Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2009 r.
8:49
Edytuj ten wpis

Właściciele mieszkań próbują siłą usunąć lokatorów

0 10 A A

Właścicielka mieszkania przy al. Warszawskiej w Lublinie chciała wczoraj wtargnąć do środka i usunąć lokatorkę z ośmioletnim dzieckiem. Przerażona kobieta zabarykadowała się w środku i wezwała policję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zaczęło się ok. godz. 16. Właścicielka wraz z rodziną dobijała się do drzwi. Policja musiała przyjeżdżać dwa razy, żeby ich uspokoić. W chwili gdy zamykaliśmy to wydanie Dziennika rozmawiał z nimi dzielnicowy.

Przypomnijmy. Lokatorka, pani Monika, pożyczyła 20 tys. zł, by spłacić długi rodziny. Skorzystała z anonsu w prasie, bo nie mogła liczyć na kredyt w banku. W zamian za pieniądze musiała podpisać u notariusza przedwstępną umowę sprzedaży mieszkania.

Był to pierwszy krok do utraty dorobku życia. Pożyczkodawcy sprytnie wykorzystali kruczki prawne, by przejąć lokal. Prokuratura i sąd nie dopatrzyły się jednak przestępstwa.

Specjalistów to zaskakuje, bo, ich zdaniem, umowa sprzedaży mieszkania była nieważna. – W akcie notarialnym nie ma mowy o przyczynie zawarcia transakcji, tak niekorzystnej dla jednej ze stron – tłumaczył Henryk Cioch z Wydziału Prawa UMCS.

Sprawa trafiła jednak do komornika. Sąd zgodził się na licytację mieszkania, a nowa właścicielka dysponuje nakazem eksmisji. Zgodnie z nim, Monika i jej 8-letni syn mieli opuścić swój dom 3 czerwca. Do eksmisji nie dopuścili jednak sympatycy Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej, organizacji znanej z obrony praw lokatorów. Ostatecznie eksmisja została zawieszona do czasu znalezienia lokalu zastępczego.

Również wczoraj właściciel mieszkania w kamienicy przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie usiłował ponownie siłą pozbyć się lokatorów. Już po raz drugi zdemolował im lokal. Wyrwał korki i pozbawił ludzi prądu.

Właściciel przyjechał do mieszkania wczoraj po południu. Zaczął od demontażu korków i licznika. Zgasło światło. Wtedy zabrał się za demolowanie tego, co rodzinie Mytyków udało się naprawić po ostatniej demolce.

Na miejsce po kilkunastu minutach przyjechało kilku policjantów. Udało im się uspokoić agresywnego właściciela. Zadeklarował, że nie będzie już nachodzić tej rodziny. Jutro ma być przesłuchany na komisariacie a w mieszkaniu policyjni technicy zabezpieczą ślady włamania.

Zaczęło się w ub. wtorek. W kamienicy przy Bernardyńskiej grupa osiłków wdarła się do mieszkania rodziny państwa Mytyków z trójką dzieci. Wyłamali drzwi, wybili wszystkie szyby i wyrwali futryny okien. Działali na zlecenie właściciela mieszkania.

– To był szok – opowiadała nam Monika Mytyk. – Obcy ludzie demolowali mieszkanie. Kazali się wynieść w ciągu dwóch dni.

Lokatorzy płacili czynsz i nie mają długów wobec kamienicznika. Wezwali policję, ale mundurowi przyjęli argumenty właściciela. Stwierdzili, że nie ma mowy o nielegalnej eksmisji, bo właściciel jedynie przygotowuje lokal do… wymiany stolarki okiennej.

Prawnicy stwierdzili, że działania kamienicznika były bezprawiem, do czego walnie przyczynili się policjanci. Komenda wojewódzka prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2009 o 09:22
0
To jest kapitalizm...
Avatar
Prawnik / 19 sierpnia 2009 o 11:32
0
Roll, jeśli masz problem z lokatorami - proszę o kontakt - można poradzić sobie w cywilizowany sposób ratując przy tym budżet kamienicy, pozdrawiam prawniklublin@o2.pl
Avatar
roll99 / 4 sierpnia 2009 o 22:14
0
TADO napisał:
Na ch.j nam taki ustrój w dodatku w stylu amerykańskim , gdzie nędza i bieda potyka się z przepychem i luksusem.Jedni mieszkają w pałacach a inni ledwo wiążą koniec z końcem.Jestem za ustrojem socjalnym takim jak choćby w krajach za miedzą w Szwecji ,Finlandji , Norwegji czy też Niemczech i Francji a nie rodem z dzikiego zachodu.Ci co się dorobili a w szczególności będąc na urzędach lub w polityce chwalą sobie taki ustrój bo z mozolnej pracy to może tylko garb urosnąc .Amen


Według mnie nie masz racji. Kraje o ktorych mówisz nie mają piętna 50 lat komunizmu. Ludzie którzy mieszkają w mieszkaniach pokomunalnych (najczęściej w prywatnych kamienicach) są niezdolni do samodzielnego życia, nimi zawsze się ktos opiekował . Mamy dom w którym 1/3 zajmują lokatorzy z kwaterunku, chcieliśmy im zapłacić po około 4 tys za metr zeby się wyprowadzili niestety nie mają pomysłu na to jak pozyskac resztę , kredytu nie wezmą cytat "bo na banki niebędą robić..." Budynek trzeba remontować z ich czynszów jest około 1000 zł na miesiąc. Oczywiście można podwyższyć czynsz tylko po co żeby nie płacili. Ustawa o ochronie lokatorów praktycznie czyni wypowiedzenie umowy najmu niemożliwym. Obecna modyfikacja tej ustawy może chroni właścicii bardziej, ale tylko tych ktorzy nie mieli pecha że państwo komunistyczne rozporządziło jego własnością. Oczywisci tragedią jest pozbawienie kogoś domu, w Krakowie gmina spredawała mieszkania po 5% wartości trzeb było sprzedać po 15% a 10% procent zainwestować w budownicto społeczne. Niestety prywatni właściciele nie chcą dalej sponsorować dziłań na które i tak płacą podatki. Skoro wszyscy żałujemy wyrzucanych lokatorów pomóżmy wszyscy... nie pomożecie a to szkoda ...
pozdrawiam


Według mnie nie masz racji. Kraje o ktorych mówisz nie mają piętna 50 lat komunizmu. Ludzie którzy mieszkają w mieszkaniach pokomunalnych (najczęściej w prywatnych kamienicach) są niezdolni do samodzielnego życia, nimi zawsze się ktos opiekował . Mamy dom w którym 1/3 zajmują lokatorzy z kwaterunku, chcieliśmy im zapłacić po około 4 tys za metr zeby się wyprowadzili niestety nie mają pomysłu na to jak pozyskac resztę , kredytu nie wezmą cytat "bo na banki niebędą robić..." Budynek trzeba remontować z ich... rozwiń
Avatar
TADO / 17 lipca 2009 o 16:06
0
Na ch.j nam taki ustrój w dodatku w stylu amerykańskim , gdzie nędza i bieda potyka się z przepychem i luksusem.Jedni mieszkają w pałacach a inni ledwo wiążą koniec z końcem.Jestem za ustrojem socjalnym takim jak choćby w krajach za miedzą w Szwecji ,Finlandji , Norwegji czy też Niemczech i Francji a nie rodem z dzikiego zachodu.Ci co się dorobili a w szczególności będąc na urzędach lub w polityce chwalą sobie taki ustrój bo z mozolnej pracy to może tylko garb urosnąc .Amen
Avatar
Anna / 17 lipca 2009 o 15:46
0
~gosc~ napisał:
co z was za ludzie jakby ktos z was znalazł sie w takiej sytuacji to co tez mieli by was z błotem mieszac dziecko jest najwazniejsze a ze człowiek czasem sam w długi popadnie to co juz go linczowac jakbyscie sie czuli gdyby wam podstepnie mieszkanie zajebali i z rodzina musielibyscie isc pod przysłowiowy most pomyślcie bo łatwo jest komus d*** obrabiać nie myśląc ze za monent sami możemy sie w takim poołożeniu znalesc co za współczucie to tylko u polaków takie jest az mi wstyd

A gdybyś Ty nie mógł do swojego mieszkania wejść, bo ktoś by się w nim zabarykadował, to odpuściłbyś, bo w środku byłoby dziecko? Nie ośmieszaj się. Prawo jest prawem, a za głupotę się płaci, a nie wykorzystuje dziecko do obrony.

A gdybyś Ty nie mógł do swojego mieszkania wejść, bo ktoś by się w nim zabarykadował, to odpuściłbyś, bo w środku byłoby dziecko? Nie ośmieszaj się. Prawo jest prawem, a za głupotę się płaci, a nie wykorzystuje dziecko do obrony. rozwiń
Avatar
akuku / 17 lipca 2009 o 12:28
0
maja.c napisał:
Ludzie zdecydujcie sie jestesmy za kapitalizmem i poszanowaniem własności czy socjalizmem i lokatorami z nakazu.


1. Skończ gimnazjum, jak nie idzie, to może wieczorowo?.
2. Odróżniasz, dziecino, bandycką napaść napakowanych karczusiów od eksmisji komorniczej? Chyba nie.
3. U was we wsi "kapitalizm" znaczy tyle, że jak macie jakieś długi czy inne zaległości, to od razu tłuczecie się po mordach? No tak, to wiele wyjaśnia...
Avatar
~gosc~ / 17 lipca 2009 o 11:28
0
co z was za ludzie jakby ktos z was znalazł sie w takiej sytuacji to co tez mieli by was z błotem mieszac dziecko jest najwazniejsze a ze człowiek czasem sam w długi popadnie to co juz go linczowac jakbyscie sie czuli gdyby wam podstepnie mieszkanie zajebali i z rodzina musielibyscie isc pod przysłowiowy most pomyślcie bo łatwo jest komus d*** obrabiać nie myśląc ze za monent sami możemy sie w takim poołożeniu znalesc co za współczucie to tylko u polaków takie jest az mi wstyd
Avatar
maja.c / 17 lipca 2009 o 10:06
0
Ludzie zdecydujcie sie jestesmy za kapitalizmem i poszanowaniem własności czy socjalizmem i lokatorami z nakazu. Właściciel ma prawo do zarzadzania swoim mieszkaniem i nie ma co wyzywac go od kamieniczników. jeżeli ktos zajmuje cudzy lokal MUSI!!! opuścić go na wezwanie właściciela. Pan p[rawnik napewno ma duzy dom i co by zrobił jakby mu dokwaterowac chociazby te rodziny na którymi teraz ubolewa!
Avatar
45 / 17 lipca 2009 o 10:02
0
ten maz jes dziennikarzem,że ciagle o tym pisza
Avatar
Adam / 17 lipca 2009 o 09:27
0
współczuję tej kobiecie i zarazem dziwię się ,ze za długi męża dała się tak wymanewrować . Dług jest niestety do spłacenia i było głupotą zastawiać mieszkanie !!!
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2009 o 09:22
0
To jest kapitalizm...
Avatar
Prawnik / 19 sierpnia 2009 o 11:32
0
Roll, jeśli masz problem z lokatorami - proszę o kontakt - można poradzić sobie w cywilizowany sposób ratując przy tym budżet kamienicy, pozdrawiam prawniklublin@o2.pl
Avatar
roll99 / 4 sierpnia 2009 o 22:14
0
TADO napisał:
Na ch.j nam taki ustrój w dodatku w stylu amerykańskim , gdzie nędza i bieda potyka się z przepychem i luksusem.Jedni mieszkają w pałacach a inni ledwo wiążą koniec z końcem.Jestem za ustrojem socjalnym takim jak choćby w krajach za miedzą w Szwecji ,Finlandji , Norwegji czy też Niemczech i Francji a nie rodem z dzikiego zachodu.Ci co się dorobili a w szczególności będąc na urzędach lub w polityce chwalą sobie taki ustrój bo z mozolnej pracy to może tylko garb urosnąc .Amen


Według mnie nie masz racji. Kraje o ktorych mówisz nie mają piętna 50 lat komunizmu. Ludzie którzy mieszkają w mieszkaniach pokomunalnych (najczęściej w prywatnych kamienicach) są niezdolni do samodzielnego życia, nimi zawsze się ktos opiekował . Mamy dom w którym 1/3 zajmują lokatorzy z kwaterunku, chcieliśmy im zapłacić po około 4 tys za metr zeby się wyprowadzili niestety nie mają pomysłu na to jak pozyskac resztę , kredytu nie wezmą cytat "bo na banki niebędą robić..." Budynek trzeba remontować z ich czynszów jest około 1000 zł na miesiąc. Oczywiście można podwyższyć czynsz tylko po co żeby nie płacili. Ustawa o ochronie lokatorów praktycznie czyni wypowiedzenie umowy najmu niemożliwym. Obecna modyfikacja tej ustawy może chroni właścicii bardziej, ale tylko tych ktorzy nie mieli pecha że państwo komunistyczne rozporządziło jego własnością. Oczywisci tragedią jest pozbawienie kogoś domu, w Krakowie gmina spredawała mieszkania po 5% wartości trzeb było sprzedać po 15% a 10% procent zainwestować w budownicto społeczne. Niestety prywatni właściciele nie chcą dalej sponsorować dziłań na które i tak płacą podatki. Skoro wszyscy żałujemy wyrzucanych lokatorów pomóżmy wszyscy... nie pomożecie a to szkoda ...
pozdrawiam


Według mnie nie masz racji. Kraje o ktorych mówisz nie mają piętna 50 lat komunizmu. Ludzie którzy mieszkają w mieszkaniach pokomunalnych (najczęściej w prywatnych kamienicach) są niezdolni do samodzielnego życia, nimi zawsze się ktos opiekował . Mamy dom w którym 1/3 zajmują lokatorzy z kwaterunku, chcieliśmy im zapłacić po około 4 tys za metr zeby się wyprowadzili niestety nie mają pomysłu na to jak pozyskac resztę , kredytu nie wezmą cytat "bo na banki niebędą robić..." Budynek trzeba remontować z ich... rozwiń
Avatar
TADO / 17 lipca 2009 o 16:06
0
Na ch.j nam taki ustrój w dodatku w stylu amerykańskim , gdzie nędza i bieda potyka się z przepychem i luksusem.Jedni mieszkają w pałacach a inni ledwo wiążą koniec z końcem.Jestem za ustrojem socjalnym takim jak choćby w krajach za miedzą w Szwecji ,Finlandji , Norwegji czy też Niemczech i Francji a nie rodem z dzikiego zachodu.Ci co się dorobili a w szczególności będąc na urzędach lub w polityce chwalą sobie taki ustrój bo z mozolnej pracy to może tylko garb urosnąc .Amen
Avatar
Anna / 17 lipca 2009 o 15:46
0
~gosc~ napisał:
co z was za ludzie jakby ktos z was znalazł sie w takiej sytuacji to co tez mieli by was z błotem mieszac dziecko jest najwazniejsze a ze człowiek czasem sam w długi popadnie to co juz go linczowac jakbyscie sie czuli gdyby wam podstepnie mieszkanie zajebali i z rodzina musielibyscie isc pod przysłowiowy most pomyślcie bo łatwo jest komus d*** obrabiać nie myśląc ze za monent sami możemy sie w takim poołożeniu znalesc co za współczucie to tylko u polaków takie jest az mi wstyd

A gdybyś Ty nie mógł do swojego mieszkania wejść, bo ktoś by się w nim zabarykadował, to odpuściłbyś, bo w środku byłoby dziecko? Nie ośmieszaj się. Prawo jest prawem, a za głupotę się płaci, a nie wykorzystuje dziecko do obrony.

A gdybyś Ty nie mógł do swojego mieszkania wejść, bo ktoś by się w nim zabarykadował, to odpuściłbyś, bo w środku byłoby dziecko? Nie ośmieszaj się. Prawo jest prawem, a za głupotę się płaci, a nie wykorzystuje dziecko do obrony. rozwiń
Avatar
akuku / 17 lipca 2009 o 12:28
0
maja.c napisał:
Ludzie zdecydujcie sie jestesmy za kapitalizmem i poszanowaniem własności czy socjalizmem i lokatorami z nakazu.


1. Skończ gimnazjum, jak nie idzie, to może wieczorowo?.
2. Odróżniasz, dziecino, bandycką napaść napakowanych karczusiów od eksmisji komorniczej? Chyba nie.
3. U was we wsi "kapitalizm" znaczy tyle, że jak macie jakieś długi czy inne zaległości, to od razu tłuczecie się po mordach? No tak, to wiele wyjaśnia...
Avatar
~gosc~ / 17 lipca 2009 o 11:28
0
co z was za ludzie jakby ktos z was znalazł sie w takiej sytuacji to co tez mieli by was z błotem mieszac dziecko jest najwazniejsze a ze człowiek czasem sam w długi popadnie to co juz go linczowac jakbyscie sie czuli gdyby wam podstepnie mieszkanie zajebali i z rodzina musielibyscie isc pod przysłowiowy most pomyślcie bo łatwo jest komus d*** obrabiać nie myśląc ze za monent sami możemy sie w takim poołożeniu znalesc co za współczucie to tylko u polaków takie jest az mi wstyd
Avatar
maja.c / 17 lipca 2009 o 10:06
0
Ludzie zdecydujcie sie jestesmy za kapitalizmem i poszanowaniem własności czy socjalizmem i lokatorami z nakazu. Właściciel ma prawo do zarzadzania swoim mieszkaniem i nie ma co wyzywac go od kamieniczników. jeżeli ktos zajmuje cudzy lokal MUSI!!! opuścić go na wezwanie właściciela. Pan p[rawnik napewno ma duzy dom i co by zrobił jakby mu dokwaterowac chociazby te rodziny na którymi teraz ubolewa!
Avatar
45 / 17 lipca 2009 o 10:02
0
ten maz jes dziennikarzem,że ciagle o tym pisza
Avatar
Adam / 17 lipca 2009 o 09:27
0
współczuję tej kobiecie i zarazem dziwię się ,ze za długi męża dała się tak wymanewrować . Dług jest niestety do spłacenia i było głupotą zastawiać mieszkanie !!!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mikołaje na start, wkrótce charytatywny bieg w Puławach

Mikołaje na start, wkrótce charytatywny bieg w Puławach 0 0

W pierwszą niedzielę grudnia w Puławach wystartuje siedmiokilometrowy Bieg Miko-łajów. Start tradycyjnie, przy Pałacu Czartoryskich. Meta - przy schronisku dla bezdomnych nad Wisłą. To właśnie dla osób korzystających z ośrodka zbierana będzie żywność.

"Pasja życia" w Akademii Zapomnianych Arcydzieł Filmowych
29 listopada 2018, 18:00

"Pasja życia" w Akademii Zapomnianych Arcydzieł Filmowych 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 29 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się projekcja filmu Pasja życia Vincente Minelliego.

Nowy cyrk w Puławach
10 listopada 2018, 17:00

Nowy cyrk w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika zaprasza do hali Zespołu Szkół Technicznych (ul. Wojska Polskiego 7) na wyjątkowy spektakl Spektrum, będący barwnym widowiskiem cyrkowym. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada o godz. 17.

Bogna Bender-Motyka jednak nie będzie w zarządzie województwa
PILNE
film

Bogna Bender-Motyka jednak nie będzie w zarządzie województwa 1 6

Córka nieżyjącego senatora PiS i dziennikarka TVP Lublin miała zostać członkiem zarządu województwa lubelskiego. Na Facebooku poinformowała jednak, że nie będzie się starać o to stanowisko

Spotkanie z Rafałem Księżykiem w Warsztatach Kultury
30 listopada 2018, 18:00

Spotkanie z Rafałem Księżykiem w Warsztatach Kultury 0 0

W ramach cyklu Book it! w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się spotkanie autorskie z Rafałem Księżykiem wokół jego nowej książki. Wydarzenie odbędzie się 30 listopada o godz. 18.

LOT zawiesza połączenie z Lublina. "Efekt strajku pracowników"

LOT zawiesza połączenie z Lublina. "Efekt strajku pracowników" 21 8

Polskie Linie Lotnicze LOT na ponad miesiąc zawieszą rejsy z Lublina do Tel Awiwu. Połączenie ma zostać wznowione po 26 grudnia. Zmian nie będzie w przypadku połączeń do Warszawy, a w sezonie letnim możliwe jest zwiększenie ich częstotliwości

Lekarka odesłała dziecko do domu. 10 godz. później zmarło. „Zza biurka stwierdziła, że to ospa”
film

Lekarka odesłała dziecko do domu. 10 godz. później zmarło. „Zza biurka stwierdziła, że to ospa” 3 5

Dwuletnia Monika została odesłana przez lekarkę do domu. Po ponad 10 godzinach dziecko zmarło. – Doktor zza biurka stwierdziła, że to ospa. Nie badając, nie osłuchując odesłała nas do domu – mówi zrozpaczona matka dziewczynki.

Portugalia - Polska. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Portugalia - Polska. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 1

Dziś o 20.45 reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz w ramach Ligi Narodów przeciwko Portugalii. Co prawda Biało-Czerwoni nie mają szans na utrzymanie w Dywizji A, ale będzie to dla nich niezwykle istotne spotkanie. A będzie można je zobaczyć na antenie: Polsatu Sport, TVP Sport i TVP 1. Transmisja także w internecie na stronie: sport.tvp.pl.

Stawiarski na marszałka, kto za niego do Sejmu? "Ta możliwość nie jest taka kusząca"

Stawiarski na marszałka, kto za niego do Sejmu? "Ta możliwość nie jest taka kusząca" 25 7

W środę – zgodnie z rekomendacją centrali PiS – Jarosław Stawiarski ma zostać wybrany marszałkiem województwa lubelskiego. W związku z tym będzie musiał zrezygnować z mandatu poselskiego. W kuluarach można usłyszeć, że miejsce w Sejmie zwolnione przez obecnego wiceministra sportu i turystyki wcale nie musi być przedmiotem wielkiego pożądania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku 0 1

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie?

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie? 0 60

Nauczyciele, to kolejna grupa zawodowa domagająca się podwyżek – o 1000 zł. Pedagodzy rozważają masowo branie zwolnień lekarskich w trakcie egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalnych i matur. Manewr z L4 przyniósł już sukces policjantom – dostali to, co chcieli