Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 sierpnia 2009 r.
21:38
Edytuj ten wpis

Tour de Pologne przejechał przez Lublin

0 8 A A

Wywrócenie ruchu drogowego w mieście do góry nogami, piękna pogoda, emocje sportowe, sportowe przybranie centrum Lublina, czyli jak przeżyliśmy trzeci etap 66 Tour de Pologne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dużą niespodzianką zakończył się trzeci etap 66 Tour de Pologne. Na metę pod Pocztą Główną na Krakowskim Przedmieściu peleton przyprowadził Włoch Jacopo Guarnieri (Liquigas). – Nie spodziewałem się takiego zwycięzcy – przyznał Marcin Sapa, jeden z najlepszych polskich kolarzy (Lampre).

Lublin na prawdziwe ściganie czekał od 1993 r. Wprawdzie w ubiegłym roku Tour de Pologne zagościł w naszym mieście, ale kolarze postanowili zastrajkować i nie dojechali do mety. Tym razem takich problemów nie było, a kibice obejrzeli pasjonującą walkę. – Wydaje mi się, że kolarze zrehabilitowali się za wydarzenia z poprzedniego roku – stwierdził Czesław Lang, organizator wyścigu.

Przez większość wtorkowego etapu wyścigowi przewodziła trójka kolarzy: Laszlo Bodrogi (Węgry, Katusha), Bjoern Schroeder (Niemcy, Milram) i Oliver Kaisen (Belgia, Silence-Lotto).

Uciekinierzy zgodnie współpracowali i w Międzyrzecu Podlaskim mieli już ponad pięć minut przewagi. Od tego momentu peleton jednak wziął się ostro do pracy. Grupa Lampre, gdzie mocno pracował Sapa, konsekwentnie niwelowała dystans między peletonem, a uciekinierami. – Wiadomo, że po Tour de France jestem nieco zmęczony. Na tym wyścigu mam przede wszystkim pomagać Angelo Furlanowi – dodał Polak.

Trójkę śmiałków doścignięto na ul. Sowińskiego. Moment zamieszania w peletonie wykorzystał lider klasyfikacji górskiej, Błażej Janiaczyk (Polska BGŻ), który zaatakował i zwyciężył na premii górskiej. – Dziękuję Markowi Rutkiewiczowi, który wyciągnął mnie z głębi peletonu. Jutro na trasie nie ma górskich premii, dlatego białą koszulką będę mógł cieszyć się aż do piątku – powiedział uradowany Błażej Janiaczyk.

Na Alejach Racławickich Janiaczyka już nie było z przodu, a stery w peletonie objął Liquigas. Na trzeciej rundzie szyki próbowali im pokrzyżować kolarze z Garmin-Slipstream, ale Włosi odparli ten atak.

Finisz był popisem Jacopo Guarnierego, który pewnie pokonał Allana Davisa. – Na tegorocznym Tour de Pologne jest sporo dobrych sprinterów, dlatego zwycięstwo 21-latka nie jest dla mnie niespodzianką – stwierdził Czesław Lang, organizator wyścigu.




Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubelak / 5 sierpnia 2009 o 12:56
0
Hej Dziennik, wrzućcie więcej zdjęć do galerii, co to za galeria składająca się z 6 fotografii?????????????? Takie święto w Lublinie i tylko tyle ich macie??
Avatar
alice / 5 sierpnia 2009 o 12:09
0
impreza fajna, ale drogi FATALNE, w TV widać jakie złe drogi w miescie, straszny wstyd, do Bialegostoku nam dalekoooooo,
Avatar
HEPA / 5 sierpnia 2009 o 09:07
0
Fajnie, ale bardzo słabe nagłośnienie-100metrów za metą słychać było jedynie słaby bełkot.
Avatar
TdP / 5 sierpnia 2009 o 08:08
0
Szkoda, że za rok już nie w Lublinie :/
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2009 o 08:07
0
Dobra impreza, ale widać po balonach i reklamach sponsorów, że sporo kosztowała miasto i nie tylko...
Avatar
Adam / 5 sierpnia 2009 o 07:54
0
Fajna impreza z wyjątkiem tych gadżetów. Przecież te wachlarze i łapki zasłaniają innym! To najgłupszy pomysł żeby nimi machać jak przejeżdzają kolarze, bo wtedy nic nie widać, nawet jak się stoi przy barierce!! ludzie myślcie!
Straszna komercja ten Tour - Lang przywiżł nawet swoje hostessy jakby w Lublinie nie było ładnych dziewczyn, a komentator przy mecie to nawet nazw miast na trasie nie znał. Liczyło sie tylko że kolarze będą TUTAJ i będzie można pomachać reklamówkami! I jeszcze po drugiej rundzie balon przesuwali, bo był za mało widoczny. Sam wyścig ok, ale cała oprawa to Totalna komercja i robiecie z ludzi dzikiego tłumu deb***i!
WstyT
Fajna impreza z wyjątkiem tych gadżetów. Przecież te wachlarze i łapki zasłaniają innym! To najgłupszy pomysł żeby nimi machać jak przejeżdzają kolarze, bo wtedy nic nie widać, nawet jak się stoi przy barierce!! ludzie myślcie!
Straszna komercja ten Tour - Lang przywiżł nawet swoje hostessy jakby w Lublinie nie było ładnych dziewczyn, a komentator przy mecie to nawet nazw miast na trasie nie znał. Liczyło sie tylko że kolarze będą TUTAJ i będzie można pomachać reklamówkami! I jeszcze po drugiej rundzie balon przesuw... rozwiń
Avatar
a / 5 sierpnia 2009 o 07:45
0
Co to "Pologone"?
Avatar
drB / 4 sierpnia 2009 o 22:16
0
TV Polska program I zaprezentował wielką indolencje swoich dziennikarzy!!! Takiej chały sprawozdawczej dawno nie widziałem! Zamiast p[okazywać z bkliska gębyu kolarzy trzeba było pokazać wyścig z różnych ujeć . Wykorzystać helikopter!!! Trzeba było pokazać poiękno miasta. Ale cóż Farfał i tyle!!!
Avatar
lubelak / 5 sierpnia 2009 o 12:56
0
Hej Dziennik, wrzućcie więcej zdjęć do galerii, co to za galeria składająca się z 6 fotografii?????????????? Takie święto w Lublinie i tylko tyle ich macie??
Avatar
alice / 5 sierpnia 2009 o 12:09
0
impreza fajna, ale drogi FATALNE, w TV widać jakie złe drogi w miescie, straszny wstyd, do Bialegostoku nam dalekoooooo,
Avatar
HEPA / 5 sierpnia 2009 o 09:07
0
Fajnie, ale bardzo słabe nagłośnienie-100metrów za metą słychać było jedynie słaby bełkot.
Avatar
TdP / 5 sierpnia 2009 o 08:08
0
Szkoda, że za rok już nie w Lublinie :/
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2009 o 08:07
0
Dobra impreza, ale widać po balonach i reklamach sponsorów, że sporo kosztowała miasto i nie tylko...
Avatar
Adam / 5 sierpnia 2009 o 07:54
0
Fajna impreza z wyjątkiem tych gadżetów. Przecież te wachlarze i łapki zasłaniają innym! To najgłupszy pomysł żeby nimi machać jak przejeżdzają kolarze, bo wtedy nic nie widać, nawet jak się stoi przy barierce!! ludzie myślcie!
Straszna komercja ten Tour - Lang przywiżł nawet swoje hostessy jakby w Lublinie nie było ładnych dziewczyn, a komentator przy mecie to nawet nazw miast na trasie nie znał. Liczyło sie tylko że kolarze będą TUTAJ i będzie można pomachać reklamówkami! I jeszcze po drugiej rundzie balon przesuwali, bo był za mało widoczny. Sam wyścig ok, ale cała oprawa to Totalna komercja i robiecie z ludzi dzikiego tłumu deb***i!
WstyT
Fajna impreza z wyjątkiem tych gadżetów. Przecież te wachlarze i łapki zasłaniają innym! To najgłupszy pomysł żeby nimi machać jak przejeżdzają kolarze, bo wtedy nic nie widać, nawet jak się stoi przy barierce!! ludzie myślcie!
Straszna komercja ten Tour - Lang przywiżł nawet swoje hostessy jakby w Lublinie nie było ładnych dziewczyn, a komentator przy mecie to nawet nazw miast na trasie nie znał. Liczyło sie tylko że kolarze będą TUTAJ i będzie można pomachać reklamówkami! I jeszcze po drugiej rundzie balon przesuw... rozwiń
Avatar
a / 5 sierpnia 2009 o 07:45
0
Co to "Pologone"?
Avatar
drB / 4 sierpnia 2009 o 22:16
0
TV Polska program I zaprezentował wielką indolencje swoich dziennikarzy!!! Takiej chały sprawozdawczej dawno nie widziałem! Zamiast p[okazywać z bkliska gębyu kolarzy trzeba było pokazać wyścig z różnych ujeć . Wykorzystać helikopter!!! Trzeba było pokazać poiękno miasta. Ale cóż Farfał i tyle!!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia 0 0

Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Dowiedzą się tego uczniowie szkół, które przystąpią do projektu „Lekcje z ZUS”. A uczniowie, którzy wezmą również udział w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, mają szansę na cenne nagrody i indeksy na studia.

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna"

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna" 0 0

Rozmowa z Pawłem Iwaniukiem, niepełnosprawnym z Białej Podlaskiej, który kandyduje do rady miasta.

Usługi hotelarskie, fryzjer, centrum medytacji. Nowi najemcy miejskich lokali w Lublinie

Usługi hotelarskie, fryzjer, centrum medytacji. Nowi najemcy miejskich lokali w Lublinie 2 0

W dawnym sklepie mięsnym będzie fryzjer, a nowe miejsca noclegowe powstaną na Starym Mieście w pomieszczeniach zajmowanych do niedawna przez biura jednej z miejskich instytucji. Takie zmiany to efekt wczorajszego przetargu na miejskie lokale. A czeka nas jeszcze kilka takich rewolucji.

„Smak Świata” według Kazimierza Kasprzaka. Wystawa w CSK
galeria

„Smak Świata” według Kazimierza Kasprzaka. Wystawa w CSK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W Centrum Spotkania Kultur można oglądać wystawę fotografii Kazimierza Kasprzaka, byłego dziennikarza Dziennika Wschodniego, podróżnika.

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie 0 1

Prawosławny duchowny Teodor II, papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki, w niedzielę przyjedzie do Lublina.

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii 0 0

Leszek Krowicki zdecydował się wysłać nominacje do Weroniki Gawlik, Anety Łabudy, Kingi Achruk, Aleksandry Rosiak, Ewy Urtnowskiej, Joanny Szarawagi i Sylwii Matuszczyk

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin
28 września 2018, 19:00

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 września o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja Rezerwat. Koncert będzie transmitowany na stronie internetowej rozgłośni.

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS
Tylko u nas
galeria

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS 12 14

Dziennikarka TVP Lublin Bogna Bender-Motyka ubiega się o mandat radnej sejmiku województwa z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z wytycznymi Zasad Etyki Dziennikarskiej w Telewizji Polskiej, na czas kampanii wzięła bezpłatny urlop. Ale według naszych informacji, pracuje przy jednym z programów.

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu 6 0

Dzięki środkom z UE podróże z Żyrzyna przez Baranów i dalej do Woli Czołnowskiej stały się przyjemniejsze. Na całym, ponad 11-kilometrowym odcinku położono nową nawierzchnię. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Prace kosztowały prawie 6,7 mln złotych.

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł
film

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł 2 10

Minimum 500 nowych miejsc pracy i obiad za złotówkę w miejskich szkołach. Takie deklaracje składa mieszkańcom Kraśnika komitet wyborczy Porozumienie i Rozwój, którego kandydatem na burmistrza jest poseł Wojciech Wilk (PO). Komitet wystawia 29 kandydatów do Rady Miasta.

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina 8 11

Wczoraj powtórzył się problem z wyborem firm mających wywozić śmieci od mieszkańców dziesięciu dzielnic Lublina. Chętne firmy chcą, ale są za drogie. Oferta każdej z nich przekracza kwotę, którą zarezerwowali miejscy urzędnicy. Różnice idą w miliony złotych.

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska 0 0

„Królewscy” udanie zainaugurowali walkę o obronę tytuły najlepszej drużyny w Europie i pokonali na swoim stadionie AS Romę 3:0. Łupem bramkowym podzielili się: Isco, Gareth Bale i Mariano Diaz. Natomiast o swoim debiucie w barwach Juventusu w europejskich rozgrywkach będzie chciał zapomnieć Cristiano Ronaldo

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego 3 16