Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2012 r.
16:45
Edytuj ten wpis

Wycięto wszystkie drzewa. Śledczy: Nie ma za co karać

0 16 A A
Zezwolenie na wycinkę przy ul. Walecznych wydał Marian Stani, były dyrektor Wydziału Ochrony Środowi
Zezwolenie na wycinkę przy ul. Walecznych wydał Marian Stani, były dyrektor Wydziału Ochrony Środowi

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie głośnej wycinki drzew przy ul. Walecznych. Nie doszukała się przestępstwa w działaniu urzędników z Ratusza

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa dotyczyła terenu po zlikwidowanym cmentarzu przy ul. Unickiej. Działka jest własnością parafii prawosławnej, która znalazła inwestora chętnego do budowy sklepu. Parafia wystąpiła do miasta o zgodę na wycinkę 71 drzew twierdząc, że ich stan zagraża bezpieczeństwu.

Ówczesny dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta, Marian Stani wydał zezwolenie na tę wycinkę. Zrobił to dzień przed odejściem z pracy i powołał się na przeprowadzoną wizję lokalną. Parafii nie została naliczona opłata za wycinkę.

– Gdy poznałem treść tej decyzji od razu wysłałem na miejsce pracownicę, żeby sprawdziła, czy faktycznie wszystkie drzewa kwalifikują się do wycinki. Podczas oględzin okazało się, że usunąć trzeba tylko 14, a nie 71 drzew – mówił nam w lutym Wiesław Piątkowski, zastępca dyrektora WOŚ. Piątkowski wydał nową decyzję, zmieniającą tą wydaną przez Staniego. W nowej mowa była już tylko o 14 drzewach.

Ale decyzję Piątkowskiego uchyliło Samorządowe Kolegium Odwoławcze. W tej sytuacji właściciel terenu mógł od razu skorzystać z pierwszego pozwolenia i usunąć wszystkie 71 drzew. – Oglądaliśmy pnie po wycince. Wiele z nich, to pnie zdrowych drzew – mówił nam Piątkowski. Ogołocenie placu oburzyło mieszkańców, sprawa trafiła do prokuratury.]

Śledczy umorzyli sprawę uznając, że decyzja Staniego była jednak poprzedzona wizją lokalną. – Takie oględziny zostały przeprowadzone, ale w innym, wcześniejszym postępowaniu po skardze od mieszkańców – mówi Jadwiga Nowak, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.

Śledczy uznali, że nie było też trzeba naliczać parafii opłaty za wycinkę, bo jest ona obowiązkowa tylko dla terenów pod inwestycje, a ten miał inne przeznaczenie.

Ostatecznie sklepu na tej działce nie będzie, bo po protestach mieszkańców radni zmienili jej plan zagospodarowania

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Icek Bimbermann / 4 grudnia 2012 o 12:58
0
[quote name='Danuta' timestamp='1354620746' post='705478']
Prywatna działka to robią co chcą w granicach prawa. Przecież ktoś to prawo ustanowił. Zamiast bić pianę proponuje zgłosić się do któregoś z posłów na sejm i przedstawić propozycje zmian.
Jak chcecie Państwo więcej drzew to postulować aby miasto sadziło, ale na miejskich terenach, albo na swoich prywatnych działkach.
Btw. poziom dyskusji w komentarzach jest marny... więc nie dziwcie się Państwo, że potem w sejmie mamy podobne sceny.
[/quote]Na prawo w POLSCE jest dobra koperta,jak mało to walizka, ŻENADA.
[quote name='Danuta' timestamp='1354620746' post='705478']
Prywatna działka to robią co chcą w granicach prawa. Przecież ktoś to prawo ustanowił. Zamiast bić pianę proponuje zgłosić się do któregoś z posłów na sejm i przedstawić propozycje zmian.
Jak chcecie Państwo więcej drzew to postulować aby miasto sadziło, ale na miejskich terenach, albo na swoich prywatnych działkach.
Btw. poziom dyskusji w komentarzach jest marny... więc nie dziwcie się Państwo, że potem w sejmie mamy podobne sceny.
[/q... rozwiń
Avatar
Danuta / 4 grudnia 2012 o 12:32
0
Prywatna działka to robią co chcą w granicach prawa. Przecież ktoś to prawo ustanowił. Zamiast bić pianę proponuje zgłosić się do któregoś z posłów na sejm i przedstawić propozycje zmian.
Jak chcecie Państwo więcej drzew to postulować aby miasto sadziło, ale na miejskich terenach, albo na swoich prywatnych działkach.
Btw. poziom dyskusji w komentarzach jest marny... więc nie dziwcie się Państwo, że potem w sejmie mamy podobne sceny.
Avatar
Icek Bimbermann / 4 grudnia 2012 o 08:09
0
Hipermarket,też jest nam bardzo potrzebny,musimy się rozwijać,jako region.
Avatar
deuter / 4 grudnia 2012 o 07:31
0
DRZEWA dla MIASTA to zamiana CO2 na TLEN który zużywamy w każdej sekundzie
Avatar
S Y L W E S T E R / 4 grudnia 2012 o 06:43
0
--------------------------- JEST TO JAWNE PRZESTĘPSTWO !!! --------------------------------------------------- Czy rzeczywiście na tym terenie nie ma jakiejś Rady Dzielnicowej ? czy nie macie Radnego ?. Jak nie posiadacie żadnego prawnego urzędu, to sami powołajcie Komitet i możecie śmiało zaskarżyć Prokura ture o brak zaangażowania i tolerowanie przestępstwa wycięcia zdrowych drzew !. Spróbujcie zwrócić się do lubelskiego "CBA" ( Centralne Biuro Antykorupcyjne) gdyż to jest tolerowanie dokonanego przestępstwa !. A najlepiej zadzwońcie do Ratusza i zapytajcie Kto jest RADNYM na Waszym terenie . Macie prawo dzia łania gdyż ile to lat potrzeba aby takie piękne drzewa urosły !. Szczęść Boże !.
--------------------------- JEST TO JAWNE PRZESTĘPSTWO !!! --------------------------------------------------- Czy rzeczywiście na tym terenie nie ma jakiejś Rady Dzielnicowej ? czy nie macie Radnego ?. Jak nie posiadacie żadnego prawnego urzędu, to sami powołajcie Komitet i możecie śmiało zaskarżyć Prokura ture o brak zaangażowania i tolerowanie przestępstwa wycięcia zdrowych drzew !. Spróbujcie zwrócić się do lubelskiego "CBA" ( Centralne Biuro Antykorupcyjne) gdyż to jest tolerowanie dokonanego przest... rozwiń
Avatar
ja / 3 grudnia 2012 o 20:28
0
Łosiu nie pisz bzdur !
Avatar
ja / 3 grudnia 2012 o 20:25
0
Łosiu nie pisz bzdur !
Avatar
tepiciel glupoty / 3 grudnia 2012 o 19:05
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1354556228' post='704284']
Pewnie nawet niewiedziałeś żadnego drzewa z bliska więc trzymaj dystans z tymi swoimi słowaniu koleś... Chwastem to jesteś ty i trolem. Proponuje tobie wybudować hipermarket przed oknem i zoabcyzmy jak bedziesz ćwierkał.
[/quote]

ty nie pluj jadem, bo osoba ma racje, jak byl budowany blok nie bylo cmentarza, ba! jak budowaliscie sobie garaze rowniez nie bylo tematu cmentarza! W momencie gdy ktos zainteresowal sie "swoim" gruntem (ktory byl wam uzyczony by wasze smarki mialy gdzie kopac pilke i ich rodzice wyprowadzac swe czworonogi) to podniosl sie larum ze jak to? Zyjecie w miescie czy na wsi? Przy obywatelskiej jakos funkcjonuje, przy lwowskiej rowniez (nawet kilka) a burakom z walecznych nie pasuje, bo jak to? Gdzie burka wyprowadze? Albo choinke w styczniu wyrzuce?
[quote name='Tomasz' timestamp='1354556228' post='704284']
Pewnie nawet niewiedziałeś żadnego drzewa z bliska więc trzymaj dystans z tymi swoimi słowaniu koleś... Chwastem to jesteś ty i trolem. Proponuje tobie wybudować hipermarket przed oknem i zoabcyzmy jak bedziesz ćwierkał.
[/quote]

ty nie pluj jadem, bo osoba ma racje, jak byl budowany blok nie bylo cmentarza, ba! jak budowaliscie sobie garaze rowniez nie bylo tematu cmentarza! W momencie gdy ktos zainteresowal sie "swoim&qu... rozwiń
Avatar
JJ / 3 grudnia 2012 o 18:39
0
[size=5]PRZECIEŻ TO JAWNY PRZEKRĘT USANKCJONOWANY PRZEZ PROKURATORA. TEREN OWSZEM NIE JEST POD INWESTYCJE ALE TAK TO POLOWA TERENÓW W LUBLINIE DZIAŁA. WYCINKA NA PRYWATNYM NIE POD INWESTYCJE TYLKO PO TO ŻEBY PRZEKSZTAŁCIĆ I ZROBIĆ TAM INWESTYCJE. [/size]
Avatar
Tomasz / 3 grudnia 2012 o 18:37
0
[quote name='rfgr' timestamp='1354554800' post='704273']
a co to byly za drzewa lipy i jakies tam chwasty pospolite
jka budowalo ten wiezowiec to nikt nie negowal ze cmentarz ze trzeba wysciac drzewa ale jak sklep to odrazu wszystko przeszkadza
[/quote]Pewnie nawet niewiedziałeś żadnego drzewa z bliska więc trzymaj dystans z tymi swoimi słowaniu koleś... Chwastem to jesteś ty i trolem. Proponuje tobie wybudować hipermarket przed oknem i zoabcyzmy jak bedziesz ćwierkał.
Avatar
Icek Bimbermann / 4 grudnia 2012 o 12:58
0
[quote name='Danuta' timestamp='1354620746' post='705478']
Prywatna działka to robią co chcą w granicach prawa. Przecież ktoś to prawo ustanowił. Zamiast bić pianę proponuje zgłosić się do któregoś z posłów na sejm i przedstawić propozycje zmian.
Jak chcecie Państwo więcej drzew to postulować aby miasto sadziło, ale na miejskich terenach, albo na swoich prywatnych działkach.
Btw. poziom dyskusji w komentarzach jest marny... więc nie dziwcie się Państwo, że potem w sejmie mamy podobne sceny.
[/quote]Na prawo w POLSCE jest dobra koperta,jak mało to walizka, ŻENADA.
[quote name='Danuta' timestamp='1354620746' post='705478']
Prywatna działka to robią co chcą w granicach prawa. Przecież ktoś to prawo ustanowił. Zamiast bić pianę proponuje zgłosić się do któregoś z posłów na sejm i przedstawić propozycje zmian.
Jak chcecie Państwo więcej drzew to postulować aby miasto sadziło, ale na miejskich terenach, albo na swoich prywatnych działkach.
Btw. poziom dyskusji w komentarzach jest marny... więc nie dziwcie się Państwo, że potem w sejmie mamy podobne sceny.
[/q... rozwiń
Avatar
Danuta / 4 grudnia 2012 o 12:32
0
Prywatna działka to robią co chcą w granicach prawa. Przecież ktoś to prawo ustanowił. Zamiast bić pianę proponuje zgłosić się do któregoś z posłów na sejm i przedstawić propozycje zmian.
Jak chcecie Państwo więcej drzew to postulować aby miasto sadziło, ale na miejskich terenach, albo na swoich prywatnych działkach.
Btw. poziom dyskusji w komentarzach jest marny... więc nie dziwcie się Państwo, że potem w sejmie mamy podobne sceny.
Avatar
Icek Bimbermann / 4 grudnia 2012 o 08:09
0
Hipermarket,też jest nam bardzo potrzebny,musimy się rozwijać,jako region.
Avatar
deuter / 4 grudnia 2012 o 07:31
0
DRZEWA dla MIASTA to zamiana CO2 na TLEN który zużywamy w każdej sekundzie
Avatar
S Y L W E S T E R / 4 grudnia 2012 o 06:43
0
--------------------------- JEST TO JAWNE PRZESTĘPSTWO !!! --------------------------------------------------- Czy rzeczywiście na tym terenie nie ma jakiejś Rady Dzielnicowej ? czy nie macie Radnego ?. Jak nie posiadacie żadnego prawnego urzędu, to sami powołajcie Komitet i możecie śmiało zaskarżyć Prokura ture o brak zaangażowania i tolerowanie przestępstwa wycięcia zdrowych drzew !. Spróbujcie zwrócić się do lubelskiego "CBA" ( Centralne Biuro Antykorupcyjne) gdyż to jest tolerowanie dokonanego przestępstwa !. A najlepiej zadzwońcie do Ratusza i zapytajcie Kto jest RADNYM na Waszym terenie . Macie prawo dzia łania gdyż ile to lat potrzeba aby takie piękne drzewa urosły !. Szczęść Boże !.
--------------------------- JEST TO JAWNE PRZESTĘPSTWO !!! --------------------------------------------------- Czy rzeczywiście na tym terenie nie ma jakiejś Rady Dzielnicowej ? czy nie macie Radnego ?. Jak nie posiadacie żadnego prawnego urzędu, to sami powołajcie Komitet i możecie śmiało zaskarżyć Prokura ture o brak zaangażowania i tolerowanie przestępstwa wycięcia zdrowych drzew !. Spróbujcie zwrócić się do lubelskiego "CBA" ( Centralne Biuro Antykorupcyjne) gdyż to jest tolerowanie dokonanego przest... rozwiń
Avatar
ja / 3 grudnia 2012 o 20:28
0
Łosiu nie pisz bzdur !
Avatar
ja / 3 grudnia 2012 o 20:25
0
Łosiu nie pisz bzdur !
Avatar
tepiciel glupoty / 3 grudnia 2012 o 19:05
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1354556228' post='704284']
Pewnie nawet niewiedziałeś żadnego drzewa z bliska więc trzymaj dystans z tymi swoimi słowaniu koleś... Chwastem to jesteś ty i trolem. Proponuje tobie wybudować hipermarket przed oknem i zoabcyzmy jak bedziesz ćwierkał.
[/quote]

ty nie pluj jadem, bo osoba ma racje, jak byl budowany blok nie bylo cmentarza, ba! jak budowaliscie sobie garaze rowniez nie bylo tematu cmentarza! W momencie gdy ktos zainteresowal sie "swoim" gruntem (ktory byl wam uzyczony by wasze smarki mialy gdzie kopac pilke i ich rodzice wyprowadzac swe czworonogi) to podniosl sie larum ze jak to? Zyjecie w miescie czy na wsi? Przy obywatelskiej jakos funkcjonuje, przy lwowskiej rowniez (nawet kilka) a burakom z walecznych nie pasuje, bo jak to? Gdzie burka wyprowadze? Albo choinke w styczniu wyrzuce?
[quote name='Tomasz' timestamp='1354556228' post='704284']
Pewnie nawet niewiedziałeś żadnego drzewa z bliska więc trzymaj dystans z tymi swoimi słowaniu koleś... Chwastem to jesteś ty i trolem. Proponuje tobie wybudować hipermarket przed oknem i zoabcyzmy jak bedziesz ćwierkał.
[/quote]

ty nie pluj jadem, bo osoba ma racje, jak byl budowany blok nie bylo cmentarza, ba! jak budowaliscie sobie garaze rowniez nie bylo tematu cmentarza! W momencie gdy ktos zainteresowal sie "swoim&qu... rozwiń
Avatar
JJ / 3 grudnia 2012 o 18:39
0
[size=5]PRZECIEŻ TO JAWNY PRZEKRĘT USANKCJONOWANY PRZEZ PROKURATORA. TEREN OWSZEM NIE JEST POD INWESTYCJE ALE TAK TO POLOWA TERENÓW W LUBLINIE DZIAŁA. WYCINKA NA PRYWATNYM NIE POD INWESTYCJE TYLKO PO TO ŻEBY PRZEKSZTAŁCIĆ I ZROBIĆ TAM INWESTYCJE. [/size]
Avatar
Tomasz / 3 grudnia 2012 o 18:37
0
[quote name='rfgr' timestamp='1354554800' post='704273']
a co to byly za drzewa lipy i jakies tam chwasty pospolite
jka budowalo ten wiezowiec to nikt nie negowal ze cmentarz ze trzeba wysciac drzewa ale jak sklep to odrazu wszystko przeszkadza
[/quote]Pewnie nawet niewiedziałeś żadnego drzewa z bliska więc trzymaj dystans z tymi swoimi słowaniu koleś... Chwastem to jesteś ty i trolem. Proponuje tobie wybudować hipermarket przed oknem i zoabcyzmy jak bedziesz ćwierkał.