Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 września 2007 r.
18:33
Edytuj ten wpis

W partyjną podróż urzędowym passatem

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 18 A A

Andrzej Pruszkowski (PiS) kazał zawieźć siebie i żonę służbowym samochodem na spotkanie ze swoim partyjnym szefem Jarosławem Kaczyńskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Później tym samym autem pojechał na kongres politycznych przyjaciół z PSL Piast.

W hali na Globusie w Lublinie zebrała się w niedzielę na wyborczej konwencji śmietanka lubelskich działaczy PiS. Nie zabrakło Andrzeja Pruszkowskiego, dyrektora ANR i przewodniczącego sejmiku wojewódzkiego. Przybył tam z żoną. Po wysłuchaniu owacji zwolenników Kaczyński pojechał do centrum kongresowego Akademii Rolniczej przy Akademickiej na imprezę PSL Piast. Pruszkowski podążył za nim.
Szkopuł w tym, że pan dyrektor woził się z żoną na partyjne spotkania za pieniądze podatników. Nasz reporter, a także jeszcze jeden dziennikarz, widzieli jak srebrny volkswagen passat (nr rej. LU 3147E) zatrzymał się nieopodal budynku Akademii Rolniczej. Z auta wysiadł Pruszkowski, a samochód z żoną w środku pojechał dalej. Sprawdziliśmy - pojazd należy do Agencji Nieruchomości Rolnych, gdzie Pruszkowski dyrektoruje.
Wczoraj dyrektor nie chciał z nami rozmawiać. Nie odbierał telefonu komórkowego, nie odpisał też na SMS-a z prośbą o kontakt. Wybraliśmy się do agencji. Tam rzucił przez próg: - Nie mam czasu, proszę przyjść za godzinę. Zresztą, nie wiem czy pan mnie zastanie, bo pracuję jeszcze minutę.
Z wyjazdu tłumaczył się za swojego szefa Andrzej Arasimowicz, kierownik Sekcji Organizacyjno-Prawnej ANR. - Pan Pruszkowski występował jako dyrektor, bo zależało mu na spotkaniu z dwoma uczestnikami konwencji - wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi Jarosławem Żaczkiem oraz senatorem Jerzym Chróścikowskim, szefem komisji ds. rolnictwa (obaj z PiS - red). Agencja chce przejąć należące do Skarbu Państwa obiekty przy Jasnej i urządzić tam archiwum. Żaczek i Chróścikowski potwierdzają: rozmawiali o sprawie z Pruszkowskim podczas konwencji PiS.
Dlaczego w takim razie dyrektor agencji pojechał służbowym autem na imprezę Piasta? A potem odwoził jego żonę? Arasimowicz rozkłada ręce. Po konsultacji z kierowcą zapiera się: - Nie mam wiedzy czy kierowca wiózł żonę pana dyrektora. Na pewno specjalnie nikogo nie odwoził - mówi i dodaje: - Według karty drogowej samochodu wyjechał o godz. 10 z naszej bazy przy Karłowicza, zrobił 20 kilometrów po mieście i o godz. 13 wrócił.
- Jeśli pan Pruszkowski nie załatwiał ważnych spraw agencji to jest to nadużycie zaufania podatników - komentuje Jagoda Walorek z Transparenty International Polska.
- Uważałem go za człowieka z zasadami i dziwię się, że nie potrafi oddzielić obowiązków służbowych od działalności partyjnej - komentuje Jacek Czerniak (SLD), zasiadający w sejmiku województwa, którego przewodniczącym jest Pruszkowski.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
romek / 18 maja 2008 r. o 12:50
P.i.S jest namaszczone przez RYDZYKA i uważa że jest mu wszystko wolno. Domeną tych ludzi jest własny interes
Avatar
(Anonimowy) / 27 września 2007 r. o 22:24
Gdyby Pani szanowna jeszcze uzupełniła tą odpowiedz przecinkami byłoby super. Wygląda to jak odpowiedz plepsu !!!!
Avatar
zMz / 26 września 2007 r. o 08:21
Widzę, że autor śledzi dyskusję na temat swojego artykułu. Mam zatem pytanie/propozycję: jaka była reakcja Państwowej Inspekcji Pracy na wiadomość, że urzędnik na tak wysokim stanowisku nie przestrzegał Kodeksu Pracy nie wykorzystując urlopu i jak to wygląda obecnie? Jestem gotów założyć się nawet o skrzynkę piwa, że pod koniec kadencji "nasi wybrańcy" znów przypomną sobie o zaległych urlopach.
Avatar
Oburzony / 26 września 2007 r. o 02:18
Gdyby rzadzil LID to do takich przegiec za nic w swiecie nie doszloby.Pantwowy samochod zostalby sprywatyzowany.Ach te Kaczory i ich wspolnicy tylko kradna i kradna.Ani sie spostrzezecie a ukradna Wam "Dziennik Wschodni".Rozwijajac bardzo inteligentne haslo towarzysza Olewniczaka osmiele sie zawolac:LEWICA TO CUD,PRAWICA TO BRUD!!Niech pije towarzysz Kwasniewski!Niech piiiije,niech piiije,niech piiije!
Avatar
PP / 25 września 2007 r. o 19:21
Obywatelu bb. Wszawy elektorat wybiera wszawą władzę.To czego nie masz do siebie pretensji?
Avatar
Miśka / 25 września 2007 r. o 19:18
Droga pani Dario.Skończy się to wtedy kiedy powróci Pani do szkoły i nauczy się pisać bez ortograficznych błędów.Inaczej nadal prostacy wybierać będą prostaków .Trzeba mieć pretensje do siebie .Plebs wybiera plebs a potem ma nieuzasadnione żale i pretensje.
Avatar
Kaśka / 25 września 2007 r. o 19:14
Ja pójdę głosować na Pana Zbigniewa Wojciechowskiego.To prawy Polak i obywatel.
Avatar
Romek / 25 września 2007 r. o 18:28
Widac, ze niedlugo wybory. Ciekawe kogo promujecie :)
Avatar
Daria / 25 września 2007 r. o 15:41
Pruszon to kropla w morzu. Biedaczyna raz pozwolił przewieżć żonę a tu się czepiają !!!!! Niech Szanowny Dziennik popatrzy na byków z Urzędu Marszałkowskiego jak promują się w wyborach podjeżdżając służbowymi samochodami. Gdzie są dziennikarze , dlaczego nikt nie zrobi im zdjęcia ???? Dlaczego nie bada tego prokuratura ? Dlaczego nie ma żadnych kontroli ? Dlaczego mają taką władzę w tym bezprawiu ? KIedy ktoś wreszcie dobierze się im do dupy ? Niedawno czytaliśmy artykół -Ile przejeżdza władza kilometrów, co zrobiono aby wyjaśnić te dziesiątki tysięcy kilometrów przejeżdzonych do domu i z powrotem za nasze pieniądze ? KIEDY TO SIE SKONCZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pruszon to kropla w morzu. Biedaczyna raz pozwolił przewieżć żonę a tu się czepiają !!!!! Niech Szanowny Dziennik popatrzy na byków z Urzędu Marszałkowskiego jak promują się w wyborach podjeżdżając służbowymi samochodami. Gdzie są dziennikarze , dlaczego nikt nie zrobi im zdjęcia ???? Dlaczego nie bada tego prokuratura ? Dlaczego nie ma żadnych kontroli ? Dlaczego mają taką władzę w tym bezprawiu ? KIedy ktoś wreszcie dobierze się im do dupy ? Niedawno czytaliśmy artykół -Ile przejeżdza władza kilometrów, co zrobiono aby wyjaśnić te dziesią... rozwiń
Avatar
rafał panas / 25 września 2007 r. o 13:22
Opublikowanie artykułu jest traktowane przez prokuraturę jako zawiadomienie Pozdrawiam Rafał Panas
Avatar
romek / 18 maja 2008 r. o 12:50
P.i.S jest namaszczone przez RYDZYKA i uważa że jest mu wszystko wolno. Domeną tych ludzi jest własny interes
Avatar
(Anonimowy) / 27 września 2007 r. o 22:24
Gdyby Pani szanowna jeszcze uzupełniła tą odpowiedz przecinkami byłoby super. Wygląda to jak odpowiedz plepsu !!!!
Avatar
zMz / 26 września 2007 r. o 08:21
Widzę, że autor śledzi dyskusję na temat swojego artykułu. Mam zatem pytanie/propozycję: jaka była reakcja Państwowej Inspekcji Pracy na wiadomość, że urzędnik na tak wysokim stanowisku nie przestrzegał Kodeksu Pracy nie wykorzystując urlopu i jak to wygląda obecnie? Jestem gotów założyć się nawet o skrzynkę piwa, że pod koniec kadencji "nasi wybrańcy" znów przypomną sobie o zaległych urlopach.
Avatar
Oburzony / 26 września 2007 r. o 02:18
Gdyby rzadzil LID to do takich przegiec za nic w swiecie nie doszloby.Pantwowy samochod zostalby sprywatyzowany.Ach te Kaczory i ich wspolnicy tylko kradna i kradna.Ani sie spostrzezecie a ukradna Wam "Dziennik Wschodni".Rozwijajac bardzo inteligentne haslo towarzysza Olewniczaka osmiele sie zawolac:LEWICA TO CUD,PRAWICA TO BRUD!!Niech pije towarzysz Kwasniewski!Niech piiiije,niech piiije,niech piiije!
Avatar
PP / 25 września 2007 r. o 19:21
Obywatelu bb. Wszawy elektorat wybiera wszawą władzę.To czego nie masz do siebie pretensji?
Avatar
Miśka / 25 września 2007 r. o 19:18
Droga pani Dario.Skończy się to wtedy kiedy powróci Pani do szkoły i nauczy się pisać bez ortograficznych błędów.Inaczej nadal prostacy wybierać będą prostaków .Trzeba mieć pretensje do siebie .Plebs wybiera plebs a potem ma nieuzasadnione żale i pretensje.
Avatar
Kaśka / 25 września 2007 r. o 19:14
Ja pójdę głosować na Pana Zbigniewa Wojciechowskiego.To prawy Polak i obywatel.
Avatar
Romek / 25 września 2007 r. o 18:28
Widac, ze niedlugo wybory. Ciekawe kogo promujecie :)
Avatar
Daria / 25 września 2007 r. o 15:41
Pruszon to kropla w morzu. Biedaczyna raz pozwolił przewieżć żonę a tu się czepiają !!!!! Niech Szanowny Dziennik popatrzy na byków z Urzędu Marszałkowskiego jak promują się w wyborach podjeżdżając służbowymi samochodami. Gdzie są dziennikarze , dlaczego nikt nie zrobi im zdjęcia ???? Dlaczego nie bada tego prokuratura ? Dlaczego nie ma żadnych kontroli ? Dlaczego mają taką władzę w tym bezprawiu ? KIedy ktoś wreszcie dobierze się im do dupy ? Niedawno czytaliśmy artykół -Ile przejeżdza władza kilometrów, co zrobiono aby wyjaśnić te dziesiątki tysięcy kilometrów przejeżdzonych do domu i z powrotem za nasze pieniądze ? KIEDY TO SIE SKONCZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pruszon to kropla w morzu. Biedaczyna raz pozwolił przewieżć żonę a tu się czepiają !!!!! Niech Szanowny Dziennik popatrzy na byków z Urzędu Marszałkowskiego jak promują się w wyborach podjeżdżając służbowymi samochodami. Gdzie są dziennikarze , dlaczego nikt nie zrobi im zdjęcia ???? Dlaczego nie bada tego prokuratura ? Dlaczego nie ma żadnych kontroli ? Dlaczego mają taką władzę w tym bezprawiu ? KIedy ktoś wreszcie dobierze się im do dupy ? Niedawno czytaliśmy artykół -Ile przejeżdza władza kilometrów, co zrobiono aby wyjaśnić te dziesią... rozwiń
Avatar
rafał panas / 25 września 2007 r. o 13:22
Opublikowanie artykułu jest traktowane przez prokuraturę jako zawiadomienie Pozdrawiam Rafał Panas