Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2010 r.
13:41
Edytuj ten wpis

Towarzystwo Jana Karskiego solidarne z Tomaszem Pietrasiewiczem

0 20 A A

Wyrażamy oczekiwanie, że sprawcy aktu, który jest hańbą dla Lublina i przynosi miastu wstyd w całym świecie zostaną ujęci i osądzeni – oświadczyło Towarzystwo Jana Karskiego po ataku na dom szefa Ośrodka Brama Grodzka–Teatr NN.



AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ubiegły piątek wieczorem dokonano ataku na mieszkanie Tomasza Pietrasiewicza. Wrzucono do środka cegły z wymalowanymi swastykami i petardę. Pietrasiewicz kieruje Ośrodkiem Brama Grodzka–Teatr NN. To znana na całym świecie instytucja zajmująca się m.in. upamiętnianiem historii żydowskich mieszkańców Lublina i budowaniem relacji polsko-żydowskich.

Sprawę bada prokuratura. Prowadzi śledztwo w kierunku zniszczenia mienia oraz narażenia osób, które były w mieszkaniu, na bezpośredni uszczerbek na zdrowiu. Bierze też pod uwagę to, że na cegłach były namalowane swastyki, co przemawia za przestępstwem motywowanym nienawiścią.

W związku z atakiem na mieszkanie Tomasza Pietrasiewicza oświadczenie wydało związane z Lublinem i Kazimierzem Dolnym Towarzystwo Jana Karskiego.

Jak powiedział nam sekretarz Towarzystwa Jacek Woźniak, oświadczenie jest gestem zwyczajnej przyzwoitości w obliczu szowinistycznego zdziczenia oraz reakcją na brak zdecydowanej akcji potępiającej akt terrorystyczny ze strony oficjalnych czynników.

W oświadczeniu czytamy:

"Towarzystwo Jana Karskiego z głębokim oburzeniem przyjęło wiadomość o terrorystycznym ataku na dom i rodzinę Tomasza Pietrasiewicza, dyrektora lubelskiego Teatru NN, instytucji wnoszącej wiele dobrego w upamiętnianie historii żydowskich obywateli miasta Lublina oraz podejmującej próby budowania relacji polsko-żydowskich w oparciu o światowe i europejskie standardy cywilizacyjne i kulturowe.

Zamach piątkowy jest oczywistym zamachem na te właśnie wartości. Pokazuje ponadto, że antysemityzm i nienawiść motywowana odmiennością ludzką są wciąż bolesną, polską rzeczywistością.

Ze zdumieniem przyjmujemy fakt, iż w Lublinie, który aspiruje do rangi stolicy europejskiej kultury w 2016 roku, nikt z władz miejskich nie potępił publicznie zamachu. Nie uczyniły tego także władze wojewódzkie. Nie zareagowały partie polityczne. Nie dosłyszany pozostaje głos Kościoła.

Miarę patologii dopełniają głosy radości i poparcia dla terrorystycznego aktu nienawiści publikowane jako głosy czytelników na forach lubelskiej prasy (…).

Tomaszowi Pietrasiewiczowi wyrażamy solidarność w tym, co stało się udziałem Jego i Jego Rodziny. Wyrażamy oczekiwanie, że sprawcy aktu, który jest hańbą dla Lublina i przynosi już miastu wstyd w całym świecie zostaną ujęci i osądzeni.”

Oświadczenie podpisał Jacek Wozniak, sekretarz Towarzystwa.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2010 r. o 21:28
0
DZICZ ATAKUJE.
Avatar
Ola / 24 grudnia 2010 r. o 21:24
0
Dlaczego nikt nie moderuje tego forum i nie usuwa wiadomości o obraźliwej treści?!
Avatar
1 / 23 grudnia 2010 r. o 17:36
0
[quote name='ZED' timestamp='1293092177' post='410237']
1-wsza sprawa gdzie jest prokurator osoba o nicku "1" wyraźnie grozi"...Mijamy sie często na ulicach. Wy mnie nie rozpoznajecie. Ja rozpoznaję was. Wesołych Świąt. Nacieszcie się piciem wódki z waszymi patologicznymi rodzinami, bo to moga być wasze ostatnie Święta. Chodniki śliskie i można sobie głowy porozbijać. Acha, przestańcie nosić noże. Nosze spluwę, więc jak któryś wyjmie nóż, zastrzelę...". Dla tej osoby sprawa z urzędu, niech się wykaże prokuratura. 2 sprawa wielu jest tępaków którzy mają siano zamiast mózgu a wrzucanie do wora wszystkich związanych z Motorem Lublin jest krzywdzące(P.S. duża wina gazet, i taka sama wszelkiej maści patologi podpinającej się pod klub).3 sprawa kiedy GW i ich poplecznicy plus sługusy napiszą coś prawdy o gestapo żydowskim,komunistach. Jak pisać to całą prawdę a nie tylko to co wygodne.4 sprawa w Polsce większość narodu jest wyznania Katolickiego, są mniejszości o które aż tyle hałasu nie robią co jedna "pokrzywdzona", więc może trochę skruchy. Wesołych Świąt
[/quote]

Niech sie znajda ci, którzy poczuli sie zagrożeni. Nie ma pokrzywdzonego, nie ma przestępstwa.
[quote name='ZED' timestamp='1293092177' post='410237']
1-wsza sprawa gdzie jest prokurator osoba o nicku "1" wyraźnie grozi"...Mijamy sie często na ulicach. Wy mnie nie rozpoznajecie. Ja rozpoznaję was. Wesołych Świąt. Nacieszcie się piciem wódki z waszymi patologicznymi rodzinami, bo to moga być wasze ostatnie Święta. Chodniki śliskie i można sobie głowy porozbijać. Acha, przestańcie nosić noże. Nosze spluwę, więc jak któryś wyjmie nóż, zastrzelę...". Dla tej osoby sprawa z urzędu, niech si... rozwiń
Avatar
ZED / 23 grudnia 2010 r. o 09:16
0
1-wsza sprawa gdzie jest prokurator osoba o nicku "1" wyraźnie grozi"...Mijamy sie często na ulicach. Wy mnie nie rozpoznajecie. Ja rozpoznaję was. Wesołych Świąt. Nacieszcie się piciem wódki z waszymi patologicznymi rodzinami, bo to moga być wasze ostatnie Święta. Chodniki śliskie i można sobie głowy porozbijać. Acha, przestańcie nosić noże. Nosze spluwę, więc jak któryś wyjmie nóż, zastrzelę...". Dla tej osoby sprawa z urzędu, niech się wykaże prokuratura. 2 sprawa wielu jest tępaków którzy mają siano zamiast mózgu a wrzucanie do wora wszystkich związanych z Motorem Lublin jest krzywdzące(P.S. duża wina gazet, i taka sama wszelkiej maści patologi podpinającej się pod klub).3 sprawa kiedy GW i ich poplecznicy plus sługusy napiszą coś prawdy o gestapo żydowskim,komunistach. Jak pisać to całą prawdę a nie tylko to co wygodne.4 sprawa w Polsce większość narodu jest wyznania Katolickiego, są mniejszości o które aż tyle hałasu nie robią co jedna "pokrzywdzona", więc może trochę skruchy. Wesołych Świąt
1-wsza sprawa gdzie jest prokurator osoba o nicku "1" wyraźnie grozi"...Mijamy sie często na ulicach. Wy mnie nie rozpoznajecie. Ja rozpoznaję was. Wesołych Świąt. Nacieszcie się piciem wódki z waszymi patologicznymi rodzinami, bo to moga być wasze ostatnie Święta. Chodniki śliskie i można sobie głowy porozbijać. Acha, przestańcie nosić noże. Nosze spluwę, więc jak któryś wyjmie nóż, zastrzelę...". Dla tej osoby sprawa z urzędu, niech się wykaże prokuratura. 2 sprawa wielu jest tępaków którzy mają siano zamiast mózgu a wr... rozwiń
Avatar
1 / 22 grudnia 2010 r. o 21:37
0
Jeżeli Pan Pietrasiewicz nadal mieszka w tym samym miejscu, w którym mieszkał był jakieś 15 lat temu (byłem jego sąsiadem), to na sprawców typuję okolicznych gangsterów-zasiłkowców przesiadujących wieczorami na skwerku. Łyse toto, nachlane i krzyczy, jak bardzo nienawidzi Żydów (i jak mocno kocha Motor Lublin), choć nigdy Żyda nie widziało, bo w Polsce takowych niewielu, a na wyjazdy zagraniczne odłożyć z drobnych kradzieży i rozbojów się nie da. Chłopcy, nie zapomniałem o tym, że pewna starsza Pani padła ofiarą rozboju dokonanego przez was. Nie zapomniałem, że najpierw przychodziliście przepraszać, a potem śmialiście się w twarz, gdy "cudem" udało się wam uniknąc kary. Mijamy sie często na ulicach. Wy mnie nie rozpoznajecie. Ja rozpoznaję was. Wesołych Świąt. Nacieszcie się piciem wódki z waszymi patologicznymi rodzinami, bo to moga być wasze ostatnie Święta. Chodniki śliskie i można sobie głowy porozbijać. Acha, przestańcie nosić noże. Nosze spluwę, więc jak któryś wyjmie nóż, zastrzelę.
Jeżeli Pan Pietrasiewicz nadal mieszka w tym samym miejscu, w którym mieszkał był jakieś 15 lat temu (byłem jego sąsiadem), to na sprawców typuję okolicznych gangsterów-zasiłkowców przesiadujących wieczorami na skwerku. Łyse toto, nachlane i krzyczy, jak bardzo nienawidzi Żydów (i jak mocno kocha Motor Lublin), choć nigdy Żyda nie widziało, bo w Polsce takowych niewielu, a na wyjazdy zagraniczne odłożyć z drobnych kradzieży i rozbojów się nie da. Chłopcy, nie zapomniałem o tym, że pewna starsza Pani padła ofiarą rozboju dokonanego przez was.... rozwiń
Avatar
bilgoraj / 22 grudnia 2010 r. o 20:49
0
Patologia huliganstwo bieda glupota tam tworzy sie patologia najnizsze zarobki sflustrowanie miasta niszczenie mlodych utalentowanych ludzi brak perspektyw segregacja regionow to tu lezy przyczyna w 75 -90 procent problemu ale WADZY to Odpowiada -zastanowcie sie dlaczego 4 x bogatsza wawa tych problemow nie ma
Avatar
wielkopolanin / 22 grudnia 2010 r. o 20:42
0
Smieszny tytul porazajacy -huliganski wybryk lub prowokacja aby zniszczyc to miasto .Pytam towarzystwo dlaczego nie ma Hanby dla Rzadow przez 20 lat DYSKRYMINOWANYCH Lublin iregion tego panowie nie pisza 0 zero inwestycji niszczenie mlodych ludzi wyjazd ucieczka przed bieda napiszcie do PO -PSL
Avatar
re / 22 grudnia 2010 r. o 20:20
0
[quote name='albercik' timestamp='1293028869' post='409863']
Atakiem terrorystycznym to jest umieszczenie takich pierd... w prasie. Ile można wałkować ten temat. Kim takim szczególnym jest ten pan, któremu tak ohydnie patrzy z oczu, że DW się o niego troszczy. Czym jest ten śmieszny twór Teatr NN, który tworzy pseudo-historię Lublina. U mnie na balkonie zesrał się kot sąsiada, był to atak z życiem broni chemicznej - napiszcie o tym.
[/quote]

Oj Albercik: jak to przeczytałem,to mało z krzesła ze śmiechu nie spadłem. Pozdro..
Avatar
siomik / 22 grudnia 2010 r. o 20:00
0
JUDE RAUSSSSSSSSSSSSSS..
Avatar
Zagloba / 22 grudnia 2010 r. o 17:06
0
Lublin to Dzikie Pola.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2010 r. o 21:28
0
DZICZ ATAKUJE.
Avatar
Ola / 24 grudnia 2010 r. o 21:24
0
Dlaczego nikt nie moderuje tego forum i nie usuwa wiadomości o obraźliwej treści?!
Avatar
1 / 23 grudnia 2010 r. o 17:36
0
[quote name='ZED' timestamp='1293092177' post='410237']
1-wsza sprawa gdzie jest prokurator osoba o nicku "1" wyraźnie grozi"...Mijamy sie często na ulicach. Wy mnie nie rozpoznajecie. Ja rozpoznaję was. Wesołych Świąt. Nacieszcie się piciem wódki z waszymi patologicznymi rodzinami, bo to moga być wasze ostatnie Święta. Chodniki śliskie i można sobie głowy porozbijać. Acha, przestańcie nosić noże. Nosze spluwę, więc jak któryś wyjmie nóż, zastrzelę...". Dla tej osoby sprawa z urzędu, niech się wykaże prokuratura. 2 sprawa wielu jest tępaków którzy mają siano zamiast mózgu a wrzucanie do wora wszystkich związanych z Motorem Lublin jest krzywdzące(P.S. duża wina gazet, i taka sama wszelkiej maści patologi podpinającej się pod klub).3 sprawa kiedy GW i ich poplecznicy plus sługusy napiszą coś prawdy o gestapo żydowskim,komunistach. Jak pisać to całą prawdę a nie tylko to co wygodne.4 sprawa w Polsce większość narodu jest wyznania Katolickiego, są mniejszości o które aż tyle hałasu nie robią co jedna "pokrzywdzona", więc może trochę skruchy. Wesołych Świąt
[/quote]

Niech sie znajda ci, którzy poczuli sie zagrożeni. Nie ma pokrzywdzonego, nie ma przestępstwa.
[quote name='ZED' timestamp='1293092177' post='410237']
1-wsza sprawa gdzie jest prokurator osoba o nicku "1" wyraźnie grozi"...Mijamy sie często na ulicach. Wy mnie nie rozpoznajecie. Ja rozpoznaję was. Wesołych Świąt. Nacieszcie się piciem wódki z waszymi patologicznymi rodzinami, bo to moga być wasze ostatnie Święta. Chodniki śliskie i można sobie głowy porozbijać. Acha, przestańcie nosić noże. Nosze spluwę, więc jak któryś wyjmie nóż, zastrzelę...". Dla tej osoby sprawa z urzędu, niech si... rozwiń
Avatar
ZED / 23 grudnia 2010 r. o 09:16
0
1-wsza sprawa gdzie jest prokurator osoba o nicku "1" wyraźnie grozi"...Mijamy sie często na ulicach. Wy mnie nie rozpoznajecie. Ja rozpoznaję was. Wesołych Świąt. Nacieszcie się piciem wódki z waszymi patologicznymi rodzinami, bo to moga być wasze ostatnie Święta. Chodniki śliskie i można sobie głowy porozbijać. Acha, przestańcie nosić noże. Nosze spluwę, więc jak któryś wyjmie nóż, zastrzelę...". Dla tej osoby sprawa z urzędu, niech się wykaże prokuratura. 2 sprawa wielu jest tępaków którzy mają siano zamiast mózgu a wrzucanie do wora wszystkich związanych z Motorem Lublin jest krzywdzące(P.S. duża wina gazet, i taka sama wszelkiej maści patologi podpinającej się pod klub).3 sprawa kiedy GW i ich poplecznicy plus sługusy napiszą coś prawdy o gestapo żydowskim,komunistach. Jak pisać to całą prawdę a nie tylko to co wygodne.4 sprawa w Polsce większość narodu jest wyznania Katolickiego, są mniejszości o które aż tyle hałasu nie robią co jedna "pokrzywdzona", więc może trochę skruchy. Wesołych Świąt
1-wsza sprawa gdzie jest prokurator osoba o nicku "1" wyraźnie grozi"...Mijamy sie często na ulicach. Wy mnie nie rozpoznajecie. Ja rozpoznaję was. Wesołych Świąt. Nacieszcie się piciem wódki z waszymi patologicznymi rodzinami, bo to moga być wasze ostatnie Święta. Chodniki śliskie i można sobie głowy porozbijać. Acha, przestańcie nosić noże. Nosze spluwę, więc jak któryś wyjmie nóż, zastrzelę...". Dla tej osoby sprawa z urzędu, niech się wykaże prokuratura. 2 sprawa wielu jest tępaków którzy mają siano zamiast mózgu a wr... rozwiń
Avatar
1 / 22 grudnia 2010 r. o 21:37
0
Jeżeli Pan Pietrasiewicz nadal mieszka w tym samym miejscu, w którym mieszkał był jakieś 15 lat temu (byłem jego sąsiadem), to na sprawców typuję okolicznych gangsterów-zasiłkowców przesiadujących wieczorami na skwerku. Łyse toto, nachlane i krzyczy, jak bardzo nienawidzi Żydów (i jak mocno kocha Motor Lublin), choć nigdy Żyda nie widziało, bo w Polsce takowych niewielu, a na wyjazdy zagraniczne odłożyć z drobnych kradzieży i rozbojów się nie da. Chłopcy, nie zapomniałem o tym, że pewna starsza Pani padła ofiarą rozboju dokonanego przez was. Nie zapomniałem, że najpierw przychodziliście przepraszać, a potem śmialiście się w twarz, gdy "cudem" udało się wam uniknąc kary. Mijamy sie często na ulicach. Wy mnie nie rozpoznajecie. Ja rozpoznaję was. Wesołych Świąt. Nacieszcie się piciem wódki z waszymi patologicznymi rodzinami, bo to moga być wasze ostatnie Święta. Chodniki śliskie i można sobie głowy porozbijać. Acha, przestańcie nosić noże. Nosze spluwę, więc jak któryś wyjmie nóż, zastrzelę.
Jeżeli Pan Pietrasiewicz nadal mieszka w tym samym miejscu, w którym mieszkał był jakieś 15 lat temu (byłem jego sąsiadem), to na sprawców typuję okolicznych gangsterów-zasiłkowców przesiadujących wieczorami na skwerku. Łyse toto, nachlane i krzyczy, jak bardzo nienawidzi Żydów (i jak mocno kocha Motor Lublin), choć nigdy Żyda nie widziało, bo w Polsce takowych niewielu, a na wyjazdy zagraniczne odłożyć z drobnych kradzieży i rozbojów się nie da. Chłopcy, nie zapomniałem o tym, że pewna starsza Pani padła ofiarą rozboju dokonanego przez was.... rozwiń
Avatar
bilgoraj / 22 grudnia 2010 r. o 20:49
0
Patologia huliganstwo bieda glupota tam tworzy sie patologia najnizsze zarobki sflustrowanie miasta niszczenie mlodych utalentowanych ludzi brak perspektyw segregacja regionow to tu lezy przyczyna w 75 -90 procent problemu ale WADZY to Odpowiada -zastanowcie sie dlaczego 4 x bogatsza wawa tych problemow nie ma
Avatar
wielkopolanin / 22 grudnia 2010 r. o 20:42
0
Smieszny tytul porazajacy -huliganski wybryk lub prowokacja aby zniszczyc to miasto .Pytam towarzystwo dlaczego nie ma Hanby dla Rzadow przez 20 lat DYSKRYMINOWANYCH Lublin iregion tego panowie nie pisza 0 zero inwestycji niszczenie mlodych ludzi wyjazd ucieczka przed bieda napiszcie do PO -PSL
Avatar
re / 22 grudnia 2010 r. o 20:20
0
[quote name='albercik' timestamp='1293028869' post='409863']
Atakiem terrorystycznym to jest umieszczenie takich pierd... w prasie. Ile można wałkować ten temat. Kim takim szczególnym jest ten pan, któremu tak ohydnie patrzy z oczu, że DW się o niego troszczy. Czym jest ten śmieszny twór Teatr NN, który tworzy pseudo-historię Lublina. U mnie na balkonie zesrał się kot sąsiada, był to atak z życiem broni chemicznej - napiszcie o tym.
[/quote]

Oj Albercik: jak to przeczytałem,to mało z krzesła ze śmiechu nie spadłem. Pozdro..
Avatar
siomik / 22 grudnia 2010 r. o 20:00
0
JUDE RAUSSSSSSSSSSSSSS..
Avatar
Zagloba / 22 grudnia 2010 r. o 17:06
0
Lublin to Dzikie Pola.