Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polecamy

13 lutego 2012 r.
18:10
Edytuj ten wpis

IV edycja plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza: Niech wygra najlepsza!

0 2 A A

11 marca dowiemy się, która z nominowanych pań zdobyła największe uznanie naszych Czytelników i redakcyjnej kapituły. Na tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2012 wciąż ma szanse piętnaście kandydatek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Niech wygra najlepsza. Kobiety, pokażcie, na co Was stać! – mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego. – Jestem przekonany, że statuetkę Kobiety Przedsiębiorczej 2012 zdobędzie wyjątkowa pod każdym względem pani.
W tym roku nasi Czytelnicy mają nadzwyczaj trudne zadanie. Muszą wybierać między piętnastoma kandydatkami, z których każda zasługuje na tytuł Kobiety Przedsiębiorczej. Wśród nich znalazły się panie związane z biznesem, nauką, modą, wymiarem sprawiedliwości, działalnością społeczną. Choć różni je wszystko, począwszy od pozycji zawodowej, miejsca i skali działania, to łączy jedno. Wszystkie robią coś dla innych i są przez innych doceniane. Świadczy o tym liczba głosów oddawanych każdego dnia przez rzesze sympatyków z całego regionu. W tej edycji rywalizacja jest wyjątkowo zacięta i każdego dnia szala zwycięstwa przechyla się na inną stronę. Na głosy naszych Czytelników czekamy tylko do najbliższego wtorku do godziny 12.
Ze wszystkimi paniami spotkamy się już za tydzień, w niedzielę 11 marca. Podczas uroczystej gali statuetkę Kobiety Przedsiębiorczej 2012 wręczymy tej kandydatce, która uzyska najwięcej głosów naszych Czytelników. Swoją laureatkę wyłoni także kapituła powołana prze Dziennik Wschodni.
– Szykujemy wyjątkowy wieczór specjalnie dla pań. Będą pokazy mody i makijażu, prezentacja salsy i zumby oraz wiele niespodzianek – zapowiada Ilona Siuda z działu marketingu Dziennika Wschodniego. – Myślę, że to będzie niezapomniane spotkanie dla wszystkich uczestniczek naszego plebiscytu.

ZGŁOSZENIA OD CZYTELNIKÓW

Chciałabym zaproponować kandydaturę pani Lilii Kaczor. Jest to kobieta aktywna, która swój wolny czas poświęca na prowadzenie Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Bliskowicach. Dzięki działalności stowarzyszenia w lokalny kalendarz imprez na stałe wpisały się Spotkanie Sobótkowe, Dzień Miejscowości oraz Święto Pieczonego Ziemniaka. Pani Lila pełni rolę lidera w stowarzyszeniu, koordynuje jego pracę, motywuje do działania, stara się zapewnić nowe możliwości mieszkańcom miejscowości. (Magdalena)


Z tradycjami

W pierwszej edycji tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2009 zdobyła Maria Wawrzaszek-Gruszka, prezes PSS "Społem” Zamość. Zagłosowało na nią 2500 Czytelników. Rok później 4803 głosy Czytelników i tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2010 uzyskała Teresa Bogacka, prezes fundacji OIC Poland i kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Po raz pierwszy swojego wyboru dokonała też kapituła konkursu i tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2010 przyznała Edycie Borowicz-Czuchrycie, nauczycielce z Lubartowa. W ub. roku zaszczytny tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2011 zdobyła Małgorzata Sławińska-Gargol, właścicielka hurtowni farmaceutycznej "Slawex”. Dostała 4107 głosów. Swoją nagrodę przyznała też kapituła. Otrzymała ją Alicja Jachiewicz-Szmidt, założycielka Fundacji Kresy 2000.
Takiej pani dyrektor jak Barbara Niedziałkowska-Kazaren życzę wszystkim uczniom we wszystkich szkołach! W pełni zasługuje na tytuł Kobiety Przedsiębiorczej. (M.)

Chcieliśmy zgłosić Teodozję Grzyb. To niezwykła kobieta, która działa na rzecz lokalnej społeczności. Pani Teodozja jest nauczycielką nauczania początkowego w szkole podstawowej w Goździe. I równocześnie prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Gózd, które sama założyła. Organizuje szkolenia, wycieczki, kursy. Dzięki niej mamy m.in. salę komputerową. Myślę, że pod każdym względem zasługuje na miano Kobiety Przedsiębiorczej. (Paulina)

Izabela Byzdra – kobieta ambitna, pracowita, wytrwała. Kieruje jedną z najważniejszych instytucji w mieście i województwie, która rozdziela unijne pieniądze dla przedsiębiorców. Rzadko się zdarza, by to kobieta stała na czele tak ważnej instytucji. (Tomasz)

Uważam, że Iwona Kutnik zasługuje na tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2012. Nie dość, że ma talent, wyobraźnię i jest niezwykle kreatywna, to ma do tego zmysł organizatorski. To przemiła, ciepła osoba i fantastyczna projektantka mody. Zaczynała od pracy w domu, a teraz ma swoje nowe atelier w centrum Lublina. (Ilona)

Zdolna, operatywna, skuteczna. Taka jest Edyta Kowalczyk, właścicielka Galerii Urody Świat Paznokci w Lublinie – pedagog z wykształcenia. Lubi pracować z ludźmi i to się czuje. (Marta)
Chciałabym zgłosić do konkursu Kobieta Przedsiębiorcza 2012 Violettę Nowak z Puław. Jest ona nauczycielką, konsultantką firmy AKUNA, wiceprezesem grupy BNI Fortuna Lublin, założycielką pierwszego w Polsce Klubu Ona działającego pod patronatem portalu Agaty Młynarskiej. Jest to osoba mająca ogrom energii i entuzjazmu do organizacji różnego typu spotkań, przedsięwzięć i imprez poświęconych głównie kobietom. Viola jest osobą bardzo otwartą, ciepłą, a przede wszystkim kobietą aktywną. (Ewelina)

Chciałam zgłosić do plebiscytu panią Zofię Zaorska. To niezwykła kobieta, która założyła pierwszą Lubelską Szkołę Superbabci i Superdziadka. Pani Zofia to cudowna osoba, która potrafi zarazić ludzi swoją energią i pasją. W imieniu 40 babć, które jednogłośnie postanowiły przedstawić kandydaturę pani Zosi, zapewniam, że to najlepsza kandydatka do tytułu Kobiety Przedsiębiorczej 2012. (Elżbieta)

Sądzę, że Pani Elżbieta Mroczkowska, dyrektor Regionu Sprzedaży Poczty Polskiej SA w Lublinie. Pani Elżbieta jest równocześnie lubelską radną. To kobieta niezwykle skuteczna w działaniu, przedsiębiorcza w każdym tego słowa znaczeniu. Jest wielką społeczniczką zasłużoną dla miasta i dlatego w pełni zasługuje na tytuł Kobiety Przedsiębiorczej. (Zdzisław)

Chciałabym zgłosić do konkursu moją serdeczną przyjaciółkę Annę Stolarczuk. Gdybym miała wybrać jedno zdanie, które najlepiej określałoby Anię to byłoby to "Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach”. Z jednej strony jest to silna, niezależna, twardo stąpająca po ziemi kobieta. Zawsze gotowa do działania, przedsiębiorcza, zaradna a z drugiej strony to osoba niezwykle wyczulona na krzywdę drugiego człowieka, empatyczna oraz nastawiona na niesienie pomocy. Jako przyjaciel jest niezawodna, jednak zawsze znajduje czas na bycie po prostu mamą. Jest bardzo zaangażowanym sądowym kuratorem społecznym. To trudna i bardzo wymagająca praca, dzięki której postanowiła aktywnie udzielać się społecznie, została dyrektorem oddziału fundacji "Razem lepiej”, pomaga ofiarom przemocy. (Maria)

W związku z ogłoszonym konkursem "Kobieta Przedsiębiorcza” chciałabym zgłosić szczególną osobę, jaką jest Bożena Siuda. Jest ona kobietą wyjątkową – znajduje się zawsze tam gdzie istnieje potrzeba działania na rzecz rozwiązywania problemów i niesienia pomocy osobom potrzebujących Zdecydowanie wyróżnia się swym doświadczeniem i ciągle służy pomocą i to bez interesownie. Bożena Siuda obecnie jest prezesem Stowarzyszenia Tęcza, radną os. Samsonowicza oraz jedną z inicjatorek założenia Klubu Kobiet po mastektomii w Łęcznej w roku 1996. Ma w środowisku opinię społecznika, osoby skromnej, szczerej, której dobroć wypływa z jej ogromnego serca. Zawsze jest osobą uśmiechniętą i często można usłyszeć odpowiedz pani Bożeny "to nic takiego wielkiego, każdy powinien schylić się nad leżącym i pomóc mu wstać”. (Grażyna)


Tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2012 powinna uzyskać Urszula Radek. W latach 80. była jedną z najbardziej aktywnych opozycjonistek. A dziś to wielka świdnicka społeczniczka. Młodzi ludzie mogliby uczyć się od pani Urszuli skuteczności w działaniu. Urszula Radek organizuje pomoc dla najbiedniejszych mieszkańców Świdnika: paczki na święta dla najuboższych dzieci, wyjazdy, wakacje. Co roku organizuje także Dzień Chorego w Świdniku, podczas którego wraz z młodymi ludźmi odwiedza obłożnie chorych w ich domach. To człowiek wielkiego ducha i czynu. Nazwisko Urszuli Radek to u nas już marka. (Piotr)

KANDYDATKI DO TYTUŁU KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA 2012

1. Izabela Byzdra, dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości,
SMS o treści kobieta.1 pod numer 72069

2. Teodozja Grzyb, prowadzi Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gózd,
SMS o treści kobieta.2 pod numer 72069

3. Lilia Kaczor, prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Bliskowicach,
SMS o treści kobieta.3 pod numer 72069

4. Barbara Niedziałkowska-Kazaren, dyrektor Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Dla Dorosłych im. E. Orzeszkowej w Lublinie,
SMS o treści kobieta.4 pod numer 72069

5. Edyta Kowalczyk, właścicielka Galerii Urody Świat Paznokci w Lublinie,
SMS o treści kobieta.5 pod numer 72069

6. Iwona Kutnik, projektantka mody z Lublina,
SMS o treści kobieta.6 pod numer 72069

7. Elżbieta Mroczkowska, dyrektor Regionu Sprzedaży Poczty Polskiej SA w Lublinie,
SMS o treści kobieta.7 pod numer 72069

8. Violetta Nowak, prowadzi Klub Ona w Puławach,
SMS o treści kobieta.8 pod numer 72069

9. Urszula Radek, działaczka społeczna ze Świdnika,
SMS o treści kobieta.9 pod numer 72069

10. Bożena Siuda, prezes Stowarzyszenia "Tęcza” w Kopinie,
SMS o treści kobieta.10 pod numer 72069

11.Anna Stolarczuk, społeczny kurator sądowy w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej,
SMS o treści kobieta.11 pod numer 72069

12. Zofia Zaorska, prowadzi Szkołę Superbabci i Superdziadka w Lublinie,
SMS o treści kobieta.12 pod numer 72069

13. Sylwia Zasada, prowadzi Gabinet Logopedyczny DYKCJA,
SMS o treści kobieta.13 pod numer 72069

14. Małgorzata Nowak, bibliotekarz w ZSO w Józefowie,
SMS o treści kobieta.14 pod numer 72069

15. Anna Chwałek, założycielka przedszkola i szkoły dla dzieci z autyzmem w Białej Podlaskiej,
SMS o treści kobieta.15 pod numer 72069

Pozostałe informacje

"To historyczne wydarzenie". Pierwsze czepkowanie pielęgniarek i położnych na KUL-u
ZDJĘCIA
galeria

"To historyczne wydarzenie". Pierwsze czepkowanie pielęgniarek i położnych na KUL-u

To wyjątkowa okazja, bo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyła się po raz pierwszy. Pierwsze absolwentki kierunków pielęgniarstwo i położnictwo na KUL odebrały dyplomy i otrzymały symboliczne czepki.

Paź żeglarz
galeria

Rzadki okaz motyla w RPN. "Prezent od przyrody"

Prezentem od przyrody na jubileusz nazywa Roztoczański Park Narodowy pojawienie się na jego terenie rzadkiego okazu motyla objętego ochroną.

Krzysztof Grabczuk

Poseł tłumaczy nieobecność w Sejmie. Pokazał zaświadczenie lekarskie

Koalicja rządząca przegrała dzisiaj w Sejmie głosowanie dotyczące zmian w Kodeksie Karnym w sprawie depenalizacji aborcji. Wśród winnych porażki wymieniani są posłowie KO, którzy nie wzięli udział w głosowaniu m.in. Krzysztof Grabczuk z Chełma.

Dzisiejsze obrady Sejmiku Województwa Lubelskiego

27:1 i nie chodzi o słynne głosowanie za Tuskiem. Co stało się w lubelskim Sejmiku?

Wojciech Sosnowski, radny Koalicji Obywatelskiej został dzisiaj nowym przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Sejmiku Województwa Lubelskiego. Za jego kandydaturą głosowało 27 radnych, 1 wstrzymał się.

Będzie czwarty transfer do Motoru. Wybrał Lublin, a nie Radom

Będzie czwarty transfer do Motoru. Wybrał Lublin, a nie Radom

Michał Kaput zostanie nowym zawodnikiem Motoru. 26-letni środkowy defensywny pomocnik w ubiegłym sezonie na zasadzie wypożyczenia z Piasta Gliwice grał w Radomiaku.

Marszałek Jarosław Stawiarski i  Xu Xiaofeng, radca handlowy z Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.
galeria

Gigainwestycja w Małaszewiczach złapała poważny poślizg. Marszałek chce patrzeć rządowi na ręce

Wiadomo, że przebudowa portu w Małaszewiczach złapała przynajmniej roczny poślizg, bo przeciąga się procedura przekształceń własnościowych spółki Cargotor. Rząd zapewnia jednak, że z tej gigainwestycji nie rezygnuje. A radni sejmiku województwa lubelskiego chcą poznać szczegółowy harmonogram tego „największego przedsięwzięcia w Polsce wschodniej”.

Duet Orlen Oil Motoru Lublin powalczy w sobotę o medale dla Polski w Speedway of Nations

Duet Orlen Oil Motoru Lublin powalczy w sobotę o medale dla Polski w Speedway of Nations

W sobotę wieczorem poznamy zwycięzców Speedway of Nations. W finałowych zawodach w Manchesterze wystąpi siedem reprezentacji w tym oczywiście Polska. Liderem Biało-Czerwonych jest Bartosz Zmarzlik z Orlen Oil Motoru, któremu pomagać będzie klubowy kolega Dominik Kubera oraz Patryk Dudek, który zastąpił Macieja Janowskiego

Grzegorz Kurczuk został w piątek nowym radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego

Nowy radny w Sejmiku. To były minister sprawiedliwości

Grzegorz Kurczuk, były minister sprawiedliwości w rządzie Leszka Millera został w piątek nowym radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego. W samorządzie zastąpił radną Platformy Obywatelskiej Bożenę Lisowską, która po zdobyciu mandatu europosłanki przez Martę Wcisło, zajęła jej miejsce w Sejmie.

W sparingu pomiędzy Wieczystą, a Górnikiem warunki do gry były szczególnie trudne w trakcie pierwszej połowy

Ulewa opóźniła sparing Górnika Łęczna z Wieczystą Kraków

W ostatnim sparingu przed sezonem 2024/2025 Górnik Łęczna zremisował w Arłamowie z beniaminkiem Beclic II Ligi Wieczystą Kraków

Testujemy hybrydowego Lexus UX F Sport. Moto.DW
WIDEO
film

Testujemy hybrydowego Lexus UX F Sport. Moto.DW

Witajcie Automaniacy. W dzisiejszym programie zaserwujemy Wam hybrydowego Lexusa, podlejemy sosem z problemów na marketowych parkingach A na finisz podamy...Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu Moto.DW.

Eliminacje Ligi Mistrzów na Arenie Lublin

Eliminacje Ligi Mistrzów na Arenie Lublin

Motor Lublin dopiero co awansował do PKO BP Ekstraklasy, a jego działacze pracują nad tym by klub wykonał kolejne kroki do przodu. Do Ligi Mistrzów jest jeszcze daleko, ale jak się okazuje lubelscy kibice będą mogli emocjonować się eliminacjami do tych rozgrywek. 23 lipca na Arenie Lublin Dynamo Kijów zagra z Partizanem Belgrad

Motor Lublin ma za sobą ostatni sparing. Teraz czas na PKO BP Ekstraklasę!
galeria

Motor Lublin ma za sobą ostatni sparing. Teraz czas na PKO BP Ekstraklasę!

Motor Lublin zakończył zgrupowanie w Sochocinie i tym samym jest już niemal w pełni gotowy do gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. W piątek żółto-biało-niebiescy w ostatnim meczu kontrolnym zremisował z Radomiakiem Radom. 21 lipca po długich 32 latach czekania na ekstraklasę zespół z Lublina zmierzy się na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa

Zalew w Zamościu

Tu można się kąpać. W regionie działa 39 kąpielisk

Kto z nas nie myśli o schłodzeniu się w wodzie w trakcie tak upalnych dni? Sprawdź, w których miejscach w naszym województwie można bezpiecznie się kąpać.

Henryk Gmitruczuk

Gdy dostał stanowisko, był emerytem. Ojciec byłego wicewojewody odwołany z zarządu

Emerytowany urzędnik, Henryk Gmitruczuk stracił stanowisko dyrektora Zarządu Zlewni w Białej Podlaskiej. To ojciec związanego z PiS byłego wicewojewody lubelskiego, Roberta Gmitruczuka.

Zginął tragicznie mjr pil. Robert „Killer" Jeł

Zginął tragicznie mjr pil. Robert „Killer" Jeł

Dzisiaj podczas lotu treningowego w płytę lotniska w Gdyni uderzył odrzytowy samolot szkolno-treningowy M-346 z bazy wojskowej w Dęblinie. O wypadku poinformowało Generalne Dowództwo Rodzajów Sił Zbrojnych. o 15.30 opublikowano tragiczny komunikat "Odszedł na „Wieczną Wartę"... Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dzisiaj podczas wykonywania lotu treningowego M-346 Bielik na lotnisku 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich-Dołach zginął tragicznie mjr pil. Robert „Killer" Jeł. Łącząc się w żałobie i smutku przekazujemy Rodzinie i Bliskim wyrazy współczucia - poinformowało Generalne Dowództwo Sił Zbrojnych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium