Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 września 2015 r.
8:41

Wybory 2015. Blisko pół tysiąca kandydatów z województwa lubelskiego

0 18 A A

Blisko pół tysiąca kandydatów wystartuje w naszym regionie w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Będą rywalizować o 27 miejsc w Sejmie i 6 w Senacie. Do urn pójdziemy równo za miesiąc: 25 października

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W wyborach do Sejmu województwo lubelskie jest podzielone na dwie części. W okręgu nr 6, tzw. lubelskim wybieramy 15 parlamentarzystów.

Swoje listy zarejestrowało tu 11 komitetów: Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Polskie Stronnictwo Ludowe, Zjednoczona Lewica, Nowoczesna Ryszarda Petru, "Kukiz’15", Partia Razem, KORWiN, Samoobrona, Ruch Społeczny RP i KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże".

Rejestracji odmówiono Kongresowi Nowej Prawicy, którzy stosowne dokumenty do delegatury Krajowego Biura Wyborczego dostarczył o kilka minut za późno oraz komitetowi Zbigniewa Stonogi. Temu drugiemu nie udało się zebrać list w wymaganej liczbie przynajmniej 21 okręgów.

Przed czterema laty w okręgu lubelskim najlepszy wynik uzyskało PiS, które wprowadziło do Sejmu sześcioro kandydatów. Cztery mandaty zdobyła PO, po dwa: PSL i Ruch Palikota, a jeden: Sojusz Lewicy Demokratycznej. W nadchodzących wyborach dwa ostatnie ugrupowania wystartują w koalicji pod szyldem Zjednoczonej Lewicy, w związku z czym będą musiały przekroczyć 8-procentowy próg wyborczy. W przypadku pojedynczych komitetów minimum niezbędne do dostania się do Sejmu wynosi 5 proc.

Okręgowi wyborczemu nr 7, obejmującemu Chełm, Zamość i Białą Podlaską przysługuje 12 mandatów poselskich. Tu rywalizować o nie będą kandydaci z dziewięciu list. Rejestracji dokonały: PO, PiS, PSL, Zjednoczona Lewica, Nowoczesna, "Kukiz’15", Partia Razem, KORWiN i Samoobrona.

W 2011 roku w "siódemce" również najlepsze okazało się PiS z pięcioma mandatami. Troje posłów z tego okręgu wprowadziła do Sejmu Platforma, PSL: dwoje, a RP i SLD: po jednym.

W wyborach do Senatu lubelskie podzielone jest na sześć okręgów, w których obowiązuje system jednomandatowy. Cztery lata temu pięć z sześciu mandatów senatorskich w regionie przypadło kandydatom Prawa i Sprawiedliwości, a "rodzynkiem" okazał się Józef Zając wystawiony w Chełmie przez PSL.

W przypadku boju o miejsca w Senacie, ciekawie zapowiada się rywalizacja w Lublinie. Dotychczasowy senator z tego okręgu Henryk Cioch wystartuje z Chełma, a w stolicy regionu PiS wystawił należącego do Polski Razem Jarosława Gowina znanego onkologa prof. Andrzeja Stanisławka.

Jego głównym rywalem będzie były wokalista Budki Suflera Krzysztof Cugowski, który senatorem był już w latach 2005-2007, a mandat wywalczył jako kandydat PiS. Teraz startuje z własnego komitetu, ale poparcia udzieliły mu PO i PSL.

Wybory parlamentarne 2015 - kandydaci do Sejmu w okręgu nr 6 i 7 oraz do Senatu. Pełne listy z PKW

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
crx / 2 października 2015 o 13:14
0

Jakim cudem zarejestrowano partię złodziei Petru???

To daleko posunięte mimo wszystko niewłaściwe określenie !!! Po prostu solidaruchy zbudowały taki system ,w którym jeden drugiego ma wykorzystać do cna lub wdeptać go w ziemię. Każdy każdego rżnie jak chce ,jak to powiedziała pewna bardzo poczciwa kobieta !!!

Avatar
Gość / 30 września 2015 o 10:44
0
Jakim cudem zarejestrowano partię złodziei Petru???
Avatar
Gość / 28 września 2015 o 22:36
0
Cugowski znowu będzie hamletyzował i co dwa tygodnie będzie ogłaszał rezygnację z mandatu tak jak to było w 2005 r.
Avatar
Gość / 28 września 2015 o 16:56
0
Do żłobu panowie do żłobu, trwa wyścig na oczach narodu , a naród tu tępy i głupi i każdą bzdurę se kupi...;-)))
Avatar
Gość / 28 września 2015 o 15:19
0

prócz słów i sloganów sa jeszcze czyny. Niestety Karpiński miał w nosie Azoty, a to c teraz wygaduje o Bogdance to wstyd.

Tak tak, chyba w alternatywnej rzeczywistości. teraz wróć proszę do naszej i zobacz ile było inwestycji w ostatnich latach w Azotach. I ile jest planowane na kolejne lata

Avatar
syriusz / 27 września 2015 o 13:48
0

Pamiętam jak Michałkiewicz żalił się że wyciągnął tylko 40 tysięcy odszkodowania z kasy podatników za działalność w opozycji, "tylko" - bo żądał dwustu. Nie chcemy żeby tacy ludzie nas reprezentowali.

40 tysięcy za dziewięć miesięcy to wychodzi prawie 4,5 tys na miesiąc. Za takie pieniądzę to mogą mnie internować nawet na 5 lat :P To się nazywa patriotyzm w wykonaniu pisowskim.

Avatar
Kris / 27 września 2015 o 13:35
0

prócz słów i sloganów sa jeszcze czyny. Niestety Karpiński miał w nosie Azoty

Co ty bredzisz, dzięki jego ustawie obronił Azoty przed ruskimi

Avatar
twardziel / 27 września 2015 o 12:54
0

Pis rządził krótko, ale dał się wszystkim we zanki. Pamiętacie Ziobro i "Ten pan już nikogo nie zabije." pamiętacie Krukową i "Coś tam, coś tam'? Pamiętacie "spieprzaj dziadu'?  Dla tej parti nie kiwnę nawet palcem u nogi.

Avatar
awit / 27 września 2015 o 10:18
0

Myślenie nie boli a ten cytat jest już nudny jak to, że ludzie nie potrafią zrozumieć z tej wypowiedzi, że Włodzimierz Karpiński zaprezentował czyjś pogląd na temat Polski Wschodniej Czy to takie trudne? Nie swoje poglądy co zresztą wielokrotnie pokazał w działaniach na rzecz tejże Polski Wschodniej.

prócz słów i sloganów sa jeszcze czyny. Niestety Karpiński miał w nosie Azoty, a to c teraz wygaduje o Bogdance to wstyd. Pomagał kopalniom ma slasku dając im kasę, co spowodowało ze węgiel jest tańszy. Nierówna konkurencja niedozwolona pomoc publiczna i z tym nawet Bogdanka nie daje sobie rady. A teraz jeszcze to przejecie... A ten idiota wmawia że to dobre... Debil. Szkoda na niego glosy.
prócz słów i sloganów sa jeszcze czyny. Niestety Karpiński miał w nosie Azoty, a to c teraz wygaduje o Bogdance to wstyd. Pomagał kopalniom ma slasku dając im kasę, co spowodowało ze węgiel jest tańszy. Nierówna konkurencja niedozwolona pomoc publiczna i z tym nawet Bogdanka nie daje sobie rady. A teraz jeszcze to przejecie... A ten idiota wmawia że to dobre... Debil. Szkoda na niego glosy. rozwiń
Avatar
zrozumieć / 27 września 2015 o 06:12
0

"Nie chcemy PIS"- "A ch.. tam z tą Polską Wschodnią"-tych chcemy!!!???

Myślenie nie boli a ten cytat jest już nudny jak to, że ludzie nie potrafią zrozumieć z tej wypowiedzi, że Włodzimierz Karpiński zaprezentował czyjś pogląd na temat Polski Wschodniej Czy to takie trudne? Nie swoje poglądy co zresztą wielokrotnie pokazał w działaniach na rzecz tejże Polski Wschodniej.

Avatar
crx / 2 października 2015 o 13:14
0

Jakim cudem zarejestrowano partię złodziei Petru???

To daleko posunięte mimo wszystko niewłaściwe określenie !!! Po prostu solidaruchy zbudowały taki system ,w którym jeden drugiego ma wykorzystać do cna lub wdeptać go w ziemię. Każdy każdego rżnie jak chce ,jak to powiedziała pewna bardzo poczciwa kobieta !!!

Avatar
Gość / 30 września 2015 o 10:44
0
Jakim cudem zarejestrowano partię złodziei Petru???
Avatar
Gość / 28 września 2015 o 22:36
0
Cugowski znowu będzie hamletyzował i co dwa tygodnie będzie ogłaszał rezygnację z mandatu tak jak to było w 2005 r.
Avatar
Gość / 28 września 2015 o 16:56
0
Do żłobu panowie do żłobu, trwa wyścig na oczach narodu , a naród tu tępy i głupi i każdą bzdurę se kupi...;-)))
Avatar
Gość / 28 września 2015 o 15:19
0

prócz słów i sloganów sa jeszcze czyny. Niestety Karpiński miał w nosie Azoty, a to c teraz wygaduje o Bogdance to wstyd.

Tak tak, chyba w alternatywnej rzeczywistości. teraz wróć proszę do naszej i zobacz ile było inwestycji w ostatnich latach w Azotach. I ile jest planowane na kolejne lata

Avatar
syriusz / 27 września 2015 o 13:48
0

Pamiętam jak Michałkiewicz żalił się że wyciągnął tylko 40 tysięcy odszkodowania z kasy podatników za działalność w opozycji, "tylko" - bo żądał dwustu. Nie chcemy żeby tacy ludzie nas reprezentowali.

40 tysięcy za dziewięć miesięcy to wychodzi prawie 4,5 tys na miesiąc. Za takie pieniądzę to mogą mnie internować nawet na 5 lat :P To się nazywa patriotyzm w wykonaniu pisowskim.

Avatar
Kris / 27 września 2015 o 13:35
0

prócz słów i sloganów sa jeszcze czyny. Niestety Karpiński miał w nosie Azoty

Co ty bredzisz, dzięki jego ustawie obronił Azoty przed ruskimi

Avatar
twardziel / 27 września 2015 o 12:54
0

Pis rządził krótko, ale dał się wszystkim we zanki. Pamiętacie Ziobro i "Ten pan już nikogo nie zabije." pamiętacie Krukową i "Coś tam, coś tam'? Pamiętacie "spieprzaj dziadu'?  Dla tej parti nie kiwnę nawet palcem u nogi.

Avatar
awit / 27 września 2015 o 10:18
0

Myślenie nie boli a ten cytat jest już nudny jak to, że ludzie nie potrafią zrozumieć z tej wypowiedzi, że Włodzimierz Karpiński zaprezentował czyjś pogląd na temat Polski Wschodniej Czy to takie trudne? Nie swoje poglądy co zresztą wielokrotnie pokazał w działaniach na rzecz tejże Polski Wschodniej.

prócz słów i sloganów sa jeszcze czyny. Niestety Karpiński miał w nosie Azoty, a to c teraz wygaduje o Bogdance to wstyd. Pomagał kopalniom ma slasku dając im kasę, co spowodowało ze węgiel jest tańszy. Nierówna konkurencja niedozwolona pomoc publiczna i z tym nawet Bogdanka nie daje sobie rady. A teraz jeszcze to przejecie... A ten idiota wmawia że to dobre... Debil. Szkoda na niego glosy.
prócz słów i sloganów sa jeszcze czyny. Niestety Karpiński miał w nosie Azoty, a to c teraz wygaduje o Bogdance to wstyd. Pomagał kopalniom ma slasku dając im kasę, co spowodowało ze węgiel jest tańszy. Nierówna konkurencja niedozwolona pomoc publiczna i z tym nawet Bogdanka nie daje sobie rady. A teraz jeszcze to przejecie... A ten idiota wmawia że to dobre... Debil. Szkoda na niego glosy. rozwiń
Avatar
zrozumieć / 27 września 2015 o 06:12
0

"Nie chcemy PIS"- "A ch.. tam z tą Polską Wschodnią"-tych chcemy!!!???

Myślenie nie boli a ten cytat jest już nudny jak to, że ludzie nie potrafią zrozumieć z tej wypowiedzi, że Włodzimierz Karpiński zaprezentował czyjś pogląd na temat Polski Wschodniej Czy to takie trudne? Nie swoje poglądy co zresztą wielokrotnie pokazał w działaniach na rzecz tejże Polski Wschodniej.

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 5 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 10 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 4 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 8 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 10 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!