Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2016 r.
18:44

Zmiany w Karcie Nauczyciela: Mniej biurokracji i nagrody. Nauczyciele się cieszą

0 21 A A
Zapowiadane zmiany cieszą też członków oświatowej "Solidarności" Fot. Dorota Awiorko/archiwum
Zapowiadane zmiany cieszą też członków oświatowej "Solidarności" Fot. Dorota Awiorko/archiwum

Do końca lutego potrwają konsultacje w sprawie nowelizacji Karty Nauczyciela. Ministerstwo Edukacji Narodowej przewiduje m.in. likwidację tzw. godzin karcianych, wypłacenie jednorazowej nagrody nauczycielowi, któremu przyznano tytuł honorowy profesora oświaty oraz rozszerzenie przepisów o odpowiedzialności dyscyplinarnej. Nauczyciele są „za”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Projekt, z którym belfrowie właśnie się zapoznają, zbiera bardzo dobre oceny. Nauczyciele od dawna domagali się bowiem likwidacji godzin karcianych, czyli jednej lub dwóch godzin w tygodniu, które każdy nauczyciel niezależnie od obowiązkowego wymiaru lekcji, musiał przepracować z uczniami i rozliczyć w dzienniku zajęć pozalekcyjnych.

– To olbrzymia i niepotrzebna biurokracja – uważa Celina Stasiak z lubelskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. – Godziny wykorzystywane były na pracę z dzieckiem zdolnym lub zajęcia wyrównawcze. Ale zdarzały się różne sytuacje. Czasami dzieci chętnych na takie zajęcia po prostu nie było. Nauczyciele mieli ogromny problem ze znalezieniem uczniów. W dodatku za prowadzenie takich zajęć nie dostawali dodatkowego wynagrodzenia.

Stasiak twierdzi więc, że zmiany będą chwalone przez nauczycieli. Stanowić będą jednak wyzwanie dla samorządów, które powinny znaleźć środki na sfinansowanie dodatkowych lekcji.

Zapowiadane zmiany cieszą też członków oświatowej „Solidarności”. – Będziemy dyskutować o projekcie w przyszłym tygodniu. Dopiero wtedy okaże się, czy wystąpimy z wnioskami o zmiany w poszczególnych zapisach – przyznaje Teresa Misiuk, wiceprzewodnicząca Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSSZ Solidarność. – Na razie mogę tylko powiedzieć, że od wielu lat podnosiliśmy postulat likwidacji godzin karcianych. W niewielkiej mierze przekładają się one na korzyść dla ucznia.

W uzasadnieniu projektu nowelizacji Karty Nauczyciela jego autorzy podkreślają, że „obligatoryjne nałożenie prowadzenia zajęć w wymiarze dwóch lub jednej godziny okazało się nieracjonalne z punktu widzenia organizacji pracy szkoły oraz mogło generować poczucie niesprawiedliwości wśród nauczycieli (…) narzucana sztywna liczba godzin do wypracowania nie zawsze była wykorzystywana zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami uczniów”. Zaznaczono też, że zmiana ta nie wyklucza możliwości prowadzenia np. zajęć związanych z potrzebami uczniów i rozwijających ich zainteresowania w ramach 40-godzinnego czasu pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze, stosownie do ustaleń podjętych w danej szkole.

Nowelizacja przepisów może wejść w życie już 1 września.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 22:23
0
Liceum, 110 uczniów, j. polski, każdemu wystawiłam około 10 ocen w I semestrze, kilka sprawdzianów, wypracowanie klasowe, próbne matury, wycieczka z klasą do 1 w nocy, wycieczka kilkudniowa , całodobowa opieka za darmo, bo płaca tylko za godziny lekcyjne, zebrania z rodzicami, powtórzenia do matury za darmo , układanie sprawdzianów, , przygotowywanie się do lekcji - klasa humanistyczna ma 9 polskich w tygodniu,czytanie nowości, oglądanie filmów i spektakli . Konflikty z najbliższymi, bo wciąż siedzę w klasówkach, maturach, w ubiegłym roku szkolnym miałam 2 klasy maturalne, było 5 próbnych mat, od listopada do kwietnia wciąż sprawdzialam. Niewiele robią nauczyciele WF, przedmiotów niematuralnych, polonistę zrównano z wuefistą, który każdą lekcję konczy 10 min wcześniej, bo młodzież musi się przebrać. Mam 3 % dodatek motywacyjny, bo dyrekcja nie ceni jakości pracy z uczniem i wysokich wyników matury. Do tego ciągła zmiana podręczników, podstawy, 36 uczniów w klasie, niemożność pozbycia się tych, którzy powinni znaleźć się w zawodówce, bo dyrekcja uważa, że każy uczeń jest na wagę złota. Zapraszam do szkoły....Ja chcę 40 godzin pracy, ale w szkole!!!! Polonista
Liceum, 110 uczniów, j. polski, każdemu wystawiłam około 10 ocen w I semestrze, kilka sprawdzianów, wypracowanie klasowe, próbne matury, wycieczka z klasą do 1 w nocy, wycieczka kilkudniowa , całodobowa opieka za darmo, bo płaca tylko za godziny lekcyjne, zebrania z rodzicami, powtórzenia do matury za darmo , układanie sprawdzianów, , przygotowywanie się do lekcji - klasa humanistyczna ma 9 polskich w tygodniu,czytanie nowości, oglądanie filmów i spektakli . Konflikty z najbliższymi, bo wciąż siedzę w klasówkach, maturach, w ubiegłym roku s... rozwiń
Avatar
nauczyciel / 14 stycznia 2016 o 17:48
0

Szanowni nauczyciele. Zmiany proponowane w KN to jedynie "kosmetyka". I tak nadal będziemy prowadzić zajęcia dodatkowe, wypełniać dzienniki (na potrzeby dyrektora) a wszystko w ramach art. 42 KN zatem z czego mamy się cieszyć? Ze zmiany nazwy?

Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 16:08
0
Po co tam jest potrzebne ZNP? A po to,aby ochraniać swoje i dyrektorskie interesy tzn spóźnianie lub zaniechanie prowadzenia lekcji, okradanie swoich podopiecznych poprzez fikcyjne protokoly i remanenty w prowadzonym dozywianiu,tworzenie dokumentacji fikcyjnych zakupow. To tylko okruszek stosowanych metod any
proceder trwal mimo kalectwa podczas nieobecnosci nauczyciela. A kiedy braki sa duże można zawsze znalezc ofiarę i ją oskarżyć. Nawet POlicja ujrzy odPOwiednio POdlozone niby dowody a odPOwiedni prokurator skieruje to na wokandę.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 14:48
0

Nauczyciel powinien być wolnym zawodem od razu poprawi się zasób wiedzy uczniów bo każdy ''dobry''bedzie miał chętnych do pobierania od niego nauki.Nie może to dotyczyć jedynie ucznów 0-6,ale od gimnajow śmiało można zaczynać właśnie taką reformę.

Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 12:54
0

Godziny karciane to żaden dla nas problem. Problemem jest biurokracja, te dziesiątki tabelek, wykresów, raportów, które mamy tworzyć. W imię tworzenia ! Wy, Pisowcy i Zjednoczona Prawico - jeśli tego nie poskromicie, żaden nauczyciel was nie poprze. A pani Stasiak powinna się udać na zasłużoną emeryturę ! Pani Misiuk też ! Natychmiast !

Ale tego nie wie ani pani Stasiak, ani inny Broniarz , czy minister oświaty, czy przeciętny Kowalski. Tylko my wiemy, że biurokracja szkolna, niekończące się szkolenia pod kolejne chwilowo modne trendy zabierają nam znacznie więcej czasu i energii, niż praca z uczniem. Bo uczeń to dodatek dla urzędnikow.

Będą nam teraz udowadniać, jak to super, bo NAGRODY! Dla kogo? Dla garstki tych, ktorym najpierw musi nagrodę przyznać kurator (nie tak łatwo o nią zawalczyć- kryteria bliżej nieznane). Reszta pozostanie na zamrożonych już dawno pensjach.

Ale tego nie wie ani pani Stasiak, ani inny Broniarz , czy minister oświaty, czy przeciętny Kowalski. Tylko my wiemy, że biurokracja szkolna, niekończące się szkolenia pod kolejne chwilowo modne trendy zabierają nam znacznie więcej czasu i energii, niż praca z uczniem. Bo uczeń to dodatek dla urzędnikow.

Będą nam teraz udowadniać, jak to super, bo NAGRODY! Dla kogo? Dla garstki tych, ktorym najpierw musi nagrodę przyznać kurator (nie tak łatwo o nią zawalczyć- kryteria bliżej nieznane). Reszta pozostanie na zamrożonyc... rozwiń

Avatar
eryk / 14 stycznia 2016 o 10:12
0

Ty wstydu nie masz! Tak kłamać! Kiedyś nauczyciele pracowali po 8 godzin i nie było problemu.

Kiedyś było inaczej, teraz kilka godzin w tygodniu poświęca się na biurokrację, która niczego nie wnosi.

Na zniesienie karty Nauczyciela nas po prostu nie stać więc pisanie o tym to mrzonki.

Na wprowadzenie 40 godzinnego dnia pracy tym bardziej zatem szkoda bicia piany...

A kto uważa, że praca nauczyciela jest lekka łatwa przyjemna i dochodowa to niech próbuje swoich sił. Ja podziękowałem po 2 latach.

Kiedyś było inaczej, teraz kilka godzin w tygodniu poświęca się na biurokrację, która niczego nie wnosi.

Na zniesienie karty Nauczyciela nas po prostu nie stać więc pisanie o tym to mrzonki.

Na wprowadzenie 40 godzinnego dnia pracy tym bardziej zatem szkoda bicia piany...

A kto uważa, że praca nauczyciela jest lekka łatwa przyjemna i dochodowa to niech próbuje swoich sił. Ja podziękowałem po 2 latach.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 08:43
0
"Godziny wykorzystywane były na pracę z dzieckiem zdolnym lub zajęcia wyrównawcze. Ale zdarzały się różne sytuacje. Czasami dzieci chętnych na takie zajęcia po prostu nie było. Nauczyciele mieli ogromny problem ze znalezieniem uczniów. W dodatku za prowadzenie takich zajęć nie dostawali dodatkowego wynagrodzenia. Stasiak twierdzi więc, że zmiany będą chwalone przez nauczycieli. Stanowić będą jednak wyzwanie dla samorządów, które powinny znaleźć środki na sfinansowanie dodatkowych lekcji." Po co samorządy mają znaleźć środki jak nie ma chętnych dzieci?
Avatar
jaki44 / 14 stycznia 2016 o 08:17
0

a końcówka tego artykułu to o Polsce? który nauczyciel w tym kraju pracuje 40 godzin? to pewnie z korkami im policzono.

buhahahhha  belfer zaczynając prace we wrześniu to caly miech organzuje klase wybiera trojke itd. w październiku  nauka na całego ale listopad to nuz tak na pol gwizdka a to wszystkich swietych a to dzień niepodleglosci , andrzejki; grudzień to już  luzik totalny mikolajki i swieta wiadomo 2 tygodnie wolnego; mały wyskok do pracki i wiadomo ferie 2 tygodnie; w marcu troszkę nauki i znowu te swieta hahhaah i tydzień luziku a maj???????????  dlugi lykend, zielone szkoły, wycieczki, ogniska  itp.  o czerwcu to nawet nie ma co wspominać hahahahaha można???????????? można; a jak już się zmeczy belferek to na urlopik zdrowotny  caly roczek i to płatny hahahah a jak się zastanowi to po roku pracki znowu na poratowanie zdrowka hahahah

buhahahhha  belfer zaczynając prace we wrześniu to caly miech organzuje klase wybiera trojke itd. w październiku  nauka na całego ale listopad to nuz tak na pol gwizdka a to wszystkich swietych a to dzień niepodleglosci , andrzejki; grudzień to już  luzik totalny mikolajki i swieta wiadomo 2 tygodnie wolnego; mały wyskok do pracki i wiadomo ferie 2 tygodnie; w marcu troszkę nauki i znowu te swieta hahhaah i tydzień luziku a maj???????????  dlugi lykend, zielone szkoły, wycieczki, ogniska  itp.  ... rozwiń

Avatar
waldek / 14 stycznia 2016 o 07:22
0

Nie będę udowadniał, że nauczyciel tak naprawdę nie pracuje 18 godzin a tak jak w moim przypadku średnio 41,5 godziny. (wyliczone co do minuty na podstawie 1 miesiąca). Chciałbym zwrócić uwagę, że nie tylko ilość pracy ale jej efektywność jest ważna. O to dwa przykłady: I W ostatnim czasie prowadziłem rozmowy telefoniczne z kilkoma osobami które aktualnie przebywały w pracy: - pracownik handlowy (kierownik sklepu) (40 minut) - pracownik fizyczny (1h 20 min) - pracownik biurowy (urzędnik) (38 minut) Ja w pracy nie odbieram 90% telefonów. Natomiast te które odebrałem nie trwały dłużej niż 2 minuty. II W naszym pomieszczeniu socjalnym umieszczonym obok pokoju nauczycielskiego znajdują się takie urządzenia jak: lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny. - lodówkę czasami ktoś otworzy - czajnik jest używany ok. 15 minut dziennie (przez ok. 25 osó B) - kuchenki mikrofalowej nikt jak dotąd nie włączył Pozdrawiam wszystkich długo i ciężko pracujących.

W jakim innym zawodzie przechodzi się tak wcześnie na emeryturę? W jakiej firmie jest tyle wakacji, ferii, przerwy świątecznej?

Jak nie pasuje, to zawsze można zmienić zawód, tylko wtedy trzeba będzie naprawdę pracować...

W jakim innym zawodzie przechodzi się tak wcześnie na emeryturę? W jakiej firmie jest tyle wakacji, ferii, przerwy świątecznej?

Jak nie pasuje, to zawsze można zmienić zawód, tylko wtedy trzeba będzie naprawdę pracować...

rozwiń
Avatar
moleszczak / 14 stycznia 2016 o 07:15
0

Zanim podjęłam pracę w charakterze nauczyciela, miałam takie samo zdanie jak duża część społeczeństwa. Jakież przeżyłam rozczarowanie, gdy zamiast "oklepanych" 18 h./ tydz. zrobiło ich się ponad 2 razy więcej... Obecnie chcąc wykonać swoją "pracę domową", zabieram czas dziecku lub mężowi, a jeszcze częściej po prostu pracuję nocami, gdy światła we wszystkich okolicznych domach już dawno pogasną. W rzeczywistości pracuję na pierwszą zmianę w szkolę i nocną w domu. Jestem ciekawa, w jakim innym zawodzie tak jest, że prawie zawsze chodzi się spać o 1-2 w nocy, a wstaje o 6-7, w weekendy nadrabia się zaległości w czynnościach domowych, robiąc zaległości w szkolnych, itd.,itd. Błędne koło się toczy, a ja mimo że można powiedzieć w młodym wieku, a czuję zmęczenie co najmniej jak 50-latek...Szkoda, że nikt nie widzi prawdziwej strony naszej pracy. Użalać się nie będę, to mój wolniejszy dzień, bo prace skończyłam o północy, więc muszę to wykorzystać, taka sytuacja nie zdarzy się prędko!

Ty wstydu nie masz! Tak kłamać! Kiedyś nauczyciele pracowali po 8 godzin i nie było problemu.

Ty wstydu nie masz! Tak kłamać! Kiedyś nauczyciele pracowali po 8 godzin i nie było problemu.

rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 22:23
0
Liceum, 110 uczniów, j. polski, każdemu wystawiłam około 10 ocen w I semestrze, kilka sprawdzianów, wypracowanie klasowe, próbne matury, wycieczka z klasą do 1 w nocy, wycieczka kilkudniowa , całodobowa opieka za darmo, bo płaca tylko za godziny lekcyjne, zebrania z rodzicami, powtórzenia do matury za darmo , układanie sprawdzianów, , przygotowywanie się do lekcji - klasa humanistyczna ma 9 polskich w tygodniu,czytanie nowości, oglądanie filmów i spektakli . Konflikty z najbliższymi, bo wciąż siedzę w klasówkach, maturach, w ubiegłym roku szkolnym miałam 2 klasy maturalne, było 5 próbnych mat, od listopada do kwietnia wciąż sprawdzialam. Niewiele robią nauczyciele WF, przedmiotów niematuralnych, polonistę zrównano z wuefistą, który każdą lekcję konczy 10 min wcześniej, bo młodzież musi się przebrać. Mam 3 % dodatek motywacyjny, bo dyrekcja nie ceni jakości pracy z uczniem i wysokich wyników matury. Do tego ciągła zmiana podręczników, podstawy, 36 uczniów w klasie, niemożność pozbycia się tych, którzy powinni znaleźć się w zawodówce, bo dyrekcja uważa, że każy uczeń jest na wagę złota. Zapraszam do szkoły....Ja chcę 40 godzin pracy, ale w szkole!!!! Polonista
Liceum, 110 uczniów, j. polski, każdemu wystawiłam około 10 ocen w I semestrze, kilka sprawdzianów, wypracowanie klasowe, próbne matury, wycieczka z klasą do 1 w nocy, wycieczka kilkudniowa , całodobowa opieka za darmo, bo płaca tylko za godziny lekcyjne, zebrania z rodzicami, powtórzenia do matury za darmo , układanie sprawdzianów, , przygotowywanie się do lekcji - klasa humanistyczna ma 9 polskich w tygodniu,czytanie nowości, oglądanie filmów i spektakli . Konflikty z najbliższymi, bo wciąż siedzę w klasówkach, maturach, w ubiegłym roku s... rozwiń
Avatar
nauczyciel / 14 stycznia 2016 o 17:48
0

Szanowni nauczyciele. Zmiany proponowane w KN to jedynie "kosmetyka". I tak nadal będziemy prowadzić zajęcia dodatkowe, wypełniać dzienniki (na potrzeby dyrektora) a wszystko w ramach art. 42 KN zatem z czego mamy się cieszyć? Ze zmiany nazwy?

Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 16:08
0
Po co tam jest potrzebne ZNP? A po to,aby ochraniać swoje i dyrektorskie interesy tzn spóźnianie lub zaniechanie prowadzenia lekcji, okradanie swoich podopiecznych poprzez fikcyjne protokoly i remanenty w prowadzonym dozywianiu,tworzenie dokumentacji fikcyjnych zakupow. To tylko okruszek stosowanych metod any
proceder trwal mimo kalectwa podczas nieobecnosci nauczyciela. A kiedy braki sa duże można zawsze znalezc ofiarę i ją oskarżyć. Nawet POlicja ujrzy odPOwiednio POdlozone niby dowody a odPOwiedni prokurator skieruje to na wokandę.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 14:48
0

Nauczyciel powinien być wolnym zawodem od razu poprawi się zasób wiedzy uczniów bo każdy ''dobry''bedzie miał chętnych do pobierania od niego nauki.Nie może to dotyczyć jedynie ucznów 0-6,ale od gimnajow śmiało można zaczynać właśnie taką reformę.

Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 12:54
0

Godziny karciane to żaden dla nas problem. Problemem jest biurokracja, te dziesiątki tabelek, wykresów, raportów, które mamy tworzyć. W imię tworzenia ! Wy, Pisowcy i Zjednoczona Prawico - jeśli tego nie poskromicie, żaden nauczyciel was nie poprze. A pani Stasiak powinna się udać na zasłużoną emeryturę ! Pani Misiuk też ! Natychmiast !

Ale tego nie wie ani pani Stasiak, ani inny Broniarz , czy minister oświaty, czy przeciętny Kowalski. Tylko my wiemy, że biurokracja szkolna, niekończące się szkolenia pod kolejne chwilowo modne trendy zabierają nam znacznie więcej czasu i energii, niż praca z uczniem. Bo uczeń to dodatek dla urzędnikow.

Będą nam teraz udowadniać, jak to super, bo NAGRODY! Dla kogo? Dla garstki tych, ktorym najpierw musi nagrodę przyznać kurator (nie tak łatwo o nią zawalczyć- kryteria bliżej nieznane). Reszta pozostanie na zamrożonych już dawno pensjach.

Ale tego nie wie ani pani Stasiak, ani inny Broniarz , czy minister oświaty, czy przeciętny Kowalski. Tylko my wiemy, że biurokracja szkolna, niekończące się szkolenia pod kolejne chwilowo modne trendy zabierają nam znacznie więcej czasu i energii, niż praca z uczniem. Bo uczeń to dodatek dla urzędnikow.

Będą nam teraz udowadniać, jak to super, bo NAGRODY! Dla kogo? Dla garstki tych, ktorym najpierw musi nagrodę przyznać kurator (nie tak łatwo o nią zawalczyć- kryteria bliżej nieznane). Reszta pozostanie na zamrożonyc... rozwiń

Avatar
eryk / 14 stycznia 2016 o 10:12
0

Ty wstydu nie masz! Tak kłamać! Kiedyś nauczyciele pracowali po 8 godzin i nie było problemu.

Kiedyś było inaczej, teraz kilka godzin w tygodniu poświęca się na biurokrację, która niczego nie wnosi.

Na zniesienie karty Nauczyciela nas po prostu nie stać więc pisanie o tym to mrzonki.

Na wprowadzenie 40 godzinnego dnia pracy tym bardziej zatem szkoda bicia piany...

A kto uważa, że praca nauczyciela jest lekka łatwa przyjemna i dochodowa to niech próbuje swoich sił. Ja podziękowałem po 2 latach.

Kiedyś było inaczej, teraz kilka godzin w tygodniu poświęca się na biurokrację, która niczego nie wnosi.

Na zniesienie karty Nauczyciela nas po prostu nie stać więc pisanie o tym to mrzonki.

Na wprowadzenie 40 godzinnego dnia pracy tym bardziej zatem szkoda bicia piany...

A kto uważa, że praca nauczyciela jest lekka łatwa przyjemna i dochodowa to niech próbuje swoich sił. Ja podziękowałem po 2 latach.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 08:43
0
"Godziny wykorzystywane były na pracę z dzieckiem zdolnym lub zajęcia wyrównawcze. Ale zdarzały się różne sytuacje. Czasami dzieci chętnych na takie zajęcia po prostu nie było. Nauczyciele mieli ogromny problem ze znalezieniem uczniów. W dodatku za prowadzenie takich zajęć nie dostawali dodatkowego wynagrodzenia. Stasiak twierdzi więc, że zmiany będą chwalone przez nauczycieli. Stanowić będą jednak wyzwanie dla samorządów, które powinny znaleźć środki na sfinansowanie dodatkowych lekcji." Po co samorządy mają znaleźć środki jak nie ma chętnych dzieci?
Avatar
jaki44 / 14 stycznia 2016 o 08:17
0

a końcówka tego artykułu to o Polsce? który nauczyciel w tym kraju pracuje 40 godzin? to pewnie z korkami im policzono.

buhahahhha  belfer zaczynając prace we wrześniu to caly miech organzuje klase wybiera trojke itd. w październiku  nauka na całego ale listopad to nuz tak na pol gwizdka a to wszystkich swietych a to dzień niepodleglosci , andrzejki; grudzień to już  luzik totalny mikolajki i swieta wiadomo 2 tygodnie wolnego; mały wyskok do pracki i wiadomo ferie 2 tygodnie; w marcu troszkę nauki i znowu te swieta hahhaah i tydzień luziku a maj???????????  dlugi lykend, zielone szkoły, wycieczki, ogniska  itp.  o czerwcu to nawet nie ma co wspominać hahahahaha można???????????? można; a jak już się zmeczy belferek to na urlopik zdrowotny  caly roczek i to płatny hahahah a jak się zastanowi to po roku pracki znowu na poratowanie zdrowka hahahah

buhahahhha  belfer zaczynając prace we wrześniu to caly miech organzuje klase wybiera trojke itd. w październiku  nauka na całego ale listopad to nuz tak na pol gwizdka a to wszystkich swietych a to dzień niepodleglosci , andrzejki; grudzień to już  luzik totalny mikolajki i swieta wiadomo 2 tygodnie wolnego; mały wyskok do pracki i wiadomo ferie 2 tygodnie; w marcu troszkę nauki i znowu te swieta hahhaah i tydzień luziku a maj???????????  dlugi lykend, zielone szkoły, wycieczki, ogniska  itp.  ... rozwiń

Avatar
waldek / 14 stycznia 2016 o 07:22
0

Nie będę udowadniał, że nauczyciel tak naprawdę nie pracuje 18 godzin a tak jak w moim przypadku średnio 41,5 godziny. (wyliczone co do minuty na podstawie 1 miesiąca). Chciałbym zwrócić uwagę, że nie tylko ilość pracy ale jej efektywność jest ważna. O to dwa przykłady: I W ostatnim czasie prowadziłem rozmowy telefoniczne z kilkoma osobami które aktualnie przebywały w pracy: - pracownik handlowy (kierownik sklepu) (40 minut) - pracownik fizyczny (1h 20 min) - pracownik biurowy (urzędnik) (38 minut) Ja w pracy nie odbieram 90% telefonów. Natomiast te które odebrałem nie trwały dłużej niż 2 minuty. II W naszym pomieszczeniu socjalnym umieszczonym obok pokoju nauczycielskiego znajdują się takie urządzenia jak: lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny. - lodówkę czasami ktoś otworzy - czajnik jest używany ok. 15 minut dziennie (przez ok. 25 osó B) - kuchenki mikrofalowej nikt jak dotąd nie włączył Pozdrawiam wszystkich długo i ciężko pracujących.

W jakim innym zawodzie przechodzi się tak wcześnie na emeryturę? W jakiej firmie jest tyle wakacji, ferii, przerwy świątecznej?

Jak nie pasuje, to zawsze można zmienić zawód, tylko wtedy trzeba będzie naprawdę pracować...

W jakim innym zawodzie przechodzi się tak wcześnie na emeryturę? W jakiej firmie jest tyle wakacji, ferii, przerwy świątecznej?

Jak nie pasuje, to zawsze można zmienić zawód, tylko wtedy trzeba będzie naprawdę pracować...

rozwiń
Avatar
moleszczak / 14 stycznia 2016 o 07:15
0

Zanim podjęłam pracę w charakterze nauczyciela, miałam takie samo zdanie jak duża część społeczeństwa. Jakież przeżyłam rozczarowanie, gdy zamiast "oklepanych" 18 h./ tydz. zrobiło ich się ponad 2 razy więcej... Obecnie chcąc wykonać swoją "pracę domową", zabieram czas dziecku lub mężowi, a jeszcze częściej po prostu pracuję nocami, gdy światła we wszystkich okolicznych domach już dawno pogasną. W rzeczywistości pracuję na pierwszą zmianę w szkolę i nocną w domu. Jestem ciekawa, w jakim innym zawodzie tak jest, że prawie zawsze chodzi się spać o 1-2 w nocy, a wstaje o 6-7, w weekendy nadrabia się zaległości w czynnościach domowych, robiąc zaległości w szkolnych, itd.,itd. Błędne koło się toczy, a ja mimo że można powiedzieć w młodym wieku, a czuję zmęczenie co najmniej jak 50-latek...Szkoda, że nikt nie widzi prawdziwej strony naszej pracy. Użalać się nie będę, to mój wolniejszy dzień, bo prace skończyłam o północy, więc muszę to wykorzystać, taka sytuacja nie zdarzy się prędko!

Ty wstydu nie masz! Tak kłamać! Kiedyś nauczyciele pracowali po 8 godzin i nie było problemu.

Ty wstydu nie masz! Tak kłamać! Kiedyś nauczyciele pracowali po 8 godzin i nie było problemu.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 1 0

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku w Szczytnie. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku w Szczytnie. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 0

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 9 6

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 171 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 438 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 32 12

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.