłłowskiej.
Pozornie A i B nic nie łączy, jednak tylko pozornie. W obu wypadkach jest to pogarda dla stanu umysłowego społeczeństwa, obojętnie dżego czy małego.
A) W 1958 r. na XXI zjeździe KPZR jej I sekretarz Nikita Siergiejewicz Chruszczow ogłosił światu, że:
- za 9 -10 lat (1968) ZSRR prześcignie USA w produkcji globalnej,
- za następne 7 lat (1975) prześcignie USA w produkcji na głowę mieszkańca.
W 2010 r. przedstawiciele Ratusza ogłaszają ludowi Lublina, ze do 2013 r. wybudują:
- stadion sportowy przy ul. Krochmalnej,
- trasę zieloną od Piłsudskiego do Krochmalnej,
- Muzyczną od Głębokiej do trasy zielonej, oraz:
- przedłużenie al. Solidarności do obw... rozwiń
Avatar
KK / 3 lutego 2010 o 09:47
0
LEJCIE WODĘ DALEJ ,WYBORY CORAZ BLIŻEJ WY BANDO NIEUDACZNIKÓW UTRZYMYWANYCH Z NASZYCH PIENIĘDZY ,GDZIE TE PRZYZWOITE DROGI W MOIM MIEŚCIE ,COŚCIE ZROBILI Z OTOCZENIEM DWORCA PKP I PKS ITP.ITD KOMUNIŚCI ROBILI PROPAGANDĘ ALE ZA TYM SZŁY CZYNY,GDZIE TE MILIONY NA DOTACJE ? GRUNT ŻE PENSJE BIERZECIE A PO WAS CHOĆBY POTOP ,DEGRADUJCIE DALEJ TO PIĘKNE MIASTO
Avatar
hienio / 3 lutego 2010 o 08:51
0
ps. patrzac z perspektywy pod koniec roku 2007 zapowiadali ze juz na wiosne zaczną budowac i budowa potrwa 2-3 lata. coz mielibysmy juz stadion
Avatar
hienio / 3 lutego 2010 o 08:46
0
nasuwaja sie dwa pytania. w jakim celu przedluzano budowe stadionu ? przeciez argumentem aby nie robic na zygmuntowskich stadionu bylo to ze jest za maly przypomnijmy z tego co pamietam projekt zakladal miejsc dla 18 tys kibicow m.in dla tego przeniesli wszystko na krochmalna. dlaczego teraz w projekcie jest mniejszy stadion niz nawet mial byc na zygmuntowskich ? niestety nasuwa sie mi jedna odpowiedz co prawda jestem relatywnie nowym mieszkancem tego miasta ale mozna zauwazyc ze z wiekszoscia inwestycji w lublinie jest tak jak z legendarnym kijem i marchewka i aby do nastepnych wyborow.
Avatar
Dkl / 3 lutego 2010 o 08:28
0
Lublin po prostu nie zasługuje na stadion z 15 tys. miejsc, bo sport tutaj jest na poziomie ligi buraczanej. Wyjątek to piłkarki ręczne, ale one raczej na stadionie grać nie będą.
Swoją drogą to "włodarze miasta" robią zaskakujące wolty. Najpierw odprawiają z kwitkiem koszykarskie ME (bo "miasto nie jest zainteresowane taką imprezą"), a teraz mówią o stadionie z podgrzewaną murawą. Coś tu bardzo nieprzyjemnie śmierdzi - zarówno wyziewami nad Bystrzycą, jak i tanim populizmem.
Avatar
ANTYKATOL3 / 3 lutego 2010 o 08:03
0
TO SĄ K...ZAJEFAJNE DZIAŁANIA PROROZWOJOWE LUBLINA DOKONYWANE PRZEZ NASZYCH K...DECYDENTÓW!!RĘCE OPADAJĄ!!ROZPIERDZIELONO DAJĄCĄ KASE I PRACĘ CUKROWNIE, BY POSTAWIĆ STADION MIEJSKI I TO NA MOKRADŁACH !!!JAK CHCEICIE JAJA I CUDÓW TO DO LUBLINA ZAPRASZAMY!!ZRESZTĄ TO MOHEROWE MIASTO!!
Avatar
Maria / 3 lutego 2010 o 07:33
0
Zawsze,gdy bieda ściska,ludziom szykuje się igrzyska.
Avatar
Gość / 3 lutego 2010 o 07:16
0
Stadion na 15 tys. miejsc nie spełnia nawet kryterium UEFA do organizacji meczów w fazie eliminacyjnej LM - można przecież pomarzyć o pełnieniu roli stadionu rezerwowego dla np. takiej Legii.
Po co więc taki budować? Na wiece ludowe?

Dla okręgówki wystarczy max. 5 tys. bez bajerów no i nie w tej lokalizacji, szkoda spalić teren pod inwestycje.
Avatar
NIK / 3 lutego 2010 o 06:51
0
na 100% powstanie "makieta",.... potem powstanie spolka odpowiedzialna za budowe stadionu i poza premiami i nagrodami dla prezesow, wice, doradcow, konsultantow, expertow z Ratusza, ktorzy beda permanetnie okradac podatnikow nic sie nie bedzie dzialo ....
Avatar
misiek / 4 lutego 2010 o 00:49
0
ANTYKATOL3 napisał:
TO SĄ K...ZAJEFAJNE DZIAŁANIA PROROZWOJOWE LUBLINA DOKONYWANE PRZEZ NASZYCH K...DECYDENTÓW!!RĘCE OPADAJĄ!!ROZPIERDZIELONO DAJĄCĄ KASE I PRACĘ CUKROWNIE, BY POSTAWIĆ STADION MIEJSKI I TO NA MOKRADŁACH !!!JAK CHCEICIE JAJA I CUDÓW TO DO LUBLINA ZAPRASZAMY!!ZRESZTĄ TO MOHEROWE MIASTO!!
Avatar
cancer / 3 lutego 2010 o 14:48
0
A) W 1958 r. na XXI zjeździe KPZR jej I sekretarz Nikita Siergiejewicz Chruszczow ogłosił światu, że:
- za 9 -10 lat (1968) ZSRR prześcignie USA w produkcji globalnej,
- za następne 7 lat (1975) prześcignie USA w produkcji na głowę mieszkańca.
W 2010 r. przedstawiciele Ratusza ogłaszają ludowi Lublina, ze do 2013 r. wybudują:
- stadion sportowy przy ul. Krochmalnej,
- trasę zieloną od Piłsudskiego do Krochmalnej,
- Muzyczną od Głębokiej do trasy zielonej, oraz:
- przedłużenie al. Solidarności do obwodnicy Lublina,
- przedłużenie mełgiewskiej do obwodnicy Lublina,
- przebudowę Narutowicza od Okopowej do Głębokiej,
- przebudowę skrzyżowania 3 Maja i Radziwiłłowskiej.
Pozornie A i B nic nie łączy, jednak tylko pozornie. W obu wypadkach jest to pogarda dla stanu umysłowego społeczeństwa, obojętnie dżego czy małego.
A) W 1958 r. na XXI zjeździe KPZR jej I sekretarz Nikita Siergiejewicz Chruszczow ogłosił światu, że:
- za 9 -10 lat (1968) ZSRR prześcignie USA w produkcji globalnej,
- za następne 7 lat (1975) prześcignie USA w produkcji na głowę mieszkańca.
W 2010 r. przedstawiciele Ratusza ogłaszają ludowi Lublina, ze do 2013 r. wybudują:
- stadion sportowy przy ul. Krochmalnej,
- trasę zieloną od Piłsudskiego do Krochmalnej,
- Muzyczną od Głębokiej do trasy zielonej, oraz:
- przedłużenie al. Solidarności do obw... rozwiń
Avatar
KK / 3 lutego 2010 o 09:47
0
LEJCIE WODĘ DALEJ ,WYBORY CORAZ BLIŻEJ WY BANDO NIEUDACZNIKÓW UTRZYMYWANYCH Z NASZYCH PIENIĘDZY ,GDZIE TE PRZYZWOITE DROGI W MOIM MIEŚCIE ,COŚCIE ZROBILI Z OTOCZENIEM DWORCA PKP I PKS ITP.ITD KOMUNIŚCI ROBILI PROPAGANDĘ ALE ZA TYM SZŁY CZYNY,GDZIE TE MILIONY NA DOTACJE ? GRUNT ŻE PENSJE BIERZECIE A PO WAS CHOĆBY POTOP ,DEGRADUJCIE DALEJ TO PIĘKNE MIASTO
Avatar
hienio / 3 lutego 2010 o 08:51
0
ps. patrzac z perspektywy pod koniec roku 2007 zapowiadali ze juz na wiosne zaczną budowac i budowa potrwa 2-3 lata. coz mielibysmy juz stadion
Avatar
hienio / 3 lutego 2010 o 08:46
0
nasuwaja sie dwa pytania. w jakim celu przedluzano budowe stadionu ? przeciez argumentem aby nie robic na zygmuntowskich stadionu bylo to ze jest za maly przypomnijmy z tego co pamietam projekt zakladal miejsc dla 18 tys kibicow m.in dla tego przeniesli wszystko na krochmalna. dlaczego teraz w projekcie jest mniejszy stadion niz nawet mial byc na zygmuntowskich ? niestety nasuwa sie mi jedna odpowiedz co prawda jestem relatywnie nowym mieszkancem tego miasta ale mozna zauwazyc ze z wiekszoscia inwestycji w lublinie jest tak jak z legendarnym kijem i marchewka i aby do nastepnych wyborow.
Avatar
Dkl / 3 lutego 2010 o 08:28
0
Lublin po prostu nie zasługuje na stadion z 15 tys. miejsc, bo sport tutaj jest na poziomie ligi buraczanej. Wyjątek to piłkarki ręczne, ale one raczej na stadionie grać nie będą.
Swoją drogą to "włodarze miasta" robią zaskakujące wolty. Najpierw odprawiają z kwitkiem koszykarskie ME (bo "miasto nie jest zainteresowane taką imprezą"), a teraz mówią o stadionie z podgrzewaną murawą. Coś tu bardzo nieprzyjemnie śmierdzi - zarówno wyziewami nad Bystrzycą, jak i tanim populizmem.
Avatar
ANTYKATOL3 / 3 lutego 2010 o 08:03
0
TO SĄ K...ZAJEFAJNE DZIAŁANIA PROROZWOJOWE LUBLINA DOKONYWANE PRZEZ NASZYCH K...DECYDENTÓW!!RĘCE OPADAJĄ!!ROZPIERDZIELONO DAJĄCĄ KASE I PRACĘ CUKROWNIE, BY POSTAWIĆ STADION MIEJSKI I TO NA MOKRADŁACH !!!JAK CHCEICIE JAJA I CUDÓW TO DO LUBLINA ZAPRASZAMY!!ZRESZTĄ TO MOHEROWE MIASTO!!
Avatar
Maria / 3 lutego 2010 o 07:33
0
Zawsze,gdy bieda ściska,ludziom szykuje się igrzyska.
Avatar
Gość / 3 lutego 2010 o 07:16
0
Stadion na 15 tys. miejsc nie spełnia nawet kryterium UEFA do organizacji meczów w fazie eliminacyjnej LM - można przecież pomarzyć o pełnieniu roli stadionu rezerwowego dla np. takiej Legii.
Po co więc taki budować? Na wiece ludowe?

Dla okręgówki wystarczy max. 5 tys. bez bajerów no i nie w tej lokalizacji, szkoda spalić teren pod inwestycje.
Avatar
NIK / 3 lutego 2010 o 06:51
0
na 100% powstanie "makieta",.... potem powstanie spolka odpowiedzialna za budowe stadionu i poza premiami i nagrodami dla prezesow, wice, doradcow, konsultantow, expertow z Ratusza, ktorzy beda permanetnie okradac podatnikow nic sie nie bedzie dzialo ....
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najmniej i najbardziej zadłużone gminy i miasta w woj. lubelskim

Najmniej i najbardziej zadłużone gminy i miasta w woj. lubelskim 0 0

Ani złotówki długu nie ma zaledwie jedno spośród 42 miast naszego województwa. To Świdnik. Spośród wszystkich 213 gmin zadłużonych nie jest tylko 10. Najwięcej do spłacenia ma samorząd Lublina, którego dług wynosi prawie tyle, co łączne zadłużenie wszystkich pozostałych gmin z województwa

Mocne, świąteczne granie w Puławach
26 grudnia 2018, 20:30

Mocne, świąteczne granie w Puławach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na głośny, metalowy koncert w drugi dzień świąt, 26 grudnia o godz. 20.30.

To pierwszy bankomat tego typu w Polsce. "Pracownicy austriackiej firmy byli zaskoczeni..."

To pierwszy bankomat tego typu w Polsce. "Pracownicy austriackiej firmy byli zaskoczeni..." 6 5

Końskowola Mieszkańcy mogą już korzystać z jednego z najnowcześniejszych modeli bankomatów w Polsce. Urządzenie zamontowano przy ul. Pożowskiej na zlecenie miejscowego Banku Spółdzielczego. Kolejny sprzęt tego rodzaju trafi na Rynek w Kazimierzu Dolnym. Maszyna umożliwia wpłaty i wypłaty gotówki.

Sylwester miejski 2018/19 w Lublinie: Już wiemy, kto wystąpi

Sylwester miejski 2018/19 w Lublinie: Już wiemy, kto wystąpi 23 4

Znamy szczegóły plenerowej imprezy sylwestrowej, która tym razem będzie zorganizowana na dwóch scenach ustawionych na końcach deptaka Krakowskiego Przedmieścia. Z jednej strony wystąpią DJ-e z Litwy, z drugiej znani już w Lublinie rodzimi muzycy. Okazuje się, że będzie też trzecia, ze sztukmistrzami

Prapremiera polska spektaklu "Marleni" Teatru Starego
12 stycznia 2019, 12:00

Prapremiera polska spektaklu "Marleni" Teatru Starego 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 12 stycznia o godz. 19 w Teatrze Starym odbędzie się uroczysta prapremiera polska spektaklu Marleni na podstawie sztuki Thei Dorn. Przedstawienie reżyseruje Mikołaj Grabowski.

Sąsiadka zamieniła ich życie w horror. Lokatorzy wyprowadzają się
film

Sąsiadka zamieniła ich życie w horror. Lokatorzy wyprowadzają się 0 2

Jeden z bloków w podwarszawskim Karczewie wyludnia się. Lokatorzy wyprowadzają się, bo nie chcą żyć z uciążliwą sąsiadką. Dlaczego od lat nikt nie potrafi rozwiązać problemu?

25 lat politologii UMCS. Uniwersytet podpisał umowę na budowę nowej siedziby
galeria

25 lat politologii UMCS. Uniwersytet podpisał umowę na budowę nowej siedziby 14 5

Chyba najmilszą niespodziankę władzom Wydziału Politologii UMCS w Lublinie, jego pracownikom i studentom przygotował rektor tej uczelni prof. Stanisław Michałowski. – Dwa dni temu podpisaliśmy z firmą Warbud umowę na budowę nowej siedziby wydziału – oznajmił w piątek rektor podczas uroczystości 25-lecia Wydziału Politologii.

"Lubelskie drogi do wolności". Wystawa na dworcu [zdjęcia]
galeria

"Lubelskie drogi do wolności". Wystawa na dworcu [zdjęcia] 0 0

40 prac uczniów z całego województwa wyróżniono w konkursie plastycznym „lubelskie drogi do Wolności” zorganizowanym przez spółkę Lubelskie Dworce.

By zupa była niedroga. UMCS chce wskrzesić swoją dawną stołówkę

By zupa była niedroga. UMCS chce wskrzesić swoją dawną stołówkę 57 5

Największa lubelska uczelnia postanowiła wskrzesić zamkniętą przed laty stołówkę. Chcieli tego sami studenci, którzy prosili o miejsce, gdzie będą mogli zjeść tanio, smacznie i jeszcze raz tanio. Rektor UMCS obiecał, że stołówka powróci i właśnie zabiera się za remont budynku przy Langiewicza, choć nie jest to łatwe

TBV Start - King Szczecin, w niedzielę o godz. 18.30

TBV Start - King Szczecin, w niedzielę o godz. 18.30 0 0

Kibice w hali Globus będą mogli po raz pierwszy obejrzeć w akcji Joe Thomassona

16-metrowa choinka stanęła w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

16-metrowa choinka stanęła w centrum Lublina [zdjęcia] 1 4

16-metrowa choinka stanęła w piątek na placu przed pedetem, tuż przy szopce.

Jadłodzielnia w Lublinie już otwarta. Nawet garmażerka i sklepy będą tu zostawiać swoje jedzenie [wideo]
galeria
film

Jadłodzielnia w Lublinie już otwarta. Nawet garmażerka i sklepy będą tu zostawiać swoje jedzenie [wideo] 72 8

Zasada jest prosta: masz za dużo jedzenia, możesz je tu przynieść. Chcesz coś wziąć, to po prostu bierzesz. Za nic nie musisz płacić, ani nikogo pytać o zgodę. Samoobsługowa Jadłodzielnia działa od piątku na targowisku przy al. Tysiąclecia w Lublinie.