Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 marca 2016 r.
10:34

Wyniki COZL za 2015 rok: 11 mln zł straty, blisko 350 nowych zatrudnionych osób

Autor: Zdjęcie autora toma
0 27 A A
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (fot. Archiwum)
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (fot. Archiwum)

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej 2014 rok zamknęło zyskiem 880 tys. zł, a w 2015 przyniosło 11 mln zł strat. W tym samym czasie zatrudniono blisko 350 nowych osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Takie dane przedstawił podczas ostatniej sesji sejmiku zarząd województwa. O informacje dotyczące sytuacji COZL prosili radni PiS. Miało to związek z niedawnym odwołaniem ze stanowiska dyrektor Elżbiety Starosławskiej. Radni obawiają się też tego, czy uda się na czas zakończyć rozbudowę jednostki, i planowanego połączenia centrum ze szpitalem Jana Bożego.

– Można rozpatrywać różne warianty dotyczące przyszłości COZL. Zarząd województwa nie jest obecnie nakierowany na żaden z nich – stwierdza marszałek Sławomir Sosnowski.

Tymczasem prof. Elżbieta Starosławska, była dyrektor COZL przedłużyła zwolnienie lekarskie o kolejny tydzień. To uniemożliwia skuteczne dostarczenie jej wypowiedzenia.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 16:20
0
Zatem Ela będzie miała 27 emerytur, koro pracuje na 27 etatach. Tak myślą zdrowi i chorzy. Tego faktu nikt nie zaleczy, nie uleczy, nie wyleczy. Biedny naród.
Avatar
JaJacek / 13 marca 2016 o 16:18
0

Cytuję słowa wieszcza z Lublina. Chłop żywemu nie przepuści, chłop żywemu nie przepuści. Jak się żywe napatoczy, nie pożyje se a juści. Źle to wrózy, a tym z rakiem to ja nie zazdroszczę.


Cytuję słowa wieszcza z Lublina. Chłop żywemu nie przepuści, chłop żywemu nie przepuści. Jak się żywe napatoczy, nie pożyje se a juści. Źle to wrózy, a tym z rakiem to ja nie zazdroszczę.

Święte słowa.
Święte słowa. rozwiń
Avatar
Manuel / 13 marca 2016 o 04:10
0

Biedna ta dyrektor. Tak przepracowana na kilku etatach stąd też pewnie zwolnienie lekarskie na chorobę zwaną oderwanie dyrektorskiej d..y od stołka. 

Etat, to chyba coś takiego, co trwa osiem godzin, formalnie ma się rozumieć. Jeśli więc Ela wypełniała dotychczas wszystkie czynności służbowe na kilku etatach. STOP. To co. To nic nie wypełniała? Jasiu, co to znaczy "kilka"? Wiem, nic nie mów. Ela pracowała na parze etatów. Gotowała na parze w ramach rewolucji? Można charować na: 0 etatu, czyli w ogóle (tylko mi tu nie wykluczaj po polsku) lub ("przez" wykluczenia) na czarno; fragmenty etatu, czyli jakieś jego "cząstki" wymierne; nie na, lecz być na pełnym - po prostu - na etacie i dojechać, wrócić, najeść się, wyhigienizować pupę, dać mężowi lub kochankowi, wypocząć, nie wpaść w poślizg, a nade wszysto wiedzieć kiedy i kto spośród jej pacjentów pójdzie do Św. Piotra na pewno, a kto tamże nie wejdzie od razu (schodzą do piekieł źli, a wchodzą do niebios dobrzy) i wszelkie inne możliwości, nie wykluczjąc przeszczepu znowotworowaciałowego tułowia do klepicha. Ależ ta Ela to sprytna baba, albowiem zajmowała aż dziewięć etatów (nie będąc kotem o dziewięciu ogonach) - no bo skąd mogę wiedzieć co to jest liczebniczek nieokreślony. Kilka to w zawiasach otwartych (2,10), czyli od 3 do 9 - dobra włącznie. Te, a może trzeba to podsumować?  Eee, lepiej pomnożyć. Ela pracowała na 27 etatach. Komu mam dać w pysk, za zwolnienie tak chciwej osoby? Nie daj Panie Boże abym spostrzegł, że w tym samym miejscu działa Spóleczka Prawa Handlowego. Wtedy bowim wiele szczęk gotowych będzie do przeszczepu.

kiego, co trwa osiem godzin, formalnie ma się rozumieć. Jeśli więc Ela wypełniała dotychczas wszystkie czynności służbowe na kilku etatach. STOP. To co. To nic nie wypełniała? Jasiu, co to znaczy "kilka"? Wiem, nic nie mów. Ela pracowała na parze etatów. Gotowała na parze w ramach rewolucji? Można charować na: 0 etatu, czyli w ogóle (tylko mi tu nie wykluczaj po polsku) lub ("przez" wykluczenia) na czarno; fragmenty etatu, czyli jakieś jego "cząstki" wymierne; nie na, lecz być na pełnym - po prostu - na etacie i dojechać, wrócić, najeść się,... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 23:12
0
I jeszcze jedno, żeby moje sądy nie były zbyt ostre,tym bardziej ,że nie znam prof. Starosłwskiej, postąpiono z nią bardzo nieładnie i brutalnie, myślę,że zrobiła bardzo wiele dla lubelskiej onkologii,nie wyobrażam sobie np..siebie bym był w stanie przez tyle lat kierować taką ogromną inwestycją, więc chociażby z tego tytułu należą się honory dla pani Starosławskiej,trzeba tu być uczciwym i myslę,że osoby ,którre podjęły decyzje o jej odwołaniu są delikatnie mówiąc bardzo nie fair. Niestety wdała się w wir brutalnej polityki. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego
I jeszcze jedno, żeby moje sądy nie były zbyt ostre,tym bardziej ,że nie znam prof. Starosłwskiej, postąpiono z nią bardzo nieładnie i brutalnie, myślę,że zrobiła bardzo wiele dla lubelskiej onkologii,nie wyobrażam sobie np..siebie bym był w stanie przez tyle lat kierować taką ogromną inwestycją, więc chociażby z tego tytułu należą się honory dla pani Starosławskiej,trzeba tu być uczciwym i myslę,że osoby ,którre podjęły decyzje o jej odwołaniu są delikatnie mówiąc bardzo nie fair. Niestety wdała się w wir brutalnej polityki. Pozdrawiam i ży... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 22:54
0
Ad vocem, nie wiem skąd te emocje, nie przeczę ,że pani dyrektor zrobiła wiele dla COZL ,nawet powiem więcej nieładnie i brutalnie się jej pozbyto,ale niech spojrzy na to realnie,czy swoimi czynami sama nie ukręciła na siebie bicza, czy pycha ,o której tak wiele słyszałem i piszą na forach internauci nie doprowadziła do tego. A co do mnie,skąd ty wiesz czy jestem niedacznikiem czy nie,i czy nie robię wiele dla pacjentów ,także nowotworowych, co do kwalifikacji zawodowych to nie mam wcale kompleksów i gotów bym je porównać z adekwatnymi onkologa nawet z tytułem profesora, Pamiętaj,prawdziwe anioły po cichu wykonują swoją pracę ,nie w blasku fleszy , swoim blaskiem odbijają się w oczach Boga, to też niech dla ciebie pozostanie mottem
Ad vocem, nie wiem skąd te emocje, nie przeczę ,że pani dyrektor zrobiła wiele dla COZL ,nawet powiem więcej nieładnie i brutalnie się jej pozbyto,ale niech spojrzy na to realnie,czy swoimi czynami sama nie ukręciła na siebie bicza, czy pycha ,o której tak wiele słyszałem i piszą na forach internauci nie doprowadziła do tego. A co do mnie,skąd ty wiesz czy jestem niedacznikiem czy nie,i czy nie robię wiele dla pacjentów ,także nowotworowych, co do kwalifikacji zawodowych to nie mam wcale kompleksów i gotów bym je porównać z adekwatnymi onkol... rozwiń
Avatar
Vic / 12 marca 2016 o 21:12
0

Wspaniała Kobieta potrafiła coś zbudować i leczyć ludzi. Najgorsi są tacy co nic nie zrobili w swoim marnym życiu a potrafią tylko pluć jadem i nienawiścią. Polska i 98%  obywateli mienią  się katolikami. Opluwanie to jest tzw polska specjalność. Nikomu nie życzę aby znalazł się w  szpitalu z powodu nowotworu wtedy mówiłbyś innym głosem i dziękowałbyś tej obecnie przez ciebie obrażanej Kobiecie Pani Profesor Starosławskiej. Zaszczuć można każdego człowieka w imię czego zawiści mały nieudaczniku. Zacznij od siebie co zrobiłeś dla innych niech to będzie mottem dla ciebie.

Wspaniała Kobieta potrafiła coś zbudować i leczyć ludzi. Najgorsi są tacy co nic nie zrobili w swoim marnym życiu a potrafią tylko pluć jadem i nienawiścią. Polska i 98%  obywateli mienią  się katolikami. Opluwanie to jest tzw polska specjalność. Nikomu nie życzę aby znalazł się w  szpitalu z powodu nowotworu wtedy mówiłbyś innym głosem i dziękowałbyś tej obecnie przez ciebie obrażanej Kobiecie Pani Profesor Starosławskiej. Zaszczuć można każdego człowieka w imię czego zawiści mały nieudaczniku. Zacznij od siebie co zrobiłe... rozwiń

Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 20:08
0
Artykuł obok. "Puste pociągi na lotnisko na torze za 14 mln zł" to ja się pytam dlaczego buractwo nie rzuciło się na szabrowanie kolei? [Misiuuu]
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 19:57
0
Cytuję słowa wieszcza z Lublina. Chłop żywemu nie przepuści, chłop żywemu nie przepuści. Jak się żywe napatoczy, nie pożyje se a juści. Źle to wrózy, a tym z rakiem to ja nie zazdroszczę.
Avatar
człowiek / 12 marca 2016 o 19:46
0

jak świniopasy z psl biorą się za leczenie to źle to wróży

Spokojnie,społeczeństwo im podziękuje przy okazji wyborów.przewietrzy się gabinety i smród po gnojowicy z czasem się ulotni.Onkologia miała być przechowalnią dla zwalnianych "działaczy" a dyrektorka na" zaklepane" miejsca pozatrudniała lekarzy i personel medyczny.To Sosnowskiego rozsierdziło i mamy co mamy.Ale jego dni są policzone jak i wielu geniuszy z PSLu. Społeczeństwo w końcu widzi jaki poziom prezentuje PSL i jakie cele bynajmniej nie społeczne tej korytowej kaście przyświecają.Poczekajmy i bądźmy aktywni w nadchodzących wyborach.Rolnik ma być rolnikiem a nie lekarzem.Jeśli tak bardzo zależy mu na zdrowiu społeczeństwa niech lepiej produkuje płody rolne w których nie wykrywa się połowy tablicy Mendelejewa.Niech każdy robi to na czym sie zna a będzie dobrze.

Spokojnie,społeczeństwo im podziękuje przy okazji wyborów.przewietrzy się gabinety i smród po gnojowicy z czasem się ulotni.Onkologia miała być przechowalnią dla zwalnianych "działaczy" a dyrektorka na" zaklepane" miejsca pozatrudniała lekarzy i personel medyczny.To Sosnowskiego rozsierdziło i mamy co mamy.Ale jego dni są policzone jak i wielu geniuszy z PSLu. Społeczeństwo w końcu widzi jaki poziom prezentuje PSL i jakie cele bynajmniej nie społeczne tej korytowej kaście przyświecają.Poczekajmy i bądźmy aktywni w nadchodząc... rozwiń

Avatar
onkol / 12 marca 2016 o 19:33
0

Szpital jak ma stratę tzn. że cała kasa poszła na leczenie pacjentów, szzpital powinien być oceniany nie za straty lub zyski lecz za efekty leczenia. To nie jest firma dochodowo - biznesowa.

Dobrze powiedziane!

Avatar
Gość / 13 marca 2016 o 16:20
0
Zatem Ela będzie miała 27 emerytur, koro pracuje na 27 etatach. Tak myślą zdrowi i chorzy. Tego faktu nikt nie zaleczy, nie uleczy, nie wyleczy. Biedny naród.
Avatar
JaJacek / 13 marca 2016 o 16:18
0

Cytuję słowa wieszcza z Lublina. Chłop żywemu nie przepuści, chłop żywemu nie przepuści. Jak się żywe napatoczy, nie pożyje se a juści. Źle to wrózy, a tym z rakiem to ja nie zazdroszczę.


Cytuję słowa wieszcza z Lublina. Chłop żywemu nie przepuści, chłop żywemu nie przepuści. Jak się żywe napatoczy, nie pożyje se a juści. Źle to wrózy, a tym z rakiem to ja nie zazdroszczę.

Święte słowa.
Święte słowa. rozwiń
Avatar
Manuel / 13 marca 2016 o 04:10
0

Biedna ta dyrektor. Tak przepracowana na kilku etatach stąd też pewnie zwolnienie lekarskie na chorobę zwaną oderwanie dyrektorskiej d..y od stołka. 

Etat, to chyba coś takiego, co trwa osiem godzin, formalnie ma się rozumieć. Jeśli więc Ela wypełniała dotychczas wszystkie czynności służbowe na kilku etatach. STOP. To co. To nic nie wypełniała? Jasiu, co to znaczy "kilka"? Wiem, nic nie mów. Ela pracowała na parze etatów. Gotowała na parze w ramach rewolucji? Można charować na: 0 etatu, czyli w ogóle (tylko mi tu nie wykluczaj po polsku) lub ("przez" wykluczenia) na czarno; fragmenty etatu, czyli jakieś jego "cząstki" wymierne; nie na, lecz być na pełnym - po prostu - na etacie i dojechać, wrócić, najeść się, wyhigienizować pupę, dać mężowi lub kochankowi, wypocząć, nie wpaść w poślizg, a nade wszysto wiedzieć kiedy i kto spośród jej pacjentów pójdzie do Św. Piotra na pewno, a kto tamże nie wejdzie od razu (schodzą do piekieł źli, a wchodzą do niebios dobrzy) i wszelkie inne możliwości, nie wykluczjąc przeszczepu znowotworowaciałowego tułowia do klepicha. Ależ ta Ela to sprytna baba, albowiem zajmowała aż dziewięć etatów (nie będąc kotem o dziewięciu ogonach) - no bo skąd mogę wiedzieć co to jest liczebniczek nieokreślony. Kilka to w zawiasach otwartych (2,10), czyli od 3 do 9 - dobra włącznie. Te, a może trzeba to podsumować?  Eee, lepiej pomnożyć. Ela pracowała na 27 etatach. Komu mam dać w pysk, za zwolnienie tak chciwej osoby? Nie daj Panie Boże abym spostrzegł, że w tym samym miejscu działa Spóleczka Prawa Handlowego. Wtedy bowim wiele szczęk gotowych będzie do przeszczepu.

kiego, co trwa osiem godzin, formalnie ma się rozumieć. Jeśli więc Ela wypełniała dotychczas wszystkie czynności służbowe na kilku etatach. STOP. To co. To nic nie wypełniała? Jasiu, co to znaczy "kilka"? Wiem, nic nie mów. Ela pracowała na parze etatów. Gotowała na parze w ramach rewolucji? Można charować na: 0 etatu, czyli w ogóle (tylko mi tu nie wykluczaj po polsku) lub ("przez" wykluczenia) na czarno; fragmenty etatu, czyli jakieś jego "cząstki" wymierne; nie na, lecz być na pełnym - po prostu - na etacie i dojechać, wrócić, najeść się,... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 23:12
0
I jeszcze jedno, żeby moje sądy nie były zbyt ostre,tym bardziej ,że nie znam prof. Starosłwskiej, postąpiono z nią bardzo nieładnie i brutalnie, myślę,że zrobiła bardzo wiele dla lubelskiej onkologii,nie wyobrażam sobie np..siebie bym był w stanie przez tyle lat kierować taką ogromną inwestycją, więc chociażby z tego tytułu należą się honory dla pani Starosławskiej,trzeba tu być uczciwym i myslę,że osoby ,którre podjęły decyzje o jej odwołaniu są delikatnie mówiąc bardzo nie fair. Niestety wdała się w wir brutalnej polityki. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego
I jeszcze jedno, żeby moje sądy nie były zbyt ostre,tym bardziej ,że nie znam prof. Starosłwskiej, postąpiono z nią bardzo nieładnie i brutalnie, myślę,że zrobiła bardzo wiele dla lubelskiej onkologii,nie wyobrażam sobie np..siebie bym był w stanie przez tyle lat kierować taką ogromną inwestycją, więc chociażby z tego tytułu należą się honory dla pani Starosławskiej,trzeba tu być uczciwym i myslę,że osoby ,którre podjęły decyzje o jej odwołaniu są delikatnie mówiąc bardzo nie fair. Niestety wdała się w wir brutalnej polityki. Pozdrawiam i ży... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 22:54
0
Ad vocem, nie wiem skąd te emocje, nie przeczę ,że pani dyrektor zrobiła wiele dla COZL ,nawet powiem więcej nieładnie i brutalnie się jej pozbyto,ale niech spojrzy na to realnie,czy swoimi czynami sama nie ukręciła na siebie bicza, czy pycha ,o której tak wiele słyszałem i piszą na forach internauci nie doprowadziła do tego. A co do mnie,skąd ty wiesz czy jestem niedacznikiem czy nie,i czy nie robię wiele dla pacjentów ,także nowotworowych, co do kwalifikacji zawodowych to nie mam wcale kompleksów i gotów bym je porównać z adekwatnymi onkologa nawet z tytułem profesora, Pamiętaj,prawdziwe anioły po cichu wykonują swoją pracę ,nie w blasku fleszy , swoim blaskiem odbijają się w oczach Boga, to też niech dla ciebie pozostanie mottem
Ad vocem, nie wiem skąd te emocje, nie przeczę ,że pani dyrektor zrobiła wiele dla COZL ,nawet powiem więcej nieładnie i brutalnie się jej pozbyto,ale niech spojrzy na to realnie,czy swoimi czynami sama nie ukręciła na siebie bicza, czy pycha ,o której tak wiele słyszałem i piszą na forach internauci nie doprowadziła do tego. A co do mnie,skąd ty wiesz czy jestem niedacznikiem czy nie,i czy nie robię wiele dla pacjentów ,także nowotworowych, co do kwalifikacji zawodowych to nie mam wcale kompleksów i gotów bym je porównać z adekwatnymi onkol... rozwiń
Avatar
Vic / 12 marca 2016 o 21:12
0

Wspaniała Kobieta potrafiła coś zbudować i leczyć ludzi. Najgorsi są tacy co nic nie zrobili w swoim marnym życiu a potrafią tylko pluć jadem i nienawiścią. Polska i 98%  obywateli mienią  się katolikami. Opluwanie to jest tzw polska specjalność. Nikomu nie życzę aby znalazł się w  szpitalu z powodu nowotworu wtedy mówiłbyś innym głosem i dziękowałbyś tej obecnie przez ciebie obrażanej Kobiecie Pani Profesor Starosławskiej. Zaszczuć można każdego człowieka w imię czego zawiści mały nieudaczniku. Zacznij od siebie co zrobiłeś dla innych niech to będzie mottem dla ciebie.

Wspaniała Kobieta potrafiła coś zbudować i leczyć ludzi. Najgorsi są tacy co nic nie zrobili w swoim marnym życiu a potrafią tylko pluć jadem i nienawiścią. Polska i 98%  obywateli mienią  się katolikami. Opluwanie to jest tzw polska specjalność. Nikomu nie życzę aby znalazł się w  szpitalu z powodu nowotworu wtedy mówiłbyś innym głosem i dziękowałbyś tej obecnie przez ciebie obrażanej Kobiecie Pani Profesor Starosławskiej. Zaszczuć można każdego człowieka w imię czego zawiści mały nieudaczniku. Zacznij od siebie co zrobiłe... rozwiń

Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 20:08
0
Artykuł obok. "Puste pociągi na lotnisko na torze za 14 mln zł" to ja się pytam dlaczego buractwo nie rzuciło się na szabrowanie kolei? [Misiuuu]
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 19:57
0
Cytuję słowa wieszcza z Lublina. Chłop żywemu nie przepuści, chłop żywemu nie przepuści. Jak się żywe napatoczy, nie pożyje se a juści. Źle to wrózy, a tym z rakiem to ja nie zazdroszczę.
Avatar
człowiek / 12 marca 2016 o 19:46
0

jak świniopasy z psl biorą się za leczenie to źle to wróży

Spokojnie,społeczeństwo im podziękuje przy okazji wyborów.przewietrzy się gabinety i smród po gnojowicy z czasem się ulotni.Onkologia miała być przechowalnią dla zwalnianych "działaczy" a dyrektorka na" zaklepane" miejsca pozatrudniała lekarzy i personel medyczny.To Sosnowskiego rozsierdziło i mamy co mamy.Ale jego dni są policzone jak i wielu geniuszy z PSLu. Społeczeństwo w końcu widzi jaki poziom prezentuje PSL i jakie cele bynajmniej nie społeczne tej korytowej kaście przyświecają.Poczekajmy i bądźmy aktywni w nadchodzących wyborach.Rolnik ma być rolnikiem a nie lekarzem.Jeśli tak bardzo zależy mu na zdrowiu społeczeństwa niech lepiej produkuje płody rolne w których nie wykrywa się połowy tablicy Mendelejewa.Niech każdy robi to na czym sie zna a będzie dobrze.

Spokojnie,społeczeństwo im podziękuje przy okazji wyborów.przewietrzy się gabinety i smród po gnojowicy z czasem się ulotni.Onkologia miała być przechowalnią dla zwalnianych "działaczy" a dyrektorka na" zaklepane" miejsca pozatrudniała lekarzy i personel medyczny.To Sosnowskiego rozsierdziło i mamy co mamy.Ale jego dni są policzone jak i wielu geniuszy z PSLu. Społeczeństwo w końcu widzi jaki poziom prezentuje PSL i jakie cele bynajmniej nie społeczne tej korytowej kaście przyświecają.Poczekajmy i bądźmy aktywni w nadchodząc... rozwiń

Avatar
onkol / 12 marca 2016 o 19:33
0

Szpital jak ma stratę tzn. że cała kasa poszła na leczenie pacjentów, szzpital powinien być oceniany nie za straty lub zyski lecz za efekty leczenia. To nie jest firma dochodowo - biznesowa.

Dobrze powiedziane!

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 466 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!