Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2016 r.
18:44

Zmiany w Karcie Nauczyciela: Mniej biurokracji i nagrody. Nauczyciele się cieszą

0 21 A A
Zapowiadane zmiany cieszą też członków oświatowej "Solidarności" Fot. Dorota Awiorko/archiwum
Zapowiadane zmiany cieszą też członków oświatowej "Solidarności" Fot. Dorota Awiorko/archiwum

Do końca lutego potrwają konsultacje w sprawie nowelizacji Karty Nauczyciela. Ministerstwo Edukacji Narodowej przewiduje m.in. likwidację tzw. godzin karcianych, wypłacenie jednorazowej nagrody nauczycielowi, któremu przyznano tytuł honorowy profesora oświaty oraz rozszerzenie przepisów o odpowiedzialności dyscyplinarnej. Nauczyciele są „za”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Projekt, z którym belfrowie właśnie się zapoznają, zbiera bardzo dobre oceny. Nauczyciele od dawna domagali się bowiem likwidacji godzin karcianych, czyli jednej lub dwóch godzin w tygodniu, które każdy nauczyciel niezależnie od obowiązkowego wymiaru lekcji, musiał przepracować z uczniami i rozliczyć w dzienniku zajęć pozalekcyjnych.

– To olbrzymia i niepotrzebna biurokracja – uważa Celina Stasiak z lubelskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. – Godziny wykorzystywane były na pracę z dzieckiem zdolnym lub zajęcia wyrównawcze. Ale zdarzały się różne sytuacje. Czasami dzieci chętnych na takie zajęcia po prostu nie było. Nauczyciele mieli ogromny problem ze znalezieniem uczniów. W dodatku za prowadzenie takich zajęć nie dostawali dodatkowego wynagrodzenia.

Stasiak twierdzi więc, że zmiany będą chwalone przez nauczycieli. Stanowić będą jednak wyzwanie dla samorządów, które powinny znaleźć środki na sfinansowanie dodatkowych lekcji.

Zapowiadane zmiany cieszą też członków oświatowej „Solidarności”. – Będziemy dyskutować o projekcie w przyszłym tygodniu. Dopiero wtedy okaże się, czy wystąpimy z wnioskami o zmiany w poszczególnych zapisach – przyznaje Teresa Misiuk, wiceprzewodnicząca Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSSZ Solidarność. – Na razie mogę tylko powiedzieć, że od wielu lat podnosiliśmy postulat likwidacji godzin karcianych. W niewielkiej mierze przekładają się one na korzyść dla ucznia.

W uzasadnieniu projektu nowelizacji Karty Nauczyciela jego autorzy podkreślają, że „obligatoryjne nałożenie prowadzenia zajęć w wymiarze dwóch lub jednej godziny okazało się nieracjonalne z punktu widzenia organizacji pracy szkoły oraz mogło generować poczucie niesprawiedliwości wśród nauczycieli (…) narzucana sztywna liczba godzin do wypracowania nie zawsze była wykorzystywana zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami uczniów”. Zaznaczono też, że zmiana ta nie wyklucza możliwości prowadzenia np. zajęć związanych z potrzebami uczniów i rozwijających ich zainteresowania w ramach 40-godzinnego czasu pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze, stosownie do ustaleń podjętych w danej szkole.

Nowelizacja przepisów może wejść w życie już 1 września.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 22:23
0
Liceum, 110 uczniów, j. polski, każdemu wystawiłam około 10 ocen w I semestrze, kilka sprawdzianów, wypracowanie klasowe, próbne matury, wycieczka z klasą do 1 w nocy, wycieczka kilkudniowa , całodobowa opieka za darmo, bo płaca tylko za godziny lekcyjne, zebrania z rodzicami, powtórzenia do matury za darmo , układanie sprawdzianów, , przygotowywanie się do lekcji - klasa humanistyczna ma 9 polskich w tygodniu,czytanie nowości, oglądanie filmów i spektakli . Konflikty z najbliższymi, bo wciąż siedzę w klasówkach, maturach, w ubiegłym roku szkolnym miałam 2 klasy maturalne, było 5 próbnych mat, od listopada do kwietnia wciąż sprawdzialam. Niewiele robią nauczyciele WF, przedmiotów niematuralnych, polonistę zrównano z wuefistą, który każdą lekcję konczy 10 min wcześniej, bo młodzież musi się przebrać. Mam 3 % dodatek motywacyjny, bo dyrekcja nie ceni jakości pracy z uczniem i wysokich wyników matury. Do tego ciągła zmiana podręczników, podstawy, 36 uczniów w klasie, niemożność pozbycia się tych, którzy powinni znaleźć się w zawodówce, bo dyrekcja uważa, że każy uczeń jest na wagę złota. Zapraszam do szkoły....Ja chcę 40 godzin pracy, ale w szkole!!!! Polonista
Liceum, 110 uczniów, j. polski, każdemu wystawiłam około 10 ocen w I semestrze, kilka sprawdzianów, wypracowanie klasowe, próbne matury, wycieczka z klasą do 1 w nocy, wycieczka kilkudniowa , całodobowa opieka za darmo, bo płaca tylko za godziny lekcyjne, zebrania z rodzicami, powtórzenia do matury za darmo , układanie sprawdzianów, , przygotowywanie się do lekcji - klasa humanistyczna ma 9 polskich w tygodniu,czytanie nowości, oglądanie filmów i spektakli . Konflikty z najbliższymi, bo wciąż siedzę w klasówkach, maturach, w ubiegłym roku s... rozwiń
Avatar
nauczyciel / 14 stycznia 2016 o 17:48
0

Szanowni nauczyciele. Zmiany proponowane w KN to jedynie "kosmetyka". I tak nadal będziemy prowadzić zajęcia dodatkowe, wypełniać dzienniki (na potrzeby dyrektora) a wszystko w ramach art. 42 KN zatem z czego mamy się cieszyć? Ze zmiany nazwy?

Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 16:08
0
Po co tam jest potrzebne ZNP? A po to,aby ochraniać swoje i dyrektorskie interesy tzn spóźnianie lub zaniechanie prowadzenia lekcji, okradanie swoich podopiecznych poprzez fikcyjne protokoly i remanenty w prowadzonym dozywianiu,tworzenie dokumentacji fikcyjnych zakupow. To tylko okruszek stosowanych metod any
proceder trwal mimo kalectwa podczas nieobecnosci nauczyciela. A kiedy braki sa duże można zawsze znalezc ofiarę i ją oskarżyć. Nawet POlicja ujrzy odPOwiednio POdlozone niby dowody a odPOwiedni prokurator skieruje to na wokandę.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 14:48
0

Nauczyciel powinien być wolnym zawodem od razu poprawi się zasób wiedzy uczniów bo każdy ''dobry''bedzie miał chętnych do pobierania od niego nauki.Nie może to dotyczyć jedynie ucznów 0-6,ale od gimnajow śmiało można zaczynać właśnie taką reformę.

Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 12:54
0

Godziny karciane to żaden dla nas problem. Problemem jest biurokracja, te dziesiątki tabelek, wykresów, raportów, które mamy tworzyć. W imię tworzenia ! Wy, Pisowcy i Zjednoczona Prawico - jeśli tego nie poskromicie, żaden nauczyciel was nie poprze. A pani Stasiak powinna się udać na zasłużoną emeryturę ! Pani Misiuk też ! Natychmiast !

Ale tego nie wie ani pani Stasiak, ani inny Broniarz , czy minister oświaty, czy przeciętny Kowalski. Tylko my wiemy, że biurokracja szkolna, niekończące się szkolenia pod kolejne chwilowo modne trendy zabierają nam znacznie więcej czasu i energii, niż praca z uczniem. Bo uczeń to dodatek dla urzędnikow.

Będą nam teraz udowadniać, jak to super, bo NAGRODY! Dla kogo? Dla garstki tych, ktorym najpierw musi nagrodę przyznać kurator (nie tak łatwo o nią zawalczyć- kryteria bliżej nieznane). Reszta pozostanie na zamrożonych już dawno pensjach.

Ale tego nie wie ani pani Stasiak, ani inny Broniarz , czy minister oświaty, czy przeciętny Kowalski. Tylko my wiemy, że biurokracja szkolna, niekończące się szkolenia pod kolejne chwilowo modne trendy zabierają nam znacznie więcej czasu i energii, niż praca z uczniem. Bo uczeń to dodatek dla urzędnikow.

Będą nam teraz udowadniać, jak to super, bo NAGRODY! Dla kogo? Dla garstki tych, ktorym najpierw musi nagrodę przyznać kurator (nie tak łatwo o nią zawalczyć- kryteria bliżej nieznane). Reszta pozostanie na zamrożonyc... rozwiń

Avatar
eryk / 14 stycznia 2016 o 10:12
0

Ty wstydu nie masz! Tak kłamać! Kiedyś nauczyciele pracowali po 8 godzin i nie było problemu.

Kiedyś było inaczej, teraz kilka godzin w tygodniu poświęca się na biurokrację, która niczego nie wnosi.

Na zniesienie karty Nauczyciela nas po prostu nie stać więc pisanie o tym to mrzonki.

Na wprowadzenie 40 godzinnego dnia pracy tym bardziej zatem szkoda bicia piany...

A kto uważa, że praca nauczyciela jest lekka łatwa przyjemna i dochodowa to niech próbuje swoich sił. Ja podziękowałem po 2 latach.

Kiedyś było inaczej, teraz kilka godzin w tygodniu poświęca się na biurokrację, która niczego nie wnosi.

Na zniesienie karty Nauczyciela nas po prostu nie stać więc pisanie o tym to mrzonki.

Na wprowadzenie 40 godzinnego dnia pracy tym bardziej zatem szkoda bicia piany...

A kto uważa, że praca nauczyciela jest lekka łatwa przyjemna i dochodowa to niech próbuje swoich sił. Ja podziękowałem po 2 latach.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 08:43
0
"Godziny wykorzystywane były na pracę z dzieckiem zdolnym lub zajęcia wyrównawcze. Ale zdarzały się różne sytuacje. Czasami dzieci chętnych na takie zajęcia po prostu nie było. Nauczyciele mieli ogromny problem ze znalezieniem uczniów. W dodatku za prowadzenie takich zajęć nie dostawali dodatkowego wynagrodzenia. Stasiak twierdzi więc, że zmiany będą chwalone przez nauczycieli. Stanowić będą jednak wyzwanie dla samorządów, które powinny znaleźć środki na sfinansowanie dodatkowych lekcji." Po co samorządy mają znaleźć środki jak nie ma chętnych dzieci?
Avatar
jaki44 / 14 stycznia 2016 o 08:17
0

a końcówka tego artykułu to o Polsce? który nauczyciel w tym kraju pracuje 40 godzin? to pewnie z korkami im policzono.

buhahahhha  belfer zaczynając prace we wrześniu to caly miech organzuje klase wybiera trojke itd. w październiku  nauka na całego ale listopad to nuz tak na pol gwizdka a to wszystkich swietych a to dzień niepodleglosci , andrzejki; grudzień to już  luzik totalny mikolajki i swieta wiadomo 2 tygodnie wolnego; mały wyskok do pracki i wiadomo ferie 2 tygodnie; w marcu troszkę nauki i znowu te swieta hahhaah i tydzień luziku a maj???????????  dlugi lykend, zielone szkoły, wycieczki, ogniska  itp.  o czerwcu to nawet nie ma co wspominać hahahahaha można???????????? można; a jak już się zmeczy belferek to na urlopik zdrowotny  caly roczek i to płatny hahahah a jak się zastanowi to po roku pracki znowu na poratowanie zdrowka hahahah

buhahahhha  belfer zaczynając prace we wrześniu to caly miech organzuje klase wybiera trojke itd. w październiku  nauka na całego ale listopad to nuz tak na pol gwizdka a to wszystkich swietych a to dzień niepodleglosci , andrzejki; grudzień to już  luzik totalny mikolajki i swieta wiadomo 2 tygodnie wolnego; mały wyskok do pracki i wiadomo ferie 2 tygodnie; w marcu troszkę nauki i znowu te swieta hahhaah i tydzień luziku a maj???????????  dlugi lykend, zielone szkoły, wycieczki, ogniska  itp.  ... rozwiń

Avatar
waldek / 14 stycznia 2016 o 07:22
0

Nie będę udowadniał, że nauczyciel tak naprawdę nie pracuje 18 godzin a tak jak w moim przypadku średnio 41,5 godziny. (wyliczone co do minuty na podstawie 1 miesiąca). Chciałbym zwrócić uwagę, że nie tylko ilość pracy ale jej efektywność jest ważna. O to dwa przykłady: I W ostatnim czasie prowadziłem rozmowy telefoniczne z kilkoma osobami które aktualnie przebywały w pracy: - pracownik handlowy (kierownik sklepu) (40 minut) - pracownik fizyczny (1h 20 min) - pracownik biurowy (urzędnik) (38 minut) Ja w pracy nie odbieram 90% telefonów. Natomiast te które odebrałem nie trwały dłużej niż 2 minuty. II W naszym pomieszczeniu socjalnym umieszczonym obok pokoju nauczycielskiego znajdują się takie urządzenia jak: lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny. - lodówkę czasami ktoś otworzy - czajnik jest używany ok. 15 minut dziennie (przez ok. 25 osó B) - kuchenki mikrofalowej nikt jak dotąd nie włączył Pozdrawiam wszystkich długo i ciężko pracujących.

W jakim innym zawodzie przechodzi się tak wcześnie na emeryturę? W jakiej firmie jest tyle wakacji, ferii, przerwy świątecznej?

Jak nie pasuje, to zawsze można zmienić zawód, tylko wtedy trzeba będzie naprawdę pracować...

W jakim innym zawodzie przechodzi się tak wcześnie na emeryturę? W jakiej firmie jest tyle wakacji, ferii, przerwy świątecznej?

Jak nie pasuje, to zawsze można zmienić zawód, tylko wtedy trzeba będzie naprawdę pracować...

rozwiń
Avatar
moleszczak / 14 stycznia 2016 o 07:15
0

Zanim podjęłam pracę w charakterze nauczyciela, miałam takie samo zdanie jak duża część społeczeństwa. Jakież przeżyłam rozczarowanie, gdy zamiast "oklepanych" 18 h./ tydz. zrobiło ich się ponad 2 razy więcej... Obecnie chcąc wykonać swoją "pracę domową", zabieram czas dziecku lub mężowi, a jeszcze częściej po prostu pracuję nocami, gdy światła we wszystkich okolicznych domach już dawno pogasną. W rzeczywistości pracuję na pierwszą zmianę w szkolę i nocną w domu. Jestem ciekawa, w jakim innym zawodzie tak jest, że prawie zawsze chodzi się spać o 1-2 w nocy, a wstaje o 6-7, w weekendy nadrabia się zaległości w czynnościach domowych, robiąc zaległości w szkolnych, itd.,itd. Błędne koło się toczy, a ja mimo że można powiedzieć w młodym wieku, a czuję zmęczenie co najmniej jak 50-latek...Szkoda, że nikt nie widzi prawdziwej strony naszej pracy. Użalać się nie będę, to mój wolniejszy dzień, bo prace skończyłam o północy, więc muszę to wykorzystać, taka sytuacja nie zdarzy się prędko!

Ty wstydu nie masz! Tak kłamać! Kiedyś nauczyciele pracowali po 8 godzin i nie było problemu.

Ty wstydu nie masz! Tak kłamać! Kiedyś nauczyciele pracowali po 8 godzin i nie było problemu.

rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 22:23
0
Liceum, 110 uczniów, j. polski, każdemu wystawiłam około 10 ocen w I semestrze, kilka sprawdzianów, wypracowanie klasowe, próbne matury, wycieczka z klasą do 1 w nocy, wycieczka kilkudniowa , całodobowa opieka za darmo, bo płaca tylko za godziny lekcyjne, zebrania z rodzicami, powtórzenia do matury za darmo , układanie sprawdzianów, , przygotowywanie się do lekcji - klasa humanistyczna ma 9 polskich w tygodniu,czytanie nowości, oglądanie filmów i spektakli . Konflikty z najbliższymi, bo wciąż siedzę w klasówkach, maturach, w ubiegłym roku szkolnym miałam 2 klasy maturalne, było 5 próbnych mat, od listopada do kwietnia wciąż sprawdzialam. Niewiele robią nauczyciele WF, przedmiotów niematuralnych, polonistę zrównano z wuefistą, który każdą lekcję konczy 10 min wcześniej, bo młodzież musi się przebrać. Mam 3 % dodatek motywacyjny, bo dyrekcja nie ceni jakości pracy z uczniem i wysokich wyników matury. Do tego ciągła zmiana podręczników, podstawy, 36 uczniów w klasie, niemożność pozbycia się tych, którzy powinni znaleźć się w zawodówce, bo dyrekcja uważa, że każy uczeń jest na wagę złota. Zapraszam do szkoły....Ja chcę 40 godzin pracy, ale w szkole!!!! Polonista
Liceum, 110 uczniów, j. polski, każdemu wystawiłam około 10 ocen w I semestrze, kilka sprawdzianów, wypracowanie klasowe, próbne matury, wycieczka z klasą do 1 w nocy, wycieczka kilkudniowa , całodobowa opieka za darmo, bo płaca tylko za godziny lekcyjne, zebrania z rodzicami, powtórzenia do matury za darmo , układanie sprawdzianów, , przygotowywanie się do lekcji - klasa humanistyczna ma 9 polskich w tygodniu,czytanie nowości, oglądanie filmów i spektakli . Konflikty z najbliższymi, bo wciąż siedzę w klasówkach, maturach, w ubiegłym roku s... rozwiń
Avatar
nauczyciel / 14 stycznia 2016 o 17:48
0

Szanowni nauczyciele. Zmiany proponowane w KN to jedynie "kosmetyka". I tak nadal będziemy prowadzić zajęcia dodatkowe, wypełniać dzienniki (na potrzeby dyrektora) a wszystko w ramach art. 42 KN zatem z czego mamy się cieszyć? Ze zmiany nazwy?

Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 16:08
0
Po co tam jest potrzebne ZNP? A po to,aby ochraniać swoje i dyrektorskie interesy tzn spóźnianie lub zaniechanie prowadzenia lekcji, okradanie swoich podopiecznych poprzez fikcyjne protokoly i remanenty w prowadzonym dozywianiu,tworzenie dokumentacji fikcyjnych zakupow. To tylko okruszek stosowanych metod any
proceder trwal mimo kalectwa podczas nieobecnosci nauczyciela. A kiedy braki sa duże można zawsze znalezc ofiarę i ją oskarżyć. Nawet POlicja ujrzy odPOwiednio POdlozone niby dowody a odPOwiedni prokurator skieruje to na wokandę.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 14:48
0

Nauczyciel powinien być wolnym zawodem od razu poprawi się zasób wiedzy uczniów bo każdy ''dobry''bedzie miał chętnych do pobierania od niego nauki.Nie może to dotyczyć jedynie ucznów 0-6,ale od gimnajow śmiało można zaczynać właśnie taką reformę.

Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 12:54
0

Godziny karciane to żaden dla nas problem. Problemem jest biurokracja, te dziesiątki tabelek, wykresów, raportów, które mamy tworzyć. W imię tworzenia ! Wy, Pisowcy i Zjednoczona Prawico - jeśli tego nie poskromicie, żaden nauczyciel was nie poprze. A pani Stasiak powinna się udać na zasłużoną emeryturę ! Pani Misiuk też ! Natychmiast !

Ale tego nie wie ani pani Stasiak, ani inny Broniarz , czy minister oświaty, czy przeciętny Kowalski. Tylko my wiemy, że biurokracja szkolna, niekończące się szkolenia pod kolejne chwilowo modne trendy zabierają nam znacznie więcej czasu i energii, niż praca z uczniem. Bo uczeń to dodatek dla urzędnikow.

Będą nam teraz udowadniać, jak to super, bo NAGRODY! Dla kogo? Dla garstki tych, ktorym najpierw musi nagrodę przyznać kurator (nie tak łatwo o nią zawalczyć- kryteria bliżej nieznane). Reszta pozostanie na zamrożonych już dawno pensjach.

Ale tego nie wie ani pani Stasiak, ani inny Broniarz , czy minister oświaty, czy przeciętny Kowalski. Tylko my wiemy, że biurokracja szkolna, niekończące się szkolenia pod kolejne chwilowo modne trendy zabierają nam znacznie więcej czasu i energii, niż praca z uczniem. Bo uczeń to dodatek dla urzędnikow.

Będą nam teraz udowadniać, jak to super, bo NAGRODY! Dla kogo? Dla garstki tych, ktorym najpierw musi nagrodę przyznać kurator (nie tak łatwo o nią zawalczyć- kryteria bliżej nieznane). Reszta pozostanie na zamrożonyc... rozwiń

Avatar
eryk / 14 stycznia 2016 o 10:12
0

Ty wstydu nie masz! Tak kłamać! Kiedyś nauczyciele pracowali po 8 godzin i nie było problemu.

Kiedyś było inaczej, teraz kilka godzin w tygodniu poświęca się na biurokrację, która niczego nie wnosi.

Na zniesienie karty Nauczyciela nas po prostu nie stać więc pisanie o tym to mrzonki.

Na wprowadzenie 40 godzinnego dnia pracy tym bardziej zatem szkoda bicia piany...

A kto uważa, że praca nauczyciela jest lekka łatwa przyjemna i dochodowa to niech próbuje swoich sił. Ja podziękowałem po 2 latach.

Kiedyś było inaczej, teraz kilka godzin w tygodniu poświęca się na biurokrację, która niczego nie wnosi.

Na zniesienie karty Nauczyciela nas po prostu nie stać więc pisanie o tym to mrzonki.

Na wprowadzenie 40 godzinnego dnia pracy tym bardziej zatem szkoda bicia piany...

A kto uważa, że praca nauczyciela jest lekka łatwa przyjemna i dochodowa to niech próbuje swoich sił. Ja podziękowałem po 2 latach.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 08:43
0
"Godziny wykorzystywane były na pracę z dzieckiem zdolnym lub zajęcia wyrównawcze. Ale zdarzały się różne sytuacje. Czasami dzieci chętnych na takie zajęcia po prostu nie było. Nauczyciele mieli ogromny problem ze znalezieniem uczniów. W dodatku za prowadzenie takich zajęć nie dostawali dodatkowego wynagrodzenia. Stasiak twierdzi więc, że zmiany będą chwalone przez nauczycieli. Stanowić będą jednak wyzwanie dla samorządów, które powinny znaleźć środki na sfinansowanie dodatkowych lekcji." Po co samorządy mają znaleźć środki jak nie ma chętnych dzieci?
Avatar
jaki44 / 14 stycznia 2016 o 08:17
0

a końcówka tego artykułu to o Polsce? który nauczyciel w tym kraju pracuje 40 godzin? to pewnie z korkami im policzono.

buhahahhha  belfer zaczynając prace we wrześniu to caly miech organzuje klase wybiera trojke itd. w październiku  nauka na całego ale listopad to nuz tak na pol gwizdka a to wszystkich swietych a to dzień niepodleglosci , andrzejki; grudzień to już  luzik totalny mikolajki i swieta wiadomo 2 tygodnie wolnego; mały wyskok do pracki i wiadomo ferie 2 tygodnie; w marcu troszkę nauki i znowu te swieta hahhaah i tydzień luziku a maj???????????  dlugi lykend, zielone szkoły, wycieczki, ogniska  itp.  o czerwcu to nawet nie ma co wspominać hahahahaha można???????????? można; a jak już się zmeczy belferek to na urlopik zdrowotny  caly roczek i to płatny hahahah a jak się zastanowi to po roku pracki znowu na poratowanie zdrowka hahahah

buhahahhha  belfer zaczynając prace we wrześniu to caly miech organzuje klase wybiera trojke itd. w październiku  nauka na całego ale listopad to nuz tak na pol gwizdka a to wszystkich swietych a to dzień niepodleglosci , andrzejki; grudzień to już  luzik totalny mikolajki i swieta wiadomo 2 tygodnie wolnego; mały wyskok do pracki i wiadomo ferie 2 tygodnie; w marcu troszkę nauki i znowu te swieta hahhaah i tydzień luziku a maj???????????  dlugi lykend, zielone szkoły, wycieczki, ogniska  itp.  ... rozwiń

Avatar
waldek / 14 stycznia 2016 o 07:22
0

Nie będę udowadniał, że nauczyciel tak naprawdę nie pracuje 18 godzin a tak jak w moim przypadku średnio 41,5 godziny. (wyliczone co do minuty na podstawie 1 miesiąca). Chciałbym zwrócić uwagę, że nie tylko ilość pracy ale jej efektywność jest ważna. O to dwa przykłady: I W ostatnim czasie prowadziłem rozmowy telefoniczne z kilkoma osobami które aktualnie przebywały w pracy: - pracownik handlowy (kierownik sklepu) (40 minut) - pracownik fizyczny (1h 20 min) - pracownik biurowy (urzędnik) (38 minut) Ja w pracy nie odbieram 90% telefonów. Natomiast te które odebrałem nie trwały dłużej niż 2 minuty. II W naszym pomieszczeniu socjalnym umieszczonym obok pokoju nauczycielskiego znajdują się takie urządzenia jak: lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny. - lodówkę czasami ktoś otworzy - czajnik jest używany ok. 15 minut dziennie (przez ok. 25 osó B) - kuchenki mikrofalowej nikt jak dotąd nie włączył Pozdrawiam wszystkich długo i ciężko pracujących.

W jakim innym zawodzie przechodzi się tak wcześnie na emeryturę? W jakiej firmie jest tyle wakacji, ferii, przerwy świątecznej?

Jak nie pasuje, to zawsze można zmienić zawód, tylko wtedy trzeba będzie naprawdę pracować...

W jakim innym zawodzie przechodzi się tak wcześnie na emeryturę? W jakiej firmie jest tyle wakacji, ferii, przerwy świątecznej?

Jak nie pasuje, to zawsze można zmienić zawód, tylko wtedy trzeba będzie naprawdę pracować...

rozwiń
Avatar
moleszczak / 14 stycznia 2016 o 07:15
0

Zanim podjęłam pracę w charakterze nauczyciela, miałam takie samo zdanie jak duża część społeczeństwa. Jakież przeżyłam rozczarowanie, gdy zamiast "oklepanych" 18 h./ tydz. zrobiło ich się ponad 2 razy więcej... Obecnie chcąc wykonać swoją "pracę domową", zabieram czas dziecku lub mężowi, a jeszcze częściej po prostu pracuję nocami, gdy światła we wszystkich okolicznych domach już dawno pogasną. W rzeczywistości pracuję na pierwszą zmianę w szkolę i nocną w domu. Jestem ciekawa, w jakim innym zawodzie tak jest, że prawie zawsze chodzi się spać o 1-2 w nocy, a wstaje o 6-7, w weekendy nadrabia się zaległości w czynnościach domowych, robiąc zaległości w szkolnych, itd.,itd. Błędne koło się toczy, a ja mimo że można powiedzieć w młodym wieku, a czuję zmęczenie co najmniej jak 50-latek...Szkoda, że nikt nie widzi prawdziwej strony naszej pracy. Użalać się nie będę, to mój wolniejszy dzień, bo prace skończyłam o północy, więc muszę to wykorzystać, taka sytuacja nie zdarzy się prędko!

Ty wstydu nie masz! Tak kłamać! Kiedyś nauczyciele pracowali po 8 godzin i nie było problemu.

Ty wstydu nie masz! Tak kłamać! Kiedyś nauczyciele pracowali po 8 godzin i nie było problemu.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 1 0

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku w Szczytnie. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku w Szczytnie. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 0

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 9 6

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 171 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 438 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 32 12

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!