Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2016 r.
16:16

Politechnika zapłaci 1800 zł za kamienicę w centrum. Miasto znowu idzie na rękę

0 25 A A
Za kamienicę przy ul. Okopowej 8 politechnika zapłaciła miastu 1800 zł (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Za kamienicę przy ul. Okopowej 8 politechnika zapłaciła miastu 1800 zł (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Ratusz chce zwolnić Politechnikę Lubelską z konieczności zwrotu niemal 1,8 mln zł. Taki upust dostała kupując od miasta za 1800 zł gmach w ścisłym centrum. Dostała też warunek, że jeśli sprzeda budynek, to zniżkę będzie musiała oddać. Uczelnia chce sprzedać i nie oddawać, a prezydent mówi jej „tak, ale...”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najważniejsze „tak” należy do radnych, którzy prośbą Politechniki Lubelskiej zajmą się w czwartek. Tylko oni mogą zdecydować, że uczelnia nie musi oddawać zniżki. Tak, jak kilka lat temu rada zdecydowała, że budynek przy Okopowej 8 będzie sprzedany za jedyne 0,1 proc. wartości. I tak jak wtedy uczelnia nalegała na to, miasto jej ten budynek sprzedało, tak teraz mocno zabiega, by sama mogła go sprzedać.

Miejska kamienica od wielu lat była zajmowana przez uczelnię, która w 2009 r. postanowiła ją odkupić. Politechnika tłumaczyła, że nie może wyłożyć pieniędzy na remont budynku, bo nie jest jego właścicielem. Prezydent Adam Wasilewski uznał, że da budynek w prezencie, a Rada Miasta się na to zgodziła.

– To nie może być darowizna, to musi być sprzedaż – uznała wojewoda Henryka Strojnowska i z prezentu nic nie wyszło. Prawie nie wyszło, bo niedługo potem Wasilewski przeforsował w radzie pomysł, by budynek sprzedać uczelni bez przetargu i z 99,9 proc. zniżką.

Tak w 2010 r. politechnika stała się właścicielem wartej 1,8 mln zł kamienicy płacąc 1800 zł. Zniżkę dostała pod warunkiem wykorzystywania budynku tylko na cele dydaktyczno-naukowe. Inaczej musiałaby dopłacić resztę ceny. Tak samo obwarowany był zakaz sprzedaży budynku przed upływem dziesięciu lat.

Ale już w 2013 r. uczelnia stwierdziła, że kamienicy nie potrzebuje. W kwietniu zeszłego roku oznajmiła miastu, że chce ją sprzedać i poprosiła, by Ratusz nie żądał zwrotu zniżki.

– Jest nam zbędny – mówi o budynku Wiesław Sikora, kanclerz uczelni. – Jest w złym stanie technicznym i nie mamy pieniędzy na jego renowację – dodaje. Twierdzi, że kilku kupców już o gmach pytało, ale o sprzedaży nie ma mowy, dopóki Rada Miasta nie odpuści jej zwrotu bonifikaty.

Prezydent Krzysztof Żuk właśnie poprosił radnych, by poszli uczelni na rękę. Ale nie za darmo. To, co politechnika zarobi na tej transakcji będzie musiała... wydać. – Żeby te pieniądze zostały zainwestowane w jej miasteczko akademickie i jego otoczenie, żeby w jakiś sposób upiększyć ten obszar – wyjaśnia Arkadiusz Nahuluk, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Takimi pracami uczelnia ma objąć dwa miejsca. Pierwsze to teren przed stołówką, akademikami i kościołem, gdzie miasto chce widzieć nowe nawierzchnie chodników, jezdni i parkingu, nowe zieleńce, wymienione oświetlenie, nowe ławki i wiaty rowerowe oraz parkowy skwerek. Przy okazji przebudowana miałaby zostać kanalizacja deszczowa, a teren objęty byłby monitoringiem. Koszty tych prac oszacowano na milion złotych i w całości pokryłaby je politechnika.

Drugie tyle uczelnia musiałaby wyłożyć na rewitalizacje terenów w sąsiedztwie Wydziału Mechanicznego oraz Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. Tu też mowa jest o nowych nawierzchniach i zieleńcach, monitoringu, oświetleniu i ogrodzeniach.

Wspomniane prace miasto chce dokładnie wymienić w porozumieniu zawartym z politechniką. – Nakłady w wysokości 2 mln zł musiałaby ponieść w ciągu dwóch lat od sprzedaży budynku – mówi Nahuluk.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 07:38
0

Skrajny przykład niegospodarności ! Do prokuratury z tym ! Miasto tragicznie zadłużone, a tu takie prezenty ! Panie Żuku ! Chcesz Pan dawać prezenty - to proszę z własnej kieszeni !

To co powiedzieć o jaśnie rządzacym nam pisssie? cała partia do sądu, jak oni się pomieszczą, trzeba będzie dostawki robić.

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 15:24
0

Genialne może byłoby gdyby nie to, że nasze miasto ma zadłużenie na poziomie ponad 70% rocznych dochodów, a na najdrobniejsze nawet roboty związane z bezpieczeństwem mieszkańców nie ma w kasie pieniędzy.

Genialne może byłoby gdyby to był własny dom prezydenta, a nie własność miejska, bo na taki deal w zamian za wydanie zarobionych pieniędzy  na poprawę otoczenia własnej firmy, która leży na terenie naszego miasta poszłaby większość przedsiębiorców i mieszkańców.

juz chciałem skomentować ale zobaczyłęm nick i stwierdziłem, ze szkoda klawiatury.

juz chciałem skomentować ale zobaczyłęm nick i stwierdziłem, ze szkoda klawiatury.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 14:43
0
ku...a co to jest uczelnia ze zniżką kościół ze zniżką ja też chcę ze zniżką burdel na kółkach popierdoleńcy
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 13:03
0
przecież zaraz sprzedają po cenie komercyjnej.... Piszą o Orange na Czechowie -obok Reala że kupią za bezcen od miasta wyburzą te użytkowane w sumie nowe biurowce, sprzedadzą na bloki i zarobią na mieszkaniach -zamiast wynająć te biura... To wszystko będą sobie sprzedać a biedacy będą potem na nich tyrać jak niewolnicy.
Avatar
Leopold / 9 lutego 2016 o 09:05
0

spójrzmy prawdzie w oczy - pieniądze zainwestowane w Politechnikę Lubelską to pieniądze zainwestowane w przyszłość miasta, w jego rozwój

Np zainwestowane w śmieszny samochodzik-lotniskowiec ze stołem ping-pongowym zamiast dachu.

Avatar
Aśka Lublin / 9 lutego 2016 o 07:56
0

Co wy wszyscy zwolennicy prezydenta bredzicie? Skoro politechnika nie chce oddawać kasy za uzyskaną ulgę to tym bardziej znajdzie sposób na nieinwestowanie kasy uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości.

A jeżeli nawet - to czy 2 miliony złotych musiałoby być zainwestowane w trawniki i chodniki na terenie politechniki? Może lepiej odzyskać kasę i zrobić natychmiast remont kładki koło UMCS?

Avatar
BudŻet / 8 lutego 2016 o 22:58
0

Niegospodarność to by była wtedy gdyby kamienicę dostałą prywatna firma a nie państwowa uczelnia, na której liczne grono stanowią studenci stąd, z Lublina i regionu. Miasto tragicznie zadłużone? Takich bzdurnych określeń może używać tylko PiS-owski klakier, który zielonego pojęcia nie ma o ekonomii i jest w stanie napisać tylko to, co mu w instrukcjach przyśle centrala.

Oczywiście, że jest to skrajna niegospodarność - szczególnie przy aktualnym poziomie zadłużenia i potrzebach mieszkańców miasta.

Prywatna firma tym się różni od państwowej uczelni, że jej właściciel czy też zarząd odpowiada osobistym majątkiem - czego już nie można napisać o władzach państwowej uczelni..

Reszta zalatuje taką komuną i socjotechniką, że doktorat mógłbyś bez problemu zrobić na każdej uczelni, doktorat z marksizmu i leninizmu.

Oczywiście, że jest to skrajna niegospodarność - szczególnie przy aktualnym poziomie zadłużenia i potrzebach mieszkańców miasta.

Prywatna firma tym się różni od państwowej uczelni, że jej właściciel czy też zarząd odpowiada osobistym majątkiem - czego już nie można napisać o władzach państwowej uczelni..

Reszta zalatuje taką komuną i socjotechniką, że doktorat mógłbyś bez problemu zrobić na każdej uczelni, doktorat z marksizmu i leninizmu.

rozwiń
Avatar
BudŻet / 8 lutego 2016 o 22:51
0

BudŻet żałosny pisowski trollu, czy tobie kiedyś coś pasowało? Zrób deal z własnym mózgiem, żeby w końcu zaczął pracować jak u normalnego człowieka...

Czy poza inwektywami dysponujesz jakimiś merytorycznymi argumentami?

Poziom twojej słownej agresji urąga nie mnie, a temu, którego decyzji absurdalnych ekonomicznie próbujesz bronić w tak nerwowy sposób.

Gdyby nie to, że gotów byłbyś dostać wylewu, to napisałbym, że przy obecnym zadłużenia miasta taka decyzja jest skrają niegospodarnością oraz działaniem na szkodę finansów publicznych, a w kontekście potrzeb mieszkańców jest sprzeniewierzeniem się sprawowanemu urzędowi przez obecnego jeszcze prezydenta naszego miasta.

Czy poza inwektywami dysponujesz jakimiś merytorycznymi argumentami?

Poziom twojej słownej agresji urąga nie mnie, a temu, którego decyzji absurdalnych ekonomicznie próbujesz bronić w tak nerwowy sposób.

Gdyby nie to, że gotów byłbyś dostać wylewu, to napisałbym, że przy obecnym zadłużenia miasta taka decyzja jest skrają niegospodarnością oraz działaniem na szkodę finansów publicznych, a w kontekście potrzeb mieszkańców jest sprzeniewierzeniem się sprawowanemu urzędowi przez obecnego jeszcze prezydenta naszeg... rozwiń

Avatar
ziggy / 8 lutego 2016 o 22:22
0

Jeżeli kasa nie miała by wpaść do wora bez dna (budżetu uczelni) tylko na inwestycje które miasto prawdopodobnie i tak miało by finansować lub dofinansowywać to nie widzę problemu.

+1

Avatar
Gość / 8 lutego 2016 o 22:17
0
spójrzmy prawdzie w oczy - pieniądze zainwestowane w Politechnikę Lubelską to pieniądze zainwestowane w przyszłość miasta, w jego rozwój
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 07:38
0

Skrajny przykład niegospodarności ! Do prokuratury z tym ! Miasto tragicznie zadłużone, a tu takie prezenty ! Panie Żuku ! Chcesz Pan dawać prezenty - to proszę z własnej kieszeni !

To co powiedzieć o jaśnie rządzacym nam pisssie? cała partia do sądu, jak oni się pomieszczą, trzeba będzie dostawki robić.

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 15:24
0

Genialne może byłoby gdyby nie to, że nasze miasto ma zadłużenie na poziomie ponad 70% rocznych dochodów, a na najdrobniejsze nawet roboty związane z bezpieczeństwem mieszkańców nie ma w kasie pieniędzy.

Genialne może byłoby gdyby to był własny dom prezydenta, a nie własność miejska, bo na taki deal w zamian za wydanie zarobionych pieniędzy  na poprawę otoczenia własnej firmy, która leży na terenie naszego miasta poszłaby większość przedsiębiorców i mieszkańców.

juz chciałem skomentować ale zobaczyłęm nick i stwierdziłem, ze szkoda klawiatury.

juz chciałem skomentować ale zobaczyłęm nick i stwierdziłem, ze szkoda klawiatury.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 14:43
0
ku...a co to jest uczelnia ze zniżką kościół ze zniżką ja też chcę ze zniżką burdel na kółkach popierdoleńcy
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 13:03
0
przecież zaraz sprzedają po cenie komercyjnej.... Piszą o Orange na Czechowie -obok Reala że kupią za bezcen od miasta wyburzą te użytkowane w sumie nowe biurowce, sprzedadzą na bloki i zarobią na mieszkaniach -zamiast wynająć te biura... To wszystko będą sobie sprzedać a biedacy będą potem na nich tyrać jak niewolnicy.
Avatar
Leopold / 9 lutego 2016 o 09:05
0

spójrzmy prawdzie w oczy - pieniądze zainwestowane w Politechnikę Lubelską to pieniądze zainwestowane w przyszłość miasta, w jego rozwój

Np zainwestowane w śmieszny samochodzik-lotniskowiec ze stołem ping-pongowym zamiast dachu.

Avatar
Aśka Lublin / 9 lutego 2016 o 07:56
0

Co wy wszyscy zwolennicy prezydenta bredzicie? Skoro politechnika nie chce oddawać kasy za uzyskaną ulgę to tym bardziej znajdzie sposób na nieinwestowanie kasy uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości.

A jeżeli nawet - to czy 2 miliony złotych musiałoby być zainwestowane w trawniki i chodniki na terenie politechniki? Może lepiej odzyskać kasę i zrobić natychmiast remont kładki koło UMCS?

Avatar
BudŻet / 8 lutego 2016 o 22:58
0

Niegospodarność to by była wtedy gdyby kamienicę dostałą prywatna firma a nie państwowa uczelnia, na której liczne grono stanowią studenci stąd, z Lublina i regionu. Miasto tragicznie zadłużone? Takich bzdurnych określeń może używać tylko PiS-owski klakier, który zielonego pojęcia nie ma o ekonomii i jest w stanie napisać tylko to, co mu w instrukcjach przyśle centrala.

Oczywiście, że jest to skrajna niegospodarność - szczególnie przy aktualnym poziomie zadłużenia i potrzebach mieszkańców miasta.

Prywatna firma tym się różni od państwowej uczelni, że jej właściciel czy też zarząd odpowiada osobistym majątkiem - czego już nie można napisać o władzach państwowej uczelni..

Reszta zalatuje taką komuną i socjotechniką, że doktorat mógłbyś bez problemu zrobić na każdej uczelni, doktorat z marksizmu i leninizmu.

Oczywiście, że jest to skrajna niegospodarność - szczególnie przy aktualnym poziomie zadłużenia i potrzebach mieszkańców miasta.

Prywatna firma tym się różni od państwowej uczelni, że jej właściciel czy też zarząd odpowiada osobistym majątkiem - czego już nie można napisać o władzach państwowej uczelni..

Reszta zalatuje taką komuną i socjotechniką, że doktorat mógłbyś bez problemu zrobić na każdej uczelni, doktorat z marksizmu i leninizmu.

rozwiń
Avatar
BudŻet / 8 lutego 2016 o 22:51
0

BudŻet żałosny pisowski trollu, czy tobie kiedyś coś pasowało? Zrób deal z własnym mózgiem, żeby w końcu zaczął pracować jak u normalnego człowieka...

Czy poza inwektywami dysponujesz jakimiś merytorycznymi argumentami?

Poziom twojej słownej agresji urąga nie mnie, a temu, którego decyzji absurdalnych ekonomicznie próbujesz bronić w tak nerwowy sposób.

Gdyby nie to, że gotów byłbyś dostać wylewu, to napisałbym, że przy obecnym zadłużenia miasta taka decyzja jest skrają niegospodarnością oraz działaniem na szkodę finansów publicznych, a w kontekście potrzeb mieszkańców jest sprzeniewierzeniem się sprawowanemu urzędowi przez obecnego jeszcze prezydenta naszego miasta.

Czy poza inwektywami dysponujesz jakimiś merytorycznymi argumentami?

Poziom twojej słownej agresji urąga nie mnie, a temu, którego decyzji absurdalnych ekonomicznie próbujesz bronić w tak nerwowy sposób.

Gdyby nie to, że gotów byłbyś dostać wylewu, to napisałbym, że przy obecnym zadłużenia miasta taka decyzja jest skrają niegospodarnością oraz działaniem na szkodę finansów publicznych, a w kontekście potrzeb mieszkańców jest sprzeniewierzeniem się sprawowanemu urzędowi przez obecnego jeszcze prezydenta naszeg... rozwiń

Avatar
ziggy / 8 lutego 2016 o 22:22
0

Jeżeli kasa nie miała by wpaść do wora bez dna (budżetu uczelni) tylko na inwestycje które miasto prawdopodobnie i tak miało by finansować lub dofinansowywać to nie widzę problemu.

+1

Avatar
Gość / 8 lutego 2016 o 22:17
0
spójrzmy prawdzie w oczy - pieniądze zainwestowane w Politechnikę Lubelską to pieniądze zainwestowane w przyszłość miasta, w jego rozwój
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 466 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!