Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 czerwca 2014 r.
13:00
Edytuj ten wpis

Oznakuj swojego psa czipem. Korzyści jest sporo

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
6 10 A A

Ponad 200 właścicieli psów może oznakować swoje zwierzę na koszt miasta. Korzyści jest sporo. Zwierzę, które zostało oznakowane znacznie łatwiej znaleźć. Z mikroprocesorem może też pojechać za granicę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wystarczy chwila i piesek pobiegnie gdzieś za suczką, a potem szukaj wiatru w polu - mówi Wiesław Piątkowski, który w lubelskim Ratuszu od lat koordynuje akcję znakowania psów. - Ale jeśli zwierzę zostało oznakowane, Straż Miejska szybko znajdzie jego właściciela.

- Takie przypadki się zdarzają. Ostatni raz w niedzielę - przyznaje Bożena Kiedrowska, szefowa schroniska dla zwierząt przy ul. Metalurgicznej.

- Tego dnia dostaliśmy zgłoszenie, że po ul. Kruczkowskiego błąka się pies. To była dosyć duża suczka. Przywieźliśmy ją do schroniska i sprawdziliśmy na miejscu, czy zwierzę nie jest oznakowane. Było. Okazało się, że w bazie mamy dane właściciela - opowiada Marcin Gileta, pracownik schroniska.

Historia skończyła się happy endem, bo zwierzę było oznakowane. - W tej chwili w bazie danych mamy około 7,5 tys. psów ze wszczepionym mikroprocesorem. Szacujemy, że wszystkich psów w Lublinie jest ok. 15 tys. - mówi Piątkowski.

Teraz każdy mieszkający w Lublinie właściciel psa ma szansę na darmowe oznakowanie swojego zwierzęcia. Miasto kupiło w tym celu 218 mikroprocesorów, które zostały przekazane czterem gabinetom weterynaryjnym. Właśnie do nich trzeba się kierować, by skorzystać z akcji. Trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty, świadectwo szczepienia psa i zwierzę. Zabieg trwa tylko chwilę. Dane właściciela wprowadzane są do miejskiej bazy.

Miejski czip niczym nie różni się od tych płatnych (30-50 zł). Co ważne, według obecnych przepisów, pies bez mikroprocesora nie może przekroczyć granicy.
Akcja będzie prowadzona do wyczerpania zapasów urządzeń.

Tu znakują za darmo

• Gabinet Weterynaryjny ZWIERZAK, ul. Radości 4/2a, tel. 697 134 830. Dni powszednie: 10-18, soboty: 10-14
• Przychodnia Weterynaryjna REX, ul. Balladyny 6, tel. 505 153 234 i 603 58 49 49. Dni powszednie: 9.30-19.30, soboty: 10-13.
• Gabinet Weterynaryjny, ul. Kunickiego 74, tel. 603 318 433, dni powszednie: 9-13 i 15-18, soboty: 10-12
• Przychodnia Weterynaryjna VET, ul. Młodej Polski 18, tel. 608 48 72 76, dni powszednie: 8-19, soboty: 10-14, niedziele: 10-12
Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dżon / 18 czerwca 2014 o 23:41
0

Po zakończeniu czipowania ile będzie wynosił podatek za psa?

w bity ch***

Avatar
w / 18 czerwca 2014 o 22:16
0

Ja nie mam w domu agresywnego mutanta amstafa tylko zwykłego poczciwego kundelka, a czipować nie mam zamiaru bo nie płacę podatku za psa i płacić nie zamierzam bo po co. Z moim psem chodzę na spacery poza osiedla gdzie gówno w trawie znika szybciej niż jakiś nawiedzony kretyn zdąży je zauważyć bo pełno kiepów i butelek już mu nie przeszkadza. Po moim psie i po żadnych innych psach nikt gówien z trawników nie sprząta więc o czym my tu gadamy. Mi czyjeś psie gówno na trawie nie przeszkadza bo to nawóz a trawa nie jest od tego żeby po niej łazić. A co do szczepień to oczywiście że mój pies jest szczepiony.

Ja nie mam w domu agresywnego mutanta amstafa tylko zwykłego poczciwego kundelka, a czipować nie mam zamiaru bo nie płacę podatku za psa i płacić nie zamierzam bo po co. Z moim psem chodzę na spacery poza osiedla gdzie gówno w trawie znika szybciej niż jakiś nawiedzony kretyn zdąży je zauważyć bo pełno kiepów i butelek już mu nie przeszkadza. Po moim psie i po żadnych innych psach nikt gówien z trawników nie sprząta więc o czym my tu gadamy. Mi czyjeś psie gówno na trawie nie przeszkadza bo to nawóz a trawa nie jest od tego żeby po niej ł... rozwiń

Avatar
właścicielka psa :) / 18 czerwca 2014 o 21:01
0

jesteście normalni?

mówicie o podatku za psa?

i dobrze, trzeba płacić skoro nie sprzątacie!

mówicie o odpowiedzialności cywilnej za psa jak kogoś ugryzie lub wyrządzi inną szkodę, no i dobrze w końcu to Wasz pies !

jak dziecko Wasze rzuci w samochód kamieniem i zbije szybe, albo poprostu wjedzie pod samochód rowerem ....  to też powiedzie że to nie wasze dziecko, że się przybłąkało ? 

za PSIE pieniądze można wykupić polisę ubezpieczeniową dla psa w razie powyższych przypadków

jak jest się odpowiedzialnym włacicielem to się nie pisze takich kretynizmów

widocznie macie dosyć swojego psa i czekacie tylko az się zgubi i nie odnadzie

jesteście normalni?

mówicie o podatku za psa?

i dobrze, trzeba płacić skoro nie sprzątacie!

mówicie o odpowiedzialności cywilnej za psa jak kogoś ugryzie lub wyrządzi inną szkodę, no i dobrze w końcu to Wasz pies !

jak dziecko Wasze rzuci w samochód kamieniem i zbije szybe, albo poprostu wjedzie pod samochód rowerem ....  to też powiedzie że to nie wasze dziecko, że się przybłąkało ? 

za PSIE pieniądze można wykupić polisę ubezpieczeniową dla psa w razie powyższych przypadkówrozwiń

Avatar
M / 18 czerwca 2014 o 17:17
0

Pies ucieknie przez dziurę w płocie i wpadnie nie daj Boże pod samochód powodując wypadek. Policja namierzy właściciela i do końca życia się nie wypłaci bo nie upilnował zwierzęcia.

Człowieku o czym ty mowisz !!!! żyjesz w jakims XVII w czy co ... a jak ciebie albo twoje dziecko pogryzie pies , nawet nie wiesz czy byl szczepiony na wscieklizne a tak jak ma czip to wszystko bedziesz wiedzial ... czy chory czy szczepiony !!! a ty piszesz o jakims zniszczeniu samochodu  ... zastanow sie nad korzysciami czipowanie a nie durnoty wypisujesz

Człowieku o czym ty mowisz !!!! żyjesz w jakims XVII w czy co ... a jak ciebie albo twoje dziecko pogryzie pies , nawet nie wiesz czy byl szczepiony na wscieklizne a tak jak ma czip to wszystko bedziesz wiedzial ... czy chory czy szczepiony !!! a ty piszesz o jakims zniszczeniu samochodu  ... zastanow sie nad korzysciami czipowanie a nie durnoty wypisujesz

rozwiń
Avatar
aga3 / 18 czerwca 2014 o 16:16
0

Po zakończeniu czipowania ile będzie wynosił podatek za psa?

Avatar
Marian / 18 czerwca 2014 o 16:13
0

Pies ucieknie przez dziurę w płocie i wpadnie nie daj Boże pod samochód powodując wypadek. Policja namierzy właściciela i do końca życia się nie wypłaci bo nie upilnował zwierzęcia.

Avatar
Borys / 18 czerwca 2014 o 16:04
0

Jak pies kogoś ugryzie łatwo będzie namierzyć właściciela. A tak bez chipa zawsze właściciel może powiedzieć to nie mój pies przybłąkał się.

Avatar
CHIP RFID / 18 czerwca 2014 o 15:52
0

Powolne oswajonie społeczeństwa z tematem,najpierw psy potem ludzie.

Avatar
tokm / 18 czerwca 2014 o 13:50
0

Razem z psami powinno się chipować właścicieli - nie sprzątnie taki gówienka - mandacik.

Jestem za !!

Avatar
Ki / 18 czerwca 2014 o 13:14
0

Razem z psami powinno się chipować właścicieli - nie sprzątnie taki gówienka - mandacik.

Avatar
dżon / 18 czerwca 2014 o 23:41
0

Po zakończeniu czipowania ile będzie wynosił podatek za psa?

w bity ch***

Avatar
w / 18 czerwca 2014 o 22:16
0

Ja nie mam w domu agresywnego mutanta amstafa tylko zwykłego poczciwego kundelka, a czipować nie mam zamiaru bo nie płacę podatku za psa i płacić nie zamierzam bo po co. Z moim psem chodzę na spacery poza osiedla gdzie gówno w trawie znika szybciej niż jakiś nawiedzony kretyn zdąży je zauważyć bo pełno kiepów i butelek już mu nie przeszkadza. Po moim psie i po żadnych innych psach nikt gówien z trawników nie sprząta więc o czym my tu gadamy. Mi czyjeś psie gówno na trawie nie przeszkadza bo to nawóz a trawa nie jest od tego żeby po niej łazić. A co do szczepień to oczywiście że mój pies jest szczepiony.

Ja nie mam w domu agresywnego mutanta amstafa tylko zwykłego poczciwego kundelka, a czipować nie mam zamiaru bo nie płacę podatku za psa i płacić nie zamierzam bo po co. Z moim psem chodzę na spacery poza osiedla gdzie gówno w trawie znika szybciej niż jakiś nawiedzony kretyn zdąży je zauważyć bo pełno kiepów i butelek już mu nie przeszkadza. Po moim psie i po żadnych innych psach nikt gówien z trawników nie sprząta więc o czym my tu gadamy. Mi czyjeś psie gówno na trawie nie przeszkadza bo to nawóz a trawa nie jest od tego żeby po niej ł... rozwiń

Avatar
właścicielka psa :) / 18 czerwca 2014 o 21:01
0

jesteście normalni?

mówicie o podatku za psa?

i dobrze, trzeba płacić skoro nie sprzątacie!

mówicie o odpowiedzialności cywilnej za psa jak kogoś ugryzie lub wyrządzi inną szkodę, no i dobrze w końcu to Wasz pies !

jak dziecko Wasze rzuci w samochód kamieniem i zbije szybe, albo poprostu wjedzie pod samochód rowerem ....  to też powiedzie że to nie wasze dziecko, że się przybłąkało ? 

za PSIE pieniądze można wykupić polisę ubezpieczeniową dla psa w razie powyższych przypadków

jak jest się odpowiedzialnym włacicielem to się nie pisze takich kretynizmów

widocznie macie dosyć swojego psa i czekacie tylko az się zgubi i nie odnadzie

jesteście normalni?

mówicie o podatku za psa?

i dobrze, trzeba płacić skoro nie sprzątacie!

mówicie o odpowiedzialności cywilnej za psa jak kogoś ugryzie lub wyrządzi inną szkodę, no i dobrze w końcu to Wasz pies !

jak dziecko Wasze rzuci w samochód kamieniem i zbije szybe, albo poprostu wjedzie pod samochód rowerem ....  to też powiedzie że to nie wasze dziecko, że się przybłąkało ? 

za PSIE pieniądze można wykupić polisę ubezpieczeniową dla psa w razie powyższych przypadkówrozwiń

Avatar
M / 18 czerwca 2014 o 17:17
0

Pies ucieknie przez dziurę w płocie i wpadnie nie daj Boże pod samochód powodując wypadek. Policja namierzy właściciela i do końca życia się nie wypłaci bo nie upilnował zwierzęcia.

Człowieku o czym ty mowisz !!!! żyjesz w jakims XVII w czy co ... a jak ciebie albo twoje dziecko pogryzie pies , nawet nie wiesz czy byl szczepiony na wscieklizne a tak jak ma czip to wszystko bedziesz wiedzial ... czy chory czy szczepiony !!! a ty piszesz o jakims zniszczeniu samochodu  ... zastanow sie nad korzysciami czipowanie a nie durnoty wypisujesz

Człowieku o czym ty mowisz !!!! żyjesz w jakims XVII w czy co ... a jak ciebie albo twoje dziecko pogryzie pies , nawet nie wiesz czy byl szczepiony na wscieklizne a tak jak ma czip to wszystko bedziesz wiedzial ... czy chory czy szczepiony !!! a ty piszesz o jakims zniszczeniu samochodu  ... zastanow sie nad korzysciami czipowanie a nie durnoty wypisujesz

rozwiń
Avatar
aga3 / 18 czerwca 2014 o 16:16
0

Po zakończeniu czipowania ile będzie wynosił podatek za psa?

Avatar
Marian / 18 czerwca 2014 o 16:13
0

Pies ucieknie przez dziurę w płocie i wpadnie nie daj Boże pod samochód powodując wypadek. Policja namierzy właściciela i do końca życia się nie wypłaci bo nie upilnował zwierzęcia.

Avatar
Borys / 18 czerwca 2014 o 16:04
0

Jak pies kogoś ugryzie łatwo będzie namierzyć właściciela. A tak bez chipa zawsze właściciel może powiedzieć to nie mój pies przybłąkał się.

Avatar
CHIP RFID / 18 czerwca 2014 o 15:52
0

Powolne oswajonie społeczeństwa z tematem,najpierw psy potem ludzie.

Avatar
tokm / 18 czerwca 2014 o 13:50
0

Razem z psami powinno się chipować właścicieli - nie sprzątnie taki gówienka - mandacik.

Jestem za !!

Avatar
Ki / 18 czerwca 2014 o 13:14
0

Razem z psami powinno się chipować właścicieli - nie sprzątnie taki gówienka - mandacik.

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 14

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!