Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

4 lutego 2011 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Homeopatia, czyli cukier z podpisem astralnym

0 53 A A
Prof. zw. dr. hab. n. med. Andrzej Gregosiewicz, kierownik katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Un
Prof. zw. dr. hab. n. med. Andrzej Gregosiewicz, kierownik katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Un

Rozmowa z prof. zw. dr. hab. n. med. Andrzejem Gregosiewiczem, kierownikiem katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i "ojcem chrzestnym medialnej walki z homeopatią".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Udostępnij na Facebook


• Niedziela, 6 lutego, godz. 10.23. Co się wtedy stanie?

– Tego dnia rozpocznie się globalna kampania przeciwko homeopatii. Wezmą w niej udział głównie lekarze i naukowcy z blisko 30 krajów, m.in. z USA, Australii, Brazylii i Europy. Świat, w tym Polska, podejmuje tak radykalne kroki, bo oszustwa o takiej skali dotąd w historii ludzkości nie było.

• Dlaczego ta akcja nazywa się "Kampania 10:23”?

– Nawiązujemy do liczby 6,02 x 10^23 (prawo Avogadry), która określa nieprzekraczalną granicę rozcieńczenia każdej substancji. A rozcieńczanie to istota technologii produkcji "leków” homeopatycznych. Ich wytwórcy nie przejmują się jednak ograniczeniami natury. Stąd homeopatyczne wielkości rozcieńczeń są groteskowe, wielokrotnie większe niż np. liczba molekuł we wszechświecie. Po takim rozcieńczeniu w preparacie homeopatycznym nie ma nic. Zostaje rozpuszczalnik lub nośnik, czyli woda lub cukier.

• Dlaczego prawo zezwala na sprzedaż takich leków?

– Odpowiem pytaniem. A skąd wziął się w Farmakopei Europejskiej zapis: "Nie da się określić różnicy między rozpuszczalnikiem a homeopatycznym środkiem leczniczym za pomocą naukowych metod analitycznych”? Przecież takie sformułowanie to prawna legalizacja okultyzmu i magii. Ale lobby homeopatyczne to wielkie pieniądze. Politycy nie mieli oporów, by napluć w twarz nauce i medycynie. Przeciwko temu gigantycznemu oszustwu świat będzie protestować. Uczestnicy Kampanii połkną publicznie całe opakowania tych homeo-cukierków. Udowodnią w ten sposób, że nie mają one żadnego działania. Nawet ubocznego.

• Portal Racjonalista nazwał pana "ojcem chrzestnym medialnej walki z homeopatią”. Trwa ona już ponad 10 lat. Dlaczego jest pan tak uparty?

– Jestem konsekwentny. Nie toleruję głupoty. A głupota homeopatyczna zabija. Ostatnio, w Australii, zmarło 9-miesięczne dziecko z chorobą skóry, którą łatwo leczy się konwencjonalnymi środkami. Rodzice dziecka nie zgodzili się na ich stosowanie. Za ten brak zgody dostali po 25 lat więzienia. Ale "postępowe” media nadal twierdzą, że trzeba mieć "otwarty umysł”, by zrozumieć, że "lek” homeopatyczny harmonizuje wibracje ustroju ludzkiego z wibracjami kosmosu.

Swoją publicystykę na temat uzdrowicieli, ruchu New Age i tzw. medycyny holistycznej traktowałem początkowo jako hobby. Ale, gdy ustawodawca ogłosił, że "leki homeopatyczne nie muszą leczyć”, rozpocząłem krucjatę przeciwko temu absurdowi. Na efekty czekałem całe lata, ale w końcu ludzie zaczęli myśleć i zastanawiać się, gdzie leży prawda.

• Entuzjaści homeopatii zarzucają panu, że chce się pan wypromować ich kosztem.

– Nie mam już takiej szansy. W hierarchii uniwersyteckiej osiągnąłem wszystko. Moja klinika cieszy się wysokim prestiżem. Przyjeżdżają do mnie pacjenci z całego kraju. Opublikowałem ponad 230 prac naukowych, wiele za granicą. Zredagowałem pierwszy w Polsce podręcznik "Ortopedii Dziecięcej”. Czego mogę więcej chcieć? Na homeopatię tracę tylko czas.



• Jest pan światowej klasy specjalistą, jednym z najlepszych chirurgów ortopedów w Polsce. Czy nigdy nie obawiał się pan, że przez tę walkę z wiatrakami straci pan szacunek środowiska lekarskiego?

– Problem polega na tym, że to ja straciłem szacunek do wielu autorytetów. Zwłaszcza do tych, którym nie przeszkadza, że pod przykrywką tzw. holistycznego paradygmatu, wkradły się do medycyny metafizyczne oszustwa lecznicze.

• Dlaczego tak wielu lekarzy zajmuje się homeopatią?

– Zazwyczaj to ci, którzy nie potrafili odnaleźć się w prawdziwej medycynie. Którzy pewnego dnia zorientowali się, że nie nauczą się np. operować lub nie będą mieli odwagi podejmować odpowiedzialnych decyzji.

• Głośna krytyka homeopatii okazała się dość niebezpieczna. Dwa razy musiał się pan ze swoich słów tłumaczyć przed sądem.

– To prawda. Przed laty kilku dziennikarkom lubelskiej prasy próbowałem wytłumaczyć, że jeśli mechanizm działania oscillococcinum polega na przenoszeniu "leczniczej informacji”, to gdy przypadkiem do produkcji tego "leku” zostaną użyte zwłoki kaczki, która była chora na ptasią grypę – to "lek” przeniesie "informację chorobotwórczą”. Była to zwykła kpina z metafizycznych absurdów homeopatii.

Ale tego dziennikarki już nie wyjaśniły, a swoje artykuły zatytułowały dramatycznie: "Leki homeopatyczne przenoszą ptasią grypę”. Nic dziwnego, że producent preparatu pozwał mnie do sądu. Proces przegrałem i sąd nakazał mi przeproszenie firmy. Nie zrobiłem tego, więc koncern przeprosił sam siebie zamieszczając stosowne ogłoszenie z moim podpisem w "Kurierze Lubelskim”. Uważam jednak, że w sumie to się opłaciło. Bo właśnie wtedy zaczęła się burza medialna, której do dzisiaj nie mogą mi homeopaci darować.

• A kolejny proces?

– Byłem wtedy już obeznany z kodeksem cywilnym i wiedziałem, że mogę nazywać homeopatię oszustwem, jeśli tylko nie będę wymieniał nazw koncernów. Ale pani Irena Rej, z zawodu psycholog, a z zamiłowania prezeska Izby Gospodarczej "Farmacja Polska” i właścicielka fabryki produkującej 50 "leków” homeopatycznych (wszystkie "odkrył” były prezes Polskiego Towarzystwa Homeopatycznego) wytoczyła mi proces o zniesławienie. Do wspólnego boju zaprosiła zagraniczne koncerny produkujące homeopatyczny cukier. Warszawski sąd jednak odrzucił pozew. Okazało się, że nazywanie oszustwa oszustwem nie jest przestępstwem.

• Klub Sceptyków Polskich nazwał pańską działalność syzyfową pracą. Jednak chyba nie mają racji, skoro według "Rynku Zdrowia” w ciągu ostatnich kilku lat sprzedaż leków homeopatycznych w Polsce zmniejszyła się o około jedną czwartą.

– Z tego jestem najbardziej dumny. Łatwo policzyć, ilu pacjentom uratowałem zdrowie lub życie.

• Co jest według homeopatów czynnikiem terapeutycznym?

– Ewa Czerwińska – obecna szefowa Towarzystwa Homeopatycznego, twierdzi, że jest to niematerialna "informacja lecznicza”. Cóż, z osobą, która w "leczeniu” stosuje magię, nie ma jak dyskutować. Po prostu należałoby odebrać jej dyplom lekarza i na tym zakończyć sprawę.

• Co to znaczy "informacja lecznicza”?

– Sami homeopaci nie wiedzą, co to jest. Nadają jej różne nazwy. Np. duchowa, wirtualna, kwantowa, strukturalna, cyfrowa. Przesyłają ją nawet przez telefon lub Internet. Generalnie, to jakieś chore majaczenie na temat medycyny!

• Kiedy leki homeopatyczne stały się popularne w naszym kraju? I dlaczego tak się stało?

– Rozkwit homeopatii zawdzięczmy Unii Europejskiej i jej oszukańczym dyrektywom, które "suwerenny” polski ustawodawca bez namysłu zaakceptował. Efektem było wprowadzenie do aptek blisko 6 tysięcy homeopatycznych fałszywek. Po raz kolejny wyszła na jaw ignorancja i arogancja władz publicznych. Lekarze nie mieli nic do powiedzenia.

• Jak to wygląda w innych krajach?

– W USA Agencja ds. Żywności i Lekarstw nie wydaje licencji na "leki” homeopatyczne od 1970 roku! A w Anglii, w zeszłym roku komisja specjalna parlamentu brytyjskiego wydała oświadczenie, w którym zaleciła, by National Health Service zaprzestała refundacji preparatów homeopatycznych oraz wycofała wszelkie licencje, jakich udzieliła tym preparatom. Widząc, co się święci, już w 2009 roku, kilka brytyjskich uniwersytetów zaprzestało rekrutacji studentów na kursy homeopatyczne.

• W Polsce z homeopatią walczy tylko pan?

– Teraz mam oparcie w Klubie Sceptyków Polskich, którego jestem zresztą członkiem-założycielem. Przyłącza się do nas coraz więcej myślących niezależnie naukowców. Wszyscy mamy nadzieję, że już niedługo polski ustawodawca wyeliminuje z medycyny szalbierstwo i metafizykę.

Udostępnij na Facebook



Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Archaii / 17 maja 2014 o 23:12
0

Uf przebrnm przez ten obrzydliwy atykół, życzę Panu Dr., aby jego waka z homeopatią przypominała walkę z wiatrakami.

Avatar
Moncler / 3 stycznia 2012 o 03:30
0
[url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler[/url] is not only a common jacket's brand,it also the symbol of people's life philosophy. [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Jackets[/url] will basically look superb when worn together. Shop the band new Moncler coats in our [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Online[/url] shop. The best Moncler Jackets and [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Sale[/url] are available in our [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Outlet[/url] store!
Avatar
Joan / 2 stycznia 2012 o 20:55
0
Wszelkie rodzaje oszołomstwa i te medyczne, tez, są mocno dziwaczne. Dzięki, nigdy nie powierzylabym swego zdrowia oszołomowi, nawet profesjonalnie i uczelnianie utytułowanemu. Noli tangere circulos meos. Jo.
Avatar
sylwia / 1 stycznia 2012 o 16:38
0
gosciu, nie stosuj już homeopatii - jak widzimy- jest w twoim zaburzeniu nieskuteczna, i po wizycie u psychitry wykup psychotropy-bo napewni ci je przepisze!
Avatar
sylwia / 1 stycznia 2012 o 16:32
0
[quote name='nnn' timestamp='1325227833' post='576542']
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
[/quote]
Avatar
Trzeźwo myśląca / 31 grudnia 2011 o 10:25
0
Brawo, panie profesorze, za mądrość i odwagę do jej głoszenia! Przykre, że ciągle jeszcze spora grupa osób w Polsce święcie wierzy w skuteczność homeopatii. W sumie żal mi tylko tych osób, mocno im życzę, aby przejrzeli na oczy i zrozumieli jak wielkim oszustwem jest nazywanie homeopatii alternatywną metodą leczenia. Alternatywnie to lepiej wypić syrop z czosnku na chore gardło, wierzenie w działanie kulek z cukru jest naiwnością i ciemnotą, ale ludzie lubią bajki...
Avatar
ocelot / 30 grudnia 2011 o 16:50
0
homeopatia ma skuteczność placebo! to nie oznacza, bynajmniej, że nie ma żadnej skuteczności! i właśnie dlatego, że nie ma żadnych właściwości w tym ubocznych, o których wzmiankowano w artykule, świetnie nadaje się do leczenia wszelkich objawów hipochondrii; może by sobie pan szanowny lekarz ortopeda pomyślał ile istnień ludzkich uratowały te pseudotabletki z cukru! gdyby nie one masa ludzi łykała by prawdziwe leki, które pomogłyby im tak samo a przy okazji spustoszyły organizm skutkami ubocznymi!
Avatar
Ewa / 30 grudnia 2011 o 15:54
0
Od lat trwa walka o możliwość wyboru lekarza przez pacjenta. To co wyprawia ten utytułowany beton lekarski budzi moje przerażenie. Niedługo znów zostanę zmuszona do leczenia się w sposób jaki narzucił mi jakiś konował. Jeśli ktoś nie wierzy w homeopatię, to niech jej nie używa. Proste. Ja nie zmuszam kogokolwiek do takiej metody leczenia, ale sama też nie chcę być zmuszana do trucia się lekami medycyny oficjalnej.
Może ten dupek jest dobrym ortopedą, ale jednocześnie jest skończonym gnojem. Przez takie gnidy mogę zostać zmuszona leczyć się konwencjonalnie, by żyć długo i w chorobach. Moją wartością dla takiego gada są tylko moje choroby, bo wtedy zarobi na mnie i jeszcze dostanie premię od koncernów farmaceutycznych.
Jeśli tylko wypowiadałby swoje poglądy, to z Bogiem sprawa, ale tej kupie ... to nie wystarcza, chce doprowadzić do zakazu leczenia się w inny sposób.
Zapamiętam go sobie.
Od lat trwa walka o możliwość wyboru lekarza przez pacjenta. To co wyprawia ten utytułowany beton lekarski budzi moje przerażenie. Niedługo znów zostanę zmuszona do leczenia się w sposób jaki narzucił mi jakiś konował. Jeśli ktoś nie wierzy w homeopatię, to niech jej nie używa. Proste. Ja nie zmuszam kogokolwiek do takiej metody leczenia, ale sama też nie chcę być zmuszana do trucia się lekami medycyny oficjalnej.
Może ten dupek jest dobrym ortopedą, ale jednocześnie jest skończonym gnojem. Przez takie gnidy mogę zostać zmuszona leczyć... rozwiń
Avatar
nk / 30 grudnia 2011 o 11:46
0
[quote name='nnn' timestamp='1325227833' post='576542']
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
[/quote]
Czy ty gościu jesteś w trakcie jakiejś intensywnej terapii?
[quote name='nnn' timestamp='1325227833' post='576542']
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
[/quote]
Czy ... rozwiń
Avatar
nnn / 30 grudnia 2011 o 07:50
0
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
Avatar
Archaii / 17 maja 2014 o 23:12
0

Uf przebrnm przez ten obrzydliwy atykół, życzę Panu Dr., aby jego waka z homeopatią przypominała walkę z wiatrakami.

Avatar
Moncler / 3 stycznia 2012 o 03:30
0
[url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler[/url] is not only a common jacket's brand,it also the symbol of people's life philosophy. [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Jackets[/url] will basically look superb when worn together. Shop the band new Moncler coats in our [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Online[/url] shop. The best Moncler Jackets and [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Sale[/url] are available in our [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Outlet[/url] store!
Avatar
Joan / 2 stycznia 2012 o 20:55
0
Wszelkie rodzaje oszołomstwa i te medyczne, tez, są mocno dziwaczne. Dzięki, nigdy nie powierzylabym swego zdrowia oszołomowi, nawet profesjonalnie i uczelnianie utytułowanemu. Noli tangere circulos meos. Jo.
Avatar
sylwia / 1 stycznia 2012 o 16:38
0
gosciu, nie stosuj już homeopatii - jak widzimy- jest w twoim zaburzeniu nieskuteczna, i po wizycie u psychitry wykup psychotropy-bo napewni ci je przepisze!
Avatar
sylwia / 1 stycznia 2012 o 16:32
0
[quote name='nnn' timestamp='1325227833' post='576542']
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
[/quote]
Avatar
Trzeźwo myśląca / 31 grudnia 2011 o 10:25
0
Brawo, panie profesorze, za mądrość i odwagę do jej głoszenia! Przykre, że ciągle jeszcze spora grupa osób w Polsce święcie wierzy w skuteczność homeopatii. W sumie żal mi tylko tych osób, mocno im życzę, aby przejrzeli na oczy i zrozumieli jak wielkim oszustwem jest nazywanie homeopatii alternatywną metodą leczenia. Alternatywnie to lepiej wypić syrop z czosnku na chore gardło, wierzenie w działanie kulek z cukru jest naiwnością i ciemnotą, ale ludzie lubią bajki...
Avatar
ocelot / 30 grudnia 2011 o 16:50
0
homeopatia ma skuteczność placebo! to nie oznacza, bynajmniej, że nie ma żadnej skuteczności! i właśnie dlatego, że nie ma żadnych właściwości w tym ubocznych, o których wzmiankowano w artykule, świetnie nadaje się do leczenia wszelkich objawów hipochondrii; może by sobie pan szanowny lekarz ortopeda pomyślał ile istnień ludzkich uratowały te pseudotabletki z cukru! gdyby nie one masa ludzi łykała by prawdziwe leki, które pomogłyby im tak samo a przy okazji spustoszyły organizm skutkami ubocznymi!
Avatar
Ewa / 30 grudnia 2011 o 15:54
0
Od lat trwa walka o możliwość wyboru lekarza przez pacjenta. To co wyprawia ten utytułowany beton lekarski budzi moje przerażenie. Niedługo znów zostanę zmuszona do leczenia się w sposób jaki narzucił mi jakiś konował. Jeśli ktoś nie wierzy w homeopatię, to niech jej nie używa. Proste. Ja nie zmuszam kogokolwiek do takiej metody leczenia, ale sama też nie chcę być zmuszana do trucia się lekami medycyny oficjalnej.
Może ten dupek jest dobrym ortopedą, ale jednocześnie jest skończonym gnojem. Przez takie gnidy mogę zostać zmuszona leczyć się konwencjonalnie, by żyć długo i w chorobach. Moją wartością dla takiego gada są tylko moje choroby, bo wtedy zarobi na mnie i jeszcze dostanie premię od koncernów farmaceutycznych.
Jeśli tylko wypowiadałby swoje poglądy, to z Bogiem sprawa, ale tej kupie ... to nie wystarcza, chce doprowadzić do zakazu leczenia się w inny sposób.
Zapamiętam go sobie.
Od lat trwa walka o możliwość wyboru lekarza przez pacjenta. To co wyprawia ten utytułowany beton lekarski budzi moje przerażenie. Niedługo znów zostanę zmuszona do leczenia się w sposób jaki narzucił mi jakiś konował. Jeśli ktoś nie wierzy w homeopatię, to niech jej nie używa. Proste. Ja nie zmuszam kogokolwiek do takiej metody leczenia, ale sama też nie chcę być zmuszana do trucia się lekami medycyny oficjalnej.
Może ten dupek jest dobrym ortopedą, ale jednocześnie jest skończonym gnojem. Przez takie gnidy mogę zostać zmuszona leczyć... rozwiń
Avatar
nk / 30 grudnia 2011 o 11:46
0
[quote name='nnn' timestamp='1325227833' post='576542']
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
[/quote]
Czy ty gościu jesteś w trakcie jakiejś intensywnej terapii?
[quote name='nnn' timestamp='1325227833' post='576542']
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
[/quote]
Czy ... rozwiń
Avatar
nnn / 30 grudnia 2011 o 07:50
0
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 5 11

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 4 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 22 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 52 21

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!