Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 maja 2019 r.
6:33

Ulica Sowińskiego w Lublinie od lat czeka na przebudowę. Kierowcy jeżdżący tędy nie będą zadowoleni

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
7 64 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Pod znakiem zapytania stanęła planowana od wielu lat odnowa ul. Sowińskiego. Prezydent jest gotów porzucić tę inwestycję, żeby zdobyć pieniądze, których zabrakło do przebudowy Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego. Decyzje w tej sprawie mają zapaść na posiedzeniu Rady Miasta, która zbierze się za tydzień.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

30 maja radni mają głosować nad prezydenckim planem wygospodarowania w miejskiej kasie dodatkowych 60 mln zł. O tyle za mała okazała się pula zarezerwowana w miejskiej kasie na przebudowę Al. Racławickich, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego. Miasto spodziewało się wydatku nie większego niż 41 mln zł, tymczasem najtańsza chętna firma chce ok. 106 mln zł. Mimo to prezydent uznał, że nie zrezygnuje z przebudowy. – Zaproponuję radnym zmiany w budżecie miasta, które pozwolą sfinansować tę inwestycję – zapowiada Krzysztof Żuk.

Prezydent chce „przesunąć” na Al. Racławickie 34 mln zł uzbierane m.in. dzięki zwiększeniu unijnej dotacji na inną inwestycję, czy też odłożeniu na później przebudowy ul. Bliskiej. Innym elementem planu Żuka, mającym uwolnić 31 mln zł, miałaby być rezygnacja z przebudowy ul. Sowińskiego oraz odcinka Głębokiej między ul. Filaretów a stacją paliw. Obie ulice miałyby „pożyczyć” pieniądze Alejom, ale bez gwarancji, ze fundusze wrócą.

W ten sposób przebudowa ul. Sowińskiego staje pod znakiem zapytania. Ratusz przyznaje, że jej odnowa może być uzależniona od zwiększenia unijnej dotacji przyznanej Lublinowi na pakiet inwestycji obejmujących Al. Racławickie, ul. Poniatowskiego, Sowińskiego, odcinek Głębokiej, ul. Poniatowskiego i Lipowa.

– W tym momencie ulicą Sowińskiego zajmujemy się wyłącznie w kontekście negocjacji dotyczących zwiększenia unijnego dofinansowania przyznanego na projekt „przebudowa strategicznego korytarza transportu zbiorowego” – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Tylko wtedy możemy wrócić do planów realizacji tej inwestycji. Jeżeli fundusze unijne nie zostaną zwiększone, istnieje prawdopodobieństwo, że temat przebudowy ul. Sowińskiego nie wróci ani w przyszłym roku, ani w następnym.

Urzędnicy nie wykluczają, że miasto będzie musiało w przyszłości opłacić odnowę ul. Sowińskiego z własnych funduszy. – Jeżeli zajdzie taka konieczność, to w grę wchodzi zmiana zakresu zadania – zastrzega Kieliszek. – Zadanie z udziałem funduszy unijnych realizowane byłoby zgodnie z projektem dołączonym do wniosku o dofinansowanie.

e-Wydanie

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 10:13
+21
wymiana nawierzchni na Racławickich nie wystarczy, bo konieczna jest wymiana sieci podziemnych
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 10:18
+17
Przecież to sami mieszkańcy Sowińskiego i okolicznych ulic, oprotestowali kilka lat temu przebudowę Sowińskiego, która miała polegać na poszerzeniu do 4 pasów tzw. "wąskiego gardła".
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 10:14
+17
Nawierzchnia Sowińskiego nie jest wcale w najgorszym stanie. Jest sporo ulic w centrum, po których jeździ się znacznie gorzej.
Avatar
T wina PIS / 23 maja 2019 o 07:32
+15
Posłowie i radni Pis z Lublina nie zrobili nic aby pozyskać pieniądze z ministerstwa na budowę tunelu pod Al. Racławickimi. I
Avatar
babaryba / 23 maja 2019 o 14:47
+12
A co z przedłużeniem Sowińskiego do Zana, żeby odkorkować "wąskie gardło" na Nadbystrzyckiej ???
Avatar
Baltazar / 23 maja 2019 o 10:38
+12
Bez wybudowania wiaduktu za około 20 milionów złotych na skrzyżowaniu Al. Racławickich z Sowińskiego i Poniatowskiego Lublin będzie najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce. Po oddaniu do użytkowania Południowej Obwodnicy Warszawy (S2) i całej S17 będzie można szybciej dojechać z Warszawy do Lublina, niż z Czechowa na Czuby.
 Jaki wiadukt człowieku? Tam jest za ciasno na wiadukt. Chyba, że chcesz burzyć wszystko dookoła i płacić odszkodowania to wtedy ok ale to nie będzie żadne 20 mln.
Avatar
robimy i się nie zastanawiamy / 23 maja 2019 o 10:41
+10
Racławickie nie mogą dłużej czekać. Ta ulica to jedna wielka koleina. Jadąc od ronda z Sikorskiego do skrzyżowania z Lipową co paręnaście metrów samochód podskakuje jak pier******ty.
Avatar
Lemi / 23 maja 2019 o 11:35
+7
Ten kto twierdzi, że nawierzchnia Sowińskiego jest w fatalnym stanie, chyba na głowę upadł. Są korki i jest ciasno, ale nawierzchnia jest w porządku. Racławickie, Zana tu jest fatalnie.
Avatar
jedyny słuszny wybór / 23 maja 2019 o 16:29
+6
Przy Sowińskiego akurat jak na razie deweloperzy nie planują żadnych ynwestycji (nie ma za bardzo gdzie, choć "botanik" na pewno kusi), czyli sPOkojnie można POczekać. Plebs już zdążył nawyknąć do stania w korkach i POdskakiwania na drogowych nierównościach.
Avatar
HI / 23 maja 2019 o 07:44
+6
Nawet sie bałwanom nie chce sfrezować nawierzchni przy skrzyzowaniu z Głęboką
 Bałwany, w maju?!? :)
Avatar
diddik / 24 maja 2019 o 17:39
+2
Lepiej przedłużyć Sowińskiego do Zana / Nadbystrzycka bo rezerwa terenu która leży tam od 50 lat zarasta drzewami i znowu problem będzie z wycinką. Ja rozumiem że ten dobry pomysł był wymyślony za "komuny" i teraz "nie idzie" decydentom wykończyć bądź co bądź te pomysły. Problem podobny jak wyjazd w kierunku Lubartowa(który woła o pomstę do nieba-chyba).
Avatar
Gość / 24 maja 2019 o 01:20
+3
Sowińskiego też by pewnie z drzew ogołocili by buspasy zrobić. Czy to będą Racławickie, czy Sowińskiego czy Lipowa - jedno jest pewne - gdzieś będzie wycinane i to będzie wycinane dużo. Fundusze unijne wspierają modernizację dróg z uwzględnianiem buspasów. A słyszałem nie raz głosy, że na Jana Pawła II do ronda Kowcza buspasy utrudniły ludziom życie - samochody stoją w korkach, podczas gdy cały pas ruchu leży odłogiem( no dobra trochę tędy tych linii mpk jeździ nie powiem że nie). Czyli potwierdzają się gorsze przypuszczenia - buspasy nie rozwiązują problemu korkowania się ulic, a szkoda, niestety ale wciąż jest mentalność że trzeba koniecznie pod sam budynek podjechać i wszystkie miejsca postojowe pozapełniać a parę kroków z przystanku mpk przejść to arcytrudne jest przecież. Gdyby chcieć zrobić buspasy na Sowińskiego, al. Kraśnickich, al. Racławickich, Lipowej - to te ulice czekałby niesamowity paraliż komunikacyjny i wszystko by szlag trafił - samochody stałyby w korkach ale mpki jeździły bez jakichkolwiek opóźnień. Buspasy owszem poprawiają płynność ruchu komunikacji miejskiej ale z drugiej strony są uciążliwe dla kierowców samochodów osobowych. Problemem nie jest to, że ci z Lublina parkują i zajmują miejsca ale ci, którzy są przyjezdni o rejestracjach LB, LSW, LCH i tym podobne - to się może jednak zmienić - poprzez pętle P+R - w pobliżu pętli przy granicach miast parkują samochody na parkingach i kontynuują podróż jako pasażerowie mpk ale też nawet i ci spod lubelskich gmin ościennych i małych miejscowości mogą robić podobnie. To trzeba przyznać - cztery kółka własne były i są popularne - to ludziom ułatwia bardzo życie - ale korki jak były tak będą, nic się na to nie poradzi. Ja osobiście uważam, że jedyne co trzeba zrobić na Głębokiej, Sowińskiego, Racławickich, Lipowej to tylko powymieniać nawierzchnie, żadnych spektakularnych odnowień za olbrzymie pieniądze te ulice nie potrzebują. Inna sprawa to jest też taka o czym kiedyś mówiłem, że za dużo inwestycji o zbyt dużych środkach finansowych poszło w przebudowy placów, infrastruktury futurystyczne a także w miejsca rekreacyjne - kompleksy z basenami, galerie handlowe i po prostu to są owszem miejsca fajne, użyteczności publicznej ale za dużo tego było, za mało zaś poszło na drogi i żeby było śmieszniej, teraz kiedy kończy się perspektywa budżetowa unijna nie ma możliwości by remontować drogi, bo nie ma na tyle kasy. Po prostu kolejność inwestycji nie była zbyt prawidłowa - najpierw skupiono się na rekreacji i na różnych ładnie zmodernizowanych obiektach a zbyt bardzo pominięto użyteczność i to się mści, niestety.
Sowińskiego też by pewnie z drzew ogołocili by buspasy zrobić. Czy to będą Racławickie, czy Sowińskiego czy Lipowa - jedno jest pewne - gdzieś będzie wycinane i to będzie wycinane dużo. Fundusze unijne wspierają modernizację dróg z uwzględnianiem buspasów. A słyszałem nie raz głosy, że na Jana Pawła II do ronda Kowcza buspasy utrudniły ludziom życie - samochody stoją w korkach, podczas gdy cały pas ruchu leży odłogiem( no dobra trochę tędy tych linii mpk jeździ nie powiem że nie). Czyli potwierdzają się gorsze przypuszczenia - buspasy nie ro... rozwiń
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 22:41
-2
Co się czepił tej lipowej ?
Avatar
mieszczuch uzytkownik / 23 maja 2019 o 18:31
-1
Te modernizacje nic nie dadza ,jak nie przekopie sie tuneli by przynajmniej osobowki mogly szybko i plynnie przejechac z jednej strony miasta na druga ,dwa razy dziennie ,to te poszerzanie nic a nic nie rozwiaze ,kolejne miliony wyrzucone w bloto.Mamy za duzo samochodow w stosunku do przepustowości ulic,proste.
Avatar
jedyny słuszny wybór / 23 maja 2019 o 16:29
+6
Przy Sowińskiego akurat jak na razie deweloperzy nie planują żadnych ynwestycji (nie ma za bardzo gdzie, choć "botanik" na pewno kusi), czyli sPOkojnie można POczekać. Plebs już zdążył nawyknąć do stania w korkach i POdskakiwania na drogowych nierównościach.
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 15:36
0
Racławickie też czekają od dawna na remont
Avatar
Ptyś / 23 maja 2019 o 15:34
-6
Najbardziej bawi mnie jak pisie trolle wrzucają te swoje bełkotliwe wpisy o deweloperach pod każdy artykuł na DW
za ten bełkot kacze podnóżki biorą niemałe pieniądze, więc nie ma co się dziwić
Avatar
:) / 23 maja 2019 o 14:49
+5
A co z przedłużeniem Sowińskiego do Zana, żeby odkorkować "wąskie gardło" na Nadbystrzyckiej ???
 zaraz ci inżyniery z UM odpwiedzą że jest to niewykonalne technicznie ;)
Avatar
babaryba / 23 maja 2019 o 14:47
+12
A co z przedłużeniem Sowińskiego do Zana, żeby odkorkować "wąskie gardło" na Nadbystrzyckiej ???
Avatar
:) / 23 maja 2019 o 14:21
-4
Standardowo w komentarzach zebrali się fotelowi eksperci od budownictwa i planowania i dumają. Ciul, że politechniki to nawet na zdjęciach w google nie widzieli - oni wiedzą najlepiej co i jak trzeba robić i nie ma żadnej dyskusji. A już zmiażdżył zupełnie ten "ekspert" co napisał długi komentarz o "wiadukcie pod Racławickimi". No po prostu miszcz nad miszcze.
 standardowo po kilkudziesięciu minutach ratuszowe trolle wyminusowały nieprzychylne dla umLublin komentarze, no po prostu miszcze nad miszczami trollingu :)
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Blokowiska zamiast grządek? Mieszkańcy obawiają się likwidacji ogródków działkowych
Lublin

Blokowiska zamiast grządek? Mieszkańcy obawiają się likwidacji ogródków działkowych 0 2

Likwidacji ogrodów działkowych przy ul. Bluszczowej obawia się część mieszkańców Ponikwody. Sądzą, że teren może zostać sprzedany deweloperowi, bo obowiązujący plan zagospodarowania przeznacza go pod budowę bloków. Protestujący domagają się zmiany planu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19.06.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19.06.2019 0 0

Lubelskie: W tej wsi alkoholu nie kupisz, bo przyjeżdża biskup żeby poświęcić kościół

Lubelskie: W tej wsi alkoholu nie kupisz, bo przyjeżdża biskup żeby poświęcić kościół 69 16

We wsi Hanna (pow. włodawski) wprowadzono czasową prohibicję. Wszystko przez rekonsekrację miejscowego kościoła.

Prezydent z absolutorium. Raport z uwagami

Prezydent z absolutorium. Raport z uwagami 1 8

Radni Białej Podlaskiej udzielili absolutorium prezydentowi Michałowi Litwiniukowi (PO). Wiele słów krytyki posypało się na raport o stanie miasta.

W środę dzień prawdy dla górek czechowskich. Prezydent Lublina ma ogłosić decyzję
galeria

W środę dzień prawdy dla górek czechowskich. Prezydent Lublina ma ogłosić decyzję 34 123

W środę prezydent Lublina ma ogłosić decyzję ważną m.in. dla górek czechowskich. Chodzi o projekt studium przestrzennego, które określi przeznaczenie tego terenu. Jeśli prezydent przekaże dziś projekt radnym, trafi on pod obrady już 27 czerwca. Nieoficjalnie wiadomo, że Ratusz chce umożliwić tutaj budowę blokowisk

Gala Lubelskich Przedszkolaków w Parku Naukowo-Technologicznym [zdjęcia]
galeria

Gala Lubelskich Przedszkolaków w Parku Naukowo-Technologicznym [zdjęcia] 6 0

We wtorek w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie odbyła się Gala Lubelskich Przedszkolaków

Lubelskie: Fotoradary w tych miejscach upolowały najwięcej kierowców. Wkrótce kolejny
lista

Lubelskie: Fotoradary w tych miejscach upolowały najwięcej kierowców. Wkrótce kolejny 17 6

Fotoradary w Starej Dąbi, Kolonii Rudnik i Polichnie „upolowały” w pierwszym kwartale roku najwięcej piratów drogowych – w sumie 5700! Lada dzień rozpocznie pracę urządzenie w Anusinie na drodze krajowej Lublin–Chełm

Atak na zakład kamieniarski w Wąwolnicy. Już wiadomo kto mógł go zdewastować. Są zarzuty
galeria

Atak na zakład kamieniarski w Wąwolnicy. Już wiadomo kto mógł go zdewastować. Są zarzuty 11 11

Były prezes lokalnej wspólnoty gruntowej i kandydat na radnego gminy Wąwolnica z ramienia PSL-u jest podejrzany o sobotni atak koparką na zakład kamieniarski. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Otrzymał policyjny dozór i zakaz zbliżania się do poszkodowanych.

Wynalazek naukowców z Lublina zbiera nagrody. Wkrótce pojawi się na rynku

Wynalazek naukowców z Lublina zbiera nagrody. Wkrótce pojawi się na rynku 72 10

Jest ekologiczny i pozwala zwiększyć plony nawet o 40 proc. Innowacyjny bionawóz opracowany przez naukowców z UMCS obecnie zbiera nagrody, a niedługo pojawi się na rynku.

Zmiany w opłatach w car sharingu. Panek wprowadza subskrypcje

Zmiany w opłatach w car sharingu. Panek wprowadza subskrypcje 5 0

25 czerwca szykuje się mała rewolucja w Panek CarSharing. Firma wprowadzi pakiet zniżek. Będzie dostępny po aktualizacji aplikacji w zakładce „Koszyk Korzyści”.

W środę Czuby świętują. Będą tańce i zabawa

W środę Czuby świętują. Będą tańce i zabawa 1 0

DJ Embe, Czarne Lwy z Przedmieścia i Junior Stres z zespołem D'Roots Brothers – zagrają w środę na Święcie Dzielnicy Czuby Południowe.

Avia Świdnik zmienia trenera. Wojciech Białek nie przedłuży umowy?

Avia Świdnik zmienia trenera. Wojciech Białek nie przedłuży umowy? 0 11

Szykuje się sporo zmian w Avii Świdnik. Z klubem żegna się trener Tomasz Bednaruk. Nie wiadomo także, czy w zespole zostanie najlepszy strzelec Wojciech Białek

Lublin: Co dalej z miejskimi mieszkaniami w tym miejscu? Plan budowy utknął w martwym punkcie

Lublin: Co dalej z miejskimi mieszkaniami w tym miejscu? Plan budowy utknął w martwym punkcie 2 6

W martwym punkcie utknął plan budowy miejskich mieszkań przy ul. Składowej (boczna Łęczyńskiej). Spółka, która miała postawić tutaj dwa bloki nie dostała jeszcze decyzji o przyznaniu pieniędzy z Banku Gospodarstwa Krajowego. Bez takiego finansowania nie ma szans na szybkie rozpoczęcie inwestycji.

Wege Festiwal w Lublinie
22 czerwca 2019, 0:00

Wege Festiwal w Lublinie 0 0

Już po raz drugi w Lublinie zagości Wege Festiwal, podczas którego można spróbować dań wegańskich i wegetariańskich restauracji z całej Polski. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 22-23 czerwca w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15).

Jeden z najpopularniejszych gitarzystów na świecie ma raka gardła
film

Jeden z najpopularniejszych gitarzystów na świecie ma raka gardła 0 0

Dave Mustaine ma raka gardła. Lider zespołu Megadeth i były gitarzysta Metalliki wydał oświadczenie. - Blisko współpracuję z lekarzami. Opracowaliśmy plan leczenia, który ich zdaniem ma 90% szans na powodzenie - napisał. Wszystkie koncerty zespołu zostały odwołane.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.