Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

10 stycznia 2022 r.
17:58

„Lista wstydu” senatora Burego

Autor: Zdjęcie autora toma
50 19 A A
(fot. Tomasz Maciuszczak)

– To oni zafundowali nam piekło „Polskiego ładu” – mówi senator Jacek Bury, wskazując na lubelskich parlamentarzystów, którzy głosowali za przyjęciem rządowego programu. Zdaniem polityka Polski 2050 zmiany podatkowe, które weszły w życie z 1 stycznia, doprowadzą do zamknięcia wielu biznesów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Początek roku przyniósł podwyżki cen energii i gazu, galopującą inflację i rosnące ceny kredytów. Według Burego rządzący wprowadzając swój sztandarowy program w życie, dopuścili się wielu zaniedbań.

– Przedsiębiorcy stają przed trudnym wyzwaniem. Wielu z nich zadaje sobie pytanie, czy dadzą radę dalej prowadzić swój biznes, czy powinni się zamknąć, zwolnić pracowników i szukać jakiegoś etatu lub emerytury. Takich przykładów nie musimy szukać daleko, bardzo dużo jest ich w Lublinie. Zamykają się restauracje, piekarnie, słyszę o planach zamykania pralni i innych przedsiębiorstw – mówi parlamentarzysta.

Bury przekonuje wręcz, że wielu przedsiębiorców już teraz stanęło na skraju przepaści. – Wszyscy myśleli, że wyzwaniem i czasem próby jest koronawirus, pandemia i lockdowny. Ale to nie wirus, a Jarosław Kaczyński i jego marionetki zabiją polską gospodarkę i zrujnują nasz kraj – twierdzi senator, który zapowiada internetową akcję.

– Ten bezprecedensowy skok rządu na kasę przez podwyżki i zwiększenie danin, jest wynikiem złego zarządzania i stanowienia złego prawa. To się nie bierze znikąd. Dlatego musimy głośno powiedzieć, kto skazał polskie firmy na śmierć i polskich obywateli na ciężkie życie w nowej rzeczywistości – przekonuje.

Senator w najbliższych dniach zamierza publikować w mediach społecznościowych grafiki ze zdjęciami i nazwiskami lubelskich polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy głosowali za przyjęciem „Polskiego ładu”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kroll / 10 stycznia 2022 r. o 18:56
+25
Ojojoj! To ja teraz proponuję następną listę i proszę o publikację tych szczęśliwców, którzy dorobili się uwłaszczając na naszym majątku narodowym i wszystkich "właścicieli" dworów, dworków, pałaców i pałacyków zrabowanych przez komuchów prawowitym właścicielom. Te nazwiska też warto znać, panie Bury.
 Jeżeli chodzi o pałace to prezes dużego koncernu paliwowo-medialnego na miejscu pierwszym. Co do właścicieli to jeszcze pan senator od kas bankowych no i nasz premier, znaczy jego żona na którą pół królestwa jest przepisne... Dalej? Instruktor narciarstwa, handlarz podrobionymi maseczkami z superbombowca, handlarz bronią, znajomi minista od zdrowia i zgonów, gwiazda misterstwa sportu, autorytet i kręgosłup moralny PiS Mr. Meisa itd, itd. 
 Jeżeli chodzi o pałace to prezes dużego koncernu paliwowo-medialnego na miejscu pierwszym. Co do właścicieli to jeszcze pan senator od kas bankowych no i nasz premier, znaczy jego żona na którą pół królestwa jest przepisne... Dalej? Instruktor narciarstwa, handlarz podrobionymi maseczkami z superbombowca, handlarz bronią, znajomi minista od zdrowia i zgonów, gwiazda misterstwa sportu, autorytet i kręgosłup moralny PiS Mr. Meisa itd, itd.  rozwiń
Avatar
Kroll / 10 stycznia 2022 r. o 20:17
+16
Ojojoj! To ja teraz proponuję następną listę i proszę o publikację tych szczęśliwców, którzy dorobili się uwłaszczając na naszym majątku narodowym i wszystkich "właścicieli" dworów, dworków, pałaców i pałacyków zrabowanych przez komuchów prawowitym właścicielom. Te nazwiska też warto znać, panie Bury.
Jeżeli chodzi o pałace to prezes dużego koncernu paliwowo-medialnego na miejscu pierwszym. Co do właścicieli to jeszcze pan senator od kas bankowych no i nasz premier, znaczy jego żona na którą pół królestwa jest przepisne... Dalej? Instruktor narciarstwa, handlarz podrobionymi maseczkami z superbombowca, handlarz bronią, znajomi minista od zdrowia i zgonów, gwiazda misterstwa sportu, autorytet i kręgosłup moralny PiS Mr. Meisa itd, itd.
P.Morawiecka sprzedała swoją własność,którą nabyła legalnie aktem notarialnym i sprzedała legalnie płacąc podatki. I nie pisz trollu o wyprowadzaniu pieniedzy na Cypr, (wczoraj)nie masz bladego POjecia o co chodzi w rajach podatkowych. Ukradła? Gdyby ukradła to już miała całą opozycję na głowie,która wzcesniej POkrzyczała i nie mając argumentów zamilkła. A tobie zadrość,zamiast się cieszyć ,że szefem rządu jest osoba,która jest kompetentna i dorobiła się własną pracą i nie kradnie, Masz jakiś zarzut wobec Morawieckiego  o kradzież- jak masz to napisz ,chętnie poczytamy.
 Panie premierze, nie ma co sie denerwować. Ja tylko pytam o ten Cypr ale sam pan przyzna że to lepsze niż PKO. I nigdy nie poważałem że jest pan kompetentny czego dowodem są np. nagrania z Sowy i wiedza o wirusach które już w 2020 odeszły i są w odwrocie. I niech pan nawet nie odpowiada jakie to podatki zapłaciła żona po sprzedaży ziemi świętej pokościelnej nabytej okazyjnie od znajomego biskupa. Amen. Bez odbioru. 
 Panie premierze, nie ma co sie denerwować. Ja tylko pytam o ten Cypr ale sam pan przyzna że to lepsze niż PKO. I nigdy nie poważałem że jest pan kompetentny czego dowodem są np. nagrania z Sowy i wiedza o wirusach które już w 2020 odeszły i są w odwrocie. I niech pan nawet nie odpowiada jakie to podatki zapłaciła żona po sprzedaży ziemi świętej pokościelnej nabytej okazyjnie od znajomego biskupa. Amen. Bez odbioru.  rozwiń
Avatar
Gutek / 11 stycznia 2022 r. o 13:23
+8
Ojojoj! To ja teraz proponuję następną listę i proszę o publikację tych szczęśliwców, którzy dorobili się uwłaszczając na naszym majątku narodowym i wszystkich "właścicieli" dworów, dworków, pałaców i pałacyków zrabowanych przez komuchów prawowitym właścicielom. Te nazwiska też warto znać, panie Bury.
Jeżeli chodzi o pałace to prezes dużego koncernu paliwowo-medialnego na miejscu pierwszym. Co do właścicieli to jeszcze pan senator od kas bankowych no i nasz premier, znaczy jego żona na którą pół królestwa jest przepisne... Dalej? Instruktor narciarstwa, handlarz podrobionymi maseczkami z superbombowca, handlarz bronią, znajomi minista od zdrowia i zgonów, gwiazda misterstwa sportu, autorytet i kręgosłup moralny PiS Mr. Meisa itd, itd.
P.Morawiecka sprzedała swoją własność,którą nabyła legalnie aktem notarialnym i sprzedała legalnie płacąc podatki. I nie pisz trollu o wyprowadzaniu pieniedzy na Cypr, (wczoraj)nie masz bladego POjecia o co chodzi w rajach podatkowych. Ukradła? Gdyby ukradła to już miała całą opozycję na głowie,która wzcesniej POkrzyczała i nie mając argumentów zamilkła. A tobie zadrość,zamiast się cieszyć ,że szefem rządu jest osoba,która jest kompetentna i dorobiła się własną pracą i nie kradnie, Masz jakiś zarzut wobec Morawieckiego  o kradzież- jak masz to napisz ,chętnie poczytamy.
 Kess22 nie znasz jakiegoś księdza , który ma kilkanaście hektarów na zbyciu po okazyjnej cenie ? Chętnie kupię .
 Kess22 nie znasz jakiegoś księdza , który ma kilkanaście hektarów na zbyciu po okazyjnej cenie ? Chętnie kupię . rozwiń
Avatar
robson12 / 10 stycznia 2022 r. o 19:45
-1
Panie Bury, nie dość że jest Pan demagogiem i populistą, to jeszcze kreuje się Pan na proroka albo jasnowidza. Poniżej zestawienie liczby upadłości firm w Polsce wzięte ze strony: ***s://***coig.com.pl/lista-upadlosci-firm.php w latach 2010-2021: 2010- 681, 2011 - 710, 2012 - 880, 2013 -888, 2014 - 807, 2015 - 750, 2016-606, 2017-591, 2018-615,2019- 586, 2020 - 587, 2021 - 412. Widać zatem, że za rządów tego złego Pisu, nienawidzącego firm wg Pana Burego, lista bankructw stale maleje i to pomimo pandemii. Proponuję zatem nie bawić się w proroka, ale skumplować się z jakimś jasnowidzem np. Jackowskim, który co chwilę przepowiada koniec świata. Może weźmie Pana na swojego doradcę. Efekt będzie taki sam.
Panie Bury, nie dość że jest Pan demagogiem i populistą, to jeszcze kreuje się Pan na proroka albo jasnowidza. Poniżej zestawienie liczby upadłości firm w Polsce wzięte ze strony: ***s://***coig.com.pl/lista-upadlosci-firm.php w latach 2010-2021: 2010- 681, 2011 - 710, 2012 - 880, 2013 -888, 2014 - 807, 2015 - 750, 2016-606, 2017-591, 2018-615,2019- 586, 2020 - 587, 2021 - 412. Widać zatem, że za rządów tego złego Pisu, nienawidzącego firm wg Pana Burego, lista bankructw stale maleje i to pomimo pandemii. Proponuję zatem nie bawić się w p... rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 12 stycznia 2022 r. o 12:56
-2
sK0piował P0mysł listy wstydu od Obrońców GCz, których dewelo-dewastację sam P0piera.
 Zgadza się. Żuk za te plakaty groził obrońcom Górek pozwem. Może trzeba teraz pozwać Burego?
Avatar
kees22 / 11 stycznia 2022 r. o 15:52
-7
Ojojoj! To ja teraz proponuję następną listę i proszę o publikację tych szczęśliwców, którzy dorobili się uwłaszczając na naszym majątku narodowym i wszystkich "właścicieli" dworów, dworków, pałaców i pałacyków zrabowanych przez komuchów prawowitym właścicielom. Te nazwiska też warto znać, panie Bury.
Jeżeli chodzi o pałace to prezes dużego koncernu paliwowo-medialnego na miejscu pierwszym. Co do właścicieli to jeszcze pan senator od kas bankowych no i nasz premier, znaczy jego żona na którą pół królestwa jest przepisne... Dalej? Instruktor narciarstwa, handlarz podrobionymi maseczkami z superbombowca, handlarz bronią, znajomi minista od zdrowia i zgonów, gwiazda misterstwa sportu, autorytet i kręgosłup moralny PiS Mr. Meisa itd, itd.
P.Morawiecka sprzedała swoją własność,którą nabyła legalnie aktem notarialnym i sprzedała legalnie płacąc podatki. I nie pisz trollu o wyprowadzaniu pieniedzy na Cypr, (wczoraj)nie masz bladego POjecia o co chodzi w rajach podatkowych. Ukradła? Gdyby ukradła to już miała całą opozycję na głowie,która wzcesniej POkrzyczała i nie mając argumentów zamilkła. A tobie zadrość,zamiast się cieszyć ,że szefem rządu jest osoba,która jest kompetentna i dorobiła się własną pracą i nie kradnie, Masz jakiś zarzut wobec Morawieckiego  o kradzież- jak masz to napisz ,chętnie poczytamy.
Kess22 nie znasz jakiegoś księdza , który ma kilkanaście hektarów na zbyciu po okazyjnej cenie ? Chętnie kupię .
 Napisz do Trolla on  lepiej doradzi jak zainwestować pieniądze na Cyprze napewno POdeśle ci adres- teraz działki drogie.
 Napisz do Trolla on  lepiej doradzi jak zainwestować pieniądze na Cyprze napewno POdeśle ci adres- teraz działki drogie. rozwiń
Avatar
robson12 / 10 stycznia 2022 r. o 19:20
-8
Panie robson12 z treści komentarza wnioskuję że nigdy nie był pan pracodawcą nie jestem też pewien czy jest pan chociaż pracobiorcą ale zapewne jest pan biorcą publicznych pieniędzy czyli tych które w przeróżnej formie zabiera się innym bardziej zaradnym. PIS może ma niewielki wpływ na światowe trendy ale przypominam iż 20% gazu mamy z własnych odwiertów i czy te też odnotowały 10 krotny wzrost kosztów, 25 mld złotych ze sprzedaży uprawnień CO2 zniknęły w tym bajzlu jak kamfora zamiast zostać przeznaczone na czyste źródła energii, brak jakiejkolwiek polityki wschodniej poza wieczną krytyką za tupolewa, nałożenie na przedsiębiorców dodatkowych kosztów tzw składki zdrowotnej również od sprzedaży majątku,maszyn poleasingowych, budynków etc to wg pana nic. Proszę się postawić w roli tego prywaciarza który przy tych cenach energii, wzroście rat za materiały, wzroście podatków i kosztów pracownika nie jest już w stanie dalej ciągnąć a państwo jeszcze karze bankrutowi płacić te 9% od tego co mu zostało z dorobku życia a nie wszyscy są ustawieni jak deweloperzy i reszta znajomych królika. To są i będą ludzkie tragedie oraz utrata dorobku wielu pokoleń a PIS zamiast cokolwiek pomóc dawcom podatków dobija wszystkich pracowitych nowym rozk-ładem.
 Panie and, może się Pan odniesiesz do tego co napisałem? Jeśli jest Pan takim znakomitym fachowcem od ekonomii, to proszę powiedzieć jak się lepiej walczy z wysoką inflacją niż poprzez podniesienie stóp procentowych ? Nie wie Pan ?  To zapraszam do lektury "Patologii transformacji" autorstwa profesora Witolda Kieżuna. Prezentuje się Pan również jako wielki znawca polityki wschodniej. Może zatem niech Pan powie, jak rozmawiać z Putinem, agentem KGB, który obecnie wybiela Stalina i wyciaga brudne łapska po Ukrainę. Może spacerować z nim na molo tak jak Tusk albo robić interesy jak Pawlak, który załatwił nam takie ceny gazu z Rosji że płacimy więcej niż bogaci Niemcy ? Z diabłem się nie rozmawia tylko szuka się gazu gdzie indziej, w październiku rusza gazoport i będziemy mieli niezależne źródło gazu znorwegii, które pozwoli nam pokazać Putinowi środkowy palec. O tym też Pan nie słyszał ?
 Panie and, może się Pan odniesiesz do tego co napisałem? Jeśli jest Pan takim znakomitym fachowcem od ekonomii, to proszę powiedzieć jak się lepiej walczy z wysoką inflacją niż poprzez podniesienie stóp procentowych ? Nie wie Pan ?  To zapraszam do lektury "Patologii transformacji" autorstwa profesora Witolda Kieżuna. Prezentuje się Pan również jako wielki znawca polityki wschodniej. Może zatem niech Pan powie, jak rozmawiać z Putinem, agentem KGB, który obecnie wybiela Stalina i wyciaga brudne łapska po Ukrainę. Mo... rozwiń
Avatar
robson12 / 10 stycznia 2022 r. o 18:24
-8
Demagog i populista. I ktoś taki jest senatorem i prowadzi firmę ? Panie Bury, a może jakieś argumenty i Pana recepta na problemy które są ogólnoświatowe, np. wysoka inflacja (mi.in. efekt zielonej polityki klimatycznej UE) i wysokie ceny gazu (brudna polityka Putina), bo zestawił Pan jak na razie ciąg faktów nawzajem się wykluczających. Przykładowo, z wysoką inflacją walczy się poprzez wzrost stóp procentowych, a Pan zestawia te dwa fakty obok siebie jako zło któremu jest winien PiS. Jak Pan prowadzi firmę z taką żenującą wiedzą ekonomiczną ?
Avatar
poker / 10 stycznia 2022 r. o 19:01
-12
Ojojoj! To ja teraz proponuję następną listę i proszę o publikację tych szczęśliwców, którzy dorobili się uwłaszczając na naszym majątku narodowym i wszystkich "właścicieli" dworów, dworków, pałaców i pałacyków zrabowanych przez komuchów prawowitym właścicielom. Te nazwiska też warto znać, panie Bury.
Jeżeli chodzi o pałace to prezes dużego koncernu paliwowo-medialnego na miejscu pierwszym. Co do właścicieli to jeszcze pan senator od kas bankowych no i nasz premier, znaczy jego żona na którą pół królestwa jest przepisne... Dalej? Instruktor narciarstwa, handlarz podrobionymi maseczkami z superbombowca, handlarz bronią, znajomi minista od zdrowia i zgonów, gwiazda misterstwa sportu, autorytet i kręgosłup moralny PiS Mr. Meisa itd, itd.
 Dawaj po nazwisu, nie bój się. Lista wstydu będzie długa. I dodaj do tego właścicieli cudzej ziemi.
 Dawaj po nazwisu, nie bój się. Lista wstydu będzie długa. I dodaj do tego właścicieli cudzej ziemi. rozwiń
Avatar
poker / 10 stycznia 2022 r. o 18:42
-12
Ojojoj! To ja teraz proponuję następną listę i proszę o publikację tych szczęśliwców, którzy dorobili się uwłaszczając na naszym majątku narodowym i wszystkich "właścicieli" dworów, dworków, pałaców i pałacyków zrabowanych przez komuchów prawowitym właścicielom. Te nazwiska też warto znać, panie Bury.
Avatar
stop_propagandzie / 12 stycznia 2022 r. o 12:56
-2
sK0piował P0mysł listy wstydu od Obrońców GCz, których dewelo-dewastację sam P0piera.
 Zgadza się. Żuk za te plakaty groził obrońcom Górek pozwem. Może trzeba teraz pozwać Burego?
Avatar
kees22 / 11 stycznia 2022 r. o 15:52
-7
Ojojoj! To ja teraz proponuję następną listę i proszę o publikację tych szczęśliwców, którzy dorobili się uwłaszczając na naszym majątku narodowym i wszystkich "właścicieli" dworów, dworków, pałaców i pałacyków zrabowanych przez komuchów prawowitym właścicielom. Te nazwiska też warto znać, panie Bury.
Jeżeli chodzi o pałace to prezes dużego koncernu paliwowo-medialnego na miejscu pierwszym. Co do właścicieli to jeszcze pan senator od kas bankowych no i nasz premier, znaczy jego żona na którą pół królestwa jest przepisne... Dalej? Instruktor narciarstwa, handlarz podrobionymi maseczkami z superbombowca, handlarz bronią, znajomi minista od zdrowia i zgonów, gwiazda misterstwa sportu, autorytet i kręgosłup moralny PiS Mr. Meisa itd, itd.
P.Morawiecka sprzedała swoją własność,którą nabyła legalnie aktem notarialnym i sprzedała legalnie płacąc podatki. I nie pisz trollu o wyprowadzaniu pieniedzy na Cypr, (wczoraj)nie masz bladego POjecia o co chodzi w rajach podatkowych. Ukradła? Gdyby ukradła to już miała całą opozycję na głowie,która wzcesniej POkrzyczała i nie mając argumentów zamilkła. A tobie zadrość,zamiast się cieszyć ,że szefem rządu jest osoba,która jest kompetentna i dorobiła się własną pracą i nie kradnie, Masz jakiś zarzut wobec Morawieckiego  o kradzież- jak masz to napisz ,chętnie poczytamy.
Kess22 nie znasz jakiegoś księdza , który ma kilkanaście hektarów na zbyciu po okazyjnej cenie ? Chętnie kupię .
 Napisz do Trolla on  lepiej doradzi jak zainwestować pieniądze na Cyprze napewno POdeśle ci adres- teraz działki drogie.
 Napisz do Trolla on  lepiej doradzi jak zainwestować pieniądze na Cyprze napewno POdeśle ci adres- teraz działki drogie. rozwiń
Avatar
Gutek / 11 stycznia 2022 r. o 13:23
+8
Ojojoj! To ja teraz proponuję następną listę i proszę o publikację tych szczęśliwców, którzy dorobili się uwłaszczając na naszym majątku narodowym i wszystkich "właścicieli" dworów, dworków, pałaców i pałacyków zrabowanych przez komuchów prawowitym właścicielom. Te nazwiska też warto znać, panie Bury.
Jeżeli chodzi o pałace to prezes dużego koncernu paliwowo-medialnego na miejscu pierwszym. Co do właścicieli to jeszcze pan senator od kas bankowych no i nasz premier, znaczy jego żona na którą pół królestwa jest przepisne... Dalej? Instruktor narciarstwa, handlarz podrobionymi maseczkami z superbombowca, handlarz bronią, znajomi minista od zdrowia i zgonów, gwiazda misterstwa sportu, autorytet i kręgosłup moralny PiS Mr. Meisa itd, itd.
P.Morawiecka sprzedała swoją własność,którą nabyła legalnie aktem notarialnym i sprzedała legalnie płacąc podatki. I nie pisz trollu o wyprowadzaniu pieniedzy na Cypr, (wczoraj)nie masz bladego POjecia o co chodzi w rajach podatkowych. Ukradła? Gdyby ukradła to już miała całą opozycję na głowie,która wzcesniej POkrzyczała i nie mając argumentów zamilkła. A tobie zadrość,zamiast się cieszyć ,że szefem rządu jest osoba,która jest kompetentna i dorobiła się własną pracą i nie kradnie, Masz jakiś zarzut wobec Morawieckiego  o kradzież- jak masz to napisz ,chętnie poczytamy.
 Kess22 nie znasz jakiegoś księdza , który ma kilkanaście hektarów na zbyciu po okazyjnej cenie ? Chętnie kupię .
 Kess22 nie znasz jakiegoś księdza , który ma kilkanaście hektarów na zbyciu po okazyjnej cenie ? Chętnie kupię . rozwiń
Avatar
Monisia / 11 stycznia 2022 r. o 10:00
-16
Demagog i populista. [..] Jak Pan prowadzi firmę z taką żenującą wiedzą ekonomiczną ?
 Jak prowadzi? To proste - cfaniactwo + wyzysk. Do tego nie potrzeba żadnej wiedzy.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 stycznia 2022 r. o 22:39
-14
,.... to on już wyszedł z milicyjnej suki ?
Avatar
Lubelak76 / 10 stycznia 2022 r. o 21:03
-16
Mały w przenośni i dosłownie cwaniaczek
Avatar
Greg2022 / 10 stycznia 2022 r. o 21:03
-19
Następny łysy dzban. Pałace POwskich dygnitarzy nie powstały za darmo. Albo uwłaszczyli się na publicznym majątku albo dzięki machlojkom finansowym. Podatki to płacą jak księgowa się POmyli i nie zbilansuje kosztów.
Avatar
Kroll / 10 stycznia 2022 r. o 20:17
+16
Ojojoj! To ja teraz proponuję następną listę i proszę o publikację tych szczęśliwców, którzy dorobili się uwłaszczając na naszym majątku narodowym i wszystkich "właścicieli" dworów, dworków, pałaców i pałacyków zrabowanych przez komuchów prawowitym właścicielom. Te nazwiska też warto znać, panie Bury.
Jeżeli chodzi o pałace to prezes dużego koncernu paliwowo-medialnego na miejscu pierwszym. Co do właścicieli to jeszcze pan senator od kas bankowych no i nasz premier, znaczy jego żona na którą pół królestwa jest przepisne... Dalej? Instruktor narciarstwa, handlarz podrobionymi maseczkami z superbombowca, handlarz bronią, znajomi minista od zdrowia i zgonów, gwiazda misterstwa sportu, autorytet i kręgosłup moralny PiS Mr. Meisa itd, itd.
P.Morawiecka sprzedała swoją własność,którą nabyła legalnie aktem notarialnym i sprzedała legalnie płacąc podatki. I nie pisz trollu o wyprowadzaniu pieniedzy na Cypr, (wczoraj)nie masz bladego POjecia o co chodzi w rajach podatkowych. Ukradła? Gdyby ukradła to już miała całą opozycję na głowie,która wzcesniej POkrzyczała i nie mając argumentów zamilkła. A tobie zadrość,zamiast się cieszyć ,że szefem rządu jest osoba,która jest kompetentna i dorobiła się własną pracą i nie kradnie, Masz jakiś zarzut wobec Morawieckiego  o kradzież- jak masz to napisz ,chętnie poczytamy.
 Panie premierze, nie ma co sie denerwować. Ja tylko pytam o ten Cypr ale sam pan przyzna że to lepsze niż PKO. I nigdy nie poważałem że jest pan kompetentny czego dowodem są np. nagrania z Sowy i wiedza o wirusach które już w 2020 odeszły i są w odwrocie. I niech pan nawet nie odpowiada jakie to podatki zapłaciła żona po sprzedaży ziemi świętej pokościelnej nabytej okazyjnie od znajomego biskupa. Amen. Bez odbioru. 
 Panie premierze, nie ma co sie denerwować. Ja tylko pytam o ten Cypr ale sam pan przyzna że to lepsze niż PKO. I nigdy nie poważałem że jest pan kompetentny czego dowodem są np. nagrania z Sowy i wiedza o wirusach które już w 2020 odeszły i są w odwrocie. I niech pan nawet nie odpowiada jakie to podatki zapłaciła żona po sprzedaży ziemi świętej pokościelnej nabytej okazyjnie od znajomego biskupa. Amen. Bez odbioru.  rozwiń
Avatar
kees22 / 10 stycznia 2022 r. o 20:00
-30
Ojojoj! To ja teraz proponuję następną listę i proszę o publikację tych szczęśliwców, którzy dorobili się uwłaszczając na naszym majątku narodowym i wszystkich "właścicieli" dworów, dworków, pałaców i pałacyków zrabowanych przez komuchów prawowitym właścicielom. Te nazwiska też warto znać, panie Bury.
Jeżeli chodzi o pałace to prezes dużego koncernu paliwowo-medialnego na miejscu pierwszym. Co do właścicieli to jeszcze pan senator od kas bankowych no i nasz premier, znaczy jego żona na którą pół królestwa jest przepisne... Dalej? Instruktor narciarstwa, handlarz podrobionymi maseczkami z superbombowca, handlarz bronią, znajomi minista od zdrowia i zgonów, gwiazda misterstwa sportu, autorytet i kręgosłup moralny PiS Mr. Meisa itd, itd.
 P.Morawiecka sprzedała swoją własność,którą nabyła legalnie aktem notarialnym i sprzedała legalnie płacąc podatki. I nie pisz trollu o wyprowadzaniu pieniedzy na Cypr, (wczoraj)nie masz bladego POjecia o co chodzi w rajach podatkowych. Ukradła? Gdyby ukradła to już miała całą opozycję na głowie,która wzcesniej POkrzyczała i nie mając argumentów zamilkła. A tobie zadrość,zamiast się cieszyć ,że szefem rządu jest osoba,która jest kompetentna i dorobiła się własną pracą i nie kradnie, Masz jakiś zarzut wobec Morawieckiego  o kradzież- jak masz to napisz ,chętnie poczytamy.
 P.Morawiecka sprzedała swoją własność,którą nabyła legalnie aktem notarialnym i sprzedała legalnie płacąc podatki. I nie pisz trollu o wyprowadzaniu pieniedzy na Cypr, (wczoraj)nie masz bladego POjecia o co chodzi w rajach podatkowych. Ukradła? Gdyby ukradła to już miała całą opozycję na głowie,która wzcesniej POkrzyczała i nie mając argumentów zamilkła. A tobie zadrość,zamiast się cieszyć ,że szefem rządu jest osoba,która jest kompetentna i dorobiła się własną pracą i nie kradnie, Masz jakiś zarzut wobec Morawieckiego  o kra... rozwiń
Avatar
kees22 / 10 stycznia 2022 r. o 19:50
-19
Panie robson12 z treści komentarza wnioskuję że nigdy nie był pan pracodawcą nie jestem też pewien czy jest pan chociaż pracobiorcą ale zapewne jest pan biorcą publicznych pieniędzy czyli tych które w przeróżnej formie zabiera się innym bardziej zaradnym. PIS może ma niewielki wpływ na światowe trendy ale przypominam iż 20% gazu mamy z własnych odwiertów i czy te też odnotowały 10 krotny wzrost kosztów, 25 mld złotych ze sprzedaży uprawnień CO2 zniknęły w tym bajzlu jak kamfora zamiast zostać przeznaczone na czyste źródła energii, brak jakiejkolwiek polityki wschodniej poza wieczną krytyką za tupolewa, nałożenie na przedsiębiorców dodatkowych kosztów tzw składki zdrowotnej również od sprzedaży majątku,maszyn poleasingowych, budynków etc to wg pana nic. Proszę się postawić w roli tego prywaciarza który przy tych cenach energii, wzroście rat za materiały, wzroście podatków i kosztów pracownika nie jest już w stanie dalej ciągnąć a państwo jeszcze karze bankrutowi płacić te 9% od tego co mu zostało z dorobku życia a nie wszyscy są ustawieni jak deweloperzy i reszta znajomych królika. To są i będą ludzkie tragedie oraz utrata dorobku wielu pokoleń a PIS zamiast cokolwiek pomóc dawcom podatków dobija wszystkich pracowitych nowym rozk-ładem.
Panie and, może się Pan odniesiesz do tego co napisałem? Jeśli jest Pan takim znakomitym fachowcem od ekonomii, to proszę powiedzieć jak się lepiej walczy z wysoką inflacją niż poprzez podniesienie stóp procentowych ? Nie wie Pan ?  To zapraszam do lektury "Patologii transformacji" autorstwa profesora Witolda Kieżuna. Prezentuje się Pan również jako wielki znawca polityki wschodniej. Może zatem niech Pan powie, jak rozmawiać z Putinem, agentem KGB, który obecnie wybiela Stalina i wyciaga brudne łapska po Ukrainę. Może spacerować z nim na molo tak jak Tusk albo robić interesy jak Pawlak, który załatwił nam takie ceny gazu z Rosji że płacimy więcej niż bogaci Niemcy ? Z diabłem się nie rozmawia tylko szuka się gazu gdzie indziej, w październiku rusza gazoport i będziemy mieli niezależne źródło gazu znorwegii, które pozwoli nam pokazać Putinowi środkowy palec. O tym też Pan nie słyszał ?
 Do Anda, Akurat zgadzam się z wywodem ,że sprzedaż majatku ale tylko moim zdaniem nie powinna być opodatkowana stawką składki zdrowotnej - jestem przekonany że niebawem nastąpi zmiana korzystna dla podatników. Natomiast kompletnie nie zgadzam się z opinia,że 25 mld złotych z ubiegłorocznych wpływów  ze sprzedaży uprawnień zniknęło  w budżecie. Ta procedura objęta jest objęta kontrolą unijną ,która zakłada przeznaczenie przez każdy kraj unijny obowiązkowo  50% z uzyskanych wpływów na programy związane z ekologią. A przecież Polska też musiała z tych pieniędzy zakupić nowe uprawnienia do Co2,które w ostatnim czasie podtrożały horendalnie na giełdzie. Do tego z tej puli było też finansowane dofinansowanie do cen prądu,który jest wcześniej podrożał. Zresztą nawet te 25 mld w całości przeznaczone na zmniejszenie emisji byłoby tak znikomym krokiem w realizacji programu unijnego dla Polski - wystarczy tylko podać fakt ,że pzrez ostatnie 30 lat postep  w ekologii w Polsce.to narastająco3,2% i to bez względu kto rządził. Wdrazżny pakt klimatyczny tylko pzrez unię z pominięciem Chin,Rosji ,USA i Indii to czysta głupota albo wyuzdana gra niektórych państw z unii. To tak jak  jabyłbym sąsiadem twoim  i ty byś miał ogrzewanie gazowe a ja trwałbym przy kopciuchu  i często by wiatr wiał w strone twojego domu. Bedziesz miał wtedy czyste powietrze?
 Do Anda, Akurat zgadzam się z wywodem ,że sprzedaż majatku ale tylko moim zdaniem nie powinna być opodatkowana stawką składki zdrowotnej - jestem przekonany że niebawem nastąpi zmiana korzystna dla podatników. Natomiast kompletnie nie zgadzam się z opinia,że 25 mld złotych z ubiegłorocznych wpływów  ze sprzedaży uprawnień zniknęło  w budżecie. Ta procedura objęta jest objęta kontrolą unijną ,która zakłada przeznaczenie przez każdy kraj unijny obowiązkowo  50% z uzyskanych wpływów na programy związane z ekologią. A przecież P... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Największa ubojnia w regionie już działa, spłaca i chce zatrudniać

Największa ubojnia w regionie już działa, spłaca i chce zatrudniać

Na gospodarczą mapę gminy po dłuższej przerwie spowodowanej upadłością Pini Beef, wraca jego następca: Końskowola Meat. Największa ubojnia w regionie w zeszłym tygodniu uruchomiła działalność. W planach jest wzrost zatrudnienia i produkcji oraz częściowa spłata wierzytelności

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Jednak nie dojdzie do sprzedaży miejskich gruntów na brzegu Czerniejówki koło dawnej drożdżowni. Prezydent wycofał ten pomysł z Rady Miasta. Teren, który chciał sprzedać deweloperowi, jest częścią Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych.

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Prowadzenie agencji nieruchomości nie stanowi prostego przedsięwzięcia. Najważniejsze jest zadbanie o to, aby posiadać odpowiednich pracowników. Zespół MNP Super Team został stworzony ze świetnie wyszkolonych profesjonalistów, potrafiących odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jak udało mi się go skompletować?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Transport dalekobieżny zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i wystąpieniem nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Większość nowoczesnych flot inwestuje w wideorejestratory, które pozwalają utrwalić niebezpieczne wydarzenia na drodze. Czym charakteryzują się takie urządzenia i dlaczego doskonale zabezpieczają interesy przewoźników?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół; nie zakładamy innego wariantu - powiedział w czwartek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli ani klas od 1 do 4 - dodał.

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

W jakich sytuacjach wejdziemy do stomatologa poza kolejnością. Co zrobić w przypadku bólu zęba. Sprawdź, kiedy masz prawo do natychmiastowej wizyty!

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Joanna Szarawaga, Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Romana Roszak są nominowane w plebiscycie na Sportowca Roku 2021.

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Budynek Urzędu Miasta w Puławach, mimo ostatnich inwestycji w poprawę jego dostępności przez osoby niepełnosprawne, wciąż nie jest łatwo dostępny dla osób mających problemy z poruszaniem się. Urzędnicy chcą dobudować zewnętrzną windę. Jej projekt ma kosztować ok. 50 tys. zł.

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie
Rozmowa

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie

– Nie jesteśmy już w stanie płacić rachunków, nie sięgając do własnych oszczędności. Rachunki za prąd i ogrzewanie – już za grudzień – są wyższe o około 50 proc. od tych w listopadzie, a to przecież nie koniec podwyżek – Rozmowa z Sylwestrem Iżowskim, współwłaścicielem sklepu z używaną odzieżą „Różana szafa” w Lublinie.

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?

- Wszystkie ubrania i pościel muszę dzień w dzień gotować w 90 stopniach, by zabić ich jaja, bądź żywego intruza – skarży się pani Małgorzata. Kobieta od blisko roku walczy z plagą pluskiew w jednej z łódzkich kamienic. Bezskutecznie. Od blisko roku sen z powiek kobiety i kilku jej sąsiadów spędza walka z plagą pluskiew.

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika
18 lutego 2022, 19:00

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika

W piątek, 18 lutego o godz. 19 w Domu Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się fabularyzowany koncert "Anna & Anna" poświęcony twórczości Anny German i Anny Jantar.

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza
Pierwsza strona Dziennika

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza

W zeszłym roku ubyło ponad 3200 zameldowanych mieszkańców. Chociaż miasto się kurczy, to jego władze bronią optymistycznego założenia, że mieszkańców będzie przybywać. Właśnie tym argumentem tłumaczyły przeznaczanie nowych terenów pod budownictwo.

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Do szkolnych ławek wrócą dopiero po feriach.

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie straciło jeden ze swoich eksponatów – ciężarówkę Star 660, która w przeszłości pracowała przy obsłudze lotniska. Pojazd po wypożyczeniu miał wrócić na miejsce, ale tak się nie stało. Człowiek, który przed laty zawarł umowę z muzeum twierdzi, że samochód został już zezłomowany.

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Po raz kolejny w tym sezonie koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokazały, jak mocnym są zespołem, kiedy czują na sobie presję. Zielono-białe nie tylko odrobiły straty z pierwszego spotkania 1/8 finału EuroCup z Villeneuve d’Ascq LM, ale kompletnie rozbiły rywala z Francji 85:59. I to na jego parkiecie. Awansu do „ósemki” nikt im już nie odbierze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!