Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 czerwca 2014 r.
14:46
Edytuj ten wpis

W kajdanki za parkowanie. Śledczy sprawdzają strażników

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
59 16 A A

- Kiedy odjeżdżałem, otworzył drzwi mojego samochodu, złapał za kurtkę i próbował wyciągnąć na zewnątrz - tak poczynania jednego z lubelskich strażników miejskich opisuje kierowca, ukarany za złe parkowanie. Sprawę bada prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kontrowersyjna interwencja miała miejsce 4 kwietnia, u zbiegu ulic Grottgera i Skłodowskiej w Lublinie. Doszło wówczas do szarpaniny między strażnikami miejskimi, a kierowcą mercedesa. Po kilku dniach Grzegorz. T. zawiadomił prokuraturę o przekroczeniu uprawnień przez jednego ze strażników. Sprawa jest w toku, a śledczy wciąż szukają świadków zdarzenia.

Z relacji kierowcy mercedesa wynika, że zaparkował w niedozwolonym miejscu. Kiedy wrócił po swój samochód, znalazł za wycieraczką wezwanie od straży miejskiej.

- Kierowca zeznał, że kiedy odjeżdżał na miejscu pojawili się strażnicy - mówi Justyna Rutkowska-Skowronek, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin - Południe. - Próbowali go zatrzymać i wylegitymować. Kiedy odmówił, doszło do pyskówki. Następnie strażnik miał otworzyć drzwi jadącego już samochodu i rzekomo próbował siłą wyciągnąć kierowcę z pojazdu.

Na miejsce wezwano policjantów. Kierowca przytoczył im identyczny przebieg wydarzeń. Na lewym nadgarstku miał zapięte kajdanki. Mężczyzna doznał niegroźnych obrażeń. Miał zadrapania i potłuczenia. Z relacji strażników wynikało zaś, że Grzegorz T. zamiast pokazać dokumenty, próbował ich przejechać. Z nieoficjalnych informacji wynika, że między zeznaniami strażników i kierowcy jest szereg znacznych rozbieżności.

- Wszczęliśmy śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień - dodaje Rutkowska-Skowronek. - Na tym etapie jest zbyt wcześnie, by formułować konkretne zarzuty.

Sami strażnicy nie komentują sprawy.

- Postępowanie prowadzi prokuratura więc czekamy na rozstrzygnięcie - kwituje Robert Gogola, rzecznik lubelskiej straży miejskiej.

Śledczy zarządzili już poszukiwania świadków zdarzenia. Na miejscu było ich sporo, ale brakuje osób, które gotowe były złożyć zeznania. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje o zdarzeniu mogą się zgłaszać do IV komisariatu w Lublinie lub dzwonić na pod nr 0-81-535-48-14 bądź 997.
Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aleksander / 27 czerwca 2014 o 15:14
0

Jest to już kolejna sprawa lubelskich strażników o nadużywanie uprawnień wobec kierowców. Nic jednak bardziej nie obraża ich służby jak stawianie się na rozprawy sądowe w niekompletnych, rozchełstanych mundurach, brudnych butach, albo gdy nie mają służby w podkoszulkach i krótkich spodenkach. Ta formacja powinna zostać zlikwidowana!

Avatar
Pikuś / 27 czerwca 2014 o 10:22
0

Straż Miejska to kompletne obiboki szukają tylko miejsc na spanie i foto radar. Za bardzo by chcieli miec prawa policji, a jak widac było i słychać w głośnej sprawie z lawetą nawet do tego się nie nadają. U nas straż to dwa stare pryki co jeżdża tylko i kombinują kogo i za co by tu dzisiaj ukarac. 

Avatar
e / 27 czerwca 2014 o 09:53
0

zaparkował być może na trawniku i ma pretensje, że się czepiają. bo przecież SM powinna mu wydać dyplom pochwalny.

Avatar
wieśniak / 27 czerwca 2014 o 06:36
0

nie wiem jak w Lublinie, ale w Warszawie nazywają ich "czarnymi szczurami".

u nas podobnie tyle że nie szczury tylko ch...e

:-)

Avatar
xxxxxxxxxxxxxx / 27 czerwca 2014 o 06:21
0

dokładnie to samo pomyślałem. SM w d. by miała szarpanie się z pajacem skoro i tak wystawili mandat. Pewnie cham im naubliżał i jeszcze fikał. Tyle lat jeżdżę autem i widzę jak się zachowują kierowcy jeżdżący mietkami i bmw - zacytuję tutaj wieszcza narodowego: "i ty co mieszkasz dziś w pałacu, a srać chodziłeś za chałupę...całujcie wy mnie wszyscy w d.."

Dobre, ha, he!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 26 czerwca 2014 o 23:33
0

jestem za a nawet przeciw

facet powtarzasz się pod rożnymi nickami, pewnie jesteś jednym z nich

Avatar
Gość / 26 czerwca 2014 o 23:28
0

myslę że powoli dojrzewa decyzja likwidacji tej formacji, przynoszacej wiecej złego niż dobrego, osmieszajacej się swoimi zachowaniami i decyzjami, słynne na cała Polskę nałożenie mandatu na auto przewożone innym środkiem transportu, cała ich robota to polowanie na kierowców , jadących , parkujacych itp, zajmują się tylko małym wycinkiem swoich zadań, "atakując"kierowców pewnie poprawiaja sobie samopoczucie

Avatar
zero / 26 czerwca 2014 o 23:28
0

próbowałem dzwonić na podany numer 0 81 5 coś tam coś. nie ma takiego numeru powiedziało.

Avatar
gggg / 26 czerwca 2014 o 23:15
0

Charakter mojej pracy zmusza mnie do ciągłego przemieszczania się z miejsca na miejsce - i nie zawsze mam czas na szukanie dobrego miejsca do parkowania. Zdarza się, że parkuję jak kmiot - zdarza się, że dostaję mandat lub 'powiastkę' za wycieraczką - ale nigdy nie zdarzyło mi się, by strażnicy czy policjanci zachowali się niegrzecznie - być może dlatego, że i ja zachowuję się correct.
Sądzę więc, że ten burak z merca należy do ekshibicjonistów ('Ja panu pokażę') lub do nauczycieli ('Ja pana nauczę') - i stąd scysja.


jestem za a nawet przeciw

jestem za a nawet przeciw rozwiń
Avatar
znudzony / 26 czerwca 2014 o 22:46
0

Mówmy prawdę: straż parkingowa, bo tak powinna się nazywać, jest nikomu niepotrzebna. Zbyteczny koszt zamiast dofinansować policję. Zakompleksione ludziki pracujące tam "po znajomości" i może z kilku sfrustrowanych bo za ciency byli do policji. Tylko małolatów potrafią ścigać za picie piwa. Podkreślam "małolatów" bo starszych się boją. W porównaniu do policjantów strażnicy parkingowi i chamy i buraki

Avatar
Aleksander / 27 czerwca 2014 o 15:14
0

Jest to już kolejna sprawa lubelskich strażników o nadużywanie uprawnień wobec kierowców. Nic jednak bardziej nie obraża ich służby jak stawianie się na rozprawy sądowe w niekompletnych, rozchełstanych mundurach, brudnych butach, albo gdy nie mają służby w podkoszulkach i krótkich spodenkach. Ta formacja powinna zostać zlikwidowana!

Avatar
Pikuś / 27 czerwca 2014 o 10:22
0

Straż Miejska to kompletne obiboki szukają tylko miejsc na spanie i foto radar. Za bardzo by chcieli miec prawa policji, a jak widac było i słychać w głośnej sprawie z lawetą nawet do tego się nie nadają. U nas straż to dwa stare pryki co jeżdża tylko i kombinują kogo i za co by tu dzisiaj ukarac. 

Avatar
e / 27 czerwca 2014 o 09:53
0

zaparkował być może na trawniku i ma pretensje, że się czepiają. bo przecież SM powinna mu wydać dyplom pochwalny.

Avatar
wieśniak / 27 czerwca 2014 o 06:36
0

nie wiem jak w Lublinie, ale w Warszawie nazywają ich "czarnymi szczurami".

u nas podobnie tyle że nie szczury tylko ch...e

:-)

Avatar
xxxxxxxxxxxxxx / 27 czerwca 2014 o 06:21
0

dokładnie to samo pomyślałem. SM w d. by miała szarpanie się z pajacem skoro i tak wystawili mandat. Pewnie cham im naubliżał i jeszcze fikał. Tyle lat jeżdżę autem i widzę jak się zachowują kierowcy jeżdżący mietkami i bmw - zacytuję tutaj wieszcza narodowego: "i ty co mieszkasz dziś w pałacu, a srać chodziłeś za chałupę...całujcie wy mnie wszyscy w d.."

Dobre, ha, he!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 26 czerwca 2014 o 23:33
0

jestem za a nawet przeciw

facet powtarzasz się pod rożnymi nickami, pewnie jesteś jednym z nich

Avatar
Gość / 26 czerwca 2014 o 23:28
0

myslę że powoli dojrzewa decyzja likwidacji tej formacji, przynoszacej wiecej złego niż dobrego, osmieszajacej się swoimi zachowaniami i decyzjami, słynne na cała Polskę nałożenie mandatu na auto przewożone innym środkiem transportu, cała ich robota to polowanie na kierowców , jadących , parkujacych itp, zajmują się tylko małym wycinkiem swoich zadań, "atakując"kierowców pewnie poprawiaja sobie samopoczucie

Avatar
zero / 26 czerwca 2014 o 23:28
0

próbowałem dzwonić na podany numer 0 81 5 coś tam coś. nie ma takiego numeru powiedziało.

Avatar
gggg / 26 czerwca 2014 o 23:15
0

Charakter mojej pracy zmusza mnie do ciągłego przemieszczania się z miejsca na miejsce - i nie zawsze mam czas na szukanie dobrego miejsca do parkowania. Zdarza się, że parkuję jak kmiot - zdarza się, że dostaję mandat lub 'powiastkę' za wycieraczką - ale nigdy nie zdarzyło mi się, by strażnicy czy policjanci zachowali się niegrzecznie - być może dlatego, że i ja zachowuję się correct.
Sądzę więc, że ten burak z merca należy do ekshibicjonistów ('Ja panu pokażę') lub do nauczycieli ('Ja pana nauczę') - i stąd scysja.


jestem za a nawet przeciw

jestem za a nawet przeciw rozwiń
Avatar
znudzony / 26 czerwca 2014 o 22:46
0

Mówmy prawdę: straż parkingowa, bo tak powinna się nazywać, jest nikomu niepotrzebna. Zbyteczny koszt zamiast dofinansować policję. Zakompleksione ludziki pracujące tam "po znajomości" i może z kilku sfrustrowanych bo za ciency byli do policji. Tylko małolatów potrafią ścigać za picie piwa. Podkreślam "małolatów" bo starszych się boją. W porównaniu do policjantów strażnicy parkingowi i chamy i buraki

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 8

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 120 50

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 56 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!