Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 stycznia 2014 r.
7:30
Edytuj ten wpis

Z depozytu Aresztu Śledczego w Lublinie zginęły telefony. Trafiły do więźniów?

182 14 A A

Z depozytu w lubelskim Areszcie Śledczym zginęło kilka telefonów komórkowych. Aparaty mogły trafić do więźniów, którzy teraz bez przeszkód kontaktują się ze światem zewnętrznym. Dostęp do magazynu mieli zarówno mundurowi, jak i osadzeni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W areszcie przy ul. Południowej w Lublinie od piątku trwają wielkie poszukiwania. Właśnie wtedy okazało się, że w magazynie brakuje jednego telefonu komórkowego. Aparat należał do mężczyzny, który trafił do aresztu 3 stycznia. - W piątek miał wyjechać z konwojem i zgłosił się po odbiór swoich rzeczy z depozytu. Okazało się, że nie ma telefonu - przyznaje płk Bogusław Woźnica, dyrektor Aresztu Śledczego w Lublinie. - Natychmiast zarządziliśmy remanent. W depozycie jest ok. 500 aparatów. Przez cały weekend funkcjonariusze sprawdzali każdy z nich i porównywali z zapisami w dokumentacji. Okazało się, że w sumie brakuje czterech aparatów. Wszystkie należały do tymczasowo aresztowanych. - Dopiero wtedy ogłoszono alarm - poinformował nas jeden z funkcjonariuszy, służących przy ul. Południowej. - Osadzeni mieli prawie cztery dni na ukrycie tych telefonów, ich zniszczenie lub dzwonienie. Poszukiwania aparatów ruszyły po kontroli magazynu. - Przeszukano wszystkie cele i szereg innych pomieszczeń. W żadnym z nich nie było aparatów - dodaje Woźnica. - Poszukiwania trwają. Wykorzystujemy w tym celu m.in. specjalne urządzenia do wykrywania telefonów komórkowych.
Dostęp do depozytu mieli zarówno mundurowi, jak i osadzeni. Niektórzy pracują bowiem w magazynie. Aparaty należały do zatrzymanych za drobne przestępstwa. Nie wiadomo jednak, czy nie trafiły w ręce innych więźniów, aresztowanych za poważniejsze sprawy. Dzięki temu mogliby kontaktować się np. ze swoimi prawnikami, znajomymi, rodziną i wpływać w ten sposób na przebieg śledztwa czy zeznania świadków. - Osadzeni mogą dzwonić, ale tylko z automatu i pod nadzorem funkcjonariusza - wyjaśnia Woźnica. - Oczywiście, że telefon komórkowy to dla nich przedmiot pożądania. O sprawie poinformowano również Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Lublinie. - Mamy meldunek w tej sprawie. Dyrektor aresztu prowadzi postępowanie wyjaśniające - mówi mjr Jacek Zwierzchowski, rzecznik lubelskiego OISW. - Po jego zakończeniu zapoznamy się z wnioskami. Kierownictwo aresztu powoła też specjalny zespół. Ma on ustalić, jak doszło do kradzieży i co zrobić, by takie sytuacje nie miały miejsca w przyszłości. Dyrekcja aresztu powiadomiła o zgubie policję i prokuraturę.
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wolny / 18 lutego 2014 o 10:39
0

UWOLNIC ZIOMALI

Avatar
peter / 18 stycznia 2014 o 11:56
0

Jak sie okaże że wśród więźniów jest to będzie afera w innym wypadku złodziej wśród mundurowych ... to normalka - sprawa się po kościach rozejdzie jak zawsze choć znam jednego z Opola Lub. który za przemyt takich i nie tylko rzeczy dla więźniów został zwolniony i niech się cieszy że nie siedzi teraz z nimi :)

ALE NOWOŚĆ-MYŚLISZ,ŻE TYLKO W OPOLU?

Avatar
xy / 17 stycznia 2014 o 16:49
0

Co za dziadostwo... Zróbcie jeszcze remanent w magazynie broni. Może akurat okaże się, że paru kałachów wam brakuje. Kto wie...

Avatar
ja i nikt inny / 17 stycznia 2014 o 15:27
0

oczywiście ukradli osadzeni... i tylko oni mogli to zrobić... Bo strażnicy przysięgali, że tego nie zrobili... najlepiej przypisać komuś, kto popełnił błąd i na bank zrobi kolejny, a SW jest święta... Tyle w temacie!

Avatar
racjonalista / 17 stycznia 2014 o 13:12
0
Przeciez od dawna wiadomo ze w kryminalach skazani uzywaja tel komorkowych
Avatar
Gość / 17 stycznia 2014 o 11:44
0

@frgthnhfgn:
Jaki MAC? Masz pojęcie w ogóle co piszesz?

Karta SIM ma SSN, a telefon IMEI.

Pomocne będą logowania w BTS-ach + triangulacja (w tym przypadku zakres będzie duży, wskazujący zapewne na cały budynek).

PS. Mieszkasz w Polsce, to pisz po polsku i zrozumiale.

Avatar
frgthnhfgn / 17 stycznia 2014 o 11:15
0

Jak znaleźć? - PROSTE!!, każdy telefon ma numer MAC który komputery w stacji bazowej (BTS) / ta stacja z antenami/ zapisują nie tylko gdy dzwonimy ale nawet gdy telefon jest w zasięgu oczywiście ten jest wiazany z numerem seryjnym karty SIM jak i numerem telefonicznym, zatem wystarczy to sprowadzić u operatora, dane te operatorzy MUSZĄ przechowywać zgodnie z prawem rok!!! sprawdzenie zajmnie kilka sekund - ot wprowadzenie ma klawiaturze, w Polsce taki dostem na bierzaco posiada okolo 200 funkcjonariuszy, z usługa lokalizowania z dokładnością 200m!!.jesli ktoś powie ze moze poprzedni użytkownik nie zna numerów seryjny (MAC) jak i imei - nie ma problemu - zna przecież swój numer telefonu ktory używał a systemie wszystko jest zapisane i powiązanie. zatem gdzie problem?? problem w tym ze wtedy szybko wyjdzie jaki klawisz je ukradł i komu dał oraz kiedy i zkim z tych aparatów dzwoniono!! Jak widzicie lepiej udać ze "nie można"....

Jak znaleźć? - PROSTE!!, każdy telefon ma numer MAC który komputery w stacji bazowej (BTS) / ta stacja z antenami/ zapisują nie tylko gdy dzwonimy ale nawet gdy telefon jest w zasięgu oczywiście ten jest wiazany z numerem seryjnym karty SIM jak i numerem telefonicznym, zatem wystarczy to sprowadzić u operatora, dane te operatorzy MUSZĄ przechowywać zgodnie z prawem rok!!! sprawdzenie zajmnie kilka sekund - ot wprowadzenie ma klawiaturze, w Polsce taki dostem na bierzaco posiada okolo 200 funkcjonariuszy, z usługa lokalizowania z dokładnoś... rozwiń

Avatar
MrP / 17 stycznia 2014 o 10:25
0

Przecież i tak zaraz się rozładują  albo już się rozładowały :D

Avatar
A. / 17 stycznia 2014 o 10:13
0

A że z Komendy Wojewódzkiej Policji zginął depozyt kosztowności /biżuteria, złoto/ to już cicho. Lata minęły, willa w K. stoi, emeryt ma się dobrze.

Avatar
kumaty / 17 stycznia 2014 o 09:47
0

Po wykorzystaniu nie problem nawet w zamkniętej celi pozbyć się telefonu. Można np połamać go na drobniutkie kawałeczki i wrzucić do muszli klozetowej

Avatar
wolny / 18 lutego 2014 o 10:39
0

UWOLNIC ZIOMALI

Avatar
peter / 18 stycznia 2014 o 11:56
0

Jak sie okaże że wśród więźniów jest to będzie afera w innym wypadku złodziej wśród mundurowych ... to normalka - sprawa się po kościach rozejdzie jak zawsze choć znam jednego z Opola Lub. który za przemyt takich i nie tylko rzeczy dla więźniów został zwolniony i niech się cieszy że nie siedzi teraz z nimi :)

ALE NOWOŚĆ-MYŚLISZ,ŻE TYLKO W OPOLU?

Avatar
xy / 17 stycznia 2014 o 16:49
0

Co za dziadostwo... Zróbcie jeszcze remanent w magazynie broni. Może akurat okaże się, że paru kałachów wam brakuje. Kto wie...

Avatar
ja i nikt inny / 17 stycznia 2014 o 15:27
0

oczywiście ukradli osadzeni... i tylko oni mogli to zrobić... Bo strażnicy przysięgali, że tego nie zrobili... najlepiej przypisać komuś, kto popełnił błąd i na bank zrobi kolejny, a SW jest święta... Tyle w temacie!

Avatar
racjonalista / 17 stycznia 2014 o 13:12
0
Przeciez od dawna wiadomo ze w kryminalach skazani uzywaja tel komorkowych
Avatar
Gość / 17 stycznia 2014 o 11:44
0

@frgthnhfgn:
Jaki MAC? Masz pojęcie w ogóle co piszesz?

Karta SIM ma SSN, a telefon IMEI.

Pomocne będą logowania w BTS-ach + triangulacja (w tym przypadku zakres będzie duży, wskazujący zapewne na cały budynek).

PS. Mieszkasz w Polsce, to pisz po polsku i zrozumiale.

Avatar
frgthnhfgn / 17 stycznia 2014 o 11:15
0

Jak znaleźć? - PROSTE!!, każdy telefon ma numer MAC który komputery w stacji bazowej (BTS) / ta stacja z antenami/ zapisują nie tylko gdy dzwonimy ale nawet gdy telefon jest w zasięgu oczywiście ten jest wiazany z numerem seryjnym karty SIM jak i numerem telefonicznym, zatem wystarczy to sprowadzić u operatora, dane te operatorzy MUSZĄ przechowywać zgodnie z prawem rok!!! sprawdzenie zajmnie kilka sekund - ot wprowadzenie ma klawiaturze, w Polsce taki dostem na bierzaco posiada okolo 200 funkcjonariuszy, z usługa lokalizowania z dokładnością 200m!!.jesli ktoś powie ze moze poprzedni użytkownik nie zna numerów seryjny (MAC) jak i imei - nie ma problemu - zna przecież swój numer telefonu ktory używał a systemie wszystko jest zapisane i powiązanie. zatem gdzie problem?? problem w tym ze wtedy szybko wyjdzie jaki klawisz je ukradł i komu dał oraz kiedy i zkim z tych aparatów dzwoniono!! Jak widzicie lepiej udać ze "nie można"....

Jak znaleźć? - PROSTE!!, każdy telefon ma numer MAC który komputery w stacji bazowej (BTS) / ta stacja z antenami/ zapisują nie tylko gdy dzwonimy ale nawet gdy telefon jest w zasięgu oczywiście ten jest wiazany z numerem seryjnym karty SIM jak i numerem telefonicznym, zatem wystarczy to sprowadzić u operatora, dane te operatorzy MUSZĄ przechowywać zgodnie z prawem rok!!! sprawdzenie zajmnie kilka sekund - ot wprowadzenie ma klawiaturze, w Polsce taki dostem na bierzaco posiada okolo 200 funkcjonariuszy, z usługa lokalizowania z dokładnoś... rozwiń

Avatar
MrP / 17 stycznia 2014 o 10:25
0

Przecież i tak zaraz się rozładują  albo już się rozładowały :D

Avatar
A. / 17 stycznia 2014 o 10:13
0

A że z Komendy Wojewódzkiej Policji zginął depozyt kosztowności /biżuteria, złoto/ to już cicho. Lata minęły, willa w K. stoi, emeryt ma się dobrze.

Avatar
kumaty / 17 stycznia 2014 o 09:47
0

Po wykorzystaniu nie problem nawet w zamkniętej celi pozbyć się telefonu. Można np połamać go na drobniutkie kawałeczki i wrzucić do muszli klozetowej

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 0 1

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 3 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 2

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0