Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2010 r.
21:30
Edytuj ten wpis

Szpitalom zabraknie pieniędzy w 2011 roku

0 11 A A

Choć negocjacje szpitali z NFZ trwają, to już wiadomo, że nie wszystkie oddziały podpiszą kontrakty na przyszły rok. Dla pacjentów oznacza to jedno – pomocy będą musieli szukać gdzie indziej. I często za własne pieniądze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nasz szpital nie będzie już świadczył usług tlenoterapii. Od 2011 roku przestanie też działać oddział intensywnej terapii noworodków – mówi Marta Podgórska, rzeczniczka prasowa SPSK 4 przy ul. Jaczewskiego.

Pod znakiem zapytania jest też istnienie Poradni Endokrynologicznej. – Nie zapadły jeszcze żadne decyzje dotyczące opieki ambulatoryjnej i pracowni diagnostycznych. Ale od jakiegoś czasu pacjenci szpitala już nie mogą rejestrować się do endokrynologa na przyszły rok – wyjaśnia Podgórska.

Wiele kontrowersji wzbudza też finansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych.

– Sytuacja jest patowa. Żaden z lubelskich szpitali nie zgodził się na warunki finansowe proponowane przez fundusz – mówi Ryszard Śmiech, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej.

Zarządy pozostałych szpitali niechętnie komentują problem kontraktowania. – Trwają negocjacje – ucina rozmowę Adam Borowicz, dyrektor SPSK 1 przy ul. Staszica. Podobnie wypowiadają się inni dyrektorzy.

Na leczenie pacjentów w roku 2011 Narodowy Fundusz Zdrowia przeznacza ponad 3 miliardy złotych. – To o 83 miliony więcej niż w roku ubiegłym – mówi Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka prasowa lubelskiego oddziału.

Ale jeśli NFZ nie zwiększy nakładów, to swoje oddziały będą musiały zamykać też szpitale powiatowe. Sytuacja niepokoi nie tylko dyrektorów tych placówek, ale też samorządowców. Dziś w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbędzie się spotkanie w tej sprawie.

– Praktycznie każdy szpital powiatowy na Lubelszczyźnie, a jest ich ponad 20, ma na przyszły rok dużo mniejszy kontrakt z NFZ – mówi Paweł Pikula, starosta lubelski.

Jak udało nam się dowiedzieć, niektóre szpitale otrzymały od funduszu propozycje kontraktów nawet o kilka milionów zł niższe od tegorocznych.

Starosta liczy, że uda się osiągnąć kompromis. Gdyby jednak tak się nie stało, to nie wyklucza podjęcia bardziej radykalnych działań. – Jeśli pieniądze się nie znajdą, to będziemy myśleć nad jakąś formą protestu – mówi Pikula.

W spotkaniu oprócz starostów wezmą udział dyrektorzy szpitali i przedstawiciele lubelskiego oddziału NFZ.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anest / 9 grudnia 2010 o 13:32
0
[quote name='crx' timestamp='1291879038' post='401717']
Solidaruchowy dobrobyt postępuje..........!!!I ponoć kraj się rozwija........!Już dawno należało sprywatyzować szpitale,rozwiązać NFZ i wszelkie jego klony,pogonić ponoć "ciężko pracujących urzędników w tego typu instytucjach" i rozwinąć prywatne ubezpieczalnie.Ale lobbing jest tak silny ,że pewnie nici z tego..........!!!
[/quote] A to czemu tak mówisz. Zobacz na sprywatyzowany szpital w Biłgoraju, a zdziwisz sie bardzo.
Avatar
lek.med / 9 grudnia 2010 o 11:46
0
[quote name='gość' timestamp='1291888982' post='401804']
Polsko wschodnia! (lubelskie i podkarpackie) dalej glosuj na PIS i nie dziw się, że nie ma kasy na drogi, na ochronę zdrowia, etc! Módlmy się !!!!
[/quo
najwieksze problemy z pieniędzmi zaczeły się gdy do władzy doszło PO, jak nie masz pojęcia o czym mowa to sie nie wypowiadaj, Tzn jak chcesz to pisz takie głupoty ale mijasz się z prawdą,
pokój wszystkim
Avatar
gość / 9 grudnia 2010 o 11:03
0
Polsko wschodnia! (lubelskie i podkarpackie) dalej glosuj na PIS i nie dziw się, że nie ma kasy na drogi, na ochronę zdrowia, etc! Módlmy się !!!!
Avatar
belzebub / 9 grudnia 2010 o 10:42
0
To jest oczywiste że przetrwają tylko najsilniejsi, bo osobniki chore będą naturalnie eliminowane ze społeczeństwa, bo nie będzie się gdzie leczyć. Wiele osób też martwi się o emeryturę a skąd pewność że jak na nią uzbierasz to jej dożyjesz? nie ma się czym stresować, jak to się mawia PRZYRODA
Avatar
magda / 9 grudnia 2010 o 10:38
0
jak mozna zamknac intensywna terapie noworodkow jak to jeden z dobrych oddzialow w tym szpitalu!!!!!!!!!
Avatar
inter / 9 grudnia 2010 o 09:00
0
kolejny symptom cudu tuseka cyt.,,chcieliscie Irlandię, a macie czeski film".Przecież miniser wincent Rostow kracze o wzroście PKB .... NIE ROZUMIEM, tak jak prezydent PR w USA.....
Avatar
biurokrancja / 9 grudnia 2010 o 08:57
0
[quote name='gość' timestamp='1291876720' post='401700']
Prawda jest taka, że nie ma takiej kwoty która zadowoliłaby szpitale. Najsłabsi dyrektorzy szpitali zamiast negocjować skutecznie z NFZ wolą biadolić naokoło jakie ciężkie jest życie dyrektora szpitala. Dlaczego jeleń ryczy na rykowisku? Ano dlatego że ma ciężkie życie!!!
[/quote]
pieprzysz kolego
rozpier***ić enefzet!!!!
Avatar
crx / 9 grudnia 2010 o 08:17
0
Solidaruchowy dobrobyt postępuje..........!!!I ponoć kraj się rozwija........!Już dawno należało sprywatyzować szpitale,rozwiązać NFZ i wszelkie jego klony,pogonić ponoć "ciężko pracujących urzędników w tego typu instytucjach" i rozwinąć prywatne ubezpieczalnie.Ale lobbing jest tak silny ,że pewnie nici z tego..........!!!
Avatar
gość / 9 grudnia 2010 o 07:38
0
[quote name='nissan' timestamp='1291875416' post='401695']
Najwyższy czas roz.......ić ten cały FNZ!!!
[/quote]
Prawda jest taka, że nie ma takiej kwoty która zadowoliłaby szpitale. Najsłabsi dyrektorzy szpitali zamiast negocjować skutecznie z NFZ wolą biadolić naokoło jakie ciężkie jest życie dyrektora szpitala. Dlaczego jeleń ryczy na rykowisku? Ano dlatego że ma ciężkie życie!!!
Avatar
power / 9 grudnia 2010 o 07:36
0
jak to możliwe że nagle nie ma pieniędzy ? W tamtym roku jakoś były? Wcześniej czytałem, że nie będzie pieniędzy na leczenie dzieciom zębów w szkole no ale po co to skoro nie będzie dzieci jak zamkną oddział leczenia noworodków !!!! Tak PEŁO tak zachęca do robienia dzieci i walki z niżem demograficznym
Avatar
Anest / 9 grudnia 2010 o 13:32
0
[quote name='crx' timestamp='1291879038' post='401717']
Solidaruchowy dobrobyt postępuje..........!!!I ponoć kraj się rozwija........!Już dawno należało sprywatyzować szpitale,rozwiązać NFZ i wszelkie jego klony,pogonić ponoć "ciężko pracujących urzędników w tego typu instytucjach" i rozwinąć prywatne ubezpieczalnie.Ale lobbing jest tak silny ,że pewnie nici z tego..........!!!
[/quote] A to czemu tak mówisz. Zobacz na sprywatyzowany szpital w Biłgoraju, a zdziwisz sie bardzo.
Avatar
lek.med / 9 grudnia 2010 o 11:46
0
[quote name='gość' timestamp='1291888982' post='401804']
Polsko wschodnia! (lubelskie i podkarpackie) dalej glosuj na PIS i nie dziw się, że nie ma kasy na drogi, na ochronę zdrowia, etc! Módlmy się !!!!
[/quo
najwieksze problemy z pieniędzmi zaczeły się gdy do władzy doszło PO, jak nie masz pojęcia o czym mowa to sie nie wypowiadaj, Tzn jak chcesz to pisz takie głupoty ale mijasz się z prawdą,
pokój wszystkim
Avatar
gość / 9 grudnia 2010 o 11:03
0
Polsko wschodnia! (lubelskie i podkarpackie) dalej glosuj na PIS i nie dziw się, że nie ma kasy na drogi, na ochronę zdrowia, etc! Módlmy się !!!!
Avatar
belzebub / 9 grudnia 2010 o 10:42
0
To jest oczywiste że przetrwają tylko najsilniejsi, bo osobniki chore będą naturalnie eliminowane ze społeczeństwa, bo nie będzie się gdzie leczyć. Wiele osób też martwi się o emeryturę a skąd pewność że jak na nią uzbierasz to jej dożyjesz? nie ma się czym stresować, jak to się mawia PRZYRODA
Avatar
magda / 9 grudnia 2010 o 10:38
0
jak mozna zamknac intensywna terapie noworodkow jak to jeden z dobrych oddzialow w tym szpitalu!!!!!!!!!
Avatar
inter / 9 grudnia 2010 o 09:00
0
kolejny symptom cudu tuseka cyt.,,chcieliscie Irlandię, a macie czeski film".Przecież miniser wincent Rostow kracze o wzroście PKB .... NIE ROZUMIEM, tak jak prezydent PR w USA.....
Avatar
biurokrancja / 9 grudnia 2010 o 08:57
0
[quote name='gość' timestamp='1291876720' post='401700']
Prawda jest taka, że nie ma takiej kwoty która zadowoliłaby szpitale. Najsłabsi dyrektorzy szpitali zamiast negocjować skutecznie z NFZ wolą biadolić naokoło jakie ciężkie jest życie dyrektora szpitala. Dlaczego jeleń ryczy na rykowisku? Ano dlatego że ma ciężkie życie!!!
[/quote]
pieprzysz kolego
rozpier***ić enefzet!!!!
Avatar
crx / 9 grudnia 2010 o 08:17
0
Solidaruchowy dobrobyt postępuje..........!!!I ponoć kraj się rozwija........!Już dawno należało sprywatyzować szpitale,rozwiązać NFZ i wszelkie jego klony,pogonić ponoć "ciężko pracujących urzędników w tego typu instytucjach" i rozwinąć prywatne ubezpieczalnie.Ale lobbing jest tak silny ,że pewnie nici z tego..........!!!
Avatar
gość / 9 grudnia 2010 o 07:38
0
[quote name='nissan' timestamp='1291875416' post='401695']
Najwyższy czas roz.......ić ten cały FNZ!!!
[/quote]
Prawda jest taka, że nie ma takiej kwoty która zadowoliłaby szpitale. Najsłabsi dyrektorzy szpitali zamiast negocjować skutecznie z NFZ wolą biadolić naokoło jakie ciężkie jest życie dyrektora szpitala. Dlaczego jeleń ryczy na rykowisku? Ano dlatego że ma ciężkie życie!!!
Avatar
power / 9 grudnia 2010 o 07:36
0
jak to możliwe że nagle nie ma pieniędzy ? W tamtym roku jakoś były? Wcześniej czytałem, że nie będzie pieniędzy na leczenie dzieciom zębów w szkole no ale po co to skoro nie będzie dzieci jak zamkną oddział leczenia noworodków !!!! Tak PEŁO tak zachęca do robienia dzieci i walki z niżem demograficznym
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Raz, Dwa, Trzy "Ważne piosenki". Koncert w Filharmonii Lubelskiej
14 października 2018, 19:00

Raz, Dwa, Trzy "Ważne piosenki". Koncert w Filharmonii Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 14 października o godz. 19 na scenie Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi formacja Raz, Dwa, Trzy z koncertem Ważne piosenki.

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Bilety wyprzedane, nie wystarczyło dla wszystkich
Zdjęcia
galeria
film

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Bilety wyprzedane, nie wystarczyło dla wszystkich 1 0

Ogromna kolejka, której końca nie było widać – tak wyglądała środowa walka o bilety na niedzielny mecz żużlowy Speed Car Motor Lublin z ROW Rybnik. Wiele osób odeszło od kasy z kwitkiem i mecz będzie mogło obejrzeć tylko w telewizji.

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski 11 0

W środę w regionie rozegrano kolejne spotkania w ramach okręgowego Pucharu Polski w okręgu lubelskim i zamojskim. W pierwszym z wymienionych obyło się bez niespodzianek – zarówno Motor Lublin jak i Wisła Puławy pokonały niżej notowanych rywali, w drugim doszło do jednej niespodzianki

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej 0 7

Lublin będzie gospodarzem jednego z 20 ogólnoeuropejskich paneli obywatelskich poświęconych przyszłości Unii Europejskiej. Stolica województwa lubelskiego została wyróżniona w ten sposób przez Komisję Europejską jako jedyne z polskich miast.

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie
5 października 2018, 18:00

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 5 października o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się wernisaż wystawy Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu.

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej 4 4

Andrzej Czapski będzie kandydował na urząd prezydenta Białej Podlaskiej, ale nie z komitetu Kukiz'15, tylko z KWW Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów 1 0

Zawody potrwają dd czwartku do niedzieli. Weźmie w nich udział 16-osobowa reprezentacja Polski

Znika popularna przed laty usługa Poczty Polskiej. Choć cena ostatnio nie zachęcała do skorzystania
galeria

Znika popularna przed laty usługa Poczty Polskiej. Choć cena ostatnio nie zachęcała do skorzystania 5 3

Jeszcze masz 10 dni by nadać ostatni w życiu telegram. Ostatni w życiu telegramu. Masz jeszcze 10 dni by się dowiedzieć, że coś takiego jak telegram w ogóle było. Usługa pamiętająca XIX wiek przestanie istnieć. Poczta Polska poinformowała o tym na swojej stronie i na… Twitterze.

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym”
galeria

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym” 6 3

Dziś na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie pochowano ppłk. Zbigniewa Matysiaka, jednego z ostatnich podkomendnych legendarnego dowódcy mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Miał 92 lata.

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę 0 1

Kierujący jeepem najechał na jadącą w kierunku Kocka rowerzystkę.

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina
23 września 2018, 9:00

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina 0 0

23 września o godz. 9 zorganizowany zostanie jesienny spływ kajakowy 23-kilometrowym odcinkiem rzeki Wieprz, z Baranowa do Kośmina.

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie 2 2

W piątek i w sobotę będzie można wziąć udział w warsztatach kung-fu, które poprowadzi chiński mistrz Shi Yan Ti. Mnich przyjedzie do Lublina ze słynnego klasztoru Shaolin. To będzie jego pierwsza wizyta w Polsce. Seminarium z udziałem chińskiego mistrza organizuje lubelska szkoła Tygrysy Shaolin Kung-fu.

Wielka operacja: scalają grunty, wybudują drogi. Rolnicy mają wiele pytań

Wielka operacja: scalają grunty, wybudują drogi. Rolnicy mają wiele pytań 3 4

Kiedy będę mógł wejść na przydzieloną mi działkę, czy będę mógł sprzątnąć zasianą przeze mnie pszenicę, kiedy pole zmieni właściciela? Te i inne pytania padły podczas kolejnej prezentacji projektu scaleniowego w Wojsławicach.

Lublin: Będzie strajk w szpitalu? Związkowcy chcą podwyżek. "To kompromisowa propozycja"

Lublin: Będzie strajk w szpitalu? Związkowcy chcą podwyżek. "To kompromisowa propozycja" 4 23

Pięć związków zawodowych działających w SPSK4 w Lublinie, które reprezentują 1300 pracowników (poza pielęgniarkami i lekarzami), wciąż czeka na odpowiedź dyrekcji na pismo w sprawie podwyżek.

Kai James (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chcemy powalczyć o czwórkę

Kai James (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chcemy powalczyć o czwórkę 0 0

Rozmowa z Kai James, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!