Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

4 lutego 2011 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Homeopatia, czyli cukier z podpisem astralnym

0 53 A A
Prof. zw. dr. hab. n. med. Andrzej Gregosiewicz, kierownik katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Un
Prof. zw. dr. hab. n. med. Andrzej Gregosiewicz, kierownik katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Un

Rozmowa z prof. zw. dr. hab. n. med. Andrzejem Gregosiewiczem, kierownikiem katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i "ojcem chrzestnym medialnej walki z homeopatią".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Udostępnij na Facebook


• Niedziela, 6 lutego, godz. 10.23. Co się wtedy stanie?

– Tego dnia rozpocznie się globalna kampania przeciwko homeopatii. Wezmą w niej udział głównie lekarze i naukowcy z blisko 30 krajów, m.in. z USA, Australii, Brazylii i Europy. Świat, w tym Polska, podejmuje tak radykalne kroki, bo oszustwa o takiej skali dotąd w historii ludzkości nie było.

• Dlaczego ta akcja nazywa się "Kampania 10:23”?

– Nawiązujemy do liczby 6,02 x 10^23 (prawo Avogadry), która określa nieprzekraczalną granicę rozcieńczenia każdej substancji. A rozcieńczanie to istota technologii produkcji "leków” homeopatycznych. Ich wytwórcy nie przejmują się jednak ograniczeniami natury. Stąd homeopatyczne wielkości rozcieńczeń są groteskowe, wielokrotnie większe niż np. liczba molekuł we wszechświecie. Po takim rozcieńczeniu w preparacie homeopatycznym nie ma nic. Zostaje rozpuszczalnik lub nośnik, czyli woda lub cukier.

• Dlaczego prawo zezwala na sprzedaż takich leków?

– Odpowiem pytaniem. A skąd wziął się w Farmakopei Europejskiej zapis: "Nie da się określić różnicy między rozpuszczalnikiem a homeopatycznym środkiem leczniczym za pomocą naukowych metod analitycznych”? Przecież takie sformułowanie to prawna legalizacja okultyzmu i magii. Ale lobby homeopatyczne to wielkie pieniądze. Politycy nie mieli oporów, by napluć w twarz nauce i medycynie. Przeciwko temu gigantycznemu oszustwu świat będzie protestować. Uczestnicy Kampanii połkną publicznie całe opakowania tych homeo-cukierków. Udowodnią w ten sposób, że nie mają one żadnego działania. Nawet ubocznego.

• Portal Racjonalista nazwał pana "ojcem chrzestnym medialnej walki z homeopatią”. Trwa ona już ponad 10 lat. Dlaczego jest pan tak uparty?

– Jestem konsekwentny. Nie toleruję głupoty. A głupota homeopatyczna zabija. Ostatnio, w Australii, zmarło 9-miesięczne dziecko z chorobą skóry, którą łatwo leczy się konwencjonalnymi środkami. Rodzice dziecka nie zgodzili się na ich stosowanie. Za ten brak zgody dostali po 25 lat więzienia. Ale "postępowe” media nadal twierdzą, że trzeba mieć "otwarty umysł”, by zrozumieć, że "lek” homeopatyczny harmonizuje wibracje ustroju ludzkiego z wibracjami kosmosu.

Swoją publicystykę na temat uzdrowicieli, ruchu New Age i tzw. medycyny holistycznej traktowałem początkowo jako hobby. Ale, gdy ustawodawca ogłosił, że "leki homeopatyczne nie muszą leczyć”, rozpocząłem krucjatę przeciwko temu absurdowi. Na efekty czekałem całe lata, ale w końcu ludzie zaczęli myśleć i zastanawiać się, gdzie leży prawda.

• Entuzjaści homeopatii zarzucają panu, że chce się pan wypromować ich kosztem.

– Nie mam już takiej szansy. W hierarchii uniwersyteckiej osiągnąłem wszystko. Moja klinika cieszy się wysokim prestiżem. Przyjeżdżają do mnie pacjenci z całego kraju. Opublikowałem ponad 230 prac naukowych, wiele za granicą. Zredagowałem pierwszy w Polsce podręcznik "Ortopedii Dziecięcej”. Czego mogę więcej chcieć? Na homeopatię tracę tylko czas.• Jest pan światowej klasy specjalistą, jednym z najlepszych chirurgów ortopedów w Polsce. Czy nigdy nie obawiał się pan, że przez tę walkę z wiatrakami straci pan szacunek środowiska lekarskiego?

– Problem polega na tym, że to ja straciłem szacunek do wielu autorytetów. Zwłaszcza do tych, którym nie przeszkadza, że pod przykrywką tzw. holistycznego paradygmatu, wkradły się do medycyny metafizyczne oszustwa lecznicze.

• Dlaczego tak wielu lekarzy zajmuje się homeopatią?

– Zazwyczaj to ci, którzy nie potrafili odnaleźć się w prawdziwej medycynie. Którzy pewnego dnia zorientowali się, że nie nauczą się np. operować lub nie będą mieli odwagi podejmować odpowiedzialnych decyzji.

• Głośna krytyka homeopatii okazała się dość niebezpieczna. Dwa razy musiał się pan ze swoich słów tłumaczyć przed sądem.

– To prawda. Przed laty kilku dziennikarkom lubelskiej prasy próbowałem wytłumaczyć, że jeśli mechanizm działania oscillococcinum polega na przenoszeniu "leczniczej informacji”, to gdy przypadkiem do produkcji tego "leku” zostaną użyte zwłoki kaczki, która była chora na ptasią grypę – to "lek” przeniesie "informację chorobotwórczą”. Była to zwykła kpina z metafizycznych absurdów homeopatii.

Ale tego dziennikarki już nie wyjaśniły, a swoje artykuły zatytułowały dramatycznie: "Leki homeopatyczne przenoszą ptasią grypę”. Nic dziwnego, że producent preparatu pozwał mnie do sądu. Proces przegrałem i sąd nakazał mi przeproszenie firmy. Nie zrobiłem tego, więc koncern przeprosił sam siebie zamieszczając stosowne ogłoszenie z moim podpisem w "Kurierze Lubelskim”. Uważam jednak, że w sumie to się opłaciło. Bo właśnie wtedy zaczęła się burza medialna, której do dzisiaj nie mogą mi homeopaci darować.

• A kolejny proces?

– Byłem wtedy już obeznany z kodeksem cywilnym i wiedziałem, że mogę nazywać homeopatię oszustwem, jeśli tylko nie będę wymieniał nazw koncernów. Ale pani Irena Rej, z zawodu psycholog, a z zamiłowania prezeska Izby Gospodarczej "Farmacja Polska” i właścicielka fabryki produkującej 50 "leków” homeopatycznych (wszystkie "odkrył” były prezes Polskiego Towarzystwa Homeopatycznego) wytoczyła mi proces o zniesławienie. Do wspólnego boju zaprosiła zagraniczne koncerny produkujące homeopatyczny cukier. Warszawski sąd jednak odrzucił pozew. Okazało się, że nazywanie oszustwa oszustwem nie jest przestępstwem.

• Klub Sceptyków Polskich nazwał pańską działalność syzyfową pracą. Jednak chyba nie mają racji, skoro według "Rynku Zdrowia” w ciągu ostatnich kilku lat sprzedaż leków homeopatycznych w Polsce zmniejszyła się o około jedną czwartą.

– Z tego jestem najbardziej dumny. Łatwo policzyć, ilu pacjentom uratowałem zdrowie lub życie.

• Co jest według homeopatów czynnikiem terapeutycznym?

– Ewa Czerwińska – obecna szefowa Towarzystwa Homeopatycznego, twierdzi, że jest to niematerialna "informacja lecznicza”. Cóż, z osobą, która w "leczeniu” stosuje magię, nie ma jak dyskutować. Po prostu należałoby odebrać jej dyplom lekarza i na tym zakończyć sprawę.

• Co to znaczy "informacja lecznicza”?

– Sami homeopaci nie wiedzą, co to jest. Nadają jej różne nazwy. Np. duchowa, wirtualna, kwantowa, strukturalna, cyfrowa. Przesyłają ją nawet przez telefon lub Internet. Generalnie, to jakieś chore majaczenie na temat medycyny!

• Kiedy leki homeopatyczne stały się popularne w naszym kraju? I dlaczego tak się stało?

– Rozkwit homeopatii zawdzięczmy Unii Europejskiej i jej oszukańczym dyrektywom, które "suwerenny” polski ustawodawca bez namysłu zaakceptował. Efektem było wprowadzenie do aptek blisko 6 tysięcy homeopatycznych fałszywek. Po raz kolejny wyszła na jaw ignorancja i arogancja władz publicznych. Lekarze nie mieli nic do powiedzenia.

• Jak to wygląda w innych krajach?

– W USA Agencja ds. Żywności i Lekarstw nie wydaje licencji na "leki” homeopatyczne od 1970 roku! A w Anglii, w zeszłym roku komisja specjalna parlamentu brytyjskiego wydała oświadczenie, w którym zaleciła, by National Health Service zaprzestała refundacji preparatów homeopatycznych oraz wycofała wszelkie licencje, jakich udzieliła tym preparatom. Widząc, co się święci, już w 2009 roku, kilka brytyjskich uniwersytetów zaprzestało rekrutacji studentów na kursy homeopatyczne.

• W Polsce z homeopatią walczy tylko pan?

– Teraz mam oparcie w Klubie Sceptyków Polskich, którego jestem zresztą członkiem-założycielem. Przyłącza się do nas coraz więcej myślących niezależnie naukowców. Wszyscy mamy nadzieję, że już niedługo polski ustawodawca wyeliminuje z medycyny szalbierstwo i metafizykę.

Udostępnij na FacebookKomentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Archaii / 17 maja 2014 o 23:12
0

Uf przebrnm przez ten obrzydliwy atykół, życzę Panu Dr., aby jego waka z homeopatią przypominała walkę z wiatrakami.

Avatar
Moncler / 3 stycznia 2012 o 03:30
0
[url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler[/url] is not only a common jacket's brand,it also the symbol of people's life philosophy. [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Jackets[/url] will basically look superb when worn together. Shop the band new Moncler coats in our [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Online[/url] shop. The best Moncler Jackets and [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Sale[/url] are available in our [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Outlet[/url] store!
Avatar
Joan / 2 stycznia 2012 o 20:55
0
Wszelkie rodzaje oszołomstwa i te medyczne, tez, są mocno dziwaczne. Dzięki, nigdy nie powierzylabym swego zdrowia oszołomowi, nawet profesjonalnie i uczelnianie utytułowanemu. Noli tangere circulos meos. Jo.
Avatar
sylwia / 1 stycznia 2012 o 16:38
0
gosciu, nie stosuj już homeopatii - jak widzimy- jest w twoim zaburzeniu nieskuteczna, i po wizycie u psychitry wykup psychotropy-bo napewni ci je przepisze!
Avatar
sylwia / 1 stycznia 2012 o 16:32
0
[quote name='nnn' timestamp='1325227833' post='576542']
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
[/quote]
Avatar
Trzeźwo myśląca / 31 grudnia 2011 o 10:25
0
Brawo, panie profesorze, za mądrość i odwagę do jej głoszenia! Przykre, że ciągle jeszcze spora grupa osób w Polsce święcie wierzy w skuteczność homeopatii. W sumie żal mi tylko tych osób, mocno im życzę, aby przejrzeli na oczy i zrozumieli jak wielkim oszustwem jest nazywanie homeopatii alternatywną metodą leczenia. Alternatywnie to lepiej wypić syrop z czosnku na chore gardło, wierzenie w działanie kulek z cukru jest naiwnością i ciemnotą, ale ludzie lubią bajki...
Avatar
ocelot / 30 grudnia 2011 o 16:50
0
homeopatia ma skuteczność placebo! to nie oznacza, bynajmniej, że nie ma żadnej skuteczności! i właśnie dlatego, że nie ma żadnych właściwości w tym ubocznych, o których wzmiankowano w artykule, świetnie nadaje się do leczenia wszelkich objawów hipochondrii; może by sobie pan szanowny lekarz ortopeda pomyślał ile istnień ludzkich uratowały te pseudotabletki z cukru! gdyby nie one masa ludzi łykała by prawdziwe leki, które pomogłyby im tak samo a przy okazji spustoszyły organizm skutkami ubocznymi!
Avatar
Ewa / 30 grudnia 2011 o 15:54
0
Od lat trwa walka o możliwość wyboru lekarza przez pacjenta. To co wyprawia ten utytułowany beton lekarski budzi moje przerażenie. Niedługo znów zostanę zmuszona do leczenia się w sposób jaki narzucił mi jakiś konował. Jeśli ktoś nie wierzy w homeopatię, to niech jej nie używa. Proste. Ja nie zmuszam kogokolwiek do takiej metody leczenia, ale sama też nie chcę być zmuszana do trucia się lekami medycyny oficjalnej.
Może ten dupek jest dobrym ortopedą, ale jednocześnie jest skończonym gnojem. Przez takie gnidy mogę zostać zmuszona leczyć się konwencjonalnie, by żyć długo i w chorobach. Moją wartością dla takiego gada są tylko moje choroby, bo wtedy zarobi na mnie i jeszcze dostanie premię od koncernów farmaceutycznych.
Jeśli tylko wypowiadałby swoje poglądy, to z Bogiem sprawa, ale tej kupie ... to nie wystarcza, chce doprowadzić do zakazu leczenia się w inny sposób.
Zapamiętam go sobie.
Od lat trwa walka o możliwość wyboru lekarza przez pacjenta. To co wyprawia ten utytułowany beton lekarski budzi moje przerażenie. Niedługo znów zostanę zmuszona do leczenia się w sposób jaki narzucił mi jakiś konował. Jeśli ktoś nie wierzy w homeopatię, to niech jej nie używa. Proste. Ja nie zmuszam kogokolwiek do takiej metody leczenia, ale sama też nie chcę być zmuszana do trucia się lekami medycyny oficjalnej.
Może ten dupek jest dobrym ortopedą, ale jednocześnie jest skończonym gnojem. Przez takie gnidy mogę zostać zmuszona leczyć... rozwiń
Avatar
nk / 30 grudnia 2011 o 11:46
0
[quote name='nnn' timestamp='1325227833' post='576542']
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
[/quote]
Czy ty gościu jesteś w trakcie jakiejś intensywnej terapii?
[quote name='nnn' timestamp='1325227833' post='576542']
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
[/quote]
Czy ... rozwiń
Avatar
nnn / 30 grudnia 2011 o 07:50
0
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
Avatar
Archaii / 17 maja 2014 o 23:12
0

Uf przebrnm przez ten obrzydliwy atykół, życzę Panu Dr., aby jego waka z homeopatią przypominała walkę z wiatrakami.

Avatar
Moncler / 3 stycznia 2012 o 03:30
0
[url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler[/url] is not only a common jacket's brand,it also the symbol of people's life philosophy. [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Jackets[/url] will basically look superb when worn together. Shop the band new Moncler coats in our [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Online[/url] shop. The best Moncler Jackets and [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Sale[/url] are available in our [url=http://www.moncleroutletsmall.com/]Moncler Outlet[/url] store!
Avatar
Joan / 2 stycznia 2012 o 20:55
0
Wszelkie rodzaje oszołomstwa i te medyczne, tez, są mocno dziwaczne. Dzięki, nigdy nie powierzylabym swego zdrowia oszołomowi, nawet profesjonalnie i uczelnianie utytułowanemu. Noli tangere circulos meos. Jo.
Avatar
sylwia / 1 stycznia 2012 o 16:38
0
gosciu, nie stosuj już homeopatii - jak widzimy- jest w twoim zaburzeniu nieskuteczna, i po wizycie u psychitry wykup psychotropy-bo napewni ci je przepisze!
Avatar
sylwia / 1 stycznia 2012 o 16:32
0
[quote name='nnn' timestamp='1325227833' post='576542']
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
[/quote]
Avatar
Trzeźwo myśląca / 31 grudnia 2011 o 10:25
0
Brawo, panie profesorze, za mądrość i odwagę do jej głoszenia! Przykre, że ciągle jeszcze spora grupa osób w Polsce święcie wierzy w skuteczność homeopatii. W sumie żal mi tylko tych osób, mocno im życzę, aby przejrzeli na oczy i zrozumieli jak wielkim oszustwem jest nazywanie homeopatii alternatywną metodą leczenia. Alternatywnie to lepiej wypić syrop z czosnku na chore gardło, wierzenie w działanie kulek z cukru jest naiwnością i ciemnotą, ale ludzie lubią bajki...
Avatar
ocelot / 30 grudnia 2011 o 16:50
0
homeopatia ma skuteczność placebo! to nie oznacza, bynajmniej, że nie ma żadnej skuteczności! i właśnie dlatego, że nie ma żadnych właściwości w tym ubocznych, o których wzmiankowano w artykule, świetnie nadaje się do leczenia wszelkich objawów hipochondrii; może by sobie pan szanowny lekarz ortopeda pomyślał ile istnień ludzkich uratowały te pseudotabletki z cukru! gdyby nie one masa ludzi łykała by prawdziwe leki, które pomogłyby im tak samo a przy okazji spustoszyły organizm skutkami ubocznymi!
Avatar
Ewa / 30 grudnia 2011 o 15:54
0
Od lat trwa walka o możliwość wyboru lekarza przez pacjenta. To co wyprawia ten utytułowany beton lekarski budzi moje przerażenie. Niedługo znów zostanę zmuszona do leczenia się w sposób jaki narzucił mi jakiś konował. Jeśli ktoś nie wierzy w homeopatię, to niech jej nie używa. Proste. Ja nie zmuszam kogokolwiek do takiej metody leczenia, ale sama też nie chcę być zmuszana do trucia się lekami medycyny oficjalnej.
Może ten dupek jest dobrym ortopedą, ale jednocześnie jest skończonym gnojem. Przez takie gnidy mogę zostać zmuszona leczyć się konwencjonalnie, by żyć długo i w chorobach. Moją wartością dla takiego gada są tylko moje choroby, bo wtedy zarobi na mnie i jeszcze dostanie premię od koncernów farmaceutycznych.
Jeśli tylko wypowiadałby swoje poglądy, to z Bogiem sprawa, ale tej kupie ... to nie wystarcza, chce doprowadzić do zakazu leczenia się w inny sposób.
Zapamiętam go sobie.
Od lat trwa walka o możliwość wyboru lekarza przez pacjenta. To co wyprawia ten utytułowany beton lekarski budzi moje przerażenie. Niedługo znów zostanę zmuszona do leczenia się w sposób jaki narzucił mi jakiś konował. Jeśli ktoś nie wierzy w homeopatię, to niech jej nie używa. Proste. Ja nie zmuszam kogokolwiek do takiej metody leczenia, ale sama też nie chcę być zmuszana do trucia się lekami medycyny oficjalnej.
Może ten dupek jest dobrym ortopedą, ale jednocześnie jest skończonym gnojem. Przez takie gnidy mogę zostać zmuszona leczyć... rozwiń
Avatar
nk / 30 grudnia 2011 o 11:46
0
[quote name='nnn' timestamp='1325227833' post='576542']
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
[/quote]
Czy ty gościu jesteś w trakcie jakiejś intensywnej terapii?
[quote name='nnn' timestamp='1325227833' post='576542']
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
[/quote]
Czy ... rozwiń
Avatar
nnn / 30 grudnia 2011 o 07:50
0
prekursorem homeopatii był Jezus z Nazaretu.. uleczył on z groźby głodu kilka tysięcy ludzi za pomocą pięciu chlebów i dwóch ryb. Jezus był na właściwej drodze w propagowaniu homeopatii ale przebiegli żydzi ukrzyżowali go! Teraz Ci sami żydzi (tzn ich potomkowie) są właścicielami koncernów farmaceutycznych, których interesy jak wiadomo są sprzeczne z filozofią homeopatyczną. I to jest prawdziwy powód ukrzyżowania Chrystusa!
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 5 11

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 4 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 22 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 52 21

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.