Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 września 2014 r.
14:16
Edytuj ten wpis

W Straży Miejskiej w Lublinie będzie 18 dzielnicowych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
45 10 A A

Zmiana wejdzie w życie od 1 stycznia - zapowiedział wczoraj komendant straży. Numery telefonów do dzielnicowych mają być podane do publicznej wiadomości. Straż Miejska zapewnia, że dzięki temu możliwe będzie wysłanie na ulice większej liczby patroli

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takich funkcjonariuszy będzie łącznie 18. - Będą odpowiadać za porządek na swoim terenie. Chcemy wyłączyć tcyh strażników z typowo patrolowej pracy. Oni będą w swoich dzielnicach - mówi komendant Jacek Kucharczyk. - Do tej pory w sprawach wymagających wielokrotnych działań było tak, że sprawę zaczynał inny człowiek a kończył inny - dodaje.

Po reformie dzielnicowy ma być tym funkcjonariuszem, który posiada pełną wiedzę o tym, co dzieje się w jego rewirze. I choć nie będzie pracować na okrągło, przez 24 godziny na dobę, to koledzy powinni przekazywać mu informację o interwencjach podejmowanych pod jego nieobecność.

Numery telefonów do dzielnicowych zostaną podane do publicznej wiadomości. - Postaramy się rozplakatować to w klatkach schodowych, i powiadomić mieszkańców, kto zajmuje się daną dzielnicą - mówi Kucharczyk. Mieszkańcy mogliby równie dobrze kontaktować się bezpośrednio ze swoim dzielnicowym lub tradycyjnie dzwonić pod alarmowy numer 986. Planowane są również cykliczne dyżury w siedzibach poszczególnych rad dzielnic.

Funkcjonariusze, którym powierzona zostanie taka funkcja dostaną więcej, niż jedna dzielnicę. Rewiry mają być tworzone tak, by uwzględniały zaludnienie poszczególnych części miasta.

Komendant zapowiada, że dzięki tym zmianom będzie można wysłać na ulice więcej mundurowych. - Oddział Patrolowo-Interwencyjny powiększy się z 16 do 50 funkcjonariuszy - podkreśla Kucharczyk. Biorąc pod uwagę, że strażnicy pracują teraz na 12-godzinnych zmianach można przyjąć, że na każdej zmianie pracują przeciętnie cztery dwuosobowe patrole.

W wyniku reorganizacji w Straży Miejskiej zlikwidowany zostanie Oddział Północ i Oddział Południe, pozostanie za to Oddział Centrum. - Ten oddział pozostanie, bo jest to szczególna część miasta - wyjaśnia komendant. Funkcjonariusze tej grupy nadal będą przyporządkowani do patrolowania ścisłego centrum.

Aktualnie w Straży Miejskiej służy 117 funkcjonariuszy. Podczas ostatniego naboru organizowanego w marcu o 10 mundurów ubiegało się ok. 130 kandydatów. To i tak znacznie mniej, niż podczas rekrutacji, która odbyła się w listopadzie 2012 r. Wtedy na każde miejsce przypadało aż 34 chętnych.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jako-bin Jakob / 4 września 2014 o 14:39
0

Kiedyś Pan Palikot obiecał że zlikwiduje tych pasibrzuchów ale jak zwykle nie dotrzymał obietnicy a szkoda.

Palikot ?...............a kto to taki ?............... hehehe.............hahahahahah................... poparcie rzędu 2,35 %.................. Populizm, partykularyzm nie popłaca. Palikot już trafił na poplityczny śmietnik. Tonący brzydko się chwyta hahah :D ................. Palikota już nie ma............... :D ..................... :P ........................ Jakie obietnice ?.............co może obiecać partia z 7% poparciem................. co oni mogli ?............. A, o koalicji mogli pomarzyć :blink: ................ Skrajna prawica hahahahahaha. Formuła się wyczerpała hahahahahaha :unsure:

Palikot ?...............a kto to taki ?............... hehehe.............hahahahahah................... poparcie rzędu 2,35 %.................. Populizm, partykularyzm nie popłaca. Palikot już trafił na poplityczny śmietnik. Tonący brzydko się chwyta hahah :D ................. Palikota już nie ma............... :D ..................... :P ........................ Jakie obietnice ?.............co może obiecać partia z 7% poparciem................. co oni mogli ?............. A, o koalicji mogli pomarzyć :blink: ................ rozwiń

Avatar
moto-on / 4 września 2014 o 11:18
0

Teraz dopiero się będzie "Działo". Kuchar na gaciowego do komendy wróci a w SM po gorszym panie jeszcze gorszy nastanie

Avatar
xyz / 2 września 2014 o 20:38
0

A tak wogóle kuchar ty ruda szmato wypier...... spowrotem do łęcznej buraku a i zabierz ze sobą tego pachołka bakiere bo to matoł do niczego się nie nadaje. pozdro od pracownika

Avatar
Barbara Ubryk / 2 września 2014 o 20:37
0

Kiedyś Pan Palikot obiecał że zlikwiduje tych pasibrzuchów ale jak zwykle nie dotrzymał obietnicy a szkoda.

Avatar
xyz / 2 września 2014 o 20:30
0

Temu rudemu szmaciarzowi chyba sie całkowicie popierd..... w tym zakutym łbie, a tak pozatym redaktorku to nie jest służba tylko zwykła robota, gdyby to była służba to po 25 latach byłaby emerytura.

Avatar
Henio / 2 września 2014 o 19:49
0

Następna podwyżka podatku od nieruchomości i opłat za wieczystą dzierżawę

Kilku kolesi trzeba zatrudnić

Avatar
Duży Wacek / 2 września 2014 o 19:45
0


Żuk trwoni publiczne pieniądze na prawo i lewo oraz powiększa grono złodziei i nierobów !!!!!!!! i to wszystko po to aby (Tym naszym mordom żyło się lepiej) zastanówcie się więc wyborcy!!!!!!! Tusk,Komorowski i reszta Popaprańców oraz PSL-owskiej hołoty zadłużyła Polskę i Polaków na ponad 4 bln zł a zadłużenie wciąż rośnie !!!!!!!!!!rosną też kwoty na prywatnych kontach tych złodziei kosztem Polaków bowiem przy władzy są żydzi,folksdojcze i pomioty stalinowskie których trzeba za wszelką cenę odsunąć od władzy i osadzić w celach więziennych oraz ratować to co jeszcze zostało z narodowego dobra

Nic juz nie zostało, a ostatni materac [ fufanie ] do Brukseli chce żyd zabrać.

Nic juz nie zostało, a ostatni materac [ fufanie ] do Brukseli chce żyd zabrać.

rozwiń
Avatar
adolf / 2 września 2014 o 19:15
0

Żuk trwoni publiczne pieniądze na prawo i lewo oraz powiększa grono złodziei i nierobów !!!!!!!! i to wszystko po to aby (Tym naszym mordom żyło się lepiej) zastanówcie się więc wyborcy!!!!!!! Tusk,Komorowski i reszta Popaprańców oraz PSL-owskiej hołoty zadłużyła Polskę i Polaków na ponad 4 bln zł a zadłużenie wciąż rośnie !!!!!!!!!!rosną też kwoty na prywatnych kontach tych złodziei kosztem Polaków bowiem przy władzy są żydzi,folksdojcze i pomioty stalinowskie których trzeba za wszelką cenę odsunąć od władzy i osadzić w celach więziennych oraz ratować to co jeszcze zostało z narodowego dobra

Żuk trwoni publiczne pieniądze na prawo i lewo oraz powiększa grono złodziei i nierobów !!!!!!!! i to wszystko po to aby (Tym naszym mordom żyło się lepiej) zastanówcie się więc wyborcy!!!!!!! Tusk,Komorowski i reszta Popaprańców oraz PSL-owskiej hołoty zadłużyła Polskę i Polaków na ponad 4 bln zł a zadłużenie wciąż rośnie !!!!!!!!!!rosną też kwoty na prywatnych kontach tych złodziei kosztem Polaków bowiem przy władzy są żydzi,folksdojcze i pomioty stalinowskie których trzeba za wszelką cenę odsunąć od władzy i osadzić w celach ... rozwiń

Avatar
zibo / 2 września 2014 o 18:25
0
Panu Komendantowi wydaje sie chyba, ze dalej sluzy w Policji
Avatar
Ł / 2 września 2014 o 16:16
0

Zlikwidować Straż Miejską!

Avatar
Jako-bin Jakob / 4 września 2014 o 14:39
0

Kiedyś Pan Palikot obiecał że zlikwiduje tych pasibrzuchów ale jak zwykle nie dotrzymał obietnicy a szkoda.

Palikot ?...............a kto to taki ?............... hehehe.............hahahahahah................... poparcie rzędu 2,35 %.................. Populizm, partykularyzm nie popłaca. Palikot już trafił na poplityczny śmietnik. Tonący brzydko się chwyta hahah :D ................. Palikota już nie ma............... :D ..................... :P ........................ Jakie obietnice ?.............co może obiecać partia z 7% poparciem................. co oni mogli ?............. A, o koalicji mogli pomarzyć :blink: ................ Skrajna prawica hahahahahaha. Formuła się wyczerpała hahahahahaha :unsure:

Palikot ?...............a kto to taki ?............... hehehe.............hahahahahah................... poparcie rzędu 2,35 %.................. Populizm, partykularyzm nie popłaca. Palikot już trafił na poplityczny śmietnik. Tonący brzydko się chwyta hahah :D ................. Palikota już nie ma............... :D ..................... :P ........................ Jakie obietnice ?.............co może obiecać partia z 7% poparciem................. co oni mogli ?............. A, o koalicji mogli pomarzyć :blink: ................ rozwiń

Avatar
moto-on / 4 września 2014 o 11:18
0

Teraz dopiero się będzie "Działo". Kuchar na gaciowego do komendy wróci a w SM po gorszym panie jeszcze gorszy nastanie

Avatar
xyz / 2 września 2014 o 20:38
0

A tak wogóle kuchar ty ruda szmato wypier...... spowrotem do łęcznej buraku a i zabierz ze sobą tego pachołka bakiere bo to matoł do niczego się nie nadaje. pozdro od pracownika

Avatar
Barbara Ubryk / 2 września 2014 o 20:37
0

Kiedyś Pan Palikot obiecał że zlikwiduje tych pasibrzuchów ale jak zwykle nie dotrzymał obietnicy a szkoda.

Avatar
xyz / 2 września 2014 o 20:30
0

Temu rudemu szmaciarzowi chyba sie całkowicie popierd..... w tym zakutym łbie, a tak pozatym redaktorku to nie jest służba tylko zwykła robota, gdyby to była służba to po 25 latach byłaby emerytura.

Avatar
Henio / 2 września 2014 o 19:49
0

Następna podwyżka podatku od nieruchomości i opłat za wieczystą dzierżawę

Kilku kolesi trzeba zatrudnić

Avatar
Duży Wacek / 2 września 2014 o 19:45
0


Żuk trwoni publiczne pieniądze na prawo i lewo oraz powiększa grono złodziei i nierobów !!!!!!!! i to wszystko po to aby (Tym naszym mordom żyło się lepiej) zastanówcie się więc wyborcy!!!!!!! Tusk,Komorowski i reszta Popaprańców oraz PSL-owskiej hołoty zadłużyła Polskę i Polaków na ponad 4 bln zł a zadłużenie wciąż rośnie !!!!!!!!!!rosną też kwoty na prywatnych kontach tych złodziei kosztem Polaków bowiem przy władzy są żydzi,folksdojcze i pomioty stalinowskie których trzeba za wszelką cenę odsunąć od władzy i osadzić w celach więziennych oraz ratować to co jeszcze zostało z narodowego dobra

Nic juz nie zostało, a ostatni materac [ fufanie ] do Brukseli chce żyd zabrać.

Nic juz nie zostało, a ostatni materac [ fufanie ] do Brukseli chce żyd zabrać.

rozwiń
Avatar
adolf / 2 września 2014 o 19:15
0

Żuk trwoni publiczne pieniądze na prawo i lewo oraz powiększa grono złodziei i nierobów !!!!!!!! i to wszystko po to aby (Tym naszym mordom żyło się lepiej) zastanówcie się więc wyborcy!!!!!!! Tusk,Komorowski i reszta Popaprańców oraz PSL-owskiej hołoty zadłużyła Polskę i Polaków na ponad 4 bln zł a zadłużenie wciąż rośnie !!!!!!!!!!rosną też kwoty na prywatnych kontach tych złodziei kosztem Polaków bowiem przy władzy są żydzi,folksdojcze i pomioty stalinowskie których trzeba za wszelką cenę odsunąć od władzy i osadzić w celach więziennych oraz ratować to co jeszcze zostało z narodowego dobra

Żuk trwoni publiczne pieniądze na prawo i lewo oraz powiększa grono złodziei i nierobów !!!!!!!! i to wszystko po to aby (Tym naszym mordom żyło się lepiej) zastanówcie się więc wyborcy!!!!!!! Tusk,Komorowski i reszta Popaprańców oraz PSL-owskiej hołoty zadłużyła Polskę i Polaków na ponad 4 bln zł a zadłużenie wciąż rośnie !!!!!!!!!!rosną też kwoty na prywatnych kontach tych złodziei kosztem Polaków bowiem przy władzy są żydzi,folksdojcze i pomioty stalinowskie których trzeba za wszelką cenę odsunąć od władzy i osadzić w celach ... rozwiń

Avatar
zibo / 2 września 2014 o 18:25
0
Panu Komendantowi wydaje sie chyba, ze dalej sluzy w Policji
Avatar
Ł / 2 września 2014 o 16:16
0

Zlikwidować Straż Miejską!

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 3

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 9

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 6 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 3 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!