Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 września 2010 r.
16:56
Edytuj ten wpis

Zobacz, jak będzie wyglądać droga z Lublina do Świdnika (zdjęcia)

0 23 A A

W październiku powinien zacząć się remont ulic Mełgiewskiej i Metalurgicznej. Zniszczona i wąska część trasy zamieni się w dwupasmówkę, z dwoma wiaduktami. To pierwszy fragment dojazdu do oczekiwanej obwodnicy Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mełgiewska jest zdecydowanie za wąska. Kiedy duże samochody skręcają do okolicznych firm, robią się korki. Bardzo źle się tędy jeździ – uważa Tomasz Kowalewski, kierowca z Lublina. – Jeżdżę do Lublina Metalurgiczną i Mełgiewską tylko wtedy, kiedy muszę coś załatwić w tej części miasta – mówi Paweł Mazur, przedsiębiorca ze Świdnika. – Tędy jest najbliżej do centrum miasta, ale przez stan jezdni omijam ten odcinek jak mogę.

Tak twierdzi większość kierowców, którzy wjeżdżają, lub wyjeżdżają z Lublina. – Gdyby Mełgiewska i Metalurgiczna nadawały się do jazdy, to mielibyśmy o wiele więcej klientów – ocenia Marcin Turczyn, kierownik salonu Fiata na Mełgiewskiej.

Jak poinformował w czwartek Krzysztof Żuk, zastepca prezydenta miasta, sytuacja ma się poprawić za niecałe dwa lata.

Lubelski magistrat właśnie wyłonił firmę, która przebuduje 3,5 kilometrowy zniszczony fragment drogi. – Najtańszą ofertę czyli 124 mln złotych złożyła firma Budimex z Warszawy. Chciała o 200 tysięcy zł mniej niż następny oferent – mówi Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji UM Lublin.

Prace powinny się zacząć pod koniec przyszłego miesiąca. W ich ramach fragment Mełgiewskiej (od pętli trolejbusowej do skrzyżowania z Metalurgiczną), a później już ulica Metalurgiczna do granic miasta zostaną poszerzone. – To będą szerokie jezdnie mające dwa pasy w jedną stronę. Pomiędzy nimi będzie zieleń, a po bokach drogi zjazdowe do okolicznych firm i domów. Ustawimy także ekrany dźwiękoszczelne i wybudujemy ścieżkę rowerową – wylicza dyrektor Młynarczyk.

Remont

* Fragment Mełgiewskiej, która skręca w lewo (w stronę Świdnika) również zostanie odnowiony. Tutaj jednak droga nie będzie poszerzona, tylko wyremontowana.
* Przy skrzyżowaniu Metalurgicznej z Grygową pojawi się wiadukt.
* Kierowcy jadący po Grygowej przejadą nad nową dwupasmówką.
* Drugi wiadukt pojawi się nad torami, kilkaset metrów dalej.


Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
a bo tak / 24 września 2010 o 12:09
0
[quote name='Gość' date='24 wrzesień 2010 - 08:41 ' timestamp='1285310503' post='351851']
Najtańsza oferta- ciekawe na czym oszczędności? Na materiałach, na ludziach? Podbudowa będzie z taniego piachu a wiadukty z gliny i będa to budować wykwalifikowani fachowcy za 1200 zł/mies. a po okresie gwarancyjnym zacznie się sypać?
Skoro najtańsze jest najlepsze to czemu dyrektorzy wydziałów nie sa najtańsi?
A propo, wygrał Budimex z Warszawy- i znowu zyski wypłynęły z lubelszczyzny. Lubelskie firmy wykonają tą inwestycję jako podwykonawcy za nędzne grosze, a zyski zostaną w Warszawie, a nasi genialni urzędnicy zostaną zapewne sowicie wynagrodzenie za zbicie ceny. I dalej będziemy mieć to co mamy, biedę i najniższe zarobki
[/quote]


dokladnie! w Pl ogolnie panuje takie krotkowzroczne myslenie, ze cos jest tansze na dana chwile to sie opaca, a ze za 10lat do remontu bedzie to nie szkodzi....
[quote name='Gość' date='24 wrzesień 2010 - 08:41 ' timestamp='1285310503' post='351851']
Najtańsza oferta- ciekawe na czym oszczędności? Na materiałach, na ludziach? Podbudowa będzie z taniego piachu a wiadukty z gliny i będa to budować wykwalifikowani fachowcy za 1200 zł/mies. a po okresie gwarancyjnym zacznie się sypać?
Skoro najtańsze jest najlepsze to czemu dyrektorzy wydziałów nie sa najtańsi?
A propo, wygrał Budimex z Warszawy- i znowu zyski wypłynęły z lubelszczyzny. Lubelskie... rozwiń
Avatar
GoscWAwa / 24 września 2010 o 11:23
0
Zbliżaja się wybory samorządowe, więc obiecują, a znając Lublin i tak z żadnej budowy nic nie wyjdzie. O lotnisku nadal tylko się mówi i mówi, a nie widziłem żeby ktoś wbił przysłowiową łopatę, żeby zacząć budowę terminala. Z tą trasą będzie tak samo, a jak zaczną budwoać to rozbebrają budowę na kolejne 40 lat, tak jak to jest z teatrem, który niedługo będzie budowany już chyba ze 50 lat. Dobrze, że juz nie mieszkam w tej zapyziałej dziurze jaką jest lubelszcztyzna, która dziurą pozostanie na wieki wieków, amen.
Avatar
anakonda / 24 września 2010 o 09:25
0
[quote name='anakonda' date='24 wrzesień 2010 - 09:21 ' timestamp='1285312875' post='351869']
Druga sprawa: obiecano kiedyś przy okazji remontu Mełgiewskiej TRASĘ ROWEROWĄ z Lublina do Świdnika. Oczywiście jak zwykle na obiecankach się skończyło. Dojazd rowerem z jednego miasta do drugiego mógłby być miłą wyprawą, a także okazją do zdrowego trybu życia dla tych, którzy dojeżdżają ze Świdnika do Lublina do pracy - a niestety jest czynem graniczącym z ryzykiem śmierci lub ciężkiego kalectwa ze względu na brak odpowiedniej trasy.
[/quote]

Informacja z GW:
"Wczoraj planami co do Mełgiewskiej urzędnicy chwalili się podczas konferencji prasowej. Inwestycja zakłada przede wszystkim budowę dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdą stronę, a przy nich ścieżek rowerowych i chodników. Powstanie też m.in. węzeł drogowy z ul. Grygowej i wiadukt nad torami kolejowymi. Będą również nowe odcinki dróg lokalnych, które obsługują teren przyległy do ul. Mełgiewskiej, sygnalizacja świetlna (z ul. Grygowej) i ekrany akustyczne."

W takim razie zwracam honor, oby tylko te ścieżki rowerowe powstały. Powodzenia!
[quote name='anakonda' date='24 wrzesień 2010 - 09:21 ' timestamp='1285312875' post='351869']
Druga sprawa: obiecano kiedyś przy okazji remontu Mełgiewskiej TRASĘ ROWEROWĄ z Lublina do Świdnika. Oczywiście jak zwykle na obiecankach się skończyło. Dojazd rowerem z jednego miasta do drugiego mógłby być miłą wyprawą, a także okazją do zdrowego trybu życia dla tych, którzy dojeżdżają ze Świdnika do Lublina do pracy - a niestety jest czynem graniczącym z ryzykiem śmierci lub ciężkiego kalectw... rozwiń
Avatar
Ignacy / 24 września 2010 o 09:23
0
Jeśli wydarzy się cud i zostanie rozpoczęta budowa nowego lotniska, to z powodu zamknięcia t.zw.szosy mełgiewskiej wjazd do Lub. ul Mełgiewską spadnie prawie do zera. Samochody pojadą przez Świdnk i Kalinówkę. A po wybudowanu obwodnicy (kolejny cud)ta ulica zostanie torem dla deskrolkarzy.
Avatar
anakonda / 24 września 2010 o 09:21
0
Taak, oszczędność zaledwie 200 tys. przy koszcie 154 mln - to przecież żałosne i śmieszne. To nawet nie jest 0,2%. Ciekawe, na czym tym razem "zaoszczędzimy". Wolałbym dać te 200 tys. lubelskiej firmie, byle to ona robiła. W imię wspierania własnego regionu, a nie warszawki.

Druga sprawa: obiecano kiedyś przy okazji remontu Mełgiewskiej TRASĘ ROWEROWĄ z Lublina do Świdnika. Oczywiście jak zwykle na obiecankach się skończyło. Dojazd rowerem z jednego miasta do drugiego mógłby być miłą wyprawą, a także okazją do zdrowego trybu życia dla tych, którzy dojeżdżają ze Świdnika do Lublina do pracy - a niestety jest czynem graniczącym z ryzykiem śmierci lub ciężkiego kalectwa ze względu na brak odpowiedniej trasy.
Nie muszę dodawać, że w normalnych miastach przy budowie prawie każdej nowej trasy powstaje ścieżka rowerowa. Niestety, nie u nas.
I tak po raz kolejny zostaliśmy zrobieni w trąbę. Kto za to odpowiada?
Taak, oszczędność zaledwie 200 tys. przy koszcie 154 mln - to przecież żałosne i śmieszne. To nawet nie jest 0,2%. Ciekawe, na czym tym razem "zaoszczędzimy". Wolałbym dać te 200 tys. lubelskiej firmie, byle to ona robiła. W imię wspierania własnego regionu, a nie warszawki.

Druga sprawa: obiecano kiedyś przy okazji remontu Mełgiewskiej TRASĘ ROWEROWĄ z Lublina do Świdnika. Oczywiście jak zwykle na obiecankach się skończyło. Dojazd rowerem z jednego miasta do drugiego mógłby być miłą wyprawą, a także ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 września 2010 o 08:41
0
Najtańsza oferta- ciekawe na czym oszczędności? Na materiałach, na ludziach? Podbudowa będzie z taniego piachu a wiadukty z gliny i będa to budować wykwalifikowani fachowcy za 1200 zł/mies. a po okresie gwarancyjnym zacznie się sypać?
Skoro najtańsze jest najlepsze to czemu dyrektorzy wydziałów nie sa najtańsi?
A propo, wygrał Budimex z Warszawy- i znowu zyski wypłynęły z lubelszczyzny. Lubelskie firmy wykonają tą inwestycję jako podwykonawcy za nędzne grosze, a zyski zostaną w Warszawie, a nasi genialni urzędnicy zostaną zapewne sowicie wynagrodzenie za zbicie ceny. I dalej będziemy mieć to co mamy, biedę i najniższe zarobki
Najtańsza oferta- ciekawe na czym oszczędności? Na materiałach, na ludziach? Podbudowa będzie z taniego piachu a wiadukty z gliny i będa to budować wykwalifikowani fachowcy za 1200 zł/mies. a po okresie gwarancyjnym zacznie się sypać?
Skoro najtańsze jest najlepsze to czemu dyrektorzy wydziałów nie sa najtańsi?
A propo, wygrał Budimex z Warszawy- i znowu zyski wypłynęły z lubelszczyzny. Lubelskie firmy wykonają tą inwestycję jako podwykonawcy za nędzne grosze, a zyski zostaną w Warszawie, a nasi genialni urzędnicy zostaną... rozwiń
Avatar
grygowa / 24 września 2010 o 08:19
0
A ten rozsypujący się wiadukt z ograniczoną prędkością to będzie kładka dla pieszych ?
Avatar
KK / 24 września 2010 o 08:13
0
Oszołomy rządzące leją wodę ,wszak idą wybory ,głupców masa więc znowu się dorwą do koryta i tak już ponadt 20 lat minęło
Avatar
3 / 24 września 2010 o 08:12
0
No fajne zdjecie. A makietka też już jest? Żeby tylko udało się to zbudować, a nie skończyło się na dobrych chęciach jak z tunelem pod Racławickimi.
P.S. Ulica Grygowej nie ulica Grygowa, autorze (bo dziennikarzem to chyba jeszcze nie jesteś).
Avatar
Zadębiak / 24 września 2010 o 06:51
0
A to ciekawe, bo "pod Mełgiewską" trzeba wywłaszczyć sporo właścicieli gruntów, rozwalić trochę domów, a dotychczas nikt się nie pojawił, np. u mnie, ... najpierw będą budowali, a potem? ... kiedyś? .. może? ... załatwią temat ? Wywalą ludzi z chałup na zimę ? .. Ciekawe ..
Avatar
a bo tak / 24 września 2010 o 12:09
0
[quote name='Gość' date='24 wrzesień 2010 - 08:41 ' timestamp='1285310503' post='351851']
Najtańsza oferta- ciekawe na czym oszczędności? Na materiałach, na ludziach? Podbudowa będzie z taniego piachu a wiadukty z gliny i będa to budować wykwalifikowani fachowcy za 1200 zł/mies. a po okresie gwarancyjnym zacznie się sypać?
Skoro najtańsze jest najlepsze to czemu dyrektorzy wydziałów nie sa najtańsi?
A propo, wygrał Budimex z Warszawy- i znowu zyski wypłynęły z lubelszczyzny. Lubelskie firmy wykonają tą inwestycję jako podwykonawcy za nędzne grosze, a zyski zostaną w Warszawie, a nasi genialni urzędnicy zostaną zapewne sowicie wynagrodzenie za zbicie ceny. I dalej będziemy mieć to co mamy, biedę i najniższe zarobki
[/quote]


dokladnie! w Pl ogolnie panuje takie krotkowzroczne myslenie, ze cos jest tansze na dana chwile to sie opaca, a ze za 10lat do remontu bedzie to nie szkodzi....
[quote name='Gość' date='24 wrzesień 2010 - 08:41 ' timestamp='1285310503' post='351851']
Najtańsza oferta- ciekawe na czym oszczędności? Na materiałach, na ludziach? Podbudowa będzie z taniego piachu a wiadukty z gliny i będa to budować wykwalifikowani fachowcy za 1200 zł/mies. a po okresie gwarancyjnym zacznie się sypać?
Skoro najtańsze jest najlepsze to czemu dyrektorzy wydziałów nie sa najtańsi?
A propo, wygrał Budimex z Warszawy- i znowu zyski wypłynęły z lubelszczyzny. Lubelskie... rozwiń
Avatar
GoscWAwa / 24 września 2010 o 11:23
0
Zbliżaja się wybory samorządowe, więc obiecują, a znając Lublin i tak z żadnej budowy nic nie wyjdzie. O lotnisku nadal tylko się mówi i mówi, a nie widziłem żeby ktoś wbił przysłowiową łopatę, żeby zacząć budowę terminala. Z tą trasą będzie tak samo, a jak zaczną budwoać to rozbebrają budowę na kolejne 40 lat, tak jak to jest z teatrem, który niedługo będzie budowany już chyba ze 50 lat. Dobrze, że juz nie mieszkam w tej zapyziałej dziurze jaką jest lubelszcztyzna, która dziurą pozostanie na wieki wieków, amen.
Avatar
anakonda / 24 września 2010 o 09:25
0
[quote name='anakonda' date='24 wrzesień 2010 - 09:21 ' timestamp='1285312875' post='351869']
Druga sprawa: obiecano kiedyś przy okazji remontu Mełgiewskiej TRASĘ ROWEROWĄ z Lublina do Świdnika. Oczywiście jak zwykle na obiecankach się skończyło. Dojazd rowerem z jednego miasta do drugiego mógłby być miłą wyprawą, a także okazją do zdrowego trybu życia dla tych, którzy dojeżdżają ze Świdnika do Lublina do pracy - a niestety jest czynem graniczącym z ryzykiem śmierci lub ciężkiego kalectwa ze względu na brak odpowiedniej trasy.
[/quote]

Informacja z GW:
"Wczoraj planami co do Mełgiewskiej urzędnicy chwalili się podczas konferencji prasowej. Inwestycja zakłada przede wszystkim budowę dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdą stronę, a przy nich ścieżek rowerowych i chodników. Powstanie też m.in. węzeł drogowy z ul. Grygowej i wiadukt nad torami kolejowymi. Będą również nowe odcinki dróg lokalnych, które obsługują teren przyległy do ul. Mełgiewskiej, sygnalizacja świetlna (z ul. Grygowej) i ekrany akustyczne."

W takim razie zwracam honor, oby tylko te ścieżki rowerowe powstały. Powodzenia!
[quote name='anakonda' date='24 wrzesień 2010 - 09:21 ' timestamp='1285312875' post='351869']
Druga sprawa: obiecano kiedyś przy okazji remontu Mełgiewskiej TRASĘ ROWEROWĄ z Lublina do Świdnika. Oczywiście jak zwykle na obiecankach się skończyło. Dojazd rowerem z jednego miasta do drugiego mógłby być miłą wyprawą, a także okazją do zdrowego trybu życia dla tych, którzy dojeżdżają ze Świdnika do Lublina do pracy - a niestety jest czynem graniczącym z ryzykiem śmierci lub ciężkiego kalectw... rozwiń
Avatar
Ignacy / 24 września 2010 o 09:23
0
Jeśli wydarzy się cud i zostanie rozpoczęta budowa nowego lotniska, to z powodu zamknięcia t.zw.szosy mełgiewskiej wjazd do Lub. ul Mełgiewską spadnie prawie do zera. Samochody pojadą przez Świdnk i Kalinówkę. A po wybudowanu obwodnicy (kolejny cud)ta ulica zostanie torem dla deskrolkarzy.
Avatar
anakonda / 24 września 2010 o 09:21
0
Taak, oszczędność zaledwie 200 tys. przy koszcie 154 mln - to przecież żałosne i śmieszne. To nawet nie jest 0,2%. Ciekawe, na czym tym razem "zaoszczędzimy". Wolałbym dać te 200 tys. lubelskiej firmie, byle to ona robiła. W imię wspierania własnego regionu, a nie warszawki.

Druga sprawa: obiecano kiedyś przy okazji remontu Mełgiewskiej TRASĘ ROWEROWĄ z Lublina do Świdnika. Oczywiście jak zwykle na obiecankach się skończyło. Dojazd rowerem z jednego miasta do drugiego mógłby być miłą wyprawą, a także okazją do zdrowego trybu życia dla tych, którzy dojeżdżają ze Świdnika do Lublina do pracy - a niestety jest czynem graniczącym z ryzykiem śmierci lub ciężkiego kalectwa ze względu na brak odpowiedniej trasy.
Nie muszę dodawać, że w normalnych miastach przy budowie prawie każdej nowej trasy powstaje ścieżka rowerowa. Niestety, nie u nas.
I tak po raz kolejny zostaliśmy zrobieni w trąbę. Kto za to odpowiada?
Taak, oszczędność zaledwie 200 tys. przy koszcie 154 mln - to przecież żałosne i śmieszne. To nawet nie jest 0,2%. Ciekawe, na czym tym razem "zaoszczędzimy". Wolałbym dać te 200 tys. lubelskiej firmie, byle to ona robiła. W imię wspierania własnego regionu, a nie warszawki.

Druga sprawa: obiecano kiedyś przy okazji remontu Mełgiewskiej TRASĘ ROWEROWĄ z Lublina do Świdnika. Oczywiście jak zwykle na obiecankach się skończyło. Dojazd rowerem z jednego miasta do drugiego mógłby być miłą wyprawą, a także ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 września 2010 o 08:41
0
Najtańsza oferta- ciekawe na czym oszczędności? Na materiałach, na ludziach? Podbudowa będzie z taniego piachu a wiadukty z gliny i będa to budować wykwalifikowani fachowcy za 1200 zł/mies. a po okresie gwarancyjnym zacznie się sypać?
Skoro najtańsze jest najlepsze to czemu dyrektorzy wydziałów nie sa najtańsi?
A propo, wygrał Budimex z Warszawy- i znowu zyski wypłynęły z lubelszczyzny. Lubelskie firmy wykonają tą inwestycję jako podwykonawcy za nędzne grosze, a zyski zostaną w Warszawie, a nasi genialni urzędnicy zostaną zapewne sowicie wynagrodzenie za zbicie ceny. I dalej będziemy mieć to co mamy, biedę i najniższe zarobki
Najtańsza oferta- ciekawe na czym oszczędności? Na materiałach, na ludziach? Podbudowa będzie z taniego piachu a wiadukty z gliny i będa to budować wykwalifikowani fachowcy za 1200 zł/mies. a po okresie gwarancyjnym zacznie się sypać?
Skoro najtańsze jest najlepsze to czemu dyrektorzy wydziałów nie sa najtańsi?
A propo, wygrał Budimex z Warszawy- i znowu zyski wypłynęły z lubelszczyzny. Lubelskie firmy wykonają tą inwestycję jako podwykonawcy za nędzne grosze, a zyski zostaną w Warszawie, a nasi genialni urzędnicy zostaną... rozwiń
Avatar
grygowa / 24 września 2010 o 08:19
0
A ten rozsypujący się wiadukt z ograniczoną prędkością to będzie kładka dla pieszych ?
Avatar
KK / 24 września 2010 o 08:13
0
Oszołomy rządzące leją wodę ,wszak idą wybory ,głupców masa więc znowu się dorwą do koryta i tak już ponadt 20 lat minęło
Avatar
3 / 24 września 2010 o 08:12
0
No fajne zdjecie. A makietka też już jest? Żeby tylko udało się to zbudować, a nie skończyło się na dobrych chęciach jak z tunelem pod Racławickimi.
P.S. Ulica Grygowej nie ulica Grygowa, autorze (bo dziennikarzem to chyba jeszcze nie jesteś).
Avatar
Zadębiak / 24 września 2010 o 06:51
0
A to ciekawe, bo "pod Mełgiewską" trzeba wywłaszczyć sporo właścicieli gruntów, rozwalić trochę domów, a dotychczas nikt się nie pojawił, np. u mnie, ... najpierw będą budowali, a potem? ... kiedyś? .. może? ... załatwią temat ? Wywalą ludzi z chałup na zimę ? .. Ciekawe ..
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!