Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Opole Lubelskie

9 kwietnia 2021 r.
12:09

Lubelskie. Panią Danutę wyproszono z mszy, bo zwróciła uwagę na brak maseczek. Proboszcz odpowiada

Autor: Zdjęcie autora ask sko
43 19 A A

– Tylko Bóg może mnie uzdrowić z tych zranień, jakie mi zadano – tak proboszcz parafii w Józefowie nad Wisłą odnosi się do głośnej sprawy sprzed kilku dni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tę sprawę już opisywaliśmy. Niedawno, podczas pogrzebu w kościele w Józefowie nad Wisłą pani Danuta została wyproszona z kościoła.

– Strasznie się zdenerwowałam, bo zobaczyłam, że wielu ludzi nie ma maseczek. Wielu miało też poodsłaniane nosy – relacjonowała. – Postanowiłam, że po mszy porozmawiam z nimi. Powiem, że nie mogą się tak zachowywać, bo mamy pandemię i mnóstwo ludzi każdego dnia umiera. Mam kłopoty z pamięcią i dlatego postanowiłam nagrać na telefonie, kto nie ma maseczki. Zrobiłam tak, bo nie zapamiętałabym wszystkich osób. Chciałam ich potem na spokojnie o te maseczki poprosić, bo przez ich zachowanie wkrótce i dla młodych może już nie być miejsc w szpitalach.

Na nagranym filmie widać, że większość wiernych ma maseczki. Gdy kamera obraca się widać jednak osobę z odsłoniętą twarzą. Widać też osoby, które mają tylko zasłonięte usta i brodę.

Nagrywanie nie spodobało się odprawiającemu mszę proboszczowi. Zwrócił uwagę na niewłaściwość tego zachowania. Później padnie też zdanie, że msza nie jest miejscem do dyskusji.

–  Proszę księdza, dlaczego ludzie są bez maseczek – pyta na nagraniu pani Danuta.

– Ale proszę pani, czy pani jest z policji? – odpowiada pytaniem ksiądz. – Czym pani jest zagrożona?

W tym czasie do kobiety podchodzi kościelny. On także nie ma maseczki. Mówi: – Wyjdź stąd. Nie przeszkadzaj.

Kobieta wychodzi. Przy drzwiach rzuca jeszcze: – To ksiądz jest zagrożeniem dla tych ludzi! Ludzie umierają!

Proboszcz odpowiada

Do wydarzeń z 27 marca proboszcz parafii odniósł się w tekście umieszczonym na stronie internetowej parafii. Zaczyna od tego, że Wielkanoc jest dla niego szczególnym czasem naznaczonym cierpieniem i fizycznym i duchowym. A wydarzenia na pogrzebie napełniły bólem serce księdza.

– Filmik ze Mszy Świętej przedostał się do mediów społecznościowych, a następnie został przekazany redakcji „Dziennika Wschodniego”. Filmowanie osób na Mszy Świętej i przekazanie go mediom odbyło się bez mojej zgody, zostało złamane prawo o ochronie danych osobowych, jest to karalne – pisze ks. Andrzej Walencik i ocenia, że „wszystko to zostało stworzone”  w celu przedstawienia duchownego jako osobę, która wymusza zdejmowanie maseczek w kościele, a tym samym stwarza zagrożenie dla zdrowia.

– Pani Gargas mówi o tym, że była na trzecim pogrzebie osoby zmarłej na Covid. Św. Pamięci Marianna miała 92 lata, w karcie zgonu nie ma orzeczenia lekarza jakoby przyczyną śmierci był Covid. Mówienie też, że była jej koleżanką pozostawiam bez komentarza, podobnie to, że film miał służyć temu, aby upomnieć obecnych by zakładali maseczki – czytamy i dalej: – Chcę też zaznaczyć, że Pani Gargas swoim zachowaniem zakłóciła przebieg Mszy Świętej Pogrzebowej. Takie zachowanie w prawie polskim również jest karalne. Ale kto z tych, którzy mnie oskarżają bierze to pod uwagę?

Ksiądz dodaje, że nikt wiernej nie wyrzucał ze świątyni.

Proboszcz także dodaje: – Dlaczego Ci, którzy mówią o bezwzględnym noszeniu maseczek przez wszystkich nie przedstawiają żadnej dokumentacji naukowej, która by mówiła jak skutecznie maseczka chroni przed Covid 19 – oraz odnosi się do własnych doświadczeń: –W swoim życiu bardzo wiele razy byłem w szpitalu, widziałem jak cierpią, umierają osoby chore na serce. W Polsce, co 9 minut umiera taka osoba, widziałem jak ludzie strasznie cierpią i umierają z powodu nowotworów. Nie muszę chorować na Covid 19, być na oddziale szpitalnym by stwierdzić, że ludzie cierpią i umierają także z powodu tej choroby. Cierpienie, śmierć są wpisane w naszą ludzką kondycję.

Duchowny zaznacza, że czuje się źle potraktowany przez media. – To, co mi uczyniono i jakie ma to skutki dla mojego zdrowia jest nie do naprawienia. Tylko Bóg może mnie uzdrowić z tych zranień, jakie mi zadano i On jest mi oparciem w tym bardzo trudnym doświadczeniu – dodaje proboszcz.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mrcichy / 9 kwietnia 2021 r. o 12:58
+46
Takie zachowanie proboszcza tylko odpycha od Kościoła ludzi. Jest księdzem ale odpowiada też jako obywatel za bezpieczeństwo i przestrzeganie zasad nałożonych przez Państwo w kościele. A najbardziej boli jak widzi sie nagranie i potem ksiądz kłamie w żywe oczy, że coś nie miało miejsca, wyraźnie widać, że ta pani została wyproszona.
Avatar
___K___ / 9 kwietnia 2021 r. o 15:51
+33
Pani Danuto, a pani tak z troski poszła do kościoła ścigać ludzi bez masek, czy jakiś inny powód panią kierował? Pytała pani tę jedną osobę dlaczego nie miała maski? Na ulicy, w sklepach też jest pani tak gorliwa w zwracaniu uwagi i potem biega pani po gazetach? Ludzie są dorośli i sami odpowiadają za siebie. Najwyraźniej tym co przyszli na mszę, nie przeszkadzało to, że ktoś nie miał maski, a niektórzy mieli ją zsuniętą z nosa. A tak z innej beczki. Pani Danuto pani sobie założy maskę i okulary i zobaczy co wówczas się wydarzy. Niech pani też przyjmie do wiadomości, że te maski po pewnym czasie mówienia, oddychania, śpiewania są wilgotne i dlatego lepiej ich nie mieć, niż mieć.
Ale rozumiesz, że nie nosząc maski stanowisz potencjalne zagrożenie dla innych, a tego twoja wolność już nie obejmuje? Też nie jestem fanem masek, co więcej - nakaz ich noszenia uznaję za ograniczenie konstytucyjnych wolności, ale że rozumiem potrzebę, przemawiają do mnie argumenty tych, co się znają, a poza tym nie chcę ograniczać cudzej wolności kosztem własnej - mając na uwadze to wszystko noszę maseczki.
Ale rozumiesz, że nie nosząc maski stanowisz potencjalne zagrożenie dla innych, a tego twoja wolność już nie obejmuje? Też nie jestem fanem masek, co więcej - nakaz ich noszenia uznaję za ograniczenie konstytucyjnych wolności, ale że rozumiem potrzebę, przemawiają do mnie argumenty tych, co się znają, a poza tym nie chcę ograniczać cudzej wolności kosztem własnej - mając na uwadze to wszystko noszę maseczki. rozwiń
Avatar
g1nko / 9 kwietnia 2021 r. o 12:54
+33
Sprawczyni zamieszania podczas liturgi zasłużyła na ściganie karne.
 No właśnie! Jak to tak dopominać się osób w kościele o przestrzeganie jakiegośtam prawa!?! I do księdza, tak nie na kolanach!? Kolonia karna to minumum! Może jeszcze o szacunek do innych się będzie dopominać, niedoczekana diablica! Wstyd, że ktoś w kościele śmiał się w ogóle odezwać, a jeszcze swoje zdanie mieć i to przeciw księdzu!! Co się na tym świecie porobiło, że człowiek ma czelność popatrzeć na księdza i o jakimś prawie mówić, o jakimś bezpieczeństwie, o poszanowaniu siebie!  
 No właśnie! Jak to tak dopominać się osób w kościele o przestrzeganie jakiegośtam prawa!?! I do księdza, tak nie na kolanach!? Kolonia karna to minumum! Może jeszcze o szacunek do innych się będzie dopominać, niedoczekana diablica! Wstyd, że ktoś w kościele śmiał się w ogóle odezwać, a jeszcze swoje zdanie mieć i to przeciw księdzu!! Co się na tym świecie porobiło, że człowiek ma czelność popatrzeć na księdza i o jakimś prawie mówić, o jakimś bezpieczeństwie, o poszanowaniu siebie!   rozwiń
Avatar
adamczuk / 9 kwietnia 2021 r. o 14:03
+30
"Proboszcz także dodaje: – Dlaczego Ci, którzy mówią o bezwzględnym noszeniu maseczek przez wszystkich nie przedstawiają żadnej dokumentacji naukowej, która by mówiła jak skutecznie maseczka chroni przed Covid 19." A czy ksiądz przedstawił jakąkolwiek dokumentację naukową że Bóg istnieje? Zasłania się ksiądz nauką kiedy jest mu wygodnie? Przecież jest napisane w Piśmie Świętym: " błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”
Avatar
___K___ / 9 kwietnia 2021 r. o 13:31
+30
Niestety kler w Polsce stoi ponad prawem. Rozpanoszyło się to niesamowicie i czas najwyższy to ukrócić. Przede wszystkim trzeba wypowiedzieć Konkordat. Zaraz potem należy wyrzucić religię ze szkół i kapelanow zewsząd. Zmniejszyć zaangażowanie państwa w finansowanie KK ograniczając się jedynie do wsparcia (a nie finansowania) najważniejszych budowli sakralnych o największych walorach architektonicznych. KK nachapał się już naprawdę dużo i nie widzę sensu w utrzymywaniu tych pasibrzuchów z budżetu. Poza tym działalność kleru należy opodatkować na normalnych zasadach. A jak KK tak bardzo chce, to niech panstwo wprowadzi 1% na instytucje religijne płacony przez wyznawców - zobaczymy, jak wielu faktycznych katolików jest w Polsce...
Niestety kler w Polsce stoi ponad prawem. Rozpanoszyło się to niesamowicie i czas najwyższy to ukrócić. Przede wszystkim trzeba wypowiedzieć Konkordat. Zaraz potem należy wyrzucić religię ze szkół i kapelanow zewsząd. Zmniejszyć zaangażowanie państwa w finansowanie KK ograniczając się jedynie do wsparcia (a nie finansowania) najważniejszych budowli sakralnych o największych walorach architektonicznych. KK nachapał się już naprawdę dużo i nie widzę sensu w utrzymywaniu tych pasibrzuchów z budżetu. Poza tym działalność kleru należy opodatkować... rozwiń
Avatar
roberto_f / 9 kwietnia 2021 r. o 12:50
+29
" To, co mi uczyniono i jakie ma to skutki dla mojego zdrowia jest nie do naprawienia. Tylko Bóg może mnie uzdrowić z tych zranień, jakie mi zadano i On jest mi oparciem w tym bardzo trudnym doświadczeniu – dodaje proboszcz." może jakieś jeszcze odszkodowanie od państwa, kler się zakrywa tym, że wirus nie może mieć bytu w kościele bo to święte miejsce itp. ale jak przychodzi co do czego to nie, że się modlą o uzdrowienie leżąc w łóżku w domu tylko zajmują miejsce w szpitalach.
Avatar
Janusz_Paliwas / 9 kwietnia 2021 r. o 17:10
+25
I to jest prawdziwe oblicze kościoła !!
Avatar
___K___ / 9 kwietnia 2021 r. o 13:26
+21
Sprawczyni zamieszania podczas liturgi zasłużyła na ściganie karne.
Z jakiego paragrafu?
Avatar
___K___ / 9 kwietnia 2021 r. o 15:19
+17
Niestety kler w Polsce stoi ponad prawem. Rozpanoszyło się to niesamowicie i czas najwyższy to ukrócić. Przede wszystkim trzeba wypowiedzieć Konkordat. Zaraz potem należy wyrzucić religię ze szkół i kapelanow zewsząd. Zmniejszyć zaangażowanie państwa w finansowanie KK ograniczając się jedynie do wsparcia (a nie finansowania) najważniejszych budowli sakralnych o największych walorach architektonicznych. KK nachapał się już naprawdę dużo i nie widzę sensu w utrzymywaniu tych pasibrzuchów z budżetu. Poza tym działalność kleru należy opodatkować na normalnych zasadach. A jak KK tak bardzo chce, to niech panstwo wprowadzi 1% na instytucje religijne płacony przez wyznawców - zobaczymy, jak wielu faktycznych katolików jest w Polsce...
Ale chłopczyku ty jesteś tylko pionkiem,po co się tu pocisz jak i tak nikt cię nie posłucha i nic nie zmienisz. Twoje skomlenie nie pomoże. Nie podoba się to zmień pracę weź kredyt wyjedź za granice
Spokojnie, matołku - coraz więcej ludzi ma już dość tej uprzywilejowanej roli kleru i jak sobie uzmysłowimy, że jest nas wystarczająco dużo, to nikt nas nie zatrzyma.
Spokojnie, matołku - coraz więcej ludzi ma już dość tej uprzywilejowanej roli kleru i jak sobie uzmysłowimy, że jest nas wystarczająco dużo, to nikt nas nie zatrzyma. rozwiń
Avatar
Marko19 / 9 kwietnia 2021 r. o 12:52
+11
Wirus wszędzie groźny, ale kościoły omija szerokim łukiem.
Avatar
___K___ / 13 kwietnia 2021 r. o 16:57
0
Sprawczyni zamieszania podczas liturgi zasłużyła na ściganie karne.
Tradycjne katolickie nadzienie na pal, czy palenie żywcem na stosie ?
Po muzułmańsku skruciliby danuske o pustą głowę a łunia łełropejska w najgorszym wypadku wyraziła by zaniepokojenie. Ale tam nie podskoczycie bo byście się zesra...li . Całe służalcze życie na kolanach robi swoje. W razie co to i du...py się nadstawi
  Naucz się pisać po polsku, zanim zabierzesz głos, matołku.
Avatar
Wielejebny / 10 kwietnia 2021 r. o 22:49
0
Sprawczyni zamieszania podczas liturgi zasłużyła na ściganie karne.
Tradycjne katolickie nadzienie na pal, czy palenie żywcem na stosie ?
 Po muzułmańsku skruciliby danuske o pustą głowę a łunia łełropejska w najgorszym wypadku wyraziła by zaniepokojenie. Ale tam nie podskoczycie bo byście się zesra...li . Całe służalcze życie na kolanach robi swoje. W razie co to i du...py się nadstawi
Avatar
Janusz_Paliwas / 10 kwietnia 2021 r. o 07:37
+3
Sprawczyni zamieszania podczas liturgi zasłużyła na ściganie karne.
 Tradycjne katolickie nadzienie na pal, czy palenie żywcem na stosie ?
Avatar
Janusz_Paliwas / 10 kwietnia 2021 r. o 07:37
+6
cyt. ,,Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją”
Avatar
kula_shaker / 9 kwietnia 2021 r. o 18:45
0
Dlaczego Ci, którzy mówią o bezwzględnym noszeniu maseczek przez wszystkich nie przedstawiają żadnej dokumentacji naukowej, która by mówiła jak skutecznie maseczka chroni przed Covid 19 hahaha, mówi to człowiek, który wierzy w anioły i jeszcze jakieś inne fantastyczne historie, o chodzeniu po wodzie, zamiany wody w wino itp....
Avatar
centus / 9 kwietnia 2021 r. o 18:21
-17
Brawo panie ksiądz, nie przejmuj się debil.ami co oglądają tvpis i wierzą w fakedemię. A ta Gargasowa to taka lokalna celebrytka o bezobjawowej inteligencji co reprezentuje partię ojca Tadeusza :). Pan ksiądz jako jeden z niewielu w mieście :) Józefów wystawił głowę z Matriksa i właściwie ocenia sytuację.
Avatar
Janusz_Paliwas / 9 kwietnia 2021 r. o 17:10
+25
I to jest prawdziwe oblicze kościoła !!
Avatar
___K___ / 9 kwietnia 2021 r. o 15:51
+33
Pani Danuto, a pani tak z troski poszła do kościoła ścigać ludzi bez masek, czy jakiś inny powód panią kierował? Pytała pani tę jedną osobę dlaczego nie miała maski? Na ulicy, w sklepach też jest pani tak gorliwa w zwracaniu uwagi i potem biega pani po gazetach? Ludzie są dorośli i sami odpowiadają za siebie. Najwyraźniej tym co przyszli na mszę, nie przeszkadzało to, że ktoś nie miał maski, a niektórzy mieli ją zsuniętą z nosa. A tak z innej beczki. Pani Danuto pani sobie założy maskę i okulary i zobaczy co wówczas się wydarzy. Niech pani też przyjmie do wiadomości, że te maski po pewnym czasie mówienia, oddychania, śpiewania są wilgotne i dlatego lepiej ich nie mieć, niż mieć.
Ale rozumiesz, że nie nosząc maski stanowisz potencjalne zagrożenie dla innych, a tego twoja wolność już nie obejmuje? Też nie jestem fanem masek, co więcej - nakaz ich noszenia uznaję za ograniczenie konstytucyjnych wolności, ale że rozumiem potrzebę, przemawiają do mnie argumenty tych, co się znają, a poza tym nie chcę ograniczać cudzej wolności kosztem własnej - mając na uwadze to wszystko noszę maseczki.
Ale rozumiesz, że nie nosząc maski stanowisz potencjalne zagrożenie dla innych, a tego twoja wolność już nie obejmuje? Też nie jestem fanem masek, co więcej - nakaz ich noszenia uznaję za ograniczenie konstytucyjnych wolności, ale że rozumiem potrzebę, przemawiają do mnie argumenty tych, co się znają, a poza tym nie chcę ograniczać cudzej wolności kosztem własnej - mając na uwadze to wszystko noszę maseczki. rozwiń
Avatar
anka-anka / 9 kwietnia 2021 r. o 15:27
-37
Pani Danuto, a pani tak z troski poszła do kościoła ścigać ludzi bez masek, czy jakiś inny powód panią kierował? Pytała pani tę jedną osobę dlaczego nie miała maski? Na ulicy, w sklepach też jest pani tak gorliwa w zwracaniu uwagi i potem biega pani po gazetach? Ludzie są dorośli i sami odpowiadają za siebie. Najwyraźniej tym co przyszli na mszę, nie przeszkadzało to, że ktoś nie miał maski, a niektórzy mieli ją zsuniętą z nosa. A tak z innej beczki. Pani Danuto pani sobie założy maskę i okulary i zobaczy co wówczas się wydarzy. Niech pani też przyjmie do wiadomości, że te maski po pewnym czasie mówienia, oddychania, śpiewania są wilgotne i dlatego lepiej ich nie mieć, niż mieć.
Pani Danuto, a pani tak z troski poszła do kościoła ścigać ludzi bez masek, czy jakiś inny powód panią kierował? Pytała pani tę jedną osobę dlaczego nie miała maski? Na ulicy, w sklepach też jest pani tak gorliwa w zwracaniu uwagi i potem biega pani po gazetach? Ludzie są dorośli i sami odpowiadają za siebie. Najwyraźniej tym co przyszli na mszę, nie przeszkadzało to, że ktoś nie miał maski, a niektórzy mieli ją zsuniętą z nosa. A tak z innej beczki. Pani Danuto pani sobie założy maskę i okulary i zobaczy co wówczas się wydarzy. Niech pani t... rozwiń
Avatar
___K___ / 9 kwietnia 2021 r. o 15:19
+17
Niestety kler w Polsce stoi ponad prawem. Rozpanoszyło się to niesamowicie i czas najwyższy to ukrócić. Przede wszystkim trzeba wypowiedzieć Konkordat. Zaraz potem należy wyrzucić religię ze szkół i kapelanow zewsząd. Zmniejszyć zaangażowanie państwa w finansowanie KK ograniczając się jedynie do wsparcia (a nie finansowania) najważniejszych budowli sakralnych o największych walorach architektonicznych. KK nachapał się już naprawdę dużo i nie widzę sensu w utrzymywaniu tych pasibrzuchów z budżetu. Poza tym działalność kleru należy opodatkować na normalnych zasadach. A jak KK tak bardzo chce, to niech panstwo wprowadzi 1% na instytucje religijne płacony przez wyznawców - zobaczymy, jak wielu faktycznych katolików jest w Polsce...
Ale chłopczyku ty jesteś tylko pionkiem,po co się tu pocisz jak i tak nikt cię nie posłucha i nic nie zmienisz. Twoje skomlenie nie pomoże. Nie podoba się to zmień pracę weź kredyt wyjedź za granice
Spokojnie, matołku - coraz więcej ludzi ma już dość tej uprzywilejowanej roli kleru i jak sobie uzmysłowimy, że jest nas wystarczająco dużo, to nikt nas nie zatrzyma.
Spokojnie, matołku - coraz więcej ludzi ma już dość tej uprzywilejowanej roli kleru i jak sobie uzmysłowimy, że jest nas wystarczająco dużo, to nikt nas nie zatrzyma. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 maja 2021

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 maja 2021

Warsztaty online dla osób z niepełnosprawnościami
17 maja 2021, 17:00

Warsztaty online dla osób z niepełnosprawnościami

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na kreatywne warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami, które odbędą się 17 maja o godz. 17 na Facebooku Karuzeli Sztuki.

Dlaczego Krzysztof Żuk już wystartował po reelekcję?

Dlaczego Krzysztof Żuk już wystartował po reelekcję?

Choć do wyborów samorządowych zostały jeszcze dwa lata, prezydent Lublina Krzysztof Żuk już teraz ogłosił, że będzie ubiegał się o czwartą kadencję w Ratuszu. Deklarację tłumaczył tym, że zaczęły padać nazwiska potencjalnych kandydatów na to stanowisko. Ale według nieoficjalnych informacji, może to mieć związek z pogłoskami na temat rozłamu w jego klubie w Radzie Miasta

Są pieniądze na nowy chodnik przy ul. rotm. Pileckiego w Puławach

Są pieniądze na nowy chodnik przy ul. rotm. Pileckiego w Puławach

Minął ponad miesiąc od otwarcia ofert w przetargu na budowę nowego chodnika po wschodniej stronie ul. rotm. Pileckiego w Puławach. Rozstrzygnięcie postępowania utrudniał brak funduszy, a dokładniej ok. 70 tys. zł potrzebnych do podpisania umowy

W punktach szczepień ludzie pytają o możliwość przyspieszenia drugiej dawki

W punktach szczepień ludzie pytają o możliwość przyspieszenia drugiej dawki

Zapowiedź skrócenia odstępu między dawkami szczepionek przeciw Covid-19 wywołała w niektórych punktach szczepień dużą liczbę zapytań o przyspieszenie drugiej dawki. Dzwonią szczególnie osoby, którym zależy, by na wakacje pojechać już po dwóch dawkach. Skrócony czas między dawkami z automatu będzie obowiązywał osoby szczepiące się przeciw COVID-19 od 17 maja.

Z latarkami po wystawie "Nigdy nie będziesz szła sama"
15 maja 2021, 22:00

Z latarkami po wystawie "Nigdy nie będziesz szła sama"

W ramach Nocy Muzeów 2021 Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na oprowadzanie z latarkami po wystawie "Nigdy nie będziesz szła sama". Start o godz. 22.

Emeryt z Kraśnika latami znęcał się nad żoną. Kobieta przeżyła tylko dzięki zbiegowi okoliczności

Emeryt z Kraśnika latami znęcał się nad żoną. Kobieta przeżyła tylko dzięki zbiegowi okoliczności

79-latek z Kraśnika został skazany za znęcanie się i usiłowanie zabójstwa żony. Koszmar kobiety trwał od dziesięcioleci. Ostatnią awanturę kobieta przeżyła dzięki zbiegowi okoliczności – dowiedli śledczy.

Lublin: Na ul. Franczaka "Lalka" mają dostać chodnik

Lublin: Na ul. Franczaka "Lalka" mają dostać chodnik

Jesienią gotowy ma być wyczekiwany przez mieszkańców chodnik wzdłuż ul. Franczaka „Lalka”. Ma on powstać w miejscu wydeptanej ścieżki po stronie os. Nowy Felin.

Pierwszy taki zabieg w regionie. Lekarze w Lublinie wszczepili pacjentowi najmniejszy rozrusznik serca
Zdjęcia
galeria

Pierwszy taki zabieg w regionie. Lekarze w Lublinie wszczepili pacjentowi najmniejszy rozrusznik serca

Jest wielkości pastylki, ale wykonuje gigantyczną pracę. Kardiolodzy ze Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie wszczepili najmniejszy na świecie stymulator, który „obsługuje” jednocześnie przedsionki i komory serca. To pierwszy taki zabieg w naszym regionie i jeden z pierwszych w kraju.

Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
14 maja 2021, 15:00

Festiwal Pierogów Świata w Lublinie

Wielbiciele pierogów po raz kolejny będą mogli skosztować potraw z całego świata w Lublinie. Festiwal, który cieszy się wśród mieszkańców sporą popularnością, odbędzie się w najbliższy weekend na placu przed Centrum Spotkania Kultur.

Biała Podlaska: 2 mln zł w ręce mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

Biała Podlaska: 2 mln zł w ręce mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

17 maja ruszy szósta edycja budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Do podziału 2 mln zł.

Jak oszukać oszusta. "Pracownik banku" próbował uzyskać dostęp do konta klienta [wideo]
film

Jak oszukać oszusta. "Pracownik banku" próbował uzyskać dostęp do konta klienta [wideo]

"Pracownik" jednego z banków próbował pozyskać wrażliwe dane od jednego z klientów, aby dostać się na jego konto i go okraść. Ten jednak nie tylko nie dał się oszukać, ale także nagrał całą rozmowę.

Nielegalna impreza w rekonstruowanym obozie w Klimkach. Kilku uczestników przeprosiło

Nielegalna impreza w rekonstruowanym obozie w Klimkach. Kilku uczestników przeprosiło

W rekonstruowanym obozie w Klimkach pod Łukowem imprezowało 30 osób, ale skruchę wyraziło tylko kilku uczestników. Opiekunowie tego miejsca nie zawiadomili jednak policji.

Lubelskie: Otrzymały smsa z informacją o niewielkiej dopłacie. Straciły niemal 3 tys. zł

Lubelskie: Otrzymały smsa z informacją o niewielkiej dopłacie. Straciły niemal 3 tys. zł

Chełmianka oraz mieszkanka gminy Cyców (pow. łęczyński) dały się nabrać oszustom. Ci wysyłali fałszywe wiadomości sms z informacją o planowanym wyłączeniu prądu w związku z rzekomo nieuregulowanymi płatnościami. Kobiety straciły w sumie 2700 zł.

Kolejny kiermasz w Nałęczowie
16 maja 2021, 10:00

Kolejny kiermasz w Nałęczowie

LGD Złoty Pierścień zaprasza na kolejny Kiermasz Produktów Lokalnych, który tym razem odbędzie się w Nałęczowie na placu przed tamtejszym Ośrodkiem Kultury w niedzielę o godz. 10.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!