Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 października 2024 r.
17:43

Studenckie inicjatywy oraz sami studenci nominowani do prestiżowej nagrody

Autor: Zdjęcie autora IC
(fot. PM/archiwum)

Długa jest tegoroczna lista nominowanych w konkursie nagród środowiska studenckiego „Pro Juvenes”, a na tej liście jest sporo akcentów lubelskich. Z głosowaniem należy się spieszyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Za nagrodami „Pro Juvenes” stoi Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Gala oraz przyznawane na niej nagrody organizowane są od 2013 roku.

– Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentek i studentów oraz ich inicjatyw, a także podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentkom i studentom i wspierających potencjał młodych ludzi – czytamy na stronie internetowej nagród.

Do nagród są nominowani także studenci i inicjatywy z lubelskiego.

Nominowani:

  • Paulina Jamrozik z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie nominowana została w kategorii student artysta.

”Paulina to pochodząca z Lublina skrzypaczka, altowiolistka, kompozytorka i animatorka kultury. W swojej codziennej działalności artystycznej udowadnia, że muzyka łączy i może tworzyć niezwykle silne więzi. Jednym słowem – kobieta orkiestra, która jest jednym ze studenckich znaków rozpoznawczych na kulturalnej mapie Polski.”

  • Kamila Burda z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nominowana została w kategorii student naukowiec.

„Kamila jest niezwykle kompetentną studentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Lubi wyzwania w swojej dziedzinie – stomatologii, nigdy nie odmawia pomocy w rozwiązaniu problemów. Tworzy wiele interesujących prac naukowych, które często plasują się na podium na międzynarodowych konferencjach.”

  • Dawid Kobylański z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie nominowany został w kategorii student naukowiec.

„Autor pierwszej w kraju autorskiej monografii naukowej podejmującej temat telewizyjnych pasków informacyjnych. W jego dorobku naukowym znajduje się 9 autorskich artykułów, 81 monografii zbiorowych pod jego redakcją oraz wystąpienia podczas 36 ogólnopolskich oraz zagranicznych konferencji naukowych. Wykonawca w dwóch grantach finansowych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Funduszu Wyszehradzkiego.”

  • Gala Jubileuszu 50-lecia USS KUL organizowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II otrzymała nominację w kategorii samorządowy projekt roku

Gala Jubileuszu 50-lecia Uczelnianego Samorządu Studentów KUL to Wydarzenie niezwykle symboliczne, zrzeszające byłych działaczy oraz podkreślające wartość samorządności studenckiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II na przestrzeni ostatnich 50 lat. Gala Jubileuszu 50-lecia Uczelnianego Samorządu Studentów KUL była połączona ze zjazdami Kolegium Forum Uniwersytetów Polskich oraz Zjazdu Rady Studentów Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

  • Lublinalia organizowane przez UMCS, UMLub, UP nominowane są w kategorii najlepsze Juwenalia

Lublinalia 2024 wyróżniały się pod względem skali, organizacji, zróżnicowanego programu muzycznego i zaangażowania lokalnej społeczności. Dzięki kompleksowej promocji, wsparciu partnerów oraz dbałości o bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie stało się jednym z najbardziej udanych juwenaliów w Polsce.

  • Juwenalia 2024 Politechniki Lubelskiej nominowane są w kategorii najlepsze Juwenalia.

Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2024 zgromadziły tysiące młodych ludzi, którzy wspólnie chcieli spędzić czas w towarzystwie świetnej zabawy i muzyki. To wydarzenie od wielu lat wpisuje się w tradycję Lubelszczyzny, a uczestnicy z niecierpliwością wyczekują kolejnych edycji.

  • KULturalia nominowane w kategorii najlepsze Juwenalia.

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej w Lublinie KULturalia są cykliczną imprezą, która trwa nieprzerwanie od 1974 roku. Podczas Jubileuszowej edycji KULturaliów zapewniliśmy odbiorcom 3 dni koncertów, m.in.: Anny Wyszkoni, Zespołu BIOS, Myslovitz, Zakopower, Krzysztofa Cugowskiego oraz naszych studentów stawiających swoje pierwsze kroki na scenie.

W kategorii inicjatywy studenckie z lubelskiego podwórka znajdziemy:

  • V bieg charytatywny „Biegamy dla Hospicjum” organizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

V edycja Biegu Charytatywnego dla Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie na terenie Aresztu Śledczego. W wydarzeniu cyklicznym, co roku biorą udział przedstawiciele służb mundurowych, więźniowie aresztu śledczego, studenci, pracownicy i wolontariusze hospicjum. Ideą biegu poza wymiernym wsparciem finansowym dla Hospicjum jest również integracja środowiska akademickiego wśród idei pomagania oraz resocjalizacja osadzonych w areszcie.

  • Akcja Adaptacja z USS KUL organizowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Akcja Adaptacja z USS KUL to projekt mający na celu zaopiekowanie się studentami rozpoczynającymi kształcenie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim już od pierwszych dni na Uczelni. W ramach inicjatywy organizujemy szereg spotkań ze wszystkimi organizacjami, które powinni poznać studenci, aby w pełni wykorzystać potencjał kształcenia oraz poznają swoje Prawa i obowiązki, które nabywają wraz ze ślubowaniem.

  • Trivia Night: Professors vs Students organizowana przez Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

Co jest ważniejsze, wiedza polskich profesorów czy doświadczenie międzynarodowych studentów? Wydarzenie Trivia Night pozwoliło to sprawdzić.

  • Twój głos ma znaczenie: Wybory do Parlamentu Europejskiego i znaczenie głosowania młodzieży na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II

“Twój głos ma znaczenie: Wybory do Parlamentu Europejskiego i znaczenie głosowania młodzieży” to wydarzenie mające na celu budowania świadomości europejskiej i podniesienia poziomu wiedzy wśród młodych osób na temat Parlamentu Europejskiego oraz znaczenia udziału w wyborach parlamentarnych.

  • Studencka Pracownia USG przy Studenckim Towarzystwie Naukowym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Studencka Pracownia USG, czyli studenci dla studentów. Uczymy techniki ultrasonograficznej w przyjazny i łatwo dostępny sposób.

  • BAL DOBROCZYNNY KUL 2024 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Bal Dobroczynny KUL to wyjątkowe wydarzenie, zainicjowane i organizowane przez Fundację Rozwoju KUL we współpracy z Uczelnianym Samorządem Studentów KUL w dobroczynnym celu. Tegoroczny Bal Dobroczynny KUL stanowił okazję do wspierania szczytnych celów charytatywnych, tj. działalności Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie oraz leczenia chorej na SMA Oliwki.

  • KULturaliowe Grillowanie z USS KUL

KULturaliowe Grillowanie z USS KUL to dzień pełen występów uczelnianych talentów, m.in. Teatru ITP, Tomasza Szmaglińskiego oraz gwiazdy wieczoru – Zespołu BIOS. Podczas wydarzenia odbywały się również gry integracyjne dla najmłodszych, a strefa dmuchańców gościła setki dzieci.

  • Antybiotykooporność bakterii: globalne wyzwanie-lokalne działanie Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Stworzono aplikację internetową integrującą środowisko naukowe i społeczeństwo w wymianie informacji na temat lekoopornych bakterii na placach zabaw. Dzięki łatwemu dostępowi do informacji, rodzice i opiekunowie mogą świadomie wybierać miejsca zabaw dla dzieci, zwiększając zaangażowanie społeczeństwa w kwestie ochrony zdrowia publicznego.

  • Forum Obywatelskie – Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Człowiek, społeczeństwo i państwo w niestabilnym świecie” organizowane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Forum Obywatelskie to cykliczne (organizowane od 2016 roku), interdyscyplinarne wydarzenie naukowe, którego zasadniczym celem jest podejmowanie ważnych zagadnień społecznych i politycznych oraz tworzenie przestrzeni do wymiany myśli i dobrych praktyk. Formuła wydarzenia obejmuje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata nauki, kultury, prawa, polityki, dyplomacji, biznesu, mediów.

W kategorii media studenckie nominacje otrzymał:

  • Tik-tok kul_university Katolicki Uniwersytet Lubelski

Wykorzystujemy TikToka – najbardziej zasięgowy kanał wśród młodych odbiorców, by dotrzeć do studentów – zarówno tych obecnych, jak i przyszłych. Jesteśmy w tym autentyczni, bo nasz profil od początku tworzą studenci. Pokazujemy życie naszej uczelni, lecz w sposób, który staje się atrakcyjny również dla studiujących na innych uniwersytetach.

 

Głosować można do 1 listopada włącznie. Nie trzeba głosować we wszystkich kategoriach, wybieramy tyle ile chcemy. Link do głosowania dostępny jest na STRONIE INTERNETOWEJ

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Kalejdoskop dźwięków w Teatrze Starym
koncert
9 kwietnia 2025, 19:00

Kalejdoskop dźwięków w Teatrze Starym

Nene Heroine to jazzowo-psychodeliczny kolektyw pochodzący z Gdańska, który w środę (9 kwietnia) w Teatrze Starym zaprezentuje nowoczesne oblicze jazzu. Występy na żywo Nene Heroine są cenione przez publiczność z powodu spontaniczności i muzycznej energii.

zdjęcie ilustracyjne

Wypadek w pracy? ZUS zwiększył stawki odszkodowania

Od kwietnia wzrosła kwota odszkodowania z ZUS za każdy procent uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Obecnie można liczyć na 1636 zł odszkodowania. To o 205 złotych więcej niż dotychczas.

W tym powiecie w nocy chwyci przymrozek

W tym powiecie w nocy chwyci przymrozek

A jednak to jeszcze niepełnoprawna wiosna. Tej nocy mogą pojawić się przymrozki w jednym z powiatów województwa lubelskiego.

Przebudowa ulicy Samsonowicza. W czwartek kolejne utrudnienia dla kierowców

Przebudowa ulicy Samsonowicza. W czwartek kolejne utrudnienia dla kierowców

Trwa przebudowa ulicy Samsonowicza na lubelskim Wrotkowie. Od czwartku kierowców czekają kolejne utrudnienia.

Skazany przed laty pseudokibic schował się w łóżku

Skazany przed laty pseudokibic schował się w łóżku

Kolejny pseudokibic zatrzymany do sprawy śmiertelnego pobicia. To sprawa z 2016 roku, gdy w wyniku starcia pseudokibiców drużyn z Lublina i Stalowej Woli na drodze w powiecie radomskim śmierć poniósł 33-latek ze Stalowej Woli.

Marcin Romanowski

Zwrot w sprawie Marcina Romanowskiego. Prokuratura nie odpuszcza

Prokuratura wydała Europejski Nakaz Dochodzeniowy wobec posła PiS Marcina Romanowskiego - poinformowała w środę rzeczniczka prokuratora generalnego Anna Adamiak. Treść wniosku nie jest na ten moment znana.

Wymiana drzwi zewnętrznych - praktyczny poradnik

Wymiana drzwi zewnętrznych - praktyczny poradnik

Wymiana drzwi zewnętrznych to inwestycja, która znacząco wpływa na bezpieczeństwo i estetykę domu lub mieszkania. Drzwi wejściowe stanowią nie tylko funkcjonalny element budynku, ale również wizytówkę domu. Właściwy wybór oraz prawidłowy montaż drzwi zewnętrznych pozwoli nam cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem przez długie lata. Niezależnie od tego, czy wymieniasz drzwi wejściowe w domu jednorodzinnym, czy w bloku, ten poradnik przeprowadzi Cię przez najważniejsze aspekty tego procesu.

Z Jarosławem Niemcem o kopalni "Bogdanka"
Dzień Wschodzi
film

Z Jarosławem Niemcem o kopalni "Bogdanka"

O przyszłości kopalni „Bogdanka”, wielkim proteście w Lublinie i wielu innych tematach rozmawiamy z Jarosławem Niemcem, związkowcem przewodniczącym Związku Zawodowego „Przeróbka”

Nowy Starbucks znajduje się przy Krakowskim Przedmieściu 12
galeria

Pierwszy na Lubelszczyźnie Starbucks otwarty

Starbucks, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, otwiera swoją pierwszą kawiarnię w Lublinie. Już od 2 kwietnia będzie można cieszyć się kultowymi napojami w nowoczesnym wnętrzu przy ul. Krakowskie Przedmieście. Na pierwszych gości czeka niespodzianka.

Jak działają systemy bezpieczeństwa w nowoczesnych samochodach?

Jak działają systemy bezpieczeństwa w nowoczesnych samochodach?

Motoryzacja przeszła prawdziwą rewolucję w zakresie bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów. Pojazdy wyposażone są w zaawansowane technologie elektroniczne i sensory, które nieustannie monitorują otoczenie oraz zachowanie samochodu na drodze. Inteligentne systemy potrafią wykrywać potencjalne zagrożenia na długo przed tym, jak dostrzeże je ludzkie oko, a w razie potrzeby – błyskawicznie interweniują. Dzięki połączeniu nowoczesnych czujników, kamer oraz systemów komputerowych, podróżowanie stało się znacznie bezpieczniejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Kolonie letnie 2025 – lato, które zapamiętasz na długo

Kolonie letnie 2025 – lato, które zapamiętasz na długo

Wakacje to wyjątkowy czas, który każde dziecko powinno spędzić aktywnie i w inspirującym towarzystwie. Kolonie letnie 2025 z Kogis to gwarancja niezapomnianych przygód i rozwoju pasji w najpiękniejszych zakątkach Polski. Nasz zespół doświadczonych wychowawców i animatorów przygotował bogaty program, który łączy zabawę z nauką i poznawaniem świata. W nadchodzącym sezonie szczególną popularnością cieszą się wyjazdy nad polskie morze, gdzie dzieci mogą cieszyć się plażowaniem i kąpielami pod okiem ratowników, a także uczestniczyć w fascynujących zajęciach tematycznych. Równie atrakcyjne są pobyty na Mazurach i Kaszubach, gdzie natura i przygoda łączą się w jedną, niepowtarzalną całość.

Stand-up w Domu Kultury LSM – wystąpi Błażej Krajewski
stand-up
10 kwietnia 2025, 19:00

Stand-up w Domu Kultury LSM – wystąpi Błażej Krajewski

Początek kwietnia w Domu Kultury LSM będzie odjazdowy. Przygotujcie się na potężną dawkę humoru w wykonaniu Błażeja Krajewskiego. "Human" to jego nowy program, w którym z dystansem i humorem przygląda się temu, co nas wyróżnia jako ludzi.

Schizofrenię da się wyczytać z oczu? Sprawdzają to lubelscy naukowcy

Schizofrenię da się wyczytać z oczu? Sprawdzają to lubelscy naukowcy

Sztuczna inteligencja pomoże zdiagnozować schizofrenię. Lubelscy naukowcy sprawdzają, czy można tego dokonać za pomocą skanowania siatkówki.

Obywatel Rumunii jechał na Białoruś, ale wpadł w Polsce

Obywatel Rumunii jechał na Białoruś, ale wpadł w Polsce

Co obywatel Rumunii na przejściu granicznym w Terespolu miał? Fałszywe prawo jazdy i kradzione BMW. Miał też spotkanie z funkcjonariuszami z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wypadek w Chełmie

Tragiczny wypadek nastolatków. Chełm pożegna Filipa i Mateusza

Chełm pożegna nastolatków, którzy zginęli tragicznie w wypadku samochodowym w niedzielę. Pogrzeby odbędą się w środę i czwartek.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty