Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lipca 2013 r.
18:53
Edytuj ten wpis

Szpital poddany szokowej terapii. Ponad 200 osób straci pracę

0 9 A A
Szpital im. Jana Bożego przygotowuje się też do zmian organizacyjnych, żeby podreperować budżet (Mac
Szpital im. Jana Bożego przygotowuje się też do zmian organizacyjnych, żeby podreperować budżet (Mac

Zwolnienia grupowe w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie dotkną ponad 200 osób. Tym, którzy zostaną bez dochodów, mają pomóc urzędy pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zwolnienia grupowe dotyczą 221 pracowników – mówi Marzena Kowalczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego. – Z tym, że 107 z nich obejmie zmiana warunków zatrudnienia, a 114 osób dostanie wypowiedzenia. Głównym kryterium, którym kierowaliśmy się kwalifikując pracowników do zwolnienia, było to, czy będą mieli uprawnienia emerytalne, rentowe albo inne stałe źródło dochodu.

Zdecydowana większość pracowników, którzy dostaną wypowiedzenia, przejdzie na emerytury lub renty. Bez pracy i dochodu zostanie ok. 30 osób. Tej grupie mają pomóc urzędy pracy. – Wystąpimy do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z wnioskiem o dofinansowanie aktywizacji zwalnianych. Przypuszczam, że mamy duże szanse, aby je otrzymać – mówi Małgorzata Sokół, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

W grę wchodzą staże, pieniądze na przygotowanie miejsca pracy, zdobycie nowych kwalifikacji i na indywidualne szkolenia. Zwolnieni pracownicy szpitala mają też szanse na pieniądze na założenie własnej firmy.

– Zorganizujemy w tym miesiącu spotkanie ze wszystkimi wytypowanymi do zwolnienia lub zagrożonymi zwolnieniami. Poinformujemy ich o możliwościach zatrudnienia, poznamy ich potrzeby – tłumaczy Sokół.

Dyr. Sokół zapewnia też, że każda zwalniana osoba dostanie indywidualny plan działania i będzie pod opieką doradcy zawodowego.

Szpital im. Jana Bożego przygotowuje się też do zmian organizacyjnych, żeby podreperować budżet. Dyr. Kowalczyk rozważa m.in. połączenie oddziału internistycznego z oddziałem chorób płuc i gruźlicy.

„Jan Boży” jest jednym z trzech tzw. szpitali marszałkowskich w Lublinie, które ubiegły rok zakończyły na finansowym minusie. Stratę w wysokości ok. 2,4 mln zł zanotował szpital przy al. Kraśnickiej. W szpitalu im. Jana Bożego sięgała ona 1,5 mln zł, a w szpitalu kolejowym ok. 5,2 mln zł. Wszystkie te szpitale muszą wdrażać swoje plany naprawcze. Także w szpitalu kolejowym może to oznaczać restrukturyzację zatrudnienia.

– Kwota, jaką samorząd powinien przeznaczyć na pokrycie strat, to prawie 9,4 mln zł – mówi Zbigniew Orzeł, dyrektor departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim. – Jest niższa od szacowanej na początku zeszłego roku, co nie zmienia faktu, że jest bardzo duża.

Teoretycznie, samorząd może nie pokryć straty i przekształcić lub zlikwidować szpital. Na decyzję ma trzy miesiące i chce, żeby w tym czasie szpitale wykazały, na co przeznaczą te pieniądze. – Chcemy pokryć stratę, ale nie zamierzamy wrzucać pieniędzy do studni bez dna – mówi Tomasz Pękalski, członek Zarządu Województwa.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
niekowalczyk / 4 lipca 2013 o 13:29
0

...tylko dlaczego marzena kowalczyk ustanowiona w niejasnych okolicznościach dyrektorem szpitala pracownica UW Lublin zwalnia ludzi i likwiduje łóżka szpitalne w szpitalu który jak piszecie przyniósł w ub.r. najmniejsze straty????? Czemu wogóle likwiduje się łóżka szpitalne w kraju i regionie mającym najmniesze w Europie wskazniki łóżek szp./10tys. ludnosci........

Avatar
L / 4 lipca 2013 o 10:06
0

A podobno brakuje w kraju pielęgniarek a tu wot siupryza zwolnienia !

Pewnie w UP zaproponują im przekwalifikowanie się na psiego fryzjera lub jakiegoś stylistę fryzur intymnych. 

Avatar
ja / 4 lipca 2013 o 07:57
0

Czemu pozostałe szpitale sobie radzą ? Też ratują życie i zdrowie !

Ja wiem - to kwestia kadry zarządzającej !

Pogonić ze stołków tych, którzy nie umieją szefować, a zatrudnić menedżerów służby zdrowia z prawdziwego zdarzenia !

Avatar
job / 3 lipca 2013 o 23:58
0

Nie no... jak to czytan to zal dupe sciska z tym co sie dzieje, odremontowane oddzialy i co sie z tym stanie? Mialem ostatnio nieprzyjemnosc w niedalekim odstepie czasu kilka razy czlownkow rodziny w szpitalu, bywalo, ze ladowali na poczatku na korytarzu...a podobno w szpitalach tyle lozek wolnych... brak mi slow

Avatar
Luba / 3 lipca 2013 o 23:26
0

Pieniądze na służbę zdrowia są w kieszeniach KRUSOWCÓW. Aby zlikwidować Krus musiałby zmienić się skład Sejmu, bo tam zasiadają w wiekszości chłopi, a ci będą bronić swego, jak to w ich naturze. Wydrzeć , co się da, a samemu nic w zamian. Ja nie żartuję. Proszę zrobić statystykę pacjentów w szpitalach / kto płaci jakie skladki/. Czy jest taki odważny dziennikarz i nie chłop , który podejmie się tego tematu ?Nam pracownikom służby zdrowia Unia nie płaci. I przez całe życie zawodowe nieźle musimy się napracować, aby po 35 latach naprawdę ciężkiej pracy dostać 840,00 emerytury. To też nie żart. A uprawiać mogę sobie roślinki z hipermarketów na balkonie i to w ograniczonej ilości / brak środków pieniężnych na więcej/, a Unia do  takiej uprawy nie dopłaca. Szlak mnie trafia, jak widzę tych cwanych chłopów na każdym kroku.

Apel do byłych i obecnych pracowników służby zdrowia / nie lekarzy/ zastrajkujmy na rzecz zrównania ZUSU z KRUSEM i długi szpitali znikną, a więc będzie praca!!!

Pieniądze na służbę zdrowia są w kieszeniach KRUSOWCÓW. Aby zlikwidować Krus musiałby zmienić się skład Sejmu, bo tam zasiadają w wiekszości chłopi, a ci będą bronić swego, jak to w ich naturze. Wydrzeć , co się da, a samemu nic w zamian. Ja nie żartuję. Proszę zrobić statystykę pacjentów w szpitalach / kto płaci jakie skladki/. Czy jest taki odważny dziennikarz i nie chłop , który podejmie się tego tematu ?Nam pracownikom służby zdrowia Unia nie płaci. I przez całe życie zawodowe nieźle musimy się napracować, aby po 35 latach naprawdę ci... rozwiń

Avatar
ja / 3 lipca 2013 o 22:23
0

Może znajdą się pieniądze kiedy 1000 urzędników, tysiące nauczycieli i policjantów nie będzie dostawało 13tki (dodatkowej, trzynastej pensji z budżetu państwa)?   Tam gdzie pieniędzy nie ma, dodatkowo się ucina. Tam gdzie są trwonione -nie zmienia się nic. 

Avatar
ja / 3 lipca 2013 o 22:18
0

Szpital to nie firma ,że ma przynosić dochód! Szpital nawet na dużym minusie powinien funkcjonować bo zdrowie i życie jest bezcenne! Są służby i zawody które nie mogą być oceniane pod kątem dochodu! Ochrona zdrowia to bezpieczeństwo obywateli! Dlaczego nie likwiduje się Policji czy Straży Pożarnej, przecież te jednostki nie przynoszą dochodu i zawsze są na minusie? Właśnie na tych samych zasadach powinna opierać się służba zdrowia!

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 22:03
0

macie tego swojego pieprzonego wałęsę, a mieliśmy żyć w drugiej japoni, a dołączymy do tej listy

http://www.pb.pl/2667370,51750,10-najbiedniejszych-krajow-swiata

precz z pieprzoną solidarnością z lat 80, nie ma w naszym kraju pieniędzy a tuskowej kupują sukienki za nasze pieniądze i to po 6 tys. Niech idzie do ciocholandu, tam kupi sobie za 6 zł. Niech mężunio jej kupi, po cholerę go ma, albo niech zapieprza do pracy i do 67 lat orze a nie siedzi w domu. Ja też bym posiedziała, mnie nikt nie kupuje ciuchów abym godnie reprezentowała swój kraj i zakład pracy. Jak ja nienawidzę tego złodziejskiego kraju,

macie tego swojego pieprzonego wałęsę, a mieliśmy żyć w drugiej japoni, a dołączymy do tej listy

http://www.pb.pl/2667370,51750,10-najbiedniejszych-krajow-swiata

precz z pieprzoną solidarnością z lat 80, nie ma w naszym kraju pieniędzy a tuskowej kupują sukienki za nasze pieniądze i to po 6 tys. Niech idzie do ciocholandu, tam kupi sobie za 6 zł. Niech mężunio jej kupi, po cholerę go ma, albo niech zapieprza do pracy i do 67 lat orze a nie siedzi w domu. Ja też bym posiedziała, mnie nikt nie kupuje ciuchów abym godnie rep... rozwiń

Avatar
jo emerytka / 3 lipca 2013 o 21:39
0

jak długo jeszcze będziemy znosić fanaberie i przygotowania stołków dla siebie przez Orła i Pękalskiego. Bo to co czynią z naszą lubeską służbą zdrowia to woła o prokuratora i więzienie

Avatar
niekowalczyk / 4 lipca 2013 o 13:29
0

...tylko dlaczego marzena kowalczyk ustanowiona w niejasnych okolicznościach dyrektorem szpitala pracownica UW Lublin zwalnia ludzi i likwiduje łóżka szpitalne w szpitalu który jak piszecie przyniósł w ub.r. najmniejsze straty????? Czemu wogóle likwiduje się łóżka szpitalne w kraju i regionie mającym najmniesze w Europie wskazniki łóżek szp./10tys. ludnosci........

Avatar
L / 4 lipca 2013 o 10:06
0

A podobno brakuje w kraju pielęgniarek a tu wot siupryza zwolnienia !

Pewnie w UP zaproponują im przekwalifikowanie się na psiego fryzjera lub jakiegoś stylistę fryzur intymnych. 

Avatar
ja / 4 lipca 2013 o 07:57
0

Czemu pozostałe szpitale sobie radzą ? Też ratują życie i zdrowie !

Ja wiem - to kwestia kadry zarządzającej !

Pogonić ze stołków tych, którzy nie umieją szefować, a zatrudnić menedżerów służby zdrowia z prawdziwego zdarzenia !

Avatar
job / 3 lipca 2013 o 23:58
0

Nie no... jak to czytan to zal dupe sciska z tym co sie dzieje, odremontowane oddzialy i co sie z tym stanie? Mialem ostatnio nieprzyjemnosc w niedalekim odstepie czasu kilka razy czlownkow rodziny w szpitalu, bywalo, ze ladowali na poczatku na korytarzu...a podobno w szpitalach tyle lozek wolnych... brak mi slow

Avatar
Luba / 3 lipca 2013 o 23:26
0

Pieniądze na służbę zdrowia są w kieszeniach KRUSOWCÓW. Aby zlikwidować Krus musiałby zmienić się skład Sejmu, bo tam zasiadają w wiekszości chłopi, a ci będą bronić swego, jak to w ich naturze. Wydrzeć , co się da, a samemu nic w zamian. Ja nie żartuję. Proszę zrobić statystykę pacjentów w szpitalach / kto płaci jakie skladki/. Czy jest taki odważny dziennikarz i nie chłop , który podejmie się tego tematu ?Nam pracownikom służby zdrowia Unia nie płaci. I przez całe życie zawodowe nieźle musimy się napracować, aby po 35 latach naprawdę ciężkiej pracy dostać 840,00 emerytury. To też nie żart. A uprawiać mogę sobie roślinki z hipermarketów na balkonie i to w ograniczonej ilości / brak środków pieniężnych na więcej/, a Unia do  takiej uprawy nie dopłaca. Szlak mnie trafia, jak widzę tych cwanych chłopów na każdym kroku.

Apel do byłych i obecnych pracowników służby zdrowia / nie lekarzy/ zastrajkujmy na rzecz zrównania ZUSU z KRUSEM i długi szpitali znikną, a więc będzie praca!!!

Pieniądze na służbę zdrowia są w kieszeniach KRUSOWCÓW. Aby zlikwidować Krus musiałby zmienić się skład Sejmu, bo tam zasiadają w wiekszości chłopi, a ci będą bronić swego, jak to w ich naturze. Wydrzeć , co się da, a samemu nic w zamian. Ja nie żartuję. Proszę zrobić statystykę pacjentów w szpitalach / kto płaci jakie skladki/. Czy jest taki odważny dziennikarz i nie chłop , który podejmie się tego tematu ?Nam pracownikom służby zdrowia Unia nie płaci. I przez całe życie zawodowe nieźle musimy się napracować, aby po 35 latach naprawdę ci... rozwiń

Avatar
ja / 3 lipca 2013 o 22:23
0

Może znajdą się pieniądze kiedy 1000 urzędników, tysiące nauczycieli i policjantów nie będzie dostawało 13tki (dodatkowej, trzynastej pensji z budżetu państwa)?   Tam gdzie pieniędzy nie ma, dodatkowo się ucina. Tam gdzie są trwonione -nie zmienia się nic. 

Avatar
ja / 3 lipca 2013 o 22:18
0

Szpital to nie firma ,że ma przynosić dochód! Szpital nawet na dużym minusie powinien funkcjonować bo zdrowie i życie jest bezcenne! Są służby i zawody które nie mogą być oceniane pod kątem dochodu! Ochrona zdrowia to bezpieczeństwo obywateli! Dlaczego nie likwiduje się Policji czy Straży Pożarnej, przecież te jednostki nie przynoszą dochodu i zawsze są na minusie? Właśnie na tych samych zasadach powinna opierać się służba zdrowia!

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 22:03
0

macie tego swojego pieprzonego wałęsę, a mieliśmy żyć w drugiej japoni, a dołączymy do tej listy

http://www.pb.pl/2667370,51750,10-najbiedniejszych-krajow-swiata

precz z pieprzoną solidarnością z lat 80, nie ma w naszym kraju pieniędzy a tuskowej kupują sukienki za nasze pieniądze i to po 6 tys. Niech idzie do ciocholandu, tam kupi sobie za 6 zł. Niech mężunio jej kupi, po cholerę go ma, albo niech zapieprza do pracy i do 67 lat orze a nie siedzi w domu. Ja też bym posiedziała, mnie nikt nie kupuje ciuchów abym godnie reprezentowała swój kraj i zakład pracy. Jak ja nienawidzę tego złodziejskiego kraju,

macie tego swojego pieprzonego wałęsę, a mieliśmy żyć w drugiej japoni, a dołączymy do tej listy

http://www.pb.pl/2667370,51750,10-najbiedniejszych-krajow-swiata

precz z pieprzoną solidarnością z lat 80, nie ma w naszym kraju pieniędzy a tuskowej kupują sukienki za nasze pieniądze i to po 6 tys. Niech idzie do ciocholandu, tam kupi sobie za 6 zł. Niech mężunio jej kupi, po cholerę go ma, albo niech zapieprza do pracy i do 67 lat orze a nie siedzi w domu. Ja też bym posiedziała, mnie nikt nie kupuje ciuchów abym godnie rep... rozwiń

Avatar
jo emerytka / 3 lipca 2013 o 21:39
0

jak długo jeszcze będziemy znosić fanaberie i przygotowania stołków dla siebie przez Orła i Pękalskiego. Bo to co czynią z naszą lubeską służbą zdrowia to woła o prokuratora i więzienie

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 0

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 2

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 13

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 31 13

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!