Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 maja 2010 r.
11:50
Edytuj ten wpis

Żurawie 2010: Nagrody dla Aleksandra Janasa, Piotra Brożka, Aleksandry Zińczuk i Rafała Rozmusa

0 13 A A

Aleksander Janas, Piotr Brożek, Aleksandra Zińczuk i Rafał Rozmus to najlepsi młodzi przedstawiciele lubelskiej kultury. Wczoraj w Studiu Muzycznym Polskiego Radia Lublin wręczono "Żurawie 2010”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nagroda Kulturalna "Żurawie” dla wyróżniających się młodych artystów i animatorów kultury przyznawana jest w czterech kategoriach: "Słowo”, "Dźwięk”, "Obraz” i "Animacja kultury”.

W tym roku w pierwszej nominowano aNonima, Kamila Brewińskiego, Pawła Franczaka, Andrzeja Mierzejewskiego i Aleksandrę Zińczuk. W drugiej – Łukasza Jemiołę, Magdalenę Kitaszewską, Rafała Rozmusa, Mateusza Sulowskiego i Joannę Zawłocką. W trzeciej – Pawła Adamca, Aleksandra Janasa, Pawła Korbusa, Krzysztofa Szota i Mariusza Tarkawiana. W czwartej – Annę Dąbrowską, Piotra Brożka, Katarzynę Kozielewicz, Szymona Pietrasiewicza i Agatę Will.

Zwycięzców wybierało jury, w którego składzie byli m.in. Witold Dąbrowski (Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN”), Jarosław Koziara (grafik, designer), Janusz Opryński (Teatr Provisorium, Centrum Kultury), Grażyna Lutosławska (Polskie Radio Lublin) i DJ Papa Zura.

W kategorii "Słowo” zwyciężyła Aleksandra Zińczuk z Ośrodka "Brama Grodzka – Teatr NN”, współpracowniczka Miesięcznika Wymiany Idei "Kultura Enter” i współorganizatorka Festiwalu Brunona Schulza.

W kategorii "Dźwięk” najwyższe uznanie jurorów zdobył Rafał Rozmus – kompozytor, autor liczbowej metody komponowania muzyki atonalnej, twórca muzyki teatralnej i filmowej, m.in. do niemych filmów.

W kategorii "Obraz” jury postawiło na Aleksandra Janasa – scenografa, oświetleniowca, wizualizatora, współtwórcę pierwszego lubelskiego mappingu, członka grupy kilku.com

Nagrodę w kategorii "Animacja Kultury” otrzymał Piotr Brożek z Ośrodka "Brama Grodzka – Teatr NN” – animator sieci, twórca profilu Henia Żytomirskiego na portalu facebook.pl, członek inicjatywy Spoko Studenci, pomysłodawca komiksu "Spoko Humanik”.

Każdy laureat otrzymał statuetkę "Żurawia” autorstwa Katarzyny Porczak i grant w wysokości 1000 zł. Wszyscy dostaną też roczne wsparcie finansowe od Urzędu Miasta Lublin.

Wręczenie nagród w radiowym studiu oprawili muzycznie nominowani w kategorii "Dźwięk”. Galę poprowadził Przemysław Buksiński.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ironic / 15 kwietnia 2011 o 23:46
0
Jak widzę poziom artystyczny młodych i obiektywność starych artystów w jury to mam ochotę zafundować im pawia! Swoją droga: jak to możliwe, że młody pietras nie otrzymał nagrody, chociaż był nominowany? Za mało błaznad organizuje, czy też pokłócił się z ojcem-szefem nn? Oj, bo nie dostaniecie ESK!
Avatar
Ja / 15 kwietnia 2011 o 22:19
0
Ciekawe a jak zabraknie swoich to komu będą dawali te nagrody?
Avatar
Andrzej / 7 maja 2010 o 17:10
0
Nie umiesz czytać?. Napisałem chyba wyraźnie.
Avatar
ja / 7 maja 2010 o 17:03
0
Oskar napisał:
weź idz gosciu sie juz nie wysilaj na ta poprawna polszczyzne he he co za matolek jakis uczepil sie tych PSEUDOartystów, lec do nich szybciutko, moze dadza sie pocalowac w .... (wstaw sobie co chcesz) ty tez pewnie nie masz za duzo kultury osobistej skoro pochwalasz takiego gowniarza co w kapturze na scene wychodzi pajacowac![/quote]

Panie Oskarze, rozumiem, że gdy w szkole na lekcjach języka polskiego pana klasa uczyła się o podwalinach polskiej kultury, Pan zdobywał wiedzę praktyczną stojąc pod budka z piwem - gdzie jak mniemam stoi Pan do dzisiaj.

[quote name='Andrzej' post='280806' date='7.05.2010, 14:58:44']Jak widać .Z idiotą trudno dyskutować, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona swoim doświadczeniem.
Kiedyś taka kultura to była nazywana "niżej krawężników" a dzisiaj za coś takiego przyznają sobie wyróżnienia ale na szczęście w swoim zwariowanym kręgu.


Panie Andrzeju, poziom dyskusji z Panem można sprowadzić do mojego pionu.


Panie Andrzeju, poziom dyskusji z Panem można sprowadzić do mojego pionu. rozwiń
Avatar
Andrzej / 7 maja 2010 o 14:58
0
Jak widać .Z idiotą trudno dyskutować, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona swoim doświadczeniem.
Kiedyś taka kultura to była nazywana "niżej krawężników" a dzisiaj za coś takiego przyznają sobie wyróżnienia ale na szczęście w swoim zwariowanym kręgu.
Avatar
Oskar / 7 maja 2010 o 14:23
0
ja napisał:
Panie Oskarze, ja się wstydzę - za takich ludzi jak Pan.Po wpisie wnioskuję, że jest Pan stałym bywalcem podrzędnych knajp gdzie animuje Pan kulturę - tę PRAWDZIWĄ - knajpianą. Panie Andrzeju w przyszłym roku Żuraw trafi do Pana (knajpianego stolika), sam go tam przyniosę - na kolanach. Chylę czoła dla kolejnej konstruktywnej i merytorycznej wypowiedzi!

Śmiech i... żal niedocenionego artysty Andrzeja.

weź idz gosciu sie juz nie wysilaj na ta poprawna polszczyzne he he co za matolek jakis uczepil sie tych PSEUDOartystów, lec do nich szybciutko, moze dadza sie pocalowac w .... (wstaw sobie co chcesz) ty tez pewnie nie masz za duzo kultury osobistej skoro pochwalasz takiego gowniarza co w kapturze na scene wychodzi pajacowac!

weź idz gosciu sie juz nie wysilaj na ta poprawna polszczyzne he he co za matolek jakis uczepil sie tych PSEUDOartystów, lec do nich szybciutko, moze dadza sie pocalowac w .... (wstaw sobie co chcesz) ty tez pewnie nie masz za duzo kultury osobistej skoro pochwalasz takiego gowniarza co w kapturze na scene wychodzi pajacowac! rozwiń
Avatar
ja / 7 maja 2010 o 12:57
0
Oskar napisał:
jeśli nasz kultura wygląda tak jak ten pajac w kapturze to juz sie powinnismy wstydzic [/quote]

Panie Oskarze, ja się wstydzę - za takich ludzi jak Pan.

[quote name='Andrzej' post='280610' date='7.05.2010, 12:06:09']Wy tą hołotę nazywacie młodymi twórcami kultury? W podrzędnej knajpie przebywa więcej ludzi mających jakieś pojęcie o tym co znaczy słowo kultura od tych nagrodzonych. TY MNIE JA TOBIE I JESTEŚMY ARTYSTAMI śmiech i wstyd!


Po wpisie wnioskuję, że jest Pan stałym bywalcem podrzędnych knajp gdzie animuje Pan kulturę - tę PRAWDZIWĄ - knajpianą. Panie Andrzeju w przyszłym roku Żuraw trafi do Pana (knajpianego stolika), sam go tam przyniosę - na kolanach. Chylę czoła dla kolejnej konstruktywnej i merytorycznej wypowiedzi!

Śmiech i... żal niedocenionego artysty Andrzeja.
turę - tę PRAWDZIWĄ - knajpianą. Panie Andrzeju w przyszłym roku Żuraw trafi do Pana (knajpianego stolika), sam go tam przyniosę - na kolanach. Chylę czoła dla kolejnej konstruktywnej i merytorycznej wypowiedzi!

Śmiech i... żal niedocenionego artysty Andrzeja. rozwiń
Avatar
Andrzej / 7 maja 2010 o 12:06
0
Wy tą hołotę nazywacie młodymi twórcami kultury? W podrzędnej knajpie przebywa więcej ludzi mających jakieś pojęcie o tym co znaczy słowo kultura od tych nagrodzonych. TY MNIE JA TOBIE I JESTEŚMY ARTYSTAMI śmiech i wstyd!
Avatar
Oskar / 7 maja 2010 o 11:41
0
on napisał:
Panie Oskarze, kultura Pana wypowiedzi jest żałosna. Pana zachowanie jest równoznaczne z brakiem kultury więc proszę o powściągliwość w ocenach młodych, zdolnych ludzi, którzy przyczyniają się do rozwoju naszego miasta. Jest Pan niepoważnym człowiekiem - niestety.

jeśli nasz kultura wygląda tak jak ten pajac w kapturze to juz sie powinnismy wstydzic
Avatar
on / 7 maja 2010 o 11:00
0
~hmm~ napisał:
Jury Witold Dąbrowski (Ośrodek "Brama Grodzka Teatr NN") a zwycięzcy w dwóch kategoriach również działają w Ośrodku "Brama Grodzka Teatr NN" Heh... sami sobie nagrody przyznają - towarzystwo wzajemnej adoracji (:[/quote]

Gdyby Pan się przyjrzał pozostałym nominowanym i pozostałym członkom jury, Pana teoria wzajemnej adoracji doznałaby eksplozji. Nagroda przyznawana jest przez środowisko lubelskiej kultury dla młodych jej reprezentantów. Środowisko nie liczy 100 000 osób. Są to ludzie, którzy razem pracują, tworzą i doceniają swoją pracę. A przede wszystkim mają do niej szacunek. Szkoda, że Pan nie ma szacunku do tych ludzi i ocenia przez złudny pryzmat "wzajemnej adoracji". Nie pomyślał Pan, że ci młodzi ludzie po prostu na to zasłużyli? Uważam, że to bardzo dobrze świadczy o Ośrodku Brama Grodzka, że ma w swoim gronie tak zdolnych pracowników. Szkoda, że insynuuje Pan kolejny żydomasoński spisek... Z takimi postawami daleko nam do Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

[quote name='Oskar' post='279561' date='6.05.2010, 13:30:37']Co za wieśniak i prostak wychodzi na scene w kapturze!!! taką mamy kulturę w lublinie jak ten patałach... eh..


Panie Oskarze, kultura Pana wypowiedzi jest żałosna. Pana zachowanie jest równoznaczne z brakiem kultury więc proszę o powściągliwość w ocenach młodych, zdolnych ludzi, którzy przyczyniają się do rozwoju naszego miasta. Jest Pan niepoważnym człowiekiem - niestety.


Panie Oskarze, kultura Pana wypowiedzi jest żałosna. Pana zachowanie jest równoznaczne z brakiem kultury więc proszę o powściągliwość w ocenach młodych, zdolnych ludzi, którzy przyczyniają się do rozwoju naszego miasta. Jest Pan niepoważnym człowiekiem - niestety. rozwiń
Avatar
Ironic / 15 kwietnia 2011 o 23:46
0
Jak widzę poziom artystyczny młodych i obiektywność starych artystów w jury to mam ochotę zafundować im pawia! Swoją droga: jak to możliwe, że młody pietras nie otrzymał nagrody, chociaż był nominowany? Za mało błaznad organizuje, czy też pokłócił się z ojcem-szefem nn? Oj, bo nie dostaniecie ESK!
Avatar
Ja / 15 kwietnia 2011 o 22:19
0
Ciekawe a jak zabraknie swoich to komu będą dawali te nagrody?
Avatar
Andrzej / 7 maja 2010 o 17:10
0
Nie umiesz czytać?. Napisałem chyba wyraźnie.
Avatar
ja / 7 maja 2010 o 17:03
0
Oskar napisał:
weź idz gosciu sie juz nie wysilaj na ta poprawna polszczyzne he he co za matolek jakis uczepil sie tych PSEUDOartystów, lec do nich szybciutko, moze dadza sie pocalowac w .... (wstaw sobie co chcesz) ty tez pewnie nie masz za duzo kultury osobistej skoro pochwalasz takiego gowniarza co w kapturze na scene wychodzi pajacowac![/quote]

Panie Oskarze, rozumiem, że gdy w szkole na lekcjach języka polskiego pana klasa uczyła się o podwalinach polskiej kultury, Pan zdobywał wiedzę praktyczną stojąc pod budka z piwem - gdzie jak mniemam stoi Pan do dzisiaj.

[quote name='Andrzej' post='280806' date='7.05.2010, 14:58:44']Jak widać .Z idiotą trudno dyskutować, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona swoim doświadczeniem.
Kiedyś taka kultura to była nazywana "niżej krawężników" a dzisiaj za coś takiego przyznają sobie wyróżnienia ale na szczęście w swoim zwariowanym kręgu.


Panie Andrzeju, poziom dyskusji z Panem można sprowadzić do mojego pionu.


Panie Andrzeju, poziom dyskusji z Panem można sprowadzić do mojego pionu. rozwiń
Avatar
Andrzej / 7 maja 2010 o 14:58
0
Jak widać .Z idiotą trudno dyskutować, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona swoim doświadczeniem.
Kiedyś taka kultura to była nazywana "niżej krawężników" a dzisiaj za coś takiego przyznają sobie wyróżnienia ale na szczęście w swoim zwariowanym kręgu.
Avatar
Oskar / 7 maja 2010 o 14:23
0
ja napisał:
Panie Oskarze, ja się wstydzę - za takich ludzi jak Pan.Po wpisie wnioskuję, że jest Pan stałym bywalcem podrzędnych knajp gdzie animuje Pan kulturę - tę PRAWDZIWĄ - knajpianą. Panie Andrzeju w przyszłym roku Żuraw trafi do Pana (knajpianego stolika), sam go tam przyniosę - na kolanach. Chylę czoła dla kolejnej konstruktywnej i merytorycznej wypowiedzi!

Śmiech i... żal niedocenionego artysty Andrzeja.

weź idz gosciu sie juz nie wysilaj na ta poprawna polszczyzne he he co za matolek jakis uczepil sie tych PSEUDOartystów, lec do nich szybciutko, moze dadza sie pocalowac w .... (wstaw sobie co chcesz) ty tez pewnie nie masz za duzo kultury osobistej skoro pochwalasz takiego gowniarza co w kapturze na scene wychodzi pajacowac!

weź idz gosciu sie juz nie wysilaj na ta poprawna polszczyzne he he co za matolek jakis uczepil sie tych PSEUDOartystów, lec do nich szybciutko, moze dadza sie pocalowac w .... (wstaw sobie co chcesz) ty tez pewnie nie masz za duzo kultury osobistej skoro pochwalasz takiego gowniarza co w kapturze na scene wychodzi pajacowac! rozwiń
Avatar
ja / 7 maja 2010 o 12:57
0
Oskar napisał:
jeśli nasz kultura wygląda tak jak ten pajac w kapturze to juz sie powinnismy wstydzic [/quote]

Panie Oskarze, ja się wstydzę - za takich ludzi jak Pan.

[quote name='Andrzej' post='280610' date='7.05.2010, 12:06:09']Wy tą hołotę nazywacie młodymi twórcami kultury? W podrzędnej knajpie przebywa więcej ludzi mających jakieś pojęcie o tym co znaczy słowo kultura od tych nagrodzonych. TY MNIE JA TOBIE I JESTEŚMY ARTYSTAMI śmiech i wstyd!


Po wpisie wnioskuję, że jest Pan stałym bywalcem podrzędnych knajp gdzie animuje Pan kulturę - tę PRAWDZIWĄ - knajpianą. Panie Andrzeju w przyszłym roku Żuraw trafi do Pana (knajpianego stolika), sam go tam przyniosę - na kolanach. Chylę czoła dla kolejnej konstruktywnej i merytorycznej wypowiedzi!

Śmiech i... żal niedocenionego artysty Andrzeja.
turę - tę PRAWDZIWĄ - knajpianą. Panie Andrzeju w przyszłym roku Żuraw trafi do Pana (knajpianego stolika), sam go tam przyniosę - na kolanach. Chylę czoła dla kolejnej konstruktywnej i merytorycznej wypowiedzi!

Śmiech i... żal niedocenionego artysty Andrzeja. rozwiń
Avatar
Andrzej / 7 maja 2010 o 12:06
0
Wy tą hołotę nazywacie młodymi twórcami kultury? W podrzędnej knajpie przebywa więcej ludzi mających jakieś pojęcie o tym co znaczy słowo kultura od tych nagrodzonych. TY MNIE JA TOBIE I JESTEŚMY ARTYSTAMI śmiech i wstyd!
Avatar
Oskar / 7 maja 2010 o 11:41
0
on napisał:
Panie Oskarze, kultura Pana wypowiedzi jest żałosna. Pana zachowanie jest równoznaczne z brakiem kultury więc proszę o powściągliwość w ocenach młodych, zdolnych ludzi, którzy przyczyniają się do rozwoju naszego miasta. Jest Pan niepoważnym człowiekiem - niestety.

jeśli nasz kultura wygląda tak jak ten pajac w kapturze to juz sie powinnismy wstydzic
Avatar
on / 7 maja 2010 o 11:00
0
~hmm~ napisał:
Jury Witold Dąbrowski (Ośrodek "Brama Grodzka Teatr NN") a zwycięzcy w dwóch kategoriach również działają w Ośrodku "Brama Grodzka Teatr NN" Heh... sami sobie nagrody przyznają - towarzystwo wzajemnej adoracji (:[/quote]

Gdyby Pan się przyjrzał pozostałym nominowanym i pozostałym członkom jury, Pana teoria wzajemnej adoracji doznałaby eksplozji. Nagroda przyznawana jest przez środowisko lubelskiej kultury dla młodych jej reprezentantów. Środowisko nie liczy 100 000 osób. Są to ludzie, którzy razem pracują, tworzą i doceniają swoją pracę. A przede wszystkim mają do niej szacunek. Szkoda, że Pan nie ma szacunku do tych ludzi i ocenia przez złudny pryzmat "wzajemnej adoracji". Nie pomyślał Pan, że ci młodzi ludzie po prostu na to zasłużyli? Uważam, że to bardzo dobrze świadczy o Ośrodku Brama Grodzka, że ma w swoim gronie tak zdolnych pracowników. Szkoda, że insynuuje Pan kolejny żydomasoński spisek... Z takimi postawami daleko nam do Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

[quote name='Oskar' post='279561' date='6.05.2010, 13:30:37']Co za wieśniak i prostak wychodzi na scene w kapturze!!! taką mamy kulturę w lublinie jak ten patałach... eh..


Panie Oskarze, kultura Pana wypowiedzi jest żałosna. Pana zachowanie jest równoznaczne z brakiem kultury więc proszę o powściągliwość w ocenach młodych, zdolnych ludzi, którzy przyczyniają się do rozwoju naszego miasta. Jest Pan niepoważnym człowiekiem - niestety.


Panie Oskarze, kultura Pana wypowiedzi jest żałosna. Pana zachowanie jest równoznaczne z brakiem kultury więc proszę o powściągliwość w ocenach młodych, zdolnych ludzi, którzy przyczyniają się do rozwoju naszego miasta. Jest Pan niepoważnym człowiekiem - niestety. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 24

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 53 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 103 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 43 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 70 107

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 23

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.