Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 marca 2016 r.
10:19

Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie. Nowe ceny od 1 lipca i większy obszar

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 23 A A
Pierwszym zadaniem firmy z Grudziądza będzie zorganizowanie strefy
Pierwszym zadaniem firmy z Grudziądza będzie zorganizowanie strefy

Wczoraj wybrany został nowy operator Strefy Płatnego Parkowania. Firma, która wygrała przetarg będzie zatrzymywać dla siebie 29,6 proc. wpływów z opłat za postój. W ten sposób na kierowcach ma zarabiać do końca marca 2020 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Operatorem strefy zostać ma spółka City Parking Group z Grudziądza. To ta sama firma, która wygrała przetarg na zarządzanie strefą w 2012 r.

Wtedy wystartowała jako lider konsorcjum zawiązanego z MPK Lublin. Tym razem stanęła do walki samodzielnie. Wygrała, bo była tańsza: zażyczyła sobie 29,6 proc. prowizji, zaś większy apetyt (32,1 proc.) miało konsorcjum dwóch spółek z Poznania i dwóch z Berlina.

Wynik przetargu uprawomocni się po 10 dniach i po tym czasie miasto będzie mogło zawrzeć umowę z operatorem.

Większy obszar

Pierwszym zadaniem firmy z Grudziądza będzie zorganizowanie strefy. Od lipca obejmie ona większy obszar, a w jej granicach znajdzie się ok. 2450 miejsc parkingowych (obecnie jest 1700). Każde z miejsc ma zostać wydzielone liniami malowanymi na jezdni, a ich lokalizację firma będzie zobowiązana uzgodnić z drogówką i konserwatorem zabytków.

Kolejną rzeczą, którą ma do zrobienia operator jest montaż parkomatów. Będą to urządzenia nowe oraz inne od tych znanych z lubelskich ulic. Zasadnicze różnice to konieczność wpisania numeru rejestracyjnego pojazdu oraz możliwość płacenia kartą, także zbliżeniowo.

Ostatnim zadaniem będzie zarządzanie strefą, czyli oczyszczanie miejsc parkingowych, kontrola biletów, wybieranie pieniędzy z parkomatów i prowadzenie biura obsługi. Firma spodziewa się, że kwota pobranej prowizji przez cały czas trwania umowy może wynieść 9 milionów zł Prowizja nie będzie naliczana od wpływów z abonamentów dla mieszkańców i osób niepełnosprawnych. Obecny operator pobiera 43,66 proc. prowizji.

1 lipca

Tego dnia w obecnych granicach strefy opłaty wzrosną, np. za pierwszą godzinę zapłacimy 3 zł, za drugą 3,60, trzecią 4,30 zł, każdą następną 3 zł, a za bilet 24-godzinny 20 zł.

Najkrócej zostawimy auto na kwadrans płacąc 80 gr. Na terenach, o które urośnie strefa (np. na ul. Skłodowskiej, Leszczyńskiego, Rusałce) obowiązywać mają te same stawki, co w obecnych granicach strefy: 2 zł za pierwszą godzinę, 2,40 zł za drugą, 2,80 zł za trzecią i 2 zł za każdą kolejną, oraz 15 zł za bilet 24-godzinny.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 marca 2016 o 21:52
0
Ciekawe czy w dalszym ciągu będą pobierane opłaty nielegalnie, czy zgodnie z UCHWAŁĄ NR 222/XIV/2011 RADY MIASTA LUBLIN z dn 20 października 2011 wraz z załącznikami, a szczególnie ważny jest zał. nr4 paragraf 2. Jak ktoś chce pobierać jakieś opłaty, to powinno być to zgodne z obowiązującym prawem (znaki pionowe i poziome). Jeżeli nic nie zmieni się w oznakowaniu SPP będzie to w dalszym ciągu BEZPRAWNY HARACZ( w wielu miejscach). Zwykły człowiek nie może działać niezgodnie z przepisami, ale władza MOŻE. Głośno się o tym nie mówi, żeby ludzie się nie zbuntowali i nie płacili - najlepiej brać kasę i cicho sza. Cytat z art. wyżej ,,Obecny operator pobiera 43,66 proc. prowizji",a resztę miasto i wszyscy szczęśliwi. Powiększymy Strefę, by Wzrosły wpływy od nieświadomych prawa ludzi. W 2013 r. przychody ze strefy wyniosły 4,9 mln zł, a w 2014 (przy tych samych cenach) wzrosły do 5,2 mln zł. Zgodnie z umową konsorcjum zarządzające strefą otrzymuje wynagrodzenie prowizyjne od sprzedanych biletów i abonamentów w wysokości 43 proc. netto. Wpływy do budżetu miasta z tytułu strefy płatnego parkowania wyniosły więc odpowiednio 2,3 mln zł w 2013 r. i 2,4 mln zł. w 2014 r.
Ciekawe czy w dalszym ciągu będą pobierane opłaty nielegalnie, czy zgodnie z UCHWAŁĄ NR 222/XIV/2011 RADY MIASTA LUBLIN z dn 20 października 2011 wraz z załącznikami, a szczególnie ważny jest zał. nr4 paragraf 2. Jak ktoś chce pobierać jakieś opłaty, to powinno być to zgodne z obowiązującym prawem (znaki pionowe i poziome). Jeżeli nic nie zmieni się w oznakowaniu SPP będzie to w dalszym ciągu BEZPRAWNY HARACZ( w wielu miejscach). Zwykły człowiek nie może działać niezgodnie z przepisami, ale władza MOŻE. Głośno się o tym nie mówi, żeby ludzie... rozwiń
Avatar
ja / 2 marca 2016 o 21:38
0

Tak na marginesie. Rozszerzają strefę parkowania. Komunikacja MPK w tej strefie była za 1 zł. Teraz cicho sza podwyżka biletów jest ... a bilety MPK w strefie parkowania ZLIKWIDOWANE. Po cichu jak za PIS. Chwała włodarzom Lublina.

Lepszym przykładem jest nocna PO cichu próba zmiany Konstytucji w grudniu przed świętami 2014, około 1 w nocy! O tym to dopiero była cisza. Media chyba wtedy jakiś przykaz z góry dostały, że mają cicho siedzieć, bo na drugi dzień nic nie mówili, nic nie pisali. Dodam, że próba zmiany Konstytucji wtedy dawałaby możliwość prywatyzacji Lasów Państwowych.

Lepszym przykładem jest nocna PO cichu próba zmiany Konstytucji w grudniu przed świętami 2014, około 1 w nocy! O tym to dopiero była cisza. Media chyba wtedy jakiś przykaz z góry dostały, że mają cicho siedzieć, bo na drugi dzień nic nie mówili, nic nie pisali. Dodam, że próba zmiany Konstytucji wtedy dawałaby możliwość prywatyzacji Lasów Państwowych.

rozwiń
Avatar
bilecik / 2 marca 2016 o 21:15
0

Tak na marginesie. Rozszerzają strefę parkowania. Komunikacja MPK w tej strefie była za 1 zł. Teraz cicho sza podwyżka biletów jest ... a bilety MPK w strefie parkowania ZLIKWIDOWANE. Po cichu jak za PIS. Chwała włodarzom Lublina.

Avatar
kierownik / 2 marca 2016 o 21:10
0

Komuno wróć. Kiedyś płaciło się podatek drogowy -były drogi były parkingi. Teraz też się płaci podatek w cenie paliwa. za autostrady dodatkowo, za parking w mieście dodatkowo... tylko jakoś kierowcy nikt nie chce dopłacać. A tak na marginesie to dlaczego operator parkometru pobiera ode mnie pieniądze w postaci prowizji. Miastu można jeszcze zapłacić ale dlaczego byle jakie firmy na mnie żerują. Racja przecież mieszkam w jeszcze w Polsce .. tu każdy żeruje na bliźnim.

Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 20:46
0
W takim razie zapraszam do pozostawienia auta i pieszych spacerów po mieście ze swoim Bobasem wózkiem dziecięcym z naszej kolekcji brandstroller.eu POZDRAWIAM
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 17:21
0
stwierdzono w USA, że budowanie nowych dróg i autostrad generuje jeszcze większy ruch samochodowy i po pewnym czasie nowe drogi też się korkują. w polskich miastach jest więcej samochodów w przeliczeniu niż miastach Europy zachodniej. 2 samochody w rodzinie to norma, bywa więcej , no i w rezultacie miejsca parkingowe robi się na dawnej piaskownicy, huśtawce i palcu zabaw. ale to na długo nie wystarcza
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 17:14
0
Dlaczego dajecie tylko suchą informację? Dlaczego w tytule ani w treści artykułu nie ma nazwy partii, która wprowadza podwyżki/ z którą związani są ludzie wprowadzający POdwyżki? Dlatego, że to jest partia, którą wciąż POpieracie??? Zobaczcie jakie tytuły były, gdy ktoś coś zrobił (nawet były członek) partii, którą tak zajadle sztandar ludu atakuje. I jak, Czytelniku? Już zauważyłeś jak bardzo Tobą te dziennikarzyny manipulują???
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 16:49
0
Nie wiem gdzie wy widzicie te trendy ograniczające ruch w miastach, co to za bzdury. Pojeździjcie po Europie to zobaczycie. Motoryzacja rozwija się coraz prężniej, samochodów jest coraz więcej przez co są coraz tańsze i bardziej dostępne i tego się nie zmieni. Właśnie większości miast Europy a ściśle w ich centrach buduje się potężne parkingi podziemnie, naziemne, z windami dla samochodów itp. Powiększanie strefy parkowania to bzdura ponieważ plany zagospodarowania powinny zakładać lokalizację dużych parkingów, może nie w ścisłym centrum ale w obrębie śródmieścia. Takie są trendy a nie jakieś "wyprowadzanie ruchu samochodów" co jest jakimś śmiesznym stwierdzeniem. Rowery i takie tematy to jest tylko Holandia, trochę Belgia i tyle a co najwyżej tylko ścisłe centra dużych miast maja wyprowadzony ruch samochodowy. Wyprowadzanie ruchu aut to jedna bzdura a powiększanie strefy to druga żeby tylko ściągnąć kasę. Bierzmy przykłady, które się od dawna sprawdzają u innych i nie wymyślajcie jakiś nowych teorii.
Nie wiem gdzie wy widzicie te trendy ograniczające ruch w miastach, co to za bzdury. Pojeździjcie po Europie to zobaczycie. Motoryzacja rozwija się coraz prężniej, samochodów jest coraz więcej przez co są coraz tańsze i bardziej dostępne i tego się nie zmieni. Właśnie większości miast Europy a ściśle w ich centrach buduje się potężne parkingi podziemnie, naziemne, z windami dla samochodów itp. Powiększanie strefy parkowania to bzdura ponieważ plany zagospodarowania powinny zakładać lokalizację dużych parkingów, może nie w ścisłym centrum ale... rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 15:27
0
juz teraz ci co mieszkaja na ul. junoszy ćwiklińskiej nie maja gdzie parkowac bo każdy do pracy jak jedzie do centrum czy do szkoły na długosza zostawiają na tych ulicach niech radni dzielnicy cos z tym zrobia bo nie ma gdzie parkowac mieszkaniec tych ulic jeszcze jak leszczyskiego zrobia platna to juz calkiem całe osiedle bedzie robic za parking widoczne glosowalo sie na radnych a oni nic nie robia na snopkowskiej postawili szlaban i maja zgłowy a na ul ćwiklinskiej i junoszy nie da sie postawic szlabanu jak sa korki przez te ulice skracaja droge a to jest osiedle dzieci lataja spaceruja panie starsze ale jada jak piraci nikogo to nie obchodzi jakies progi zwolniajace powiny być .RADA NIECH ZOBACZY CO SIE DZIEJE MIESZKANCY TYCH ULIC MAJA DOŚĆ PARKOWANIA URZEDNIKÓW I NAUCZYCIELI I UCZNIÓW NA TYCH ULICACH BO NIE TRZEBA PŁACIĆ
juz teraz ci co mieszkaja na ul. junoszy ćwiklińskiej nie maja gdzie parkowac bo każdy do pracy jak jedzie do centrum czy do szkoły na długosza zostawiają na tych ulicach niech radni dzielnicy cos z tym zrobia bo nie ma gdzie parkowac mieszkaniec tych ulic jeszcze jak leszczyskiego zrobia platna to juz calkiem całe osiedle bedzie robic za parking widoczne glosowalo sie na radnych a oni nic nie robia na snopkowskiej postawili szlaban i maja zgłowy a na ul ćwiklinskiej i junoszy nie da sie postawic szlabanu jak sa korki przez te ulice skraca... rozwiń
Avatar
Rob / 2 marca 2016 o 14:56
0

A może by tak wybudować duże parkingi poza strefą? Dlaczego myśli się tylko o tym,jak ZABRAĆ, bez logicznego DAĆ ALTERNATYWĘ? 

Avatar
Gość / 18 marca 2016 o 21:52
0
Ciekawe czy w dalszym ciągu będą pobierane opłaty nielegalnie, czy zgodnie z UCHWAŁĄ NR 222/XIV/2011 RADY MIASTA LUBLIN z dn 20 października 2011 wraz z załącznikami, a szczególnie ważny jest zał. nr4 paragraf 2. Jak ktoś chce pobierać jakieś opłaty, to powinno być to zgodne z obowiązującym prawem (znaki pionowe i poziome). Jeżeli nic nie zmieni się w oznakowaniu SPP będzie to w dalszym ciągu BEZPRAWNY HARACZ( w wielu miejscach). Zwykły człowiek nie może działać niezgodnie z przepisami, ale władza MOŻE. Głośno się o tym nie mówi, żeby ludzie się nie zbuntowali i nie płacili - najlepiej brać kasę i cicho sza. Cytat z art. wyżej ,,Obecny operator pobiera 43,66 proc. prowizji",a resztę miasto i wszyscy szczęśliwi. Powiększymy Strefę, by Wzrosły wpływy od nieświadomych prawa ludzi. W 2013 r. przychody ze strefy wyniosły 4,9 mln zł, a w 2014 (przy tych samych cenach) wzrosły do 5,2 mln zł. Zgodnie z umową konsorcjum zarządzające strefą otrzymuje wynagrodzenie prowizyjne od sprzedanych biletów i abonamentów w wysokości 43 proc. netto. Wpływy do budżetu miasta z tytułu strefy płatnego parkowania wyniosły więc odpowiednio 2,3 mln zł w 2013 r. i 2,4 mln zł. w 2014 r.
Ciekawe czy w dalszym ciągu będą pobierane opłaty nielegalnie, czy zgodnie z UCHWAŁĄ NR 222/XIV/2011 RADY MIASTA LUBLIN z dn 20 października 2011 wraz z załącznikami, a szczególnie ważny jest zał. nr4 paragraf 2. Jak ktoś chce pobierać jakieś opłaty, to powinno być to zgodne z obowiązującym prawem (znaki pionowe i poziome). Jeżeli nic nie zmieni się w oznakowaniu SPP będzie to w dalszym ciągu BEZPRAWNY HARACZ( w wielu miejscach). Zwykły człowiek nie może działać niezgodnie z przepisami, ale władza MOŻE. Głośno się o tym nie mówi, żeby ludzie... rozwiń
Avatar
ja / 2 marca 2016 o 21:38
0

Tak na marginesie. Rozszerzają strefę parkowania. Komunikacja MPK w tej strefie była za 1 zł. Teraz cicho sza podwyżka biletów jest ... a bilety MPK w strefie parkowania ZLIKWIDOWANE. Po cichu jak za PIS. Chwała włodarzom Lublina.

Lepszym przykładem jest nocna PO cichu próba zmiany Konstytucji w grudniu przed świętami 2014, około 1 w nocy! O tym to dopiero była cisza. Media chyba wtedy jakiś przykaz z góry dostały, że mają cicho siedzieć, bo na drugi dzień nic nie mówili, nic nie pisali. Dodam, że próba zmiany Konstytucji wtedy dawałaby możliwość prywatyzacji Lasów Państwowych.

Lepszym przykładem jest nocna PO cichu próba zmiany Konstytucji w grudniu przed świętami 2014, około 1 w nocy! O tym to dopiero była cisza. Media chyba wtedy jakiś przykaz z góry dostały, że mają cicho siedzieć, bo na drugi dzień nic nie mówili, nic nie pisali. Dodam, że próba zmiany Konstytucji wtedy dawałaby możliwość prywatyzacji Lasów Państwowych.

rozwiń
Avatar
bilecik / 2 marca 2016 o 21:15
0

Tak na marginesie. Rozszerzają strefę parkowania. Komunikacja MPK w tej strefie była za 1 zł. Teraz cicho sza podwyżka biletów jest ... a bilety MPK w strefie parkowania ZLIKWIDOWANE. Po cichu jak za PIS. Chwała włodarzom Lublina.

Avatar
kierownik / 2 marca 2016 o 21:10
0

Komuno wróć. Kiedyś płaciło się podatek drogowy -były drogi były parkingi. Teraz też się płaci podatek w cenie paliwa. za autostrady dodatkowo, za parking w mieście dodatkowo... tylko jakoś kierowcy nikt nie chce dopłacać. A tak na marginesie to dlaczego operator parkometru pobiera ode mnie pieniądze w postaci prowizji. Miastu można jeszcze zapłacić ale dlaczego byle jakie firmy na mnie żerują. Racja przecież mieszkam w jeszcze w Polsce .. tu każdy żeruje na bliźnim.

Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 20:46
0
W takim razie zapraszam do pozostawienia auta i pieszych spacerów po mieście ze swoim Bobasem wózkiem dziecięcym z naszej kolekcji brandstroller.eu POZDRAWIAM
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 17:21
0
stwierdzono w USA, że budowanie nowych dróg i autostrad generuje jeszcze większy ruch samochodowy i po pewnym czasie nowe drogi też się korkują. w polskich miastach jest więcej samochodów w przeliczeniu niż miastach Europy zachodniej. 2 samochody w rodzinie to norma, bywa więcej , no i w rezultacie miejsca parkingowe robi się na dawnej piaskownicy, huśtawce i palcu zabaw. ale to na długo nie wystarcza
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 17:14
0
Dlaczego dajecie tylko suchą informację? Dlaczego w tytule ani w treści artykułu nie ma nazwy partii, która wprowadza podwyżki/ z którą związani są ludzie wprowadzający POdwyżki? Dlatego, że to jest partia, którą wciąż POpieracie??? Zobaczcie jakie tytuły były, gdy ktoś coś zrobił (nawet były członek) partii, którą tak zajadle sztandar ludu atakuje. I jak, Czytelniku? Już zauważyłeś jak bardzo Tobą te dziennikarzyny manipulują???
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 16:49
0
Nie wiem gdzie wy widzicie te trendy ograniczające ruch w miastach, co to za bzdury. Pojeździjcie po Europie to zobaczycie. Motoryzacja rozwija się coraz prężniej, samochodów jest coraz więcej przez co są coraz tańsze i bardziej dostępne i tego się nie zmieni. Właśnie większości miast Europy a ściśle w ich centrach buduje się potężne parkingi podziemnie, naziemne, z windami dla samochodów itp. Powiększanie strefy parkowania to bzdura ponieważ plany zagospodarowania powinny zakładać lokalizację dużych parkingów, może nie w ścisłym centrum ale w obrębie śródmieścia. Takie są trendy a nie jakieś "wyprowadzanie ruchu samochodów" co jest jakimś śmiesznym stwierdzeniem. Rowery i takie tematy to jest tylko Holandia, trochę Belgia i tyle a co najwyżej tylko ścisłe centra dużych miast maja wyprowadzony ruch samochodowy. Wyprowadzanie ruchu aut to jedna bzdura a powiększanie strefy to druga żeby tylko ściągnąć kasę. Bierzmy przykłady, które się od dawna sprawdzają u innych i nie wymyślajcie jakiś nowych teorii.
Nie wiem gdzie wy widzicie te trendy ograniczające ruch w miastach, co to za bzdury. Pojeździjcie po Europie to zobaczycie. Motoryzacja rozwija się coraz prężniej, samochodów jest coraz więcej przez co są coraz tańsze i bardziej dostępne i tego się nie zmieni. Właśnie większości miast Europy a ściśle w ich centrach buduje się potężne parkingi podziemnie, naziemne, z windami dla samochodów itp. Powiększanie strefy parkowania to bzdura ponieważ plany zagospodarowania powinny zakładać lokalizację dużych parkingów, może nie w ścisłym centrum ale... rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 15:27
0
juz teraz ci co mieszkaja na ul. junoszy ćwiklińskiej nie maja gdzie parkowac bo każdy do pracy jak jedzie do centrum czy do szkoły na długosza zostawiają na tych ulicach niech radni dzielnicy cos z tym zrobia bo nie ma gdzie parkowac mieszkaniec tych ulic jeszcze jak leszczyskiego zrobia platna to juz calkiem całe osiedle bedzie robic za parking widoczne glosowalo sie na radnych a oni nic nie robia na snopkowskiej postawili szlaban i maja zgłowy a na ul ćwiklinskiej i junoszy nie da sie postawic szlabanu jak sa korki przez te ulice skracaja droge a to jest osiedle dzieci lataja spaceruja panie starsze ale jada jak piraci nikogo to nie obchodzi jakies progi zwolniajace powiny być .RADA NIECH ZOBACZY CO SIE DZIEJE MIESZKANCY TYCH ULIC MAJA DOŚĆ PARKOWANIA URZEDNIKÓW I NAUCZYCIELI I UCZNIÓW NA TYCH ULICACH BO NIE TRZEBA PŁACIĆ
juz teraz ci co mieszkaja na ul. junoszy ćwiklińskiej nie maja gdzie parkowac bo każdy do pracy jak jedzie do centrum czy do szkoły na długosza zostawiają na tych ulicach niech radni dzielnicy cos z tym zrobia bo nie ma gdzie parkowac mieszkaniec tych ulic jeszcze jak leszczyskiego zrobia platna to juz calkiem całe osiedle bedzie robic za parking widoczne glosowalo sie na radnych a oni nic nie robia na snopkowskiej postawili szlaban i maja zgłowy a na ul ćwiklinskiej i junoszy nie da sie postawic szlabanu jak sa korki przez te ulice skraca... rozwiń
Avatar
Rob / 2 marca 2016 o 14:56
0

A może by tak wybudować duże parkingi poza strefą? Dlaczego myśli się tylko o tym,jak ZABRAĆ, bez logicznego DAĆ ALTERNATYWĘ? 

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.