Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 kwietnia 2013 r.
17:18
Edytuj ten wpis

Za piwo mandat. Wszędzie. U studentów też

0 40 A A
– O co tutaj chodzi? – pytają studenci uniwersytetu. (Jacek Świerczyński)
– O co tutaj chodzi? – pytają studenci uniwersytetu. (Jacek Świerczyński)

W marcu komendant został źle zrozumiany, a rektor tego nie sprostował. Chodzi o picie piwa na terenie miasteczka uniwersyteckiego w Lublinie. Teraz wspólnie precyzują: To zabronione. – O co tutaj chodzi? – pytają studenci

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W akademikach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie właśnie zawisły kartki z pismem rektora do studentów. Prof. Stanisław Michałowski przypomina w nim jeden z artykułów ustawy o wychowaniu w trzeźwości: Zabronione jest spożywanie alkoholu na terenie domów studenckich uniwersytetu, ulicach i placach położonych na miasteczku akademickim, a także na terenie Parku Akademickiego.

I stanowczo zapowiada: – W sytuacji, gdy wystąpią przypadki spożycia alkoholu w tych miejscach, podejmowana będzie interwencja pracowników ochrony, a także możliwe będzie wystąpienie o interwencję funkcjonariuszy policji.

– O co tutaj chodzi? – pytają studenci uniwersytetu. – Po co ostentacyjne prezentacje z policją? Po co obiecanki o braku mandatu za picie na miasteczku?

Miesiąc temu rektor Michałowski i ówczesny komendant wojewódzki policji nadinsp. Igor Parfieniuk podpisali porozumienie o współpracy. Wydźwięk był jednoznaczny: Mandatów za picie piwa na miasteczku już nie będzie.

Nadinsp. Parfieniuk zapowiedział: – Jeżeli studenci wypiją przysłowiowe piwko na terenie kampusu, będą w jurysdykcji rektora. Dla nich to większa wygoda. Dla nas również, bo będziemy mieli mniejszy teren do patrolowania.

– Rektor tego nie sprostował. I to był błąd – przyznaje osoba z otoczenia prof. Michałowskiego.
Wraz z przyjściem wiosny studenci z piwem w ręku wylegli na miasteczko. A w ślad za nimi… policjanci. Jak już pisaliśmy – posypały się mandaty.

– Wypowiedź mojego szefa nie do końca została dobrze zrozumiana – tłumaczył nam Janusz Wójtowicz, rzecznik KWP. – Komendant nie mówił o wyłączaniu kogokolwiek spod prawa. Ustawa mówi jasno: jeżeli ktokolwiek pije alkohol na ulicy, łamie prawo. Nieważne, czy to student, czy nie.

– W piśmie do studentów rektor przypomniał zapisy ustawy, które są jasne i obejmują wszystkich. Picie piwa na ulicy jest nielegalne – mówi Aneta Śliwińska z biura prasowego UMCS.

Mimo to rektor Michałowski chce spotkać się z policjantami. – Chodzi o doprecyzowanie zasad współpracy – potwierdza Śliwińska.

– Trzeba jasno ustalić, kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach policja będzie interweniować na terenie uczelni – dodaje Piotr Widomski, szef samorządu studentów UMCS. – Tu tego jasnego przekazu zabrakło.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Henio / 21 kwietnia 2013 o 11:42
0
[quote name='Gość' timestamp='1366536131' post='760685']
no to wynika z tego, że ci co go popierali licząc na faktyczna zmianę kraju, to idioci, no to ja teraz dam mojemu szwagrowi, który popierał strajk licząc, że będzie w naszym kraju lepiej,
[/quote]POpierał strajk,czy BOLKA, bo to jest zasadnicza różnica ??? jak BOLKA to daj mu w pysk też ode mnie !!!
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2013 o 11:22
0
[quote name='Dziennikarz śledczy' timestamp='1366534006' post='760680']
Nie możesz uwierzyć że to wszystko to była SBecka ŚĆIEMA .
[/quote]

no to wynika z tego, że ci co go popierali licząc na faktyczna zmianę kraju, to idioci, no to ja teraz dam mojemu szwagrowi, który popierał strajk licząc, że będzie w naszym kraju lepiej,
Avatar
Dziennikarz śledczy / 21 kwietnia 2013 o 10:46
0
[quote name='Gość' timestamp='1366530452' post='760656']
tak, bolek oddal władzę bo władza to cukierek, którego można koledze oddać w każdej chwili a gdzie byli pieprzeni solidarnościowcy co wychodzili na ulicę, dlaczego jak bolek oddał to nie wyszli, przecież ich tysiące było, bolka razem z tymi winno się rozliczyć, po co zaczynali jak nie umieją do końca doprowadzić to co obiecywali Ja jak urodziłam dziecko to wspieram go pomimo, ze jest już dorosłe to samo solidarnościowcy winni dbać do usranej śmierci o to swoje "dziecko"
[/quote]Nie możesz uwierzyć że to wszystko to była SBecka ŚĆIEMA .
[quote name='Gość' timestamp='1366530452' post='760656']
tak, bolek oddal władzę bo władza to cukierek, którego można koledze oddać w każdej chwili a gdzie byli pieprzeni solidarnościowcy co wychodzili na ulicę, dlaczego jak bolek oddał to nie wyszli, przecież ich tysiące było, bolka razem z tymi winno się rozliczyć, po co zaczynali jak nie umieją do końca doprowadzić to co obiecywali Ja jak urodziłam dziecko to wspieram go pomimo, ze jest już dorosłe to samo solidarnościowcy winni dbać do usranej śmierci o... rozwiń
Avatar
Abbin NIGERIA / 21 kwietnia 2013 o 10:37
0
BOLANDA,to dziwna kraina byc,BOLEK.KONFIDENTA byc na prezydenta, a stawiac mu pomniki,NOBLA dawac a patom go obsrywac.chory BOLEK,chora kraina czy chore POLAKI sa. dziewczyna fajne sa,nic wiecej.
Avatar
mała Ola z przedszkola / 21 kwietnia 2013 o 10:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1366530452' post='760656']
tak, bolek oddal władzę bo władza to cukierek, którego można koledze oddać w każdej chwili a gdzie byli pieprzeni solidarnościowcy co wychodzili na ulicę, dlaczego jak bolek oddał to nie wyszli, przecież ich tysiące było, bolka razem z tymi winno się rozliczyć, po co zaczynali jak nie umieją do końca doprowadzić to co obiecywali Ja jak urodziłam dziecko to wspieram go pomimo, ze jest już dorosłe to samo solidarnościowcy winni dbać do usranej śmierci o to swoje "dziecko"
[/quote]Tak dla niego władza to cukierek, polityka przerosła zwykłego elektryka, komuniści urzyli go tylko jako narzędzia do do tej wielkiej i bezkrwawej rewolucji społecznościowej,a potem wszystko wróciło na stare tory. Zostaliśmy wszyscy POLACY perfidnie wtedy oszukani,przez komuchów i ich służby. Polecam,oglądaj NOCNĄ ZMIANĘ !!!
[quote name='Gość' timestamp='1366530452' post='760656']
tak, bolek oddal władzę bo władza to cukierek, którego można koledze oddać w każdej chwili a gdzie byli pieprzeni solidarnościowcy co wychodzili na ulicę, dlaczego jak bolek oddał to nie wyszli, przecież ich tysiące było, bolka razem z tymi winno się rozliczyć, po co zaczynali jak nie umieją do końca doprowadzić to co obiecywali Ja jak urodziłam dziecko to wspieram go pomimo, ze jest już dorosłe to samo solidarnościowcy winni dbać do usranej śmierci o... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2013 o 09:47
0
[quote name='senator niezależny' timestamp='1366479918' post='760586']
BOLEK ,szpicel i konfident dogadał się POdczas nocy konfidentów tzw. NOCNA ZMIANA tam w zamian za obalenie pierwszego demokratycznego rządu Jana Olszewskiego i za przywileje oddał władzę w ręce żydokomuny !!!
[/quote]

tak, bolek oddal władzę bo władza to cukierek, którego można koledze oddać w każdej chwili a gdzie byli pieprzeni solidarnościowcy co wychodzili na ulicę, dlaczego jak bolek oddał to nie wyszli, przecież ich tysiące było, bolka razem z tymi winno się rozliczyć, po co zaczynali jak nie umieją do końca doprowadzić to co obiecywali Ja jak urodziłam dziecko to wspieram go pomimo, ze jest już dorosłe to samo solidarnościowcy winni dbać do usranej śmierci o to swoje "dziecko"
[quote name='senator niezależny' timestamp='1366479918' post='760586']
BOLEK ,szpicel i konfident dogadał się POdczas nocy konfidentów tzw. NOCNA ZMIANA tam w zamian za obalenie pierwszego demokratycznego rządu Jana Olszewskiego i za przywileje oddał władzę w ręce żydokomuny !!!
[/quote]

tak, bolek oddal władzę bo władza to cukierek, którego można koledze oddać w każdej chwili a gdzie byli pieprzeni solidarnościowcy co wychodzili na ulicę, dlaczego jak bolek oddał to nie wysz... rozwiń
Avatar
ubecjusz / 20 kwietnia 2013 o 20:59
0
ach te nasze magystry.piją ,plują ,sikają i się uczą w między czasie.
Avatar
senator niezależny / 20 kwietnia 2013 o 19:45
0
[quote name='Gość' timestamp='1366476358' post='760571']
bolek sam nie zaczął, bolka popierali inni, kto do wuja wychodził na ulicę i strajkował, przecież to bolka lizusi, jak ja ich nienawidzę za to, że zniszczyli kraj,
[/quote]BOLEK ,szpicel i konfident dogadał się POdczas nocy konfidentów tzw. NOCNA ZMIANA tam w zamian za obalenie pierwszego demokratycznego rządu Jana Olszewskiego i za przywileje oddał władzę w ręce żydokomuny !!!
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2013 o 18:45
0
[quote name='mecenas' timestamp='1366462832' post='760530']
To co BOLEK zaczął,teraz RYŻY kończy, [ NOCNA ZMIANA ] wszystko obliczone na wyniszczenie i zagładę. Rozpoczęli ostatni etap tzw. DOŻYNANIE WATAH
[/quote]

bolek sam nie zaczął, bolka popierali inni, kto do wuja wychodził na ulicę i strajkował, przecież to bolka lizusi, jak ja ich nienawidzę za to, że zniszczyli kraj,
Avatar
mecenas / 20 kwietnia 2013 o 15:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1366459994' post='760520']
w latach 80 z bolkiem byli też inni, np. WSK świdnik, bo im kotlet zdrożał o parę groszy raz na kilka lat i już krzyk, a teraz co dostawa to drożej i ci .......... nie strajkują, przecież żyją, nie wszyscy poumierali, oni też popierali bolka i wiele innych osób, gdzie teraz sa, co im dobrze i śmieją się z tych na dole, że dali się nabrać
[/quote]To co BOLEK zaczął,teraz RYŻY kończy, [ NOCNA ZMIANA ] wszystko obliczone na wyniszczenie i zagładę. Rozpoczęli ostatni etap tzw. DOŻYNANIE WATAH
[quote name='Gość' timestamp='1366459994' post='760520']
w latach 80 z bolkiem byli też inni, np. WSK świdnik, bo im kotlet zdrożał o parę groszy raz na kilka lat i już krzyk, a teraz co dostawa to drożej i ci .......... nie strajkują, przecież żyją, nie wszyscy poumierali, oni też popierali bolka i wiele innych osób, gdzie teraz sa, co im dobrze i śmieją się z tych na dole, że dali się nabrać
[/quote]To co BOLEK zaczął,teraz RYŻY kończy, [ NOCNA ZMIANA ] wszystko obliczone na wyniszczenie i zagładę. ... rozwiń
Avatar
Henio / 21 kwietnia 2013 o 11:42
0
[quote name='Gość' timestamp='1366536131' post='760685']
no to wynika z tego, że ci co go popierali licząc na faktyczna zmianę kraju, to idioci, no to ja teraz dam mojemu szwagrowi, który popierał strajk licząc, że będzie w naszym kraju lepiej,
[/quote]POpierał strajk,czy BOLKA, bo to jest zasadnicza różnica ??? jak BOLKA to daj mu w pysk też ode mnie !!!
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2013 o 11:22
0
[quote name='Dziennikarz śledczy' timestamp='1366534006' post='760680']
Nie możesz uwierzyć że to wszystko to była SBecka ŚĆIEMA .
[/quote]

no to wynika z tego, że ci co go popierali licząc na faktyczna zmianę kraju, to idioci, no to ja teraz dam mojemu szwagrowi, który popierał strajk licząc, że będzie w naszym kraju lepiej,
Avatar
Dziennikarz śledczy / 21 kwietnia 2013 o 10:46
0
[quote name='Gość' timestamp='1366530452' post='760656']
tak, bolek oddal władzę bo władza to cukierek, którego można koledze oddać w każdej chwili a gdzie byli pieprzeni solidarnościowcy co wychodzili na ulicę, dlaczego jak bolek oddał to nie wyszli, przecież ich tysiące było, bolka razem z tymi winno się rozliczyć, po co zaczynali jak nie umieją do końca doprowadzić to co obiecywali Ja jak urodziłam dziecko to wspieram go pomimo, ze jest już dorosłe to samo solidarnościowcy winni dbać do usranej śmierci o to swoje "dziecko"
[/quote]Nie możesz uwierzyć że to wszystko to była SBecka ŚĆIEMA .
[quote name='Gość' timestamp='1366530452' post='760656']
tak, bolek oddal władzę bo władza to cukierek, którego można koledze oddać w każdej chwili a gdzie byli pieprzeni solidarnościowcy co wychodzili na ulicę, dlaczego jak bolek oddał to nie wyszli, przecież ich tysiące było, bolka razem z tymi winno się rozliczyć, po co zaczynali jak nie umieją do końca doprowadzić to co obiecywali Ja jak urodziłam dziecko to wspieram go pomimo, ze jest już dorosłe to samo solidarnościowcy winni dbać do usranej śmierci o... rozwiń
Avatar
Abbin NIGERIA / 21 kwietnia 2013 o 10:37
0
BOLANDA,to dziwna kraina byc,BOLEK.KONFIDENTA byc na prezydenta, a stawiac mu pomniki,NOBLA dawac a patom go obsrywac.chory BOLEK,chora kraina czy chore POLAKI sa. dziewczyna fajne sa,nic wiecej.
Avatar
mała Ola z przedszkola / 21 kwietnia 2013 o 10:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1366530452' post='760656']
tak, bolek oddal władzę bo władza to cukierek, którego można koledze oddać w każdej chwili a gdzie byli pieprzeni solidarnościowcy co wychodzili na ulicę, dlaczego jak bolek oddał to nie wyszli, przecież ich tysiące było, bolka razem z tymi winno się rozliczyć, po co zaczynali jak nie umieją do końca doprowadzić to co obiecywali Ja jak urodziłam dziecko to wspieram go pomimo, ze jest już dorosłe to samo solidarnościowcy winni dbać do usranej śmierci o to swoje "dziecko"
[/quote]Tak dla niego władza to cukierek, polityka przerosła zwykłego elektryka, komuniści urzyli go tylko jako narzędzia do do tej wielkiej i bezkrwawej rewolucji społecznościowej,a potem wszystko wróciło na stare tory. Zostaliśmy wszyscy POLACY perfidnie wtedy oszukani,przez komuchów i ich służby. Polecam,oglądaj NOCNĄ ZMIANĘ !!!
[quote name='Gość' timestamp='1366530452' post='760656']
tak, bolek oddal władzę bo władza to cukierek, którego można koledze oddać w każdej chwili a gdzie byli pieprzeni solidarnościowcy co wychodzili na ulicę, dlaczego jak bolek oddał to nie wyszli, przecież ich tysiące było, bolka razem z tymi winno się rozliczyć, po co zaczynali jak nie umieją do końca doprowadzić to co obiecywali Ja jak urodziłam dziecko to wspieram go pomimo, ze jest już dorosłe to samo solidarnościowcy winni dbać do usranej śmierci o... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2013 o 09:47
0
[quote name='senator niezależny' timestamp='1366479918' post='760586']
BOLEK ,szpicel i konfident dogadał się POdczas nocy konfidentów tzw. NOCNA ZMIANA tam w zamian za obalenie pierwszego demokratycznego rządu Jana Olszewskiego i za przywileje oddał władzę w ręce żydokomuny !!!
[/quote]

tak, bolek oddal władzę bo władza to cukierek, którego można koledze oddać w każdej chwili a gdzie byli pieprzeni solidarnościowcy co wychodzili na ulicę, dlaczego jak bolek oddał to nie wyszli, przecież ich tysiące było, bolka razem z tymi winno się rozliczyć, po co zaczynali jak nie umieją do końca doprowadzić to co obiecywali Ja jak urodziłam dziecko to wspieram go pomimo, ze jest już dorosłe to samo solidarnościowcy winni dbać do usranej śmierci o to swoje "dziecko"
[quote name='senator niezależny' timestamp='1366479918' post='760586']
BOLEK ,szpicel i konfident dogadał się POdczas nocy konfidentów tzw. NOCNA ZMIANA tam w zamian za obalenie pierwszego demokratycznego rządu Jana Olszewskiego i za przywileje oddał władzę w ręce żydokomuny !!!
[/quote]

tak, bolek oddal władzę bo władza to cukierek, którego można koledze oddać w każdej chwili a gdzie byli pieprzeni solidarnościowcy co wychodzili na ulicę, dlaczego jak bolek oddał to nie wysz... rozwiń
Avatar
ubecjusz / 20 kwietnia 2013 o 20:59
0
ach te nasze magystry.piją ,plują ,sikają i się uczą w między czasie.
Avatar
senator niezależny / 20 kwietnia 2013 o 19:45
0
[quote name='Gość' timestamp='1366476358' post='760571']
bolek sam nie zaczął, bolka popierali inni, kto do wuja wychodził na ulicę i strajkował, przecież to bolka lizusi, jak ja ich nienawidzę za to, że zniszczyli kraj,
[/quote]BOLEK ,szpicel i konfident dogadał się POdczas nocy konfidentów tzw. NOCNA ZMIANA tam w zamian za obalenie pierwszego demokratycznego rządu Jana Olszewskiego i za przywileje oddał władzę w ręce żydokomuny !!!
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2013 o 18:45
0
[quote name='mecenas' timestamp='1366462832' post='760530']
To co BOLEK zaczął,teraz RYŻY kończy, [ NOCNA ZMIANA ] wszystko obliczone na wyniszczenie i zagładę. Rozpoczęli ostatni etap tzw. DOŻYNANIE WATAH
[/quote]

bolek sam nie zaczął, bolka popierali inni, kto do wuja wychodził na ulicę i strajkował, przecież to bolka lizusi, jak ja ich nienawidzę za to, że zniszczyli kraj,
Avatar
mecenas / 20 kwietnia 2013 o 15:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1366459994' post='760520']
w latach 80 z bolkiem byli też inni, np. WSK świdnik, bo im kotlet zdrożał o parę groszy raz na kilka lat i już krzyk, a teraz co dostawa to drożej i ci .......... nie strajkują, przecież żyją, nie wszyscy poumierali, oni też popierali bolka i wiele innych osób, gdzie teraz sa, co im dobrze i śmieją się z tych na dole, że dali się nabrać
[/quote]To co BOLEK zaczął,teraz RYŻY kończy, [ NOCNA ZMIANA ] wszystko obliczone na wyniszczenie i zagładę. Rozpoczęli ostatni etap tzw. DOŻYNANIE WATAH
[quote name='Gość' timestamp='1366459994' post='760520']
w latach 80 z bolkiem byli też inni, np. WSK świdnik, bo im kotlet zdrożał o parę groszy raz na kilka lat i już krzyk, a teraz co dostawa to drożej i ci .......... nie strajkują, przecież żyją, nie wszyscy poumierali, oni też popierali bolka i wiele innych osób, gdzie teraz sa, co im dobrze i śmieją się z tych na dole, że dali się nabrać
[/quote]To co BOLEK zaczął,teraz RYŻY kończy, [ NOCNA ZMIANA ] wszystko obliczone na wyniszczenie i zagładę. ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 17 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 14 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 10 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 25 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 39 17

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 16 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!