Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 sierpnia 2009 r.
21:38
Edytuj ten wpis

Tour de Pologne przejechał przez Lublin

0 8 A A

Wywrócenie ruchu drogowego w mieście do góry nogami, piękna pogoda, emocje sportowe, sportowe przybranie centrum Lublina, czyli jak przeżyliśmy trzeci etap 66 Tour de Pologne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dużą niespodzianką zakończył się trzeci etap 66 Tour de Pologne. Na metę pod Pocztą Główną na Krakowskim Przedmieściu peleton przyprowadził Włoch Jacopo Guarnieri (Liquigas). – Nie spodziewałem się takiego zwycięzcy – przyznał Marcin Sapa, jeden z najlepszych polskich kolarzy (Lampre).

Lublin na prawdziwe ściganie czekał od 1993 r. Wprawdzie w ubiegłym roku Tour de Pologne zagościł w naszym mieście, ale kolarze postanowili zastrajkować i nie dojechali do mety. Tym razem takich problemów nie było, a kibice obejrzeli pasjonującą walkę. – Wydaje mi się, że kolarze zrehabilitowali się za wydarzenia z poprzedniego roku – stwierdził Czesław Lang, organizator wyścigu.

Przez większość wtorkowego etapu wyścigowi przewodziła trójka kolarzy: Laszlo Bodrogi (Węgry, Katusha), Bjoern Schroeder (Niemcy, Milram) i Oliver Kaisen (Belgia, Silence-Lotto).

Uciekinierzy zgodnie współpracowali i w Międzyrzecu Podlaskim mieli już ponad pięć minut przewagi. Od tego momentu peleton jednak wziął się ostro do pracy. Grupa Lampre, gdzie mocno pracował Sapa, konsekwentnie niwelowała dystans między peletonem, a uciekinierami. – Wiadomo, że po Tour de France jestem nieco zmęczony. Na tym wyścigu mam przede wszystkim pomagać Angelo Furlanowi – dodał Polak.

Trójkę śmiałków doścignięto na ul. Sowińskiego. Moment zamieszania w peletonie wykorzystał lider klasyfikacji górskiej, Błażej Janiaczyk (Polska BGŻ), który zaatakował i zwyciężył na premii górskiej. – Dziękuję Markowi Rutkiewiczowi, który wyciągnął mnie z głębi peletonu. Jutro na trasie nie ma górskich premii, dlatego białą koszulką będę mógł cieszyć się aż do piątku – powiedział uradowany Błażej Janiaczyk.

Na Alejach Racławickich Janiaczyka już nie było z przodu, a stery w peletonie objął Liquigas. Na trzeciej rundzie szyki próbowali im pokrzyżować kolarze z Garmin-Slipstream, ale Włosi odparli ten atak.

Finisz był popisem Jacopo Guarnierego, który pewnie pokonał Allana Davisa. – Na tegorocznym Tour de Pologne jest sporo dobrych sprinterów, dlatego zwycięstwo 21-latka nie jest dla mnie niespodzianką – stwierdził Czesław Lang, organizator wyścigu.




Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubelak / 5 sierpnia 2009 o 12:56
0
Hej Dziennik, wrzućcie więcej zdjęć do galerii, co to za galeria składająca się z 6 fotografii?????????????? Takie święto w Lublinie i tylko tyle ich macie??
Avatar
alice / 5 sierpnia 2009 o 12:09
0
impreza fajna, ale drogi FATALNE, w TV widać jakie złe drogi w miescie, straszny wstyd, do Bialegostoku nam dalekoooooo,
Avatar
HEPA / 5 sierpnia 2009 o 09:07
0
Fajnie, ale bardzo słabe nagłośnienie-100metrów za metą słychać było jedynie słaby bełkot.
Avatar
TdP / 5 sierpnia 2009 o 08:08
0
Szkoda, że za rok już nie w Lublinie :/
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2009 o 08:07
0
Dobra impreza, ale widać po balonach i reklamach sponsorów, że sporo kosztowała miasto i nie tylko...
Avatar
Adam / 5 sierpnia 2009 o 07:54
0
Fajna impreza z wyjątkiem tych gadżetów. Przecież te wachlarze i łapki zasłaniają innym! To najgłupszy pomysł żeby nimi machać jak przejeżdzają kolarze, bo wtedy nic nie widać, nawet jak się stoi przy barierce!! ludzie myślcie!
Straszna komercja ten Tour - Lang przywiżł nawet swoje hostessy jakby w Lublinie nie było ładnych dziewczyn, a komentator przy mecie to nawet nazw miast na trasie nie znał. Liczyło sie tylko że kolarze będą TUTAJ i będzie można pomachać reklamówkami! I jeszcze po drugiej rundzie balon przesuwali, bo był za mało widoczny. Sam wyścig ok, ale cała oprawa to Totalna komercja i robiecie z ludzi dzikiego tłumu deb***i!
WstyT
Fajna impreza z wyjątkiem tych gadżetów. Przecież te wachlarze i łapki zasłaniają innym! To najgłupszy pomysł żeby nimi machać jak przejeżdzają kolarze, bo wtedy nic nie widać, nawet jak się stoi przy barierce!! ludzie myślcie!
Straszna komercja ten Tour - Lang przywiżł nawet swoje hostessy jakby w Lublinie nie było ładnych dziewczyn, a komentator przy mecie to nawet nazw miast na trasie nie znał. Liczyło sie tylko że kolarze będą TUTAJ i będzie można pomachać reklamówkami! I jeszcze po drugiej rundzie balon przesuw... rozwiń
Avatar
a / 5 sierpnia 2009 o 07:45
0
Co to "Pologone"?
Avatar
drB / 4 sierpnia 2009 o 22:16
0
TV Polska program I zaprezentował wielką indolencje swoich dziennikarzy!!! Takiej chały sprawozdawczej dawno nie widziałem! Zamiast p[okazywać z bkliska gębyu kolarzy trzeba było pokazać wyścig z różnych ujeć . Wykorzystać helikopter!!! Trzeba było pokazać poiękno miasta. Ale cóż Farfał i tyle!!!
Avatar
lubelak / 5 sierpnia 2009 o 12:56
0
Hej Dziennik, wrzućcie więcej zdjęć do galerii, co to za galeria składająca się z 6 fotografii?????????????? Takie święto w Lublinie i tylko tyle ich macie??
Avatar
alice / 5 sierpnia 2009 o 12:09
0
impreza fajna, ale drogi FATALNE, w TV widać jakie złe drogi w miescie, straszny wstyd, do Bialegostoku nam dalekoooooo,
Avatar
HEPA / 5 sierpnia 2009 o 09:07
0
Fajnie, ale bardzo słabe nagłośnienie-100metrów za metą słychać było jedynie słaby bełkot.
Avatar
TdP / 5 sierpnia 2009 o 08:08
0
Szkoda, że za rok już nie w Lublinie :/
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2009 o 08:07
0
Dobra impreza, ale widać po balonach i reklamach sponsorów, że sporo kosztowała miasto i nie tylko...
Avatar
Adam / 5 sierpnia 2009 o 07:54
0
Fajna impreza z wyjątkiem tych gadżetów. Przecież te wachlarze i łapki zasłaniają innym! To najgłupszy pomysł żeby nimi machać jak przejeżdzają kolarze, bo wtedy nic nie widać, nawet jak się stoi przy barierce!! ludzie myślcie!
Straszna komercja ten Tour - Lang przywiżł nawet swoje hostessy jakby w Lublinie nie było ładnych dziewczyn, a komentator przy mecie to nawet nazw miast na trasie nie znał. Liczyło sie tylko że kolarze będą TUTAJ i będzie można pomachać reklamówkami! I jeszcze po drugiej rundzie balon przesuwali, bo był za mało widoczny. Sam wyścig ok, ale cała oprawa to Totalna komercja i robiecie z ludzi dzikiego tłumu deb***i!
WstyT
Fajna impreza z wyjątkiem tych gadżetów. Przecież te wachlarze i łapki zasłaniają innym! To najgłupszy pomysł żeby nimi machać jak przejeżdzają kolarze, bo wtedy nic nie widać, nawet jak się stoi przy barierce!! ludzie myślcie!
Straszna komercja ten Tour - Lang przywiżł nawet swoje hostessy jakby w Lublinie nie było ładnych dziewczyn, a komentator przy mecie to nawet nazw miast na trasie nie znał. Liczyło sie tylko że kolarze będą TUTAJ i będzie można pomachać reklamówkami! I jeszcze po drugiej rundzie balon przesuw... rozwiń
Avatar
a / 5 sierpnia 2009 o 07:45
0
Co to "Pologone"?
Avatar
drB / 4 sierpnia 2009 o 22:16
0
TV Polska program I zaprezentował wielką indolencje swoich dziennikarzy!!! Takiej chały sprawozdawczej dawno nie widziałem! Zamiast p[okazywać z bkliska gębyu kolarzy trzeba było pokazać wyścig z różnych ujeć . Wykorzystać helikopter!!! Trzeba było pokazać poiękno miasta. Ale cóż Farfał i tyle!!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Święty Mikołaj odwiedzi chore dzieci. Ulicami miasta przejdzie też jego orszak

Święty Mikołaj odwiedzi chore dzieci. Ulicami miasta przejdzie też jego orszak 0 0

Święty Mikołaj będzie jeździć autobusem i rozwozić prezenty chorym dzieciom. Już 3 grudnia wcielający się w postać biskupa z Miry odwiedzi szpitale i ośrodki, w których przebywają najmłodsi. Zaś 9 grudnia ulicami miasta już po raz 5. przejdzie Orszak św. Mikołaja

Lubelskie: Nowa fabryka wyprodukuje lampy do Jaguara, Bentleya i Forda
galeria

Lubelskie: Nowa fabryka wyprodukuje lampy do Jaguara, Bentleya i Forda 1 3

Producent oświetlenia zewnętrznego m.in. do Forda, Jaguara/Land Rovera, Skody, Bentleya i Volkswagena w przyszłym roku otworzy zakład produkcyjny w podlubelskich Niemcach. Varroc Lightning Systems zapowiada produkcję na poziomie 2 mln sztuk rocznie. Rekrutacja pracowników już się rozpoczęła

"Nowa jakość w urzędzie". Nowa władza w Białej Podlaskiej
galeria

"Nowa jakość w urzędzie". Nowa władza w Białej Podlaskiej 3 5

Nową jakość w urzędzie miasta i większą dostępność dla mieszkańców zapowiada nowy prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. We wtorek został już oficjalnie zaprzysiężony na ten urząd.

Trener polskich skoczków zadowolony z przygotowań do sezonu. "Każdy zrobił progres w porównaniu do zeszłego roku" [wideo]
film

Trener polskich skoczków zadowolony z przygotowań do sezonu. "Każdy zrobił progres w porównaniu do zeszłego roku" [wideo] 0 0

W inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Wiśle polscy skoczkowie wygrali konkurs drużynowy. Trzech z nich uplasowało się w najlepszej dziesiątce konkursu indywidualnego. - Przygotowania były bardzo dobre, plany treningowe udało nam się zrealizować w stu procentach. Myślę, że każdy ze skoczków zrobił progres w porównaniu do zeszłego roku - zapewnił trener biało-czerwonej kadry Stefan Horngacher.

Dźwięki [Domu] Słów - koncert Mateusza Franczaka
23 listopada 2018, 19:00
film

Dźwięki [Domu] Słów - koncert Mateusza Franczaka 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 w Domu Słów (ul. Królewska 17) odbędzie się koncert Mateusza Franczaka.

Lubelskie: Kolej nie rozpieszcza. Nowy rozkład jazdy nie jest powodem do zadowolenia

Lubelskie: Kolej nie rozpieszcza. Nowy rozkład jazdy nie jest powodem do zadowolenia 0 8

Znany jest już nowy rozkład jazdy pociągów, który ma obowiązywać od niedzieli, 9 grudnia.

Urząd Skarbowy rozliczy za nas deklaracje podatkowe

Urząd Skarbowy rozliczy za nas deklaracje podatkowe 0 0

W przyszłym roku Urząd Skarbowy przejmuje obowiązki rozliczenia osób składających PIT za 2018 r. E-PIT będzie przeznaczony dla tych, którzy są zatrudnieni na umowę zlecenie lub umowę o pracę. Nic nie trzeba będzie robić, bo system automatycznie nas rozliczy. To praktycznie oznacza koniec kar za nie złożenie deklaracji podatkowej.

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Prezydent podpisał ustawę

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Prezydent podpisał ustawę 0 2

Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ma ona polegać na utworzeniu prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych.

Black Weekend w Tarasach Zamkowych
23 listopada 2018, 0:00
galeria

Black Weekend w Tarasach Zamkowych 0

Dlaczego raz w roku sklepy obniżają ceny produktów nawet o 70%? I co z tym wszystkim mają wspólnego Indianie z plemienia Wampanoagów? Koniec listopada to początek sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem, a także atrakcyjne wyprzedaże podczas popularnego Black Friday. Tarasy Zamkowe przygotowały z tej okazji przedłużoną wersję dnia wyjątkowych promocji i rabatów – Black Weekend. W dniach 23 - 25 listopada na wszystkich klientów centrum handlowego czekać będą niecodzienne przeceny i zniżki.

James Rodriguez trafi do Arsenalu? (wideo)
film

James Rodriguez trafi do Arsenalu? (wideo) 0 0

James Rodriguez może zamienić Bayern Monachium na Arsenal. Jak informuje hiszpańskie czasopismo „Don Balon” Kolumbijczyk może wkrótce zmienić barwy klubowe.

APORIA 11: Wyjście awaryjne – Rafał Matyja
22 listopada 2018, 19:00

APORIA 11: Wyjście awaryjne – Rafał Matyja 0

22.11.18 (czwartek) 19:00 / Sala Kinowa Centrum Kultury w Lublinie / Wstęp wolny

Kradł we Włoszech, a wpadł w Polsce. Sąd zadecyduje o ekstradycji

Kradł we Włoszech, a wpadł w Polsce. Sąd zadecyduje o ekstradycji 0 0

Zamojscy policjanci zatrzymali w Szczebrzeszynie mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. 43-latek wszedł w konflikt z włoskim wymiarem sprawiedliwości, ale miał też na swoim koncie przestępstwa popełnione w Polsce

II liga piłkarzy ręcznych: Tylko rezerwy Azotów nie zawiodły

II liga piłkarzy ręcznych: Tylko rezerwy Azotów nie zawiodły 1 0

W 10. kolejce grupy trzeciej A komplet punktów zdobyły Azoty II. Swoje mecze przegrały za to: AZS UMCS i Olimpia

Nagły zwrot akcji w sądowej sprawie prezydenta Żuka. Sędzia upomniała prezydenckiego prawnika
pilne

Nagły zwrot akcji w sądowej sprawie prezydenta Żuka. Sędzia upomniała prezydenckiego prawnika 7 26

Zaskakujący przebieg miała dzisiejsza rozprawa sądowa w sprawie prezydenta Lublina. Sąd miał stwierdzić, czy Krzysztof Żuk złamał prawo będąc zarazem prezydentem i członkiem rady nadzorczej PZU Życie. Miał także ocenić, czy wojewoda słusznie próbował usunąć za to Żuka ze stanowiska

Pomnik też człowiek i zasługuje na ciepłą czapkę. Akcja aktywistek z Bombardowania Włóczką

Pomnik też człowiek i zasługuje na ciepłą czapkę. Akcja aktywistek z Bombardowania Włóczką 3 6

Dziewczęta (i chłopaki), czapki na głowy! Bo główka się przeziębi. Pomnik też człowiek, czapkę mieć musi – uważają aktywistki z Bombardowania Włóczką, które wczoraj zadbały o zdrowie i look kamiennych dziewczynek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!