Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2018 r.
10:52

Zmiana w sali obrad Sejmiku Województwa Lubelskiego. Pojawił się krzyż

106 93 A A
(fot. Tomasz Maciuszczak)

Od informacji o powieszeniu w sali obrad Sejmiku Województwa Lubelskiego rozpoczął jego drugie posiedzenie w tej kadencji przewodniczący Michał Mulawa (PiS). Radni nie będą dziś głosować nad obsadą stanowiska wiceprzewodniczącego, które miało przypaść opozycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na sali obrad sejmiku województwa lubelskiego został zawieszony krzyż. Krzyż, który jest symbolem chrześcijaństwa, które ściśle wiąże się z powstaniem państwa polskiego i Unii Europejskiej, dzięki której samorząd województwa może realizować wiele prorozwojowych projektów – poinformował Mulawa.

Radni zdecydowali o zdjęciu z porządku obrad punktu dotyczącego wyboru wiceprzewodniczącego sejmiku. – Zostało to ustalone na posiedzeniu przewodniczących klubów radnych. To nasze wspólne stanowisko – powiedział szef klubu radnych PiS Leszek Kowalczyk.

Na pierwszej sesji sejmiku wybrano dwóch wiceprzewodniczących: Mieczysława Rybę i Zdzisława Podkańskiego. Oznaczało to, że dla sejmikowej opozycji pozostało tylko jedno stanowisko, tymczasem członkowie Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego liczyli, że będą mieli po jednym przedstawicielu w prezydium sejmiku. W ramach protestu zrezygnowali z ubiegania się o wolną funkcję. Ostatecznie wiceprzewodniczących będzie dwóch.

Podczas dzisiejszej sesji ma zostać ustalone m.in. wynagrodzenie nowego marszałka województwa Jarosława Stawiarskiego.

Komentarze 93

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 11:08
+95
Nie mieszajcie wiary i zabobonów w politykę. W tym kraju nie ma 100% tzw. katolików i nigdy nie będzie. Skoro chcecie wieszać symbole to trzeba zawiesić też kołowrót Słowiański.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 11:28
+92
W planach jeszcze tablica smoleńska. Na postawieniu krzyża i tablicy kończą się kompetencje "dobrej zmiany"
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 11:21
+90
krzyż w tym przypadku jest prawidłowo powieszony. Wisi nad orłem, pokazując poddaństwo Polski i Polaków watykańskiej mafii.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 11:08
+90
Ale prezydium:wazelina,stary zielony i niechciany na KUL-u. Tylko podziwiać.Swoją droga jest to ubliżające wyborcom!!!
Avatar
jOOj / 17 grudnia 2018 o 11:55
+86
Dziennik pewnie chciałby żeby wisiał portret Allaha
 To urząd państwowy i wystarczy godło!!! Nie potrzeba obwieszać ścian krzyżami, ikonami, allahami czy innymi formami bauwohwalstwa bo to wbrew konstytucji i podstawowym zasadom chrześcijństwa " Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył.."  Tylko co z tego jak KRK ma w d... nasze państwo i zapisy biblii...
 To urząd państwowy i wystarczy godło!!! Nie potrzeba obwieszać ścian krzyżami, ikonami, allahami czy innymi formami bauwohwalstwa bo to wbrew konstytucji i podstawowym zasadom chrześcijństwa " Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył.."  Tylko co z tego jak KRK ma w d... nasze państwo i zapisy biblii... rozwiń
Avatar
tylko krzyż? / 17 grudnia 2018 o 11:32
+84
A zawierzyć województwo Jezusowi i Maryi? Co za wtopa pisowskiej krucjaty...
Avatar
ament / 17 grudnia 2018 o 11:31
+81
Patrzcie i wbijajcie sobie do głowy kto rządzi w naszym kraju! Krzyż nie obok lecz nad godłami to nie przypadek! Czarni poborcy z Waty kanu kościoła RZYMSKO katolickiego (KRK) narzuconego Słowianom mieczem i ogniem okupują nasz kraj od wieków! KRK proszę nie mylić z prawdziwą wiarą w Boga bo KRK jedynie wykorzystuje to do zorganizowania sobie rozpasanego życia i przykrywki dla wszelkich dewiacji. Każdy kto wspiera finansowo i "moralnie" tę mafijną organizację powinien mocno zastanowić się nad swoją moralnością...!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 11:43
+76
A księdza proboszcza nie zaproszono żeby obrady poprowadził?
Avatar
ciekawaska... / 17 grudnia 2018 o 11:49
+72
...zastanawiam się, ile będzie kosztowało mieszkańców naszego województwa korzystanie z logotypu pewnej organizacji specjalizującej się w masowym wykorzystywaniu dzieci i młodzieży?
Avatar
Karol / 17 grudnia 2018 o 11:49
+71
państwo kościelne
Avatar
Jaro dziewica / 23 grudnia 2018 o 13:51
+2
Raz sierpem raz młotem w pisowaka hołote.
Avatar
Słowianka / 22 grudnia 2018 o 16:50
+2
Nie podoba się wam że Polska jest krajem katolickim to wont z tego kraju nikt za wami tęsknić nie będzie. Krzyżyk wam na droge
 Katolu! Trzymaj krzyż pod kołderką. Tylko dlatego mówimy nadal po polsku, że kochamy wolność, a nie krzyże!
Avatar
Kapitan bomba / 20 grudnia 2018 o 11:20
+2
Nie bójcie się za kilkanaście lat wasze córeczki i zonki będą hasac w burkach i na waszych oczach będą gwalcone a wy będziecie jak psy niewolnicze. Islam już jest za granicami Polski i kwestia czasu kiedy tu będzie także dominował. Tylko wtedy nie placzcie
Mówisz, że przejmą role czarnych co sie na plebanii zabawiaja z chłopcami? Islam za granicami Polski jest od tysiecy lat, nie sraj po gaciach, tylko idź sie przewietrz na dwór,może mózg zacznie trybić.
Avatar
Bleee / 18 grudnia 2018 o 16:59
+2
Gracz o czym ty chłopie pitolisz,po pierwsze jacy moi radni, skad wiesz czy ja wogle głosowałem a po drugie mówimy o celowości powieszenia krzyża w sali gdzie się toczą obrady polityczne a nie o obyczajach społecznych w Polsce. Chcesz zobaczyć prawdziwy odsetek wiernych - sprawdź ilu przystepuje do komuni i przestań w końcu siać tu zamieszanie. 
Avatar
K / 18 grudnia 2018 o 10:50
+2
I nawet jeśli statystycznie liczba chrztów spada i coraz mniej Polaków deklaruje łączność z Kościołem Katolickim, to nadal jest to zdecydowana większość, poza tym następuje proces jakby to powiedzieć oddzielena ziaren od plew.
 Kto jest ziarnem, kto plewą?
Avatar
K / 18 grudnia 2018 o 10:49
+1
Nawet większość  z radnych, w Twoim kochanym, oświeconym Lublinie  złożyła ślubowanie kończąc słowami Tak mi Dopomóż Bóg. Wielu spośród tych co startowali z Komitetu Żuka również.
A to już jest ich kwestia, czy dopowiedzieli, czy nie. Są wierzący, mają prawo. Ale wieszanie symboli religijnych w takich miejscach powinno być wręcz zakazane. Jakichkolwiek symboli religijnych!
Avatar
K / 18 grudnia 2018 o 10:48
+2
Ok. Możesz i mówić, że katolików w Polsce jest 30%. Albo, że ludzie wierzą, ale absolutnie  nie identyfikują się z linią Kościoła. No, ale skoro tak jest to czemu nadal jest tyle chrztów, czemu tyle osób uczęszcza na lekcje religii, czemu przy tylu pogrzebach jest ksiądz lub inny duchowny? Przecież nikt nikogo nie zmusza by pogrzeb odbywał się z asystą księdza. A rodzice jeśli są wierzący to mogą sami przekazywać dziecku ewangelię, w żaden sposób nie angażując w to instytucji Kościoła itd. Więc chyba jednak coś tu nie gra. I to są fakt
I to są fakty, ktrórych  w żaden sposób nie zakrzyczysz bo są łatwe do sprawdzenia.  Powiesz, że system edukacji wymusza na niewierzących udział w lekcjach religii. Ale chrzest, a zwłaszcza pogrzeb?
  Przyczyn może być kilka, z których główna, to tradycja, w jakiej zostaliśmy wychowani, a druga - obawa przed ostracyzmem otoczenia. Ważniejsze jednak jest to, że ludzie sami idą do kościoła, do księdza, by udzielił im chrztu czy ostatniej posługi. A rzecz cała toczy się wokół organu mającego służyć wszystkim nie tylko katolikom, nie tylko chrześcijanom. Tak samo nie powinno być krzyży w szkołach publicznych, w szpitalach publicznych itp. Wszdzie tam, gdzie ma prawo przebywać osoba niewierząca, bądź wyznająca inną religię. Teraz dostrzegasz różnicę???
  Przyczyn może być kilka, z których główna, to tradycja, w jakiej zostaliśmy wychowani, a druga - obawa przed ostracyzmem otoczenia. Ważniejsze jednak jest to, że ludzie sami idą do kościoła, do księdza, by udzielił im chrztu czy ostatniej posługi. A rzecz cała toczy się wokół organu mającego służyć wszystkim nie tylko katolikom, nie tylko chrześcijanom. Tak samo nie powinno być krzyży w szkołach publicznych, w szpitalach publicznych itp. Wszdzie tam, gdzie ma prawo przebywać osoba niewierząca, bądź wyznająca inną religię. ... rozwiń
Avatar
gracz / 18 grudnia 2018 o 10:33
0
I nawet jeśli statystycznie liczba chrztów spada i coraz mniej Polaków deklaruje łączność z Kościołem Katolickim, to nadal jest to zdecydowana większość, poza tym następuje proces jakby to powiedzieć oddzielena ziaren od plew.
Avatar
gracz / 18 grudnia 2018 o 10:31
+1
Nawet większość  z radnych, w Twoim kochanym, oświeconym Lublinie  złożyła ślubowanie kończąc słowami Tak mi Dopomóż Bóg. Wielu spośród tych co startowali z Komitetu Żuka również.
Avatar
gracz / 18 grudnia 2018 o 10:28
0
Niby 93% Polaków ochrzczone w kk, 80% Polaków deklaruje się jako osoby wierzące, 85% Polaków chrzci swoje dzieci, 90% dzieci uczęśzcza na lekcje religii, ponad 90% Polaków obchodzi Święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy, 97% pogrzebów odbywa się z udziałem księdza lub duchownego innego wyznania, a czytając komentarze (i zwłaszcza ich oceny) ma się wrażenie, że katolików w Polsce jest co najwyżej 10%. Więc albo Polacy to naród obłudników, albo na Forum DW piszą w większości mający problemy psychiczne frustraci co mają dużo czasu wolnego w czasie gdy inni pracują. Przy czym zakładając nawet, że ateistów w Polsce jest 20% (z tego znaczna część ochrzczonych) to przecież religia to też tradycja. Ateiści mieli często wierzących rodziców, dziadków, żona jest katoliczką, albo córka wyszła za chłopaka z katolickiej rodziny. No i oczywiście nie każdy przecież ateista musi oznaczać antyklerykała, są ateiści którzy szanują kościół ze względu na tradycję, albo kwestia kościoła najogólniej rzecz mówiąc im zwisa i powiewa. Więc kto pisze te komentarze?
Normalni ludzie nie otumanieni pseudo wiara i nachalna pisowska propaganda. Czy ty wiesz co to jest oddzielność państwa od religi, zrozumiałeś coś z paru mądrych komentarzy wcześniej (bo było pare takich) czy skoncentrowałeś sie na danych statystycznych,tak oddajacymi rzeczywistość jak wiadomości na tvp?
Ok. Możesz i mówić, że katolików w Polsce jest 30%. Albo, że ludzie wierzą, ale absolutnie  nie identyfikują się z linią Kościoła. No, ale skoro tak jest to czemu nadal jest tyle chrztów, czemu tyle osób uczęszcza na lekcje religii, czemu przy tylu pogrzebach jest ksiądz lub inny duchowny? Przecież nikt nikogo nie zmusza by pogrzeb odbywał się z asystą księdza. A rodzice jeśli są wierzący to mogą sami przekazywać dziecku ewangelię, w żaden sposób nie angażując w to instytucji Kościoła itd. Więc chyba jednak coś tu nie gra. I to są fakt
 I to są fakty, ktrórych  w żaden sposób nie zakrzyczysz bo są łatwe do sprawdzenia.  Powiesz, że system edukacji wymusza na niewierzących udział w lekcjach religii. Ale chrzest, a zwłaszcza pogrzeb?
 I to są fakty, ktrórych  w żaden sposób nie zakrzyczysz bo są łatwe do sprawdzenia.  Powiesz, że system edukacji wymusza na niewierzących udział w lekcjach religii. Ale chrzest, a zwłaszcza pogrzeb? rozwiń