Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 sierpnia 2012 r.
15:51
Edytuj ten wpis

W Lublinie działa już pierwszy prywatny szpital z oddziałem położniczym

0 11 A A
Chociaż za poród przy ul. Tetmajera trzeba zapłacić blisko 6 tys. zł, szpital nie narzeka na brak ch
Chociaż za poród przy ul. Tetmajera trzeba zapłacić blisko 6 tys. zł, szpital nie narzeka na brak ch

W Lublinie ruszył pierwszy, prywatny szpital z oddziałem położniczym. W sumie placówka oferuje ponad sto różnego rodzaju zabiegów i badań.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W szpitalu Żagiel Med., przy ul. Tetmajera pojawią się dzisiaj pierwsi pacjenci. W placówce można skorzystać z przychodni i specjalistycznej diagnostyki. Jest również odział chirurgiczny i położniczy. Wszystko zajmuje ponad dwa tysiące metrów kwadratowych.

– Podobne placówki działają w innych miastach i nie narzekają na brak pacjentów – mówi Dorota Karczewska prezes zarządu Żagiel Med. – Uznaliśmy, że prywatny szpital powinien być również w Lublinie. Chodzi przede wszystkim o oddział położniczy, którego do tej pory nie miała u nas żadna prywatna placówka.

Chociaż za poród przy ul. Tetmajera trzeba zapłacić blisko 6 tys. zł, szpital nie narzeka na brak chętnych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przyszłe mamy zarezerwowały już sale na najbliższe kilka tygodni.

Oddział położniczy to dwie sale, przystosowane do porodów rodzinnych. Jest też blok operacyjny z wydzieloną salą do cięć cesarskich. Po porodzie, mamy mogą odpoczywać w przestronnych pokojach, w tym jednoosobowych. Standardem w nowym szpitalu są porody w znieczuleniu. Jest również niewielki oddział neonatologii, ze stanowiskami do intensywnej opieki nad noworodkiem.

Cały szpital ma do dyspozycji 22 łóżka. Część z nich przeznaczona jest dla osób po zabiegach chirurgicznych. Sam odział chirurgii ma dwie sale operacyjne.

– Będziemy wykonywać zabiegi z zakresu: ginekologii, urologii, otolaryngologii, ortopedii, chirurgii naczyniowej i chirurgii ogólnej – zapowiada lek med. Marek Kusy dyrektor szpitala. – Generalnie będą to zabiegi wymagające maksymalnie trzech dni hospitalizacji.

Blok operacyjny wyposażono w sprzęt, umożliwiający przeprowadzanie zabiegów metodami endoskopowymi. W szpitalu znajdziemy również nowoczesny rezonans magnetyczny. To pierwsze takie urządzenie w Lublinie. Umożliwia badanie kończyn bez konieczności przebywania w tunelu rezonansu.

– To ważne dla osób z klaustrofobią oraz najmłodszych pacjentów – dodaje Kusy. – Badanie można wykonać bez narkozy i w towarzystwie rodziców.

Uruchomienie szpitala pochłonęło ok. 20 mln zł. Placówka już się rozbudowuje. W przyszłym roku gotowe będzie drugie skrzydło szpitala. Dzięki temu uda się niemal podwoić liczbę łóżek. Na razie, za wszystkie zabiegi przy ul. Tetmajera trzeba płacić z własnej kieszeni. Żagiel Med. zapowiada jednak, że będzie się starał o pieniądze z NFZ.

Prywatnie nie tylko w Żaglu

Wiosną pacjentów zaczęło przyjmować Centrum Medyczne Medicos przy ul. Onyksowej. Budynek tego szpitala ma ok. 1700 mkw. powierzchni. Kosztował ok. 8 mln zł, a wyposażenie kolejne 2 mln. CM Medicos specjalizuje się w jednodniowych operacjach. Lekarze ośrodka zajmują się m.in. chirurgią dziecięcą, plastyczno-rekonstrukcyjną oraz zabiegami ginekologicznymi. (izi)

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambo75 / 30 sierpnia 2012 o 10:33
0
[quote name='tomassino' timestamp='1346309731' post='668778']
Nareszcie jakaś alternatywa dla państwowych szpitali, w których warunki często są wręcz tragiczne. Wole zapłacić i mieć gwarancję dobrej obsługi, niż dawać pieniądze w kopercie pod stołem
[/quote]

[quote name='tomassino' timestamp='1346309731' post='668778']
Nareszcie jakaś alternatywa dla państwowych szpitali, w których warunki często są wręcz tragiczne. Wole zapłacić i mieć gwarancję dobrej obsługi, niż dawać pieniądze w kopercie pod stołem
[/quote]... i tu jesteś w błędzie! Już nie raz słyszałem o tym,że kliniki i szpitale prywatne "otumaniają" ludzi pięknym wyglądem takiej prywatnej kliniki -piękne czyściutkie kafelki,etc.,a oszczędzają -a wręcz sknerzą na czym tylko popadnie! Moja żona chodziła pól roku temu do prywatnego stomatologa, "parę zł" poszło i o mało nie umarła na zakażenie z powodu brudnych narzędzi lub choroba wie czego tam jeszcze. W ostatniej chwili przed świętami poszliśmy do Instytutu Stomatologii i "otrzymaliśmy" usługi na wysokim poziomie. Myślę,że prywatny szpital na początku będzie świadczył usługi na wysokim poziomie (aby ludzi "przyciągnąć") ,a potem będą sknerzyć na czym popadnie. Sprawa jest banalnie prosta: ile prywaciaż zaoszczędzi na pacjentach -tyle wpadnie mu do kieszeni. Myślcie trochę! -myślenie nie boli!
[quote name='tomassino' timestamp='1346309731' post='668778']
Nareszcie jakaś alternatywa dla państwowych szpitali, w których warunki często są wręcz tragiczne. Wole zapłacić i mieć gwarancję dobrej obsługi, niż dawać pieniądze w kopercie pod stołem
[/quote]

[quote name='tomassino' timestamp='1346309731' post='668778']
Nareszcie jakaś alternatywa dla państwowych szpitali, w których warunki często są wręcz tragiczne. Wole zapłacić i mieć gwarancję dobrej obsługi, n... rozwiń
Avatar
ano / 30 sierpnia 2012 o 09:52
0
wreszcie!
Avatar
tomassino / 30 sierpnia 2012 o 08:55
0
Nareszcie jakaś alternatywa dla państwowych szpitali, w których warunki często są wręcz tragiczne. Wole zapłacić i mieć gwarancję dobrej obsługi, niż dawać pieniądze w kopercie pod stołem
Avatar
KRYSTYNA / 30 sierpnia 2012 o 08:34
0
Przecież ciągle mamy do wyboru państwową służbę zdrowia:) Nikt nigodo nie zmusza do porodu w prywatnym szpitalu:) Jak kogoś stać to się leczy jak nie idzie do państwówki. Świetny pomysł z tym szpitalem sama planuję dziecko w najbliższej przyszłości na pewno skorzystam:)
Avatar
dada / 30 sierpnia 2012 o 08:26
0
Prywatne szpitale to norma. Ludzie chcą leczyć się za pieniądze - jak najbardziej mają takie prawo i nalezy im to umozliwić!
Avatar
madeline / 30 sierpnia 2012 o 08:22
0
Wolę zapłacić za wizytę i pobyt w szpitalu prywatnym, niż dawać "dowody wdzięczności" lekarzom. Prosty układ: płacisz i masz najwyższej jakości usługi, zwłaszcza jesli chodzi o porody. Wiekszośc moich znajomych i tak chodziła do prywatnego ginekologa. Dobrze, że będziemy miec prawo wybory czy chcemy rodzic państwowo czy prywatnie.
Avatar
salo(no)wa / 30 sierpnia 2012 o 08:00
0
[quote name='wituś' timestamp='1346305968' post='668756']
Prywatne szpitale w innych miastach w Polsce (większych i bogatszych od Lublina) ledwo przędą.
Prasa pisała o tym wielokrotnie.
Nawet zamożni ludzie nie chcą się w nich leczyć i w pierwszej kolejności chcą to robić na NFZ.
Dopiero w ostateczności chcą płacić za zabiegi/operacje.
Lepiej jest wtedy gdy prywatna placówka podłapie kontrakty z NFZ-u.
Wtedy biznes lepszy na prowadzeniu takiego szpitala.

Podkańscy (zawiadujący szpitalem Żagiel Med) właśnie na to liczą.
Koledzy z PSL i PO załatwią im kontrakty z NFZ-em.
Bez kontraktu z NFZ-em interesu na tym dużego nie zrobią.
[/quote]
No to czym się przejmujesz że "ledwo przędą".Zmartwienie właściciela.Ale również dodać należy,że właściciele łeb do interesu mają
[quote name='wituś' timestamp='1346305968' post='668756']
Prywatne szpitale w innych miastach w Polsce (większych i bogatszych od Lublina) ledwo przędą.
Prasa pisała o tym wielokrotnie.
Nawet zamożni ludzie nie chcą się w nich leczyć i w pierwszej kolejności chcą to robić na NFZ.
Dopiero w ostateczności chcą płacić za zabiegi/operacje.
Lepiej jest wtedy gdy prywatna placówka podłapie kontrakty z NFZ-u.
Wtedy biznes lepszy na prowadzen... rozwiń
Avatar
wituś / 30 sierpnia 2012 o 07:52
0
Prywatne szpitale w innych miastach w Polsce (większych i bogatszych od Lublina) ledwo przędą.
Prasa pisała o tym wielokrotnie.
Nawet zamożni ludzie nie chcą się w nich leczyć i w pierwszej kolejności chcą to robić na NFZ.
Dopiero w ostateczności chcą płacić za zabiegi/operacje.
Lepiej jest wtedy gdy prywatna placówka podłapie kontrakty z NFZ-u.
Wtedy biznes lepszy na prowadzeniu takiego szpitala.

Podkańscy (zawiadujący szpitalem Żagiel Med) właśnie na to liczą.
Koledzy z PSL i PO załatwią im kontrakty z NFZ-em.
Bez kontraktu z NFZ-em interesu na tym dużego nie zrobią.
Prywatne szpitale w innych miastach w Polsce (większych i bogatszych od Lublina) ledwo przędą.
Prasa pisała o tym wielokrotnie.
Nawet zamożni ludzie nie chcą się w nich leczyć i w pierwszej kolejności chcą to robić na NFZ.
Dopiero w ostateczności chcą płacić za zabiegi/operacje.
Lepiej jest wtedy gdy prywatna placówka podłapie kontrakty z NFZ-u.
Wtedy biznes lepszy na prowadzeniu takiego szpitala.

Podkańscy (zawiadujący szpitalem Żagiel Med) właśnie na to liczą.
Koledzy z PSL i PO załatwią im ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2012 o 02:14
0
Rozsądniej wydać te pieniądze na porządną wyprawkę dla dziecka!!!!!!!!
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2012 o 20:22
0
to po cholerę przez 35 lat place składki jak mam korzystać z prywatnych kliniki, popier***ony kraj, okradł mnie, niech oddadzą mi pieniądze i będę się leczyć prywatnie.Nie chodzi mi o oddział położniczy, bo mi już nie grozi, ale o inne oddziały
Avatar
bambo75 / 30 sierpnia 2012 o 10:33
0
[quote name='tomassino' timestamp='1346309731' post='668778']
Nareszcie jakaś alternatywa dla państwowych szpitali, w których warunki często są wręcz tragiczne. Wole zapłacić i mieć gwarancję dobrej obsługi, niż dawać pieniądze w kopercie pod stołem
[/quote]

[quote name='tomassino' timestamp='1346309731' post='668778']
Nareszcie jakaś alternatywa dla państwowych szpitali, w których warunki często są wręcz tragiczne. Wole zapłacić i mieć gwarancję dobrej obsługi, niż dawać pieniądze w kopercie pod stołem
[/quote]... i tu jesteś w błędzie! Już nie raz słyszałem o tym,że kliniki i szpitale prywatne "otumaniają" ludzi pięknym wyglądem takiej prywatnej kliniki -piękne czyściutkie kafelki,etc.,a oszczędzają -a wręcz sknerzą na czym tylko popadnie! Moja żona chodziła pól roku temu do prywatnego stomatologa, "parę zł" poszło i o mało nie umarła na zakażenie z powodu brudnych narzędzi lub choroba wie czego tam jeszcze. W ostatniej chwili przed świętami poszliśmy do Instytutu Stomatologii i "otrzymaliśmy" usługi na wysokim poziomie. Myślę,że prywatny szpital na początku będzie świadczył usługi na wysokim poziomie (aby ludzi "przyciągnąć") ,a potem będą sknerzyć na czym popadnie. Sprawa jest banalnie prosta: ile prywaciaż zaoszczędzi na pacjentach -tyle wpadnie mu do kieszeni. Myślcie trochę! -myślenie nie boli!
[quote name='tomassino' timestamp='1346309731' post='668778']
Nareszcie jakaś alternatywa dla państwowych szpitali, w których warunki często są wręcz tragiczne. Wole zapłacić i mieć gwarancję dobrej obsługi, niż dawać pieniądze w kopercie pod stołem
[/quote]

[quote name='tomassino' timestamp='1346309731' post='668778']
Nareszcie jakaś alternatywa dla państwowych szpitali, w których warunki często są wręcz tragiczne. Wole zapłacić i mieć gwarancję dobrej obsługi, n... rozwiń
Avatar
ano / 30 sierpnia 2012 o 09:52
0
wreszcie!
Avatar
tomassino / 30 sierpnia 2012 o 08:55
0
Nareszcie jakaś alternatywa dla państwowych szpitali, w których warunki często są wręcz tragiczne. Wole zapłacić i mieć gwarancję dobrej obsługi, niż dawać pieniądze w kopercie pod stołem
Avatar
KRYSTYNA / 30 sierpnia 2012 o 08:34
0
Przecież ciągle mamy do wyboru państwową służbę zdrowia:) Nikt nigodo nie zmusza do porodu w prywatnym szpitalu:) Jak kogoś stać to się leczy jak nie idzie do państwówki. Świetny pomysł z tym szpitalem sama planuję dziecko w najbliższej przyszłości na pewno skorzystam:)
Avatar
dada / 30 sierpnia 2012 o 08:26
0
Prywatne szpitale to norma. Ludzie chcą leczyć się za pieniądze - jak najbardziej mają takie prawo i nalezy im to umozliwić!
Avatar
madeline / 30 sierpnia 2012 o 08:22
0
Wolę zapłacić za wizytę i pobyt w szpitalu prywatnym, niż dawać "dowody wdzięczności" lekarzom. Prosty układ: płacisz i masz najwyższej jakości usługi, zwłaszcza jesli chodzi o porody. Wiekszośc moich znajomych i tak chodziła do prywatnego ginekologa. Dobrze, że będziemy miec prawo wybory czy chcemy rodzic państwowo czy prywatnie.
Avatar
salo(no)wa / 30 sierpnia 2012 o 08:00
0
[quote name='wituś' timestamp='1346305968' post='668756']
Prywatne szpitale w innych miastach w Polsce (większych i bogatszych od Lublina) ledwo przędą.
Prasa pisała o tym wielokrotnie.
Nawet zamożni ludzie nie chcą się w nich leczyć i w pierwszej kolejności chcą to robić na NFZ.
Dopiero w ostateczności chcą płacić za zabiegi/operacje.
Lepiej jest wtedy gdy prywatna placówka podłapie kontrakty z NFZ-u.
Wtedy biznes lepszy na prowadzeniu takiego szpitala.

Podkańscy (zawiadujący szpitalem Żagiel Med) właśnie na to liczą.
Koledzy z PSL i PO załatwią im kontrakty z NFZ-em.
Bez kontraktu z NFZ-em interesu na tym dużego nie zrobią.
[/quote]
No to czym się przejmujesz że "ledwo przędą".Zmartwienie właściciela.Ale również dodać należy,że właściciele łeb do interesu mają
[quote name='wituś' timestamp='1346305968' post='668756']
Prywatne szpitale w innych miastach w Polsce (większych i bogatszych od Lublina) ledwo przędą.
Prasa pisała o tym wielokrotnie.
Nawet zamożni ludzie nie chcą się w nich leczyć i w pierwszej kolejności chcą to robić na NFZ.
Dopiero w ostateczności chcą płacić za zabiegi/operacje.
Lepiej jest wtedy gdy prywatna placówka podłapie kontrakty z NFZ-u.
Wtedy biznes lepszy na prowadzen... rozwiń
Avatar
wituś / 30 sierpnia 2012 o 07:52
0
Prywatne szpitale w innych miastach w Polsce (większych i bogatszych od Lublina) ledwo przędą.
Prasa pisała o tym wielokrotnie.
Nawet zamożni ludzie nie chcą się w nich leczyć i w pierwszej kolejności chcą to robić na NFZ.
Dopiero w ostateczności chcą płacić za zabiegi/operacje.
Lepiej jest wtedy gdy prywatna placówka podłapie kontrakty z NFZ-u.
Wtedy biznes lepszy na prowadzeniu takiego szpitala.

Podkańscy (zawiadujący szpitalem Żagiel Med) właśnie na to liczą.
Koledzy z PSL i PO załatwią im kontrakty z NFZ-em.
Bez kontraktu z NFZ-em interesu na tym dużego nie zrobią.
Prywatne szpitale w innych miastach w Polsce (większych i bogatszych od Lublina) ledwo przędą.
Prasa pisała o tym wielokrotnie.
Nawet zamożni ludzie nie chcą się w nich leczyć i w pierwszej kolejności chcą to robić na NFZ.
Dopiero w ostateczności chcą płacić za zabiegi/operacje.
Lepiej jest wtedy gdy prywatna placówka podłapie kontrakty z NFZ-u.
Wtedy biznes lepszy na prowadzeniu takiego szpitala.

Podkańscy (zawiadujący szpitalem Żagiel Med) właśnie na to liczą.
Koledzy z PSL i PO załatwią im ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2012 o 02:14
0
Rozsądniej wydać te pieniądze na porządną wyprawkę dla dziecka!!!!!!!!
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2012 o 20:22
0
to po cholerę przez 35 lat place składki jak mam korzystać z prywatnych kliniki, popier***ony kraj, okradł mnie, niech oddadzą mi pieniądze i będę się leczyć prywatnie.Nie chodzi mi o oddział położniczy, bo mi już nie grozi, ale o inne oddziały
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 1 4

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 11 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 96 40

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 17 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 39 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 8

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!