Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 października 2010 r.
14:37
Edytuj ten wpis

Strzela z okna do gołębi. Coraz więcej ofiar

Autor: Zdjęcie autora PiT
0 12 A A

Mieszkańcy ulicy Paganiniego kilka razy w tygodniu znajdują zabite ptaki. – Nie dość, że ptaki cierpią, to jeszcze kiedyś snajper trafi przechodnia – komentują lokatorzy okolicznych bloków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie przeczytaj więcej w tekście: Snajper poluje na gołębie przy ul. Paganiniego. Strzela z broni śrutowej na MM Lublin

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rozsądny / 4 maja 2013 o 21:11
0
[font=Arial][size=1]W cywilizowanych krajach jak np. Wielka Brytania, USA czy Kanada, gatunki nadmiernie rozmnażające się na skutek działalności człowieka (w tym przenoszące choroby i pasożyty) są odstrzeliwane legalnie przez osoby pełnoletnie, także za pomocą wiatrówek w postaci silnych karabinków pneumatycznych. Szybko i bardziej skutecznie niż trucizna, która powoduje długie męczarnie.[/size][/font]

[font=Arial][size=1]Eliminuje się nadmiary min.: szczurów, srok (rozdziobują pisklęta), dzikich gołębi (roznoszą groźne dla człowieka choroby np. Ornitoze; krwiopijcze roztocza podobne do kleszczy - Obrzeżki i zanieczyszczają odchodami), stada szpaków (siejących spustoszenie w sadach), królików (rozkopujących łąki, lotniska i cmentarze), wiewiórek szarych (wypierają ginące wiewiórki rude). [/size][/font]

[font=Arial][size=1]Szybko rozmnażające się gatunki takie jak np. szpak, królik czy wiewiórka szara zostały sztucznie wprowadzone przez człowieka w wielu krajach i przyczyniają się do unicestwienia miejscowych gatunków jak dudek czy wiewiórka ruda. Nie mają już prawie wrogów naturalnych, podobnie jak sroki przy spadającej liczebności np. jastrzębia. [/size][/font]

[font=Arial][size=1]Rządy i myśliwi na zachodzie ponoszą mniejsze koszty wyznaczając społeczeństwu listę zbyt licznych gatunków do dobrowolnego odstrzału na podstawie obserwacji liczebności. Tylko w pokomunistycznej Polsce część ludzi nie potrafi tego zrozumieć (brak edukacji na ten temat). Poczytajcie i obejrzyjcie filmy na YouTube o gatunkach ekspansywnych, Vermin Control i Pest Control. Potrzeba nam edukacji i zmian w prawie pozwalających na legalne usunięcie humanitarnym odstrzałem błędnie wprowadzonych i rozmnażających się w nadmiarze gatunków. [/size][/font]

[font=Arial][size=1]W Polsce np. ptaki liczy OTOP i też zauważa niepokojący silny wzrost populacji szpaków, srok, gawronów, gołębi, kruków, łysek, sierpówek itp. powodujących jednocześnie wymieranie wróbla, dudka czy też na skutek krukowatych - kuropatwy i zająca. Podobnie sztucznie wprowadzone norki i jenoty. [/size][/font]

[font=Arial][size=1]P.S. Ekolog to uczony zajmujący się współzależnościami pomiędzy organizmami a nie segregacją śmieci i to nie to samo co człowiek bez wiedzy czyli obrońca przyrody, których w Polsce mamy w nadmiarze i karzą się nazywać ekologami. [/size][/font]

[font=Arial][size=1]Forum o profesjonalnym [url="http://www.airgun-hunting.pl/"]polowaniu z wiatrówką[/url] pneumatyczną. [/size][/font]
[font=Arial][size=1]W cywilizowanych krajach jak np. Wielka Brytania, USA czy Kanada, gatunki nadmiernie rozmnażające się na skutek działalności człowieka (w tym przenoszące choroby i pasożyty) są odstrzeliwane legalnie przez osoby pełnoletnie, także za pomocą wiatrówek w postaci silnych karabinków pneumatycznych. Szybko i bardziej skutecznie niż trucizna, która powoduje długie męczarnie.[/size][/font]

[font=Arial][size=1]Eliminuje się nadmiary min.: szczurów, srok (rozdziobują pisklęta), dzikich gołębi (roznoszą groźne dla czło... rozwiń
Avatar
rycho / 1 listopada 2010 o 16:13
0
ja właśnie czekam na przesyłkę z wiatrówką, bedę strzelał tylko do tych zasrańców na LSMie, przyjemne z pożytecznym!!!
Avatar
marzyciel / 1 listopada 2010 o 09:23
0
a ja, gdybym mial wiatrowke, zaczekal bym az pani anna bedzie w pewnej odleglosci i strzelil jej ze srutu w d***. zyc bedzie, ale co sie wycierpi to jej.
trzeba tepic nienawistnikow ich wlasna bronia.
Avatar
Anna / 1 listopada 2010 o 08:46
0
Jakbym miała jakąś wiatrówkę to też bym do tych gównodajców strzelała, seriami, i do tych starych babek co to je pod blokiem dokarmiają też, jak chce mieć zwierzątko, to niech sobie rybki albo papużkę kupi dziad, a nie pod klatkę sterty starego chleba, gnijącego wyrzuca przez okno, gorzej jak na wsi!
Avatar
krzysiek / 1 listopada 2010 o 08:39
0
mi kiedys jak to kolega nazwał te gruchacze chciały załozyć gniazdo na drzewie rosnacym tuz koło mojego okna no i wyobraźcie sobie że gruchanie zaczynało sie gdzies tak ok 5 rano no i mnie budziły więc za każdym razem gdy wychodziłem z domu posyłałem tam kilka kamieni no i pomoglo szkoda właśnie że nie mialem wiatrówki bo celność lepsza i szybciej by sprawa została zakończona - wiadomo jak hehe
Avatar
anty ptaki / 31 października 2010 o 21:11
0
niestety administracja Czechowa nic nie robi w sprawie gołębi na oficjalne skargi mieszkańców ja mam problem z tymi stworzonkami tzn mieszkają sobie u sąsiada na balkonie a z mojego balkonu zrobiły sobie kibel na początku było ich sztuk 2 a teraz jest ich już 8 proszę sobie wyobrazić jak wygląda mój balkon i jaki jest smród nie da otworzyć się okna nie wspomnę o powieszeniu prania. powiem tyle ja już myślę o kupnie wiatrówki. no chyba że Pan Jerzy je przygarnie
Avatar
Gość / 31 października 2010 o 19:01
0
Gołębie to latające szczury :/
Avatar
Ciekawy / 31 października 2010 o 19:01
0
Zastanawialiście się kiedyś ile % kurzu to sproszkowane g..no tych ptaszysk (oczywiście w miejscach gdzie się gnieżdżą, np. Ogród Saski)?
Ja obstawiam że ok. 40%
Avatar
przeciwko szkodnikom / 31 października 2010 o 18:46
0
zdecydowanie trutka lepsza byłaby, mniej gówien, nie byłoby gruchania.
Avatar
Mariusz / 31 października 2010 o 17:44
0
To prawda że te obsrywacze to tylko problem.
Ale strzelanie jak widać jest mało skuteczne - nie lepiej wyłożyć trutkę?
Avatar
rozsądny / 4 maja 2013 o 21:11
0
[font=Arial][size=1]W cywilizowanych krajach jak np. Wielka Brytania, USA czy Kanada, gatunki nadmiernie rozmnażające się na skutek działalności człowieka (w tym przenoszące choroby i pasożyty) są odstrzeliwane legalnie przez osoby pełnoletnie, także za pomocą wiatrówek w postaci silnych karabinków pneumatycznych. Szybko i bardziej skutecznie niż trucizna, która powoduje długie męczarnie.[/size][/font]

[font=Arial][size=1]Eliminuje się nadmiary min.: szczurów, srok (rozdziobują pisklęta), dzikich gołębi (roznoszą groźne dla człowieka choroby np. Ornitoze; krwiopijcze roztocza podobne do kleszczy - Obrzeżki i zanieczyszczają odchodami), stada szpaków (siejących spustoszenie w sadach), królików (rozkopujących łąki, lotniska i cmentarze), wiewiórek szarych (wypierają ginące wiewiórki rude). [/size][/font]

[font=Arial][size=1]Szybko rozmnażające się gatunki takie jak np. szpak, królik czy wiewiórka szara zostały sztucznie wprowadzone przez człowieka w wielu krajach i przyczyniają się do unicestwienia miejscowych gatunków jak dudek czy wiewiórka ruda. Nie mają już prawie wrogów naturalnych, podobnie jak sroki przy spadającej liczebności np. jastrzębia. [/size][/font]

[font=Arial][size=1]Rządy i myśliwi na zachodzie ponoszą mniejsze koszty wyznaczając społeczeństwu listę zbyt licznych gatunków do dobrowolnego odstrzału na podstawie obserwacji liczebności. Tylko w pokomunistycznej Polsce część ludzi nie potrafi tego zrozumieć (brak edukacji na ten temat). Poczytajcie i obejrzyjcie filmy na YouTube o gatunkach ekspansywnych, Vermin Control i Pest Control. Potrzeba nam edukacji i zmian w prawie pozwalających na legalne usunięcie humanitarnym odstrzałem błędnie wprowadzonych i rozmnażających się w nadmiarze gatunków. [/size][/font]

[font=Arial][size=1]W Polsce np. ptaki liczy OTOP i też zauważa niepokojący silny wzrost populacji szpaków, srok, gawronów, gołębi, kruków, łysek, sierpówek itp. powodujących jednocześnie wymieranie wróbla, dudka czy też na skutek krukowatych - kuropatwy i zająca. Podobnie sztucznie wprowadzone norki i jenoty. [/size][/font]

[font=Arial][size=1]P.S. Ekolog to uczony zajmujący się współzależnościami pomiędzy organizmami a nie segregacją śmieci i to nie to samo co człowiek bez wiedzy czyli obrońca przyrody, których w Polsce mamy w nadmiarze i karzą się nazywać ekologami. [/size][/font]

[font=Arial][size=1]Forum o profesjonalnym [url="http://www.airgun-hunting.pl/"]polowaniu z wiatrówką[/url] pneumatyczną. [/size][/font]
[font=Arial][size=1]W cywilizowanych krajach jak np. Wielka Brytania, USA czy Kanada, gatunki nadmiernie rozmnażające się na skutek działalności człowieka (w tym przenoszące choroby i pasożyty) są odstrzeliwane legalnie przez osoby pełnoletnie, także za pomocą wiatrówek w postaci silnych karabinków pneumatycznych. Szybko i bardziej skutecznie niż trucizna, która powoduje długie męczarnie.[/size][/font]

[font=Arial][size=1]Eliminuje się nadmiary min.: szczurów, srok (rozdziobują pisklęta), dzikich gołębi (roznoszą groźne dla czło... rozwiń
Avatar
rycho / 1 listopada 2010 o 16:13
0
ja właśnie czekam na przesyłkę z wiatrówką, bedę strzelał tylko do tych zasrańców na LSMie, przyjemne z pożytecznym!!!
Avatar
marzyciel / 1 listopada 2010 o 09:23
0
a ja, gdybym mial wiatrowke, zaczekal bym az pani anna bedzie w pewnej odleglosci i strzelil jej ze srutu w d***. zyc bedzie, ale co sie wycierpi to jej.
trzeba tepic nienawistnikow ich wlasna bronia.
Avatar
Anna / 1 listopada 2010 o 08:46
0
Jakbym miała jakąś wiatrówkę to też bym do tych gównodajców strzelała, seriami, i do tych starych babek co to je pod blokiem dokarmiają też, jak chce mieć zwierzątko, to niech sobie rybki albo papużkę kupi dziad, a nie pod klatkę sterty starego chleba, gnijącego wyrzuca przez okno, gorzej jak na wsi!
Avatar
krzysiek / 1 listopada 2010 o 08:39
0
mi kiedys jak to kolega nazwał te gruchacze chciały załozyć gniazdo na drzewie rosnacym tuz koło mojego okna no i wyobraźcie sobie że gruchanie zaczynało sie gdzies tak ok 5 rano no i mnie budziły więc za każdym razem gdy wychodziłem z domu posyłałem tam kilka kamieni no i pomoglo szkoda właśnie że nie mialem wiatrówki bo celność lepsza i szybciej by sprawa została zakończona - wiadomo jak hehe
Avatar
anty ptaki / 31 października 2010 o 21:11
0
niestety administracja Czechowa nic nie robi w sprawie gołębi na oficjalne skargi mieszkańców ja mam problem z tymi stworzonkami tzn mieszkają sobie u sąsiada na balkonie a z mojego balkonu zrobiły sobie kibel na początku było ich sztuk 2 a teraz jest ich już 8 proszę sobie wyobrazić jak wygląda mój balkon i jaki jest smród nie da otworzyć się okna nie wspomnę o powieszeniu prania. powiem tyle ja już myślę o kupnie wiatrówki. no chyba że Pan Jerzy je przygarnie
Avatar
Gość / 31 października 2010 o 19:01
0
Gołębie to latające szczury :/
Avatar
Ciekawy / 31 października 2010 o 19:01
0
Zastanawialiście się kiedyś ile % kurzu to sproszkowane g..no tych ptaszysk (oczywiście w miejscach gdzie się gnieżdżą, np. Ogród Saski)?
Ja obstawiam że ok. 40%
Avatar
przeciwko szkodnikom / 31 października 2010 o 18:46
0
zdecydowanie trutka lepsza byłaby, mniej gówien, nie byłoby gruchania.
Avatar
Mariusz / 31 października 2010 o 17:44
0
To prawda że te obsrywacze to tylko problem.
Ale strzelanie jak widać jest mało skuteczne - nie lepiej wyłożyć trutkę?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 7

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 424 37

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!