Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

15 listopada 2007 r.
11:01
Edytuj ten wpis

Temat: Co się stało z naszą klasą

0 6 A A

Wszyscy siedzieli w tym samym budynku. Teraz spotkali się po dziewięciu latach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Aleksandra jest psychologiem, Michał kontrolerem w Izbie Skarbowej, Krzysiek farmaceutą, Edyta przyszłą mamą drugiego dziecka. To absolwenci
IV "e” z V LO im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. A co robią ludzie z Twojej klasy?

- Nie marudź, tylko się zaloguj - napisał na gadu-gadu Łysy, czyli Łukasz Witkowski. Kiedyś uczeń klasy "e” w V LO. Od siedmiu lat mieszkaniec Detroit w USA. Napisał i załączył link do strony www.nasza-klasa. Wchodzisz na stronę, a tam Robert, Ewa, Michał, Luiza. Wszyscy z dawnej klasy. Przechodzisz dalej i pojawiają się ludzie z podstawówki, ze studiów, z kursów dodatkowych, a nawet z przedszkola. Ich aktualne zdjęcia, informacje o tym, co robią teraz, numery ich telefonów, komunikatorów: skypa, gadu-gadu. Nie pozostaje nic, jak tylko odnawiać znajomości.
Dlatego wśród uczniów dawnej klasy "e” V LO, padł pomysł: zorganizujmy spotkanie klasowe. Takie z byłymi uczniami i nauczycielami. Miejsce: klasa 314 w dawnej szkole. Dzień: niedziela, godzina 18. - Mam nadzieję, że organizatorzy spotkania przewidzieli telemost z uczniami przebywającymi poza Polska? - dopytywał się Łysy.
A przydałoby się coś takiego. Siedem osób z dawnej klasy wyemigrowało. Jeden Łukasz w Stanach, drugi Łukasz w Belgii. Kasia w Anglii, Aneta też. Monika w Irlandii.

Temat: Spotkanie po latach

- O ludzie, jakie te ławki czyste! Już się po nich nie wypisuje markerami? - śmieje się Robert Prażmo i siada w ławce razem z Krzysiem Ochem. Teraz jest to trzecia ławka, kilka lat temu to były raczej te ostatnie. Ale od tamtej pory sporo się zmieniło. Robert przestał być buntownikiem noszącym długie włosy i czarne ubrania. Teraz nosi dopasowane koszule, stawia włosy na żel. Zajmuje się konsultingiem i szkoleniami w Centertelu. Krzyś się nie zmienił z wyglądu. Pracuje jako farmaceuta i myśli o założeniu swojej apteki.
- To co? Może teraz obejrzymy kasetę ze studniówki? - proponuje Halina Wołyniec, sorka od biologii i wychowawczyni byłej klasy "e”, która także przyszła na spotkanie klasowe. Oprócz niej pojawili się: Danuta Makulec, sorka od chemii i Dariusz Tomczuk, kiedyś sor od historii, teraz pracownik lubelskiego kuratorium.
Kaseta wideo startuje. Najpierw ujęcie z sali. Wszyscy siedzą w ławkach. Iza Sokołek z burzą loków - teraz z króciutkimi włosami. Podobnie Alina Kasprzyk - na kasecie z długimi włosami, dzis obcięta na zapałkę. Prawie wszystkie mężatki. Prawie wszystkie mają już dzieci. - U mnie drugie w drodze - gładzi się po brzuchu Edyta Żyśko.
Tymczasem na ekranie radosna blondynka. - A co się dzieje z Emilką? - pyta była wychowawczyni. - Emilka nie żyje. Rok temu zmarła na raka piersi - mówi ktoś z klasy. W sali zapada cisza...

Temat: Wpadki i wpadeczki

- A pamiętacie, jak na polskim Pniewa miał napisać: Kazimierz Przerwa Tetmajer? Podszedł do tablicy napisał Kazimierz, zrobił duży odstęp i dodał tylko Tetmajer - opowiada Michał Szawuła. Wszyscy wybuchają śmiechem.
- A jak tuż przed maturą, na zajęciach z historii, sor pyta dlaczego się nie uczymy. A wtedy Zator wstaje i mówi: "bo wszyscy wszystko umią” - dodaje Michał Bańska. Zatora na spotkaniu nie ma. Ale miał być. Często spotyka się z Michałami. "Szawuł” teraz zajmuje się wdrożeniami i szkoleniami systemów komputerowych w bankowości elektronicznej NBP. "Bania” jest kontrolerem skarbowym, kiedyś będzie też miał uprawienia radcowskie.
- A pamiętacie nasze wycieczki? - dorzuca Paweł Bojda. To jego tata towarzyszył klasie we wszystkich eskapadach. - Ale zawsze kazał, żebyśmy się zachowywali jakby go nie było. Tak też robiliśmy. Paweł pracuje w PKP. Ale szykuje się też, by zdawać na aplikacje radcowskie.
Mijają dwie godziny. Trwa oglądanie zdjęć: ze szkoły, ślubów, z mężami, dziećmi. Alina Kasprzyk (księgowa) pokazuje swojego małego "Łobuza”, Magda Bubicz (pracuje w gazecie ogłoszeniowej): swojego synka. - Wykapany ojciec - mówią koleżanki.
Ze szkoły klasa przenosi się dalej. Spotkanie trwa do późnej nocy. Następnego dnia na stronie naszej-klasy pojawiają się kolejne osoby. - Kurczę, musimy podtrzymać kontakt - deklarują.
Do naszej-klasy przyłącza się też wychowawczyni. - Kochani! Jeszcze raz dziękuje wszystkim, którzy przyszli na nasze spotkanie oraz tym, którzy przysłali pozdrowienia. Byliście jak zawsze wspaniali - pisze sorka Wołyniec. - Wreszcie poznałam (niektóre oczywiście!) epizody sprzed lat. Cieszę się z waszych osiągnięć życiowych i liczę, że teraz częściej będziemy się mogli spotykać.
Za chwile dopisuje się Szawuł: Widzę, że portal się rozwija i nasza klasa "e” również!! Fajnie, będzie łatwiej się spotkać następnym razem. Frekwencja wysoka, pogratulować!! Dziękujemy za obecność Gronu Pedagogicznemu :) Do zobaczenia :)

Temat: Obsesja \"klasowiczów”

Ale nie tylko klasa "e” odwiedza naszą-klasę. Byłych uczniów, studentów, a nawet nauczycieli jest coraz więcej. Pojawiają się osoby z podstawówki, gimnazjów, techników. Zaczepiają nawet znajomi znajomych. - Słów mało na to, co się tu wyrabia! - ekscytuje się Dominika Dymek, kolejna fanka "naszej-klasy”. - Poznałam tu gościa, który całe lata mieszkał w moim ukochanym miasteczku na Pomorzu, a potem chodził ze mną do liceum. Nawet nie wiedziałam, że jest stamtąd, a dowiedziałam się dopiero tutaj. Dobre, co ?
Dominika zauważa, że "klasowiczów” ogarnia obsesja wyszukiwania znajomych. Tylko tych starszych roczników jeszcze jest ciągle za mało. - Mojej przyjaciółce ze Stanów kategorycznie nakazałam zalogować się tu z mężem - opowiada Dominika. - Mogliby być przykładem komputerowych maniaków w średnim wieku. Moja mama, która jest tylko ciut od nich starsza, dopiero od niedawna ma skrzynkę i coraz odważniej szaleje po Internecie.
W naszej-klasie każdego dnia pojawia się kilkaset nowych ludzi. Tu można poznać, nawet tych znanych z ekranu. Jest Andrzej Piasek Piaseczny. - Renata Beger jest tylko jedna, ale to chyba nie "ta”, bo za młoda. Za to ilu Andrzejów Lepperów?! Szok ! - dziwi się Dominika. - Znalazłam nawet Łyżwińskiego, o ile to naprawdę on. Napisałam, pozdrowiłam, ale nie od Anety Krawczyk... Ciekawe, kto tu jeszcze jest... Momentami aż strach szukać...

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robert P / 25 listopada 2007 o 22:14
0
Trzeba na Naszej-Klasie śledzic ;))
Avatar
Kolezanka Dominiki Dymek / 18 listopada 2007 o 19:55
0
Witam wszystkich z Lublina! Po pierwsze to zzera mnie zazdrosc, ze tam Wam to ladnie poszlo i jestescie sobie tak bliscy. Teraz, jak Dominika (niesamowita osoba!) zawstydzila mnie na lamach Waszej gazety, bede musiala sie zmobilizowac i zalozyc mojej klasie stroniczke... Bo ona jeszcze nie istnieje... Nasze pokolenie na Atari gier sie uczylo, a i to nie wszyscy :o)Pozdrawiam wszystkich serdecznie, jestem sasiadka Waszego kolegi, mieszkam ok 80 kilometrow na polnoc od Detroit...Jaki ten Swiat sie robi maly, a virtualnie jeszcze mniejszy...Powodzenia we wszystkim, TAK TRZYMAC!Malgosia Dlugoszewska z rownie pieknego miasta jak Wasze - z Krakowa.
Witam wszystkich z Lublina! Po pierwsze to zzera mnie zazdrosc, ze tam Wam to ladnie poszlo i jestescie sobie tak bliscy. Teraz, jak Dominika (niesamowita osoba!) zawstydzila mnie na lamach Waszej gazety, bede musiala sie zmobilizowac i zalozyc mojej klasie stroniczke... Bo ona jeszcze nie istnieje... Nasze pokolenie na Atari gier sie uczylo, a i to nie wszyscy :o)Pozdrawiam wszystkich serdecznie, jestem sasiadka Waszego kolegi, mieszkam ok 80 kilometrow na polnoc od Detroit...Jaki ten Swiat sie robi maly, a virtualnie jeszcze mniejszy...Po... rozwiń
Avatar
młodsza siostra Łysego / 18 listopada 2007 o 19:19
0
zaskoczenie w domu, fajnie było to przeczytać ;-)pozdrawiam Boba i Szawuła, bo znam :P
Avatar
ryba / 18 listopada 2007 o 03:31
0
no to kiedy kolejne spotkani V-kowe? hmmm?
Avatar
Robert P. / 16 listopada 2007 o 23:01
0
uściślę, że żelu nie używam ;P ale obcisłe koszule to i owszem - trzeba wykorzystywać dopóki można to, że jeszcze obwód w pasie mniejszy niż w klacie ;)))Arieletka, dziękujemy za inicjatywę i umożliwienie odkurzenia wspomnień z czasów słodkiej beztroski... :)
Avatar
Szawuł / 16 listopada 2007 o 10:58
0
dobrze że nas Arletka nie obsmarowała za bardzo ;) fajna pamiątka ze spotkania!! Ths ;)
Avatar
Robert P / 25 listopada 2007 o 22:14
0
Trzeba na Naszej-Klasie śledzic ;))
Avatar
Kolezanka Dominiki Dymek / 18 listopada 2007 o 19:55
0
Witam wszystkich z Lublina! Po pierwsze to zzera mnie zazdrosc, ze tam Wam to ladnie poszlo i jestescie sobie tak bliscy. Teraz, jak Dominika (niesamowita osoba!) zawstydzila mnie na lamach Waszej gazety, bede musiala sie zmobilizowac i zalozyc mojej klasie stroniczke... Bo ona jeszcze nie istnieje... Nasze pokolenie na Atari gier sie uczylo, a i to nie wszyscy :o)Pozdrawiam wszystkich serdecznie, jestem sasiadka Waszego kolegi, mieszkam ok 80 kilometrow na polnoc od Detroit...Jaki ten Swiat sie robi maly, a virtualnie jeszcze mniejszy...Powodzenia we wszystkim, TAK TRZYMAC!Malgosia Dlugoszewska z rownie pieknego miasta jak Wasze - z Krakowa.
Witam wszystkich z Lublina! Po pierwsze to zzera mnie zazdrosc, ze tam Wam to ladnie poszlo i jestescie sobie tak bliscy. Teraz, jak Dominika (niesamowita osoba!) zawstydzila mnie na lamach Waszej gazety, bede musiala sie zmobilizowac i zalozyc mojej klasie stroniczke... Bo ona jeszcze nie istnieje... Nasze pokolenie na Atari gier sie uczylo, a i to nie wszyscy :o)Pozdrawiam wszystkich serdecznie, jestem sasiadka Waszego kolegi, mieszkam ok 80 kilometrow na polnoc od Detroit...Jaki ten Swiat sie robi maly, a virtualnie jeszcze mniejszy...Po... rozwiń
Avatar
młodsza siostra Łysego / 18 listopada 2007 o 19:19
0
zaskoczenie w domu, fajnie było to przeczytać ;-)pozdrawiam Boba i Szawuła, bo znam :P
Avatar
ryba / 18 listopada 2007 o 03:31
0
no to kiedy kolejne spotkani V-kowe? hmmm?
Avatar
Robert P. / 16 listopada 2007 o 23:01
0
uściślę, że żelu nie używam ;P ale obcisłe koszule to i owszem - trzeba wykorzystywać dopóki można to, że jeszcze obwód w pasie mniejszy niż w klacie ;)))Arieletka, dziękujemy za inicjatywę i umożliwienie odkurzenia wspomnień z czasów słodkiej beztroski... :)
Avatar
Szawuł / 16 listopada 2007 o 10:58
0
dobrze że nas Arletka nie obsmarowała za bardzo ;) fajna pamiątka ze spotkania!! Ths ;)
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 7 1

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 15 2

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 71 1

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 1

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską

Młodzież z bialskiego ekonomika we Włoszech
galeria

Młodzież z bialskiego ekonomika we Włoszech 0 0

Młodzież z bialskiego "ekonomika" we włoskim Vimercate. To efekt dwuletniej współpracy pomiędzy szkołami.

Polesie – Lublinianka 1:1. Znowu strzelali na wiwat

Polesie – Lublinianka 1:1. Znowu strzelali na wiwat 0 3

Przed tygodniem drużyna Dariusza Bodaka prowadziła w Tyszowcach, ale przegrała 1:2. W sobotę, w starciu z Polesiem Kock znowu zgubiła punkty, ale tym razem tylko dwa. Ponownie goście jako pierwsi zdobyli gola jednak w końcówce dali sobie wydrzeć zwycięstwo.

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku 0 0

To nie będzie klasyczna biografia Marszałka, ale opowieść o człowieku i jego życiowych wyborach. Historia pełna zwrotów akcji, z wyrazistym, idącym krok przed wszystkimi bohaterem, który swoje życie podporządkował walce o niepodległą Polskę. Jesienią przyszłego roku do kin trafi film Michała Rosy „Piłsudski”.

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle
film

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle 0 1

Kamil Stoch i spółka wygrali konkurs drużynowy Pucharu Świata rozgrywany na skoczni Adama Małysza. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.Dla Biało-Czerwonych było to czwarte w historii zwycięstwo zawodów drużynowych w Pucharze Świata

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie?
Historia
galeria

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie? 30 12

Model 3D cegielni, pieca Hoffmanowskiego i innych narzędzi i przyrządów używanych w cegielni, ponad 50 historii mówionych, leksykon 50 cegieł sygnowanych z terenów Lublina, w tym, modelowane w 3D, artykuły historyczne, lokalizacje cegielni na nałożonych mapach (archiwalnych i współczesnych). To tylko niektóre z elementów portalu, który właśnie został uruchomiony przez Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN.

Avia – Sokół Sieniawa 2:2. Znowu musieli gonić

Avia – Sokół Sieniawa 2:2. Znowu musieli gonić 1 0

Zupełnie nie układał się piłkarzom ze Świdnika sobotni mecz z Sokołem Sieniawa. Do przerwy goście byli lepsi i zasłużenie prowadzili 1:0. Zaraz po zmianie stron ekipa z Podkarpacia podwyższyła nawet swoje prowadzenie. Avia walczyła jednak do końca i zdołała wyszarpać jeden punkt, bo zawody zakończyły się remisem 2:2

Juniorzy Motoru urwali punkt Legii Warszawa

Juniorzy Motoru urwali punkt Legii Warszawa 0 0

Cenny punkt z Warszawy wywieźli podopieczni Tomasza Jasika. Juniorzy starsi Motoru zremisowali z Legią 2:2, chociaż dwa razy musieli gonić wynik. Bohaterem przyjezdnych był Kamil Kumoch. Były gracz „Wojskowych” zdobył dwa gole z rzutów karnych, w tym na wagę remisu w 89 minucie spotkania

Powstała nowa partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus
film

Powstała nowa partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus 0 0

Ryszard Petru oraz Joanna Scheuring-Wielgus poinformowali o założeniu nowej partii politycznej.

Mamy swoją wierną publiczność. Rozmowa z Andrzejem Sikorowskim

Mamy swoją wierną publiczność. Rozmowa z Andrzejem Sikorowskim 0 0

20 listopada o godzinie 19 na scenie Centrum Spotkania Kultur wystąpi Andrzej Sikorowski z Grupą pod Budą, która świętuje jubileusz 40-lecia istnienia.

"Neon Demon" w Miasto movie
21 listopada 2018, 19:00

"Neon Demon" w Miasto movie 0 0

W środę, 21 listopada o godz. 19 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się projekcja filmu Neon Demon.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!