Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2017 r.
21:08

Sylwester miejski w Lublinie bez fajerwerków. Żeby nie stresować zwierząt

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 109 A A
(fot. Jakub Mróz / Dronoff.pl)

Po raz pierwszy na miejskim sylwestrze nie będzie pokazu sztucznych ogni. – To nasza świadoma decyzja. Nie chcemy stresować zwierząt – zapewniają w Ratuszu. Zamiast fajerwerków mają być lasery i efekty świetlne. Poza tym m.in. największe hity Budki Suflera.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Fajerwerki będą tylko muzyczne – podkreśla Tomasz Rakowski z Kancelarii Prezydenta w lubelskim Urzędzie Miasta, który organizuje publiczną zabawę na pl. Teatralnym obok Al. Racławickich.

W tym samym miejscu sylwester był rok temu. Wtedy sztuczne ognie odpalano z Ogrodu Saskiego, który z wyprzedzeniem został zamknięty, by nie ucierpiał nikt postronny. Pokaz fajerwerków za 23,5 tys. zł, wykonała chełmska firma Efekt.

W tym roku będzie inaczej. – Wiele miast odchodzi od głośnych wystrzałów, ze względu na to, że obecne w miastach zwierzęta źle je znoszą. Taka jest tendencja – wyjaśnia Rakowski.

Zamiast sztucznych ogni będą efekty świetlne, pokazy laserów i sypiące się na głowy confetti. To o północy, a co wcześniej?

O godz. 21 zabawę rozpocznie Yankee, czyli wokalista, który ma już wprawę w śpiewaniu jako pierwszy, bo w tym roku otwierał Przystanek Woodstock.

O godz. 21.55 scenę przejmie zespół Better grający nie tylko własne kompozycje, ale także szlagiery Beatlesów, Stonesów, czy Eltona Johna.

O godz. 22.50 największe hity Budki Suflera wykona Romuald Lipko Band, a przez scenę przewinie się m.in. Felicjan Andrzejczak, Izabela Trojanowska i Grzegorz Wilk. Koncert potrwa dwie godziny, z przerwą na życzenia i pokaz laserów.

Fajerwerków na tej imprezie nie będzie można odpalać nawet indywidualnie. Teren zostanie otoczony ogrodzeniem, za które nie będzie wolno wnosić także wszelkich napojów w szklanych butelkach. Zawartość takich butelek będzie można za to przelać do plastikowych kubeczków dostępnych za darmo przy wejściu. Z kubeczkiem będzie można wejść swobodnie.

Swobodnie będzie można korzystać także z komunikacji miejskiej, bo nocne linie będą bezpłatne i mają kursować według specjalnego rozkładu jazdy, czyli nawet co kwadrans (rozkład w ramce).

Na czas imprezy zamknięta dla ruchu zostanie ul. Grottgera. Zamykane, ani zwężane nie będą natomiast Al. Racławickie, chociaż służby odpowiedzialne za organizację imprezy radzą kierowcom, by zachowali szczególną ostrożność przejeżdżając obok miejsca imprezy.

Rozkład linii nocnych

Odjazdy linii N1, N2 i N3 z pl. Wolności:

20.00, 20.30,
21.00, 21.30
22.00, 22.15, 22.30, 22.45
23.00, 23.15, 23.30, 23.45
0.00, 0.15, 0.30, 0.45
1.00, 1.15, 1.30, 1.45
2.00, 2.30
3.00, 3.30
4.30

>>>

Sylwester miejski w Lublinie 2015/2016 [archiwum DW]

Komentarze 109

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 23:41
+1
Brawo. Bardzo dobra decyzja
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 21:44
+1
Brawo !!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 21:15
+1
Super decyzja! Bardzo popieram.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 21:12
+1
i dobrze, że nie będzie fajerwerków, psy oraz inne zwierzęta tylko wariują
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 13:57
0
Gratuluję zrezygnowania z kontrolowanego, bezpiecznego pokazu fajerwerków na rzecz indywidualnych wystrzałów. Fajerwerki są już tradycją i ludzie z tego nie zrezygnują. Przykre jest to, że pozwalając ludziom wystrzelac petardy na ruchliwej ulicy wśród tłumu nikt nie pomyślał o konsekwencjach. Byłam osobą, która oberwała jedną z tych petard. Posiniaczone ręce, spalone rajstopy i nadpalona sukienka to nie jest dokładnie coś czym chciałam powitać nowy rok. Zero wyobraźni.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 13:08
0
Tobie Lipko juz dziekujemy, Budka Suflera to K.Cugowski, jestes miernota, idz robic swoje interesy na wodeczce I sie upij I nie wracaj!!!!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 21:16
0
Świat chyba stanął na głowie, zwierzę ważniejsze od człowieka !
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 18:35
0
"Każdemu wg potrzeb i dokonań" - co ty człowieku pitolisz. Stary komunistyczny wyświechtany slogan. Każdemu według wyników jego pracy i jego ważności!!! A kundel jest przy człowieku jest nieważny!! Tak ciężko to pojąć? Kto zbudował cywilizację, kundle????
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 16:23
0
Bez fajerwerkow? To dobrze ,ze przeczytalem juz mialem sie wybrac z rodzina...tak to sobie daruje... Oczywiscie zwierząt nie będzie stresowal huk pozostalych....
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 15:31
0
Gratulacje, Lublin ma światłe władze.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 13:57
0
Gratuluję zrezygnowania z kontrolowanego, bezpiecznego pokazu fajerwerków na rzecz indywidualnych wystrzałów. Fajerwerki są już tradycją i ludzie z tego nie zrezygnują. Przykre jest to, że pozwalając ludziom wystrzelac petardy na ruchliwej ulicy wśród tłumu nikt nie pomyślał o konsekwencjach. Byłam osobą, która oberwała jedną z tych petard. Posiniaczone ręce, spalone rajstopy i nadpalona sukienka to nie jest dokładnie coś czym chciałam powitać nowy rok. Zero wyobraźni.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 13:08
0
Tobie Lipko juz dziekujemy, Budka Suflera to K.Cugowski, jestes miernota, idz robic swoje interesy na wodeczce I sie upij I nie wracaj!!!!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 21:16
0
Świat chyba stanął na głowie, zwierzę ważniejsze od człowieka !
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 18:35
0
"Każdemu wg potrzeb i dokonań" - co ty człowieku pitolisz. Stary komunistyczny wyświechtany slogan. Każdemu według wyników jego pracy i jego ważności!!! A kundel jest przy człowieku jest nieważny!! Tak ciężko to pojąć? Kto zbudował cywilizację, kundle????
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 16:23
0
Bez fajerwerkow? To dobrze ,ze przeczytalem juz mialem sie wybrac z rodzina...tak to sobie daruje... Oczywiscie zwierząt nie będzie stresowal huk pozostalych....
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 15:31
0
Gratulacje, Lublin ma światłe władze.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 12:56
0
SKANDAL. Obsraniec ważniejszy od człowieka!! -------------------------------------------------------------- Każdemu wg potrzeb i dokonań, chociaż tak naprawdę troska Ratusza o zwierzęta jest drugorzędna. Po prostu Miasto ma dosyć "tego człowieka" - nieobliczalnego głupka, który może narazić siebie i innych, a potem problemy i odszkodowania. Zatem niech najpierw człowiek nauczy się bawić tak, aby miło było z nim spędzać czas.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 10:58
0
SKANDAL. Obsraniec ważniejszy od człowieka!!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 01:16
0
Lipa w tym roku masakra...
Avatar
Gość / 30 grudnia 2017 o 22:46
0
Super! Duży krok do przodu! Wyrazy szacunku dla władz miasta :)
Zobacz wszystkie komentarze 109

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 0 16

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 81 19

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 69 11

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 108 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 7 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 32 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 11

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 2

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!