Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 marca 2016 r.
10:34

Wyniki COZL za 2015 rok: 11 mln zł straty, blisko 350 nowych zatrudnionych osób

Autor: Zdjęcie autora toma
0 27 A A
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (fot. Archiwum)
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (fot. Archiwum)

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej 2014 rok zamknęło zyskiem 880 tys. zł, a w 2015 przyniosło 11 mln zł strat. W tym samym czasie zatrudniono blisko 350 nowych osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Takie dane przedstawił podczas ostatniej sesji sejmiku zarząd województwa. O informacje dotyczące sytuacji COZL prosili radni PiS. Miało to związek z niedawnym odwołaniem ze stanowiska dyrektor Elżbiety Starosławskiej. Radni obawiają się też tego, czy uda się na czas zakończyć rozbudowę jednostki, i planowanego połączenia centrum ze szpitalem Jana Bożego.

– Można rozpatrywać różne warianty dotyczące przyszłości COZL. Zarząd województwa nie jest obecnie nakierowany na żaden z nich – stwierdza marszałek Sławomir Sosnowski.

Tymczasem prof. Elżbieta Starosławska, była dyrektor COZL przedłużyła zwolnienie lekarskie o kolejny tydzień. To uniemożliwia skuteczne dostarczenie jej wypowiedzenia.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 16:20
0
Zatem Ela będzie miała 27 emerytur, koro pracuje na 27 etatach. Tak myślą zdrowi i chorzy. Tego faktu nikt nie zaleczy, nie uleczy, nie wyleczy. Biedny naród.
Avatar
JaJacek / 13 marca 2016 o 16:18
0

Cytuję słowa wieszcza z Lublina. Chłop żywemu nie przepuści, chłop żywemu nie przepuści. Jak się żywe napatoczy, nie pożyje se a juści. Źle to wrózy, a tym z rakiem to ja nie zazdroszczę.


Cytuję słowa wieszcza z Lublina. Chłop żywemu nie przepuści, chłop żywemu nie przepuści. Jak się żywe napatoczy, nie pożyje se a juści. Źle to wrózy, a tym z rakiem to ja nie zazdroszczę.

Święte słowa.
Święte słowa. rozwiń
Avatar
Manuel / 13 marca 2016 o 04:10
0

Biedna ta dyrektor. Tak przepracowana na kilku etatach stąd też pewnie zwolnienie lekarskie na chorobę zwaną oderwanie dyrektorskiej d..y od stołka. 

Etat, to chyba coś takiego, co trwa osiem godzin, formalnie ma się rozumieć. Jeśli więc Ela wypełniała dotychczas wszystkie czynności służbowe na kilku etatach. STOP. To co. To nic nie wypełniała? Jasiu, co to znaczy "kilka"? Wiem, nic nie mów. Ela pracowała na parze etatów. Gotowała na parze w ramach rewolucji? Można charować na: 0 etatu, czyli w ogóle (tylko mi tu nie wykluczaj po polsku) lub ("przez" wykluczenia) na czarno; fragmenty etatu, czyli jakieś jego "cząstki" wymierne; nie na, lecz być na pełnym - po prostu - na etacie i dojechać, wrócić, najeść się, wyhigienizować pupę, dać mężowi lub kochankowi, wypocząć, nie wpaść w poślizg, a nade wszysto wiedzieć kiedy i kto spośród jej pacjentów pójdzie do Św. Piotra na pewno, a kto tamże nie wejdzie od razu (schodzą do piekieł źli, a wchodzą do niebios dobrzy) i wszelkie inne możliwości, nie wykluczjąc przeszczepu znowotworowaciałowego tułowia do klepicha. Ależ ta Ela to sprytna baba, albowiem zajmowała aż dziewięć etatów (nie będąc kotem o dziewięciu ogonach) - no bo skąd mogę wiedzieć co to jest liczebniczek nieokreślony. Kilka to w zawiasach otwartych (2,10), czyli od 3 do 9 - dobra włącznie. Te, a może trzeba to podsumować?  Eee, lepiej pomnożyć. Ela pracowała na 27 etatach. Komu mam dać w pysk, za zwolnienie tak chciwej osoby? Nie daj Panie Boże abym spostrzegł, że w tym samym miejscu działa Spóleczka Prawa Handlowego. Wtedy bowim wiele szczęk gotowych będzie do przeszczepu.

kiego, co trwa osiem godzin, formalnie ma się rozumieć. Jeśli więc Ela wypełniała dotychczas wszystkie czynności służbowe na kilku etatach. STOP. To co. To nic nie wypełniała? Jasiu, co to znaczy "kilka"? Wiem, nic nie mów. Ela pracowała na parze etatów. Gotowała na parze w ramach rewolucji? Można charować na: 0 etatu, czyli w ogóle (tylko mi tu nie wykluczaj po polsku) lub ("przez" wykluczenia) na czarno; fragmenty etatu, czyli jakieś jego "cząstki" wymierne; nie na, lecz być na pełnym - po prostu - na etacie i dojechać, wrócić, najeść się,... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 23:12
0
I jeszcze jedno, żeby moje sądy nie były zbyt ostre,tym bardziej ,że nie znam prof. Starosłwskiej, postąpiono z nią bardzo nieładnie i brutalnie, myślę,że zrobiła bardzo wiele dla lubelskiej onkologii,nie wyobrażam sobie np..siebie bym był w stanie przez tyle lat kierować taką ogromną inwestycją, więc chociażby z tego tytułu należą się honory dla pani Starosławskiej,trzeba tu być uczciwym i myslę,że osoby ,którre podjęły decyzje o jej odwołaniu są delikatnie mówiąc bardzo nie fair. Niestety wdała się w wir brutalnej polityki. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego
I jeszcze jedno, żeby moje sądy nie były zbyt ostre,tym bardziej ,że nie znam prof. Starosłwskiej, postąpiono z nią bardzo nieładnie i brutalnie, myślę,że zrobiła bardzo wiele dla lubelskiej onkologii,nie wyobrażam sobie np..siebie bym był w stanie przez tyle lat kierować taką ogromną inwestycją, więc chociażby z tego tytułu należą się honory dla pani Starosławskiej,trzeba tu być uczciwym i myslę,że osoby ,którre podjęły decyzje o jej odwołaniu są delikatnie mówiąc bardzo nie fair. Niestety wdała się w wir brutalnej polityki. Pozdrawiam i ży... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 22:54
0
Ad vocem, nie wiem skąd te emocje, nie przeczę ,że pani dyrektor zrobiła wiele dla COZL ,nawet powiem więcej nieładnie i brutalnie się jej pozbyto,ale niech spojrzy na to realnie,czy swoimi czynami sama nie ukręciła na siebie bicza, czy pycha ,o której tak wiele słyszałem i piszą na forach internauci nie doprowadziła do tego. A co do mnie,skąd ty wiesz czy jestem niedacznikiem czy nie,i czy nie robię wiele dla pacjentów ,także nowotworowych, co do kwalifikacji zawodowych to nie mam wcale kompleksów i gotów bym je porównać z adekwatnymi onkologa nawet z tytułem profesora, Pamiętaj,prawdziwe anioły po cichu wykonują swoją pracę ,nie w blasku fleszy , swoim blaskiem odbijają się w oczach Boga, to też niech dla ciebie pozostanie mottem
Ad vocem, nie wiem skąd te emocje, nie przeczę ,że pani dyrektor zrobiła wiele dla COZL ,nawet powiem więcej nieładnie i brutalnie się jej pozbyto,ale niech spojrzy na to realnie,czy swoimi czynami sama nie ukręciła na siebie bicza, czy pycha ,o której tak wiele słyszałem i piszą na forach internauci nie doprowadziła do tego. A co do mnie,skąd ty wiesz czy jestem niedacznikiem czy nie,i czy nie robię wiele dla pacjentów ,także nowotworowych, co do kwalifikacji zawodowych to nie mam wcale kompleksów i gotów bym je porównać z adekwatnymi onkol... rozwiń
Avatar
Vic / 12 marca 2016 o 21:12
0

Wspaniała Kobieta potrafiła coś zbudować i leczyć ludzi. Najgorsi są tacy co nic nie zrobili w swoim marnym życiu a potrafią tylko pluć jadem i nienawiścią. Polska i 98%  obywateli mienią  się katolikami. Opluwanie to jest tzw polska specjalność. Nikomu nie życzę aby znalazł się w  szpitalu z powodu nowotworu wtedy mówiłbyś innym głosem i dziękowałbyś tej obecnie przez ciebie obrażanej Kobiecie Pani Profesor Starosławskiej. Zaszczuć można każdego człowieka w imię czego zawiści mały nieudaczniku. Zacznij od siebie co zrobiłeś dla innych niech to będzie mottem dla ciebie.

Wspaniała Kobieta potrafiła coś zbudować i leczyć ludzi. Najgorsi są tacy co nic nie zrobili w swoim marnym życiu a potrafią tylko pluć jadem i nienawiścią. Polska i 98%  obywateli mienią  się katolikami. Opluwanie to jest tzw polska specjalność. Nikomu nie życzę aby znalazł się w  szpitalu z powodu nowotworu wtedy mówiłbyś innym głosem i dziękowałbyś tej obecnie przez ciebie obrażanej Kobiecie Pani Profesor Starosławskiej. Zaszczuć można każdego człowieka w imię czego zawiści mały nieudaczniku. Zacznij od siebie co zrobiłe... rozwiń

Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 20:08
0
Artykuł obok. "Puste pociągi na lotnisko na torze za 14 mln zł" to ja się pytam dlaczego buractwo nie rzuciło się na szabrowanie kolei? [Misiuuu]
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 19:57
0
Cytuję słowa wieszcza z Lublina. Chłop żywemu nie przepuści, chłop żywemu nie przepuści. Jak się żywe napatoczy, nie pożyje se a juści. Źle to wrózy, a tym z rakiem to ja nie zazdroszczę.
Avatar
człowiek / 12 marca 2016 o 19:46
0

jak świniopasy z psl biorą się za leczenie to źle to wróży

Spokojnie,społeczeństwo im podziękuje przy okazji wyborów.przewietrzy się gabinety i smród po gnojowicy z czasem się ulotni.Onkologia miała być przechowalnią dla zwalnianych "działaczy" a dyrektorka na" zaklepane" miejsca pozatrudniała lekarzy i personel medyczny.To Sosnowskiego rozsierdziło i mamy co mamy.Ale jego dni są policzone jak i wielu geniuszy z PSLu. Społeczeństwo w końcu widzi jaki poziom prezentuje PSL i jakie cele bynajmniej nie społeczne tej korytowej kaście przyświecają.Poczekajmy i bądźmy aktywni w nadchodzących wyborach.Rolnik ma być rolnikiem a nie lekarzem.Jeśli tak bardzo zależy mu na zdrowiu społeczeństwa niech lepiej produkuje płody rolne w których nie wykrywa się połowy tablicy Mendelejewa.Niech każdy robi to na czym sie zna a będzie dobrze.

Spokojnie,społeczeństwo im podziękuje przy okazji wyborów.przewietrzy się gabinety i smród po gnojowicy z czasem się ulotni.Onkologia miała być przechowalnią dla zwalnianych "działaczy" a dyrektorka na" zaklepane" miejsca pozatrudniała lekarzy i personel medyczny.To Sosnowskiego rozsierdziło i mamy co mamy.Ale jego dni są policzone jak i wielu geniuszy z PSLu. Społeczeństwo w końcu widzi jaki poziom prezentuje PSL i jakie cele bynajmniej nie społeczne tej korytowej kaście przyświecają.Poczekajmy i bądźmy aktywni w nadchodząc... rozwiń

Avatar
onkol / 12 marca 2016 o 19:33
0

Szpital jak ma stratę tzn. że cała kasa poszła na leczenie pacjentów, szzpital powinien być oceniany nie za straty lub zyski lecz za efekty leczenia. To nie jest firma dochodowo - biznesowa.

Dobrze powiedziane!

Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 16:20
0
Zatem Ela będzie miała 27 emerytur, koro pracuje na 27 etatach. Tak myślą zdrowi i chorzy. Tego faktu nikt nie zaleczy, nie uleczy, nie wyleczy. Biedny naród.
Avatar
JaJacek / 13 marca 2016 o 16:18
0

Cytuję słowa wieszcza z Lublina. Chłop żywemu nie przepuści, chłop żywemu nie przepuści. Jak się żywe napatoczy, nie pożyje se a juści. Źle to wrózy, a tym z rakiem to ja nie zazdroszczę.


Cytuję słowa wieszcza z Lublina. Chłop żywemu nie przepuści, chłop żywemu nie przepuści. Jak się żywe napatoczy, nie pożyje se a juści. Źle to wrózy, a tym z rakiem to ja nie zazdroszczę.

Święte słowa.
Święte słowa. rozwiń
Avatar
Manuel / 13 marca 2016 o 04:10
0

Biedna ta dyrektor. Tak przepracowana na kilku etatach stąd też pewnie zwolnienie lekarskie na chorobę zwaną oderwanie dyrektorskiej d..y od stołka. 

Etat, to chyba coś takiego, co trwa osiem godzin, formalnie ma się rozumieć. Jeśli więc Ela wypełniała dotychczas wszystkie czynności służbowe na kilku etatach. STOP. To co. To nic nie wypełniała? Jasiu, co to znaczy "kilka"? Wiem, nic nie mów. Ela pracowała na parze etatów. Gotowała na parze w ramach rewolucji? Można charować na: 0 etatu, czyli w ogóle (tylko mi tu nie wykluczaj po polsku) lub ("przez" wykluczenia) na czarno; fragmenty etatu, czyli jakieś jego "cząstki" wymierne; nie na, lecz być na pełnym - po prostu - na etacie i dojechać, wrócić, najeść się, wyhigienizować pupę, dać mężowi lub kochankowi, wypocząć, nie wpaść w poślizg, a nade wszysto wiedzieć kiedy i kto spośród jej pacjentów pójdzie do Św. Piotra na pewno, a kto tamże nie wejdzie od razu (schodzą do piekieł źli, a wchodzą do niebios dobrzy) i wszelkie inne możliwości, nie wykluczjąc przeszczepu znowotworowaciałowego tułowia do klepicha. Ależ ta Ela to sprytna baba, albowiem zajmowała aż dziewięć etatów (nie będąc kotem o dziewięciu ogonach) - no bo skąd mogę wiedzieć co to jest liczebniczek nieokreślony. Kilka to w zawiasach otwartych (2,10), czyli od 3 do 9 - dobra włącznie. Te, a może trzeba to podsumować?  Eee, lepiej pomnożyć. Ela pracowała na 27 etatach. Komu mam dać w pysk, za zwolnienie tak chciwej osoby? Nie daj Panie Boże abym spostrzegł, że w tym samym miejscu działa Spóleczka Prawa Handlowego. Wtedy bowim wiele szczęk gotowych będzie do przeszczepu.

kiego, co trwa osiem godzin, formalnie ma się rozumieć. Jeśli więc Ela wypełniała dotychczas wszystkie czynności służbowe na kilku etatach. STOP. To co. To nic nie wypełniała? Jasiu, co to znaczy "kilka"? Wiem, nic nie mów. Ela pracowała na parze etatów. Gotowała na parze w ramach rewolucji? Można charować na: 0 etatu, czyli w ogóle (tylko mi tu nie wykluczaj po polsku) lub ("przez" wykluczenia) na czarno; fragmenty etatu, czyli jakieś jego "cząstki" wymierne; nie na, lecz być na pełnym - po prostu - na etacie i dojechać, wrócić, najeść się,... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 23:12
0
I jeszcze jedno, żeby moje sądy nie były zbyt ostre,tym bardziej ,że nie znam prof. Starosłwskiej, postąpiono z nią bardzo nieładnie i brutalnie, myślę,że zrobiła bardzo wiele dla lubelskiej onkologii,nie wyobrażam sobie np..siebie bym był w stanie przez tyle lat kierować taką ogromną inwestycją, więc chociażby z tego tytułu należą się honory dla pani Starosławskiej,trzeba tu być uczciwym i myslę,że osoby ,którre podjęły decyzje o jej odwołaniu są delikatnie mówiąc bardzo nie fair. Niestety wdała się w wir brutalnej polityki. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego
I jeszcze jedno, żeby moje sądy nie były zbyt ostre,tym bardziej ,że nie znam prof. Starosłwskiej, postąpiono z nią bardzo nieładnie i brutalnie, myślę,że zrobiła bardzo wiele dla lubelskiej onkologii,nie wyobrażam sobie np..siebie bym był w stanie przez tyle lat kierować taką ogromną inwestycją, więc chociażby z tego tytułu należą się honory dla pani Starosławskiej,trzeba tu być uczciwym i myslę,że osoby ,którre podjęły decyzje o jej odwołaniu są delikatnie mówiąc bardzo nie fair. Niestety wdała się w wir brutalnej polityki. Pozdrawiam i ży... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 22:54
0
Ad vocem, nie wiem skąd te emocje, nie przeczę ,że pani dyrektor zrobiła wiele dla COZL ,nawet powiem więcej nieładnie i brutalnie się jej pozbyto,ale niech spojrzy na to realnie,czy swoimi czynami sama nie ukręciła na siebie bicza, czy pycha ,o której tak wiele słyszałem i piszą na forach internauci nie doprowadziła do tego. A co do mnie,skąd ty wiesz czy jestem niedacznikiem czy nie,i czy nie robię wiele dla pacjentów ,także nowotworowych, co do kwalifikacji zawodowych to nie mam wcale kompleksów i gotów bym je porównać z adekwatnymi onkologa nawet z tytułem profesora, Pamiętaj,prawdziwe anioły po cichu wykonują swoją pracę ,nie w blasku fleszy , swoim blaskiem odbijają się w oczach Boga, to też niech dla ciebie pozostanie mottem
Ad vocem, nie wiem skąd te emocje, nie przeczę ,że pani dyrektor zrobiła wiele dla COZL ,nawet powiem więcej nieładnie i brutalnie się jej pozbyto,ale niech spojrzy na to realnie,czy swoimi czynami sama nie ukręciła na siebie bicza, czy pycha ,o której tak wiele słyszałem i piszą na forach internauci nie doprowadziła do tego. A co do mnie,skąd ty wiesz czy jestem niedacznikiem czy nie,i czy nie robię wiele dla pacjentów ,także nowotworowych, co do kwalifikacji zawodowych to nie mam wcale kompleksów i gotów bym je porównać z adekwatnymi onkol... rozwiń
Avatar
Vic / 12 marca 2016 o 21:12
0

Wspaniała Kobieta potrafiła coś zbudować i leczyć ludzi. Najgorsi są tacy co nic nie zrobili w swoim marnym życiu a potrafią tylko pluć jadem i nienawiścią. Polska i 98%  obywateli mienią  się katolikami. Opluwanie to jest tzw polska specjalność. Nikomu nie życzę aby znalazł się w  szpitalu z powodu nowotworu wtedy mówiłbyś innym głosem i dziękowałbyś tej obecnie przez ciebie obrażanej Kobiecie Pani Profesor Starosławskiej. Zaszczuć można każdego człowieka w imię czego zawiści mały nieudaczniku. Zacznij od siebie co zrobiłeś dla innych niech to będzie mottem dla ciebie.

Wspaniała Kobieta potrafiła coś zbudować i leczyć ludzi. Najgorsi są tacy co nic nie zrobili w swoim marnym życiu a potrafią tylko pluć jadem i nienawiścią. Polska i 98%  obywateli mienią  się katolikami. Opluwanie to jest tzw polska specjalność. Nikomu nie życzę aby znalazł się w  szpitalu z powodu nowotworu wtedy mówiłbyś innym głosem i dziękowałbyś tej obecnie przez ciebie obrażanej Kobiecie Pani Profesor Starosławskiej. Zaszczuć można każdego człowieka w imię czego zawiści mały nieudaczniku. Zacznij od siebie co zrobiłe... rozwiń

Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 20:08
0
Artykuł obok. "Puste pociągi na lotnisko na torze za 14 mln zł" to ja się pytam dlaczego buractwo nie rzuciło się na szabrowanie kolei? [Misiuuu]
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 19:57
0
Cytuję słowa wieszcza z Lublina. Chłop żywemu nie przepuści, chłop żywemu nie przepuści. Jak się żywe napatoczy, nie pożyje se a juści. Źle to wrózy, a tym z rakiem to ja nie zazdroszczę.
Avatar
człowiek / 12 marca 2016 o 19:46
0

jak świniopasy z psl biorą się za leczenie to źle to wróży

Spokojnie,społeczeństwo im podziękuje przy okazji wyborów.przewietrzy się gabinety i smród po gnojowicy z czasem się ulotni.Onkologia miała być przechowalnią dla zwalnianych "działaczy" a dyrektorka na" zaklepane" miejsca pozatrudniała lekarzy i personel medyczny.To Sosnowskiego rozsierdziło i mamy co mamy.Ale jego dni są policzone jak i wielu geniuszy z PSLu. Społeczeństwo w końcu widzi jaki poziom prezentuje PSL i jakie cele bynajmniej nie społeczne tej korytowej kaście przyświecają.Poczekajmy i bądźmy aktywni w nadchodzących wyborach.Rolnik ma być rolnikiem a nie lekarzem.Jeśli tak bardzo zależy mu na zdrowiu społeczeństwa niech lepiej produkuje płody rolne w których nie wykrywa się połowy tablicy Mendelejewa.Niech każdy robi to na czym sie zna a będzie dobrze.

Spokojnie,społeczeństwo im podziękuje przy okazji wyborów.przewietrzy się gabinety i smród po gnojowicy z czasem się ulotni.Onkologia miała być przechowalnią dla zwalnianych "działaczy" a dyrektorka na" zaklepane" miejsca pozatrudniała lekarzy i personel medyczny.To Sosnowskiego rozsierdziło i mamy co mamy.Ale jego dni są policzone jak i wielu geniuszy z PSLu. Społeczeństwo w końcu widzi jaki poziom prezentuje PSL i jakie cele bynajmniej nie społeczne tej korytowej kaście przyświecają.Poczekajmy i bądźmy aktywni w nadchodząc... rozwiń

Avatar
onkol / 12 marca 2016 o 19:33
0

Szpital jak ma stratę tzn. że cała kasa poszła na leczenie pacjentów, szzpital powinien być oceniany nie za straty lub zyski lecz za efekty leczenia. To nie jest firma dochodowo - biznesowa.

Dobrze powiedziane!

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 466 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.