Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 sierpnia 2011 r.
19:56
Edytuj ten wpis

Wielki biznes w Lublinie: Milion zł na poszukiwania inwestorów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 22 A A
Jak przyciągnąć wielki biznes do Lublina? (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)
Jak przyciągnąć wielki biznes do Lublina? (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)

Wynajęta przez Ratusz firma ma na całym świecie szukać inwestorów, którzy będą chcieli ulokować swój biznes w Lublinie. Na takie poszukiwania samorząd zarezerwował milion złotych. Pierwszych efektów spodziewa się na początku 2013 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

– Jeśli chcemy mieć inwestorów zagranicznych musimy wynająć dużą firmę, która ma oddziały na całym świecie i świadczy usługi doradcze różnym koncernom. Musimy związać się z najlepszym na świecie – wyjaśnia Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta.

Magistrat określił już podstawowe branże, na które liczy. To sektor outsourcingowy, usługi informatyczne, biotechnologia, przemysł spożywczy i motoryzacyjny. – Ale poprzez ekspertów z firmy doradczej chcemy też zweryfikować tę wizję. Być może zawężą to grono, być może wskażą dodatkowego czarnego konia – podkreśla Sagan.

Taką analizę doradcy mają sporządzić do końca czerwca przyszłego roku. Ma się w niej znaleźć kompleksowa diagnoza potencjału miasta. A w niej m.in. to, jakich kadr może spodziewać się inwestor w Lublinie, czy rozbudowane są instytucje otoczenia biznesu, czy mamy wystarczającą liczbę architektów czy prawników, którzy mogliby świadczyć usługi na rzecz nowej firmy. Oraz to w jakim stopniu lubelski biznes otwarty jest na świat: czy podejmuje kontakty z podobnymi podmiotami z zagranicy i jak duży jest jego eksport.

Kiedy analiza będzie już gotowa doradcy będą musieli precyzyjnie określić koncerny, które mogą być zainteresowane Lublinem i rozpocząć z nimi negocjacje. Takich rozmów mają przeprowadzić co najmniej kilkadziesiąt, a czas na to będą mieli do końca marca 2013 r.

– Liczymy na to, że za półtora roku w naszym mieście pojawi się kilku poważnych inwestorów – mówi Sagan.

I zapewnia, że Ratusz będzie na to przygotowany. W drugiej części podstrefy ekonomicznej na Felinie, w rejonie ul. Rataja miasto ma 40 ha gruntów, część z nich ma być uzbrojona już w połowie przyszłego roku. To przyda się inwestorom zamierzającym wejść do Lublina z produkcją. Magistrat spodziewa się też, że problemów ze znalezieniem lokum nie będą miały również firmy z sektora usług, bo lubelscy deweloperzy mają w zanadrzu planu budowy kolejnych biurowców o wysokim standardzie.

Magistrat ogłosił właśnie przetarg, który wyłoni firmę doradczą. Na oferty będzie czekać do 21 września. Przy wyborze najlepszej z nich to nie cena będzie mieć największe znaczenie, ale proponowana koncepcja badań, m.in. liczba inwestorów, z którymi eksperci zamierzają prowadzić rozmowy na rzecz miasta.

Urzędnicy zapewniają, że są spokojni o to, że firma nie poprzestanie na spotkaniu z inwestorami, ale faktycznie będzie ich namawiać do wejścia do Lublina. – Sukces w naszym mieście byłby dla takiej firmy prestiżowy i mógłby zapewnić kolejne zlecenia – twierdzi Sagan.

Na badania samorząd ma milion złotych. Większość z tej kwoty pokryje unijna dotacja.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
brum / 20 sierpnia 2011 o 20:31
0
Lublin to niestety takie zadupie że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie tu nic inwestował bo i po co.Lublin systematycznie i skutecznie wyludnia się bo tu nie ma żadnych perspektyw na nic.Kto tylko mógł to stąd wyjechał a pozostali ci co i tak nigdy i nigdzie nic nie osiągną i tak tkwią w bezruchu i tkwić będą aż ich piorun jasny trafi.
Avatar
czapski / 19 sierpnia 2011 o 12:42
0
Chyba wiem jaka firma wygra "przetarg", wydaje mi się że będzie to "Prestige Solutions" założona przez Pawła Markiewicza i Piotra Steca członków PO, którym nie udało się wziąć pół bańki dotacji , a może się udało po cichu, nie wiem. O swoich trzeba dbać by żyło im sie lepiej .
Avatar
aaa / 19 sierpnia 2011 o 10:23
0
[quote name='looker29' timestamp='1313739970' post='515858']
drogi w budowie, obwodnica też się buduje, lotnisko będzie w przyszłym roku..stadion też.. ratusz poszukuje inwestorów w inny sposób niż ulotki na targach branżowych..
pora zauważyć, że to miasto wychodzi na prostą, władze mają pomysł, są na to pieniądze..
ale my zamiast się cieszyć i czekać na efekty wolimy ponarzekać.. tak tradycyjnie:)
powodzenia w nowej rzeczywistości..
[/quote]

Ad drogi w budowie, obwodnica też się buduje,
Które to drogi dają nam takie okno na świat? Ten kawałek obwodnicy lublina, który w całości powstanie za nie mniej niż 5 lat?
A jakie to drogi mamy w mieście i do innych dużych miast?

Lotnisko tak, tu się zgodzę (o ile powstanie w planowanym czasie)

Stadion - w niczym nie pomoże.

Ciężko nie narzekać patrząc co dzieje się np. dookoła Krakowa.

Całą tą działalność porównam do wydawania kasy na próbę sprzedaży czegoś czego nie ma i uważam to za wielki błąd bo za te pieniądze można dużo zrobić dla infrastruktury miasta, a potem szukać inwestora.
Nie chcę powtarzać sloganów, ale jak dla mnie to hasło na poprawę wizerunku władzy, hasło za nasze pieniądze.
Hasło i plan, który nic ze sobą nie niesie, nic wymiernego.
[quote name='looker29' timestamp='1313739970' post='515858']
drogi w budowie, obwodnica też się buduje, lotnisko będzie w przyszłym roku..stadion też.. ratusz poszukuje inwestorów w inny sposób niż ulotki na targach branżowych..
pora zauważyć, że to miasto wychodzi na prostą, władze mają pomysł, są na to pieniądze..
ale my zamiast się cieszyć i czekać na efekty wolimy ponarzekać.. tak tradycyjnie:)
powodzenia w nowej rzeczywistości..
[/quote]

Ad drogi w budowie, obwodnica te... rozwiń
Avatar
aaa / 19 sierpnia 2011 o 10:23
0
[quote name='looker29' timestamp='1313739970' post='515858']
drogi w budowie, obwodnica też się buduje, lotnisko będzie w przyszłym roku..stadion też.. ratusz poszukuje inwestorów w inny sposób niż ulotki na targach branżowych..
pora zauważyć, że to miasto wychodzi na prostą, władze mają pomysł, są na to pieniądze..
ale my zamiast się cieszyć i czekać na efekty wolimy ponarzekać.. tak tradycyjnie:)
powodzenia w nowej rzeczywistości..
[/quote]

Ad drogi w budowie, obwodnica też się buduje,
Które to drogi dają nam takie okno na świat? Ten kawałek obwodnicy lublina, który w całości powstanie za nie mniej niż 5 lat?
A jakie to drogi mamy w mieście i do innych dużych miast?

Lotnisko tak, tu się zgodzę (o ile powstanie w planowanym czasie)

Stadion - w niczym nie pomoże.

Ciężko nie narzekać patrząc co dzieje się np. dookoła Krakowa.

Całą tą działalność porównam do wydawania kasy na próbę sprzedaży czegoś czego nie ma i uważam to za wielki błąd bo za te pieniądze można dużo zrobić dla infrastruktury miasta, a potem szukać inwestora.
Nie chcę powtarzać sloganów, ale jak dla mnie to hasło na poprawę wizerunku władzy, hasło za nasze pieniądze.
Hasło i plan, który nic ze sobą nie niesie, nic wymiernego.
[quote name='looker29' timestamp='1313739970' post='515858']
drogi w budowie, obwodnica też się buduje, lotnisko będzie w przyszłym roku..stadion też.. ratusz poszukuje inwestorów w inny sposób niż ulotki na targach branżowych..
pora zauważyć, że to miasto wychodzi na prostą, władze mają pomysł, są na to pieniądze..
ale my zamiast się cieszyć i czekać na efekty wolimy ponarzekać.. tak tradycyjnie:)
powodzenia w nowej rzeczywistości..
[/quote]

Ad drogi w budowie, obwodnica te... rozwiń
Avatar
ik / 19 sierpnia 2011 o 10:20
0
[quote name='dragon's den' timestamp='1313731173' post='515806']
Czy nasi szanowni uczestnicy wiedzą jaki biznes mogą zaproponować? Kilkadziesiąt hektarów to żadna oferta. Przypomina mi to berobotnych, którzy szukają pracy - na pytanie jakiej - odpowiedź - "jakiejkolwiek". Na propozycję pracy odpowiadają - "nie takiej".....widzę takie myślenie charakteryzuje urzędników magistratu. Najpierw plan rozwoju regionu, potem szukanie firm odpowiadających profilowi rozwoju - produkcji, usług. Za milion mogę ratuszowi codziennie dostarczać 1 -2 firmy przez okrągły rok chętne do inwestycji w Lublinie. Wywalenie kasy w błoto, pozorna aktywność..... Na tym naszym zadupiu gdzie wiecznie źle i biednie nic się nie uda.....bez konkretnych planów i decyzji. Jeszcze jedno pytanie - po co w UM wydziały, które mają się zajmować pozyskiwaniem inwestorów, skoro pracę zleca się na zewnątrz? Albo ktoś tu ma problemy z myśleniem, albo chce wyprowadzić kasę....
[/quote]

biednie się liczysz, może rzeczywiście niech Ciebie wynajmą, 1 firma dziennie czyli jakieś 300 rocznie , czyli 1,5 roku-450 firm i za to wszystko tylko 1 milion zł , zrób sobie porządną kalkulację bo może się okazać że będziesz musiał nieźle dołożyć do interesu. Z każdym trzeba porozmawiać i to nie jeden raz, ze względu na to że jesteś w Polsce to musisz liczyć się z przelotami i innym transportem do klienta. Każdemu przedstawić projekt ewentualnych inwestycji, bardziej zainteresowani będą chcieli obejrzeć więc trzeba im pokazać. Sam transport to jakieś 400 tys zl, dolicz hotele, wyżywienie, opłaty biura, zatrudnienie jakiejś sekretarki, prawnika itp, bo analitykiem i negocjatorem będziesz tylko Ty. No chyba że Ty chcesz załatwiać firmy tylko z województwa lubelskiego, to tak zgadzam się milion to za dużo, tylko chyba nie o takie firmy nam chodzi...
[quote name='dragon's den' timestamp='1313731173' post='515806']
Czy nasi szanowni uczestnicy wiedzą jaki biznes mogą zaproponować? Kilkadziesiąt hektarów to żadna oferta. Przypomina mi to berobotnych, którzy szukają pracy - na pytanie jakiej - odpowiedź - "jakiejkolwiek". Na propozycję pracy odpowiadają - "nie takiej".....widzę takie myślenie charakteryzuje urzędników magistratu. Najpierw plan rozwoju regionu, potem szukanie firm odpowiadających profilowi rozwoju - produkcji, usług. Za m... rozwiń
Avatar
Balladyna / 19 sierpnia 2011 o 10:00
0
Chciałaby wiedzieć kto na tym zarobi. Intuicja mi podpowiada, że to kolejna"bezinteresowna" inicjatywa doradcy prezydenta, profesora P. WSI spokojna.....
Avatar
looker29 / 19 sierpnia 2011 o 09:46
0
[quote name='aaa' timestamp='1313737509' post='515843']
Zasciankowość ... hehe dobre sobie. popularne od jakiegoś czasu słowo na krytykę tego co ludzi mówią i myślą (mówię o tych myślących).
Co taka firma jest w stanie doradzić?
Jakie pieniądze na boku trzeba będzie dać jakiemukolwiek inwestorowi żeby chciał tu inwestować, w miejscu, w którym nie ma żadnej infrastruktury np. drogi?
Najlepsze są pomysły, za które nie płacą urzędnicy z własnej kieszeni.
Czy wprowadziłby się Pan/Pani do domu, który stoi w szczerym polu i bez dachu?
Obietnicami to można mamić tylko nie ludzi, którzy prowadzą duże biznesy.
Poszukiwania potrwają 5-10 lat a efekty...
[/quote]

drogi w budowie, obwodnica też się buduje, lotnisko będzie w przyszłym roku..stadion też.. ratusz poszukuje inwestorów w inny sposób niż ulotki na targach branżowych..
pora zauważyć, że to miasto wychodzi na prostą, władze mają pomysł, są na to pieniądze..
ale my zamiast się cieszyć i czekać na efekty wolimy ponarzekać.. tak tradycyjnie:)
powodzenia w nowej rzeczywistości..
[quote name='aaa' timestamp='1313737509' post='515843']
Zasciankowość ... hehe dobre sobie. popularne od jakiegoś czasu słowo na krytykę tego co ludzi mówią i myślą (mówię o tych myślących).
Co taka firma jest w stanie doradzić?
Jakie pieniądze na boku trzeba będzie dać jakiemukolwiek inwestorowi żeby chciał tu inwestować, w miejscu, w którym nie ma żadnej infrastruktury np. drogi?
Najlepsze są pomysły, za które nie płacą urzędnicy z własnej kieszeni.
Czy wprowadziłby się Pan/Pani do domu... rozwiń
Avatar
Juras / 19 sierpnia 2011 o 09:14
0
Czy lubelscy internauci to w większości malkontenci?
Dlaczego każdą próbę magistratu z góry skazują na niepowodzenie? Po to są ci urzędnicy by inicjować różne przedsięwzięcia służące rozwojowi miasta.
Avatar
aaa / 19 sierpnia 2011 o 09:05
0
[quote name='looker29' timestamp='1313736359' post='515835']
ludzie.. tak w dzisiejszych czasach wygląda poszukiwanie inwestorów..
to właśnie w takich komentarzach jak tutaj wychodzi zaściankowość miasta, ale przede wszystkim jego mieszkańców..
jeżeli nie chcemy zostawać w tyle to trzeba być aktywnym, działać w nowoczesny sposób.. jaki dostęp do światowej korporacji, czy giganta branży informatycznej ma pracownik urzędu miasta?? nikt z nim nawet nie porozmawia.. wielki biznes toczy się na zuepłnie inncyh pułapach.. i taka firma doradcza jest świetnym rozwiązaniem.. oby tylko działała skutecznie i nie okazało się że wezmą pieniądze za ncic - to jest zadanie dla urzeników - przypilnowwanie prawidłowej realizacji tej umowy.
PLUS ode mnie dla wladz miasta.. pozdrawiam
[/quote]

Zasciankowość ... hehe dobre sobie. popularne od jakiegoś czasu słowo na krytykę tego co ludzi mówią i myślą (mówię o tych myślących).
Co taka firma jest w stanie doradzić?
Jakie pieniądze na boku trzeba będzie dać jakiemukolwiek inwestorowi żeby chciał tu inwestować, w miejscu, w którym nie ma żadnej infrastruktury np. drogi?
Najlepsze są pomysły, za które nie płacą urzędnicy z własnej kieszeni.
Czy wprowadziłby się Pan/Pani do domu, który stoi w szczerym polu i bez dachu?
Obietnicami to można mamić tylko nie ludzi, którzy prowadzą duże biznesy.
Poszukiwania potrwają 5-10 lat a efekty...
[quote name='looker29' timestamp='1313736359' post='515835']
ludzie.. tak w dzisiejszych czasach wygląda poszukiwanie inwestorów..
to właśnie w takich komentarzach jak tutaj wychodzi zaściankowość miasta, ale przede wszystkim jego mieszkańców..
jeżeli nie chcemy zostawać w tyle to trzeba być aktywnym, działać w nowoczesny sposób.. jaki dostęp do światowej korporacji, czy giganta branży informatycznej ma pracownik urzędu miasta?? nikt z nim nawet nie porozmawia.. wielki biznes toczy się na zuepłnie in... rozwiń
Avatar
kjl / 19 sierpnia 2011 o 08:57
0
Następny milion złotych w błoto.
Avatar
brum / 20 sierpnia 2011 o 20:31
0
Lublin to niestety takie zadupie że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie tu nic inwestował bo i po co.Lublin systematycznie i skutecznie wyludnia się bo tu nie ma żadnych perspektyw na nic.Kto tylko mógł to stąd wyjechał a pozostali ci co i tak nigdy i nigdzie nic nie osiągną i tak tkwią w bezruchu i tkwić będą aż ich piorun jasny trafi.
Avatar
czapski / 19 sierpnia 2011 o 12:42
0
Chyba wiem jaka firma wygra "przetarg", wydaje mi się że będzie to "Prestige Solutions" założona przez Pawła Markiewicza i Piotra Steca członków PO, którym nie udało się wziąć pół bańki dotacji , a może się udało po cichu, nie wiem. O swoich trzeba dbać by żyło im sie lepiej .
Avatar
aaa / 19 sierpnia 2011 o 10:23
0
[quote name='looker29' timestamp='1313739970' post='515858']
drogi w budowie, obwodnica też się buduje, lotnisko będzie w przyszłym roku..stadion też.. ratusz poszukuje inwestorów w inny sposób niż ulotki na targach branżowych..
pora zauważyć, że to miasto wychodzi na prostą, władze mają pomysł, są na to pieniądze..
ale my zamiast się cieszyć i czekać na efekty wolimy ponarzekać.. tak tradycyjnie:)
powodzenia w nowej rzeczywistości..
[/quote]

Ad drogi w budowie, obwodnica też się buduje,
Które to drogi dają nam takie okno na świat? Ten kawałek obwodnicy lublina, który w całości powstanie za nie mniej niż 5 lat?
A jakie to drogi mamy w mieście i do innych dużych miast?

Lotnisko tak, tu się zgodzę (o ile powstanie w planowanym czasie)

Stadion - w niczym nie pomoże.

Ciężko nie narzekać patrząc co dzieje się np. dookoła Krakowa.

Całą tą działalność porównam do wydawania kasy na próbę sprzedaży czegoś czego nie ma i uważam to za wielki błąd bo za te pieniądze można dużo zrobić dla infrastruktury miasta, a potem szukać inwestora.
Nie chcę powtarzać sloganów, ale jak dla mnie to hasło na poprawę wizerunku władzy, hasło za nasze pieniądze.
Hasło i plan, który nic ze sobą nie niesie, nic wymiernego.
[quote name='looker29' timestamp='1313739970' post='515858']
drogi w budowie, obwodnica też się buduje, lotnisko będzie w przyszłym roku..stadion też.. ratusz poszukuje inwestorów w inny sposób niż ulotki na targach branżowych..
pora zauważyć, że to miasto wychodzi na prostą, władze mają pomysł, są na to pieniądze..
ale my zamiast się cieszyć i czekać na efekty wolimy ponarzekać.. tak tradycyjnie:)
powodzenia w nowej rzeczywistości..
[/quote]

Ad drogi w budowie, obwodnica te... rozwiń
Avatar
aaa / 19 sierpnia 2011 o 10:23
0
[quote name='looker29' timestamp='1313739970' post='515858']
drogi w budowie, obwodnica też się buduje, lotnisko będzie w przyszłym roku..stadion też.. ratusz poszukuje inwestorów w inny sposób niż ulotki na targach branżowych..
pora zauważyć, że to miasto wychodzi na prostą, władze mają pomysł, są na to pieniądze..
ale my zamiast się cieszyć i czekać na efekty wolimy ponarzekać.. tak tradycyjnie:)
powodzenia w nowej rzeczywistości..
[/quote]

Ad drogi w budowie, obwodnica też się buduje,
Które to drogi dają nam takie okno na świat? Ten kawałek obwodnicy lublina, który w całości powstanie za nie mniej niż 5 lat?
A jakie to drogi mamy w mieście i do innych dużych miast?

Lotnisko tak, tu się zgodzę (o ile powstanie w planowanym czasie)

Stadion - w niczym nie pomoże.

Ciężko nie narzekać patrząc co dzieje się np. dookoła Krakowa.

Całą tą działalność porównam do wydawania kasy na próbę sprzedaży czegoś czego nie ma i uważam to za wielki błąd bo za te pieniądze można dużo zrobić dla infrastruktury miasta, a potem szukać inwestora.
Nie chcę powtarzać sloganów, ale jak dla mnie to hasło na poprawę wizerunku władzy, hasło za nasze pieniądze.
Hasło i plan, który nic ze sobą nie niesie, nic wymiernego.
[quote name='looker29' timestamp='1313739970' post='515858']
drogi w budowie, obwodnica też się buduje, lotnisko będzie w przyszłym roku..stadion też.. ratusz poszukuje inwestorów w inny sposób niż ulotki na targach branżowych..
pora zauważyć, że to miasto wychodzi na prostą, władze mają pomysł, są na to pieniądze..
ale my zamiast się cieszyć i czekać na efekty wolimy ponarzekać.. tak tradycyjnie:)
powodzenia w nowej rzeczywistości..
[/quote]

Ad drogi w budowie, obwodnica te... rozwiń
Avatar
ik / 19 sierpnia 2011 o 10:20
0
[quote name='dragon's den' timestamp='1313731173' post='515806']
Czy nasi szanowni uczestnicy wiedzą jaki biznes mogą zaproponować? Kilkadziesiąt hektarów to żadna oferta. Przypomina mi to berobotnych, którzy szukają pracy - na pytanie jakiej - odpowiedź - "jakiejkolwiek". Na propozycję pracy odpowiadają - "nie takiej".....widzę takie myślenie charakteryzuje urzędników magistratu. Najpierw plan rozwoju regionu, potem szukanie firm odpowiadających profilowi rozwoju - produkcji, usług. Za milion mogę ratuszowi codziennie dostarczać 1 -2 firmy przez okrągły rok chętne do inwestycji w Lublinie. Wywalenie kasy w błoto, pozorna aktywność..... Na tym naszym zadupiu gdzie wiecznie źle i biednie nic się nie uda.....bez konkretnych planów i decyzji. Jeszcze jedno pytanie - po co w UM wydziały, które mają się zajmować pozyskiwaniem inwestorów, skoro pracę zleca się na zewnątrz? Albo ktoś tu ma problemy z myśleniem, albo chce wyprowadzić kasę....
[/quote]

biednie się liczysz, może rzeczywiście niech Ciebie wynajmą, 1 firma dziennie czyli jakieś 300 rocznie , czyli 1,5 roku-450 firm i za to wszystko tylko 1 milion zł , zrób sobie porządną kalkulację bo może się okazać że będziesz musiał nieźle dołożyć do interesu. Z każdym trzeba porozmawiać i to nie jeden raz, ze względu na to że jesteś w Polsce to musisz liczyć się z przelotami i innym transportem do klienta. Każdemu przedstawić projekt ewentualnych inwestycji, bardziej zainteresowani będą chcieli obejrzeć więc trzeba im pokazać. Sam transport to jakieś 400 tys zl, dolicz hotele, wyżywienie, opłaty biura, zatrudnienie jakiejś sekretarki, prawnika itp, bo analitykiem i negocjatorem będziesz tylko Ty. No chyba że Ty chcesz załatwiać firmy tylko z województwa lubelskiego, to tak zgadzam się milion to za dużo, tylko chyba nie o takie firmy nam chodzi...
[quote name='dragon's den' timestamp='1313731173' post='515806']
Czy nasi szanowni uczestnicy wiedzą jaki biznes mogą zaproponować? Kilkadziesiąt hektarów to żadna oferta. Przypomina mi to berobotnych, którzy szukają pracy - na pytanie jakiej - odpowiedź - "jakiejkolwiek". Na propozycję pracy odpowiadają - "nie takiej".....widzę takie myślenie charakteryzuje urzędników magistratu. Najpierw plan rozwoju regionu, potem szukanie firm odpowiadających profilowi rozwoju - produkcji, usług. Za m... rozwiń
Avatar
Balladyna / 19 sierpnia 2011 o 10:00
0
Chciałaby wiedzieć kto na tym zarobi. Intuicja mi podpowiada, że to kolejna"bezinteresowna" inicjatywa doradcy prezydenta, profesora P. WSI spokojna.....
Avatar
looker29 / 19 sierpnia 2011 o 09:46
0
[quote name='aaa' timestamp='1313737509' post='515843']
Zasciankowość ... hehe dobre sobie. popularne od jakiegoś czasu słowo na krytykę tego co ludzi mówią i myślą (mówię o tych myślących).
Co taka firma jest w stanie doradzić?
Jakie pieniądze na boku trzeba będzie dać jakiemukolwiek inwestorowi żeby chciał tu inwestować, w miejscu, w którym nie ma żadnej infrastruktury np. drogi?
Najlepsze są pomysły, za które nie płacą urzędnicy z własnej kieszeni.
Czy wprowadziłby się Pan/Pani do domu, który stoi w szczerym polu i bez dachu?
Obietnicami to można mamić tylko nie ludzi, którzy prowadzą duże biznesy.
Poszukiwania potrwają 5-10 lat a efekty...
[/quote]

drogi w budowie, obwodnica też się buduje, lotnisko będzie w przyszłym roku..stadion też.. ratusz poszukuje inwestorów w inny sposób niż ulotki na targach branżowych..
pora zauważyć, że to miasto wychodzi na prostą, władze mają pomysł, są na to pieniądze..
ale my zamiast się cieszyć i czekać na efekty wolimy ponarzekać.. tak tradycyjnie:)
powodzenia w nowej rzeczywistości..
[quote name='aaa' timestamp='1313737509' post='515843']
Zasciankowość ... hehe dobre sobie. popularne od jakiegoś czasu słowo na krytykę tego co ludzi mówią i myślą (mówię o tych myślących).
Co taka firma jest w stanie doradzić?
Jakie pieniądze na boku trzeba będzie dać jakiemukolwiek inwestorowi żeby chciał tu inwestować, w miejscu, w którym nie ma żadnej infrastruktury np. drogi?
Najlepsze są pomysły, za które nie płacą urzędnicy z własnej kieszeni.
Czy wprowadziłby się Pan/Pani do domu... rozwiń
Avatar
Juras / 19 sierpnia 2011 o 09:14
0
Czy lubelscy internauci to w większości malkontenci?
Dlaczego każdą próbę magistratu z góry skazują na niepowodzenie? Po to są ci urzędnicy by inicjować różne przedsięwzięcia służące rozwojowi miasta.
Avatar
aaa / 19 sierpnia 2011 o 09:05
0
[quote name='looker29' timestamp='1313736359' post='515835']
ludzie.. tak w dzisiejszych czasach wygląda poszukiwanie inwestorów..
to właśnie w takich komentarzach jak tutaj wychodzi zaściankowość miasta, ale przede wszystkim jego mieszkańców..
jeżeli nie chcemy zostawać w tyle to trzeba być aktywnym, działać w nowoczesny sposób.. jaki dostęp do światowej korporacji, czy giganta branży informatycznej ma pracownik urzędu miasta?? nikt z nim nawet nie porozmawia.. wielki biznes toczy się na zuepłnie inncyh pułapach.. i taka firma doradcza jest świetnym rozwiązaniem.. oby tylko działała skutecznie i nie okazało się że wezmą pieniądze za ncic - to jest zadanie dla urzeników - przypilnowwanie prawidłowej realizacji tej umowy.
PLUS ode mnie dla wladz miasta.. pozdrawiam
[/quote]

Zasciankowość ... hehe dobre sobie. popularne od jakiegoś czasu słowo na krytykę tego co ludzi mówią i myślą (mówię o tych myślących).
Co taka firma jest w stanie doradzić?
Jakie pieniądze na boku trzeba będzie dać jakiemukolwiek inwestorowi żeby chciał tu inwestować, w miejscu, w którym nie ma żadnej infrastruktury np. drogi?
Najlepsze są pomysły, za które nie płacą urzędnicy z własnej kieszeni.
Czy wprowadziłby się Pan/Pani do domu, który stoi w szczerym polu i bez dachu?
Obietnicami to można mamić tylko nie ludzi, którzy prowadzą duże biznesy.
Poszukiwania potrwają 5-10 lat a efekty...
[quote name='looker29' timestamp='1313736359' post='515835']
ludzie.. tak w dzisiejszych czasach wygląda poszukiwanie inwestorów..
to właśnie w takich komentarzach jak tutaj wychodzi zaściankowość miasta, ale przede wszystkim jego mieszkańców..
jeżeli nie chcemy zostawać w tyle to trzeba być aktywnym, działać w nowoczesny sposób.. jaki dostęp do światowej korporacji, czy giganta branży informatycznej ma pracownik urzędu miasta?? nikt z nim nawet nie porozmawia.. wielki biznes toczy się na zuepłnie in... rozwiń
Avatar
kjl / 19 sierpnia 2011 o 08:57
0
Następny milion złotych w błoto.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 83 17

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 25 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!