Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lutego 2010 r.
17:27
Edytuj ten wpis

Stadion miejski w Lublinie - budowa coraz bliżej

0 36 A A

Miasto kończy przygotowania do budowy stadionu na terenie dawnej cukrowni. Budowa ma rozpocząć się wiosną przyszłego roku. Dwa lata później kibice wybiorą się na pierwszy mecz przy ul. Krochmalnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To wersja optymistyczna, ale zdaniem magistratu realna. Urzędnicy przyjęli koncepcję zagospodarowania terenu. We wtorek dokument przesłano do firmy Geotechnica, która przygotuje jego finalną wersję. Równolegle trwają prace nad raportem o wpływie inwestycji na środowisko. Zakończą się jeszcze w tym miesiącu.

– Wiosną powinniśmy zawrzeć porozumienie w sprawie przejęcia gruntu od Krajowej Spółki Cukrowej – mówi Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina. – Wówczas rozpocznie się ostatni etap przygotowań, czyli wydanie pozwolenia na budowę i podpisanie umowy na dofinansowanie projektu. Mam nadzieję, że do końca roku uda się też rozstrzygnąć przetarg na realizację inwestycji.

To oznacza, że ekipy budowlane pojawiłyby się przy ul. Krochmalnej wiosną przyszłego roku. Cały projekt pochłonie 155 mln zł. Ponad 70 mln ma pokryć dotacja z regionalnego Programu Operacyjnego. Resztę wyłoży miasto. Z kasy ratusza trzeba też będzie wypłacić odszkodowanie dla Krajowej Spółki Cukrowej.

– Nie można jeszcze mówić o jego wysokości – dodaje Żuk. – Nie ma formalnej decyzji o lokalizacji inwestycji, więc prowadzimy tylko nieoficjalne rozmowy. Myślę, że trzeba będzie dokonać zmian w budżecie miasta. Chciałbym, aby wypłata odszkodowania była rozłożona na raty.

Teren przyszłej inwestycji to ok. 30 ha. Ponad połowę zajmie sam stadion. Aktualny projekt nieco różni się od pierwotnych wersji. Stadion będzie dalej od Bystrzycy, a bliżej ul. Krochmalnej. Obiekt pomieści ponad 15 tys. widzów. Trybuny, w przeciwieństwie do murawy mają być zadaszone. Cały kompleks ma być otwarty dla mieszkańców. Ogrodzenie może stanąć tylko wokół stadionu, jednego z dwóch boisk treningowych i pobliskiego zbiornika retencyjnego.

Miasto planuje także rozbudowę dróg wokół centrum sportowego. W planie są. m.in. przedłużenie ul. Muzycznej i Trasy Zielonej, która połączy się z ul. Krochmalną. Według magistratu, nowe ulice powinny być gotowe tuż przed zakończeniem budowy stadionu.
– Taka inwestycja jest konieczna – mówi Żuk. – Stadion nie może funkcjonować bez odpowiedniego układu komunikacyjnego. Niestety, przy tym projekcie nie możemy liczyć na dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Koszty inwestycji ma pokryć budżet miasta. Na tym nie koniec wydatków. W magistracie nie ukrywają, że do nowego stadionu trzeba będzie dokładać.

– Taki obiekt sam na siebie nie zarobi – mówi Żuk. – Oczywiście będą tam organizowane komercyjne imprezy, ale z pewnością nie pokryją wszystkich kosztów.

Stadion będzie więc utrzymywany z miejskiej kasy. Gospodarzem nowego obiektu zostanie prawdopodobnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
misiek / 4 lutego 2010 o 00:49
0
ANTYKATOL3 napisał:
TO SĄ K...ZAJEFAJNE DZIAŁANIA PROROZWOJOWE LUBLINA DOKONYWANE PRZEZ NASZYCH K...DECYDENTÓW!!RĘCE OPADAJĄ!!ROZPIERDZIELONO DAJĄCĄ KASE I PRACĘ CUKROWNIE, BY POSTAWIĆ STADION MIEJSKI I TO NA MOKRADŁACH !!!JAK CHCEICIE JAJA I CUDÓW TO DO LUBLINA ZAPRASZAMY!!ZRESZTĄ TO MOHEROWE MIASTO!!
Avatar
cancer / 3 lutego 2010 o 14:48
0
A) W 1958 r. na XXI zjeździe KPZR jej I sekretarz Nikita Siergiejewicz Chruszczow ogłosił światu, że:
- za 9 -10 lat (1968) ZSRR prześcignie USA w produkcji globalnej,
- za następne 7 lat (1975) prześcignie USA w produkcji na głowę mieszkańca.
W 2010 r. przedstawiciele Ratusza ogłaszają ludowi Lublina, ze do 2013 r. wybudują:
- stadion sportowy przy ul. Krochmalnej,
- trasę zieloną od Piłsudskiego do Krochmalnej,
- Muzyczną od Głębokiej do trasy zielonej, oraz:
- przedłużenie al. Solidarności do obwodnicy Lublina,
- przedłużenie mełgiewskiej do obwodnicy Lublina,
- przebudowę Narutowicza od Okopowej do Głębokiej,
- przebudowę skrzyżowania 3 Maja i Radziwiłłowskiej.
Pozornie A i B nic nie łączy, jednak tylko pozornie. W obu wypadkach jest to pogarda dla stanu umysłowego społeczeństwa, obojętnie dżego czy małego.
A) W 1958 r. na XXI zjeździe KPZR jej I sekretarz Nikita Siergiejewicz Chruszczow ogłosił światu, że:
- za 9 -10 lat (1968) ZSRR prześcignie USA w produkcji globalnej,
- za następne 7 lat (1975) prześcignie USA w produkcji na głowę mieszkańca.
W 2010 r. przedstawiciele Ratusza ogłaszają ludowi Lublina, ze do 2013 r. wybudują:
- stadion sportowy przy ul. Krochmalnej,
- trasę zieloną od Piłsudskiego do Krochmalnej,
- Muzyczną od Głębokiej do trasy zielonej, oraz:
- przedłużenie al. Solidarności do obw... rozwiń
Avatar
KK / 3 lutego 2010 o 09:47
0
LEJCIE WODĘ DALEJ ,WYBORY CORAZ BLIŻEJ WY BANDO NIEUDACZNIKÓW UTRZYMYWANYCH Z NASZYCH PIENIĘDZY ,GDZIE TE PRZYZWOITE DROGI W MOIM MIEŚCIE ,COŚCIE ZROBILI Z OTOCZENIEM DWORCA PKP I PKS ITP.ITD KOMUNIŚCI ROBILI PROPAGANDĘ ALE ZA TYM SZŁY CZYNY,GDZIE TE MILIONY NA DOTACJE ? GRUNT ŻE PENSJE BIERZECIE A PO WAS CHOĆBY POTOP ,DEGRADUJCIE DALEJ TO PIĘKNE MIASTO
Avatar
hienio / 3 lutego 2010 o 08:51
0
ps. patrzac z perspektywy pod koniec roku 2007 zapowiadali ze juz na wiosne zaczną budowac i budowa potrwa 2-3 lata. coz mielibysmy juz stadion
Avatar
hienio / 3 lutego 2010 o 08:46
0
nasuwaja sie dwa pytania. w jakim celu przedluzano budowe stadionu ? przeciez argumentem aby nie robic na zygmuntowskich stadionu bylo to ze jest za maly przypomnijmy z tego co pamietam projekt zakladal miejsc dla 18 tys kibicow m.in dla tego przeniesli wszystko na krochmalna. dlaczego teraz w projekcie jest mniejszy stadion niz nawet mial byc na zygmuntowskich ? niestety nasuwa sie mi jedna odpowiedz co prawda jestem relatywnie nowym mieszkancem tego miasta ale mozna zauwazyc ze z wiekszoscia inwestycji w lublinie jest tak jak z legendarnym kijem i marchewka i aby do nastepnych wyborow.
Avatar
Dkl / 3 lutego 2010 o 08:28
0
Lublin po prostu nie zasługuje na stadion z 15 tys. miejsc, bo sport tutaj jest na poziomie ligi buraczanej. Wyjątek to piłkarki ręczne, ale one raczej na stadionie grać nie będą.
Swoją drogą to "włodarze miasta" robią zaskakujące wolty. Najpierw odprawiają z kwitkiem koszykarskie ME (bo "miasto nie jest zainteresowane taką imprezą"), a teraz mówią o stadionie z podgrzewaną murawą. Coś tu bardzo nieprzyjemnie śmierdzi - zarówno wyziewami nad Bystrzycą, jak i tanim populizmem.
Avatar
ANTYKATOL3 / 3 lutego 2010 o 08:03
0
TO SĄ K...ZAJEFAJNE DZIAŁANIA PROROZWOJOWE LUBLINA DOKONYWANE PRZEZ NASZYCH K...DECYDENTÓW!!RĘCE OPADAJĄ!!ROZPIERDZIELONO DAJĄCĄ KASE I PRACĘ CUKROWNIE, BY POSTAWIĆ STADION MIEJSKI I TO NA MOKRADŁACH !!!JAK CHCEICIE JAJA I CUDÓW TO DO LUBLINA ZAPRASZAMY!!ZRESZTĄ TO MOHEROWE MIASTO!!
Avatar
Maria / 3 lutego 2010 o 07:33
0
Zawsze,gdy bieda ściska,ludziom szykuje się igrzyska.
Avatar
Gość / 3 lutego 2010 o 07:16
0
Stadion na 15 tys. miejsc nie spełnia nawet kryterium UEFA do organizacji meczów w fazie eliminacyjnej LM - można przecież pomarzyć o pełnieniu roli stadionu rezerwowego dla np. takiej Legii.
Po co więc taki budować? Na wiece ludowe?

Dla okręgówki wystarczy max. 5 tys. bez bajerów no i nie w tej lokalizacji, szkoda spalić teren pod inwestycje.
Avatar
NIK / 3 lutego 2010 o 06:51
0
na 100% powstanie "makieta",.... potem powstanie spolka odpowiedzialna za budowe stadionu i poza premiami i nagrodami dla prezesow, wice, doradcow, konsultantow, expertow z Ratusza, ktorzy beda permanetnie okradac podatnikow nic sie nie bedzie dzialo ....
Avatar
misiek / 4 lutego 2010 o 00:49
0
ANTYKATOL3 napisał:
TO SĄ K...ZAJEFAJNE DZIAŁANIA PROROZWOJOWE LUBLINA DOKONYWANE PRZEZ NASZYCH K...DECYDENTÓW!!RĘCE OPADAJĄ!!ROZPIERDZIELONO DAJĄCĄ KASE I PRACĘ CUKROWNIE, BY POSTAWIĆ STADION MIEJSKI I TO NA MOKRADŁACH !!!JAK CHCEICIE JAJA I CUDÓW TO DO LUBLINA ZAPRASZAMY!!ZRESZTĄ TO MOHEROWE MIASTO!!
Avatar
cancer / 3 lutego 2010 o 14:48
0
A) W 1958 r. na XXI zjeździe KPZR jej I sekretarz Nikita Siergiejewicz Chruszczow ogłosił światu, że:
- za 9 -10 lat (1968) ZSRR prześcignie USA w produkcji globalnej,
- za następne 7 lat (1975) prześcignie USA w produkcji na głowę mieszkańca.
W 2010 r. przedstawiciele Ratusza ogłaszają ludowi Lublina, ze do 2013 r. wybudują:
- stadion sportowy przy ul. Krochmalnej,
- trasę zieloną od Piłsudskiego do Krochmalnej,
- Muzyczną od Głębokiej do trasy zielonej, oraz:
- przedłużenie al. Solidarności do obwodnicy Lublina,
- przedłużenie mełgiewskiej do obwodnicy Lublina,
- przebudowę Narutowicza od Okopowej do Głębokiej,
- przebudowę skrzyżowania 3 Maja i Radziwiłłowskiej.
Pozornie A i B nic nie łączy, jednak tylko pozornie. W obu wypadkach jest to pogarda dla stanu umysłowego społeczeństwa, obojętnie dżego czy małego.
A) W 1958 r. na XXI zjeździe KPZR jej I sekretarz Nikita Siergiejewicz Chruszczow ogłosił światu, że:
- za 9 -10 lat (1968) ZSRR prześcignie USA w produkcji globalnej,
- za następne 7 lat (1975) prześcignie USA w produkcji na głowę mieszkańca.
W 2010 r. przedstawiciele Ratusza ogłaszają ludowi Lublina, ze do 2013 r. wybudują:
- stadion sportowy przy ul. Krochmalnej,
- trasę zieloną od Piłsudskiego do Krochmalnej,
- Muzyczną od Głębokiej do trasy zielonej, oraz:
- przedłużenie al. Solidarności do obw... rozwiń
Avatar
KK / 3 lutego 2010 o 09:47
0
LEJCIE WODĘ DALEJ ,WYBORY CORAZ BLIŻEJ WY BANDO NIEUDACZNIKÓW UTRZYMYWANYCH Z NASZYCH PIENIĘDZY ,GDZIE TE PRZYZWOITE DROGI W MOIM MIEŚCIE ,COŚCIE ZROBILI Z OTOCZENIEM DWORCA PKP I PKS ITP.ITD KOMUNIŚCI ROBILI PROPAGANDĘ ALE ZA TYM SZŁY CZYNY,GDZIE TE MILIONY NA DOTACJE ? GRUNT ŻE PENSJE BIERZECIE A PO WAS CHOĆBY POTOP ,DEGRADUJCIE DALEJ TO PIĘKNE MIASTO
Avatar
hienio / 3 lutego 2010 o 08:51
0
ps. patrzac z perspektywy pod koniec roku 2007 zapowiadali ze juz na wiosne zaczną budowac i budowa potrwa 2-3 lata. coz mielibysmy juz stadion
Avatar
hienio / 3 lutego 2010 o 08:46
0
nasuwaja sie dwa pytania. w jakim celu przedluzano budowe stadionu ? przeciez argumentem aby nie robic na zygmuntowskich stadionu bylo to ze jest za maly przypomnijmy z tego co pamietam projekt zakladal miejsc dla 18 tys kibicow m.in dla tego przeniesli wszystko na krochmalna. dlaczego teraz w projekcie jest mniejszy stadion niz nawet mial byc na zygmuntowskich ? niestety nasuwa sie mi jedna odpowiedz co prawda jestem relatywnie nowym mieszkancem tego miasta ale mozna zauwazyc ze z wiekszoscia inwestycji w lublinie jest tak jak z legendarnym kijem i marchewka i aby do nastepnych wyborow.
Avatar
Dkl / 3 lutego 2010 o 08:28
0
Lublin po prostu nie zasługuje na stadion z 15 tys. miejsc, bo sport tutaj jest na poziomie ligi buraczanej. Wyjątek to piłkarki ręczne, ale one raczej na stadionie grać nie będą.
Swoją drogą to "włodarze miasta" robią zaskakujące wolty. Najpierw odprawiają z kwitkiem koszykarskie ME (bo "miasto nie jest zainteresowane taką imprezą"), a teraz mówią o stadionie z podgrzewaną murawą. Coś tu bardzo nieprzyjemnie śmierdzi - zarówno wyziewami nad Bystrzycą, jak i tanim populizmem.
Avatar
ANTYKATOL3 / 3 lutego 2010 o 08:03
0
TO SĄ K...ZAJEFAJNE DZIAŁANIA PROROZWOJOWE LUBLINA DOKONYWANE PRZEZ NASZYCH K...DECYDENTÓW!!RĘCE OPADAJĄ!!ROZPIERDZIELONO DAJĄCĄ KASE I PRACĘ CUKROWNIE, BY POSTAWIĆ STADION MIEJSKI I TO NA MOKRADŁACH !!!JAK CHCEICIE JAJA I CUDÓW TO DO LUBLINA ZAPRASZAMY!!ZRESZTĄ TO MOHEROWE MIASTO!!
Avatar
Maria / 3 lutego 2010 o 07:33
0
Zawsze,gdy bieda ściska,ludziom szykuje się igrzyska.
Avatar
Gość / 3 lutego 2010 o 07:16
0
Stadion na 15 tys. miejsc nie spełnia nawet kryterium UEFA do organizacji meczów w fazie eliminacyjnej LM - można przecież pomarzyć o pełnieniu roli stadionu rezerwowego dla np. takiej Legii.
Po co więc taki budować? Na wiece ludowe?

Dla okręgówki wystarczy max. 5 tys. bez bajerów no i nie w tej lokalizacji, szkoda spalić teren pod inwestycje.
Avatar
NIK / 3 lutego 2010 o 06:51
0
na 100% powstanie "makieta",.... potem powstanie spolka odpowiedzialna za budowe stadionu i poza premiami i nagrodami dla prezesow, wice, doradcow, konsultantow, expertow z Ratusza, ktorzy beda permanetnie okradac podatnikow nic sie nie bedzie dzialo ....
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 1 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 9 8

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 28 17

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 607 63

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!