Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 listopada 2018 r.
21:28

Tragiczna bójka w toalecie na Arenie Lublin. Nie żyje młody mężczyzna

Autor: Zdjęcie autora jsz
138 33 A A

Sprzeczka w stadionowej toalecie zakończyła się tragedią. Młody mężczyzna zmarł po tym, jak dostał pięścią w twarz i upadł. Oskarżony o napaść 28-latek stanie niebawem przed sądem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia przeciwko Maciejowi K. wpłynął właśnie do Sądu Okręgowego w Lublinie. Mężczyzna został zatrzymany na początku czerwca. Postawiono mu zarzuty, dotyczące fatalnego w skutkach pobicia.

Do zdarzenia doszło 10 marca na Arenie Lublin. Maciej K. wybrał się tam na mecz. Wśród kibiców był również Paweł P. z dwoma kolegami. Z akt sprawy wynika, że zarówno przed, jak i w trakcie meczu cała trójka piła alkohol. Na początku drugiej połowy panowie zeszli do toalety. Tam spotkali Macieja K. Między nim i Pawłem P. doszło do sprzeczki. Śledczy ustalili, że 28-latek uderzył Pawła P. pięścią w twarz. Mężczyzna upadł, uderzając tyłem głowy o posadzkę. Na chwilę stracił przytomność. Miał rozbitą wargę. Z nosa lała mu się krew.

Maciej K. kazał kolegom pobitego, by się nim zajęli. Ci obmyli go z krwi i ocucili. Później wrócili na trybuny. Po drodze ratownicy medyczni zabezpieczający spotkanie zauważyli pobitego mężczyznę. Chcieli mu pomóc, ale ten odmówił.

Paweł P. opuścił stadion o własnych siłach. Koledzy odprowadzili go do domu. Mężczyzn narzekał jednak, że źle się czuje. Około godz. 22:00 znajomi zostawili go przed blokiem przy ul. Młodzieżowej. Wtedy Pawła P. po raz ostatni widziano żywego. Jak później ustalono, mężczyzna z nikim nie rozmawiał, do nikogo nie dzwonił.

Dwa dni po meczu, w mieszkaniu Pawła P. znaleziono jego zwłoki. Mężczyzna leżał w przedpokoju. Na twarzy, rękach i nogach miał ślady krwi.

Późniejsza sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna miał m.in. złamaną kość podstawy czaszki, obrzęk mózgu i połamane żebro. Obrażenia twarzy odpowiadały jednokrotnemu uderzeniu w twarz – ocenili biegli. Z ich opinii wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci było uderzenie głową o podłogę.

Śledczy badający sprawę zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, ale nie pozwoliły one na namierzenie napastnika. Trzy miesiące później podejrzany był już jednak w celi.

Maciej K., pracownik budowlany, nie przyznał się do fatalnego w skutkach pobicia. Odmówił składania wyjaśnień. W swoim środowisku mężczyzna postrzegany jest, jako „spokojny i bezkonfliktowy”. Był już jednak karany za pobicie. Teraz grozi mu do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wtf? / 10 listopada 2018 o 00:02
+74
zaraz zaraz, czy ja dobrze rozumiem? Nie ma mowy w artykule żeby to oskarżony był nietrzeźwy. Jest mowa o tym, że denat wraz z dwoma koleżkami popijali przed i w trakcie meczu... a więc - trzej nietrzeźwi osobnicy poszli do toalety i tam trzeźwy rambo na nich napadł? Doszło do sprzeczki jak często jak jest się na bani i ma się kolegów u boku. Okazało się jednak, że nie trafiło na frajera. Chłopina lutnął w ryj, a że pajac ledwie się pewnie trzymał na nogach to strzelił łbem o posadzkę co było jak ustalili biegli bezpośrednią przyczyną jego śmierci. I taka sytuacja, że grozi chłopinie 25 lat albo nawet dożywocie... Czyli rozumiem, że np idąc ulicą gdy zaczepi mnie jakiś cep napity to mam się dać opluwać, obrażać albo nawet pobić czy okraść, bo jak go strzelę w gębę i krzywo mu się glebnie a następnie zejdzie to pójdę w grubych paragrafach za kratkę? Albo autor artykułu pomija bardzo istotne dla sprawy "szczegóły" albo ten świat zwariował do reszty.
zaraz zaraz, czy ja dobrze rozumiem? Nie ma mowy w artykule żeby to oskarżony był nietrzeźwy. Jest mowa o tym, że denat wraz z dwoma koleżkami popijali przed i w trakcie meczu... a więc - trzej nietrzeźwi osobnicy poszli do toalety i tam trzeźwy rambo na nich napadł? Doszło do sprzeczki jak często jak jest się na bani i ma się kolegów u boku. Okazało się jednak, że nie trafiło na frajera. Chłopina lutnął w ryj, a że pajac ledwie się pewnie trzymał na nogach to strzelił łbem o posadzkę co było jak ustalili biegli bezpośrednią przyczyną jego ś... rozwiń
Avatar
ATOM / 9 listopada 2018 o 22:20
+30
A gdzie były służby porządkowe i informacyjne organizatora. Co robił kierownik ds. bezpieczeństwa imprezy masowej. Czy na imprezie masowej można pić alkohol bądź wchodzić na teren imprezy pod wpływem alkoholu ? Panie redaktorze śledczy proszę zainteresować się tymi tematami.
Avatar
Adam / 9 listopada 2018 o 22:28
+28
Prawda jest taka, że służby porządkowe i kierownik ds. bezpieczeństwa nie panują nad tym co się dzieje podczas meczu Motoru. Kibole robią co chcą.
Avatar
Baska / 9 listopada 2018 o 21:54
+21
Za pobicie 25lat lub dożywocie a za zabicie drugiej osoby cypis dostał tylko 14lat....
Avatar
nowi / 9 listopada 2018 o 22:57
+16
Abstra***ąc od tej sytuacji prawda jest taka, że służby nie mają kontroli nad tym, co dzieje się na tym stadionie. Ot, umywają rączki. Na moich oczach, (chyba) wstawiony gówniarz palił peta kilka metrów przed oczami pani ochroniarz, po czym rzucił go na schody. Zero reakcji.
Avatar
THAT is NOT LAW / 10 listopada 2018 o 09:43
+8
Wszystko wskazuje na to, że facet przypadkowo znalazł się w tym miejscu, nie miał w zamiarach zrobić nikomu krzywdy. Nagle wywiązała się feralna sytuacja, kilku nietrzeźwych prawdopodobnie zaczęło go zaczepiać. Nie  myśląc długo raz tylko uderzył gościa, który nieszczęśliwie upadł uderzając głową o posadzkę. Miał pecha, trafił na silnego faceta, który zareagował tak jak większość mężczyzn wyprowadzona z równowagi powinn zareagować. Uderzył. Raz. Nie bił, nie kopał, dał tylko nauczkę, żeby nie zaczepiał innych. Nie chce mi się wierzyć że trzeźwy młody facet wszczął tam awanturę. I prawo polskie w takiej sytuacji posadzi takiego gościa do więzienie na 25 lat? Na prawdę??? Gdzie my żyjemy.... Przecież to nie był zaplanowany napad, zabójstwo z premedytacją, zaatakowanie człowieka przez zorganizowaną grupę, użycie broni... Ja również nie pochwalam tego co zrobił. Nie znam nikogo z biorących udział w tej sytuacji ludzi. Ale dlaczego tego człowieka mają zamiar sądzić jako zwyrodniałego mordercę?? Logicznie myśląc, bez znajomości szczegółów sprawy, na pierwszy rzut oka to podchodzi bardziej pod obronę własną
Wszystko wskazuje na to, że facet przypadkowo znalazł się w tym miejscu, nie miał w zamiarach zrobić nikomu krzywdy. Nagle wywiązała się feralna sytuacja, kilku nietrzeźwych prawdopodobnie zaczęło go zaczepiać. Nie  myśląc długo raz tylko uderzył gościa, który nieszczęśliwie upadł uderzając głową o posadzkę. Miał pecha, trafił na silnego faceta, który zareagował tak jak większość mężczyzn wyprowadzona z równowagi powinn zareagować. Uderzył. Raz. Nie bił, nie kopał, dał tylko nauczkę, żeby nie zaczepiał innych. Nie chce mi się wierzyć że trze... rozwiń
Avatar
Idzi / 10 listopada 2018 o 08:29
+4
Kolego do tego zjeba nikt sam z siebie nie podchodzi trzeźwy czy pijany bo każdy ten brzydki pysk zna. Sam wywąchał jakiś problem i jak widzisz źle się to skończyło. Nie współczuj mu bo jak widzisz w tej tragedii nie ma komu.
Avatar
obserwator / 12 listopada 2018 o 01:35
+2
Z bandytami nie rozmawiamy do pierdla na długie lata jego skutek taki że rodzina straciła młodego człowieka
Avatar
edek z / 10 listopada 2018 o 19:37
+2
z opisu wygląda to na zwykły wypadek Bójka jakich wiele ,nie było kopania itp." strzał" i nieszczęśliwy upadek nawet nie wiadomo kto sprowokował bójkę
Avatar
Tomcio "Paluch" / 10 listopada 2018 o 07:41
+1
Czy to nie Ci panowie bronili lublin przed dewiacjami na marszu równości?
Odezwał się pedał.
 Swój swego wyczuje - pozdrawiam. Ale nie pisz o mnie per "pedał" przecież wiesz że to dla mnie i dla ciebie obraźliwe, tygrysie ;) 
Avatar
marta / 13 listopada 2018 o 13:01
0
Z bandytami nie rozmawiamy do pierdla na długie lata jego skutek taki że rodzina straciła młodego człowieka
 Młody, stary z rodziną lub bez. To nie ma żadnego znaczenia. Jeżeli sprawca nawet był prowokowany, to od tego są odpowiednie służby a nie wymierzanie sprawiedliwości samemu. Przy akceptacji tego typu zachowań każde krzywe spojrzenie na ulicy, czy słowo mogłoby być usprawiedliwieniem samosądu. Sprawcy należy się sprawiedliwy proces i w razie ustalenia winy kara współmierana do czynu, przy czym taka, która odstraszy ewentualnych naśladowców bezprawnych zachowań. Większość tu wypowiadających się prezentuje wzorce jak z zakładu karnego.
 Młody, stary z rodziną lub bez. To nie ma żadnego znaczenia. Jeżeli sprawca nawet był prowokowany, to od tego są odpowiednie służby a nie wymierzanie sprawiedliwości samemu. Przy akceptacji tego typu zachowań każde krzywe spojrzenie na ulicy, czy słowo mogłoby być usprawiedliwieniem samosądu. Sprawcy należy się sprawiedliwy proces i w razie ustalenia winy kara współmierana do czynu, przy czym taka, która odstraszy ewentualnych naśladowców bezprawnych zachowań. Większość tu wypowiadających się prezentuje wzorce jak z zakładu... rozwiń
Avatar
obserwator / 12 listopada 2018 o 01:35
+2
Z bandytami nie rozmawiamy do pierdla na długie lata jego skutek taki że rodzina straciła młodego człowieka
Avatar
Asf / 11 listopada 2018 o 13:58
0
Nie. Macie tylko podobny poziom inteligencji.
Avatar
edek z / 10 listopada 2018 o 19:37
+2
z opisu wygląda to na zwykły wypadek Bójka jakich wiele ,nie było kopania itp." strzał" i nieszczęśliwy upadek nawet nie wiadomo kto sprowokował bójkę
Avatar
xxx / 10 listopada 2018 o 10:39
0
napewno bronil sie
Avatar
THAT is NOT LAW / 10 listopada 2018 o 09:43
+8
Wszystko wskazuje na to, że facet przypadkowo znalazł się w tym miejscu, nie miał w zamiarach zrobić nikomu krzywdy. Nagle wywiązała się feralna sytuacja, kilku nietrzeźwych prawdopodobnie zaczęło go zaczepiać. Nie  myśląc długo raz tylko uderzył gościa, który nieszczęśliwie upadł uderzając głową o posadzkę. Miał pecha, trafił na silnego faceta, który zareagował tak jak większość mężczyzn wyprowadzona z równowagi powinn zareagować. Uderzył. Raz. Nie bił, nie kopał, dał tylko nauczkę, żeby nie zaczepiał innych. Nie chce mi się wierzyć że trzeźwy młody facet wszczął tam awanturę. I prawo polskie w takiej sytuacji posadzi takiego gościa do więzienie na 25 lat? Na prawdę??? Gdzie my żyjemy.... Przecież to nie był zaplanowany napad, zabójstwo z premedytacją, zaatakowanie człowieka przez zorganizowaną grupę, użycie broni... Ja również nie pochwalam tego co zrobił. Nie znam nikogo z biorących udział w tej sytuacji ludzi. Ale dlaczego tego człowieka mają zamiar sądzić jako zwyrodniałego mordercę?? Logicznie myśląc, bez znajomości szczegółów sprawy, na pierwszy rzut oka to podchodzi bardziej pod obronę własną
Wszystko wskazuje na to, że facet przypadkowo znalazł się w tym miejscu, nie miał w zamiarach zrobić nikomu krzywdy. Nagle wywiązała się feralna sytuacja, kilku nietrzeźwych prawdopodobnie zaczęło go zaczepiać. Nie  myśląc długo raz tylko uderzył gościa, który nieszczęśliwie upadł uderzając głową o posadzkę. Miał pecha, trafił na silnego faceta, który zareagował tak jak większość mężczyzn wyprowadzona z równowagi powinn zareagować. Uderzył. Raz. Nie bił, nie kopał, dał tylko nauczkę, żeby nie zaczepiał innych. Nie chce mi się wierzyć że trze... rozwiń
Avatar
Tęczowy kramik / 10 listopada 2018 o 09:30
0
Czy to nie Ci panowie bronili lublin przed dewiacjami na marszu równości?
Odezwał się pedał.
Patriota, a Ty dlaczego jeszcze nie na  marszu z Adrianem i resztą?
 Będzie szedł zaraz za Adim śliniac się na jego kształtne pośladki. Radykalni tak mają.. niby nie lubimy gejów a sami chłopcy.. Nawet dziewuchy radykalne się ubierają jak chłopy.. Biedaki z rozdwojeniem tożsamości płciowe. Stąd ta agresja. Proste jak drut. 
Avatar
p-dał / 10 listopada 2018 o 09:11
0
Czy to nie Ci panowie bronili lublin przed dewiacjami na marszu równości?
Odezwał się pedał.
 Patriota, a Ty dlaczego jeszcze nie na  marszu z Adrianem i resztą?
Avatar
Polak / 10 listopada 2018 o 08:37
0
ROK TEMU MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI BYŁ NA PLACU ZAMKOWYM A LUDZIE KWIATY KŁADLI POD POMNIK 'ZAPORY' A ON Z DRUGIEJ WOJNY JEST PRZECIEŻ A NIE Z PIERWSZEJ. LUDZIE TO BEZMYŚLNE STADO HAHA. MARSZ MA BYĆ NA LITEWSKI POD MARSZAŁKA TAK JAK OD 50 LAT!
Avatar
Idzi / 10 listopada 2018 o 08:29
+4
Kolego do tego zjeba nikt sam z siebie nie podchodzi trzeźwy czy pijany bo każdy ten brzydki pysk zna. Sam wywąchał jakiś problem i jak widzisz źle się to skończyło. Nie współczuj mu bo jak widzisz w tej tragedii nie ma komu.