Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2013 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Urzędników jest więcej i więcej zarabiają. Sprawdź o ile

0 32 A A
 (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)
(Maciej Kaczanowski/ Archiwum)

W ostatnich latach poprawiło się w urzędach. Przybywa pracowników, mogą liczyć także na lepsze zarobki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W całej Polsce od 2011 roku urzędy przyjęły do pracy prawie 7 tysięcy pracowników – informuje GUS. Sprawdziliśmy, jak powodzi się urzędnikom w naszym regionie.

– W ostatnich trzech latach przybyło nam 121 etatów – informuje Joanna Bobowska z Urzędu Miasta w Lublinie. – Było to związane z przejęciem nowych zadań, głównie z powodu nowego systemu gospodarki odpadami. Duże potrzeby ma też Wydział Planowania. Zatrudnialiśmy pracowników obsługujących miejski monitoring. Średnie pensje w ciągu ostatnich trzech lat wzrosły o blisko 300 zł.

W magistratach innych większych miast regionu ruchy w kadrach były kosmetyczne. Ale średnie pensje wzrosły prawie wszędzie. Np. urzędnicy z Puław mieli dwie podwyżki, ci z Chełma zarabiają więcej dzięki dodatkom stażowym. Wyjątek to Biała Podlaska, gdzie zarobki w Urzędzie Miasta się nie zmieniły.

Pracowników przybyło w innych urzędach. W 2010 r. marszałek województwa zatrudniał 843 osoby, teraz podlega mu 930 pracowników.

– W ostatnich latach przejęliśmy instytucje kulturalne i oświatowe. Realizujemy coraz więcej projektów unijnych. W tym ostatnim przypadku większość osób jest zatrudniana na czas określony – wyjaśnia Beata Górka, rzeczniczka marszałka.

O ponad 500 zł wzrosły w tym czasie średnie pensje. Nowych urzędników bronią wyniki – nasze województwo przoduje w wykorzystywaniu dotacji z Unii.

Więcej etatów jest w Urzędzie Wojewódzkim. Trzy lata temu było ich o 40 mniej. – W tym roku w związku z przejęciem obsługi numeru ratunkowego 112 przeprowadziliśmy rekrutację pełnej obsady Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego – tłumaczy Michał Sadura, doradca wojewody lubelskiego.

Urzędy zmieniają się nie tylko pod kątem zatrudnienia i płac.

– Niedawno wyrabiałem prawo jazdy i rejestrowałem samochod. Przygotowałem się na spędzenie w urzędzie wielu godzin. Po niecałej godzinie mogłem iść do domu. Byłem pozytywnie zaskoczony – mówi pan Hubert z Lublina.

Co o zmianach w urzędach sądzą przedsiębiorcy? Maciej Maniecki, prezes Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny – Efekty reorganizacji Urzędu Miasta, czy Urzędu Marszałkowskiego, widać chociażby w działaniu Wydziału Obsługi Inwestorów. Ale nie ma relacji między zwiększaniem zatrudnienia, a funkcjonowaniem urzędów jako całości. Pod tym względem jest jeszcze sporo do zrobienia.

(drs, eb, bar, dudi, lukisz)
Urząd Wojewódzki

Zatrudnienie:
2010 rok - 719 etatów
2013 - 759

Średnie pensje:
2010 - 3 592 zł
2013 - 3 716 zł

Urząd Marszałkowski

Zatrudnienie:
2010 - 843 etaty
2013 - 930

Średnie pensje:
2010 - 2 907 zł
2013 - 3 522 zł

Urząd Miasta Lublin

Zatrudnienie:
2010 - urząd nie podał
2013 - 1202 osoby

Średnie pensje:
2010 - 3534 zł
2013 - 3822 zł

Urząd Miasta Biała Podlaska

Zatrudnienie:
2010 - 220 etatów
2013 - 218

Średnie pensje:
2010 - 3 209 zł
2013 - 3 209 zł

Urząd Miasta Zamość

Zatrudnienie:
2010 - 193 etaty
2013 - 194

Średnie pensje:
2010 - 3 287 zł
2013 - 3 715 zł

Urząd Miasta Chełm

Zatrudnienie:
2010 - 292 etaty
2013 - 292

Średnie pensje:
2010 - 2 777 zł
2013 - 3 062 zł

Urząd Miasta Puławy

Zatrudnienie:
2010 - 154 etaty
2013 - 157

Średnie pensje:
2010 - 3 780 zł
2013 - 4 060 zł


Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 grudnia 2013 o 18:20
0

Ty dziadu kalwaryjski co tu wszystkich od gówniarzy wyzywasz ściśnij pęto. Właśnie dlatego nie szanuję staruchów, bo jak coś im się nie podoba to od razu "gówniarzu nie pyskuj". Kultury nas chcą uczyć a sami mają ją do czasu aż berecik nie zacznie uciskać i nie powiesz czegoś co jest niezgodne z jego światopoglądem. A co do zarobków to dziadu może jesteś tak mało efektywny i przytępy że zarabiasz po 35 latach mniej niż bystry i rzutki człowiek z 7 letnim doświadczeniem. Może to Ty jesteś problemem, z pustego i Salomon nie naleje.

ciebie to już nikt niczego nie nauczy, 

ciebie to już nikt niczego nie nauczy, 

rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2013 o 16:04
0

Pierdzistołki na emeryturę! Zajmujecie tylko miejsca!

to z tym zwróć się do tuska, bo ja mając 57 lat z chęcią odeszłabym w wieku  już 55 lat tak jak to było wcześniej, a nie że mi jeszcze dołożyli, a już wy będziecie orać do 67 lat, także i ty będziesz pierdzistołkiem

Avatar
kaczafi / 10 grudnia 2013 o 12:30
0

Ty dziadu kalwaryjski co tu wszystkich od gówniarzy wyzywasz ściśnij pęto. Właśnie dlatego nie szanuję staruchów, bo jak coś im się nie podoba to od razu "gówniarzu nie pyskuj". Kultury nas chcą uczyć a sami mają ją do czasu aż berecik nie zacznie uciskać i nie powiesz czegoś co jest niezgodne z jego światopoglądem. A co do zarobków to dziadu może jesteś tak mało efektywny i przytępy że zarabiasz po 35 latach mniej niż bystry i rzutki człowiek z 7 letnim doświadczeniem. Może to Ty jesteś problemem, z pustego i Salomon nie naleje.

Avatar
m / 10 grudnia 2013 o 12:04
0

Inna sprawa że wcale nie ma mniej pracy bo w tej chwili mamy erę papieru i elektronicznego skanu czyli wykonuje się to samo 2 razy. Ilość kontroli i durnego zbierania papieru jest z rokiem na rok coraz większa. Ilość zatrudnionych ludzi wynika z ilości kolejnych przepisów.Nikt tego nie ogarnie.

W budżetówce sa wydziały w których się pracuje ciężej niz u prywaciarza a sa wydziały gdzie nie robi się nic. Szczególnie organizacyjne, skarbowe które obsługują urząd a nie ludzi z zewnątrz.

A same pensje np w Lublinie są małe, w Puławach czy Świdniku płaci się .......kilkaset złotych więcej na głowę.

Inna sprawa że wcale nie ma mniej pracy bo w tej chwili mamy erę papieru i elektronicznego skanu czyli wykonuje się to samo 2 razy. Ilość kontroli i durnego zbierania papieru jest z rokiem na rok coraz większa. Ilość zatrudnionych ludzi wynika z ilości kolejnych przepisów.Nikt tego nie ogarnie.

W budżetówce sa wydziały w których się pracuje ciężej niz u prywaciarza a sa wydziały gdzie nie robi się nic. Szczególnie organizacyjne, skarbowe które obsługują urząd a nie ludzi z zewnątrz.

A same pensje np w Lublinie są małe, w Puł... rozwiń

Avatar
m / 10 grudnia 2013 o 11:57
0

Średnie zarobki można sobie włozyć do......kosza. Jeśli średnie to znaczy przeciętne to jak mozna skomentować fakt że procentowo w UM Lublin z 50 % ludzi brakuje  ponad 1000 brutto do średniej? szczególnie mówimy o ludziach pracujących do 10 lat.

To zwykłe napuszczanie ludzi na siebie. Przy braku podwyżek (ten i przyły rok) lub oszałamiającym 150 brutto  co jest wyrównaniem cen a nie podwyżką to do 70 tki nie da się dojśc do średniej.

Podajcie procentowe widełki ile procent zarabia do 2000 na rekę, 2000-3000 itd

Avatar
ja / 9 grudnia 2013 o 22:49
0

Pierdzistołki na emeryturę! Zajmujecie tylko miejsca!

Avatar
Gość / 9 grudnia 2013 o 22:19
0

Srednie pensje to mozecie sobie w tylek wsadzic!
Wojt zarabia 12000, skarbnik i sekretarz niewiele mniej, za nimi jeszcze wysoka relatywnie pensja zasiedzialych starcow ze "stazem", ale bez pojecia o nowoczesnej i wydajnej pracy na komputerze.
Do tego cala reszta mlodych, ale krotkich stazem pracownikow zarabiajacych do 2500 brutto, ktorzy musza oprocz swojej pracy pomagac dziadkom przy kazdej czynnosci zwiazanej z komputerem. Naprawde cudowne informacje przekazujecie!
Ja po 7 latach w urzedzie mam 2200 zl brutto. Jedyne co ratuje prace w urzedzie, to w miare stabilny zarobek i dosc dobrze przestrzegane prawo pracy, choc tez rozne przekrety sa w tej materii.

o proszę jaka kulturalna - a pierwsze zdanie to kultura, do tego jestem dziadkiem i lepiej umiem na komputerze jak ty gówniarzu, jak masz swojego tępego dziadka to nie znaczy, ze inni sa tacy, też będziesz babką/dziadkiem i mam nadzieję, że ciebie wypieprzą z pracy bo będziesz za stara/stary

o proszę jaka kulturalna - a pierwsze zdanie to kultura, do tego jestem dziadkiem i lepiej umiem na komputerze jak ty gówniarzu, jak masz swojego tępego dziadka to nie znaczy, ze inni sa tacy, też będziesz babką/dziadkiem i mam nadzieję, że ciebie wypieprzą z pracy bo będziesz za stara/stary

rozwiń
Avatar
urzędnik gminny / 9 grudnia 2013 o 21:07
0

2200 brutto po 7 latach pracy, to gówniarzu masz i tak za dużo, bo ja po 35 latach pracy mam 2100 zł brutto, 

Może i gówniarz w porównaniu z Tobą, ale przynajmniej kultury mam więcej.

Poza tym nie spinaj się tak, bo pewnie w Twoim fachu "średnie pensje" też są o kilka tysięcy wyższe niż Twoja.

Avatar
Gość / 9 grudnia 2013 o 19:50
0

Srednie pensje to mozecie sobie w tylek wsadzic!
Wojt zarabia 12000, skarbnik i sekretarz niewiele mniej, za nimi jeszcze wysoka relatywnie pensja zasiedzialych starcow ze "stazem", ale bez pojecia o nowoczesnej i wydajnej pracy na komputerze.
Do tego cala reszta mlodych, ale krotkich stazem pracownikow zarabiajacych do 2500 brutto, ktorzy musza oprocz swojej pracy pomagac dziadkom przy kazdej czynnosci zwiazanej z komputerem. Naprawde cudowne informacje przekazujecie!
Ja po 7 latach w urzedzie mam 2200 zl brutto. Jedyne co ratuje prace w urzedzie, to w miare stabilny zarobek i dosc dobrze przestrzegane prawo pracy, choc tez rozne przekrety sa w tej materii.

2200 brutto po 7 latach pracy, to gówniarzu masz i tak za dużo, bo ja po 35 latach pracy mam 2100 zł brutto, 

2200 brutto po 7 latach pracy, to gówniarzu masz i tak za dużo, bo ja po 35 latach pracy mam 2100 zł brutto, 

rozwiń
Avatar
Gość / 9 grudnia 2013 o 19:46
0

Śmierdziała wam komuna to teraz macie demokrację.Dobrze wam tak. Pracujecie za 1000zł  i jebiecie na prywaciarza wyzyskiwacza.

to przewódcy solidaruchów z lat 80 śmierdziała, no bo jak narobił tyle dzieci to musiał chłop wszystkiego sie czepiać aby je wyżywić, 

Avatar
Gość / 10 grudnia 2013 o 18:20
0

Ty dziadu kalwaryjski co tu wszystkich od gówniarzy wyzywasz ściśnij pęto. Właśnie dlatego nie szanuję staruchów, bo jak coś im się nie podoba to od razu "gówniarzu nie pyskuj". Kultury nas chcą uczyć a sami mają ją do czasu aż berecik nie zacznie uciskać i nie powiesz czegoś co jest niezgodne z jego światopoglądem. A co do zarobków to dziadu może jesteś tak mało efektywny i przytępy że zarabiasz po 35 latach mniej niż bystry i rzutki człowiek z 7 letnim doświadczeniem. Może to Ty jesteś problemem, z pustego i Salomon nie naleje.

ciebie to już nikt niczego nie nauczy, 

ciebie to już nikt niczego nie nauczy, 

rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2013 o 16:04
0

Pierdzistołki na emeryturę! Zajmujecie tylko miejsca!

to z tym zwróć się do tuska, bo ja mając 57 lat z chęcią odeszłabym w wieku  już 55 lat tak jak to było wcześniej, a nie że mi jeszcze dołożyli, a już wy będziecie orać do 67 lat, także i ty będziesz pierdzistołkiem

Avatar
kaczafi / 10 grudnia 2013 o 12:30
0

Ty dziadu kalwaryjski co tu wszystkich od gówniarzy wyzywasz ściśnij pęto. Właśnie dlatego nie szanuję staruchów, bo jak coś im się nie podoba to od razu "gówniarzu nie pyskuj". Kultury nas chcą uczyć a sami mają ją do czasu aż berecik nie zacznie uciskać i nie powiesz czegoś co jest niezgodne z jego światopoglądem. A co do zarobków to dziadu może jesteś tak mało efektywny i przytępy że zarabiasz po 35 latach mniej niż bystry i rzutki człowiek z 7 letnim doświadczeniem. Może to Ty jesteś problemem, z pustego i Salomon nie naleje.

Avatar
m / 10 grudnia 2013 o 12:04
0

Inna sprawa że wcale nie ma mniej pracy bo w tej chwili mamy erę papieru i elektronicznego skanu czyli wykonuje się to samo 2 razy. Ilość kontroli i durnego zbierania papieru jest z rokiem na rok coraz większa. Ilość zatrudnionych ludzi wynika z ilości kolejnych przepisów.Nikt tego nie ogarnie.

W budżetówce sa wydziały w których się pracuje ciężej niz u prywaciarza a sa wydziały gdzie nie robi się nic. Szczególnie organizacyjne, skarbowe które obsługują urząd a nie ludzi z zewnątrz.

A same pensje np w Lublinie są małe, w Puławach czy Świdniku płaci się .......kilkaset złotych więcej na głowę.

Inna sprawa że wcale nie ma mniej pracy bo w tej chwili mamy erę papieru i elektronicznego skanu czyli wykonuje się to samo 2 razy. Ilość kontroli i durnego zbierania papieru jest z rokiem na rok coraz większa. Ilość zatrudnionych ludzi wynika z ilości kolejnych przepisów.Nikt tego nie ogarnie.

W budżetówce sa wydziały w których się pracuje ciężej niz u prywaciarza a sa wydziały gdzie nie robi się nic. Szczególnie organizacyjne, skarbowe które obsługują urząd a nie ludzi z zewnątrz.

A same pensje np w Lublinie są małe, w Puł... rozwiń

Avatar
m / 10 grudnia 2013 o 11:57
0

Średnie zarobki można sobie włozyć do......kosza. Jeśli średnie to znaczy przeciętne to jak mozna skomentować fakt że procentowo w UM Lublin z 50 % ludzi brakuje  ponad 1000 brutto do średniej? szczególnie mówimy o ludziach pracujących do 10 lat.

To zwykłe napuszczanie ludzi na siebie. Przy braku podwyżek (ten i przyły rok) lub oszałamiającym 150 brutto  co jest wyrównaniem cen a nie podwyżką to do 70 tki nie da się dojśc do średniej.

Podajcie procentowe widełki ile procent zarabia do 2000 na rekę, 2000-3000 itd

Avatar
ja / 9 grudnia 2013 o 22:49
0

Pierdzistołki na emeryturę! Zajmujecie tylko miejsca!

Avatar
Gość / 9 grudnia 2013 o 22:19
0

Srednie pensje to mozecie sobie w tylek wsadzic!
Wojt zarabia 12000, skarbnik i sekretarz niewiele mniej, za nimi jeszcze wysoka relatywnie pensja zasiedzialych starcow ze "stazem", ale bez pojecia o nowoczesnej i wydajnej pracy na komputerze.
Do tego cala reszta mlodych, ale krotkich stazem pracownikow zarabiajacych do 2500 brutto, ktorzy musza oprocz swojej pracy pomagac dziadkom przy kazdej czynnosci zwiazanej z komputerem. Naprawde cudowne informacje przekazujecie!
Ja po 7 latach w urzedzie mam 2200 zl brutto. Jedyne co ratuje prace w urzedzie, to w miare stabilny zarobek i dosc dobrze przestrzegane prawo pracy, choc tez rozne przekrety sa w tej materii.

o proszę jaka kulturalna - a pierwsze zdanie to kultura, do tego jestem dziadkiem i lepiej umiem na komputerze jak ty gówniarzu, jak masz swojego tępego dziadka to nie znaczy, ze inni sa tacy, też będziesz babką/dziadkiem i mam nadzieję, że ciebie wypieprzą z pracy bo będziesz za stara/stary

o proszę jaka kulturalna - a pierwsze zdanie to kultura, do tego jestem dziadkiem i lepiej umiem na komputerze jak ty gówniarzu, jak masz swojego tępego dziadka to nie znaczy, ze inni sa tacy, też będziesz babką/dziadkiem i mam nadzieję, że ciebie wypieprzą z pracy bo będziesz za stara/stary

rozwiń
Avatar
urzędnik gminny / 9 grudnia 2013 o 21:07
0

2200 brutto po 7 latach pracy, to gówniarzu masz i tak za dużo, bo ja po 35 latach pracy mam 2100 zł brutto, 

Może i gówniarz w porównaniu z Tobą, ale przynajmniej kultury mam więcej.

Poza tym nie spinaj się tak, bo pewnie w Twoim fachu "średnie pensje" też są o kilka tysięcy wyższe niż Twoja.

Avatar
Gość / 9 grudnia 2013 o 19:50
0

Srednie pensje to mozecie sobie w tylek wsadzic!
Wojt zarabia 12000, skarbnik i sekretarz niewiele mniej, za nimi jeszcze wysoka relatywnie pensja zasiedzialych starcow ze "stazem", ale bez pojecia o nowoczesnej i wydajnej pracy na komputerze.
Do tego cala reszta mlodych, ale krotkich stazem pracownikow zarabiajacych do 2500 brutto, ktorzy musza oprocz swojej pracy pomagac dziadkom przy kazdej czynnosci zwiazanej z komputerem. Naprawde cudowne informacje przekazujecie!
Ja po 7 latach w urzedzie mam 2200 zl brutto. Jedyne co ratuje prace w urzedzie, to w miare stabilny zarobek i dosc dobrze przestrzegane prawo pracy, choc tez rozne przekrety sa w tej materii.

2200 brutto po 7 latach pracy, to gówniarzu masz i tak za dużo, bo ja po 35 latach pracy mam 2100 zł brutto, 

2200 brutto po 7 latach pracy, to gówniarzu masz i tak za dużo, bo ja po 35 latach pracy mam 2100 zł brutto, 

rozwiń
Avatar
Gość / 9 grudnia 2013 o 19:46
0

Śmierdziała wam komuna to teraz macie demokrację.Dobrze wam tak. Pracujecie za 1000zł  i jebiecie na prywaciarza wyzyskiwacza.

to przewódcy solidaruchów z lat 80 śmierdziała, no bo jak narobił tyle dzieci to musiał chłop wszystkiego sie czepiać aby je wyżywić, 

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 0

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 0 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 18 7

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 10 9

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 2 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 14 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.