Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 czerwca 2013 r.
18:42
Edytuj ten wpis

Świdnik - Lublin: Wożą nas czym popadnie. ITD skontrolowała busy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 25 A A
Resztki podwozia jednego ze skontrolowanych autobusów. <br />
Od poniedziałku nie wozi już ludzi <br />
 (ITD)
Resztki podwozia jednego ze skontrolowanych autobusów.
Od poniedziałku nie wozi już ludzi
(ITD)

Siedem z 29 busów trzeba było natychmiast wycofać z ruchu, bo jazda nimi była niebezpieczna. W kolejnych siedmiu inspektorzy ITD wykryli usterki lub braki w dokumentacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W poniedziałek od rana pięć patroli lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowało busy wożące pasażerów obleganą linią Świdnik– Lublin.

– Docierały do nas sygnały o nieprawidłowościach na tej trasie. W szczególności dotyczyły stanu technicznego pojazdów oraz zbyt dużej liczby pasażerów w busach – mówi Adam Gorgol, naczelnik Wydziału Inspekcji lubelskiej ITD w Lublinie.

Inspektorzy sprawdzili autobusy kursujące przez Zadębie i Kalinówkę. – Niektórymi busami to strach jechać. Na pierwszy rzut oka widać, że lata świetności mają już dawno za sobą. Niektóre to chyba jeszcze pamiętają ubiegły wiek – mówi Marek Chwalewski, pasażer ze Świdnika.

W akcji brało udział dziesięciu inspektorów. – Kontrolowane były wszystkie autobusy wyjeżdżające i wjeżdżające do Świdnika. Na przewoźników czekaliśmy także na przystankach końcowych PKS oraz PKP w Lublinie – dodaje Adam Gorgol.

Do najczęstszych usterek należały wycieki, zużyte opony, niedziałające oświetlenie i brak wyjść awaryjnych. Jeden z autobusów pobił wszelkie rekordy. Inspektorzy stwierdzili w nim szereg usterek. Jednak przerazili się dopiero wtedy, gdy kierowca otworzył boczne klapy. – Okazało się, że rama pojazdu jest kompletnie skorodowana. Łatwo sobie wyobrazić, co mogłoby się wydarzyć, gdyby pękła – mówi Adam Gorgol. Inspektorzy zakazali dalszej eksploatacji pojazdu.

Wczoraj ITD. kontrolowała nie tylko stan techniczny. Jeden z przewoźników nie miał zezwolenia na przewóz pasażerów. Grozi mu kara do 8000 złotych. Inny dysponował pojazdem nie przystosowanym do przewozów ludzi. – Nie było odpowiednich oznaczeń i informacji. Kierowca nie miał dokumentów uprawniających do wożenia pasażerów – dodaje inspektor Gorgol.

Kontrola trwała trzy godziny. Efekt to siedem mandatów i dwa postępowania wyjaśniające.
Są też i pozytywne aspekty tej akcji. – Wszyscy kierowcy byli trzeźwi i nie przewozili zbyt wielu pasażerów, choć kontrole były prowadzone w trakcie porannego szczytu komunikacyjnego – dodaje inspektor Gorgol.

Inspekcja zapowiada kolejne takie akcje na trasie Świdnik–Lublin.

Cywilizacja z kasownikiem

Lublin i Świdnik są o krok od zgody w sprawie wydłużenia od października trasy lubelskiej, miejskiej linii 55. Planowanych jest kilkanaście kursów dziennie w jedną stronę i tyle samo powrotnych.

Autobus wjeżdżałby do Świdnika al. Jana Pawła II, później al. Lotników Polskich, Racławicką, Kosynierów, Okulickiego i Niepodległości pod helikopter.

Bilet jednorazowy wyceniono na 3,80 zł, zaś 90-minutowy przesiadkowy na 5 zł. Miesięczny na linię 55 kosztowałby 88 zł, sieciówka na oba miasta 124 zl, a miesięczny na sam Świdnik 50 zł.

Podane ceny dotyczą biletów normalnych. (drs)

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
halon / 18 czerwca 2013 o 18:09
0

Przekopać rów do świdnika napuścić wody, wypożyczyć kajaki za opłata i niech ku..a wiosłują do metropolii lublin

Avatar
Gosia / 18 czerwca 2013 o 15:16
0

Kapitalism według Tuska wykończa nawet przewoźników bo wożą ludzi ju prawie za darmo. Konkurencja naciska i trzeba doplacach do każdego jednego przewożonego. Inspekcja nie bierze pod uwagę tego i tylko karajo. Niech by tak rzondzancy dopłacili troche albo obniżyli podatek to i busy by były lepsze. Taki tam przewoznik spelnia role co to panstwo powinno spełniać. Wozli ludzi do roboty i z roboty. Kazden chce normalnie zyc i musi szukac oszczendnosci na wszystkim. Busy jezdno wolno i nie mam zadnej niebezpiecznej sytuacji. Tylko ze Pokemony chca wiencej i wiencej i dojo narodowe pieniadze. Czkamy tylko do wyborow żeby wreszcie wrocic do noramalnosci i pozbyc się tego policyjnego panstwa. Kontrolowac to niech oni siebie samych a nie ludzi pracy. Zaras będą chcieli żeby kawe dawac pasazerom i kanapki! Co za kraj z tej naszej Polski się zrobil? Czy o taka ojczyzne żeśmy walczyli? Ludzie przed wyborami musza sioe mocno zastanowic jak glosowac żeby nie zbankrutowac. PO chce tylko kontroli i kar za jakies głupoty, Palikot regulowac jakies przepisy co by tylko utrudnic zycie,a SLD zniszczyc kościoły żeby dla nich wiencej było. Ratunek tylko w Kaczynskim bo to on tylko potrafi uwolnic biznesmenow od przesladowcuw!

proponuję nauczyć się pisać.. 

proponuję nauczyć się pisać.. 

rozwiń
Avatar
croc / 18 czerwca 2013 o 14:43
0

3 godziny kontroli tylko po to by było co do statystyk wpisać! Po 3 godzinach ITD sie zwinęło bo sie przepracowali a na trasy wróciły gruchoty które się pochowały na czas kontroli! I znowu graty woziły ludzi i zatrzymywały się tam gdzie im nie wolno! Niestety ITD robi się jak POlicja: tylko liczby i statystyki się liczą!

A co myślisz, że dla 8 inspektorów z Lublina jedyną rzeczą jest kontrola busów na trasie Lublin - Świdnik? Takich tras są dziesiątki!!!! Innych zadań są dziesiątki!!!! Doby byłoby za mało, żeby to wszystko obrabiać non-stop. Trochę wyobraźni

A co myślisz, że dla 8 inspektorów z Lublina jedyną rzeczą jest kontrola busów na trasie Lublin - Świdnik? Takich tras są dziesiątki!!!! Innych zadań są dziesiątki!!!! Doby byłoby za mało, żeby to wszystko obrabiać non-stop. Trochę wyobraźni

rozwiń
Avatar
ja / 18 czerwca 2013 o 14:21
0

Niech zrobią komunikację miejską łączącą nas z Lublinem, taką z prawdziwego zdarzenia, zatrudnią w niej w pierwszej kolejności busiarzy i wszyscy będą zadowoleni :) Ale nie, po co... lepiej żebyśmy się wozili gratami.

Avatar
ssss / 18 czerwca 2013 o 11:10
0

88 by lepiej sprawdzili tam jest zdecydowanie gorzej 

Avatar
wiedzoncy jak jest / 18 czerwca 2013 o 09:31
0

Kapitalism według Tuska wykończa nawet przewoźników bo wożą ludzi ju prawie za darmo. Konkurencja naciska i trzeba doplacach do każdego jednego przewożonego. Inspekcja nie bierze pod uwagę tego i tylko karajo. Niech by tak rzondzancy dopłacili troche albo obniżyli podatek to i busy by były lepsze. Taki tam przewoznik spelnia role co to panstwo powinno spełniać. Wozli ludzi do roboty i z roboty. Kazden chce normalnie zyc i musi szukac oszczendnosci na wszystkim. Busy jezdno wolno i nie mam zadnej niebezpiecznej sytuacji. Tylko ze Pokemony chca wiencej i wiencej i dojo narodowe pieniadze. Czkamy tylko do wyborow żeby wreszcie wrocic do noramalnosci i pozbyc się tego policyjnego panstwa. Kontrolowac to niech oni siebie samych a nie ludzi pracy. Zaras będą chcieli żeby kawe dawac pasazerom i kanapki! Co za kraj z tej naszej Polski się zrobil? Czy o taka ojczyzne żeśmy walczyli? Ludzie przed wyborami musza sioe mocno zastanowic jak glosowac żeby nie zbankrutowac. PO chce tylko kontroli i kar za jakies głupoty, Palikot regulowac jakies przepisy co by tylko utrudnic zycie,a SLD zniszczyc kościoły żeby dla nich wiencej było. Ratunek tylko w Kaczynskim bo to on tylko potrafi uwolnic biznesmenow od przesladowcuw!

Kapitalism według Tuska wykończa nawet przewoźników bo wożą ludzi ju prawie za darmo. Konkurencja naciska i trzeba doplacach do każdego jednego przewożonego. Inspekcja nie bierze pod uwagę tego i tylko karajo. Niech by tak rzondzancy dopłacili troche albo obniżyli podatek to i busy by były lepsze. Taki tam przewoznik spelnia role co to panstwo powinno spełniać. Wozli ludzi do roboty i z roboty. Kazden chce normalnie zyc i musi szukac oszczendnosci na wsz... rozwiń

Avatar
Jagodziorz / 18 czerwca 2013 o 08:24
0

A moze warto częściej kontrolować ZTM i linię 45.....podczas opadów woda leje sie do środka przez dach i boczne szyby.....a pasażerowie "przemieszcają się" aby uniknąć "podtopień"....BRAWO tak trzymać....W jednych autobusach klimatyzacja, która nic nie daje a w innych "prysznic"....po prostu SPA.....

Avatar
phi / 18 czerwca 2013 o 08:00
0

nie były przepełnione, bo kierowcy dali sobie znac, że jest kontrola..phi

Avatar
zbib / 18 czerwca 2013 o 07:57
0

a ja zacząłbym od kontroli zachowańia inspektorków. W zimie byłem świadkiem jak grzejący się w swoim busie z pracującym ponad  dopuszczalną minutę sprawdzali kierowców chełmskiej komunikacji. Kierowca był trzymany na zewnątrz a "pan" inspektor pokazywał swoją wazność.  Kultura i wbrak ogłady wyłazi z tych nieokrzesanych władców naszych dróg

Avatar
djkravis / 18 czerwca 2013 o 00:06
0

Niech sprawdzą teraz stan techniczny karetek pogotowia w Puławach to dopiero zobaczą czym można jeździć

Avatar
halon / 18 czerwca 2013 o 18:09
0

Przekopać rów do świdnika napuścić wody, wypożyczyć kajaki za opłata i niech ku..a wiosłują do metropolii lublin

Avatar
Gosia / 18 czerwca 2013 o 15:16
0

Kapitalism według Tuska wykończa nawet przewoźników bo wożą ludzi ju prawie za darmo. Konkurencja naciska i trzeba doplacach do każdego jednego przewożonego. Inspekcja nie bierze pod uwagę tego i tylko karajo. Niech by tak rzondzancy dopłacili troche albo obniżyli podatek to i busy by były lepsze. Taki tam przewoznik spelnia role co to panstwo powinno spełniać. Wozli ludzi do roboty i z roboty. Kazden chce normalnie zyc i musi szukac oszczendnosci na wszystkim. Busy jezdno wolno i nie mam zadnej niebezpiecznej sytuacji. Tylko ze Pokemony chca wiencej i wiencej i dojo narodowe pieniadze. Czkamy tylko do wyborow żeby wreszcie wrocic do noramalnosci i pozbyc się tego policyjnego panstwa. Kontrolowac to niech oni siebie samych a nie ludzi pracy. Zaras będą chcieli żeby kawe dawac pasazerom i kanapki! Co za kraj z tej naszej Polski się zrobil? Czy o taka ojczyzne żeśmy walczyli? Ludzie przed wyborami musza sioe mocno zastanowic jak glosowac żeby nie zbankrutowac. PO chce tylko kontroli i kar za jakies głupoty, Palikot regulowac jakies przepisy co by tylko utrudnic zycie,a SLD zniszczyc kościoły żeby dla nich wiencej było. Ratunek tylko w Kaczynskim bo to on tylko potrafi uwolnic biznesmenow od przesladowcuw!

proponuję nauczyć się pisać.. 

proponuję nauczyć się pisać.. 

rozwiń
Avatar
croc / 18 czerwca 2013 o 14:43
0

3 godziny kontroli tylko po to by było co do statystyk wpisać! Po 3 godzinach ITD sie zwinęło bo sie przepracowali a na trasy wróciły gruchoty które się pochowały na czas kontroli! I znowu graty woziły ludzi i zatrzymywały się tam gdzie im nie wolno! Niestety ITD robi się jak POlicja: tylko liczby i statystyki się liczą!

A co myślisz, że dla 8 inspektorów z Lublina jedyną rzeczą jest kontrola busów na trasie Lublin - Świdnik? Takich tras są dziesiątki!!!! Innych zadań są dziesiątki!!!! Doby byłoby za mało, żeby to wszystko obrabiać non-stop. Trochę wyobraźni

A co myślisz, że dla 8 inspektorów z Lublina jedyną rzeczą jest kontrola busów na trasie Lublin - Świdnik? Takich tras są dziesiątki!!!! Innych zadań są dziesiątki!!!! Doby byłoby za mało, żeby to wszystko obrabiać non-stop. Trochę wyobraźni

rozwiń
Avatar
ja / 18 czerwca 2013 o 14:21
0

Niech zrobią komunikację miejską łączącą nas z Lublinem, taką z prawdziwego zdarzenia, zatrudnią w niej w pierwszej kolejności busiarzy i wszyscy będą zadowoleni :) Ale nie, po co... lepiej żebyśmy się wozili gratami.

Avatar
ssss / 18 czerwca 2013 o 11:10
0

88 by lepiej sprawdzili tam jest zdecydowanie gorzej 

Avatar
wiedzoncy jak jest / 18 czerwca 2013 o 09:31
0

Kapitalism według Tuska wykończa nawet przewoźników bo wożą ludzi ju prawie za darmo. Konkurencja naciska i trzeba doplacach do każdego jednego przewożonego. Inspekcja nie bierze pod uwagę tego i tylko karajo. Niech by tak rzondzancy dopłacili troche albo obniżyli podatek to i busy by były lepsze. Taki tam przewoznik spelnia role co to panstwo powinno spełniać. Wozli ludzi do roboty i z roboty. Kazden chce normalnie zyc i musi szukac oszczendnosci na wszystkim. Busy jezdno wolno i nie mam zadnej niebezpiecznej sytuacji. Tylko ze Pokemony chca wiencej i wiencej i dojo narodowe pieniadze. Czkamy tylko do wyborow żeby wreszcie wrocic do noramalnosci i pozbyc się tego policyjnego panstwa. Kontrolowac to niech oni siebie samych a nie ludzi pracy. Zaras będą chcieli żeby kawe dawac pasazerom i kanapki! Co za kraj z tej naszej Polski się zrobil? Czy o taka ojczyzne żeśmy walczyli? Ludzie przed wyborami musza sioe mocno zastanowic jak glosowac żeby nie zbankrutowac. PO chce tylko kontroli i kar za jakies głupoty, Palikot regulowac jakies przepisy co by tylko utrudnic zycie,a SLD zniszczyc kościoły żeby dla nich wiencej było. Ratunek tylko w Kaczynskim bo to on tylko potrafi uwolnic biznesmenow od przesladowcuw!

Kapitalism według Tuska wykończa nawet przewoźników bo wożą ludzi ju prawie za darmo. Konkurencja naciska i trzeba doplacach do każdego jednego przewożonego. Inspekcja nie bierze pod uwagę tego i tylko karajo. Niech by tak rzondzancy dopłacili troche albo obniżyli podatek to i busy by były lepsze. Taki tam przewoznik spelnia role co to panstwo powinno spełniać. Wozli ludzi do roboty i z roboty. Kazden chce normalnie zyc i musi szukac oszczendnosci na wsz... rozwiń

Avatar
Jagodziorz / 18 czerwca 2013 o 08:24
0

A moze warto częściej kontrolować ZTM i linię 45.....podczas opadów woda leje sie do środka przez dach i boczne szyby.....a pasażerowie "przemieszcają się" aby uniknąć "podtopień"....BRAWO tak trzymać....W jednych autobusach klimatyzacja, która nic nie daje a w innych "prysznic"....po prostu SPA.....

Avatar
phi / 18 czerwca 2013 o 08:00
0

nie były przepełnione, bo kierowcy dali sobie znac, że jest kontrola..phi

Avatar
zbib / 18 czerwca 2013 o 07:57
0

a ja zacząłbym od kontroli zachowańia inspektorków. W zimie byłem świadkiem jak grzejący się w swoim busie z pracującym ponad  dopuszczalną minutę sprawdzali kierowców chełmskiej komunikacji. Kierowca był trzymany na zewnątrz a "pan" inspektor pokazywał swoją wazność.  Kultura i wbrak ogłady wyłazi z tych nieokrzesanych władców naszych dróg

Avatar
djkravis / 18 czerwca 2013 o 00:06
0

Niech sprawdzą teraz stan techniczny karetek pogotowia w Puławach to dopiero zobaczą czym można jeździć

Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 0 0

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 7 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 33 5

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!