Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 września 2007 r.
18:33
Edytuj ten wpis

W partyjną podróż urzędowym passatem

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 18 A A

Andrzej Pruszkowski (PiS) kazał zawieźć siebie i żonę służbowym samochodem na spotkanie ze swoim partyjnym szefem Jarosławem Kaczyńskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Później tym samym autem pojechał na kongres politycznych przyjaciół z PSL Piast.

W hali na Globusie w Lublinie zebrała się w niedzielę na wyborczej konwencji śmietanka lubelskich działaczy PiS. Nie zabrakło Andrzeja Pruszkowskiego, dyrektora ANR i przewodniczącego sejmiku wojewódzkiego. Przybył tam z żoną. Po wysłuchaniu owacji zwolenników Kaczyński pojechał do centrum kongresowego Akademii Rolniczej przy Akademickiej na imprezę PSL Piast. Pruszkowski podążył za nim.
Szkopuł w tym, że pan dyrektor woził się z żoną na partyjne spotkania za pieniądze podatników. Nasz reporter, a także jeszcze jeden dziennikarz, widzieli jak srebrny volkswagen passat (nr rej. LU 3147E) zatrzymał się nieopodal budynku Akademii Rolniczej. Z auta wysiadł Pruszkowski, a samochód z żoną w środku pojechał dalej. Sprawdziliśmy - pojazd należy do Agencji Nieruchomości Rolnych, gdzie Pruszkowski dyrektoruje.
Wczoraj dyrektor nie chciał z nami rozmawiać. Nie odbierał telefonu komórkowego, nie odpisał też na SMS-a z prośbą o kontakt. Wybraliśmy się do agencji. Tam rzucił przez próg: - Nie mam czasu, proszę przyjść za godzinę. Zresztą, nie wiem czy pan mnie zastanie, bo pracuję jeszcze minutę.
Z wyjazdu tłumaczył się za swojego szefa Andrzej Arasimowicz, kierownik Sekcji Organizacyjno-Prawnej ANR. - Pan Pruszkowski występował jako dyrektor, bo zależało mu na spotkaniu z dwoma uczestnikami konwencji - wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi Jarosławem Żaczkiem oraz senatorem Jerzym Chróścikowskim, szefem komisji ds. rolnictwa (obaj z PiS - red). Agencja chce przejąć należące do Skarbu Państwa obiekty przy Jasnej i urządzić tam archiwum. Żaczek i Chróścikowski potwierdzają: rozmawiali o sprawie z Pruszkowskim podczas konwencji PiS.
Dlaczego w takim razie dyrektor agencji pojechał służbowym autem na imprezę Piasta? A potem odwoził jego żonę? Arasimowicz rozkłada ręce. Po konsultacji z kierowcą zapiera się: - Nie mam wiedzy czy kierowca wiózł żonę pana dyrektora. Na pewno specjalnie nikogo nie odwoził - mówi i dodaje: - Według karty drogowej samochodu wyjechał o godz. 10 z naszej bazy przy Karłowicza, zrobił 20 kilometrów po mieście i o godz. 13 wrócił.
- Jeśli pan Pruszkowski nie załatwiał ważnych spraw agencji to jest to nadużycie zaufania podatników - komentuje Jagoda Walorek z Transparenty International Polska.
- Uważałem go za człowieka z zasadami i dziwię się, że nie potrafi oddzielić obowiązków służbowych od działalności partyjnej - komentuje Jacek Czerniak (SLD), zasiadający w sejmiku województwa, którego przewodniczącym jest Pruszkowski.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
romek / 18 maja 2008 r. o 12:50
0
P.i.S jest namaszczone przez RYDZYKA i uważa że jest mu wszystko wolno. Domeną tych ludzi jest własny interes
Avatar
(Anonimowy) / 27 września 2007 r. o 22:24
0
Gdyby Pani szanowna jeszcze uzupełniła tą odpowiedz przecinkami byłoby super. Wygląda to jak odpowiedz plepsu !!!!
Avatar
zMz / 26 września 2007 r. o 08:21
0
Widzę, że autor śledzi dyskusję na temat swojego artykułu. Mam zatem pytanie/propozycję: jaka była reakcja Państwowej Inspekcji Pracy na wiadomość, że urzędnik na tak wysokim stanowisku nie przestrzegał Kodeksu Pracy nie wykorzystując urlopu i jak to wygląda obecnie? Jestem gotów założyć się nawet o skrzynkę piwa, że pod koniec kadencji "nasi wybrańcy" znów przypomną sobie o zaległych urlopach.
Avatar
Oburzony / 26 września 2007 r. o 02:18
0
Gdyby rzadzil LID to do takich przegiec za nic w swiecie nie doszloby.Pantwowy samochod zostalby sprywatyzowany.Ach te Kaczory i ich wspolnicy tylko kradna i kradna.Ani sie spostrzezecie a ukradna Wam "Dziennik Wschodni".Rozwijajac bardzo inteligentne haslo towarzysza Olewniczaka osmiele sie zawolac:LEWICA TO CUD,PRAWICA TO BRUD!!Niech pije towarzysz Kwasniewski!Niech piiiije,niech piiije,niech piiije!
Avatar
PP / 25 września 2007 r. o 19:21
0
Obywatelu bb. Wszawy elektorat wybiera wszawą władzę.To czego nie masz do siebie pretensji?
Avatar
Miśka / 25 września 2007 r. o 19:18
0
Droga pani Dario.Skończy się to wtedy kiedy powróci Pani do szkoły i nauczy się pisać bez ortograficznych błędów.Inaczej nadal prostacy wybierać będą prostaków .Trzeba mieć pretensje do siebie .Plebs wybiera plebs a potem ma nieuzasadnione żale i pretensje.
Avatar
Kaśka / 25 września 2007 r. o 19:14
0
Ja pójdę głosować na Pana Zbigniewa Wojciechowskiego.To prawy Polak i obywatel.
Avatar
Romek / 25 września 2007 r. o 18:28
0
Widac, ze niedlugo wybory. Ciekawe kogo promujecie :)
Avatar
Daria / 25 września 2007 r. o 15:41
0
Pruszon to kropla w morzu. Biedaczyna raz pozwolił przewieżć żonę a tu się czepiają !!!!! Niech Szanowny Dziennik popatrzy na byków z Urzędu Marszałkowskiego jak promują się w wyborach podjeżdżając służbowymi samochodami. Gdzie są dziennikarze , dlaczego nikt nie zrobi im zdjęcia ???? Dlaczego nie bada tego prokuratura ? Dlaczego nie ma żadnych kontroli ? Dlaczego mają taką władzę w tym bezprawiu ? KIedy ktoś wreszcie dobierze się im do dupy ? Niedawno czytaliśmy artykół -Ile przejeżdza władza kilometrów, co zrobiono aby wyjaśnić te dziesiątki tysięcy kilometrów przejeżdzonych do domu i z powrotem za nasze pieniądze ? KIEDY TO SIE SKONCZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pruszon to kropla w morzu. Biedaczyna raz pozwolił przewieżć żonę a tu się czepiają !!!!! Niech Szanowny Dziennik popatrzy na byków z Urzędu Marszałkowskiego jak promują się w wyborach podjeżdżając służbowymi samochodami. Gdzie są dziennikarze , dlaczego nikt nie zrobi im zdjęcia ???? Dlaczego nie bada tego prokuratura ? Dlaczego nie ma żadnych kontroli ? Dlaczego mają taką władzę w tym bezprawiu ? KIedy ktoś wreszcie dobierze się im do dupy ? Niedawno czytaliśmy artykół -Ile przejeżdza władza kilometrów, co zrobiono aby wyjaśnić te dziesią... rozwiń
Avatar
rafał panas / 25 września 2007 r. o 13:22
0
Opublikowanie artykułu jest traktowane przez prokuraturę jako zawiadomienie Pozdrawiam Rafał Panas
Avatar
romek / 18 maja 2008 r. o 12:50
0
P.i.S jest namaszczone przez RYDZYKA i uważa że jest mu wszystko wolno. Domeną tych ludzi jest własny interes
Avatar
(Anonimowy) / 27 września 2007 r. o 22:24
0
Gdyby Pani szanowna jeszcze uzupełniła tą odpowiedz przecinkami byłoby super. Wygląda to jak odpowiedz plepsu !!!!
Avatar
zMz / 26 września 2007 r. o 08:21
0
Widzę, że autor śledzi dyskusję na temat swojego artykułu. Mam zatem pytanie/propozycję: jaka była reakcja Państwowej Inspekcji Pracy na wiadomość, że urzędnik na tak wysokim stanowisku nie przestrzegał Kodeksu Pracy nie wykorzystując urlopu i jak to wygląda obecnie? Jestem gotów założyć się nawet o skrzynkę piwa, że pod koniec kadencji "nasi wybrańcy" znów przypomną sobie o zaległych urlopach.
Avatar
Oburzony / 26 września 2007 r. o 02:18
0
Gdyby rzadzil LID to do takich przegiec za nic w swiecie nie doszloby.Pantwowy samochod zostalby sprywatyzowany.Ach te Kaczory i ich wspolnicy tylko kradna i kradna.Ani sie spostrzezecie a ukradna Wam "Dziennik Wschodni".Rozwijajac bardzo inteligentne haslo towarzysza Olewniczaka osmiele sie zawolac:LEWICA TO CUD,PRAWICA TO BRUD!!Niech pije towarzysz Kwasniewski!Niech piiiije,niech piiije,niech piiije!
Avatar
PP / 25 września 2007 r. o 19:21
0
Obywatelu bb. Wszawy elektorat wybiera wszawą władzę.To czego nie masz do siebie pretensji?
Avatar
Miśka / 25 września 2007 r. o 19:18
0
Droga pani Dario.Skończy się to wtedy kiedy powróci Pani do szkoły i nauczy się pisać bez ortograficznych błędów.Inaczej nadal prostacy wybierać będą prostaków .Trzeba mieć pretensje do siebie .Plebs wybiera plebs a potem ma nieuzasadnione żale i pretensje.
Avatar
Kaśka / 25 września 2007 r. o 19:14
0
Ja pójdę głosować na Pana Zbigniewa Wojciechowskiego.To prawy Polak i obywatel.
Avatar
Romek / 25 września 2007 r. o 18:28
0
Widac, ze niedlugo wybory. Ciekawe kogo promujecie :)
Avatar
Daria / 25 września 2007 r. o 15:41
0
Pruszon to kropla w morzu. Biedaczyna raz pozwolił przewieżć żonę a tu się czepiają !!!!! Niech Szanowny Dziennik popatrzy na byków z Urzędu Marszałkowskiego jak promują się w wyborach podjeżdżając służbowymi samochodami. Gdzie są dziennikarze , dlaczego nikt nie zrobi im zdjęcia ???? Dlaczego nie bada tego prokuratura ? Dlaczego nie ma żadnych kontroli ? Dlaczego mają taką władzę w tym bezprawiu ? KIedy ktoś wreszcie dobierze się im do dupy ? Niedawno czytaliśmy artykół -Ile przejeżdza władza kilometrów, co zrobiono aby wyjaśnić te dziesiątki tysięcy kilometrów przejeżdzonych do domu i z powrotem za nasze pieniądze ? KIEDY TO SIE SKONCZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pruszon to kropla w morzu. Biedaczyna raz pozwolił przewieżć żonę a tu się czepiają !!!!! Niech Szanowny Dziennik popatrzy na byków z Urzędu Marszałkowskiego jak promują się w wyborach podjeżdżając służbowymi samochodami. Gdzie są dziennikarze , dlaczego nikt nie zrobi im zdjęcia ???? Dlaczego nie bada tego prokuratura ? Dlaczego nie ma żadnych kontroli ? Dlaczego mają taką władzę w tym bezprawiu ? KIedy ktoś wreszcie dobierze się im do dupy ? Niedawno czytaliśmy artykół -Ile przejeżdza władza kilometrów, co zrobiono aby wyjaśnić te dziesią... rozwiń
Avatar
rafał panas / 25 września 2007 r. o 13:22
0
Opublikowanie artykułu jest traktowane przez prokuraturę jako zawiadomienie Pozdrawiam Rafał Panas
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]
galeria

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]

Tym razem Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie udało się zaliczyć efektownego powrotu. Lublinianki przegrały na własnym parkiecie w swoim trzecim starciu w EuroCup z białoruskim BC Horizont Mińsk 50:62. Nie można jednak myśleć o zwycięstwie, kiedy brakuje obrony, a atak kuleje

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka
4 listopada 2021, 19:30

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka

W czwartek, 4 listopada o godz. 19.30 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w wykonaniu Grupy Tanecznej "zMYsł".

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Urząd Miasta zrezygnował z wycinki sporego dębu pod budowę drogi dla rowerów. Dopiero wtedy, gdy opisaliśmy sprawę, a mieszkańcy wzięli drzewo w obronę, urzędnicy dostrzegli w nim „bardzo wartościowy okaz”

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Odpady zielone będą odbierane od kraśniczan mieszkających w domach jednorodzinnych przez 7 miesięcy w roku. Radni, którzy dzisiaj zajmowali się tym tematem, jednogłośnie uchwalili zaproponowane przez burmistrza zmiany

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]
galeria

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]

Była już wystawa portretów patrona i poświęcenie nowego sztandaru szkoły. Teraz przyszedł czas na zasadzenie dębu 60-lecia. Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza świętuje w tym roku szkolnym jubileusz powstania

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Będą nowe stawki za wodę i ścieki. Wody Polskie zatwierdziły wniosek bialskiej spółki wodociągowej dopiero za czwartym razem. Zapłacimy więcej, ale nie w takim stopniu, jak pierwotnie chciał Wod-Kan.

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Jeszcze w listopadzie, jak zapowiada Ratusz, ogłoszone mogą być przetargi na budowę dróg, na które miasto dostało pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym
11 listopada 2021, 18:00

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym

W czwartek, 11 listopada o godz. 18 w Teatrze Muzycznym w Lublinie będzie miała miejsce premiera wyjątkowego widowiska z okazji Narodowego Święta Niepodległości - "Nie gniewaj się na mnie Polsko".

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Strażnicy graniczni rozbili dwa gangi przemytników papierosów. Śledczy zajmujący się sprawą postawili przed sądem 19 osób. Oskarżeni mieli przemycić towar wart miliony złotych.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Górnik Łęczna w sobotę podejmie Rekord Bielsko-Biała

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji w Leszczance. Jedno ze zwierząt nie przeżyło. Myśliwi tłumaczą, że trwało polowanie. Jednak sprawę wyjaśnia policja.

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej
film

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej

Warszawa. - Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując wczorajszą decyzję TSUE o nałożeniu na Polskę kar w wysokości miliona euro dziennie za dalsze działanie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin w piątek zmierzy się ze Spójnią Stargard. Kibice „czerwono-czarnych” wciąż czekają na pierwszy triumf w hali Globus

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

2 listopada ruszą zapisy do nowego klubu seniora otwieranego przez miasto na Wieniawie. Będzie tutaj można korzystać m.in. z nauki języka angielskiego. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne.

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach
4 listopada 2021, 17:00

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach

Lokalne zespoły artystyczne z Puław przygotują plenerowe widowisko, które odbędzie się 4 listopada o godz. 17 na placu przed Domem Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!